l 73*le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 October 1932 Vierde Blad No. 22260 GEMENGD NIEUWS. VRAGENRUBRIEK. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. ernstig ongeluk onder capelle. Chauffeur met zijn auto te water gereden en verdronken. Woensdagnacht kreeg de politie van het bureau aan de Hoflaan te Rotterdam de mededeeling, dat op den "s-Gravenweg een auto te water was geraakt. De politie waarschuwde den G.G.D. en gezamenlijk trok men op onderzoek uit. f Onder de gemeente Capelle aan de IJssel vond men den wagen in den sloot langs den weg liggen. In den wagen be vond zich het lijk van den chauffeur den 20-jarigen J. Louter, uit Hillegersberg. De ongelukkige bleek door verdrinking om het leven te zijn gekomen. Omtrent de toedracht van dit ongeluk tpst men in het duister. juei De tem BRUTALE CHAUFFEUR. Het koplicht en de ontbrekende nummerplaat. Men schrijft uit Roozendaal aan de Prov. N.B. en 'sHert. Crt.: Een driest staaltje van overmoed demon streerde dezer dagen een chauffeur, te genover een politieagent. Op den Wouw- schen weg werd door een agent des avonds een vrachtauto tot staan gebracht, welke met slechts één koplicht reed. De agent wilde verbaal opmaken, waarop de chauf feur langs z'n neus vroeg: Geen koplicht? Moet u me daarvoor laten stoppen? Nou, lijjkt u dan maar 'ns aan den achterkant van m'n wagen, dan zult u zien, dat ik niet eens 'n nummerbord heb! De agent ging zich overtuigen en inder- ,d, het nummerbord ontbrak. Maar ijl hij nog bezig was dit te constatee- ren, sloeg de motor aan enmet vol gas tufte de auto weg BEEN VERSPLINTERD. De werkman M. V. had het ongeluk in ■"e kunstmestloods der firma Eggink te -esburg een zak kunstmest tegen zijn een te krijgen, waardoor het onderbeen ersplinterd werd. De man is opgenomen in het St. Elisa- -thgesticht aldaar. Msb. SMOKKELARIJ. Men meldt uit Enschedé aan het „Vad." De smokkelarij aan de Oostelijke grens neemt over en weer in den laatsten tijd toe. Gisternacht zijn op het emplacement van de Staatsspoor vier verdachte perso nen ontdekt, die poogden een partij tabak in een aldaar staande Duitsche locomotief te verbergen. Een der personen, een Duit- scher, ls door het personeel gegrepen en aan de politie overgeleverd, een tweede is in de vroegte in de nabijheid zwervend aangetroffen; de beide anderen hebben een goed heenkomen gezocht. ALCOHOL-SMOKKELARIJ OPGEHELDERD. De smokkelarij van 98 pCts. alcohol te Den Helder waarvan onlangs melding is gemaakt, is thans opgehelderd. Men zal zich herinneren dat het te Den Helder gestationneerde douanevaartuig „Zeemeeuw" onder leiding van den belas ting-Inspecteur Pesman vijftig bussen van twintig liter van dien alcohol heeft in be slag genomen. De waar zat verborgen in het in de haven liggend schip „Chemica". De eigenaar wist tijdens den overval niet op te helderen, hoe die bussen daar in het schip gekomen waren. Uit de verhooren. die den vermoedelijken -mokkelaars en verschillende getuigen zijn afgenomen, is het vervoer van den alcohol van den uitvoer uit IJmuiden tot den hei- melijken wederinvoer met een Helderschen botter langs Den Helder en de berging in de „Chemica". tot in bijzonderheden ge construeerd Zoowel de eigenaar van de „Chemica" als de schipper van den botter en een te Amsterdam wonende medeplich tige zullen inzake de door hen bij het ver hoor afgelegde verklaringen te zijner tijd terecht moeten staan. •De inspecteur heeft althans meer dan voldoende gegevens verkregen, om tegen deze drie personen proces-verbaal te kun nen opmaken. Zijn Wij juist ingelicht, dan bedroeg de geheele gesmokkelde voorraad indertijd tweeduizend liter, waarvan men voor den overval door de „Zeemeeuw" kans zag om des nachts duizend liter naar Amsterdam te vervoeren en clandestien te verhan delen. (Hbld.) ROTTERDAM GAAT YO-YO-EN. Er mogen van Rotterdam dan al vaak minder vleiende dingen worden gezegd, kwaadsprekers mogen de Maasstad dan al rommelig noemen, ja desnoods betitelen als de stad der beruchte „kinderhoofdjes", nimmer zal men durven ontkennen, dat Rotterdam een echte sportstad is. Rotterdam heeft in de eerste plaats een sportleven burgervader. Rotterdam heeft een Lagendaal, een Willy den Ouden, een Zus Braun. een Puck Oversloot, een Truus Klapwijk, een Bep van Klaveren, een. vul maar in. Er zijn er nog tallooze meer. Rotterdam bezit voorts den man, die het eerst op de beurs durfde verschijnen met een yo-yo en dienatuurlijk met ge juich werd begroet, omdat Rotterdam sportief is. Straks zal Rotterdam ook sterren krijgen in het yo-yoën. Er is reeds een vooruit strevend man, die in de plaatselijke bladen als volgt adverteert: Beschaafd Heer. bekwaam Jo-jo-ist, biedt zich aan Privaat lessen te geven in Jo-Jo. Hulde aan dezen man! Hij is de eerste leeraar, maar stellig zullen er meer zijn voorbeeld volgen Zij zullen Rotterdam aan de beste Yo-yo-ers helpen! Tel. BLOEDIGE GEVECHTEN IN HET OERWOUD. Naar uit Manilla wordt gemeld, hebben 60 politiebeambten, onder leiding van een Amerikaanschen politie-offlcier. op het tot de Philippijnen behoorende eiland Jclo in het oerwoud de schuilplaats ontdekt van den beruchten Morostam, welke zich daar met volgelingen, vrouwen en kinderen had verschanst, nadat bij achtervolging 24 politiebeambten van verdekte plaatsen uit waren neergeschoten. Bij een gevecht met den Morostam. dat acht uren duurde, werden meer dan 10 in boorlingen en een politiebeambte gedood. Tijdens het gevecht heeft een aardbeving plaats gehad. De politie zet thans haar pogingen voort den Morostam tot gehoor zaamheid te dwingen en het eiland Jolo van bandieten te zuiveren. AANRIJDING TE BAARN. Op den Rijksstraatweg van Amsterdam naar Amersfoort heeft onder de gemeente Baarn nabij de Spoorbrug een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto uit Bussum en een handwagen, die over den weg werd voortgeduwd door twee arbei ders, die ter plaatse werkzaam waren met het leggen van kabels. Deze arbeiders werden door de vrachtauto van achteren aangereden, met het gevolg, dat de eene arbeider, een inwoner van Baarn, in vrij ernstigen en bewusteloozen toestand naar zijn aan den dien weg staande woning moest worden overgebracht. De andere arbeider werd licht gewond en door de politie naar zijn woning in Amersfoort overgebracht. ZWARE MISHANDELING. Gisteren is ten gevolge van een oude burenveete een vechtpartij ontstaan tus schen den 46-jarigen Balmakers en den 43-jarigen Schuiling te Oostwold, ge meente Leek (Gr.). Balmakers sloeg Schuiling met een klomp zoo hard op het hoofd, dat hij volgens een verklaring van den dokter den nacht niet zou halen. BUITENLANDSCH GEMENGD. IJMUIDER VISSCHERSVAARTUIG VERONGELUKT. Door het onklaar raken van dén motor is het kustvisschersvaartuig IJ. M. 376 van schipper van Slooten, bij het binnenko men van de haven van IJmuiden op drift geslagen en op de blokken van de Zuid- pier terecht gekomen. Het vaartuig stootte spoedig lek en kwam in zinkenden toe stand, zoodat de beide opvarenden met behulp van een op de blokken vastgezette lijn, het scheepje moesten verlaten. Later is het vaartuig omgeslagen en gezonken. Naar wij ver'nemen was de motorboot riiet verzekerd. Ook berging is vermoedelijk uitgesloten. BLOEDIG GEVECHT MET EEN ROOVERBENDE. Uit Angora wordt gemeld, dat in de nabijheid van Urfa een bloedig gevecht ls geleverd tusschen de grensbevolking en de gendarmerie eenerzijds en een bende van ongeveer 300 roovers anderszijds, die trachtten het dorp uit te plunderen. De roovers moesten tenslotte vluchten met achterlating van elf dooden, twintig ge wonden. dertig gevangenen en een groote hoeveelheid geweren en munitie. o MEXICAANSCHE SNELTREIN OVERVALLEN. De sneltrein van Guadalajara (Staat Jalisco) naar Mexico-City is door ban dieten overvallen. Een aantal bandieten kon worden gevangen genomen. De mili taire autoriteiten hebben medegedeeld, dat zij te Guanajuato zullen worden terecht gesteld. DE AARDBEVINGEN IN GRIEKENLAND. Op het schiereiland Chalcidice zijn nieuwe aardschokken voorgekomen, zoo dat vele gebouwen, die vroeger reeds be schadigd waren, thans geheel ingestort zijn. DOODVONNISSEN IN SOVJET-RUSLAND In het Russische gouvernement Daghe stan zijn zeven personen ter dood ver oordeeld wegens het stelen van graan uit een Kolchozen-bedrijf. Voor de rechtbank verklaarden de verdachten, dat de honger hen tot diefstal gedreven had, daar de nood in hun huisgezinnen zoo hoog ge stegen was, dat hun vrouwen en kinde ren dreigden om te komen van honger. Alle verdachten, alsmede de voorzitter van het collectieve boerenbedrijf werden ter dood veroordeeld en gefusilleerd. DE GRAF ZEPPELIN. Naar de directie van de Hamburg- Amerika-Lijn mededeelt, heeft het lucht schip „Graf Zeppelin" de vlucht over den Oceaan volbracht. Op 24 October zal het luchtschip „Graf Zeppelin" opnieuw een vlucht naar Zuid- Amerika maken. Deze vlucht, die niet in het voornemen had gelegen, zal voor dit jaar de laatste zijn. FAMILIETWIST ONDER ZIGEUNERS. Gisteren op den vooravond van den veemarkt van Wartenburg (Duitschl.) ls het tusschen eenige zigeuners tot een twist over familieaangelegenheden geko men. In den loop van den twist wondde de zigeuner Ludwig Herzberg, een reeds verscheidene malen met gevangenisstraf gewelddadig mensch, met een scheermes vier andere zigeuners zwaar. Ten slotte vuurde Herzberg 6 maal naar de samen gestroomde menigte, waarbij een bloed verwant van een reeds zwaar verwond zigeuner een kogel in den dij kreeg. Na een wilde jacht slaagde de politie er ten slotte in den man gevangen te nemen en naar de gevangenis over te brengen. IERSCHE SWEEPSTAKE-WINNAARS. Onder degenen, die een prijs van 30.000 p. st hebben gewonnen, bevinden zich in Engeland een grootmoedertje, dat haar man en twee zoons heeft verloren in den oorlog, een 24-jarig dienstmeisje en haar familie, waarvan de vader pas een maand in een ziekenhuis verpleegd is, een kan toorbediende. die op den laatsten dag nog een lot kocht om een pleizier te doen aan een vriend, die er nog eenige in zijn „boek" had, twee zusters, de een vrouw van een chauffeur, de ander van een kantoorbe diende, een agent van een houthandel, een oude heer van 73 jaar, die sinds 30 jaar invalide is, met zijn dochters en zijn nichtje, een club van acht dienstmeisjes, drie knechts en twintig klanten van een autogarage, een stoker van de Southern Railway. DE WINTER DOET ZIJN INTREDE. Gisteren heeft het in Engeland ge sneeuwd. Over bijna het geheele land was het vandaag de koudste dag sinds Mei j 1. met gemiddelde temperaturen, die anders slechts in December voorkomen In het Noorden van het land heeft storm en on weer nogal wat schade aangericht aan verschillende huizen. De sneeuwval is het zwaarst geweest in Schotland, maar ook in Cheshire is sneeuw gevallen, zelfs twee duim dik. HET FRANSCHE LUCHTVAART SCHANDAAL. Naar Reuter meldt, heeft de procureur van de Fransche republiek een besluit on derteekend, waardoor een rechtsvervolging op grond van overtreding van de wet op de zedelijke lichamen ingeleid wordt tegen den gewezen directeur van de „Aero- postale", Bouilloux-Lafont senior, zijn zoon en eenige personen, in verband met de be ruchte vervalsching van documenten. De procureur is hiertoe overgegaan na een rapport, waarin nauwkeurig de ten las te-legging tegen het bestuur van de maatschappij is omschreven. N. T. te L. Het secretariaat van de Ned. Tandtechnische Vereeniging tevens van haar vakblad is gevestigd bij den heer C. Limburg, Acacialaan 9, Baarn. K. J. S. te L. Alle nummers komen er uit, 't zij met een prijs, 't zij met een niet. M. N. van W., te L. Door omstandig heden is de beantwoording van uw vraag eenigszlns vertraagd. De door u beschreven vogel is de Dominicaner, ook wel genaamd. Pope of beter nog de gewone Roodkop kardinaal (Paroarla larvata). Hij is goed- kooper dan de Roodkuif en is niet zoo'n goede zanger. Ook teelt hij niet zoo gemak kelijk in de volière. Mannen en poppen zijn zeer moeilijk van elkaar te onder scheiden. De beste zangers onder de kardinalen zijn de Virginische kardinaal (ook wel genoemd de Virginische Nachtegaal) en de Groene, dan de Roodkuif en ten laatste de Rood kop (Dominicaner). De geelsnavel kardi naal wordt weinig geïmporteerd en wij kunnen daar weinig van zeggen. De Dominicaner is de goedkoopste en de Virginische en Groene de duurste en beste. A. V., te L. Te gering weerstandsver mogen. Opruimen is de voordeeligste weg. WIE IS ERY BOS? e Wij bevinden ons in een salon. Iets daar in schept een artistieke sfeer. Zit het in den kostbaren vleugel, die ernstig en zelf bewust het geheele vertrek schijnt te be- j heerschen? in de kussens, die met een zan- zelfsprekende nonchalance op den divan liggen? Of misschien in die over-slanke salonpop met het groteske, melancholieke clown-gezicht? Nergens is een spoor van overdadige luxe te vinden; doch wel een stemming van warmte en royaalheid Hier staan wij stil. Daar staan foto's, por tretten met steeds denzelfden vrouwenkop. KnZij hebben hetzelfde effect als schilderijen, het lijken portretten van oude meesters: jong meisje met een edel, klas siek voorhoofd. Liefelijke, zachte trekken. Donkere oogen met een uitdrukking van ingehouden temperamentDat is Ery ■Bos. Wanneer zij de kamer binnenkomt, wordt jhen plotseling aan Lil Dagover herinnerd. l venals bij haar is in dit meisje niets af gezaagds, geen „cliché"; zij ziet er gesoig neerd uit. beschaafd. Dadelijk na de eerste woorden voelt men. met de levendige per soonlijkheid te doen te hebben van den modernen jongen mensch. en men heeft weldra een aanknoopingspunt gevenden. Ery Bos stamt uit een kunstenaarsfami- i?e' o vacier' een Hollander is de be kende pianist Coenraad V. Bos. die groote artisten, zooals mevrouw Hempel en Wüll- ner op hun buitenlandsche tournées heeft vergezeld. Haar moeder was vroeger zan geres. Zoo kon zich het talent van Ery Bos reeds m haar jeugd onbelemmerd ont plooien. Hier dus niets van den gebruike- njsen strijd met de ouders en de tooneel- loopbaan Integendeel: reeds als meisje van twaalf jaar kreeg Ery Bos les in solo- ansen. Het kind nam haar kunst zeer nstig op, en bewaarde haar als een kost- tJS sc*at €n van jaar op jaar ooruit. Zij beleefde het eens succes na mcL andere. Toen zij achttien werd. gaf Svl d aJ den titel van ..balletmeesteres". s °anst€ met veel succes in het bin nen- en buitenland. hartstocht", zegt zij. „en n mij niet Seheel bevredigen. JF een mtdrukkings-middel aan SeS "aittdijk dc taal. Een poos ge- i,™ 'k een enva-'ment als leidster nam a,Iet te Graz Mijn intendant" lonnc f Tn ter2i'de c-n vroeg mij als ter X0'11 Sffn zin had om tooneel te een a y"''16 het cr wel eens op wa- en mjj in een groote rol laten spelen, hoewel ik geen tooneelopleiding had gehad. Nu, ik meende natuurlijk van louter geluk zaligheid in den beroemden zevenden he mel te zweven. Ik ontving den vuurdoop als Polly in de „Driestuiversopera". Het was heerlijk! Daarna verscheen ik in „Broad way" als Pearl. Ik mag zeggen dat de beide stukken mij veel succes brachten." Daarna keerde Ery Bos weer naar Ber lijn terug. Zij nam bij Ilka Grünins gron dig les in declamatie, werd door de Rotters naar het Metropol-Theater gehaald, speel de en beviel uitstekend in „Circus Aimée". Dit succes baande haar een weg naar de film. Ery Bos heeft het ongeloofelijke ge luk. dadelijk door de grootste maatschappij de Ufa. een knalrol in de film van Alfred Zeisier: „Schuss im Morgengrauen" opge dragen te krijgen. Alles omdat zij geen al- ledaagsch gezicht heeft, omdat men veel verwachting heeft van haar jong. onbedor ven talent. ..Het spreken voor den microfoon viel mij niet zwaar. Doch toen men mij de eerste opnamen liet zien, was ik dood-ongelukkig; ik vond mijzelf afschuwelijk! Ik huilde een dag lang bittere tranen. Ock de mij door hulpvaardige collega's aangeboden zakdoe ken bleken niet. voldoende. „Het karakter dezer artiste vertoont een behoorlijke men geling van ernst en humor, hetgeen haar bij de film zeker te pas komt Naar haar eerste optreden zien vooral de Berlijners, die haar immers op 't tooneel hebben ge zien, met spanning uit. Zii speelt in de Ufa-toonfilm „Schuss im Morgengrauen" de rol van een gescheiden vrouw verschijnt op het witte doek naast bepaalde .Kön- nern". zooals Theodor Loos. Karl Ludwig Diehl. Herman Speelmans. Peter Lorre. Fritz Odemar en zal met hen wedijveren. Wie is Ery Bos? Zij is de jeugd, zij is de toekomst! BRIGITTE DRAAGT EEN HUISHOUDSCHORT. Brigitte Helm, die als de „Duitsche vamp" geëtiketteerd werd, heeft de bewe ring gelogenstraft dat zij nu eenmaal een „type" is. In haar laatste film heeft zij al bewezen dat zij ook „anders" zijn kan, en zich heelemaal niet in één richting ont wikkeld heeft. In het Berlijnsche Efa-atelier speelt zij „Gilgl", de steno-typiste, de hoofdpersoon van „Eine von Uns", welke film gedraaid wordt naar de bekende roman van Irm- gard Keun. In een groot blauw huishoud- schort staat zij voor de microfoon en neemt stof af. Haast een symbool van haar eigen persoonlijkheid is zij, als ging het er om het stof van de sleur weg te blazen waarmee de eene producer na de andere haar steeds weer dezelfde soort rol opdroeg. Er wordt gebeld aan de huisdeur. Zij schrikt. Dat is een teeken des tijds. Tegenwoordig schrikken vele menschen als er gebeld wordt. Belastingambtenaren en kwitantieloopers nemen geen vacantie. Ook Brigitte-Gilgi vreest rekeningen haar vriend, Martin, geeft gemakkelijk geld, ook als hij het niet heeft. „U moet niet denken dat Martin zoo'n echte film-verkwister is", licht Irmgard von Kube, de schrijfster toe. „Hij is een charmante jongen, een beetje verboe melde globetrotter, een soort reis-journa- listGustav Diessl speelt de rol. Hij heeft een geestig, uitdrukkingsvol profiel geen cliché-glimlach. Er wordt dus gebeld. Diessl verschijnt. Hij is vroolijk, want hij heeft geld gekre gen van zijn uitgever. „Heerlijk", straalt Brigitte, „nu kunnen we rekeningen beta len!" „Nee", zegt Diessl aarzelend, met een gezicht waarop een tikje spijt te lezen is, want hij heeft al het geld al uitge geven, voor Gilgi. Een kleine, fijne speelscène. Brigitte weet niet of zij moet huilen of lachen. Geen leger van figuranten, geen mach tige staf van opname en productieleider is in beweging. Maar Drews aan de camera en de regisseur Johannes Meyer weten in deze scène meer innerlijke spanning en geladenheid te leggen dan in menige groote en kostbare opname. „Ik daqht dat deze scène U wel meer zou interresseeren dan een „grootsch op gezette". zegt Dr. Saaikind. de producer die deze film voor Paramount vervaardigt. Hij heeft gelijk. Deze scène geeft een kijk op de ware filmarbeid: de filigraan- arbeid. JACQUES FEYDER; FILMREGISSEUR IN HART EN NIEREN. Jacques Feyder, een naam, die iedereen kent, die in Amerika denzelfden goeden klank heeft als op het continent en waar boven met onzichtbare letters „Thérése Raquin" geschreven staat. De eerste groote film, die Feyder draai de was Atlantis, niet te verwarren met At lantic van Dupont, die destijds een ware sensatie teweegbracht en dikwijls in de Nederlandsche bioscopen maanden lang geprolongeerd werd. Het was de eerste in Europa vervaardigde film, die een gehee- len avond in beslag nam, want destijds kende men bijna uitsluitend drie- of vier- acters. Daarbij kwam verder nog, dat deze film niet alleen in ateliers opgenomen was maar, en dat was iets bijzonders in die dagen, dat men de buitenopnamen in Afrika draaide. Met deze film werd de naam Feyder voor den eersten keer ge noemd en zijn moed. als eerste een film in een voor Europa nieuwen vorm uitge bracht te hebben, werd door een onge looflijk groot succes bekroond. Twee jaar lang werkte Feyder aan geen enkele film. Eerst toen hij eindelijk het passende ma nuscript had gevonden, dat hem boeide, ontstond Thérèse Raquin, een film, die tegenwoordig in geen enkel land nog ver geten is. Het sensationeele succes van deze film bezorgde hem een engagement te Holly wood. Feyder draaide slechts weinig films. In de jaren .dat hij „Over There" is heeft hij de Garbofilms „De Kus" en „Anna Christie" geregisseerd. Hij ver zorgde ook de eerste in Holywood opgeno men Fransche film „Le spectre vert". MOMENTOPNAME VAN DE FILM „MATA HARI." In de studio's van Metro Goldwyn Mayer te Hollywoodeen biljet op de deur van een geluidsstudio „Geen Toe gang"maar wij zijn reeds bin nengeen twijfel mogelijk, een Fransch hospitaal uit den tijd van den wereldoorlog.... een sombere atmosfeer sterk licht van schijnwerpers decorseenvoudige beddenheldere lakens.... chirurgische instrumenten operatietafelsalles ordelijk.... een lucht van jodium en kamferMata- Haride film Tientallen figuranten in besmeurde uniformensoldatenofficieren verband om bijna alle gezichtenmaai die man daaris hij werkelijk blind rolstoelen draagbarenoude soldaten in een hoek aan het kaarten sigaretten rookende verpleegsters.... re gisseur George Fitzmaurice in gesprek met een fotograafis dat Ramon No varro in dat bed?Wij zouden hem niet herkend hebben, als men het ons niet gezegd hadzijn gezicht is geheel in verband gewikkeld.... hij is gewond zooals hij daar ligt, onbeweeglijk en bleek, zou men het werkelijk gelooven, technici controleeren de microfoonshamer slagen van een timmermanhet rinkelen van een telefoon een assis tent antwoordt,Ja, morgenvroeg draaien wij de scène van de executie zend twee kleine jongens, acht oude man nen met baarden, een groep soldaten, alles met de autobus van zes uur 's mor gens"daar in dien hoek is de ver plaatsbare kleedkamer van Greta Garbo i een rose interieur.een toiletta fel.... een divan.... een groote spiegel een electrische kachelkrultangen een badmantel „Gereed voor de opnamewaar is Miss Garbo?.... Alma, waarschuw Miss Garbo".zij komt.haar Russische bontmantel is nat. zij lijkt kleinhaar oogen zijn lichtblauw „Beginnen!"stiltede kaart spelers fluisterenmeer licht de camera is gereed.. Fitzmaurice maakt een beweging met het hoofdAlle sympathie, die U kunt uitdrukken, Miss Garbo"Novarro kreunt in zijn bed .Een glas water", fluistert hij Greta Garbo komt de kamer binnen.... dit is een andere Garbozij is Mata- Hariuit liefde voor haar heeft deze jongeman zijn fatale reis ondernomen nu is hij blind.... medelijden ls op haar gezicht te lezenen berouw ..Alexis", fluistert zij teeder, „hier ben ik" Een electricien voelt een prop in zijn keelhet is dramatischhet is wer kelijkheidiedereen is onder den in drukmen durft haast niet adem te halen de opname is gereedmen voelt het als een opluchtingzij is ook opgelucht.Novarro staat op van het bed en lacht.Nu wil ik werkelijk een glas water".buiten valt een fijne regen een bekende figuur passeert ons.... Russische laarzen.een bontmantel. niet langer Mata HariGreta Garbo. GRETA GARBO en RAMON NOVARRO in „MATA HARI"

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13