Vrijdag 14 October 1932 UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Louisa Maria, d. van F. J. de BooU en M. J. van Megroot Paulus, z. van M. de Rijk en N. van Elderen Allda, d. van H. Worm en A. Middelkoop Kiara Adrlana, d. van H. Bakker en L. J. Hoekman Cornelia, d. van A. Koper en M. L. van Dijk Leonardus Dirk, z. van G. Roubos en L. Bakker. Ondertrouwd: H. A. Hovestadt 21 j. en A. Middelkoop 19 J. G. Stork 37 j. en R. M. Hoomaert 39 J. J. C. Hoefnagel 32 J. en E. de Koter 26 J. D. v. d. Heuvel 37 j. en J. W. Hoekman 23 j. J. R. N. v. d. Beukei 25 J. en J. E. Boot 22 j. Getrouwd: N. J. C. Kuijper 24 J. en P. van Leeuwen 21 J. P. C v. d. Putten 27 J. en D. C. P. Vermunnlcht 29 J. C. Kars 33 J. en P. Pletersma 19 j. Overleden: Jan Stokebrant 76 j. geh. met G. Rous. Loop der Bevolking. Gevestigd: Pleter Kremer, van Amster dam, ten Katestraat 45, naar Kruisweg 1595 Jan van den Brink, van Utrecht Ingenhouszstraat 67, naar Hoofdweg 670 Antje B. B. van Herk, wed. B. Cluwen, van Amsterdam, Wijsmullerstraat 27, naar Nleuwemeerdijk 156 Govert van Wijn gaarden, van Rijswijk (N.Br.), Rijswijk- schesteeg 107, naar Hoofdweg 542 Jo hannes S. Eijking, van Amsterdam, Ruljs- daelstraat 75, naar Raasdorperweg 24 Petrus C. van der Hoorn, van Noordwij- kerhout, Havenstr. 8, naar St. Anthonius- straat 10 Arie Bol, van Amsterdam, Admiralengracht 203,1, naar Kastanje laan 18 Matthijs de Graan, van Am sterdam, Mercatoi plein 45 Hl, naar Kruis weg 1254 Jacob C. Bax, Putten, A. 108, naar Olmenlaan 29 Theodoras de Rijk, van Amsterdam, Ruljsdaelkade 255, naar Sloterweg 98 Bart van Neerbos, van Nijmegen, Oostkanaaldijk 180, naar Kruis weg 1145 Leendert de Rijk, van Stolwijk G. 76, naar Sloterweg 417 Johannes Ph. Jansen, van Amsterdam, Bonistraat 11, naar Kerkhoflaan 69 Cornells W. van Exter, van Nieuwer-Amstel, Amsteldijk 124 Noord, naar Burg. Amersfoortlaan 65 Hubertus Koot, van Alkemade, Rijpwete- ring D. 120, naar Huigsloterdljk 161 Evert Sas, van Haarlemmerliede ca, Pola- nenkade 25. naar Wllgenlaan 77 Corne lls van Weele, van Muiden, C. 49, naar Nleuwemeerdijk 230 Alida M. Prosee, echtgen. J. C. ten Oever, van Amsterdam, Rh. 1 eithstr. 35, naar Badhoevelaan 51 Johan H. Smldt, van Amsterdam, Stad houderskade 134, naar Badhoevelaan 147 Martinus F. Schulze, van Amsterdam, Mercatorstr. 33 huls, naar IJweg 112 Arie C. van der Bijl, van Amsterdam. St. Wil.ibrordusstr. 71, naar Frledalaan 76 Johan H. Ascherman, van Amsterdam, Witte de Withstraat 140 huls, naar Sloter weg 54 Jan Beekman, van Leeuwarden, Turfmarkt 5, naar Hoofdweg 724 Jo hannes P. L. Rijss, van Amsterdam, IJsel- straat 65, naar IJweg 130 Alexander D. van der Velden, van Amsterdam, 3e Oos terparkstraat 112,111, naar Schlnkeldljk 272 Cornells Visser, van Alkmaar Breed- straat 34, naar Kruisweg 596. Vertrokken: Jan E. Veldhuizen, van Frledalaan 68, naar Amsterdam, Wage- naarstraat 97 III Balthazar Weijens, van Wllgenlaan 79, naar Amsterdam, Palembangstr. 551 Cornelis H. de Vries van Sloterweg 148, naar Amsterdam, Sluisstraat 66 in Anthonle D. van Koo- ten, van Kruisweg 1270, naar Soest, Soes- terberg, Paltz 10 Roelofje Suurendonk, echtgenoote N. D. Metselaar, van Kruis weg 969, naar Haarlem, Pand 2 Alida M. Kaars, van Aalsmeerderdijk 673, naar Aalsmeer, Helling 46 Anna M. C. Hergt van Sloterweg 110, naar Amsterdam, Jan Evertsenstr. 281 Jorina Hulsbos, van Lisserdljk 30. naar Katwijk a, d. Rijn, Kerkstraat 30 A Adrianus Mettes, van Frledalaan 32, naar Rotterdam, Gaffel straat 64 A Constantina G. Brenker, wed. A. F. van Voorst, van Sloterweg 252, naar Amsterdam, Hoofddorpplein 24 Louis G. Eschauzier, van Spaarnwouder- weg 645, naar Beverwijk, Kloosterstr. 10 Piet L. van der Roest, van Akerdijk 124 naar Amsterdam. Goudsbloemstr. 160 m voor Gerrlt Visser, van Molenweg 135, naar Rotterdam, Fabriekstraat 53 A Jan Knol, van Nleuwemeerdijk 378, naar Amsterdam. Osdorperweg 647 Abraham van den Ochtend, van Vljfhuizerweg 515. naar Haarlem, Fabrislusstraat 4 Janne tje Brugman wed. C. Mes, van Badhoeve laan 57, naar Amsterdam, Sloterweg 75 Johanes Vermunnicht, van VenneDerweg 1167. naar Noordwljkerhout, Zllkerduin- weg 73. KATWTTK. GEMEENTERAAD. Vergadering in het nieuwe Raadhuis Pachtverlaging De gasprijs Tot gcldlcening besloten Geen verbe tering aan het Uitwateringskanaal Een verzoek der kappers afgewezen. De raad dezer gemeente kwam gister avond, voor het eerst in het nieuwe ge meentehuis, in openbare vergadering bij een. Voorzitter: Burgemeester Woldringh van der Hoop. De voorzitter spreekt een woord van welkom in de nieuwe zaal en uit de verwachting dat de besluiten die hier zullen worden genomen, zullen zijn tot heil van Katwijk. Ik twijfel niet, zegt spr„ of U allen zult de belangen behar tigen waartoe U geroepen zijt en niet in pessimlstischen doch in optlmistischen toon en met bezadigdheid. Ik twijfel ook niet, of veel goeds zal kunnen worden be reikt. Dr. Hueting zegt dan den voorzitter dank voor de hartelijke en aangename woorden. Den raad werd de gemeenterekening over 1931 aangeboden; deze werd ter on derzoek in handen gesteld eener commis sie bestaande uit de heeren Hueting, P. Guvt en H W. Grimbergen. Dan stellen B. en W. voor aan Joh. Kor- pelslioek Az. te verhuren voor den tijd van 5 achtereenvolgende Jaren voor f. 182 per jaar of f. 3.50 per week het voormalige tolhuis, onder dien verstande dat de huur ten allen tijde kan worden opgezegd met een opzeggingstermijn van drie maanden- Zonder discussie hiertoe besloten. Volgt voorstel aan de N.V. Kalkzand- steenfabriek te Katwijk aan den Rijn te verkoopen een perceel grond aan de Sandtlaan lang pl.m. 150 M. en breed 3 M., alzoo groot pl.m. 450 M2 ten Oosten grenzend aan de eigendommen der fa briek. B. en W. stellen voor de gevraagde grond af te staan tegen den prijs van f. 1.50 per M2. Nadat de heer v. Tongeren zegt dit erg goedkoop te vinden, wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. Voorts aan KI. Dubbeldam te Katwijk te verkoopen een perceel grond groot 360 M2 aan den Nieuwen Duinweg ten Oosten van de woning van J. van Hasselt. Prijs f. 4.50 per M2 Aldus besloten. Voorstel tot slooping van 7 hulzen aan de Duinstraat, welke huizen 13 Oct. 1930 door de gemeente van C. Haasnoot zijn aangekocht. Deze huizen worden sinds eenigen tijd niet meer bewoond en be vinden zich in een min of meer bouwval- llgen staat, reden waarom B. en W. voor stellen deze huizen te sloopen en het vrij komende terrein af te zetten met een schutting. B. en W. stellen tevens voor deze werkzaamheden bij aanbesteding te doen plaats hebben. Aldus besloten. B. en W. stellen voor de perceelen, aangekocht van de firma C. Hoek, gele gen aan den Slulsweg te laten sloopen. Goedgekeurd. Voorstel tot vermindering van land- huur over 1931. In de vergadering van 23 Juni 1.1. besloot de raad aan een negental pachters kwijtschelding te geven van 20V. der landhuur. Naar aanleiding hiervan zijn van verschillende pachters dergelijke verzoeken ingekomen. Na ingewonnen advies zijn B. en W. tot de overtuiging gekomen dat inwilliging van deze verzoe ken billijk is te achten. B. en W. stellen mitsdien voor aan een 16-tal personen 20»/» vermindering toe te staan. Goedge keurd. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op den gasprijs. Volgens besluit van den raad van Febr. 1931 moesten alle nieuwe aansluitingen van het vastrecht- tarief gebruik maken tegen een toen vast gesteld tarief waartegen nadien nogal be zwaren zijn gerezen. B. en W. stellen thans het volgend tarief voor: a. een vastrecht van f. 4.75 met een gas prijs van 5 ct„ b. een vastrecht van f. 1.25 met prijs van 6 ct., c. een algemeen tarief van 11 ct. per M3. De keuze zal dan voor minstens een jaar gelden tenzij de tarie ven inmiddels gewijzigd worden. Voor centrale verwarming of bakkersbedrijf zal de prüs zijn 4'/i ct. De heer v. d. Zwan zegt zich wel met het voorstel doch niet met de motivee- rmg te kunnen vereenigen. Het is niet voornamelijk het vooroordeel bij vele af nemers, doch het is het stelsel dat niet deugt. Weth. Veltka.up weerlegt zulks. De heer Meerburg vraagt wat de nadeelen voor het bedrijf zullen zijn, hetgeen B. en W. zullen moeten afwachten om dit te kunnen beantwoorden. Het voorstel wordt dan aangenomen. Dan deelen B. en W. mede dat het meer malen voorkomt dat gas- en electrici- teitsmeters op verzoek van de afnemers moeten worden weggehaald om later weer geplaatst te moeten worden. Dit brengt dan onnoodige kosten met zich. B. en W. stellen daarom voor te bepalen dat voor iedere hernieuwde aansluiting f. 2.50 zal moeten worden betaald. Ook dit voorstel wordt zonder verdere besprekingen aan genomen. Voorstel tot het aangaan van gcldlee- ningen. Geruimen tijd, aldus B. en W., is reeds getracht een geldleening af te sluiten. Thans is het mogen gelukken door bemiddeling van de N.V. Buiten- landsche Trustmaatschappij te Amster dam een offerte te ontvangen voor het verstrekken van 3 geldleeningen, ln totaal f. 250.000.— met een looptijd van 40 Jaar. Twee dezer leeningen zouden kunnen die nen ter bestrijding van de kosten van den bouw van het nieuwe gemeentehuis en van den aanleg van den tuin, terwijl de derde bestemd kan worden voor de kosten der Inrichting van het gemeente huis. Hoewel de bouwkosten in 50 jaren mogen worden afgelost, zijn de geldgevers niet bereid een langeren looptijd toe te staan dan 40 jaar. De aflossing ls echter zoo geregeld dat ieder jaar 1/50 wordt af gelost zoodat het 40ste jaar van ieder der leeningen het restant ad f. 22000. ineens behoort te worden afgelost. Voor deze extra aflossing van f. 40000.zal als dan een nieuwe leening moeten worden opgenomen, af te lossen ln 10 jaar. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Dr. Eikelenboom zegt verheugd te zijn, dat zulks thans gemakkelijker gaat dan voorheen. Spr. vraagt, of Katwijk thans beter crediet kan krijgen. De voorzitter zegt dat het crediet der gemeente hierin geen doorslag geeft. Het aanbod op de geldmarkt is eenigszins anders. Na een paar vragen, die den voorzitter tot genoe gen beantwoordt, wordt dit voorstel aan genomen. Volgt voorstel tot vaststelling van een beheersverordening voor het Grondbedrijf De heeren Meerburg, van Tongeren en v. d. Zwan merken opdat de tijd om dit voorstel te bestudeerên, veel te kort is ge weest. Na discussie wordt besloten dit punt aan te houden tot de volgende ver gadering. Volgt praeadvles op een verzoek om ver beteringen aan te "brengen in het uitwa teringskanaal van Rijnland. B. en W. zeg gen dat er aan dit verzoek onoverkome lijke bezwaren verbonden zijn. Een onge hinderde uitvaart aan te brengen is niet mogelijk. Ten eerste de buitengewoon hooge kosten gerekend naar het klein ge tal visschers dat hiervan gebruik maakt, doch vooral ook daar de gemeente Kat wijk hiertoe geen bevoegdheid bezit aan gezien de zeggenschap hierover geheel be rust bU Rijnland. Op 20 Maart 1930 is een dergelijk verzoek ingekomen welk schrijven in afschrift is doorgezonden naar Rijnland. Dijkgraaf en Hoogheem raden hebben toen geantwoord, dat op Rijnland niet de verplichting rust tot het onderhouden van de uitwatering als vis- schershaven. Hoewel nimmer bezwaar is gemaakt dat de visschers daar ligplaats kozen, is deze uitwatering geenszins ha ven, Nog veel minder ls Rijnland verplicht haar als visschershaven te onderhouden. B en W. adviseeren hen te machtigen aan adressanten te berichten dat daarom geen maatregelen tot verbetering kunnen worden genomen. De raad blijkt het met het praeadvles volkomen eens te zijn, zon der discussie wordt het voorstel aange nomen. Voorstel Inzake overbrenging van de ar chieven der opgeheven ambachten onder het Hoogheemraadschap van Rijnland. BIJ besluit van 1869 der Staten van Noord- en Zuid-Holland is voorgeschreven dat alle stukken uitmakende het archief van hun ambacht moeten worden ingeleverd Dit werd steeds onvoldoende uitgevoerd zoo dat veel ambachtsarchieven in de archie ven der gemeente- of polderbesturen aan wezig zijn. Ged. Staten dringen er op aan dat deze stukken worden overgebracht naar het archief van Rijnland. B. en W. hebben echter tegen deze overbrenging bezwaren. Voor de overbrenging ontbreekt trouwens elke wettelijke grond. In over eenstemming met het advies van de Ver. voor Nederlandsche gemeenten geven B. en W. den raad in overweging de bedoelde stukken niet af te staan en in dien zin Ged. Staten te berichten. Dr. Eikelenboom zegt, dat, indien uit wetenschappelijk oogpunt centralisatie beter zou zijn, hij hier voor ls. De voor zitter zegt dat Rijnland er nooit Iets mee te maken heeft gehad en in het archief hier is het 't allerbeste bewaard. Rijnland vraagt het ook niet, doch Ged. Staten. Het voorstel wordt aangenomen. Praeadvies op het verzoek van de afd. Katwijk van den Nederlandschen Kap- persbond om vaststelling van een veror dening op grond van de winkelsluitings wet. Verzocht wordt voor te sc irijven dat de kappers- en barbierswinkels in deze ge meente lederen Maandagmiddag voor het publiek gesloten moeten zijn. Het adres gaat vergezeld van een adhaesle-betul- ging van het grootste deel der alhier woonachtige kappers. B. en W. zeggen o.m. dat, afgezien van de vraag of de Kroon ln een dergelijke verordening zou bewilligen, er volgens B. en W. geen ter men bestaan om een verordening van die strekking in het leven te roepen. Voorts zou men zich hierover onderling kunnen verstaan. B. en W. stellen daarom voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. De heer P. Guyt vraagt of het juist is dat vele aanvragen om bouwgrond in het Zuiderkwartier nog niet beantwoord zijn, dit ten nadeele der werkverschaffing. De voorzitter zegt dat dit juist is. Deze zijn door Ged. Staten nog niet goedgekeurd. Mede in verband met het nieuwe uitbrei dingsplan kan verdere vert-ooo no" 't plaats hebben. Hierna sluiting der ver gadering met gebed. KATWTTK AAN ZEE. „De Kruisvlag in top". In het gebouw Irene is g'steravond de film vertoond „De Kruisvlag in top". Voor zeer veel belanvstel'enden liet ds. Versteegt uit Nieuwerkerk aan den IJsel op het doek het werk zien van de Geref. Evange lisatie onder schippers. Dit werk onder leiding van ds. Versteegt, die met de motorboot „de Adelaar" met de G.E.O.S.- vlag in top een bezoek brengt aan de verschillende binnenschepen in de Maas. Aandachtig werd gelu'sterd naar de ver klaringen, die ds. Versteegt bij de film over zijn evangelisat ewerk onder de sohip- pers gaf. De Crisis-collecte uitgesteld. Het Comité meldt dat de aangekondigde collecte op Zaterdag 15 October a.s. niet door gaat, aangezien geb'eken ;s dat deze collecte nog nadere voorbereid'ng behoeft. Nader zal nog worden geme'd op we'hen dag de collecte thans zal worden gehouden. De politie heeft eenige jongens aan gehouden J. en C. Z. uit Duinhof en P. O. uit de Varkevisserstraat, die op hee'erdaad betrapt werden met wortelen stelen op teelland in de Zanderij de Ridder. Op het politiebureau is verbonden H. v. D. uit de 1ste W. Taatstraat, die bij de werkzaamheden van de rioleering in de Havenstraat met zijn hand was be kneld geraakt NOORUWTTK. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. van den Berg, dienstbode, van Noordwljkerhout, Kerkstraat 32, naar Langeveld 29-3D; C. M. Zwetsloot diensib., van Wassenaar, Langstraat 103, naar Kerk straat 11; W. Keur en fam-, timmerman, van Zandvoort, Zuiderstraat 7 a, naar P.e- ternelweg 1 a; Joh. Langerak, winkelbed., van Utrecht M. A. de Ruijterstraat 8, naar Boerenburgerweg 1; Fr. Muller, dienstb., van Katwijk, Zeeweg, naar Ke ks'.raat 63; Joh. Webcr, schoenmaker, van Bergambacht C. 63. naar Wi helminastraat 51; W. Scho'te, arbeider, van Leeuwarderadeel, Steins 283, naar Sohiestraat 6; I. G. Ch. Blom, van Utrecht Obrechtslraat 15 bis, naar Voor straat 85; I. M. J. Groenewold, dienstb., van Streek (Did naar Zd Boulevard 19. Vertrokken: G. van Woersem, dienstb., van Wassenaarstraat 2, naar Amsterdam, van Miereveldstraat 13; J. Soerink. tuin knecht, van Gooweg 2a, naar Zutphen, Kanonsdijk 27; W. van Dop. 1- verpleegster, van Zwarteweg 20, naar den Haag, Burg. v. d. Veldestraat 36; C. J. Koppen en fam., boekbinder, van v. Leeuwenstraat 8, naar Haarlem Rijnstraat 63; M. Spaans, van Weteringkade 21, naar den Haag, Loggerstraat 68; H. M. A. van Dam, dienstb, van Nd. Boulevard 4, naar Kat wijk Voorstraat 91; A. en J. M. Plag- meijer, dienstb., van Voorstraat 16, naar Noordwljkerhout Heerenduins'.raat 186; P. van Malssen, geb. Jaasma, van Voorstraat 20, naar Leiden, Hooge Rijndijk 190. Burgerlijke Stand. Geboren: Jaooba Johanna Jansje, d. van Th. Verloop en M. van der Meulen; Adriana Wllhelmina Martha, d. van J. Smeltink en A. C. Vink: Jaoobus, z. van C. de Ruijter en A. Schaap; Adrianus Cornells, z. van J. A. Reekers en M. H. Rodenburg; Willem, z. van J. P. Meljers en A. Onderwater: Abraham, z. van A. van Oosten en J. W. Muller. Getrouwd: Th. H. Krot, 20 jaar en M. Burger, 20 jaar; A. Hazenoot, 26 jaar en Bedijn, 19 jaar; C. A. van Malssen 22 jaar en P. Jaasma, 24 jaar. Ondertrouwd: P. H. Admiraal 28 jaar en E. de Jong, 26 jaar; J. van den Hoonaard 22 jaar en A van Riet, 28 iaar. Overleden: Anna Barnhoom, 80 jaar, wed. P v. d. Wiel; Are Krug, 18 iaar, z. van C. R. Krug en M. v. d. Niet. OEGSTGFEST- Burgerlijke stand. Geboren: Johan, z. van H. H. van Dijk en J. Twiss; levenloos geboren zoon van C. L. Burger en H. Rulgrok. Loop der bevolking. Gevestigd: I. K. Djlantlk, Geversstraat. 42. van Singaradja (N.OX); J. Linze! Weth. Duivenvoordestraat 13, van Breda J. de Gelder en gez., koffiebrander, Regen- tesselaan 12. van Lelden; S. van Evert, dienstbode, de Kempenaerstraat 113, van Leiden; J. L. Hombergen, „Duinzicht", van Leiden; W. Post, boerenknecht, Haagsche straatweg 8. van Kampen; Th. V. Last drager, verpleegster, „Endegeest", van Arnhem; P. J. Maartense en vrouw, Em- malaan 30. van Lelden; L. de Cleijndert, Geversstraat 48, van Groningen; P. J. vau Bochove, commies P.T.T., Anna v. Buren- laan 6, van Arnhem; H. J. Alkemade, melkslljter, Borneostraat 17, van Noord- wijk; J. M. Zandbergen en gez., wagen maker, de Kempenaerstraat 81, van Lel den; A. Verklare en gez., Emmalaan 29, van Leiden; A. Th. Los, religieuse, „Duin zicht", van Bergen op Zoom. Vertrokken: N. S. Meijer, onderwijzeres, van Willem de Zwijgerlaan 5, naar Wijk aan Zee, V. Vondelstraat 4; H. M. M. Vonk- van der Meer, van Nassaulaan 6, naar Gouda, Kleiweg 27; A. W. Lith, bedrijfs leidster, van Hooge Morschweg 52, naar Lelden, Meidoornstraat 20; A. van Duij- vendijk, arts, van Regentesselaan 21, naar Cudewater; N. A. Sloos, procuratiehouder, van Rljngeesterstraatweg 120, near Leiden, Kernstraat 5. GEMEENTERAAD. Benoemingen - Verbinding Rhijngeester- straatweg en Nieuwe Rijksweg - Belangrijke grondaankoop. Eerst anderhalf uur na den officieel vast- gestelden tijd ving gisteravond te 9 uur de openbare vergadering van den Raad dezer gemeente aan onder leiding van den bur gemeester. Na vaststelling der notulen en diverse mededeelingen, w.o. een bericht van den heer J. Th. Kort, meldende dat hij het ge dane voorstel tot aankoop van grond niet aanvaardt, die voor kennisgeving worden aangenomen, volgen ingekomen stukken, w.o. een schrijven van de Woningbouwver- eeniging „Buitenlust", betreffende inge- zonde plannen tot het bouwen van een nieuw complex arbeiderswoningen, als mede voorlezing van het rapport van den gemeente-opzichter omtrent den hooibrana die op 5 Aug. heeft plaatsgevonden bij den heer Zandvoort; eenige discussie vindt plaats over de daarbij voorgekomen on regelmatigheden. Het wordt tenslotte voor kennisgeving aangenomen. Na zeer lang durige bespreking wordt het schrijven van „Buitenlust", evenals het verzoek van de directie van eenige dagbladen om wijziging der legesverordening, in handen van B. en W. gesteld voor praeadvies. Volgt voorloopige vaststelling gemeente-' rekening 1931 onder dankzegging aan de commissie ad hoe. Volgt aanbieding der gemeentebegroo- ting 1933, luidende als volgt: Gewone dienst: uitgaaf f 318:570,45; ont vang f 318.570.45; slot nihil. Kapitaaldienstuitgaaf f. 5500.ont vang f. 5500; slot nihil. Tot leden der commissie van onderzoek worden aangewezen de heeren Bakker, Kortman, Kuijken en Breda. Volgt benoeming van een onderwijzer aan O. L. School aan den Burg. Terwee- weg. De voordracht luidt: 1. W. Docter te Overschie, en 2. F. van Golverdingen te 's-Gravenhage. Benoemd wordt de heer W. Docter met alg. st. B. en W. stellen voor de gevraagde mede werking te verleenen voor verbouwing school aan den Hoogen Morsch in dier voege dat de lokalen, welke thans op het Noorden zijn, op het Zuiden geplaatst wor den, wat uit gezondheids-oogpunt voor deden biedt. Voorts wordt centrale ver warming aangebracht. Een en ander kost rond f. 20.000. Het verzoek gaat uit van het bestuur der Ver. tot Stichting en In standhouding van Chr. scholen ten dienste van Morsch en Rijndijk onder Oegstgeest, Voorschoten en Zoeterwoude. De heer Uit- tenboogaard acht de kosten te hoog, even als dr. Simon Thomas, die de kostenbere kening becritiseert, terwijl de heer Krui- zinga bang is voor bevoorrechting van de Chr. school. De voorzitter wijst op den uiterst slechten toestand van de school. De gemeenten dragen naar evenredigheid ln de kosten bij. De heer Eakker zegt, dat ook andere schoolbesturen met dergelijke verzoeken zullen komen en vraagt of het niet goedkooper kan. Na discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 112 stemmen. Het is noodzakelijk gebleken het aantal onbezoldigde ambtenaren van den burger lijken stand in de gemeente uit te breiden, speciaal wat betreft die, belast met de voltrekking van huwelijken. B. en W. stel len voor als zoodanig te benoemen de hee ren T. van Egmond en R. Reitsma. Goed gekeurd. B. en W. stellen voor het beroepschrift van den heer H. P. Jansen tegen afwij zing van het verzoek om vergunning tot het bouwen van 10 woningen aan den Rijnzichtweg niet ontvankelijk te verkla ren. Aldus besloten. Voor het aanleggen van den Rijnzicht weg Zuidkant, tusschen van Assendelft- straat en den nieuwen Rijksweg heeft de gemeente de beschikking noodig over een strook grond, lang 25 M. en breed 8 M., eigen aan de N.V. Gem. Eigendom te 's-Gravenhage. Deze is bereid de grond af te'staan voor den haar kostenden prijs van f. 3.50 per M2. B. en W. stellen voor dit aanbod te aanvaarden. Wordt na dis cussie goedgekeurd. De N.Z.H.T.M. heeft ln verband met de electrificatie, de beschikking noodig over een strook grond, de z.g. Oude Dam, na bij Postbrug. B. en W. stellen voor deze strook te verkoopen voor een prijs van 40 cent de M2; de N.Z.H.T.M. zal dan tevens in aansluiting aan den door het Rijk te maken uitweg, een verharden uitweg tot de nieuwe eigendomsgrens maken. De ge meente behoudt steeds het recht van uit en overweg, en tot het aanleggen van buizen etc. onder de trambaan. De heer Paardekooper acht de prijs te laag. De heer Kortman verzoekt een hooseren prijs te bedingen. De voorzitter acht nieuwe onderhandelingen ongewenscht. Het voor stel wordt tenslotte goedgekeurd met alg. stemmen. Volgt bespreking van het hoofdpunt der agenda nf. de verbinding tusschen den Rijngeesterstraatweg en nieuwen Rijks weg bewesten de kom der gemeente. B. en W. achten deze verbinding van zeer groot belang voor de gemeente. Daar zij niet de medewerking kunnen verkrij gen van de Provincie kunnen zij niet tot verbreeding der Geversstraat adviseeren. De kosten van het door B en W. ter uit voering voorgelegd plan zijn: A. Sloopen panden L.e.m.v.o.g., dubbel tramspoor Geversstraat, verwijderen sporen in Deutz- straat en Rijngeesterstr.weg f. 5450— B. Verbinding Geversstraat tot waar de Rijnzichtweg N.Z. in aanleg is f. 54000,- C. Gedeelte weg loopende v.af B, tot den meest westelijken parallelweg van den geproj. Rijksweg f. 30000.^ D. Aanleg Rijnzichtweg N. Z. vanaf plan Kort tot aan den Rijnsburgerweg f. 16000 f. 105450.—, Tegenover deze uitgaafposten komen: 1. Ontvangst voor overdracht grond voor de R.K. Kerk f. 45000— 2. Overblijvende, direct exploi tabel of verkoopbaar wordende grond, oostelijk van den Rijks straatweg 400 M2 ad f. 15.f. 6000— 3. Alsv. westelijk van den rijks weg 1900 M2 ad f. 7.—, f. 133000— f. 64300— Zoodat overblijft f. 41150— Tot gedeeltelijke dekking van dit bedrag zouden wij willen bestemmen het bedrag, ont vangen van den heer Ruben kamp, te ramen op f. 15000— f. 26150. Zij stellen den raad voor te besluiten, tot uitvoering van de werken in het rap port van Gemeentewerken nader omschre ven, de noodige credleten voor uitvoering toe te staan; hen te machtigen tot het in eigendom, beheer en onderhoud overne men van den rijksweg v. d. Witte Palen tot de grens der gemeente. B. en W. mer ken nog op, dat zij omtrent demping, rio leering enz. van de sloot langs de R.-K. pastorie en de daarbij behoorende tuin nog niet tot overeenstemming zijn gekomen. Door deze voorloopige oplossing wordt oi.a, de onhoudbare toestand ln de Deutzstraat zeer verbeterd. De heer Paardekooper acht de oplossing met dubbelspoor in de Geversstraat niet ideaal. Hij vraagt of het niet mogelijk is, tegelijk met dit plan. nog verbreeding van de Geversstraat is te verkrijgen. De bewo ners dier straat zullen nu wel tot andere gedachten zijn gekomen en hun gevraagde prijzen herzien. De burgemeester wijst nogmaals op de zeer hooge kosten, die aan een verbree ding van de Geversstraat zijn verbonden De prijzen die de eigenaars van de wonin gen aldaar vragen zijn werkelijk exorbi tant, o.a. werd voor een perseel f. 78.0® gevraagd, dat later voor f. 14.000 is ver kocht. Spr. vinJt het een gerechte stri voor de overvragers, wanneer de verbree ding nu niet doorgaat. Bij aanneming van dit voorstel worden de in het zeer uitvoe rige praeadvies overwogen mogelijkheden betreffende de verbreeding der Gevers straat nog aangehouden. Na discussie wordt het voorstel met alg. st. aangenomen Komt in bespreking het afstaan aan het Rijk van een strook grond voor den aan leg van den nieuwen Rijksweg bewesten de gemeente a f. 12. Goedgekeurd met alg. st. Na goedkeuring van comptabiliteitsbe- sluiten volgt voorstel van B. en W. tot aan koop van grond. n.l. 24 H.A.. zijnde de over plaats van Oud-Poelgeest, a f. 0.85 per M2. De heer Den Oouden zou gaarne een ex ploitatierekening zien. De voorzitter zegt dat zulks met het oog on de wisselende tijdsomstandigheden niet mogelijk is. de aankoop ls overigens zeer in het belang van de gemeente. Het voorstel wordt ten slotte aangenomen met 10 tegen 1 stem. Een blanco De heer Van Egmond wenscht den voor zitter geluk met het groote succes, dat hij op dezen avond heeft bereikt inzake dit laatste besluit, alsmede wat betreft de ver binding RhijngeesterstraatwegRijksweg en huidiet hem voor het vele in deze door hem verrichtte werk. Na rondvraag volgt sluiting der verga dering. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Gerardus, zn. van F. van der Meij en M. A. van Schooten Abraham, zn. van A. Waasdorp en M. Kol- laart. Overleden: Hendrik Los, 68 jaren. Getrouwd; Laurens van der Kwaak, 25 jaren en Barbara Rhljnsburger, 28 jaren. Loop der Bevolking. A. C. van Nobelen, Floris Schouten- straat 26, van Heemstede G. Niesing, Hoofdstraat 255 van 's-Gravenhage H. Knolman, Hoofdstraat 120 van Lisse. Vertrokken: E. A. Scheele, Menneweg 9 naar Oegstgeest J. M. de Regt, J. P. Gouverneurlaan 18, naar 's-Gravenhage. -o- VALKENBURG. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrik, z. van N. v. Rij en Hendr. Botcrinans. o VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. B. en J. E. C. Edelaar, Leidscheueg 217, van Noordwljkerhout; A. Streng, Rijndijk 40, van Alphen a. d. Rijn; A. C. den Hertog en gezin, Leidscheweg 1E8, van Leiden; C. J. Rpping-Meuring cn 2 kinderen, Haagweg 4, van Semaran? (N.I); E C. A. Tydeman, HaagWeg 4: P. Poppek, Leidscheweg 98, van Bottr-'P (Did), G. Sinnema, Wijngaardenlaan 21, van Westdongeradeel. Vertrokken: A. P. van der Krogt en echtgenoote, naar Loosduinen ('sóraven- hage); Th A E. Overeem, naar 'sGraven- hage; M. M Geldorp, naar 's O ra ven l-a je; M. J. Brouwer, naar Wassenaar; M. J- Zwetsloot naar Leiden; H. N. Muller, naar 's Gravenhage. 0 24

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14