J*te Jaargang DONDERDAG 13 OCTOBER 1932 No. 22259 STADSNIEUWS. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. oer regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden t. 2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Olt nummer beslaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. PROF. EINSTEIN NAAR AMERIKA. Prof. dr. Albert Einstein, bijzonder hoog leeraar aan de Leidsche Universiteit, heeft een benoeming aanvaard als hoogleeraar aan de Institute for Advanced Study te Princetown in den staat New-Jersey. Dit instituut was gesticht van een gift door Louis Bamberger en mevrouw Felix Fuld, groot 5 millioen dollar. Directeur van deze instelling is dr. Abraham Flexner. Zijn benoeming tot hoogleeraar in de Iioogere wiskunde geldt voor het leven. HET JUBILEUM DER LICHTFABRIEKEN. Aanbieding van het huldeblijk. Naar men ons mededeelt zal het aan denken van 't personeel der Lichtfabrieken ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Electriciteitsfabriek vermoedelijk op 4 November a.s. aan het Gemeentebestuur worden overhandigd, dus niet zooals eerder vermeld op 15 October. Zulks in verband met het feit, dat de officieele stroomleve- ring aan particulieren op 3 November 1907 is begonnen. DE ELECTRIFICATIE VAN DE TRAMLIJN LEIDEN—HAARLEM. Voorwaarden ten aanzien van Bennebroek en Heemstede. Op het verzoek van de N.V. Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Mij. om vergunning tot het leggen en in stand houden van een trambaan in openbare wegen, gelegen in de gemeenten Bennebroek en Heem stede in verband met de electrificatie van tramlijnen van Leiden naar Haarlem heb ben Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land gunstig beschikt, o.a. onder de vol gende voorwaarden: De sporen liggen in de gemeente Benne broek dwars over de Bennebroekschelaan, op ongeveer 120 M. ten N.W. van de brug over de Bennebroekschevaart met dubbel spoor, in schuine richting over den Bin nenweg, ongeveer 125 M. ten Noorden van de kerk van Bennebroek, met dubbel spoor; in de gemeente Heemstede van de grens tot de gemeente Bennebroek tot ongeveer N.O. grens van Glipoever aan de Oostzijde van den Glipperweg, zuidelijk gedeelte, zooals deze weg na verbetering zal loopen, met dubbel spoor; van onge veer de N.O. grens van Glipoever tot de Glippervaart in het midden van den weg door de Glip, met dubbel spoor als spoor- strengeling: van de Glippervaart tot on geveer 150 M .ten noorden daarvan in het midden van den rijweg met dubbel spoor en vervolgens tot ongeveer 110 M. ten zuiden van de brug over de van Merlen- vaart, aan de Oostzijde van de Glipper weg, noordelijk gedeelte, zooals deze weg na verbetering zal loopen, met dubbel spoor; van laatstgenoemd punt tot de zweminrichting van Heemstede, in het midden van den Glipperweg, noordelijk gedeelte, zooals deze weg na verbetering zal loopen, met dubbel spoor, in aanslui ting aan de bestaande sporen naar Haar lem. De Bennebroekschelaan wordt na ver- beterihg van de verharding ter plaatse van de spoorkruising over de volle breedte opgehoogd tot den bovenkant van de spoorstaven, over een lengte van ten min ste 10 M. CURSUS ANDREO CSEH. Het Comité-cursus deelt ons mede, dat door het groote aantal aanmeldingen het schoollokaal iri de Haverstraat ten eenen- male onvoldoende is gebleken wat de be schikbare ruimte betreft. Ten einde zekerheid te hebben dat nie mand behoeft te worden teruggezonden, wat bij de proefles in den Foyer aan velen is overkomen, zal de les van Vrij dagavond plaats hebben in een der zalen van „Den Burcht". Het is ten zeerste gewenscht aanmel ding niet langer uit te stellen omdat ten opzichte van de lokaliteit een besluit moet worden genomen. Hoewel de les om 8.15 begint wordt voor deze eerste les dringend opkomst om 8 uur verzocht. Men zie ook de advertentie in dit Blad. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor 't candidaatsexamen geneeskunde de dames S. E. van Aarem (Den Haag) en H. C. M. Knoppert (Den Haag) en de heeren K, J. Muhring (Rotter dam). W. N. Lagendijk (Voorburg), Liem, Soei Diong (Leiden), J. P. Borstlap (Sche- veningen), J. F. Jonkers (Schiedam), N. D. Wynia, J. F. Berkhout (Scheveningen), Yap Ki Ing (Leiden), J. F. L. Fontein (Oegstgeest), H. Broekema (Den Haag), J. Hoogendam (Schiedam) en D. Okma (Katwijk); candidaatsexamen Indisch recht mej D. S. Roessingh van Iterson (Den Haag) en de heeren G. J. Ebbink (Voorschoten) en A. F. Lamping (Den Haag); economisch doctoraalexamen In dologie de heeren J. j. Mendelaer (Den Haag) en J. M. Pieters (Den Haag). UNITAS STUDIOSORUM LUGDUNO BATAVA. Plechtige inauguratie der nieuwe leden. Ter gelegenheid van de plechtige in auguratie van 59 nieuwe leden der Uni- tas Studiosorum Lugduno Batava heeft gistermiddag de rector van den Senaat, de heer G J. Hoenderdaal, een rede ge houden, waaraan het volgende is ont leend: Ten derde male in het bestaan onzer jonge vereeniging, aldus spr., vindt de plechtigheid plaats, waarmede een aantal pas aangekomen studiosi hun entree in Unitas en daarmede in het studentenleven maken. De goede gewoonte, dat hierbij de Rector Senatus in tegenwoordigheid Van honorair senatoren, zoowel tot de nieuwe leden als tot hen, die reeds langer in de vereeniging behooren, het woord richt, behoort gelukkig ook tot een van die stu dentenmores, welke Unitas heeft gemeend in haar nog niet door oude tradities vast gehechte vereenigingsleven te moeten opnemen. Want hierdoor toch, dat wij ons ge zamenlijk bezinnen op het doel en de taak van Unitas, ontstaat de saamhoorig- heid, die alleen in staat is om haar te stuwen tot die hoogte, waarop zij krach tens haar wezen en haar idee behoort te staan. Nu echter staan wij hier tegenover een groep jonge menschen, die zooeven de overgang van schooljongen tot student achter den rug hebben. Willen wij de toe komstige studentenstijl bepalen, dan zal daartoe noodig zijn een grondige kennis van den toestand van de moderne jeugd, Dan zullen wij moeten aanvangen juist bij hen, die wij over eenige oogenblikken in ons midden zullen opnemen. Zij kun nen tegenover sommige dingen een geheel ander standpunt innemen, dan wij, die reeds in het studentenleven onwillekeurig bepaald zijn. Daarom hebben wij gemeend een enquette in te moeten stellen om eenigszins te weten te komen de houding van de tegenwoordige H.B.S.'er of Gym nasiast tegenover het student zijn. Het eerste deel der enquête handelt over Unitas, het tweede over student zijn in het algemeen. Er blijkt behoefte te be staan aan gemeenschap op neutralen grondslag. Er wordt niet verwacht dat het studentenleven zich ook nog in andere dingen van gewoon-maatschappelijk leven zal onderscheiden, iets wat vroeger toch ook door aanstaande student en burger gezien werd. Ik wil geen conclusies trek ken. daartoe zou de enquête ook meer psychologisch opgezet moeten zijn. Alleen constateer ik: de romantische studenten waas is Verdwenen, voorgoed. Wij kunnen misschien met eenige heimwee daarnaar terug verlangen: het is niet meer van onzen tijd, het zou een vorm worden zon der inhoud Waar de antwoorden Unitas betreffen blijkt alweer, dat twee onzer principes, n 1. meisjeslidmaatschap en novitiaat pas gewaardeerd kunnen worden, wanneer men reeds in het studentenleven thuis is. Dit is hierom logisch, omdat deze twee principes voornamelijk hun belang hier aan ontleenen, dat zij de sfeer in de ver eeniging bepalen. En van die sfeer kan de noviet uitteraard weinig weten. Daarom heb ik die antwoorden het meest op prijs gesteld, die zeiden: alleen het democra tisch principe deed mij besluiten lid van Unitas te worden. Het is gewoonte, dat op deze plaats een terugblik wordt geworpen op de weken die achter ons liggen. En dan moet ik on middellijk zeggen: dit novitiaat is ge slaagd, zeer geslaagd zelfs, althans de tijdsomstandigheden in aanmerking ge nomen. Door deze omstandigheden was het aantal oudere jaars te gering, wijl tijd en geld ontbraken. Toch mogen wij op vele geslaagde avonden terugzien. De lezingen werden met aandacht gevolgd. De diners behooren tot de grootste feesten van het novitiaat. Dank zeg ik aan alle commissies en besturen, die met ons heb ben samengewerkt voor dit novitiaat en in de eerste plaats breng ik hier aan de Novitiaatscommissie onzen buitengewonen dank. Zij heeft moeite noch tijd gespaard, en wist zich over schijnbaar onoverkome lijke moeilijkheden met taaie volharding heen to zetten. Zich wendende tot de nieuwe leden, wekte spr. op goede leden der Unitas te zijn en bezield te zijn met den vasten wil om zich aan te passen, om alle individua lisme op zij te zetten, om niet met een zekere koppigheid buiten onze gemeen schap te blijven staan. Want dit zal u zelf tot nadeel strekken. Daarna installeerde de rector de nieuwe leden met het uitspreken der gebruike lijke formule. WIJKGEBOUW „BETHESDA". Het wijkgebouw „Bethesda" heeft een belangrijke verbetering ondergaan. Het is geheel gerestaureerd, ook is electrlsch licht aangebracht. Mede door het plaatsen van een hoogtezon is in een dringende be hoefte voorzien. Patiënten, die hiervan wenschen gebruik te maken, kunnen in lichtingen bekomen bij de wijkzuster Hoef- straat 4446. EEN MOOIE GIFT. De kinderbewaarplaats, Langebrug, al hier mocht van een onbekende f. 100.- ontvangen. Den milden gever of geefster hartelijk dank voor deze gift, die zoo uit stekend gebruikt kan worden. TOEVLUCHT CHR. JEÜGDHULP. In de Toevlucht voor Chr. Jeugdhulp vindt menig verdoolde een veilig verblijf en vriendelijke hulp voor haar verdere leven; vele kinderen worden er liefderijk verzorgd. Maar de ruimte is beperkt en het gebouw heeft gebreken, die veel last veroorzaken en moeilijk verholpen kunnen worden. Het Bestuur weet, dat het nu geen tijd is om nieuw te bouwen en dat groote giften voor dat doel niet te ver wachten zijn. Juist daarom is reeds nu begonnen met het vormen van een bouw fonds, om gereed te zijn, als de tijden ver beteren. Om dat fonds te versterken, wordt de volgende week een bazar gehou den waarvoor vele personen (o.a. ex-keizer Wilhelm) en firma's in en buiten de stad welkome bijdragen schonken. Moge nu de Leidsche burgerij toonen mede te voelen voor hulpbehoevenden en onverzorgden en door druk bezoek en flinke inkoopen hel pen om een schrede nader tot het beoogde doel te komen. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. ARBEIDSBEURS. Op den 12en October 1932 waren 3449 (v. j. 1399) werkzoekenden ingeschreven. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: C. Schoneveld, Vliet No. 61, Rijnsburg, timmerbedrijf. Wijzigingen: J. A. H. Th. van Duuren, Wed. J. C. Hoogeveen, Korte Mare 4, Lei den. Café en slijterij. Uittredende eige naresse: Wed. J. A. H. Th. Hoogeveen- van Duuren, dd. 1 Juni 1932. De volmacht van J. C. van den Bos is dd. 1 Juni 1932 ingetrokken. Wijziging handelsnaam in J. C. v. d. Bos Nieuwe eigenaar: J. C. v. d. Bos, Leiden. Internationale Kunsthoorn Industrie N.V., Veurschweg 21, Voorschoten. Nieuwe commissaris: H. A. J. M. Vermolen, 's Gra- venhage. Onze stadgenoot, de heer J. J. Siljee, is geslaagd voor het examen wiskunde L.O. Het mag als algemeen bekend wor den geacht dat aan de hygiëne tegen woordig hooge eischen gesteld worden, vooral aan die, welke in betrekking staan tot de voeding van een mensch. Welnu bij het bezoek, dat wij heden middag brachten aan het moderne win kelpand Heerensingel 1, waarin gevestigd een electrische vleeschhouwerij en spek slagerij van de Gebrs. D. en J. Volbeda kwamen wij tot de overtuiging, dat de ondernemers verstaan hebben wat het zeggen wil, hygiëne als eerste eisch in hun bedrijf toegepast te zien. De winkel, die prijkte met een schat van bloemen, is geheel met tegels bepleis terd. terwijl de etalage's zoowel als de ruime toonbank geheel van marmer zijn. Een ingebouwde koelcel bevindt zich in een der hoeken van de winkel. Ook aan de verlichting heeft men groote aan dacht besteedt, zoodat de zaak 's avonds baadt in een zee van licht. Een ruime werkplaats met zouterlj en rookerij bevindt zich achter den winkel. We twijfelen niet. of in den opzet, om in dit volkrijke stadsdeel een goed-beklante zaak te krijgen, zullen de ondernemers zeker slagen. De bouw kwam tot stand onder archi tectuur van het architectenbureau Van der Laan; aannemers waren de gebrs. Vlaardingerbroek. Hedenavond opent de heer W van Duuren in het perceel Lage Rijndijk 52 een naar de eischen des tijds ingericht siga renmagazijn. Het pand onderging een algeheele verbouwing, welk werk zeer ten genoegen van den eigenaar door de aan nemers Burgy en Neuteboom werd uitge voerd. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende een door mej. Kuenen te geven cursus over litteratuur Van 24 October tot 10 November zal onder leiding van de firma Burgersdijk en Niermans alhier in de zalen van „Het Leesmuseum" te Amsterdam de bibliotheek van dat genootschap worden geveild. Hedenmiddag heeft dr. E. W. Schel lenberg uit Voorschoten, toegelaten als privaat-docent in de muziekgeschiedenis zijn ambt aan de Leidsche Universiteit aanvaard met het houden van een open bare les over .Schweitzer en Bach". Gisteravond is W. van L,, die onder invloed van sterken drank verkeerde, door een groote spiegelruit van de firma De N. in het Noordeinde gevallen. De schade be draagt f 200. Van L. is ter ontnuchtering naar het politiebureau gebracht. Gistermiddag kregen twee arbeiders, werkzaam op een bouwwerk aan den Lam- meschansweg, ruzie, welke zóó hoog liep, dat een van hen, zekere Van Dalhier, een kalkbak greep en daarmede zijn tegen stander zekeren Van der P. uit Katwijk, eenige slagen op het hoofd toebracht. Van der P. werd ernstig gewond en moest zich onder geneeskundige behan deling stellen. N.V. VER. ROTTERDAMSCH- HOFSTAD-XOONEEL. „Elisabeth van Engeland", tooneelspel in 11 tatereelen van Ferdinand Brückner. Met „groot tooneel" is Leiden de laatste jaren niet verwend! We zijn daarom uiterst dankbaar, dat het gelukt is „Elisabeth van Engeland" hier te krijgen, want, al kan men tegen het werk zelf zoowel als tegen de opvoering enkele bedenkingen in het midden brengen, ongetwijfeld behoort dit oeuvre van Brückner tot „groot tooneel". Dat er, gelukkig, nog belangstelling ls voor tooneel te Leiden, het bleek gister avond duidelijk, daar de schouwburg uit stekend was bezet, tot en met baignoires uitverkocht, terwijl ook de loges weer eens „bevolkt" waren. En nu weten we, dat vele stadgenooten dit stuk reeds vroeger in Den Haag zijn gaan zien, van meening, dat v. d. Lugt er hier toch niet mee zou komen. Brückner's tooneelspel is geheel van historischen inslag. Het stelt met den na druk op Queen Bess, zooals koningin Eli sabeth door haar vereerders werd genoemd, tegenover elkaar de twee groote vorstelijke figuren uit de 2e helft der 15e eeuw: koningin Elisabeth van Engeland en Philips II van Spanje, die in nauwer con tact tot elkaar hadden kunnen staan. Heeft Philips niet naar Elisabeth's hand gedongen, al volgde een blauwtje? Philips ls zeer simplistisch van karakter: een tot het uiterst gedreven religieus drijver voor het R.K., waaraan alles ondergeschikt wordt gemaakt. Een rotsvast geloof, dat in staat is bergen te verzetten doch tevens zware tegenslagen kan verdragen in kin derlijke overtuiging: God's wil geschiede. Zuiver heeft Bruckner deze sombere figuur weten te treffen. De tafereelen betreffende den Spaanschen koning zijn o.l. wel het meest raak geteekend, bezwangerd met wat gelijkt op godsdlenst-fanatlsme. Ontzettend veel moeilijker was het om het karakter van Queen Bess te schilderen en te doen leven, geschakeerd als dit was. Hoevele meest uiteenloopende fascetten vertoont niet de karakterschets van de sanguinische dochter van Hendrik VIII, mede tengevolge van haar moeilijke jeugd. Koninklijke waardigheid, zij bezat ze, doch dikwijls ging deze schuil achter uitbar stingen van een bijkans mannelijk temperament. Besluiteloos, tot radeloos- wordens toe soms voor haar raadgevers, gierig, dikwijls tot op het vrekkige af, echt klein-burgerlijk in velerlei opzicht. Soms ontdaan van alle majesteit, maar vol in zicht voor de realiteit in politiek en ander opzicht. En stel daarnevens haar liefde-leven of misschien beter gezegd, haar gemis daar- I aan. Is zij ooit oprecht bemind om haar zelf, met uitsluiting van haar hoogen rang en stand? In ieder geval niet door den jongen graaf Essex, dien zij, oudere vrouw, oprecht heeft lief gehad, doch niettemin deed sterven op het schavot uit gekwetste eigenliefde en vorstelijke wraakgevoelens, die het beslissend moment beheerschten. Deze figuur ten voeten uit ten tooneele waarheidsgetrouw te doen leven, was een uiterst zware opgaaf en Brückner lijkt ons daarin niet geheel geslaagd. Zijn Elisabeth van Engeland heeft een teveel aan alle zwakke zijden van haar temperamentvol karakter, een te weinig aan ware ma jesteit, die zij niettemin bezat en waar mede zij haar onderdanen wist te boeien. Of de schildering zuiver geschiedkundig is gehouden, we durven dat niet volledig te beoordeelen, maar het doet er weinig toe. Hoofdzaak in historisch tooneel moet zijn een zuivere typeering der karakters; dat is de quintessens. Dit stuk ten tooneele te voeren, eischt ontzaglijk veel en als geheel kunnen we Cor v. d. Lugt Melsert niet dan van harte gelukwenschen met hetgeen hij hierbij heeft gepresteerd. Trots enkele zwakke punten. Het is geworden een opvoering van „groot tooneel" op waarlijk groote wijze. De changementen liepen vlot van stapel en ieder tafereel was door Ed. Veterman en Karei Brückman prachtig verzorgd. Het was een oogenweelde. de combinatie van decors en costumes uit die dagen. Vooral de z.g, dubbel-scènes boeiden ten zeerste, zij vormden de clou van den avond. Neem b.v, het bidden voor de overwinning aan denzelfden God, de wijze, waarop in beide kampen het vergaan der Armada wordt ontvangen. Juist deze tegenstellingen be hooren tot het best geteekende uit dit tooneelwerk,, zijn zeer knap tooneel. Cor v. d. Lugt speelde zelf Philips II en deed dit eenvoudig meesterlijk. Het reli- gieus-fanatisme van dezen vorst sprak vol komen uit zijn keurig spel. Als gast vertolkte Wllh. Duymaer van Twist de Elisabeth en In menig opzicht moet men waardeering hebben voor het geen zij daarbij bood. Maar accentueerde zij nog niet Brückner's gemis aan ma jesteit ln deze figuur? Gestalte en houding bracht zij van nature mee, doch te veel werd geofferd aan het triviale in deze ver troebelde vrouwenziel. Dat kreeg echter de volle maat en ln dit opzicht valt er veel te prijzen. Zwak was de graaf Essex van Adr. van Hees. Dat bleef te veel aan de oppervlakte. Neem b.v. de scène, als hij binnendringt in de koninklijke kleedkamer en daar ont dekt alle kunstmiddelen, waarmede Elisa beth moet worden bijgewerkt. Waardig was de kanselier lord Cecil van BINNENLAND. De korting op de ambtenarensalarissen; voorstel van de Centrale van Ver. van Rijkspersoneel; tot offers bereid. (Bin nenland, 3e Blad). Nog weinig teekencn van opleving in de Rotterdamsche havens. (Binnenland, 3e Blad). De onderofficiers-vereeniging „Ons Be lang" over het rapport-Welter; een adres aan de Tweede Kamer. (Binnenland, 3e Blad). De afsluitdijk der Zuiderzee zal waar schijnlijk dezer dagen voor het verkeer worden opengesteld. (Binnenland, 3e BI.) Crisis in het boomkweekcrij-bcdrijf to Boskoop. (Land- en Tuinbouw, le Blad). BUITENLAND. Herriot te Londen gearriveerd. (BuitenL le Blad). De Ottawa-overecnkomsten zijn gepu bliceerd. (Buitenl. le Blad). Een boeren-marsch naar Washington in voorbereiding. (Buitenl. le Blad). Na von Papen's bezoek aan Miinchcn. (Buitenl. le Blad). IJMÜIDEN, 13 October1. VISCHPK1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.25—0.90; Griet per kist van 50 K.G. f. 4222; Tongen per K.G. f. 1.801.20; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 38; Kleine Schol f. 31—9.50; Schar f. 133.40; Roggen per 20 stuks f. 2017; Vleeten per stuk f. 3.101.20; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 6 502; Groote Schelvisch f. 36 31; Middel Schelvisch f. 28.5022.50; Kleinmiddel Schelvisch f. 22—14; Kleine Schelvisch f. 144.40; Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f. 78—31; Gullen per kist van 50 K.G. f. 213,90; Lengen per stuk f. 20.60; Heilbot per K.G. f. 1.15; Wlj- tjng per kist van 50 K G. f. 4.70—0.25? Koolvisch per stuk f. 1.200.24; Makreel per kist van 50 K.G. f. 145.50. Aangevoerd 232 kisten versche haring. Prijzen f. 4.903 10 per kist. Aangekomen 8 Stoomtrawlers, H.C. 246 met f, 3083; IJM. 7 met f. 3305; IJM. 44 met f. 3813; IJM. 26 met f. 4484; IJM. 158 met f. 2730: IJM. Ill met f. 2627: IJM. 117 met f. 2812; IJM. 114 met 1. 3318; en 2 drifters L.T. 1178 met f. 2388; Y.H. 8 met f. 929, voor verschen haring. IJM. 268 met f. 1704 voor gedeeltelijke lading pekel haring en K.W. 141 met 612 kantjes pekel haring voor Katwijk. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus.". 11 October. Verkend op 55 gr. 6' Nbr. en 3 gr. 45' Ol. IJM. 55 en IJM. 15; gepraaid op 54 gr. 30' Nbr en 3 gr. 25' Ol. K.W. 50, 300 kantjes; SCH. 198, nog niet ge- vischt. TOURNEE „MENSCHEN IN HET HOTEL". Dinsdag 18 October a.s. zal het Neder- landsche Tooneelgezelschan onder leiding van Petro Beukman in den Leidschen Schouwburg een opvoering geven van ..Menschen in het Hotel", van Vicky Baum. De hoofdrol van de Russische danseres zal vervuld worden door mevrouw Gertrud Falkner van het Staatstheater te Dussel- dorf, welke als gast bij het gezelschap zal ODtreden en deze rol in de Nederlandsche taal zal spreken. Verdere medewerkenden: Feny Ersman, Mathilde Kichl, Louis van Dommelen Henriette van der Kop Tinl v. d. Werf, Hans Brünlng Petro Beukman, Henri Ooster. Louis van Westerhoven Ju lius Brongers, en Nelly Tactor enz. Het gezelschap brengt alle benoodigde décors voor 12 changementen mede. Louis van Gasteren, geheel passend in het milieu. De talrijke bijrollen treden overigens niet op den voorgrond en waren in°het algemeen naar behooren bezet. Cor v d. Lugt toont zich weer eens als vohe 1-racht reE'sseur van 61001 werk ln De volle schouwburg heeft genoten en 8n warm getuigenis afgelegd. Wllh Duymaer had een bloemenhulde ln ontvangst te nemen van Schouwburg bestuur en L.S.C.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1