De Ontwapeningsconferentie. 193iLEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 October 1932 BINNENLAND. 1 KERK- EN SCH00LNIEUWS. DRAISIM-VANVALKEMBURG'S-- A -"iLEVERTI?/ KUNST EN LETTEREN. RECHTZAKEN. RADIOPROGRAMMA. >t licht-l ds. prof. DR. J. VALCKENIER SURINGAR OVERLEDEN. Oud-hoogleeraar te Wageningen. 1. nai Te Wageningen is heden op 68-jarigen leeftijd overleden prof. dr. J. Valckenier Suringar, oud-hooglecraar in de planten systematiek en planten-geographie aan de Landbouwhoogeschool aldaar. To!' 'Ur' De overledene werd den 24en December v pv 1864 te Leiden geboren en bezocht het óm teimnasium aldaar. Vervolgens studeerde hij Wis- en Natuurkunde en later Plant- H Ve en Dierkunde aan de Universiteit aldaar. Tn 1896 werd hij benoemd tot waarnemend directeur van het Rijksherbarium te Lei den en werd drie jaar later leeraar in den Sa- Tuin- en Boschbouw aan de Rijksland- bouwschool. Van 1918 af tot 1925 was dr. Valokenler Suringar hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen; toen werd hem in verband met zijn ge- zonlheidstoestand eervol ontslag ver- r ii leend. b-b. de nieuwe loonsverlaging bij 3 de spoorwegen. UIT - n.a.: Personeelraad verzoekt het voorstel in te trekken. Zoj. n.m: er". Zoj. t der to'Oftl 'aar- ;roii OIL Df\ ie I 'f- I •r, I In een schrijven aan de directie der Ned Spoorwegen verzoekt de Personeel raad in het belang van het personeel en van hel bedrijf het voorstel tot loonsver laging met- 10 pet. terug te nemen. be Personeelraad acht het in hooge mate onjuist, de inkomsten van het perso neel .maar aldoor den invloed te doen on- dergaan van ongunstige bedrijfsresultaten. De .■Koor we gen, zoo merkt de Personeel- raad op, kunnen om redenen van alge meen maatschappelijk en staatsbelang geen zuiver commercieele bedrijfspolitiek voeren. Zoowel uit de omstandigheid, dat de be drijfspolitiek der spoorwegen moet zijn afgestemd op het dienen van het alge meen- en staatsbelang, als uit het feit, dat het spoorwegpersoneel het gebruik van het scherpste wapen in den economi- schen strijd wettelijk is ontzegd, vloeit voor de overheid, als vertegenwoordigster dezer belangen, de positieve verplichting voort te zorgen, dat het spoorwegperso neel, onafhankelijk van de exploitatie resultaten, een behoorlijk bestaan verze kerd zij. aldus het schrijven. Bovendien moeten wij opmerken, dat vaa de zijde van het georganiseerde per soneel reeds jaren geleden aangedrongen is om maatregelen te nemen tegen de zich immer sterker en sterker ontwikkelende oneerlijke concurrentie der auto. De stem van het personeel is echter geweest die eens roependen in de woestijn. In de door de Regeering tot heden ge volgde verkeerspolitiek is naar onze vaste overtuiging de hoofdoorzaak van het ont staan van het tekort te zoeken en ook te vinden. Ook om deze reden aanvaarden wij. de vermindering ,der ontvangsten niet als geldig motief om de voorgestelde loonsverlaging te rechtvaardigen. Ware tijdig naar de stem van het perso neel geluisterd, dan zou de achteruit gang der ontvangsten nooit van zoo ont stellend grooten omvang zijn geweest als thans, helaas het geval is. Immers ook u bekende deskundige bere keningen hebben uitgewezen, dat alleen door de auto-concurrentie in 1931 voor circa elf millioen gulden vervoer aan de spoorwegen onttrokken is. Gezien de sedert toegenomen ontwikkeling van het auto-transport, mag bovenbedoeld verlies aan vervoer over het loopende jaar zonder eenige overdrijving op minstens 17 a 18 ïBJllioen gulden geschat worden, een be drag dat vrijwel overeenkomt met het ge raamde exploitatie-verlies over 1932. Voorts wijst de Personeelsraad het be roep op de daling van de kosten van het levensonderhoud af, nu vele regeerings- itregelen de kosten van eerste levens- ioeften weer doen stijgen. raad betoogt, dat in het verleden het spoorwegpersoneel herhaaldelijk ster ker in zijn inkomsten is getroffen dan de ambtenaren in dienst van het rijk, en ook dat het spoorwegpersoneel in den loop der jongste 10 jaren reeds zóó belangrijke offers in den vorm van inkomstenvermin deringen en andere verslechteringen van zijn arbeidsvoorwaarden heeft moeten brengen, dat, zou de voorgestelde verla ging ingevoerd zou worden, groote groe pen van personeel van hun inkomsten niet meer zullen kunnen rondkomen en het spook van het gebrek op hun drempel zal verschijnen. ■De voorgestelde maatregel moet niet op-zich-zelf maar in het raam van het leheele complex verslechteringen worden .zien. En dan blijkt dat, vindt uw voor- el toepassing, volgens uw eigen aan ons Verstrekte opgave, sedert 1922, gerekend op ■flc basis van de loonen op 1 Januari 1921, de jaarloonen tot 26.86 pet. en de uurloo- hen zelfs tot 30.54 pet. verminderd zijn. burgemeesters en secretarissen IN ZUID-HOI,LAND. De Vereeniging van burgemeesters en F secretarissen in Zuid-Holland heeft in Ti- voli te Rotterdam, onder voorzitterschap van den heer Jac. van Waning. burge meester van Ouderkerk a. d. IJsel, haar jaarlljksche vergadering gehouden. Het jaarverslag en de rekening en ver- antwo:rdlng werden goedgekeurd. Er is een batig saldo van f. 31.20. Vervolgens hield de heer Jac. van Wa ning. burgemeester van Ouderkerk aan den IJsel een inleiding over het onderwerp; Reorganisatie der politie volgens het rap port-Welter door omzetting der platte- lands-gemeente-politie en der rijksveld- wacht in gewestelijke politie. de heer steinmetz bedankt. hc(!r Steinmetz te Amsterdam, die als opvolger in de vacature-Guit was aan gewezen heeft thans kennis gegeven dat zoodanig niet in aanmerking wenscht te komen meldt de Volkskrant" ale»? thans de volgorde der can did aten: mevr Alb Steenhoff-Smulders te dam en mr' P' C' M' Romme' te Amster- DE DUITSCHE CONTINGENTEERING. Onderhandelingen met Italic mislukt? Volgens een gemeenschappelijk commu niqué van de Duitsche en Italiaansche delegaties, die sedert eenige dagen te Rome overleg hebben gepleegd omtrent handels aangelegenheden, zijn de onderhandelingen Zaterdag ten einde gebracht. „Inzake de voorgenomen invoer-contin- genten aldus dit officieele bericht hebben de Duitsche vertegenwoordigers de opvattingen van hun regeering uitvoerig uiteengezet en kennis genomen van de meening der Italiaansche regeering hier over. Zij zullen hun regeering over de uit komsten van de besprekingen rapport uit brengen. Nopens de regeling van de betaling uit goederenverkeer duren de onderhande lingen nog voort. Er is kans op een spoe dige bevredigende oplossing. Uit Berlijn wordt verder gemeld: Het blijkt dat de Duitsche delegatie ook in Italië bot heeft gevangen. De corres pondent van het Berl. Tagebl. zegt dat men weliswaar niet van een volledige mis lukking, maar toch ook niet van een succes kan spreken. De Duitsche delegatie meent een zekere toenadering te hebben bereikt, maar geeft anderzijds onomwonden toe, dat er groote meeningsverschillen bestaan, die in geen geval spoedig kunnen worden bijgelegd. De correspondent verneemt van betrouwbare zijde, dat de Italianen voet bij stuk houden en niet voornemens zijn in de Duitsche contingenteeringsplannen te treden. De Romeinsche correspondent van de B.B.C. meldt dat de onderhandelingen in een critiek stadium zijn gekomen. Italië is van meening, dat de van Duitsche zijde aangeboden compensaties geen voldoende equivalent vormen voor de groote nadee- len, welke uit de contingenteering voor den Italiaanschen export zullen voort vloeien. Het dreigt op hetzelfde oogenblik, waarop Duitschland de contingenteering in werking stelt als tegenmaatregel den invoer van Duitsche industrie-producten eveneens te zullen continsfenteeren. Terwijl de Duitsche „tomaten"-commis- sie dus ook in Rome nul op het rekest schijnt te hebben gekregen, houdt in Duitschland de stroom van protesten tegen de contingenteeringsplannen nog steeds aan. slechte uitkomsten in sleepvaartbedrijf. Actie van sleepboot-eigenaren. In verband met de zeer slechte uitkom sten van het sleepvaartbedrijf zijn door een groot aantal sleepbooteigenaren uit Dordrecht en Rotterdam een aantal verga deringen gehouden waarbij men overeen kwam voor niet minder dan 12V- ets. per last contracten af te sluiten. Een 50-tal eigenaren verbonden zich daartoe. De heer G. Stemmer, leider van deze actie, zal ook Zuid-Beverland. Antwerpen en Gent be zoeken, om te trachten ook daar contrac tanten te vinden. „Crt." b nederuandsciie spoorwegen. De verlaging der abonnementstarieven gaat reeds op Januari in. Naar wij vernemen zal de verlaging der algemeene Noorder-, Zuidergroep- en tra ject-abonnementskaarten, w.o. ook de schoolierkaarten. reeds met Januari in gaan. De verlaging zal ongeveer 15Vo be dragen. De verlaging der andere plaatsbewijzen, w.o. ook de eendaagsche retourkaarten. zal ongeveer in Maart plaats hebben. nederl. tucht-unie. Jaarvergadering. De Nederl. Tucht-Unie heeft te Amster dam haar algemeene vergadering gehouden onder leiding van ds. H. Janssen. Aan het jaarverslag ontleenen wij. dat de Unie op 31 December 1931 62 vereeni- gingsleden telde en 1534 persoonlijke. Er is een achteruitgang in het ledental als ge volg van de ongunstige tijdsomstandighe den. De financieele steun laat niet bepaald te wenschen. De prijsvraag over het on derzoek naar de oorzaken van de tuchte loosheid is uitgeschreven: aan het einde van het jaar kwamen 20 antwoorden in, die voldeden aan de gestelde voorwaarden. Men hoopt het resultaat van de prijswaag nog in 1932 bekend te kunnen maken. De algemeene voorzitter, ds. H. Janssen, is als zoodanig bij acclamatie herkozen. Mej. G. A. A. Bouricius en de heeren mr. P. IJssel de Schepper en P. J. Hamelberg zijn in het bestuur als persoonlijke leden herkozen; eveneens de vereenigingen. die in het bestuur vertegenwoordigd zijn. de postvluchten. Zaterdagmiddag 2.08 uur is de „Ijsvogel" (bestuurder Sillevis) op Schiphol geland. PRIJSVERHOOGING BENZINE. Naar wij vernemen, is de benzineprijs met ingang van heden weer verhoogd. De prijs van de Shell-motorbenzine bedraagt thans f. 17 per 100 liter én f. 16 per 100 liter aan de benzinepomp. internationaal kapconcours. Het internationaal kapconcours met daaraan verbonden bedrijf stentoonstelling is gistermiddag in de zalen van den Die rentuin te Den Haag onder groote belang stelling geopend. verspreide berichten. Zaterdagmiddag is de heer mr. J. F. van der Blij sedert April 1915 secretaris der gemeente Groningen 56 iaar oud overleden, i Benoemd- is tot notaris té Beester zwaag gem. Opsterland de heer D. J. Roe- meling, candidaat notaris te Woerden. NED. HERV KERK. Beroepen: Te Berkenwoude-Achterbroek (Z.h.i A. G. van Wijk, cand. te 's-Graven- hage. Te Baarn-Bilthoven (Ned. Protes tantenbond) J. J. Thomson te Varsseveld. Aangenomen: Naar Oudega (W.) J. Loos cand. en hulpprediker, te Enschedé. Naar Almelo (als hulpprediker) F. M Lands man, cand. te Utrecht. Naar Avereest A. J. Grolman te Wijnjeterp. Bedankt: Voor Zierikzee itoez.) P. de Haan te Antwerpen Voor Bergum, J. P. Borgman te Franeker. Voor Pingjum- Zurich (Fr.) J. Oosterhuis, cand. te Ma- rum (Gr.). geref. gem. Bedankt: Voor Werkendam, M Heikoop te Utrecht. chr. ger. gemeente. Bercepen: Te Aalten, J. Horius, te Nieuwe-Pekela. doopsgez. gem. Viertal: Te Bolsward: M. A. Hijikema te Drachten; M, H. Koster Gzn. te Giethoorn; F. H, Pasma te Grouw; J. L. de Wagen maker te lip en Landsmeer, een nationale bededag. De classis Den Haag der Chr. Geref, Kerk, daartoe aangewezen door de Gene rale Synode, heeft op dringend verzoek van de Particuliere Synode van het Midden des Lands, besloten met het oog op den nood der tijden een nationalen Bededag uit te schrijven, welke zal worden gehou den in de morgengodsdiënstoefeningen op Zondag 6 November a.s. RECLAME. LEEUWARDEN- 5586 mozart-festspiele. Onder auspiciën der N V Internationale Concertdirectie Ernst Krauss zal de „Mün- chener Opernbühne" op Vrijdag 21 October in den Schouwburg alhier de opera „Fi garo's Hochzeit" ter opKbering brengen. 1 Aan deze uitvoering zullen o.a. mede werken: Tine Belke (Grafiiï): Hofopern- sangerin Maria Jerabek (Susaune); Hovyd Krauss-Adema (Cherubin)Kammersan- ger Erik Wildhagen (Figaro); Kammer- sanger Julius Gless; Eduard Kremer; Hans Heinrich Kiigel; Heinrich Schwalb; Frie- drich Pllüger; Hermine Schnaudt; Hof- opernsanger Fritz Birrenkoven. De muzikale ieiding is in handen van Hofkapelmeester prof. Hugo Röhr. Het orkest is samengesteld uit leden van het Beiersche Staats-Orkest. Het koor be staat uit leden van het Beiersche Staats- singchor en de Miinchener Opera. Dë regie berust bij Kammersanger Julius Gless. De costumes zijn vervaardigd in de ate liers der Beiersche Staatstheaters. onrechtmatig trekken van steküi.'1,'^ Door den politierechter te 's-Gravenhage zijn veroordeeld W. v. d. S. tot 4 weken, D. v. T. en W. v. E. (allen te Boskoop) ieder tot 3 weken gevangenisstraf, wegens het trekken van steun, daarbij verzwijgen de. inkomsten uit hoofde van arbeid. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. Tot voorzitter van de Broederschap der Notarissen in Nederland in de vaca ture van wijlen notaris Vlug te Rotterdam is gekozen mr. Pil. B. Libourel te Delft. De Rotterdamsche Lloyd Rapide in aansluiting met het motorschip „Dempo" wordt Woensdag 19 October te 9.28 te Den Haag verwacht (H. S. M.). De gewone audiëntie van den minister van Economische Zaken en Arbeid zal op Donderdag 20 October niet worden ver leend. UIT NED. OOST-INDIE. de RAMP VAN de „KRAKATAU". BATAVIA, 17 October (Aneta). - Heden heeft de commissie van onderzoek naar het aan de „Krakatau" overkomen ongeluk haar taak aangevangen. De commissie staat onder voorzitterschap van Schout bij Nacht J. Bosme Leden zijn de chef van den marinestaf, kapitein ter zee M. H. van Dalen en de kapitein ter zee A Vos, com mandant van de „Sumatra". In verband met de opname in de com missie van laatstgenoemde kapitein tel-' zee is de .Sumatra" van Makassar naar Soerabaja teruggekeerd. Henderson weder te Genève. toekomst - De arbeid der nieuwe der wapenfabricatie en GENEVE, 14 October 1932. Voorzitter Henderson is hardnekkig de van het begin af door hem gevolgde ge dragslijn getrouw gebleven, om steeds zelf precies op den aangekondlgden tijd weder te Genève aanwezig te zijn, ook al is het zeer twijfelachtig, of het mogelijk zal zijn hier het vastgestelde arbeidspro- gramma op dat tijdstip ten uitvoer te brengen. Door deze houding van Hender son zal het ook den kwaadwilligste niet mogelijk zijn Henderson de schuld voor eventueele conferentievertragingen te geven. Veertien dagen geleden had Henderson in een bijeenkomst van het Bureau mede gedeeld, dat het Bureau een nieuwe zit ting in de week, die op 10 October haar aanvang zou nemen, zou houden. Ofschoon iedereen hier inzag, dat in deze week nog geenerlel werk voor het Bureau te ver richten zou zijn, kwam Henderson toch stipt op tijd te Genève terug. Zondag 9 October was hij hier, zoodat hij desnoods reeds op 10 October weder de leiding van het Bureau in handen zou kunnen nemen. Een paar dagen zijn echter voldoende geweest, om ook Henderson te overtuigen, dat het zonder nut zou zijn het Bureau nog in deze maand weder te doen bijeen komen. Veertien dagen geleden had liet Bureau nog gemeend, dat het in deze maand de gelegenheid zou hebben eenige rapporten te behandelen van de nieuw benoemde commissies en van de als rap porteurs aangewezen medeleden van het Bureau over de punten, die de Algemeene Commissie op 23 Juli het Buread ter ver dere bespreking had toevertrouwd. Het was thans echter reeds duidelijk, dat nog geen enkel rapport deze maand gereed zou komen. De nieuwe commissies zijn nog verre ervan hun taak voleindigd te hebben en de benoemde rapporteurs, die allen ook leden der Volkenbondsvergade ring zijn, hadden het met hun werk als gedelegeerden veel te druk. Henderson heeft daarom wel tot een verdaging van de Bureau-zitting moeten besluiten en thans bepaald, dat het Bureau op 3 Nov. weder zal bijeenkomen. Een voordeel van dit uitstel is, dat nu nog een kans bestaat, dat de Duitschers weder aan de Bureau-zitting zullen deel nemen, wanneer de besprekingen over de internationale reglementeering der bur gerlijke luchtvaart, over de reglementee ring der wapenfabricatie, over het Inter nationale toezicht op de naleving der ontwapeningsconventie en over de ver mindering van het personeel der land macht aan de orde zullen komen. Hen derson had in September, na zijn bespre kingen met Von Neurath en Herriot, de hoop gekoesterd, dat de dopr hem en Sir John Simon uitgewerkte beginselverkla ring, wanneer deze door het Bureau zou zijn goedgekeurd, de Duitschers weder tot terugkeer naar Genève zou hebben bewo gen. Zijn pogingen, om langs dezen weg de Franschen en Duitschers weder tot el kander te brengen, zijn echter door Mac Donald doorkruist, die nog steeds over tuigd is, dat er geen beter bemiddelaar in de wereld bestaat dan hij zelf en die in Henderson's bemiddelingspogingen geen voldoend vertrouwen had. De Engelsche Minister-President heeft de zaak in eigen handen genomen en de Voorzitter der Ontwapeningsconferentie nyiet nu maar afwachten, of de pogingen van MacDonald met succes bekroond zullen worden. Hier te Genève ontbreekt het natuurlijk niet aan personen, die MacDonald's ingrijpen als nieuwe onvriendelijkheid tegen den Volkenbond veroordeelen, doch er zijn ge lukkig ook velen, wien het onverschillig is, of het Duitsch-Fransche accoord over de gelijkgerechtigdheid te Genève of te Londen gesloten zal worden en voor wie het de hoofdzaak is, indien eindelijk de - De plannen voor de naaste commissies voor de reglementeering voor de legerbeperking. Duitsch-Fransche spanning op dit punt een bevredigend slot zal verkrijgen. Henderson heeft dus besloten zijn ouden vriend, thans tegenstander en concurrent, MacDonald, nog drie weken tijd te geven, om de besprekingen met de Franschen en Duitschers tot een gelukkig einde te voeren. Intusschen is hij vastbesloten, om, als de pogingen van Londen niet geluk ken en de Duitschers blijven weigeren naar Genève terug te keeren, dan zijner zijds rustig met het werk der Ontwape ningsconferentie voort te gaan. Hij heeft daarom van de hier aanwezige leden van het Bureau reeds de machtiging gevraagd en verkregen, om zelfs de Algemeene Commissie weder te doen bijeenkomen, en wel in de week, aanvangende op 21 No vember. Het nieuwe Fransche plan, waar in stukken, van de in mijn vorigen blief besproken ontwerpen van Benes-Politia, Munch en Bourquin zijn opgenomen, zal dan misschien een heel wat betere grond slag van discussie vormen dan het reeds heel erg verouderde ontwerp-conventle uit het jaar 1929 van de voorbereldlngscom- missie-Loudon. Er zijn hier zeer velen, die hopen, dat de Ontwapeningsconferentie, zelfs ais de Duitschers wegblijven, met versneld tempo een conventie in den geest van de Fran sche denkbeelden zal aannemen, waarbij inderdaad radicale bewapeningsverminde ringen zullen worden overeengekomen. De staten, die deze conventie dan in begin sel goedkeuren, kunnen dan zich tot de Duitsche regeering wenden met de ver klaring: „Deze conventie bewijst, dat wij allen thans bereid ziju de ontwapenings beloften van Versailles na te komen; aan U is het thans te beslissen, of Gij door toetreding tot de conventie de wereld tot rust en vertrouwen wilt laten komen dan wel de verantwoordelijkheid voor een nieuwe oorlogsvoorbereiding wilt op U nemen!" Intusschen zijn de nieuwe commissies voor de vermindering van het personeel der landmacht en voor de reglementee ring der wapenfabricatie druk aan den arbeid, om in deze geest kwesties, die wel iswaar niet zoo belangrijk zijn als die der Duitsche gelijkheid van recht, doch stel lig ook een niet onbeduidend onderdeel van het ontwapeningsvraagstuk vormen, een overeenstemming tot stand te bren gen. De Duitschers ontbreken echter ook in deze commissies, terwijl bovendien de Russen, die nog wèl aan de besprekingen van het Bureau deelnemen, in deze com missie even eens afwezig zijn. Het interessantste is, dat in beide com missies reeds gebleken is, dat bij de Fransche delegatie thans een nieuwe en heel wat betere geest aanwezig is. Het personeel der landmacht is niet langer meer een heilig huisje, waaraan men niet raken mag. De Franschen hebben thans, evenals alle andere delegaties, het hoofd beginsel van Hoover's voorstellen omtrent de legerbeperking aanvaard, dat dat ge deelte van het tegenwoordige leger, dat niet voor handhaving der binnenlandsche orde of voor onmiddellijke grensverdedi- ging tegen een plotselingen aanval onont beerlijk is. met ongeveer een derde ver minderd zal worden. En in de commissie voor de wapenfabricatie hebben wij het merkwaardige schouwspel, dat de bekende socialistische vakvereenigingslelder Jou- haur de chef der Fransche delegatie is en dat een onder hem staande Fransche ge neraal heel gedwee zich naar Jouhaux' algemeene gedragslijn schikt, wanneer hij bij een tijdelijke afwezigheid van Jou haux eens de Fransche woordvoerder is! Dit zijn veranderingen in de houding der Fransche delegatie, die de hoop op een uiteindelijk succes der Ontwapeningscon ferentie. mits de Duitschers slechts eenigszins redelijk willen zijn, toch wel verlevendigen,! voor dinsdag 18 october. Hilversum, 296 M. Uitsl. AVRO-pro- gramma 8.00: Gramofoonpl. 10.00; Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Orgelconcert P. van Egmond Jr., m. m. v. W. Herkenraht (bariton) 11.00: R.V.U. 11.30Vervolg orgelconcert 12.00: Ensemble Rentmeester 12.45: Gramofoonpl. 1.00—1.45: Ensemble Rentmeester 2.00: Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam: Caecllia- concert door het Concertgebouworkest o. I. v. E. v. Beinum 3.00: Naaicursus mevr. I. de Leeuw—van Rees 4.00: Zang door A. Stroink, m. m. v. E. Veen (piano) 4.30: Kinderuurtje 5.30: Ko- vacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte 6.30: R. V. U.: Dr. J. D. Bierens de Haan: „Het begrip der per soonlijkheid." 7.00: Vervolg Kovacs Lajos 7.30: Engelsche les 8.00: Ope ra-concert door het Omroeporkest onder leiding van V. Marini, met medewerking van solisten 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep II.00: Vaz Dias 11.05—12.00: Gramo- foonplaten. Huizen, 1875 M. Uitsl. K.R.O.-pro- gramma 8.00—9.15 en 10.00: Gramo foonpl. 11.30: Godsdienstig halfuurtje 12.15: Trioconcert tot 1.45 2.00: Voor de vrouw 3.00: Knipcursus 3.30: Hoe- denmaakcursus 4.00: HIRO 5.10: Populair concert 6.30: Esperantoles 6.50: Lezing 7.00: Gramofoonpl. 7.10: Causerie 7.45: Voordracht 8.00: Con cert 8.30: Lezing 9.00: Vaz Dias 9.15: Vervolg concert 11.0012.00: Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50' Tijdsein en berichten 11.05: Lezing 1220: Orgelconcert door E. O'Henry 1.05: Commodore Grand orkest o. 1. v. J. Muscant 2.20: Voor de scholen 4.50: Moschetto en zijn orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Chopin pianorecital door L England 7.10: Italiaansche les 7.40: BBC- theater orkest o. L v. S. Robinson met me dewerking van R Russell (bariton) 8.50: Causerie 9.20: Berichten 9.40: Concert O. Slobodskaya (bariton) en J. Smeterlin (piano) 10.50: Lezing 10.5512.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn band. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 805: Gramofoonpl. 12.20 en 7.40: Concert door het Kretly-orkest 9.05: Kamer muziek door het Omroepkwlntet met me dewerking van solisten. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20: Concert uit het Bellevue Strandhotel 2.20—4 20: Concert door Carl Rydahl en zijn orkest, met medewerking van Edith Norrie (zangi en V. Fischer (piano) 7.207.50: Guitaar en citherconcert, met medewerking van Fritz Muhlhólzl 9 40 —11.20: Kamermuziek door blaasorkest (fluit. hobo. klarinet .hoorn, fagot en piano) 11.2011.50: Dansmuziek uit „National Scala". Langenbcrg, 473 M. 6.25—7.20' Gra mofoonpl. 11.20—12.10: Concert o. 1. v. Fried, met medewerking van Hanna Fladt en G. Baumann (piano) 12 20 1.50: Concert o. 1. v. Wolf 4.20—535: Concert met medewerking van Delseit 7 209.20: „Der Intendant in der Klemme", intermezzo in twee actes van Clmarosa. Bew.: Dr. E. Latzko Dir Th. Blumer. Regie: Schmiedel. Rome, 441 M. 8.05: Populair concert 8.50: „Quattro Annidopo" blijspel in een bedrijf van Praga. 9.20: Vervolg concert 10.15: Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 503 M.: 12.20: Concert 1.30Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20: Omroeporkest o. 1. v. Walpot 6.05: Kinderuurtje 6 50' Zang door A. Britte—Morin 7.05: Om roepkleinorkest o. I. v. Leemans 8 20' Radiosymphonieorkest onder leiding vari Meulemans 9.05: Causerie' 9.20' Ver volg concert 10.20: Berichten en gra mofoonplaten 338 M.: 12.20Omroep kleinorkest o. 1. v. Leemans 1,30: Gra mofoonpl. 5.20: Radiosymphonie or kest o. 1. v. Meulemans 6.05: Kinder uurtje 6.50: Gramofoonpl. 8.20* ..Stoornissen", radiorevue door A. Suis 10.20: Berichten en gramofoonpi. ^e™n'7.20: Zie Langenberg 9.20: Berichten en hierna tot 1120' concert uit Hamburg o. 1 v K Barth met medewerking van Albert Nocké (viool.) 3-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7