"WEMJiEffi LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad LEIDSCH UIT D Woensdag 5 October 1932 UIT DE RIJNSTREEK. FAILLISSEMENTEN. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. SCHEEPSTIJDINGEN. ALPHEN. i i Jubileum Chr. Landbouwschool. Het 10-jarlg bestaan der Chr. Land bouwschool alhier zal Donderdag 13 Oct. as. op feestelijke wijze worden herdacht in het wijkgebouw JBethel". Als sprekers zul len hierbij optreden mr. dr. ds. N. Q. Veld hoen van Voorburg, ir. Sneeb. rijksland- bouwconsulent en ir. Kooy oud-hoofd der chr. landbouwschool alhier. Het uitzenden van kinderen. Door het voorloopdg bestuur van de ver- eeniging tot uitzending van kinderen naar Chr. Vacantiekolontes alhier welke ver- eeniging onlangs werd opgericht was in het vereenigingsgebouw Julianastraat een vergadering belegd voor leden en belang stellenden. De vergadering werd gepresi deerd door den heer L. de Graaf. Tot be stuursleden werden gekozen mevr. v. Leeu wen—Voorhoeve, mevr. SpreyGezel. mevr. Belgraver en de heeren H. Wilts, H. Ver schuur. P. Smits. v. d. Brink, ds. Bosch, ds. P. Zwier. H. J. Bunt en A. Groeneveld. Tevens werden in deze vergadering de statuten vastgesteld. In de door de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier gehouden bestuursverga dering werd tot voorzitter benoemd de heer W. J. Sprey. tot 2e voorzitter de heer C. Koren terwijl tevens de nieuwe bestuurs leden kapelaan P. C. Jong en de heeren J. A. Jacobsen en H. Winkel werden»ge ïnstalleerd. De opbrengst van de gehouden speW- jesdag ten bate van de vereeinging tot be vordering van de belangen der t.b.c.-pa- tiënten bedraagt plm. f. 105. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas. z. v. G. v. Eek en A. K. Vermeul Adrianus Comelis. z. v. L. Har dus en J. Blom Corrie Martina, d. v. C. M. Loef en J. H. G. de Groot. Ondertrouwd: W. v. 't Wout en G. Zorg. Getrouwd: H. F. den Reet 23 j. en M. A. Slingerland 22 j. Overleden: J. de Gans echtgenoote van J. v. Dorp. 53 j. Baggerbok gezonken. Aan den Reyerskooperweg bij de ver- breedingswerkzaamheden, is in de wete ring een baggerbok gezonken. Met man en macht werd er gewerkt om den bok weder aan de oppervlakte te brengen. Voor Zondag 9 October zal de Zon dagsdienst voor doktoren worden waarge nomen door dr. A. S. Kater. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid zijn, voor het tijdvak van 1 September 1932 tot 1 September 1933 wederom herbenoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool, al hier de heeren G. Bleeker te Santpoort, A. Frank, alhier. A. J. Koers te 's-Graven- hage. W. L. Olthof te Leiden en G. van der Veen te Hulzen (N.-H.) Gevonden voorwerpen. Aan het po litiebureau alhier, zijn inlichtingen te be komen omtrent onderstaande gevonden voorwerpen: 2 belastingrijwielmerken. zak- mesc, dameshoed en een broche. Door den J. W. E. Ebbinge alhier, is aan het bestuur van de Boskoopsche Boys, gedurende de wintermaanden kosteloos in gebruik gegeven, diens groote pakloods, ge legen aan het Zuidwijk, ten behoeve van de oefeningen welke aldaar door De Boys ge houden zullen worden. Gedurende de afgeloopen maand werd aan de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f. 16.487.99 en terugbetaald f. 10.715.48. Het laatste door de Spaarbank uitgege ven boekje draagt het nummer 5382. HAZERSWOUDE. Chr. Zangver. „Zang en Vriendschap." In de gehouden jaarvergadering van de Chr. Zangvereeniging „Zang en Vriend schap" werden de jaarverslagen van den secretaresse en den penningmeester resp. meldende een ledental van 44 en een batig saldo van f. 16.35'/! goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, mej. A. Rij kaart en de heer B. van den Bosch en J. Fase. werden herkozen. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap voor ar beidsbemiddeling staan 64 werkloozen uit onze gemeente ingeschreven. De collecte, welke in de Ned.-Herv. Kerk ten behoeve van .Zonnegloren" ge houden is, heeft opgebracht de som van f. 53. De dienst werd geleid door ds. Ozinga van Utrecht. LEIDERDORP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente zal Donderdag middag te kwart voor twee in openbare vergadering bijeen komen ter behandeling van onderstaande punten: 1. Opening. 2. Notulen. 3.Mededeelingen en ingekomen stukken 4. Vaststelling bedrijfsbegrooting 1933 .(grondbedrijf.) 5. Vaststelling begrooting 1933. 6. Vaststelling verordening op de hef fing en invordering van schoolgeld. 7. Vaststelling verordening op de hef fing en invordering van 80 opcenten ge meentefondsbelasting. 8. Aanvullingskohier straatbelasting. 9. Aanvullingskohier Hondenbelasting. 10.. 3-jaarlijksche afrekening met de Bij zondere School. 11. Inbreng gronden in het grondbedrijf 12. Onderhandsche verhuring van wo ningen in de zgn. .Blauwe Buurt." 13. Voorstel tot aankoop van grond van M. van der Velden. 14. Verzoek C. F. Wisse, i. z. toepassing art. 13 L. O.-wet 1920. 15. Verstrekking kasgeldleenlng aan de gemeente Pernis. 13. Wijziging begrooting 1932. 17. Vaststelling besluit, dat een plan voor uitbreiding van de geheele gemeente in voorbereiding is. 18. Rondvraag. De toestand van den Lage Rijndijk. Aangezien de verharding van den Lage Rijndijk in de richting Koudekerk gelegen in deze gemeente in slechten toestand ver keert, verzochten de A.N.W.B. en de K.N. A.C. aan den betrokken wegbeheerder een spoedige verbetering zooveel mogelijk te willen bevorderen. Hierop ontvingen die vereenigingen bericht, dat plannen tot verbetering van dat weggedeelte in voor bereiding zijn. Burgerlijke Stand. Overleden: Johanna Oatharina Gros, echtgen. van G. den Blanken 67 j. Voor het nieuwe Stedelijk Gymnasium te Utrecht is door Brouwer's Aardewerk fabriek alhier een klokkewijzerspaneel voor de hal vervaardigd, een rijk relief- paneel, in wondermooi genuanceerd exotus uitgevoerd, dat de 12 teekenen van den dierenriem toont. Ook de tuin is ontwor pen door den heer Willem C. Brouwer, die' opnieuw bewezen heeft over zeer kunst zinnige scheppingspotentialiteiten te be schikken. LEIMUIDEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het agentschap der Arbeidsbemid deling stonden als werkzoekende inge schreven 18 landarbeiders, 1 opperman, 1 scheepmaker en 1 schilder. RITNS ATER WOUDE. De raad dezer gemeente komt niet hedenavond, gelijk gisteren abusievelijk gemeld, doch morgenavond te half acht in openbare vergadering bijeen. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het vele regenwater dat in de laatste paar weken valt, maakt de stand der weiden er niet beter op en in de laag ge legen weilanden krijgt het vee het reeds te kwaad. Voor zoover dit vee anders toch dit najaar zou worden ter markt gevoerd, komt men er gedeeltelijk reeds vroeger mee als bij gunstiger omstandigheden het geval zou zijn. We zagen dan ook op de markten van Maandag en gisteren zeer belangrijke aan voeren en wel in het bijzonder van vare koeien en slachtvee. Moeilijk viel het zulke groote kwantums geplaatst te krijgen en we constateerden dan ook eenige teruggang in de prijzen. Maandag aan de Gorinchemsche markt bestond de aanvoer in hoofdzaak uit kalf- vee én versche melkkoeien en hoewel er een gedeelte van het zware kalfvee voor Berlijnsche rekening werd gekocht, kon het toch niet zulk een invloed op de prij zen uitoefenen dat deze gehandhaafd bleven. Beste zware 35 jarige koeien maakte prijzen van f. 175—230 per stuk, sommige extra beste iets meer. Vaarzen f. 130180 per stuk en pinken f. 5075. Graskalveren f. 20-40. Te Groningen, Purmerend en Rotterdam waren tevens de aanvoeren oorzaak van een slechteren handel en iets teruggaande prijzen. We vernemen dat er is getracht wat slachtvee naar België uit te voeren, doch de resultaten die met de eerste proef zijn verkregen vielen zeer nadeelig uit en men kon hier te lande op het moment het groote aanbod moeilijk plaatsen, niet tegenstaande er slechts een geringe hoe veelheid Deensch vleesch wordt ingevoerd. Prijzen die gisteren voor het allerbeste slachtvee genoteerd konden worden liepen van 6070 cents per K.G. geslacht ge wicht: 2de kwaliteit van 5055 en 3de kwaliteit van 4045 cent per K.G. Kalveren bleven duur en noteerden van 2535 cent per pond, levend gewicht voor de vette en nuchtere f. 48. Nuchtere fokkalveren f. 1215 per stuk. Graskalveren ondervonden ook den druk van grootere aanvoeren en bleven iets onder den prijs der vorige week f. 2030. Beste soorten f. 3540 per stuk. Men blijft er echter voor het buitenland veel koo- pen, zoodat een verdere inzinking in de prijzen niet verwacht kan worden Dit be treft vooral de Friesche fokproductie, doch doet toch op de Hollandsche markten zijn invloed gelden. Schapen ging deze week niet zoo goed als einde der vorige week. Voor de lam meren zien de exporteurs verlangend uit naar de nieuwe consenten, doch er gaan geruchten dat Frankrijk de invoer ver moedelijk zal vrij geven en wellicht even als met de boter de invoerrechten zal ver- hoogen. Een voordeel hiervan is, dat de binnen- landsche heffingen dan komen te verval len, dus de boer direct meer ontvangt. Intusschen gelooven we nog niet aan deze vrije invoer. Wat betreft de besprekingen inzake de Duitsche contingenteeringen. zijn deze voorloopig op een mislukking uitgeloopen, doch de Duitsche commissie, die aan haar regeering rapport zal uitbrengen ,zal zeer zeker binnen afzienbaren tijd met nieuwe voorstellen komen. Buiten de vele land en tuinbouwproducten loopt onze uitvoer van spek en reuzel weer ernstig gevaar en de varkensmarkten verkeerden dan ook reeds in een moeilijker positie. Door eenige aankoop voor rekening van de Centrale werden nu nog ongeveer de vorige notee ringen gehandhaafd, maar de Centrale heeft nu reeds een surplus in het binnen land met verlies op te ruimen, zoodat er voor het stabilisatiefonds op het oogen- blik weinig zal overschieten. VAN DER S. Uitgesproken: A, Buurman, te Leiden. Rijnsburgerweg 128. R.-c. mr. C. H. B. v. d Boom. cur. mr. M. B. Vos. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven 3 OCTOBER-DAG. De 3 October-dag is weer voorbij. De optocht, het hoofdnummer van het pro gramma, is gehouden, doch onder welke ongunstige omstandigheden. Wat is er Zondag en Maandagmorgen herhaaldelijk op den barometer getikt, en hoe hoopvol was de stemming, toen op 3 October het wijzertje neiging toonde, de richting van „goed weer" uit te gaan. Onder de Koraalmuziek kwam zelfs 't zonnetje even door de wolken kijken, en al werden de wielrijders bij den afrit ook even verrast door een frisch buitje, de kans op droog weer voor den middag bleef gunstig. Hoe geheel anders is 't uit gekomen. Nauwelijks met den optocht op de Breestraat gekomen, of de kleurrijke stoet werd overvallen door een hevige hagelbui en gedurende den geheelen ver deren weg plaste de regen in stroomen neder. Wat een teleurstelling voor de toe schouwers, wat een tegenvaller voor 't be stuur, wat een ontgoocheling voor de deel nemers. Toch hebben ze, in hun druip natte pakjes, met moed en volharding vol gehouden en nog in opgewekte stemming het eindpunt bereikt. Het Bestuur is hun daarvoor grooten dank verschuldigd, zoo ook aan de eerewacht, de muzikanten, de manschappen der artillerie en verder aan allen, die meegeweikt hebben, ondanks regen en kou, nog tc bereiken, nac onder zulke omstandigheden mogelijk was HET BESTUUR DER 3 OCT. VER. Leiden, 5 Oct. 1932. (Vereenvoudigde Spelling). LEIDS NIEUWJAAR. Van de verkregen gelegenheid onze Medeburgers gemoedelik toe te spreken worde, als vorige jaren, bij dezen een dankbaar gebruik gemaakt. Ons stedelik nieuwjaar oeglnt op 3 Oktober en 1574 is 't eerste jaar van de Leidse jaartelling d.w.z. van onze burgerlike en godsdien stige vrijheid. Zo ooit dan past 't tans de feilen onder de ogen te zien. Trouwens „een vriend die mij mijn feilen toont heeft op mijn hart een groot vermogen" zong de oude van Alphen al. Wij mogen U graag Leidse mensen om uw gemoedelikheidmaar wij moe ten 't niet al te bont gaan maken. Laten we afspreken dat we alle schuld op ons zeiven nemen en niet schuiven op onze stedelike overheid. Want deze heeft een brede rugen deze is voor 0,99 't maak sel van onze hand. Het aan ons zeiven dus geweten als onze gemoedelikheid dreigt te ontaarden in laksheid en onverschilligheid. Aan ons zeiven verweten dat onze stad huisbouween treurspel is geworden. dat we hiermee in een slopje zijn geraakt. Ons Gemeentebestuur sjouwt zeer terecht balken en kozijnen aan om 't tijdelike ge meentehuis te verruimenwel wetend dat de nieuwbouw wel zal aangetekend staan op de Griekse kalender d.w.z. tot een heel ver verschiet verschoven zal zijn. In deze aangelegenheid tonen we ons al bie- zonder kleinzielig. Waarom moet dit toch? Omdat we ons altijd bij voorbaat afhanke- lik maken van allerlei faktoren ons vastleggen aan allerlei banden in een zaak die ons alleen aangaat allerlei advie zen inwinnen waardoor deze zaak op de lange baan geschoven wordt. Aan ban den van geschiedenis, overlevering, ge woonte, sleur, gemak- en behoudzucht. Wie voelt er nu nog voor die oude gevel, die met het uur treuriger wordt en toch nooit iets had kunnen worden, omdat de mooie relief-gevende toren eraan ont breekt. Wie voelt er op het huidige oogen- blik nog voor de oude plaats, passend in een tijd toen er in onze Breestraat nog veedieren op marktdagen konden worden vastgebonden ter verkoop aan .die oude muur. In onze moderne tijd past een stadhuis niet aan een drukke straat, die een deel uitmaakt van een drukke ver keersweg van den Haag naar Utrecht. En deze oude gegevens riepen weer andere ondingen in 't leveneen winkelgalerij b.v. om 't misbaksel af te werken let wel alles uit den euvele. Wat we nodig hebben.is een modern stadhuis.in de ruimte.los van oude gegevensmet gazon en plantsoen er omheen. Kijken we naar ons zeedorp Kat wijk. Daar praatte men nietmaar werd gearbeid entoen de grote menigte nog niet eens wist dat er een nieuwbouw op til was.was daar voor een buitenstaan der als bij toverslag een hoost nieuwer wets ruim gemeentehuis verrezen met grasvelden en bloemen eromheeneen lust der ogen. Heus 't wordt meer dan tijd dat we wat fierder worden en wat beter gebruik maken van onze duurgekochte vrijheidook bij de stembus. Als die oude geweldenaars Alva en Filips n. die „Spanjolen", die ons goede landje in bloed en tranen wilden doen ondergaan, uit hun graf konden opkijken dan zouden ze zeker zeggen: We hebben toch eer van ons werk: de druk die wij op de stad ge legd hebbenrust er nog op. In de Esperanto-Movado (Beweging) 't mooiste dat ooit over de gehele wereld zijn intrede heeft gedaanook al niet de gewenste geestdrift. Hier geldt 't een hoogst moderne zaak in dienst van de menschenliefde, 't verkeer en.de vrede. Een licht, nu pas flink doorgebroken na veel flikkeringen nu 't op eens klaar als de dag is geworden welke lijn er gevolgd dient, 't Moge aandoenlik-mooi zijn en ten zeerste voor de zaak pleiten als zich aan de Esperanto-eksamens onderwerpen 80- en 70-jarigen, naast opgeschoten kinderen, naast tal van blindenkortom mensen van allerlei leeftijd, rang, godsdienst, poli tiekvan 't meest verscheiden gedoe en beweeg.... nu in dit jaar pas zeggen we 't elkaar na: om door te werken moet die wondermooie in elkaar gezette wereldhulp en gebruikstaal op de scholen komen in de leerjaren 7 en 8 of 6 en 7 als tweede taal vóór de andere moderne talen. Maar stil. Al zijn we in onze stad nog niet zoover als in plaatsen van Nederland- Oost, waar een burgervader zelf Espe rantist in de nieuwe taal kongressen opent en verder toespreekt. Maar stil ziet ge 't licht gloren? We horen uit goede bron dat onze eerste burger, met tal van vooraanstaande mannen en vrouwen, zich aan 't hoofd heeft gesteld van een komitee dat de bekende, algemeen geachte Hon gaarse priester Andreo Cseh in onze stad heeft geroepen om er een kursus te geven RECLAME, van verloofden? U kunt dit adres inleveren bii een zaak, die Wellner-fabrikaten ver koopt en daarvoor een Wellner-artikel kiezen uit de NATIONALE CAMPAGNE von f2.- tot f 10.— VOOR DE HELFT VAN DEN PRIJS. Volledige inlichtingen bij H.H. winkeliers. ZILVER N.V. WELLNER-ZILVER FABRIEKEN ROKIN 109-111 AMSTERDAM 7550 DE OPLICHTING VAN f. 60.000. Nadat gisteren voor het Amsterdamsche Hof twee jaar was geëischt tegen den kan toorbediende Kok. is tegen den kellner De Haas lVt jaar gevangenisstraf geëischt. LETSEL DOOR SCHULD De 29-jarige timmerman W. H. B. uit Lisse, die zich te verantwoorden heeft ge had wegens het veroorzaken van letsel door schuld, is gisteren door het hof te Amsterdam veroordeeld tot 8 dagen hech tenis met ontzegging van het recht om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van één jaar. De timmerman had op 29 October 1931 in de buurt van café Nachtegaal met zijn motorfiets een meisje aangereden, dat tegen den grond werd geslagen en een gecompliceerde beenbreuk opliep. De procureur-generaal had f. 75 boete subs. 10 dagen hechtenis geëischt. VARKENS VOOR DE CENTRALE. Geen aankoop meer op de markten. De Ned. Varkenscentrale maakt bekend, dat van Maandag 10 October af levering van varkens over het geheele land recht streeks aan de vertegenwoordigers der Ned. Varkenscentrale kan geschieden. Vanaf dezen datum zal Inkoop van var kens in het zoutersgewicht, bestemd voor de centrale, op de markten niet meer plaats vinden. Dengene die varkens aan de centrale wil leveren, zal hiervan mededeeling moeten doen aan den plaatselijken zaakvoerder in de gemeente zijner woonplaats. in de nieuwe taal Esperanto volgens direkte methode d.i. zonder tussentaal voor beginners en gevorderden te zamen die in de eerste plaats ten doel heeft de mensen Esperantisties te leren denken een eerste voorwaarde voor vlug spreken. Dat belooft voor weinig geld uren van genot en lering te worden. Hier moeten we eindigen, waarde Mede burgers hoewel 't hart nog vol genoeg is. We wensen U een gezegend Nieuwjaar toe in onze goede genoeglike stad. Voorlopig een jaartje van bezinning, kalm overleg en flinke mooie daden. Wit zijn de velden van de oogst. Ik heb gezegd en dank U. CH. L. WALDKÖTTER. ZENDINGSWEEK 1932. Hooggeachte Redactie. Dit jaar is de Zendingsweek der samen werkende Zendings-Corporaties door on- dergeteekenden uitgeschreven van 6 tot en met 13 November. Hoewel het buitengewoon moeilijk schijnt in dezen tijd de Zendingsweek aan te be velen. willen en durven wij het toch met alle vrijmoedigheid doen. Ten eerste reeds hierom, omdat onze ar beid voor Indië van de grootste beteekenis is. De beteekenis van het Evangelie, zoo wel in het Evangelisatiewerk, als in het Medische- en Onderwijswerk is niet te ont kennen. Als de Zendlgg niet in Indië was, zou het er in vele gebieden heel anders uitzien. Het Zendingswerk moet doorgaan. Ondanks de moeilijke tijden kan en mag dit werk niet worden stopgezet. De Zendingsweek. de week van Gebed, Toewijding en Offer kan daartoe medewer ken. Daar deze week alom bekend is gewor den en burgerrecht verkreeg, kan dat ook. Ook ditmaal mag zij niet mislukken. Als wij rondom ons zien naar andere landen, zijn wil in Nederland nog bevoorrecht. Wilt u de Zending in dezen moeilijken tijd hel pen, verleent dan met blijmoedigheid uw medewerking en steunt ons straks met uwe gaven. „God heeft den blijmoedigen gever lief." Vermenlgvuldige zich ook ons gebed voor de Zendingsweek en laten wij allen doen. wat onze hand vindt om te doen opdat deze week een week worde van grooten geestelijken en stoffelijken zegen. Met dank voor de verleende nlaatsrulmte. De Hoofdbesturen van de Samenwerkende Zendingscorporaties. KON. NED. STOOMB.-M1J. AJAX, 3 Oct. van Alicante n. Barcelona BARNEVELD, thuisreis, 1 Oct. te Callao. BERENICE, 3 Oct. van Patras n. Calamata MARS. 3 Oct. van Piraeus n. Rethymno ORION, 3 Oct. van Algiers n. Amst. VAN RENSSELAER, 3 Oct. van Madeira naar Paramaribo. THESEUS. 4 Oct. van Kopenhagen te Amsterdam. RHEA. 4 Oct. van Odynia te Amst. IRIS. 4 Oct. van Aarhuus n. Gothenburg. IRENE, Cadix n. Genua, pass. 4 Oct. Gi braltar. ORPHEUS, 4 Oct. van Amst. te Kopen hagen. BRION, 4 Oct. van Amst. te Bordeaux. ARIADNE. 4 Oct. van Messina n. Catania. ATLAS ,1 Oct. van Curacao n. St. Martin. BARALT, arr. 1 Oct. te Curacao. STUYVESANT, 2 Oct. van Curacao naar Puerto Cabello. KON. HOLL. LLOYD. ZAANLAND, 3 Oct. 's avonds van Amst. te B Aires. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. OAASTERLAND. 3 Oct. nam. 11 uur 30 v. W. Afrika te Rotterdam. IJSTROOM, uitr., 1 Oct. te Takoradi. HEEMSKERK. 2 Oct. van Durban te Lo renzo Marques. MELISKERK, thuisreis, 4 Oct. n.m. van Southampton. JAVA—NEW-YORK LIJN. TOSARI, New York, n. Java, pass. 3 Oct. Perim. SALEIER, 3 Oct. van New York te Singa pore. SIANTAR, 3 Oct. v. Batavia n. New York. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDAM, wordt 7 Oct. voorm. 4 uur van New York te Boulogne en 7 Oct. c.a. 5 uur nam. te R.dam verwacht. Het schip gaat niet via Plymouth. BREEDIJK. R'dam n. Boston, was 3 Oct. 9 u. 40 v.m. 400 mijlen W. van Valentla. ROTT. LLOYD. INDRAPOERA, 4 Oct. voorm. 10 uur van Batavia te Rotterdam. KOTA BAROE, 4 Oct. van Vlaardlngen n. Hamburg. KOTA RADJA, uitr., 3 Oct. van Singapore. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OUDERKERK, thuisreis, 2 Oct. van Dalren. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. MARNIX VAN St. ALDEGONDE, uitreis, 4 Oct. te Port Said. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuis reis. pass. 3 Oct. Perim. TABIAN, uitr., pass. 3 Oct. Perlm. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK, uitreis, 4 Oct. van Suez. STREEFKERK, thuisreis, pass. 4 October Ouessant. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN" ULYSSES. 2 Oct. van Batavia n. Cherlbon. EURYBATES, 1 Oct. van Swansea n. Bir kenhead. MELAMPUS, Amst. n. Java, pass. 3 Oct. Gibraltar. KON PAKETVAART MIJ. NIEUW HOLLAND, pass. 1 Oct. Thursday Island. ROTTERDAM—ZUID—.AMERIKA LIJN ALWAKI, 2 Oct. van B. Aires n. R'dam. ALCHIBA, uitr., 3 Oct. te Montevideo. HALCYON LIJN. STAD ZWOLLE, 1 Oct. van Philippeville it. Tunis. ROZENBURG, Oran n. Ayr, was 3 Oct. 10 u. 40 v.m. 125 mijlen Z.Z.W. van Lands End. FLENSBURG, 3 Oct. van Prince Rupert n. Port Royal. STAD AMSTERDAM, Vlaardlngen n. Lulea pass. 2 Oct. Holtenau. STAD ZALTBOMMEL, 2 Oct. van Huil té Bayonne. STAD ZAANDAM, Methil n. Oran, pass. 3 Oct. Dungeness. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GAASTERKERK, uitreis, pass. 4 Oct. VliS- singen, van Antwerpen. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN FARMSUM, Antwerpen n. B. Aires. pass. 3 Oct. Madeira. BATAVIER I, 3 Oct. van Bordeaux te Rotterdam. SCHIE. 3 Oct. v. R.dam n. Koningsbergen BATAVIER IV, 4 Oct. van R.dam te Gra- vesend. BERNISSE. 3 Oct. van Hamburg te R'dam HOOGLAND, 3 Oct. van Amst. op de Tyne. MIJDRECHT, Hamburg n. Novorossisk, pass. 3 Oct. Stamboul. MIDSL4ND, 4 Oct. van R'dam n. Grange mouth. MAAS. 3 Oct. van R'dam te Hamburg. FLYING NORSEMAN, m.s„ 28 Sept van Santander n Ferrol. FLYING IRISHAM, m.s„ 23 Sept. van Volo n. Piraeus. INDUS, sleepboot, naar R'dam, was 2 Oct. 6 u. 40 n.m. 200 mijlen Z. van Lands End. MACUBA, naar Harburg, was 3 Oct. 4 u. 15 v.m. 1300 mijlen Z.W. van Lands End. MIRZA, naar Lands End v.o„ was 3 Oct. 4 u. 15 v.m. 1650 mijlen Z.W. van Lands End. PARKHAVEN, naar Montreal, was 3 Oct. 12 u. 10 n.m. 100 mijlen Z.O. van Lands End. S EMIR AM IS. 2 Oct. van Portland (Austra lië) n. Balik Pappan. RIJNSTROOM, 3 Oct. van Amst. te Leith. TRITO, 3 Oct. van Fowey n. Amst. ST. PHILIPSLAND, 2 Oct. van Kopenha gen n. de Tyne. STRYPE, R'dam n. Cardiff, pass. 3 Oct. Lizard. ZAANSTROOM, 2 Oct. van Plymouth tc Bristol. MAMURA, Helsingfors n. St. Kitts v o„ pass. 3 Oct. Dungeness. TEXELSTROOM, 2 Oct. van Amst. te Li verpool. VECHTSTROOM, 3 Oct. van Amst. té Hull. MAAS (Houtvaart), 29 Sept. van R'dam te Stockholm. s-a

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7