1 73ste Jaargang DINSDAG 11 OCTOBER 1932 No. 22257 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. ner regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTi] Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35; per week f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. PROF. DR. F. W. A. KORFF. Afscheid van Heemstede. Zondagochtend heeft dr. F. W. R. Korff, benoemd kerkelijk hoogleeraar aan de universiteit alhier, afscheid genomen van de Ned. Herv. Gem. te Heemstede, met een toespraak naar aanleiding van 1 Cor. 16 vers 23 en 24: „De genade des Heeren Jezus Christus zij met u. Mijn liefde zij met u allen in Christus Jezus". Spr. zeide o.m. na enkele inleidende opmerkingen over de verhouding tusschen het geestelijke en het persoonlijke dat, nu hij afscheid neemt van het predikants ambt, het karakteristieke daarvan zich juist sterk aan hem opdringt. Het is een wonderlijk ambt, omdat het in betrekking staat tot hèt groote wonder, nl. de genade in Jezus Chrisus. Dit is niet maar een gedachteding, maar iets dat zich in de werkelijkheid van ons vleesch en bloed heeft afgespeeld. Christus' geheele ver schijning vat zich samen in dit ééne woord: genade. Christus betoonde die in zijn leven maar meer nog door zijn leven te geven. Het wonder van Golgotha is grooter dan van Bethlehem. Die genade behoort evenwel niet slechts tot het ver leden, maar ook tot het nu. Bij de verdere ontwikkeling dezer gedachten doet spr. inzonderheid uitkomen de beteekenis van de prediking der genade, gelijk spr. die aan de gemeente heeft gebracht, om ter. slotte stil te staan bij het tweede deel van zijn tekst. In Christus Jezus durft spr. zeggen: mijn liefde zij met u allen. Spreker richtte zich daarna in harte lijke bewoordingen o.a. tot zijn collega, ds. Briët, tot velerlei colleges en tot de ge meente. Spr. verheelt niet dat hij zijn nieuw ambt met blijdschap aanvaardt, doch het afscheid van de gemeente niet een losse groep menschen, valt spr. zwaar. Is echter onze liefde in Christus, dan is ook ons afscheid in Hem en bij Hem is eigenlijk geen afscheid, doch alleen band. Het koor der gemeente zong hierna: ,,'k Sla d'oogen naar 't gebergte heen", ps. 121, waarvan de gemeente staande vers 4 medezong. Aan het slot dankte ds. C. M. Briët prof. Kolff voor al wat hij en zijn echtgenoote voor de gemeente hebben ge daan. Op zijn verzoek zong de gemeente nog psalm 62 vers 1. Zaterdagmiddag is aan prof. Korff een geschenk aangeboden namens de ge meenteleden van Heemstede. De heer F. H. de Koek van Leeuwen heeft het woord ge voerd namens het comité en aan dr. Korff en zijn echtgenoote een schilderij aange boden van Bauer, voorstellend een Ooster- sche prediking. Dr. Korff heeft mede namens zijn echt genoote de gemeente hiervoor dank ge zegd. o DE DIENST OP DE HAARLEMMERMEERLIJNEN. Met minisleriëele goedkeuring wordt bij wijze van proef, op nader door de directie der Ned. Spoorwegen te bepalen tijdstip, de dienst op de Haarlemmermeerlijnen op eenvoudiger wijze uitgevoerd dan tot nog toe. In hoofdzaak ligt het verschil hierin, dat de treinenloop dan geregeld zal wor den door enkele baanvakleiders (trein dienstleiders) aan wie zooals de naam aanduidt de leiding van den treinen loop is opgedragen over een hun toegewe zen baanvak. Van de overige hieraan ge legen stations kan dus het tot nog toe met dil deel van den dienst belaste perso neel op de stations vervallen, wat een belangrijke bezuiniging beteekent. LIBERALE CANDID ATEN VAN LEIDEN. De algemeene vergadering der centrale kiesvereenigingen in den Rijkskieskring Leiden heeft, zooals wij gisteren reeds met een enkel woord meldden, bij herstem ming no. 1 op de voorloopige lijst ge plaatst prof. dr. B. D. Eerdmans. alhier. Voor no. 2 staakten de stemmen tusschen den heer C. G. Roos en dr. I. H. J. Vos, terwijl één slem was uitgebracht op prof. dr. C. A. Verrijn. Bij herstemming werd dr. Vos no. 2 geplaatst. Vervolgens zijn in alphabetische volgorde op de lijst ge plaatst mevrouw M. C. Bakker-van Bosse, mr. A. N. Molenaar en C. G. Roos. LEIDSCHE RADIO-VEREENÏGING. Deze Vereeniging hield gisteravond haar eersten Clubavond in het nieuwe seizoen in „Oud-Hortuszicht". Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken was het woord aan het lid, den heer P. J. Nieuwenhuizen, die door de talrijke aanwezigen, waaronder ook enkele belangstellende niet-leden, een demon stratie gaf met het nieuwe Philipstoestel No. 830 A. De vlotte demonstratie bezorgde den aanwezigen een prettigen avond, en de i 4 £°,ede Propaganda voor haar werk in het nieuwe winter-seizoen. CENTRALE OUDERRAAD. Causerie van den heer Van Doorn over het Sint Nicolaasfeest. Bovengenoemd instituut hield gister avond in het gebouw der Gem. Kweek school aan de Oude Vest een openbare vergadering, waarin de heer L. G. v. Doorn, onderwijzer hier ter stede, een interes sante causerie hield over het Sint Nico laasfeest. De voorzitter, de heer Ch. L. Waldkötter, opende de vrij goed bezochte bijeenkomst met een woord van welkom en deelde mede, dat de subsidie van f. 100.— verminderd is tot f.50.Spr. deed vervolgens een be roep op alle aanwezigen om de openbare school te steunen, juist in deze tijden nu van alle kanten aanvallen op haar toch al moeilijk bestaan worden verricht. Spr. herinnerde daarna aan de instel ling der plaatselijke schoolcommissies in 1920, welke tot taak hadden contact te brengen en te onderhouden tusschen huis en school. Dat deze taak allesbehalve ge makkelijk was, blijkt we), uit het kwijnend bestaan van vrijwel alle deze commissies. Slechts aan het onvermoeid werken der centrale oudercommissies is het te danken, dat deze beweging niet is ten onder ge gaan. Na nog gewezen te hebben op het belang van den Nederlandschen Ouder raad en van het orgaan van dien naam, wekte spr. met klem op getrouw lezer te worden van het „Leidsch Ouderblad", dat eerlang bij een nieuwen uitgever zal ver schijnen. Tenslotte las spr. een motie voor inzake het rapport-Welter aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, welke met algemeene stemmen werd aan genomen. De motie luidt als volgt: De gezamenlijke Oudercommissie-leden van de Leidsche Openbare Scholen; in ledenvergadering bijeen den lOden October 1932 in de Kweekschool Oude Vest 35; betuigen aan Zijne Excellentie den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen hun diepe teleurstelling met de voorgestelde bezuinigingsvoorstellen ten opzichte van het Lager Onderwijs, waar door de belangen van de kinderen en- dus de cultureele ontwikkeling van ons volk ten zeerste geschaad dreigen te worden en wijzen erop dat de voorgestelde bezui niging slechts f4 millioen zal bedragen een voordeel niet in verhouding tot den funesten invloed van het gemiddeld aan tal leerlingen per leerkracht, waardoor in onze stadsscholen klassen kunnen ont staan van 50 en meer leerlingen en hierop dat 't voordeel bovendien niet direct doch pas in 1935 geheel zal zijn verkregen. Voor den Centralen Ouderraad (w.g.) Ch. L. Waldlfötter, Voorzitter. Joh. W. Harting, Secretaris. Hierna was het woord aan den heer L. G. van Doorn tot het houden van zijn hier boven aangekondigde causerie, welke spr. aanving met te wijzen op de belangrijke plaats, welke de figuren van Sint-Nicolaas en tZwarte Piet in het kinderleven in nemen. Wanneer die kinderen althans niet thuis behooren in de gezinnen van 3400 Leidsche werkloozen, waarin geen plaats is voor poëzie. Wat al gezelligheid brengt de Sinterklaasavond in het gezinsleven teweeg. Helaas is de viering van dit feest in de na-oorlogsche jaren in onze stad in discrediet geraakt, doordat de figuur van den goeden heilige uit Spanje tot een reclame-object is gemaakt. Daardoor is een verpletterende slag toegebracht aan de kinderlijke fantasie en de Leidsche ouders daartegen in het geweer te roepen is het voornaamste doel van sprekers lezing. Reeds geruimen tijd geleden heeft spr. gepleit voor een centraal-georganiseerde feestviering van den 5den December en het gevolg ervan is geweest, dat zich een com missie vormde, bestaande uit de heeren Jac. Tjalsma, thans helaas overleden, Rink en spr., welke zich tot taak stelde dit denk beeld nader uit te werken. De plaats van den heer Tjalsma werd later ingenomen door den heer Noordaa. Het plan is om op 5 December een een- voudigen intocht van Sinterklaas per stoomboot te doen houden. Bij de aanleg plaats zullen de kinderen der 1ste, 2de en 3de klasse van alle openbare Leidsche scholen opgesteld staan en vervolgens na een korte wandeling door de stad naar het Trianon-theater te marcheeren, waar de directie een gratis-voorstelling aanbiedt. Aan het slot van zijn betoog wekte spr. alle aanwezigen op om in eigen kring pro paganda te maken voor deze actie en door het verleenen van financieelen steur de verwezenlijking mogelijk te maken Dan zal de 5de December 1932 een prachtige propaganda-dag zijn voor de Leidsche openbare schooi. Na een geanimeerde discussie over dit onderwerp verklaarden vrijwel alle aan wezigen zich bereid tot volle medewerking aan de totstandkoming der plannen. Mid dels den Centralen Ouderraad zullen aan alle Oudercommissies inteekenlijsten wor den aangeboden, om daarmede onder de ouders der leerlingen te werken. Op 5 No vember dienen de voorloopige resultaten aan de commissie kenbaar te zijn gemaakt. SWEEPSTAKE. Nader vernemen wij, dat behalve het paard „Prince Oxendon" bij hetzelfde verkoopskantoor hier ter stede een prijs van 100.— gevallen is op BL 59507, VEREENIGING VAN VARKENSFOKKERS EN -MESTERS. De werking van de crisis-varkenswet. Onder voorzitterschap van den heer Bak ker uit Oegstgeest, is hedenmorgen in „Concordia" een vergadering gehouden van de Vereeniging van Varkensfokkers en -Mesters alhier. Deze vergadering was be legd met de bedoeling om meerder inzicht te verspreiden over het doel en de werk wijze van de crisis-varkenswet. De heer Van Berkel, hoofdbestuurslid van de Crisis-varkens-centrale was uitge- noodigd om deze toelichting te -geven. De heer Van Berkel begon met te wijzen op de donkere omstandigheden voor de varkenshouderij als gevolg van de huidige crisis. Door de groote toename van den veestapel in andere landen en door ds groote exportbezwaren is de toestand zoo donker geworden, dat er voor de Neder- landsche varkenshouderij bijna geen toe komst meer schijnt te zijn. Er moest door de regeering ingegrepen worden. Spr. noemde nog verschillende oor zaken om de noodzakelijkheid van dit in grijpen aan te toonen. De export naar En geland b.v. was zeer onregelmatig. Deze onregelmatige aanvoer op de Londensche markt deed de varkenshouders zeer veel kwaad. De regeering heeft de crisis-varkens-cen- trale ingesteld. Deze centrale is onderver deeld in gewestelijke centrales en deze cen trales zijn weer onderverdeeld in distric ten. De werkzaamheid van de gewestelijke centrales in de districten houdt hoofdza kelijk verband met de teeltbeperking. De Nederlandsche Centrale behartigt hoofdza kelijk de export. Er moest nog iets anders gedaan worden om de varkenshouderij rendabel te maken. De veestapel moest be perkt worden. Tegengegaan moest althans worden dat de veestapel zich uitbreidde. Vandaar de teeltbeperking. Aan ieder be drijf zal een aantal biggenmerken worden toegewezen, welk aantal wordt bepaald door het aantal zeugen dat een bepaald bedrijf heeft bij de inventariseering en bij de veetelling van 1930. Het gerucht, clat men slechts 6 biggen per zeug zal mogen houden, ontkende spr. Er moet echter een rem zijn, en als 't noodig is moet die rem die men gevonden meent te hebben in die distributie van biggenmerken, aangezet worden. Dat is in 't belang van de vee houders zelf. De Nederlandsche centrale neemt alle export ter hand, waardoor een regelmatige aanvoer op de buitenlandsche markt wordt bereikt. De centrale heeft daartoe een eigen inkoop-centrale. Daarbij heeft zich de kwestie van de zware varkens opgedaan die nog niet geheel opgelost is. Op 't oogen- blik heeft de Centrale weer besloten de handen van den binnenlandschen handel af te houden. De inventarisatie van de varkens was noodig om ,een goed overzicht te krijgen van den Nederlandschen veestapel! Alleen op deze wijze kon de centrale vruchtbaar werkzaam zijn. Er moest voor deze inven tarisatie gemerkt worden en dat bracht kosten mee voor den veehouder, maar daaraan was niet te ontkomen. Er wordt beweerd, dat als de wet er eerst maar was, de zware varkens meer zouden opbrengen. Spr. was een tegenovergestelde meening toegedaan, en wees o.a. op het voorbeeld van Amerika. De verwachting was daar 6 dollar, terwijl de zware var kens in werkelijkheid op 't oogenblik 3.90 dollar noteeren Een absoluut bewijs is in- tusschen niet te geven en in elk geval staat vast dat de crisis-wet voordeeliger voor de lichte varkens is dan voor de zware. De centrale is er intusschen dage lijks op uit om een systeem te vinden, waardoor voor de zware varkens een voor deeliger regeling wordt getroffen- Tenslotte zeide spr. toe te moeten ge ven dat de belangen van de handelaren door de crisis-varkenswet worden ge schaad. Ook op dat gebied is intusschen de crisis-varkenscentrale diligent. En men moet niet vergeten, dat de wet in de eer ste plaats op 't oog heeft het belang van de boeren. Er volgde op deze rede een uitvoerige be spreking. Daarbij kwam vooral naar voren de grief, dat mesterij van de bacon var kens onbillijk wordt bevoordeeld boven de mesterij van de zware varkens. De heer v. Berkel hield vol, dat niets te bewijzen valt of zonder de wet de zware varkens een hoogeren prijs zouden maken en haalde nogmaals bewijzen aan voor zijn eigen standpunt, dat zonder de wet de prijs van de zware varkens lager zou zijn De centrale is wat dit betreft intusschen diligent en houdt zich gaarne aanbevolen voor wenken uit den kring van de vee houders. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter den spreker, den heer Van Berkel en de vragenstellers. Spr. wees er verder op, dat deze gedachtenwisseling de weg is om tot een goed idee over de be doeling van de wet te komen. Doel toch is niet actie tegen de wet, doch zoo vlot mo gelijke uitvoering. Daarom beval spr het lidmaatschap der vereeniging aan, om te sterker te kunnen staan bij eventueele voorstellen tot uitvoering. GOUDEN JUBILEUM. Zaterdag a,s. herdenkt onze stadgenoote, mej. de weduwe N. Jansen—Bekkering GEZELSCHAP VERKADE. Liefde in den Sovjet-staat, blijspel in 3 bedrijven door Valentin Katajew. Toen de communisten in het uitge strekte Rusland heer en meester waren geworden, veranderde ook in de huwelijks wetgeving veel. zoo niet alles. De wildste geruchten deden daarover de ronde, cul- mineerend in „de nationalisatie der vrouw". Maar al bleek dit dan overdreven, zeker is toch wel, dat de huwelijksband, die voor ons Westerlingen, nog altijd iets heiligs heeft, daar bedenkelijk losser werd gemaakt door de gemakkelijke wijze, waarop huwelijken konden worden ge sloten en ontbonden. Zoo los. dat men zich ernstig kan afvragen, of er feitelijk nog wel een band bestaat. Katajew heeft de Russische huwelijks wetgeving aangegrepen voor een persi flage, die enkele gelukkige grepen bevat doch in hoofdzaak te doorzichtig is ge bleven en bovendien is uitgewerkt met toepassing van een zeldzame hoeveelheid „vieux jeu", die niet meer is van onze tijden. Het is primitief, zoo primitief dat af en toe toch nog een glimlach wordt afgedwongen. Doch voor het vullen van een avond geeft dit stuk toch te weinig om voldoening te kunnen schenken. Katajew toont aan, dat al komen de karakters overeen, al is er wederzijdsch begrijpen en al bestaat er „arbeidscon- tact" een huwelijk niets beteekent, wan neer ook niet aanwezig is: de liefde. Op zich zelf een oude waarheid, die echter altijd nieuw blijft. Twee vrijgezellen Was ja en Petja wo nend op een zolderkamertje zonder eenig comfort .brengen beiden onverwachts een bezoek aan den Burgerlijken Stand en arriveeren in hun „home" met hun echt- genooten Lumuilla en Tanja. Met 'n krijt streep wordt de kamer in tweeën ver deeld! Al spoedig blijkt, dat Luduilla hoort bij Petja en Tanja bij Wasja en zonder veel moeilijkheden komt de ruil tot stand: de revolutie wordt er niet door geschaad. Of het al dan niet ethisch is, wordt per slot van rekening ook maar terzijde ge schoven. Het had een aardige persiflage kunnen worden met nieuwe geluiden maar de auteur heeft het niet aangekund. Het blijft te veel aan de oppervlakte en ver valt te veel in herhalingen. Dat deze „Liefde in den Sovjet-staat" geen succes mag heeten, ligt evenwel niet aan het spel. Het gezelschap Verkade, Verkade zelf speelt echter bij v. d. Lugt! geeft een keurige vertolking aan dit Russisch blijspel. Frits van Dijk en Jan Teulings geven relief aan beide manne lijke hoofdfiguren Wasja en Petia, terwijl Ank van der Moer en Maria Sternheim Ludmuilla en Tania keurig uitbeelden Vooral Ank v. d. Moer lijkt ons voor het tooneel een goede aanwinst; haar spel wekt groote verwachtingen. Voorts dient geprezen de dichter van Hans van Meerten die juist door zijn charge deze figuren nog tot iets goeds maakte. Goed getroffen was ook de massa-scène aan het slot van het tweede bedrijf. Het applaus van den fraai gevulden schouwburg het was de eerste abonne mentsvoorstelling gold o.i. dan ook meer het spel dan het stuk. Bepaald gelukkig is de inzet dezer voor stellingen dit jaar niet geweest. Leiden heeft zijn plicht begrepen. De voorstelling van .Elisabeth van Engeland" door het Ver. Rotterdamsch Hofstadtoo- neel gaat morgenavond door. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: I. van de Velde en Co.'s Aannemers Maatschappij in liquidatie. 's-Gravenhage. Kantooradres Regentesselaan 24, Oegst geest. Wijzigingen: De Stofzuiger Centrale P. Elzerman (filiaal) Korevaarstraat 7. Leiden. Hoofd zetel Lange Houtstraat 14, Den Haag. Het f,haal te Leiden, is overgegaan aan De Stofzuiger Centrale Hageman. K. Klijn v.h. Gebroeders Westerbeek, Teylingerlaan 9. Sassenheim; bloembo1- lenexport. K. Klijn (Huwelijksche Voor waarden) o De waarnemend rector-magnificus prof dr. L. van Itallie stelt zich voor op Donderdag 13 October as. des nam. te half vier in het groot-auditorium der Uni versiteit de voor de eerste maal inge schreven studenten toe te spreken. A.S. Zondagavond komt de bekende impressario Jac. Smits uit Haarlem met het gezelschap Kees Pruis, Stella See- mer, Piet Hesse en Willem Ciere in de Stadsgehoorzaal een opvoering geven van de revue „Zijn wij ezels? Ja!!" van Nemo. Men zie ook de advertentie in dit Blad. Wij verwijzen hierbij naar de in dit nummer voorkomende advertentie betref fende de morgenavond in de Stadsgehoor zaal plaatsvindende voorstelling van het BINNENLAND. Opleving; in de scheepvaart te Amster dam. (Binnenland, 3e Blad). De invoer van ongesmolten vet is met ingang van heden gecontingenteerd. (Bin nenland. 3e Blad). Wijziging van de premiebetaling der In validiteitswet. (Binnenland. 3e Blad). De roofmoord te Zenderen; bekentenis van den verdachte. (Gemengd. 3e Blad). Trambotsing bij Ekehaar, in Drente; cenige personen gewond. (Gemengd, 3e Blad). Te 's-Gravenhagc is op 81-jarigen leef tijd overleden dr. ir. J. W. IJzerman, oud lid der Tweede Kamer. (Laatste Berichten, le Blad). De mijnenlegger „Krakatau" is nabtf Soerabaja omgeslagen; de bemanning is gered; vijf opvarenden licht gewond. (Uit Ned. Oost-Indië, le Blad). BUITENLAND. Herriot brengt morgen een bezoek aan Londen. (Buitenl., le Blad). Het proces tusschen Pruisen en het Duit- sche Rijk voor het Staatsgerechtshof. (Bui tenland, en Tel., le Blad.) Een beroep op den Duitschen ex-kroon prins. (Buitenl,, le Blad). Japansche immigratie in Mandsjoerije* (Buitenl., le Blad). Samenzwering ontdekt in Kroatië. (Bui tenland en Tel., le Blad). haar gouden jubileum in dienst van de I blijspel „De Spaansche Vlieg", op te voe- iirma A. Dieben en Zn., Witte Singel 2, 3 I ren door het gezelschap Charles Braa- en 4, alhier. kensiek. DE ALGEMEENE TOESTAND. RGndom de Ontwapening, De Engelsche toeleg is gelukt. Herriot zal Woensdagavond uit Parijs naar Lon den vertrekken waar hij Donderdag en Vrijdag met Mac Donald en Simon zal confereeren. Engeland haast zich te verklaren, dat er voor Italië en Duitschland geen aanleiding bestaat, zich veronachtzaamd te gevoelen, daar het niet noodig is, deze beide landen vooraf te overtuigen van het nut van een leidersconferentie. De eenige reden, die de Britsche regee ring gehad heeft om Herriot vooraf uit te noodigen, bestaat in den levendigen wensch der Engelsche regeering om iedere moeilijkheid uit den weg te ruimen, welke hinderlijk zou kunnen zijn voor het vlotte verloop der besprekingen, In politieke kringen te Berlijn staat men vrij koel tegenover Herriot's voornemen om naar Londen te reizen. Indien hij zou trachten vooruit te loopen op de confe rentie, dan zou dit ongetwijfeld, zoodra zulks ter conferentie bleek, er toe leiden dat Duitschland van verdere deelneming afzag. Duitschland wijst Genève als plaats van onderhandeling af. Ook Lausanne acht men, gezien de ervaringen van de laatste daar gehouden internationale conferentie, niet gunstig. De Amerikaansche diplomaat Norman Davis heeft gisteren een onderhoud ge had met John Simon. Norman Davis en admiraal Hepburn, die hem terzijde stond op de Ontwapeningsconferentie, zullen waarschijnlijk eenigen tijd te Londen blijven en zouden beschikbaar blijven, in dien de aanwezigheid var, Amerikaansche waarnemers bij eventueele internationale besprekingen wenschelijk geoordeeld werd. Het bureau der ontwapeningsconferentie dat oorspronkelijk gisteren zou bijeen komen, zal voorloopig nog niet vergaderen. De president der ontwapeningsconferentie, Henderson, had gisterochtend een lang durig onderhoud met sir Eric Drummond en den directeur der ontwapeningsafdee- ling van den volkenbond, Aghnides. Een zitting van het bureau der ontwapenings conferentie zal waarschijnlijk eerst op 17 of 19 October plaats hebben. Naar voorts gemeld wordt, heeft Hen derson bij den Duitschen gezant te Bern Rosenberg geïnformeerd naar de verdere plannen van den Duitschen minister van Buitenlandsche Zaken en heeft hij hem de vraag gesteld of von Neurath het voor nemen heeft in den loop van deze week naar Genève te komen. Over de bespre kingen tussqhen Henderson en Rosenberg werden geen mededeelingen verstrekt Van particuliere zijde meldt men nog, dat Henderson ook nog besprekingen heeft gehad met Benesj en Politis.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1