Leeg-Verkoop J. BAALBERGEN, Katwijk aan Zee LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 11 October 1932 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Doopsgezind Meisjeswerkgezelschap. De opbrengst van de door de naaimeis jes gehouden collecte heeft bedragen i. 341.03. Vorig jaar was dit belangrijk meer. Wegens drukke bezigheden heeft Mevr- De LangeElink Schuurman zich als leidster van dit Meisjesgezelschap terug- getrolcken. Bijzonder vermeldenswaardig is wel, dat mevr. KeessenJoore, die 43 jaren geleden één der oprichtsters van dit Meisjeswerkgezelschap was, bereid is be vonden thans weer als leidster op te tre den en toezicht op de meisjes te houden bij haar nuttigen en tevens mooien arbeid het vervaardigen van goederen voor de armste gezinnen in de gemeente. De Bloemenhandel. 't Is de vorige week met den bloemen handel in deze gemeente heel wat beter gegaan dan in langen tijd het geval is geweest. Rozen en Chrysanten brachten in goede kwaliteit flinke prijzen op en over het geheel kan geconstateerd worden een sterk verhoogde belangstelling voor de meeste bloemproducten, welke alle min of meer in prijs verbeterden. Voor de eerste seringen, welke nog in kleine hoeveelhe den worden aangevoerd, was al dadelijk veel animo en de beste takken brachten tot 45 cent op in het laatst der week. Ook de goede potplanten brengen nu bevredi gende prijzen op. Chr. Kinderkoor opgericht. Alhier is opgericht een kinderzangver- eeniging, welke tot naam werd gegeven „Aalsmeers Christelijk Kinderkoor", met aanvankelijk 65 leden. Tot directeur werd benoemd de heer C. Borg. Het dagelijksch bestuur wordt gevormd door de heeren: A. Eveleeps (Tzn^ voorzitter; C. Stoof, secretaris en A. van der Zwaard Pzn., penningmeester. Werkloosheid. Eij de Arbeidsbemiddeling stonden deze week 150 arbeiders als werkloos in geschreven, waaronder 82 land. en tuin- bouwarbeiders. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteeren de hulppostkantoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende de maand September voor de rijkspostspaarbank in geschreven f. 34.719.26 en terugbetaald f. 16.009.55. Het laatste uitgegeven boekje draagt het nummer 4038. BENTHUIZEN. Gistermiddag ontstond brand in de woning van C. v. d. D. alhier. Toesnellende omwonenden wisten met vereende krach ten de brand spoedig te blusschen. Deze is vermoedelijk ontstaan door het spelen van kinderen bij een theelichtje. HAARLEMMERMEER. Voor de belangen der blinden. Teneinde meer bekendheid te geven aan de belangen der blinden en het sfreven van den Nederl. Blindenbond, heeft zich voor het organiseeren van een propaganda-avond op Donderdag 20 October a.s. in de Beurs te Hoofddorp, een comité van voorbereiding gevormd, bestaande uit dr. H. G. Bult, L. W. v. Driel, voorzitter Middest. vereen.; Zuster Feikema: G. Gerritse, oud-raadslid; J. F. Jansonius, gemeentesecretaris; P. K. Kistemaker, landbouwer; H. Koning, wet houder; dr. H. D. Nanninga en A. de Nijs, onderwijzer. De schaak- en damclub. Voor de te Hoofddorp opgerichte Schaak- en Damclub bestaat grootc liefhebberij. Het aantal leden neemt steeds toe. De clubavonden, die aanvankelijk plaats von den in het Boazlokaal, zullen voortaan worden gehouden in een lokaal van den heer Bootsman aan het Marktplein. Verkooping. Ten overstaan van notaris mr. de Ia Hayze te Heemstede, werd in de Beurs te Hoofddorp verkocht de boerenhofstede, staande en gelegen aan den Venneperweg bij den Sloterweg in Haarlemmermeer, ge zamenlijk groot 22.95.95 H.A. cn thans in gebruik bij den heer J. M. Voorthuyzen. Kooper werd de heer T. Korteweg in Rot terdam in massa voor de som van f. 38.702. LEENDERT TANIS. f (WEfiEXS VERBOUWING) Nog kunt U profiteeren van onzen totalen Leeg-Verkoop De resteerende goederen waaronder nog een PRACHTIGE PARTIJ WOLLEN DEKENS worden in ons Pakhuis in de Dwarsstraat uitverkocht 7850 TIJDELIJKE INGANG POORT, DWARSSTRAAT der eerste voortrekkers, die de wordings geschiedenis van den Haarlemmermeer- polder van den beginne af heeft meege maakt. Meer dan driekwart eeuw heeft Stokebrant in Haarlemmermeer te Abbenes gewoond. Hij stond bekend als een trouw Cn ijverig arbeider en is bij een der aldaar wonende families bijna 20 jaren in betrek king, geweest HILLEGOM. Bazar ten bate der Chr. Fröbelschool. De Bazar in bet gebouw Patrimonium is geopend. Deze wordt gehouden ten bate van de te stichten Chr. Bewaar- en Fröbelschool, waarover ds. Krabbe in de openingsrede heeft gesproken. Om half vijf uur gingen de deuren van het lokaal open, terwijl de openingsrede voor genoodigden te voren al uitgesproken was. Er is op de Bazar veel te zien en natuurlijk ook veel te koop, want om liet laatste is het nu eenmaal te doen. Na de opening was er al spoedig vrii veel bezoektoen ving de verkoop aan. Attracties zijn er in soorten, ook die kregen luin klanten. Scherpschutters kunnen hun hart aan hun liefhebberij ophalen. Het geheel ziet er aardig uit: Het belooft er een aangenaam vertueven te zijn. Er is muziek en ververschingen worden aange boden. KATWITK AAN DEN RITN. Ledenvergadering „De Hanze." Gisterenavond hield de R.K. Midden- slandsvereeniging „De Hanze" een leden vergadering in het Parochiehuis. De voor zitter, de heer W. Caspers opende de ver gadering met gebed en bracht daarna de feestelijke viering van het 25-jarig be staan in herinnering. Vervolgens werd door den voorzitter met eenige hartelijke woor den de heer C. P. van Stijn al nieuw lid geïnstalleerd. Ingekomen was een schrij ven van het hoofdbestuur over het deel nemen aan een Radio-middenstandscur- sus welke cursus door den voorzitter ten zeerste werd aanbevolen. Ten opzichte van een mededeeling betreffende steun verlening in natura door een staatscom missie, werden de belangen der midden- standsbelangen aanbevolen aan den mid- denstandsvertegenwoordiger. in het crisis- comite den heer Winters» Het punt, re traites werd uitvoerig besproken en het bestuur deed de toezegging in deze rich ting werkzaam te zijn. Dan volgde bespre king der agenda voor de Centrale raads vergadering in Den Haag op 17 Nov- a.s. De agenda word behandeld en als afge vaardigden gekozen de heer Jac. Rietveld, en als secundes de heer A. J. Mulder. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voor zitter de vergadering met gebed. Een lang cn welbesteed jagersleven. Op 82-jarigen leeftijd is te Haarlem overleden de heer Leendert Tanis, een bekende persoonlijkheid in Haarlemmer meer. alwaar hij meer dan 65 jaren heeft gewoond en tal van jaren het hem zoo ge liefd geworden beroep van jager heeft uit geoefend. De lange staat van dienst waarop deze sympathieke intelligente figuur, met z'n lange grijze krulharen en scherpe oogen, kon bogen en inderdaad trotsch kon zijn. zal ongetwijfeld bij velen in aangename herinnering zijn gebleven Vol kracht en levenslust ls hij tot op hoogen leeftijd in Haarlemmermeer als ja ger werkzaam geweest. In zijn woning in de gemeente Vijfhuizen had z'n geweer met weitasch een eereplaats gekregen. Wat kon hij smakelijk vertellen van jachtavonturen met allerlei „heeren". die uit verschillende oorden des lands naar de Meer kwamen om met hem te gaan jagen. Dat er vooral in vroeger jaren heel veel op dit gebied te doen was. bleek wel hieruit, dat b.v. in niet meer dan anderhalven dag in Haarlemmermeer met 4 geweren 96 ha zen werden geschoten; allemaal flink vol wassen wild, want het „klein goed" mocht niet onder schot worden genomen. Treffend was het ook van hem te hoo- ren. hoe hti wijlen den grooten tooneelspe- ler Louis Bouwmeester verscheidene jaren op de meest prettig? en vriendschappelijke wijze heeft vergezeld, wanneer deze ging jagen in de Haarlemmermeer en hoe hij kostelijke en aangename herinneringen daaraan had bewaard. J. Stokebrant t Ir zijne woning aan de Dr. Heijelaan te Abbenes alhier, is op 76-ajrigen leeftijd overleden de heer Jan Stokebrant, een KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING DER A.-R. KIESVEREEN. Lezing over bcgrooting en miiliocnennoia. Gisteravond vergaderde de A. R. Kies- vereeniging in Casa Cara, waar de heer R. van Andel een lezing hield over het onderwerp: „Zoowat 150 millioen gulden." Spr. gaf een uitgebreid verslag van de redevoeringen, die de heeren Schouten en Colijn onlangs gehouden hebben voor het verband van A. rt. propagandaclubs en een beschouwing over ae oegrooting in het al gemeen. De belangstelling voor de mil- lioenen-nota vindt haar verklaring in de tijdsomstandigheden. Haar beteekenis wordt veelal overdreven, althans van te eenzijdig standpunt bekeken- Men juicht al, als zij reeds sluit. Onmiddellijk worde toegegeven, dat de kas der Overheid jaar op jaar sluiten moet. Over een lange reeks van jaren gezien, moet deze eisch onver kort gesteld worden. Zonder deze slui tende begrooting verliest een land betrek kelijk snel zijn credietwaardigheid en daarmede zijn vermogen om vrijwillige leeningen onder te brengen. Doch nu komt de vraag: Waarvoor zijn deze leeningen noodig? Het eenvoudige antwoord: Ter voorziening in bijzondere behoelten, die geacht worden niet jaarlijks weder te kee- ren en daarom over meerdere jaren ver deeld mogen worden. Van veel hooger be lang is de vraag: Op welke wijze en voor welk doeleinden wordt het geld besteed? Het streven naar een sluitende begrooting wordt allengs hooger gewaardeerd dan 't zoeken naar de meest nuttige besteding. De vraag of de maatschappij op den duur al die lasten kan dragen, wordt niet be antwoordt, is nauwelijks te beantwoorden. En daarom moeten de uitgaven altijd be perkt worden als er geen maatschappelijk voordeel aanwijsbaar is. Overheidsuitgaven moeten beperkt wor den tot het strikt noodzakelijke. De laag ste grens is daar, waar er ernstig gevaar bestaat, dat het sociale leven in de war loopt. Men streve niet naar wenschelijkheden, doch slechts naar mogelijkheden Men heeft den toestand van sluitende begroo- tingen en desondanks geldvermorsing en niet-sluitende begrootingen door belang rijke uitgaven van economisch nut, die een eeuwigdurende rente afwerpen. In sommige gemeenten is men zóó in de war geraakt, dat men staatsbij dragen als pure meevallers beschouwt, zonder er aan te denken, dat dit alles slechts gezichtsbe drog is en uit één zak komt: „de zak van Sijmen." Overheidswenschen. overheidsbemoeiing en overheidsbemoeizucht kosten helaas nog meer dan geld alleen. De andere schade omvat alle vormen van bedrog, die liggen tusschen bevoorrechting, corruptie, diefstal, gebruik van gemeentelijke eigen dommen. het scheppen van betrekkingen, rangen, het declareeren van onkosten, die niet gemaakt zijn. Dit zijn geen gebreken, die aan het stelsel kleven, doch daar zij bij de overheid alle burgers raken, moet de gelegenheid beknot worden. Als men eens bij wijze van proef de be grooting kon afschaffen, zou er ontzet tend veel bespaard worden. Nu wordt iedere begrootingspost een vrijbrief ge* acht om uit te geven. Dan zou iedere uit gave vooraf bekeken moeten worden en dikwijls door Rekenkamer en Raadscom missie worden geschrapt. Achteraf is het niet zoo gemakkelijk bedrog te achterha len, als het- er niet dik bovenop ligt. Daar mede zou langzamerhand een zoo uitge breide controle noodig worden, dat nie mand er tijd of lust toe zou hebben, die ook nog eigen zaken heeft na te gaan. De crisis kan misschien door ons ten slotte nog worden gezien als een noodzakelijke operatie van het ambtelijk apparaat, een aftapping van verschillende soorten zucht: waterzucht, bleekzucht en eerzucht, die bij onverhinderde voortwoekering van Holland blijvend een zuchtende natie zou den maken. Zuchtend om verloren bezit, zuchtend om ontnomen vrijheid, een pa rodie op wat eens Holland was! ADRES AAN DEN RAAD. Inzake reorganisatie ventvergunningen. Het volgende adres is aan den Raad dezer gemeente verzonden: Ondergeteekenden, Jac. Hoek en J. de Reus, vertegenwoordigende, resp. als Voor zitter en Secretaris, den Algemeenen Nederlandsehen Ventersbond, correspon dentschap Katwijk aan Zee, hebben de eer Uw Edelachtbaar College te verzoeken wel te willen medewerken tot het re-orga- niseeren van het vergunningsstelsel voor straatventers. In aanmerking nemende, dat in de meeste gemeenten in den omtrek een kos- telooze ventvergunning bestaat of in voor bereiding is, Overwegende, dat de meeste Katwijksche venters in bedoelde plaatsen dus kosteloos mogen venten en in die plaatsen een groot deel hunner ophalen, terwijl in hun eigen woonplaats voor een vergunning een zeker bedrag moet worden betaald, Tevens in aanmerking nemende, dat het bestaan van den bona-fide venter door dezen crisis zeer bemoeilijkt wordt, terwijl veel personen, die werkeloos zijn. er met handel op uitgaan;, zelfs kinderen. Hebben zij de eer 'tof Uw geacht Col lege het verzoek te richten, wel te willen besluiten A. Het straatventen in Katwijk aan een kosteloos vergunningsstelsel te onderwer pen en alleen aan hen een vergunning te verleenen, die op den datum van invoering kunnen bewijzen, dat zij in Katwijk ge woon zijn, met straatventen in hun on derhoud te voorzien. 'Leden onder de 18 jaar worden door onzen Bond niet aan genomen). B. Gedurende de eerste drie jaren na den dag van inwerking treden van dit vergunningsstelsel, geen nieuwe vergun ningen uit te reiken. C. Een permanente commissie te benoe men, waarin de ventersorganisatie verte genwoordigd is, om eventueele geschillen of andere moeilijkheden tusschen over heid en venters tot een bevredigende op lossing te brengen. Ondergeteekenden gronden dit verzoek op motieven, welke in de hierbij gevoegde Memorie van Toelichting zijn ontwikkeld en zij vertrouwen, dat Uw geacht College de gegrondheid en redelijkheid van hun verzoek zal willen erkennen. In den afgeloopen nacht brak een begin van brand uit in de voorkamer van L. H. in de Stengelinstraat. De politie heeft den brand met een minimax ge- bluscht- De schade, die f. 80 a f. 100 he- draagt, wordt door verzekering gedekt. De arbeider H. v. D„ die werkzaam is bij de reederij „Kennemerland" viel bij ongeluk bij het netten tanen achterover in den taanbak. Daar hij er alleen werk zaam was, werd dit ongeval pas na een uur opgemerkt. Met inwendige kneuzin gen werd hij naar huis vervoerd. Het 8-jarige zoontje van den heer O. uit de Tramstraat is in de Noordduinen van een ezel gevallen met het gevolg, dat het een ann brak en naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden moest vervoerd worden om daar behandeld te worden. J K. uit de Varkevisserstraat deed bij de politie aangifte van ontvreemding van een paar duiven. NOORDWITKERHOUT. Vergadering van noodlijdende Kweekers. In ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" ver gaderden gisteren de noodlijdende kwee kers atd. Noordwijkerhout van den Zuid- Hollandschen Kleinkweekersbond. De voorzitter, de heer S. Braun heette allen welkom, terwijl hij met genoegen zag, dat de zaal haast te klein was om alle be langstellenden te* bevatten. Ook deed het spreker genoegen, dat allen zoo trouw hun gelden aan contributie betaald hadden, alsook, dat zich nog een groot aantal nieuwe leden had opgegeven. Hierna gaf de voorzitter de noodige mededeelingen aangaande de „steun- actie". Momenteel is er nog niets positiefs te zeggen. Voor de kleine kweekers is het doel te verkrijgen een crisis-steunregeling van de Regeering, om te voorzien in het noodza kelijke levensonderhoud. Reeds hebben de kweekers uit 16 gemeenten uit den omtrek zich aangesloten en reeds gingen 5 burge- irreesters, w.o. de onze A. A. C. M. van Iersel. op audiëntie bij den minister, die de zaak in overweging nemen zou. De steun-actie zal zich voornamelijk richten op punt I van het gemaakte plan: Directe steunverleening verleenen, aan allen, die zonder Inkomsten zijn. Hier onder zijn tal van kweekers, die voor een flink bedrag bollen leverden aan de groote firma's. Zooals bekend is, gingen verschil lende groote firma's in den laatsten tijd failliet. Het resultaat hiervan is. dat al die kweekertjes, die zaten te snakken naai' het geld, dat zij voor hun geleverde waar moesten ontvangen, wat of niemendal kregen. Hierdoor verkeeren deze kleine kweekers in zoodanige moeilijkheden dat ze niet in staat zijn hun bedrijf voort te zetten en zelfs de noodzakelijkste levens middelen missen om zich zelf en hun ge zin voor den ondergang te behoeden. De voorzitter riep deze menschen aan de bestuurstafel. Reeds morgen kunnen zij met een bewijs van het bestuur zich aan melden ter gemeente-secretarie alhier. Daar zal hun voorloopig steun verleend worden, bij tien tegelijk en zal gezorgd worden, dat zij zich niet behoeven te wen den tot't Armbestuur. Vele aanwezi gen zijn door deze mededeeling diep ge roerd en brachten dank aan den voor zitter. Deze deelde verder mede dat uit alle aangesloten gemeenten. 2 leden in het bestuur zullen plaats nemen, en dat de heeren P. Mouland en De Bekker zullen deeluitmaken van het hoofdbestuur. Op alle stukken zal de koninklijke goed keuring worden aangevraagd waarvoor ieder lid f. 0.20 zal moeten offeren. Het hoofdbestuur zal voortaan te Sassenheim vergaderen. De voorzitter sprak hierna alle aanwe zigen goeden moed in en bracht dank aan de pers, die de zaak der kleine kwee kers zeer behartigt. Met groot genoegen werd alsnog verno men. dat jhr. mr. P. A. G. de Milly, Oegst- geesterlaan 24, te Oegstgeest zich gaarne belangloos beschikbaar stelt om den Bond van Kleine-Kweekers als rechtskundig adviseur in alle opzichten ter zijde te staan. De tuindersvereen. „De Eendracht" hjeld in het veilingsgebouw haar laatste veiling. De opbrengst der gehouden veilingen is dit jaar belangrijk lager dan in vorige seizoenen. Voor een zeer talrijk publiek, gaf de R.K. Vereen „Hulp der Armen" een lief dadigheidsuitvoering in het patronaats gebouw van St. Victor. De R.K. geestelijk heid was aanwezig. Het batig saldo komt geheel ten goede aan de minderbedeelden uit de parochie van St. Victor. OEGSTGEEST- Aanrijding. Gisteren werd mei. M. S. alhier, toen zij met haar rijwiel den Rijksstraatweg over stak door den motorrijder C. T. wonende te Schiedam, zoodanig aange reden dat zij over de straat werd ge worpen en verschillende verwondingen op liep, zoodat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Haar rijwiel werd z ./aar beschadigd. De motorrijder, die geen acht sloeg op het' verkeer van rechts, beloofde de schade te zullen ver goeden. Voor den bouw van de nieuwe Geref. Kerk alhier, werd van iemand die onbe kend wenscht te blijven f. 1000 ontvangen. VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering van R.K. Boterhandelaren. De RK. vereeniging van boterhandela ren hield onder leiding van den heer van Benten uit Zoeterwoude een goedbezochte ledenvergadering. Na vaststelling van de contributie op f. 5, per jaar, werd besloten tot den R.K. Middenstandsbond toe te tre den- Geijverd zal worden voor betere ver houdingen in den margarinehandel, betere controle op de crisiszuivelwet wat betreft de roomboter en te verkrijgen dat de han delaren de margarine zelf mogen verpak ken. Ook elders m den lande zal getracht worden soortgelijke vereenigingen opge richt te krijgen. Door de verminderde aanvoer zal de Coóp. Groenteveiling slechts veilen op Maandag, Woensdag en Vrijdag, WARMOND. Greta Garbo op de Kaag? Wij ontvingen de mededeeling dat de bekende filmster Greta Carbo. die op het oogenblik in Holland zou vertoeven, zich in deze gemeente zou bevinden teneinde de beroemde Kagerplassen in oogenschouw te nemen. Terstond zijn wij op onder zoek uitgetogen. Het bleek ons. dat in hotel de Stad Rome een meisje verbleef, dat zeer veel op Greta Carbo leek doch ons tot haar grooten spijt verzekerde dat zij, hoewel een groote bewonderaarster van de film, geen filmster was. en zeker niet Greta Carbo. Het mysterieuze raadsel „Gre'ca in ons land of niet" is dus nog niet opgelost. Collecte Crisis-Comité. De alhier gehouden collecte ten bate van het plaatselijk crisis-comité heeft de niet onbelangrijke som van f. 161.50 opge bracht. De secretaris-penningmeester van het plaatselijk crisis-comité alhier zal voortaan lederen Maandag des namiddags te 71/ï uur ten Raadhuize voor belang hebbenden zijn te spreken. WASSENAAR. Vergadering „Het Groene Kruis." In de zaal voor Chr. Belangen hield de afdecling Wassenaar van „Het Groene Kruis" een ledenvergadering. Door den voorzitter, mr. M. G. van Silleëvoldt werden de aanwezigen welkom geheeten waarna door de secretaresse mevr. Overvoorde- Gordon de notulen werden voorgelezen en vastgesteld. Hierop deelde de voorzitter mede dat twee bestuursleden hebben gemeend zich uit het bestuur te moeten terugtrekken, n.I. de heeren dr. F. van Praag en de heer C. van Tol. Spr. betreurde dit daar zij beiden zeer werkzame en nuttige leden HEDEN: Jeruel: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Esperanto-les van prof. Andreo Cseh, 8«/4 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 uur n.m, „Maeiste als Keizer." Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlemmstr. 8 uur njn.: „Tarzan". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur narW: „De Gravin van Monte Christo." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur n.m.: „De Vrouwendiplomaat." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Oct. a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn No. 18, Telef. 523. waren. Hij memoreerde beider vele ver diensten en van dr. van Praag in het bijzonder ,die vanaf de oprichting dus ruim 20 iaren een leidende functie in het Groene Kruis heeft vervuld. Van hem ging uit een groote stuwkracht en hierdoor kon de vereeniging steeds de vleugelen uitslaan. Om nu de band met het Groene Kruis en dr. van Praag alsnog strak aangehaald te zien stelde het Bestuur voor dr. van Praag te benoemen tot lid van verdienste, hetgeen hierop bij acclamatie geschiedde. Hierop was aan de orde de verkiezing van twee bestuursleden. Door het Bestuur werd een tweetal candidaten genoemd n.I. dr. H. J. Boer en mevr. Doelman. Uit de hierop gehouden vrije stemming bleek dat beiden met overgroote meerderheid van stemmen in diens functies werden gekozen. Volgden nog enkele mededeelingen door den voorzitter ten eerste, dat dr. F. van Brero zich bereid heeft verklaard zich een vaste aanstelling te laten welgevallen voor het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuterzorg. Ten tweede dat de plannen in een ver gevorderd stadium verkeeren, om tot stichting van een tweede consultatiebureau voor zuigelingen nabij het Kerkehout over te gaan, zoodat er vanuit het zuidelijk deel der gemeente gemakkelijker gebruik van kan worden gemaakt. En voorts dat tot hoofd van Het Wijkhuis is benoemd zuster Zeik en dat in de vacature door het bedanken van zusier Koppenaal is voorzien door het benoewn van een nieuwe wijkzuster. Na deze mededeelingen zette de voor zitter uiteen wat er alzoo de laatste jaren door het Groene Kruis werd bereikt, en tot stand is gebracht. Dit is een resper- tabele lijst. Spr. liet vooral tot uiting komen dat een krachtige en matige organisatie wordt vereischt. Het Bestuur is in deze diligent voor haar zware taak doch alles vergt zware financieele offers. Hij wekt dan allen op tot krachtigen steun en om in eigen kring propaganda te maken tot het werven van Groene Kruisleden. Hierop werd de tweede Nederlandsche Tuberculosefilm vertoond getiteld „Waar een wil is, is een weg, welke met zeer veel aandacht door een volle zaal werd gevolgd. Hierna volgde sluiting. ZOETERWOUDE. Aanrijding. Gisteren had op den Hooge Rijndijk een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto bestuurd door P. O. alhier en een perso nen-auto bestuurd door H. uit Den Haag. O. kwam met zijn vrachtauto vanaf de losplaats den weg oprijden, terwijl de per sonenauto komende uit de richting Alphen aan den Rijn, de vrachtauto aan de rech terzijde had en deze dus voorrang moet verleenen hetgeen H- door de groote snel heid waarmede hij reed niet meer kon, en tegen het voorste gedeelte van de vracht auto op reed waardoor beide auto's wer den beschadigd. De personen-auto moest worden weggesleept terwijl de vrachtauto op eigen kracht zijn weg vervolgen kon. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Proces-verbaal werd opgemaakt. Diefstal. Dezer dagen had een brutale insluiping plaats ten huize van den veehouder S. al hier. S. en zijn vrouw hadden zich te pijn. 4 uur nam. eenigen tijd van huis begeven bij een der buren. Toen men weder thuis kwam bemerkte men dat een onbevoegde ondanks het daglicht zich toegang tot de woning had verschaft, door een open staand venster. Een deksel van een riool- put werd als trap gebezicht waardgor de dief zich gemakkelijk naar boven kon wer ken. Alle kasten en laden werden overhoop gehaald en een portemonnaie inhoudende plm. f. 9 huishoudgeld uit het buffet medegenomen. De politie onderzoekt de zaak. Bezoek aan de Kunstaardewerkfabriek „De Rijn." De Overijselsche Vereeniging bracht onder leiding van haar secretaris den heer Broek, een bezoek aan de kunst aardewerkfabriek „De Rijn" alhier. Na het bezoeken van de kleimengerij. demonstreerde de heer Zaalberg Sr. het lianddraaien op het pottenbakkerswiel. Aangetoond werd. dat. alleen potterij die met de hand gemaakt is, de naam van kunstaardewerk mag dragen. Vervolgens werd bezichtigd het drogen cn het bakken van de voorwerpen, waar na het glazuren van het aardewerk werd getoond. Ten laatste werd de toonzaal met afgewerkte potterij bezocht en be wonderde men de mooie vormen in rus tige, goed gekozen kleurencombinaties. Aan het einde der excursie dankte de leider de heeren Zaalberg voor dezen ge- zelllgen en zeer leerzamen middag- 2—5

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6