ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 11 October 1932 SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. RADIOPROGRAMMA. OLYMPISCH NIEUWS. DE HULDIGING VAN DE HOLLANDSCHE PLOEG. Op 29 October te Amsterdam. Blijkens een officieele mededeeling van het bestuur van het N.O.C. aan de aan gesloten sportbonden, ligt het ln het voor nemen van dit bestuur, op Zaterdag 29 October a.s. een huldiging te bereiden aan hen, die dee! hebben uitgemaakt van de Nedorlandsche ploeg bij de Olympische Spelen te Los Angeles. Er zal te dien einde een huldigingsdiner worden gegeven in het Amstel Hotel te Amsterdam. De uitnoodiging geldt in de eerste plaats de deelnemers aan de wedstrijden met de ollicials. ZKJH. Prins Hendrik en de bur gemeester van Amsterdam hebben zich ln beginsel bereid verklaard de gasten van het N.O.C. te zijn. Het lag aanvankelijk in de bedoeling van het N.O.C. de bij dit Comité aangesloten Bonden In deze uitnoodiging te betrekken. Gezien echter het feit. dat de noodige mid delen voor de uitzending met moeite zijn bijeengebracht, heeft het Comité gemeend de uitnoodigingen zooveel mogelijk te moeten beperken tot diegenen, wie de hul diging in de eerste plaats betreft. De ontvangst zal plaats hebben om half zeven des namiddags in het Amstel Hotel te Amsterdam. Omtrent de financieele afwikkeling der uitzending wordt medegedeeld, dat. voor zoover thans kan worden nagegaan, een batig saldo zal overblijven. Het Comité stelt voor dit bedrag te reserveeren voor de Olympische Spelen van 193G. Voor de be oogde huldiging zou daaraan een bedrag van slechts enkele honderden guldens ont trokken behoeven te worden. o ZWEMMEN. MEVROUW PHILIPSEN-BRAUN OP DE TERUGREIS. Komt dezer dagen in Rotterdam aan. Mevrouw Philipsen-Braun, die van haar ernstige, tijdens de Olympiade opgeloopen ziekte, weer in zooverre hersteld was, dat -zij de terugreis onlangs weer mocht aan vaarden, doch in verband met haar ge zondheidstoestand de reis geheel over zee door het Panama-kanaal moest maken, kan eerstdaags in Rotterdam worden verwacht. Zij komt naar Europa met het s.s. „Damsterdijk" van de Holland-Ame- rikalijn, die morgen of overmorgen te Li verpool zal aankomen. Oorspronkelijk waS vastgesteld, dat het schip heden aldaar zou arriveeren, maar het is mogelijk dat een kleine vertraging niet ingehaald kan worden, waardoor de aankomst eerst mor gen te Liverpool zal plaats hebben. Haai echtgenoot, de heer H. Philipsen Jr.. is haar tegemoet gereisd en was reeds gis teren te Liverpool om haar op te wachten. Zeer waarschijnlijk zal de reis van Liver pool per trein naar Londen worden ge maakt en vandaar per Harwich boot naar Hoek van Holland, dus niet per vliegtuig zooais in de bedoeling lag. Tel. AUTOMOBILISME. NA DE VEILIGHEIDSWEEK DER K.N.A.C. De Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club verzoekt ons het volgende mede te deelen: De in de afgeloopen week door de K.N.A.C. georganiseerde Veiligheidsweek voor automobilisten heeft zich, naar uit tal van bewijzen is gebleken, in een groote belangstelling mogen verheugen. De auto mobilisten, ook niet-leden der club, hebben op velerlei manieren van hun waardeering ten aanzien van deze poging om tot een >t veiliger verkeer te geraken doen blijken en i, ook uit handelskringen heeft men ver- - klaard, dat aan het verzoek om in de - afgeloopen week zijn automobiel te laten id nazien en zoo noodig te doen herstellen in alle opzichten gevolg is gegeven. Daar- i- uit mag dus worden opgemaakt, dat de 11 automobilisten in het algemeen de be nt teekenis en de bedoeling van deze Veillg- r- heidsweek ten volle hebben begrepen en hunnerzijds alles in het werk zullen stel len om ook in de toekomst datgene te doen dat een veilig verkeer kan bevor deren. Wanneer, in aansluiting hierop, ook de andere weggebruikers van hun kant moeite zullen willen doen om mede te werken aan de naleving der geschreven en ongeschreven verkeerswetten, dan is de hoop gerechtvaardigd, dat weldra uit de ongevallen-statistieken zal blijken, dat deze veiligheidsactie haar uitwerking niet heeft gemist. Hetgeen ongetwijfeld in alle kringen onzer bevolking met vreugde zal worden begroet. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Aan de competitie van den L.B.B. zullen de navolgende vereenigingen deelnemen: D.O.S. met 3 viertallen: 't Groene Laken met 2 viertallen; Hollandia met 3 viertal len; L.U.T.O. met 2 viertallen; O.G. met 1 viertal; P. v. Cleef met 1 viertal; S.D.O. met 4 viertallen en T.O.G. met 2 viertallen, als volgt ingedeeld: ie kl.: D.O.S., Hollandia, P. v. Cleef en S.D.O. 2e kl.: DOS., Hollandia, L.U.T.O., S.D.O., en T.O.G. 3e kl.: D.O.S.. 't Gr. Laken, O.G. en S.D.O. 4e kl.: 't Gr. Laken, Hollandia, L.U.T.O., SD.O. en T.O.G. Het wedstrijd-programma voor October luidt: le kl.: 21 Oct. Hollandia—P. v. Cleef, SD.O D.O.S.; 28 Oct. P. v. Cleef—S.D.O.. D.O.S.- -Hollandia. 2e kl.: 17 Oct. S.D.O.-D.O.S.: 20 Oct. Hollandia—L.U.T.O.; 25 Oct. D.O.S.—Hol landia; 26 Oct. L.U.T.O.—T.O.G. en6 tw: Gr- Laken; O G ^SD Q,; 24 Oct. S.D.O.— Gct' Gr- Laken—O G 4e kl.: 19 Oct. L.U.T.O.-S.D.O., T.O.G- 2??£. ,2l °ct' S.D.O.-T.O.G.; 28 Oct. t Gr. Laken—Hollandia. De uitslag der wedstrijden voor de competitie N.B.B. luiden- -DMOB. An2-2.ef_SD°- b 1_3; S-DO- A AARLANDERVEEN. Ook deze week zal door het crisis- comité door eenige dames rondgegaan worden voor het inzamelen van gelden. Waar de opbrengst van deze collecte uit sluitend voor ingezetenen van Aarlander- veen-Dorp is, hoopt het comité op milde gaven. ALPHEN. 1 November a.s. hoopt onze plaats genoot J. B. Mol den dag te herdenken van zijn 40-jarig ambtsjubileum bij de inrichting N. Samsom N.V. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Maria, z. van Henricus Johannes Bakker en Engelina Maria van Ruiten; Eduard Maria, z. van Leonardus Bakker en Cornelia Maria Hoogenboom; Johannes Jozefus Maria. z. van Petrus Cornelis Buschman en Christina Maria van Amsterdam; Adriana Maria, d. van Jacobus van der Meer en Adriana Alida v. Klink. Overleden: Dirkje Bisschop, 84 iaar, wed. van Teunis van der Meer. Centrale Kiesverecniging. In café van der Geest vergaderde de Centrale Kiesvereeniging onder voorzitter schap van den heer C. Bontje. In behan deling werd genomen het Concept-Partij- Program 1933 met de daarop in de ver schillende kiesvereenigingen ingediende amendementen. Vastgesteld werd in groote lijnen welke houding de afgevaardigden ter Algemeene Vergadering, te houden op 15 Oei a.s. te Gouda, moesten aannemen. Aan het eind der vergadering kwam in bespreking de actie, welke voor eenigen t 'd te Leiden is ingeluid, ter bevordering van een meer doelmatige vertegenwoordi ging van het Platteland in de Kamer. In de vergaderingen van de plaatselijke K es- vereenigingen, welke binnenkort zullen worden gehouden zal aan deze actie bijzon dere aandacht worden besteed. Hierna sluiting. De werkloosheid. Het aantal werkloozen ingeschreven bii de arbeidsbeurs bedraagt alhier 64. KOUDEKERK. Auto verzakt. Een vrachtauto van de N.V. de Ruiter geladen met kabels, voor den aanleg van electriciteit in den Lagewaard verzakte in den weg nabij de woning van den metse laar D. L. Door den schok kwamen de kabels in de Wetering terecht, en duurde het geruimen tijd voor men ze weder op den wal had. Verscheidene schiopers, die met hun geladen pulpschuiten bij de boe ren moesten lossen, werden door deze stremming gedupeerd. De collecte voor de Diaconie bracht in de afgeloopen maand in de Ned. Herv. kerk op f. 121.97. RITNSATER WOUDE. GEMEENTERAAD. De heer Van Tol komt terug op dc vast stelling der gemeente-rekening. - De steunregeling vastgesteld. - Het reglement van orde gewijzigd. - De voorz. zal echter Koninki. vernietiging aanvragen. - De begrooting 1933 aangeboden. - Aanmerke lijke beiastingverhooging in zicht. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der ge meente. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen. De heer Jansen verlangt wijziging. In de vorige vergadering heeft de heer Jansen niet gezegd dat hij voor verleening van een subsidie ad f. 100 aan den Landarbei- dersbond was. Wel, dat hij voor verstrek king van brandstoffen was. Zijn voorstel tot wijziging wordt aangenomen met 5 te gen 2 St., die van de heeren Visser en Compeer. De voorzitter vraagt den heer Jansen, om voor de volgende vergadering precies het door hem beweerde schrifte lijk in te dienen. Deze kan hiermede accoord gaan. Daarna verkrijgt de heer van Tol het woord. Hij teeft uit de notulen gehoord dat er gestemd is over zijn voorstel tot wijziging van de post reiskosten en dat daarna de rekening zondar h. st. is vast gesteld. Dit is geheel onjuist; over zijn voorstel tot wijziging van de post reiskosten is heelemaal niet gestemd; wel is gestemd over de vaststelling der gemeenterekening. Deze is met 4 tegen 3 stemmen vastge- VOETBAL. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tus schen Boskoopsche Boys n en G.S.V. IV eindigde met een overwinning voor de Boys met 51. DAMMEN. OM HET LEEUWIN-SCHILD. Gisteren werden gespeeld de partijen Slechtenhorstv. d. Stel en Kleer—Gas telaars. Eerstgenoemde partij was "n copie van de andere. Beide waren zeer onregel matig doch spannend van het begin tot het eind. Het was dan ook geen moment te zeggen wie winnen zou. Het was reeds middernacht geworden toen voor beide partijen remise in zicht was. Toen volgde plotseling een sensationeel oogenblik: Kleer zat ln geweldigen tijdnood. De partij was op dat oogenblik zóó. dat Gastelaars altijd een schijf moest offeren om naar dam te loopen, hetwelk dan toch remise v/as geworden. Kleer wilde echter 2 schij ven winnen en zag een eenvoudig, doch verrassend zetie over het hoofd wat hem noodlottig werd. Het blijkt uit de gespeelde partijen dui delijk, dat men het hier van een foutzetje moet hebben, wijl de 4 spelers volkomen tegen elkaar opgewassen zijn. steld. De wethouders stemden en zulks in strijd met de gemeentewet mee, volgens zijn inzicht. De voorzitter zegt, dat de heer van Tol geheel mis is. Over zijn voorstel tot wijziging der rekening is wel degelijk gestemd, daarna is de rekening zonder h. st. voorloopig vastgesteld. De heer Com peer zegt, dat de notulen volkomen Juist zijn. Het is niet anders gegaan als de voorzitter heeft medegedeeld. Toen de de voorzitter vroeg of niemand tegen voorloopige vaststelling der gemeentereke ning was. heeft niemand aanmerking ge maakt. Zoodat deze zonder h. st. vastge steld was. De voorzitter zegt, dat hij de taktiek van den heer van Tol volkomen doorziet, daar hij op deze manier de vaststelling der rekening nog wil verhinderen. Derge lijk naar voren gebrachte' dingen kan hij niet dulden. Mocht het voorstel van den heer van Tol aangenomen worden, dan zal hij dat besluit ter Koninklijke vernie tiging voordragen. Het voorstel van den heer van Tol voldoende ondersteund, wordt met 4 tegen 3 st. verworpen. Voor de hee ren van Tol, de Bruyn en Jansen. De heer Disseldorp zegt „leugens en bedrog" daar stem ik niet voor." De heer van Tol zegt nog: „Wat een bende, wat een bende". De voorzitter doet mededeeling van eenige ingekomen stukken. Ingekomen is het proces-verbaal naar aanleiding van de op 13 September j.l. ge houden opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. De voorzitter deelt mede dat van het gemeentebestuur van Berkenwoude is in gekomen een adres inzake wijziging der Crisis Varkenswet. B. en W. hebben dit stuk nog niet ln hunne vergadering behandeld en kunnen zoodoende geen advies uitbrengen. De heer van Tol zegt dat het vrijkomen der huisslachtingen van groot belang zal zijn. Hij stelt daarom voor. de ln het adres verzochte adhaesie te betuigen. De Raad besluit met alg. st. hiertoe. De voorzitter stelt aan de orde punt 3 der agenda. De heer Jansen zou over punt 4 graag in geheime vergadering een voorbespreking willen houden. De voorz. zegt den heer Jansen, dat hij pas aan punt 3 toe is. De voorzitter deelt mede, dat er van den Minister van Blnnenl. Za ken een schrijven is ingekomen, waarin de thans geldende steunbedragen goedge keurd worden. De Minister geeft thans met klem in overweging de Rijkssteunregeling te aan vaarden en een bijdrage van het Rijk in de kosten te vragen. De voorzitter leest daarna de steunrege ling voor. De gehuwden en kostwinners die geor ganiseerd zijn, zullen een steun krijgen van f8 per week met een kindertoeslag voor ten hoogste 7 kinderen ad f. 0.75 per kind. De ongeorganiseerden en regle mentair nog niet rechthebbenden ont vangen f. 7 per week met een kindertoe slag van f0.25 per kind. De heer Jansen wil op principieele gron den geen onderscheid maken tusschen georganiseerden en niet georganlseerden. Aangezien de Bond hier slechts kort be staat, vindt de heer Jansen daar niets on billijks in. De Bondsmenschen hebben tot nu toe nog geen groote offers gebracht. De heer van Tol zou de georganiseerden ongeveer een bedrag gelijkstaande met de contributie meer willen geven. Belde voor stellen worden niet voldoende onder steund en komen niet in stemming. De steunregeling wordt daarna met de stem van den heer Jansen tegen aange nomen. De heer Jansen, zou gaarne willen dat de ouden van dagen niet tweemaal be hoeven te stempelen. Tweemaal stempelen te RIjnzaterwoude kan ook misschien wel. De reis naar Leimuiden is voor menschen die loopen moeten, wel wat ver. De voorzitter zegt dat de regeling ge maakt is door den Corr. der Arbeidsbemid deling. Tweemaal stempelen voorkomt misbruik der steunregeling; dit is in de praktijk reeds vele malen gebleken. De heer Compeer zegt nog, dat in de vastgestelde steunregeling personen van boven de 60 Jaren uitgeschakeld worden, zoodat alle bezwaren daaromtrent opgehe ven zijn. De voorzitter overgaande tot punt 4 van de agenda, vraagt of de heer Jansen nog bespreking in geheime vergadering wenscht. De heer Jansen zegt daarop geen prijs meer te stellen. B. en W. stellen voor op het verzoek van de afd. Rijnzaterwoude van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf om een sub sidie ad f. 100 om brandstoffen aan te koopen voor de leden afwijzend te be schikken. B en W. zijn van plan om met de diaconlën en armbesturen een crisis comité te vormen. Deze besturen en het gemeentebestuur zullen een bedrag stor ten en dan trachten uit dat geld in de nooden van de werklooze als van niet werklooze arbeiders te voorzien. De heer Kroon vindt dit buiten de boeien om varen. De voorzitter doet nog eens duidelijk uitkomen, dat het geheel niet in de bedoeling ligt om behoeftigen, die nog niet zonder werk zijn, uit te slui ten. B. en W. hebben tegen inwilliging nog dit voorname bezwaar, dat in het adres niet van behoeftigen, maar alleen van leden van den bond gesproken wordt. Bo vendien zijn er meerdere bonden, die ook met eenzelfde verzoek kunnen komen. De heer Kroon stelt toch voor om het bedrag beschikbaar te stellen. Het voorstel wordt echter niet voldoende ondersteund en komt zoodoende niet in stemming. Het voorstel van B. en W. wordt daarna zonder h. st. aangenomen. Voor de benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het L. O. in de va- cature-J. Rosenboom is van de commissie de navolgende voordracht ingekomen: 1. J. A. de Bruyn; 2. J. Bulk. Op den heer Bulk worden 4 st. uitgebracht en op den heer De Bruyn 2 en 1 stem blanco, zoodat de heer Bulk benoemd is. De benoemde zal van een en ander in kennis gesteld worden. B. en W. bieden aan de gemeente-begroo ting dienst 1933. Sluitende in ontvangsten en uitgaven gewone dienst met f. 32.653,03. Het is geen gemakkelijke taak voor B. en W. geweest om de begrooting sluitend te krijgen. Aanvankelijk bestond een tekort van ruim f.4000. Dit tekort is gemakkelijk te verklaren, de begrooting 1932 begon met een batig slot van f. 3755 en die van 1933 met een nadeellg slot van f. 8.13. Hierbij komt nog dat op de begrooting 1933 een belangrijk bedrag voor werkloozenzorg moet v/orden uitgetrokken. De meerderheid van B. en W. wil nu het aantal opcenten, te heffen op de personeele belasting, van 110 op 200 brengen en wil 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting heffen. De minderheid wil de verllchtingsbe- lasting weder invoeren en het restant vinden uit de opcenten op de gemeente fondsbelasting. Overgegaan wordt tot de benoeming van 3 leden voor de Commis sie belast met het onderzoek der begroo ting. Bij eerste stemming worden be noemd de heeren Jansen en Disseldorp, die hun benoeming aanvaarden. Herstem ming moet plaats hebben tusschen de heeren van Tol en Kroon. De heer van Tol wordt benoemd en laat zich zijn be noeming welgevallen. Aan de orde komt thans punt 7 der agenda voorstel van den heer van Tol tot het weder invoeren der rondvraag. De Commissie belast met het onderzoek advi seert volgende wijziging: Na afwerking der agenda bestaat gele genheid tot het vragen van inlichtingen ingevolge Art. 216 der gemeentewet, ten aanzien van een onderwerp vreemd aan de orde van den dag. B. en W. vinden een dergelijk voorstel in flagranten strijd met art^216 der gemeen tewet. Volgens dit Art. is het Dagelijksch bestuur slechts verantwoording schuldig aan den Raad en nipt aan ieder lid van den Raad afzonderlijk. De heer van Tol wil geen vragen stellen aan B. en W maar aan den Raad. De voorz. vraagt wie dan antwoorden moet. De heer van Tol antwoordt: de Raad. De voorzitter wijst den heer van Tol er op dat dit niet gaat. De heer van Tol zegt de rondvraag te willen en de mogelijk heid om ten allen tijde voorstellen te doen. De voorz. wijst er op. dat die gele genheid nu even goed bestaat. Dc voorz. zegt nogmaals dat B. en W. slechts ver antwoording schuldig zijn aan den Raad in zijn geheel. De heer de Bruyn wil er een voorstel van maken. De voorz. zegt dat het voorstel er kant en klaar ligt van de commissie, zoodat een nieuw voorstel overbodig is. De heer van Tol zegt, dat de voorz., als hij het goed begriiot, er een onder onsie van wil maken. Het voorstel van de commissie in stemming gebracht wordt aangenomen met 5 tegen 2 st. Te gen de heeren Comoeer en Visser. De voorzitter zegt. dat hij. nu het voorstel aangenomen is, van zijn bevoegdheid neer gelegd in art. 76 2de lid der gemeente wet zal gebruik maken en het voorstel niet zal uitvoeren en wevens strijd met de ge meentewet ter Koninki. vernietiging zal voordragen. De heer van Tol zegt: „doe dat dan qpk maar met de gemeentereke ning." De voorz. sluit de vergadering. De werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling staan als werkzoekende momenteel ingeschreven T landarbeiders en 1 fa brieksarbeider. VOOR WOENSDAG 12 OCTOBER. Hilversum, 296 M. Uitsl. VARA-pro- gramma. -10.0010.15 VPRO. 8.001 Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15:: Voor Arb. in de Continu-bedr.: R. Numan (declamatie), J. Brookhous Mc Carthy (orgel), G. J. Zwertbroek (toe spraak) en gramofoonpl. 12.00: Concert door VARA-klcinorkest o. 1. v. P. Duchant cn Gramofoonpl. 2.00: Voor de Vrouw (voordrachten gramofoonpl.) 3.00: Voor de kinderen 5.30: Concert door de „No- tenki akers", o. 1. v. D. Wins en Gramo foonpl. 7.00: Toespraak door F van Meurs 7.20: Concert door VARA-orkest o. 1. v. H. dc Groot. m. m. v. H. van Wezel (cello) 8.00: J. Ratté: „Verspilling van productieve krachten III" 8.20: Concert door ..De Flierefluiters", o. 1. v. H. de Groot 8.50: Gramofoonpl. 9.00: „De Affairo Dreyfus" III. N.V. Amsterdamsche Too- neelvereeniglng o. 1. v. A. v. Dalsum en A. Defresne en het VARA-tooneel o. 1. v. W. van Cappellen. Aigeheele leiding: A. van Dalsum 10.20: Vaz Dias 10.30: „De Flierefluiters", o. 1. v. H. de Groot 11.00: Orgelspel Joh. Jong 11.3012 00: Gra- mofoonplaten. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV.-Ultzen- ding 8.00: Schriftlezing 8.15: Gramo foonpl. 10.00: Zang door het N.C.R.V.- Dameskoor 10.30 Morgenwijding 11 00 Zangvoordracht Jeanne van Amerongen (sopraan) m. m. v. All de Jager (piano) 1 302.00: Vervolg zangvoordracht 2 30: Concert m. m. v. H. Kiekens (hobo), Jan de Vente (fluit) B. de Wilde (clarinet) en F. Gerstellng (piano) 4 30: Gramofoon- platen 5.00: Kinderuurtje 6 00: L. de Ruiter. „Een krijgsman met de pen" 6.30 Engelsche les 7.007.30: Afgestaan 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8 00: Evan gelisatie-samenkomst Baptlste-Kerk to Groningen. Sprekers: ds. J. Louw en ds. F. E. Huizinga. Zang door Gem. Zangkoor. J. Bos (orgel) 9.30: Gramofoonpl. 10.00: Vaz Dias 10.45—11.30: Orgelcon cert Frans Hasselaar. Daventry 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein en weerbericht 11.05: Lezing 12,20: Orgelconcert Q. Maclean 1.05: Leonardo Kemp's orkest 150: Gramofoonpl. 2.45: Voor de scholen 3.50: Stedelijk orkest Bourne mouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey m. m. v. F. Merrlch (piano) 5.05: Orgelconcert S. Custard 5.35: Kinderuur 6 20: Be richten 6.50: Handei's en Corelll's viool muziek door Orrea Pernel 7.10, 7.30 en 7.50: Lezingen 8.20: BBC-Dansprkest 0. v. H. Hall 9.20: Berichten 9.40: Symphonieconcert door het BBC-orkest o. 1. V. A. Boult. m. m. v. P. Jones (tenor). O.a. Symphonic No. 3 in a kl. t., Mendels sohn 10.05: Lezing 11.20—12.20: Roy Fox en zijn orkest. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.50 en 7.40: Gramofoonpl. 9.05: Sym phonieconcert door het Omroep-orkest o. v. E. Bigot. Kalundborg, 1153 M. 11.20—12.35: Concert uit hotel Angleterre 2.504.20: Concert uit „Rest. Wivex" 4.204 50: Gramofoonpl. 7.508.30: Omroeporkest o. 1. v. Reesen, o.a. uit „Cavallerla Rustl- cana", Mascagnl en „Carmen", Bizet 8.30: Radiotooneel 9 10: Deensche lie deren door Dagny Moller (zang) en F. Jensen (plano) 9.4510.20: Omroep orkest o. 1. v. Reesen. Noorsche muziek. Langenberg 473 M. 6 257.20: Gram. platen 11.2012.10: Concert uit Mün- chen o. 1. v. E. KIosz 12.201.50: Con cert o. 1. v. Eysoldt 4.205.30Suppé- concert uit Frankfurt o. 1. v. Merten 7.508.20: Concert uit Londen o. 1. v. S. Robinson m. m. v. het Radio-Mannenkoor 8.20: Symphonieconcert door het Om roeporkest o. 1. v. Buschkötter m. m. v E. Erdmann (plano), o.a. Pianoconcert in Bes gr. t., Beethoven 10.0011.20: Concert o. 1. v. Welf. Rome, 441 M. 9 05: Mascagnl-concert m. m v. orkest en solisten o. 1. v. Casolari. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12 20: o. 1. v. Moreau 5.20: Kamermuziek 6.20: Gramofoonpl. 8.20: Concert dooi de Stafmuziek der Grenadiers o. 1. v. Lt. R. de Ceunlnck 9.00: Gramofoonpl. 9.20: Radlo-tooneel (gramofoonpl.) 9.50 Concert uit de Memllnezaal te Antwerpen 0. 1. v. Moreau. 338 M.: 12.20: Zie 508 M. 6.20: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoon- platen 8.20: Gramofoonpl. 9.20: Con cert door de stafmuziek der Grenadiers o. 1. v. Lt, R. de Ceunlnck 10.30: Concert uit de Memllnezaal o. 1. v. Moreau. Zeesen, 1835 M. 6.50: ..Undine", ro mantische opera in 4 bedrijven van A. Lortzing. m. m. v. solisten, koor en orkest o. 1. v. Paul Brclsach. Circa 8 35 en 9 50: Berichten. Na afloop tot 11.20: Dansmu ziek door Willi Schönfeld en zijn orkest. *3. Van den mollengang kwamen ze in rotstun nels, door kabouters uitgehouwen, en Aladdin rende maar steeds door. zijn vervolgers vlak op de hielen. Plots werd hij tegengehouden door verscheidene andere kabouters. Ze droegen niet de livrei van de fee, maar behoorden tot een anderen stam. „Wie ben je en wat wil je", vroegen ze Aladdin, terwijl ze hem stevig vasthielden. Ondertusschen waren de beide vervolgers ook toegesneld. „Hij is van onze fee", riepen ze, „geef hem aan ons. Hij is ont vlucht". „Neen," antwoordden de vreemde kabou ters. „eerst naar onzen vorst, om te zien, hoe we daar mee aan moeten." 44. In optocht ging het naar den kabouterhoofd man, waar de dienaren van de fee vertelden, hoe ze Aladdin gepakt hadden. Deze vertelde den hoofdman, hoe slecht hij door de elfenkinderen was behandeld en de hoofdman trok een zeer ernstig gezicht. In zijn hart was hij doodsbang voor de fee, maar voor zijn volk wilde hij toch voor een rechtvaardig rechter doorgaan. „Bewijs", sprak hij tot Aladdin, „wat ge beweert en U zal recht ge schieden". „Dat kan ik hier niet", riep Aladdin, „maar breng me bij Sheik, den kluizenaar,! en ge' zult hobren dat ik waarheid spreek". 8-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11