Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 October 1932 Vijfde Blad No. 22260 IGEKOMEN BERICHTEN. RECHTZAKEN. Redactie1507 Directie en Administr 2500 UIT DE RIJNSTREEK. STADSNIEUWS. eeniging herstellingsoord leidsche buitenschool". «rlijksche algemeene vergadering. ■r dagen heeft op de kinderkliniek het nieuwe Academisch Ziekenhuis ■ewone jaarlijksche ledenvergadering Vereeniging Herstellingsoord „De ae Buitenschool" plaats gevonden. Is gewoonlijk werden door secre- n penningmeester en door den ge- jer der instelling de jaarverslagen tleve rekeningen uitgebracht, waar der meer blijkt, dat de Leldsche jschool te Katwijk ook op het al ien jaar weer in zoover met groote nlng mag terug zien als het werk >1 het medisch-hygienische als het idkundige met groot succes Is be- ,d. groot aantal kinderen kon na kor- tet of langer verblijf op de Buitenschool als interne of als externe leerling, nSg genezen en aangesterkt naar huis f3Bi zonder dat de kinderen inmiddels bij hun klassegenooten al te zeer waren achtergebleven. Deze goede resultaten zijn te danken aan de voortreffelijke leiding van de direc- ^^^nofd der school, de onderwijzers en .ssistenten en de voortdurende ,.i den schoolarts, dr. Boer, en aan jölprezen kwaliteiten van het voor itenschool zoo bij uitstek gunstige (destijds door de familie de Koster lit doel bestemd. bestuur heeft het werk ook onder lidige moeilijke financleele omstan- iden kunnen voortzetten, dank zij pathie, de medewerking en den ileelen steun van Rijk, Gewest en nte en van vele particulieren, in- gen en personen, ittemin doet het verslag van den pen- leester blijken van zeer groote finan- zorgen en ernstige tekorten aan iddelen, voornamelijk ontstaan door- op de Buitenschool opgenomen ren voor een groot deel worden ge teerd uit gezinnen waar men met Tge ziekte en werkloosheid te kam- ieeft. is begrijpelijk, dat het aantal kin- waarvoor verpleging op de Buiten- dringend noodzakelijk is en voor :h in het geheel niets of slechts geringe bedragen voor kost- en ilgeld kunnen worden opgebracht, in den laatsten tijd belangrijk is toe- imen. Begrijpelijk is evenzeer, dat de imsten der Vereeniging zoowel hier- als door vermindering van contri- van leden en begunstigers belang- zijn achteruitgegaan, isniettemm ontstaat er juist in deze 'hjke tijden steeds meer een dringen- behoefte aan een instelling als de -ue Buitenschool, en men mag in en Omstreken dan ook eenerzijds dankbaar zijn, dat men zulk een in- Ing heeft, anderzijds al het mogelijke om de Vereeniging bij de instand- ng en de zoo dringend noodzake uitbreiding van haar werk zooveel lelijk behulpzaam te zijn. den loop van het jaar 1931 werd het den Leidschen architect Buurman zooveel kunstgevoel en practischen gebouwde Kleuterhuis in gebruik ge- ten. Het is een Internaat, bestemd voor 'erpleging van kinderen van 15 jaar, min of meer door tuberculose zijn igetast of door ernstige ziektegevallen lis in hooge mate aan besmettings- 'aar bloot staan. lok het werk op het Kleuterhuis groeit bloeit tegen de verdrukking der tlj- in dit bewijst wel, dat het in een igende behoefte voorziet en reeds wat kindertjes, voornamelijk uit Lei- Den Haag. Rotterdam en omstreken en door hun ouders aan de goede len van de directrice dezer instelling, i. Tavenraat, toevertrouwd. ^_iet dankbare gevoelens werd melding •j® van de weldadigheidsuitvoering ^■behoeve der Vereeniging, gegeven door tS j.ende Tooneelgezelschap „Utile jjpci die, dank zij de onvermoeide acti viteit van mej. H. de Vries en hare help- Hpi m dank zij het voortreffelijk spel oer Schledamsche amateurs tot een re- r? a^n da?ig sald0 leidde, ^pe Commissie tot nagaan van het be- #i v?n den Penningmeester verklaarde boekhouding te hebben nagegaan en uitstekende orde te hebben bevonden, at de rekening en verantwoording r de vergadering werd goedgekeurd, den penningmeester décharge werd ileend. an twee bestuursleden was bericht in- ■omen, dat zij zich genoodzaakt zagen af te treden, te weten Prof. Dr. E. trter, den voorzatter der vereeniging, en «atsraad Mr. Dr. J. Schokking, oud- Igemeester van Katwijk. De vergade- '6 besloot om in hun plaats tot voor- «pter te benoemen ir. Modderman, en tot ■istuurslid mr. Woldrlngh van der Hoop, ■jgemeester van Katwijk. Namens de vergadering richtte het Blast aanwezige bestuurslid, de heer J. *„jan Schaik, het woord tot den aftre- (■enden voorzitter, prof. Gorter, om hem ~_zee„r hartelijke bewoordingen te danken «utu-- vitaemende en belangrijke werk, 2k.< a's voorzitter der vereeniging, als Sv en organisator van de Bulten- acnool en het Kleuterhuis heeft verricht. ..YaP hem is uitgegaan het initiatief en aan hem is het te danken, dat het door De K°ster beschikbaar gestelde landhuis te Katwijk voor Buitschool werd D°or zijn voortvarendheid zijn kundigheid en zijn invloed is de Bulten- if"®?1 geworden tot een instelling, die de Stndacht trekt van heel Nederland. Som- aldus spreker, worden voor hun rdmnsten met een ridderorde anderen yet een standbeeld beloond, maar voor het fw S0?laIe werk door prof. Gorter ten «loeve der zieke en zwakke kinderen uit E™ en omgeving verricht, zijn Bulten- sêhnnLt en ^O'fihuk te Katwijk de iSorte? st ur" ste monumenten. Prof. hem o.^Sn 'n enke' woord voor de 'echt* 2rt hulde die hi;l verklaarde rin m^Uu.ne,n aanvaarden indien hij at n deeIen dengene die de tal der Vereeniging gedu- ya" iaren onvermoeid als secre- van het bestuur met hem heeft sa mengewerkt. n.l. dr. M. D. Horst directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst, en zonder wiens krachtige hulp de Buitenschool nimmer zou zijn geworden tot wat zij nu is. Het bestuur eener instelling als de on derhavige ziet zich tegenwoordig geplaatst voor tal van administratieve en andere niet medische werkzaamheden, verband houdende met en noodzakelijk door veel vuldige Overheidsbemoeiingen. Prof. Gor ter acht daarom thans het oogenbllk ge komen om de leiding der vereeniging als voorzitter in andere handen over te ge ven, doch hij blijft bereid om het werk der vereeniging op dezelfde wijze als tot nog toe te blijven steunen en bevorderen. Bij acclamatie wordt prof. Gorter be noemd tot medisch adviseur der vereeni ging. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het economisch doctoraal examen Indologie de heer C. Lion Cachet (Santpoort) voor het doctoraal-examen Z.- Afrlkaansch recht de heer S. Hofmeij (Stel lenbosch); voor het doctoraal-examen ge neeskunde de heer K. F. Hordijk en H. A. M. Eykman (Den Haag); voor het candi- daats-examen rechtsgeleerdheid de heeren W. F. S. Lam (Den Haag). H. R. Hoekstra (Den Haag), L. H. Bult (Den Haag) en mej. R. Moquette iDen Haag) voor het artsexamen. 1ste gedeelte mej. F. H. Brain (Leiden) en de heer N. Speyer (Den Haag). Bevorderd zijn tot arts de heer Tang Ing Tie (Leiden) en mej. S. P. Bartstra (Lei den); geslaagd voor het taalkundig can- didaats-examen Indologie de heer J. Th Vermeulen (Leiden). DE OPVOLGER VAN DEN IIEER F. G. ROSIER. Naar wij vernemen is in de gistermid dag gehouden vergadering van het college van B. en W. besloten den heer G- P. E. Weyer. hoofd-ambtenaar bij Gemeentewer ken te benoemen tot chef van de afdeeling Algemeene Zaken ter gemeentesecretarie, als opvolger van den heer F. G. Rosier, die tegen 1 Maart- a.s. den gemeentedienst met pensioen gaat verlaten. BINNENLAND. DE PRINS VAN WALES IN ONS LAND. Een bezoek aan het Mauritshuis. Hedenochtend was het in het Westeinde te Den Haag weder een ongewone drukte in verband met de aanwezigheid van den Engelschen kroonprins in het gebouw der Legatie. Velen stonden reeds vroeg te wachten om den prins te zien uitrijden. Om half 12 reden de auto's voor. De Prins nam met enkele leden van zijn ge volg in den wagen van den Engelschen gezant plaats en reed naar het Maurits huis, waar hij omstreeks kwart voor 12 aankwam. Hier waren reeds vroegtijdig maatregelen getroffen, opdat de vorste lijke bezoeker ongestoord de schilderijen kon bezichtigen. Op het bordes werd hij ontvangen doer den directeur prof. Martin, die hem rond leidde. Ongeveer 50 menschen waren in het Mauritshuis toegelaten en over de ver schillende zalen verspreid, o.w. zich vele leden der Engelsche kolonie bevonden, die deze gelegenheid niet wilden laten voor bijgaan zonder den Engelschen troonop volger te hebben gezien. De Prins werd het eerst geleid naar de zaal, waar de „Stier van Potter" hangt. Aan deze zaal is nog een historische merk waardigheid verbonden, welke vooral den Prins van Wales interesseerde. In die zaal is in 1000 een luisterrijk feest gegeven door de Staten van Holland ter gelegenheid van het bezoek van Karei II. kort voor diens troonsbestijging. De Prins nam met veel belangstelling van de explicatie van prof. Martin kennis en bekeek de prent, welke van dit festijn in het Mauritshuis aanwezig is. De Prins zette vervolgens zijn hand- teekening in het Gulden Boek, waarna hem een perkamenten exemplaar van den catalogus werd aangeboden. Tot ongeveer halféén bleef de Prins in het Mauritshuis. Toen de Prins het museum verliet, had zich inmiddels veel publiek verzameld, dat hem bij zijn vertrek hartelijk toejuichte. In snelle vaart ging het toen door het Haagsche Bosch naar het Huis Ten Bosch. In een plasregen kwam de vorste lijke bezoeker daar aan, nam eenigo oogenblikken de omgeving in oogenschouw en verdween toen met Lady Russell en den Engelschen gezant in het Paleis, waar zij tot kwart vóór één verbleven. Ook dit bezoek was geheel onofficieel; er was geen enkele autoriteit ter begroe ting aanwezig. Z. K. H. doorliep de verschillende zalen, waarbij hij zich eenlge uitlegging deed geven omtrent de beteekenis en geschie denis van verschillende voorwerpen. Daarna zou de Prins zich naar de banen der Haagsche Golfclub begeven. Dit plan was echter inmiddels gewijzigd. Of het tengevolge van het ongunstige weer dan wel door andere omstandigheden gekomen is, kan men ons niet zeggen, maar de Prins reed naar de stad terug en tot groote verwondering van zijn gevolg gaf hij eens klaps bevel om naar den winkel der fa. Nieuwerkerk aan het Lange Voorhout te stoppen. De Prins voorzag zich daar van eenige trommeltjes Haagsche hopjes, de onver- valschte, welke hij als 'n specifiek Haagsch product naar zijn land mee wil nemen. De Prins had toen vermoedelijk zin ge kregen in het „winkelen" en stapte daar na den winkel der firma Philippona op den hoek van de Plaats en Hoogstraat binnen. Daar schafte hij zich verschillende voor werpen aan van oud-Delftsch porselein. Buiten komende, stuurde hij de auto's van hem en zijn gevolg weg en wandelde verder de Hoogstraat door. Enkele huizen verder, in den winkel van de „Silveren Molenbeecker" verdween hij weer eens klaps om daar eenige inkoopen te doen. De Prins gebruikte vervolgens de lunch in het gebouw der Engelsche legatie. GERECHTSHOF TE AMSTERDAM. Bedrieglijke bankbreuk door een bollen- handelaar uit Hillcgom. Terzake van bedrieglijke bankbreuk ver oordeelde de Haarlemsche Rechtbank op 12 Juni den bloembollenhandelaar J M. G. uit Hillegom tot 1 Jaar gevangenisstraf Op 5 Mei 1931 was hij door de Rechtbank failliet verklaard. Hij zou een bedrag van f. 3047.50 niet aan zijn curator hebben verantwoord. Verd, ging in hooger beroep en Dinsdag j.l. diende deze.zaak voor het Hof te Amsterdam. De procureur-generaal achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte bevesti ging van het vonnis behalve ten aanzien van de opgelegde straf, die hij te laag vond. Hij vorderde evenals de Officier te Haarlem een gevangenisstraf van 1 Jaar en 6 maanden. Heden hield de verdediger, mr H. O. Drilsma zijn pleidooi. Pr. zeide om. dat z.i. de verklaringen van den compagnon van verdachte niet betrouwbaar waren. Verd. was namelijk na zijn faillissement naar Antwerpen uitgeweken, waar hij een expeditiehuis in bloembollen had opgericht samen met zekeren De W. een oud-em ployé van hem. Deze compagnon had verklaard dat verd. hem had medegedeeld, dat zijn broer nog f 3000 van hem in bewaring had. Tijdens het pleidooi besloot het Hof de zaak terug te wijzen naar den rechter commissaris om een onderzoek te doen instellen: lo. naar de f.8000 die aan een Leidsche fa. waren gestuurd voor 't fail lissement. ,Deze firma had het geld echter nooit ontvangen en volgens verdachte was het geld verloren gegaan; 2o. nader te onderzoeken waar het geld van ver- dachtes vrouw is gebleven. De verdediger vroeg hierop verdachtes onmiddellijke invrijheidstelling. Verdachte heeft reeds 8 maanden doorgebracht In voorloopige hechtenis. Het O. M verzette zich tegen zijn in vrijheidstelling. Na raadkamer werd het verzoek van den verdediger afgewezen. BRANDSTOFFENBIJSLAG. Een circulaire aan de gemeentebesturen. De minister van Binnenlandsche Zaken, heeft de volgende circulaire aan de col leges van burgemeester en wethouders der gemeenten gesteld: Ik heb de eer uw college te berichten dat ik heb besloten goed te keuren, dat over het tijdvak 30 October 1932 t/m. 1 April 1933 aan ondersteunde gehuwden en ongehuwde kostwinners een brand- stoffenbijslag van ten hoogste f. 1 per ge zin per week wordt verstrekt. Het verstrekken van den brandstoffen- bijslag mag zoo noodig 'tot gevolg heb ben, dat de maxima, vermeld in de arti kelen 8 en 19 mijner steunregeling wor den overschreden. Ik ben bereid in de brahdstoffenbijsla- gen, toe te kennen aan werkloozen, die ingevolge de gesubsidieerde Rijkssteun regeling worden gesteund, een zelfde Rijksbijdrage te verleenen als in de ove rige kosten van steunverleening. Ten slotte deel ik u mede dat de bo vengenoemde bijslag niet vóór 30 October mag worden verstrekt, terwijl, indien te zijner tijd de noodzakelijkheid mocht blijken tot het verstrekken daarvan na 1 April 1933, vooraf mijn machtiging moet worden verkregen. BUITENLAND. DE LONDENSCHE CONFERENTIE NAAR GENEVE. PARIJS. 1 October (V.D.) Het Fransche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft hedenmiddag het volgende officleele com muniqué gepubliceerd. „In Downingstreet heeft gisteren en van daag een gedachtenwlsseling plaats gevon den tusschen McDonald. John Simon en Herriot over het Britsche voorstel om een conferentie tusschen Frankrijk, Engeland. Duitschland en Italië te houden, die ten doel zal hebben de huidige moeilijkheden te Genève op te lossen. De ministers ziin tot overeenstemming gekomen omtrent de opvatting, dat de conferentie de 4 ge noemde mogendheden moet omvatten en dat Genève de meest geschikte plaats van samenkomst is. De Britsche regeering zal thans de beide andere regeeringen om goedkeuring vra gen. De conferentie zal een officieus en praeliminair karakter dragen. Onderwerp der besprekingen zal zijn het onderzoeken en voorstellen van middelen die tot hervatting van de Ontwapenings conferentie binnen het algemeen kader van den Volkenbond kunnen leiden." In politieke kringen in Frankrijk heeft men met voldoening kennis genomen van het bericht, dat de conferentie te Genève zal bijeenkomen. De Fransche minister president Herriot. die vanmiddag tegen 4 uur uit Londen vertrekt, zal vanavond te 23 uur 23 te Parijs aankomen. HOOGER BEROEP VAN MATUSCHKA VERWORPEN. WEENEN, 14 Oct. (Reuter). De Hooge Raad heeft heden het beroep van Sylvester Matuschka die zooals men zich herinnert tot zes jaar zware gevangenisstraf was veroordeeld wegens het plegen van een aantal spoorweg-aanslagen oa bij Bia Torbagy verworpen ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) AMSTERDAM. 14 Oct. De zwakke ten- denz in Wallstreet werd evenals de ge- heele week het geval was door Amster dam goed opgevangen. Nadat in den och tend c!e noteeringen algemeen op een lager niveau waren gekomen had over de geheele linie een herstel plaats. Weliswaar kon het verlies niet overal worden ingehaald, doch de stemming was bepaald vast. Op de Industrleafdeellng lag Philips willig. Van verschillende zijden be stond flinke vraag zoodat een verbetering van 4 pCt. intrad. De handel in het fonds nam groote af metingen aan vooral toen de speculatieve belangstelling Ingetrokken werd. Unilevers waren vast en Aku's herstelden na lager opening. Ook Koninklijke waren in staat een verlies van 2r\bijna geheel in te halen. De Amerikanen waren gedrukt. Tabakken verkeerden in reactie, hetgeen na de vaste tendenz der laatste dagen een nor maal verschijnsel is. Rubbers openden lager en konden het verlies slechts ten deele inhalen. Suixers hadden eeij analoog verloop. Bij geringe omzetten waren Scheepvaartfondsen vast gestemd. Mijnaandeelen lagen buiten de attentie. De Yankeemarkt was evenals in Wallstreet gedrukt. Er trad later een licht verbetering in. Duitsche obligaties waren vast. WISSELKOERSEN Engeland 8.56 3/4; Duitschland 59.13: Frankrijk 9.76; België 34.56; Zwitserland 48.02'/t; Denemarken 44.45; Zweden 43.95. Noorwegen 43.10; New-York 2.48 7/8. Prolongatie 1 pCt. ALPHEN. 10-JARIG BESTAAN CHR. LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Een mooie herdenkingsavond. Door het bestuur van de Chr. Lagere Landbouwschool is een herdenkingsavond georganiseerd tn verband met het 10-Jarig bestaan. In het gebouw „Bethel" waren alle plaatsen bezet. De heer G. van Dorp, voorzitter van het bestuur, opende en liet zingen Ps. 150 1, ging voor m gebed en las een gedeelte der H. Schrift. Hartelijk welkom heette de voorzitter de vele aanwezigen, in het bijzonder de burgemeesters uit omliggende gemeenten, afgevaardigden van het da- gelijksch bestuur onzer gemeente, nl. de heeren G. M. Herngreen en K. Salverda, de aanwezige predikanten en hoofden der Chr. scholen. Onze Landbouwschool was bij de oprichting de eerste Christelijke school van dien aard in ons land Spr. dankt het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn voor de medewerking in de 10 jaren van het bestaan ondervonden. Dat de school vele jaren haar werkzaam heden zal mogen voortzetten tot eer van God en heil der jonge boeren en tot zegen van het vaderland, aldus besloot spreker. De rijkslandbouwconsulent, de heer ir. A. A. Neeb, wees er op dat het onderwijs van de landbouwscholen in dc kinder schoenen staat, vergeleken bij velerlei ander onderwijs. Wel hadden wij onze land- en tuinbouwcursussen, welke in de avonduren werden gehouden en zelfs be zocht werden door vele ouderen, maar deze cursussen hadden vele bezwaren, vooral voor hen die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat werken. Daarom is men gekomen tot dit onderwijs, dat zich geheel aansluit bij de lagere school. Dit onder wijs kunnen wij niet genoeg waardeeren! Bij de bezuinigingen van Staatswege, kwa men ook deze scholen in gevaar, gelukkig zijn voorloopig de bezwaren afgewend. De boerenstand in zijn geheel moet opkomen tegen eventueele opheffing dezer scholen. Bij de oprichting is Alphen aan den Rijn als centraalpunt van de Rijnstreek geko zen voor de vestiging dezer school; spr. hoopte dat ook het 25, 50 ja 100-jarig bestaan zal herdacht kunnen worden. De voorzitter van de commissie van toezicht dr. mr. N. G. Veldhoen, van Voor burg, is ervan overtuigd, dat op het platteland geworsteld en gestreden wordt om het dagelijksch brood! Groote zorgen zijn%er in het heden. Maar het bestuur heeft met het oog op God den moed niet verloren, in den zin zooals Paulus zei; ..Wij hebben altijd goeden moed". Spr. hesprak hierop de beteekenis van het land bouwonderwijs. Voor de Rijnstreek is deze school onmisbaar. We hopen dat God betere tijden voor ons volk, dus ook voor de boeren zal schenken. Welk een zegen hier een school te hebben, waar er op I gewezen wordt, te blijven op het pad van Gods geboden. Het hoofd der school, de heer J. H.Bel- gravër, gaf een historisch overzicht om trent het ontstaan en ontwikkeling der school. Hij releveerde zijn komen te Alphen aan den Rijn en zijn werkzaam heden aan de thans Jublleerende school. Tot slot bracht spr. dank aan den burge meester voor de vele schenkingen aan de schoolbibliotheek. De heer Laros draaide een film. De heer C. v. d. Vlis uit Voorburg gaf een voor dracht over redding, waarna de heer C. Kooy Jr., van Voorschoten, oud-hoofd der school een toespraak hield over het zege vieren van Gods waarheid. In een keurig op rijm gestelde toespraak overzag de heer Jac. Bol, van Hazerswoude, het 10-jarig bestaan der school. Ook in de toekomst zal aan den zegen des Heeren alles gelegen zijn en met dankbaarheid gewaagde spr. het vele dat de heer Kooy en de heer Belgraver voor de school heb ben verricht. Namens de vereeniging van oud-leerlingen sprak de heer J. de Knljff en namens de afd. Alpiien der Holl. Mij. van Landbouw de heer Jac. Los. Daar dr. H. J. Lovink wegens lichte on gesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn. verzocht de voorzitter, de heer G. v. Dorp, en heer J. Vermeulen, burgemeester van Hazerswoude, een slotwoord te spre ken, waarvan de hoofdinhoud was, dat God de Heere uitkomst zal geven van alle moeilijkheden. De mooie herdenkingsavond, waarvoor de heer v. d. Meulen het bestuur, hoofd der school en allen die hadden mede gewerkt dank bracht, werd door ds. J. H. A. Bosch met gebed beëindigd. Het eerste concert van „The Red Syncopatcrs". Door de „The Red Syncopaters" alhier, die zich onlangs ook zeer verdienstelijk hebben gemaakt met de muzikale rond gang ten bate van het plaatselijk Crisis comité werd gisteravond in de Nutszaal het eerste concert gegeven, met mede werking van de solisten Tonny Grégolre (plano), Mare. de Swaan (viool), benevens M. de Swaan (viool, saxophoon), W. El- derson (saxophoon. fluit en clarinet) en J. de Swaan (trompet). Het afscheid van den heer Jac. Westmaas. In verband met zijn benoeming tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente te Glanerbrug werd door de Chr, Jeugd- vereenigingen in den Hoorn in het ge bouw ..Jonathan" den heer Jac. Westmaas een afscheidsavond aangeboden. Toen de heer G. v. Staalduinen de bijeenkomst opende was „Jonathan" geheel gevuld. De heer van Staalduinen zeide: „Vriend Westmaas, wij hadden je hier nog graag gehouden. Er is in ons leven een tijd van komen en van gaan! Vanavond worden wij bezig gehouden, met het gaan van één onzer, die een stuk van het leven in wijk Hoorn met groote intensiteit heeft medegeleefd. In den regel is dan ook bij het afscheid nemen een gedrukte stem ming, maar wij meenen dat dit nu niet het geval behoeft te zijn. Ik durf dan ook zeggen, dat wij er ons hartelijk over ver blijden, dat Westmaas het werk dat hij zoo lief heeft mag gaan beginnen. Boven verwachting ook van hemzelve is hij er in betrekkelijk korten tijd in geslaagd, zijn doel te bereiken. Al zullen wij hem hier noode missen het bereiken van het ideaal van Westmaas, maakt ons dit af scheid tot een aangename taak. Vervol gens speelde mandolineclub „Onder Ons" onder leiding van den heer B. Polak ver dienstelijk eenige nummers. Namens de C. J. M. V. „Jonathan" sprak de heer G. v. Staalduinen. Spr. ging de historie van de C.J.M.V. „Jonathan" en de verdere jeugdvereenigingen na. Hieruit bleek dat Westmaas steeds de spil is ge weest. Westmaas wist de jeugd te bezie len tot daden. Ook voor de totstandko ming van het gebouw „Jonathan" en de daarvoor georganiseerde bazar was hij het steeds die nieuwe plannen ontvouw den. Namens de knapenverg. „De Jonge Garde" voerde het woord de nieuw be noemde leider de heer L. C. v. d. Vliet. Ook deze spr. bracht vriend Westmaas dank voor alhetgeen hij in het belang dezer ver- ing heeft verricht, hem tenslotte als an blijvende dankbare herinne- rin: fraai boekwerk getiteld „Met va.: reden" aanbiedende. Ook de heer c Jerhorst voorzitter van de zang- vereeniglng „Con-Amora" was vol lof voor hetgeen Westmaas in het belang dezer vereeniglng had verricht. Tenslotte bood spr. namens de gezamenlijke ver. t.w. de C. J M. „Jonathan" de Meisjesver. „Mir jam" en de zangver. „Con-Amora" een fraaie eikenhouten boekenkast aan. Waarop hem door de zangver. werd toe gezongen Ps. 134 3. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Westmaas voor de groote hulde hem dezen avond gebracht. Het verdere van don avond werd afge wisseld door genoemde mandolineclub en de zangver. „Onder Ons" waarbij ook de zang werd gedirigeerd door den heer B. Polak, en pianomuziek van mej. D. Oppe- laar. De sluiting werd verricht door den heer G. v. Staalduinen. Bij de Hoornsche jeugd zal de heer Westmaas stellig in dankbare herinnering blijven. Verkoop. Bij de ten overstaan van den notaris R. v d. Berg gehouden verkooping in het hotel „De Vergulde Wagen" werd het heerenhuis c.a. aan de Emmaiaan nr. 2 alhier in bod staande op f.7300 afgemijnd op f 200 door den heer W. J. Sprey, door wien tevens de 2 perceelen open terrein groot 7.93 en 8.62 Are in bod staande op f. 4000 werden afgemijnd op f. 1100. Afslag Kalkzandsteenfabriek „Grijpestein" Door notaris R. v. d. Berg alhier met medewerking van Corn. De Vlaming en L. Backer beëedigde makelaars te Amster dam. werd gisteren in opdracht van den curator mr. G. H. E. Nord Thomson te leiden verkocht, de kalkzandsteen fabriek „Grypesteijn" gelegen in de Em maiaan alhier, met daarbij behoorende kapitale machinerieën en gereedschap pen, behoorende tot het faillissement van C. Jongenburger. Algemeen bestond voor deze verkooping groote belangstelling. Allereerst werden des 's middags de machinerieën verkocht. Hierna had de afslag plaats van de kalk zandsteenfabriek met daarnaast gelegen terreinen die afzonderlijk niet werden af gemijnd doch wel in combinatie. Fabriek en terreinen stonden in bod op f. 11 400 en werden afgemijnd door den heer H Oudens op f 10. Vervolgens werd de fabriek en terreinen verkocht gecombineerd met verschillende nummers der machinerieën, Ook bij deze combinatie's werd niets afgemijnd. Op slot by de eindcombinatie van fabrieken, terreinen en alle machinerieë tezamen in bod staande op f. 15.675 kwam echter plotseling de verrassing voor menig ge- gagadlgden kooper der machinerieën. De afslager die f30.000 boven de totale inzet vroeg daalde tot twintig, achtien, en zoo vervolgens tot f. 10.000 op welk bedrag werd gemijnd door den heer M. Meijer van Oegstgeest. De totale opbrengst van fabriek, terrei nen, machinerieën etc. bedraagt dus f. 25.675. Zoowel onroerende goederen als machinerieën werden terstond na den af slag toegewezen. Daar fabriek en machi nerieën in combinatie werden afgemijnd en dus werden aangekocht door één kooper, is het niet onmogelijk dat de fa briek opnieuw in werking zal worden ge steld. Een wensch die door verschillende arbeiders, vroeger aan de fabriek werk zaam levendig is. Moge hun wensch in vervulling gaan, mede tot behoud van een belangrijke plaatselijke industrie' BODEGRAVEN. v* d. Boon, alhier slaagde voor het diploma Apothekers-Assistente. Tot chef aan het Station der Nederl. Spoorwegen is inplaats van den heer Gouda te Den Helder, die bedankte, be noemd de heer J. van Veen te Hoorn.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 17