C.G.SMIT ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 30 September 1932. UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Geen slechte ruil. Ten nadeele van den heer H. werd van een erf aan den Hoofdweg- alhier een nog in uitstekende staat verkeerend heeren rijwiel ontvreemd. De dief zette er een oude fiets voor in de plaats, waarvan hij zich blijkbaar liever wilde ontdoen. Men zfj op zijn hoede! De karpervangst. Er. wordt door de hengelaars oolc door hen die uit de omliggende steden naar hier komen om hun geluk in de Hoofdvaart of Genievaart te beproeven over geklaagd, dat het er tot heden met de karpervangst niet rooskleurig voor staat. Hier en daar wordt slechts een enkel karpertje bemachtigd. Onvoorzichtig! Op den Sloterweg beging de heer S. terwijl hij op een riiwïel ge zeten was de onvoorzichtigheid in een hoekje eenige notities te maken. Bij liet passeeren van een groote vrachtauto, wilde hij gauw het stuur vastgrijpen, doch dit sloeg op hetzelfde oogenblik om, met het gevolg dat hij met fiets en al over den kop sloeg. Hij bekwam hierbij een vrij ernstige beenkneuzing en moest onder geneeskundige behandeling worden gesteld. In het belang van de bietenschippers. Gedurende de bietencampagne zal het water in den Haarlemmermeerpolder op normaal peil worden gehouden, hetgeen voor de vele schippers bij het vervoeren der bieten van groot belang is te achten. De vloot van schepen, die in de Hoofdvaart lag, is reeds nagenoeg geheel naar de verschillende laadplaatsen vertrokken, als een teeken, dat het rooien in vollen gang is. HILLEGOM. Het postkantoor per auto bereikbaar. De toestand bij het tijdelijke Postkan toor is in orde gekomen. Er zijn wat borden en palen verzet, een trottoir band is verlaagd en auto's mogen nu tot bij het kantoor doorrijden. Het rijverbod in de Sixlaan bij de villa Sonnevanck is dus tijdelijk opgeheven, wat zeer toe te juichen is. Hoe de toe stand was, is Dinsdag duidelijk gedemon streerd. Toen hebben twee mannen een uur lang pakken drukwerk van een auto, staande op het niet-verboden terrein, naar het postkantoor gedragen. Zoo ongeveer dezelfde tijd was noodig om de colli's uit het kantoor over den^ wpg weer naar een wagen te sjouwen. Naar wij vernemen heeft de administratie der Posterijen zich bereid verklaard de werkzaamheden van „Openbare Werken" aan het verplaatsen van borden enz. en eventueel©, schade aan den weg te ver goeden. Het publiek en het postpersoneel is ge baat met de oplossing der kwestie; alleen is het jammer, dat de partijen het niet eerder eens geworden zijn. KATWITK. Onveilig duin. Wegens het schieten met scherp zal het duinterrein achter de Rijksschietbanen on veilig zijn op: Maandag 3 Oct. van 9 uur vjn. tot 2 uur n.m.; Dinsdag 4 Oct. van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. en van 5 tot 8 uur nam.; Woensdag 5 Oct. van 9 uur v.m. tot 2 uur njn.; Donderdag 6 Oct. van 9 uur v.m. tot 7 uur n.m.; Vrijdag 7 Oct. van 9 uur v.m. tot 7 uur n.m. en Zaterdag 8 Oct. van 2 tot 7 uur n.m. KATWITK AAN DEN RITN. Schietwedstrijd. De groote jaarlijksche schietwedstrijden, die de Burgerwacht al eenige jaren houdt, zijn thans vastgesteld op de Zaterdagen 1 en 15 October a.s. KATWIJK AAN ZEE. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 373 werkzoekenden, zijnde: 5 stucadoors, 24 opperlieden, 45 grondwerkers, 33 timmer lieden, 10 schilders, 24 metselaars, 80 losse arbeiders, €4 landarbeiders, 1 boeren arbeider, 1 tuinman, 1 bloemis*, 1 chauffeur, 1 mach.-bankwerker, 1 monteur-lasscher, 31 visschers. 2 fabrieksarbeiders, 1 autogeen- lasscher, 3 loodgieters, 1 smid, 1 boek houder, 1 pottenbakker. 1 broodbakker, 9 kuipers, 3varensgezellen, 9 scheepmakers 2 mandenmakers, 9 stokers, 5 binnenschip pers, 1 machinist, 1 fabrieksarbeidster. Beneden 18 jaar: 2 timmerlieden, 2 losse arbeiders. Er werden 2 personen geplaatst. HET 75-JAItIG JUBILEUM VAN HET „MOSTERDZAADJE". De tweede Feestavond. Evenals den eersten avond was de Nieuwe Kerk ook gisteren geheel gevuld met belangstellenden om ditmaal met de Zondagschoolkinderen van 6, 7 en 8 jaar het 75-jarig bestaan der Herv. Zondags school „Het Mosterdzaadje" te herdenken. Op het gelijke programma zullen wij niet terugkomen; alles had wederom hetzelfde goede en vlotte verloop. Het openings woord werd ditmaal gesproken door ds. W. M. A. Kalkman. Spreker vertelde allereerst het Bijbel- sche verhaal van Gideon met zijn 300 mannen, die het leger der Midianiten ver sloeg. De droom van het gerstebrood, dat zich in hun leger wentelde en dat de ge- heele tent verwoestte, werd aldus uitge legd, dat dit niet anders beteekende dan het zwaard Gideons en dat God de Midia- niten en het gansche leger in zijn hand had gegeven Spr. verhaalde, hoe de vijanden op 'het blazen der bazuinen en het breken der kruiken, terwijl de linker handen de brandende .fakkels hielden, te gen elkander gingen vechten en elkaar in de pan hakten, op de vlucht sloegen en de yijanden achterna .werden gezet door de mannen van Israël bijeengeroepen uit Naftali en uit Asar en uit gansch Ma- nasse. Spr. gaf het gevoelen weer van de mannen van Efraïm. Maar Gideon zei: zijn niet Efraïms nalezingen beter dan de wijngaard van Abiëzer? Spr. bracht dit over op de beide feest avonden. Eerst hadden we den wijnoogst, nu de nalezingen. Einde September en be gin October had in Israël de wijnoogst plaats. Dit was een buitengewoon groot feest. Daarna mochten de menschen kij ken of er nog wat was achtergebleven, dat was het nalezen, zooals zulks ook bij het koren geschiedde. De Zondagsschool „het Mosterdzaadje" viert haar wijnoogst, het is geen kleinigheid als een vereeniging haar 75-jarig bestaan viert! Na den oogst worden de schoven binnengehaald, de re sultaten van het gegeven onderwijs. Dezer dagen wordt overal over de Zondagsschool en haar resultaten gesproken. God heeft haar tot zegen gesteld voor jongen en ouderen. Gisteren was het de voornaamste en grootste dag en nu zijn wij aan de na lezingen, de nabetrachting. De hand van den Eeuwige en Almachtige is er in te zien. Eens komt de dag, dat God gaat in zamelen! Wat zou het heerlijk zijn, als wij dan ook ingezameld zouden worden, ten gevolge van het werken van het „Mosterd zaadje". Spr. sprak vervolgens tot de onderwij zers en onderwijzeressen om op dezen weg voort te gaan. De Eeuwigheid zal het eens openbaren, hoe ge ten zegen waart! Hij eindigde zijn openingswoord met de hartelijke gelukwenschen aan de Zondags school en dat God haar geve nog vele ja ren gesteld te mogen worden tot zegen voor de gemeente. Na het zingen van het koor onder lei ding van den heer Nic. van Beelen, sprak de secretaris van de Zondagsschool, de heer W. v. Beelen, namens het dames- personeel, eenige woorden van dank tot mej. Jacoba van Beelen, die het zang koor aan den vleugel begeleid had en overhandigde haar uit naam der onder wijzeressen een bloemenhulde. De heer A. van Borselen uit Leiden ver telde nu het boeiende verhaal: „Verloren en gevonden". Het slotwoord werd gesproken door den eere-voorzitter ds. Pras. Spreker bracht in herinnering de uitnemende woorden die op beide avonden gesproken zijn en richtte een woord van dank tot ds. Nauta voor zijn feestrede en aan ds. Rutgers en aan ds. Kallman. Voor zijn kostelijke ver telling werd den heer van Borselen even eens door ds. Pras hartelijk dank gezegd. Spr. dankte den heer Haasnoot voor zijn tegenwoordigheid als afgevaardigde van de Zondagsschool te Katwijk aan den Rijn en aan den heer de Jong, die 7 jaar leermeester aan de school is geweest. Spreker wilde er nog op wijzen, dat tot de voortrekkers ook gerekend moeten wor den de heer en van Wijk en D, Ouwehand Azn., die lange jaren achtereen zijn beste "krachten gegeven had en die langen tijd voorzitter van het bestuur was geweest, alsmede de heeren J. v. d. Oever en J. v. Duijn. De eerste spreuk, die de heer van Mels in 1857 met zijn 6 leerlingen liet leeren was 2 Timotheus 3 16. Dit moest, aldus spr. een opschrift zijn boven elk Zondags- schoollokaal. Wij danken allen .die hebben meegewerkt om onder Gods zegen deze samenkomsten te doen slagen! Spr. dankte in het bijzonder den heer W. van Beelen, den secretaris, die gedaan heeft, wat zijn hand vond en gaf ten slotte de verklaring van de letters X P bovenaan de herinne ringsplaat: Christus-Verlosser. Met een herinnering aan de vervolgingen der Christenen in het oude Rome en het ver blijf in de catacomben, besloot ds. Pras, dat Christus onze Redder en Verlosser moet zijn en dat alles moge strekken Zijn naam ter eere! Nadat nog staande gezongen was Psalm 138 la en 4b, werd de zegebede uitge sproken en behoorden deze twee welge slaagde feestavonden tot het verleden. Aangehouden. D. v. R. uit het 1ste Vuurbaakspad deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn 18-jarige zoon J. H. in den afgeloopen nacht de ouderlijke woning had verlaten en nog niet teruggekomen was; htj ver zocht zijn opsporing. Daar de politie dit bekend maakte, werd de jongen te Rotter dam door de politie aangehouden en naar hier op transport gesteld. De kerkdienst van Zondagavond 6 uur in de Oude Kerk te houden, zal door de Ned. Chr. Radio-ver. uitgezonden wor den. Als voorganger zal optreden ds. W. M. A. Kalkman. De heer Joh. Bronsgeest heeft wegens studieaangelegenheden met ingang van 1 October ontslag gevraagd als hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente alhier. Dit ontslag is hem door den kerkeraad eervol verleend. Op het politiebureau is een heeren rijwiel te bevragen, dat onbeheerd op het Prins Hendrikkanaal is aangetroffen. Het postagentschap, telegraaf- en telefoonstation Katwijk aan Zee Zuid_ (ge vestigd Drieplassenweg hoek Varkenvisser- straat Katwijk aan Zee) wordt met ingang van 1 October a.s. opgeheven. LISSE. Gevonden: een portemonnaie met jnh. Inlichtingen op het politiebureau. NOORDWITK. Onze plaatsgenoot, de heer H. J. Jansen, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen wiskunde L.O. Gevonden voorwerpen: 1 bruine da- mestasch met inhoud, 1 autoband, 1 steeksleutel, 1 blazersjasje voor leeftijd 7 jaar, 1 slinger van een auto en een zwart katje. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend des Woens dags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten politiebureele te Noordwij k-Binnen verstrekt. NOORDWITKERHOUT. Werkverschaffing. De gemeente laat thans verschillende werkzaamheden aan haar eigendommen ver richten, door werklooze vaklui. Dit wordt algemeen gewaardeerd, daar de arbeiders hier liever loon verdienen, dan steun trekken. Verkooping. T vrr;&■-,- Ten overstaan van notaris Wagémaker had in hotel „Het Rechthuis" de aange kondigde verkooping bij afslag plaats van de bouwmanswoning „Duin en Vaart" met diverse perceelen wei-, bouw- en bloem bollenland. Kooper van perc. I tot en met perc. IV was de heer R. van Dijk voor f. 22.443; kooper van perc. V tot en met perc. VIII was de heer Th. Warmerdam voor f. 19.880. Het dames-comité voor behoeftige toeval-lijders van alle gezindten zamelde in f. 33.60 en f28.10 voor de suppletie-kas. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: E. G. Hesse, hulp i. d. huis houding, Fr. Hendrikl. 11, van Leiden; J. A. M. van der Gaag, kapelaan, Rijn- geesterstr.w. 35, van Warmond; B. F. Rasker, onderwijzer, Emmalaan 4, van Leiden; Wed. J. Hereüers-Vink, Weth. Juffermansstraat 1, van Amsterdam; C. v. Waming, Weth. Juffermansstr. 21, van Leiden; D. van Esch, winkeljuffr., Deutz- straat 17, van den Haag; Wed. M. H. Tedemian-de Jonge van Ellemeet, Oranje laan 2, van Den Haag; M. G. J. H. v. d. Hoek en vr„ assuradeur, Weth. Duiven- voordestr. 45, van Leiden; J. van den Berg, Regentesselaan 19, van Zwartsluis; H. W. J. W. Idzerda, Pr. Hendrikl. 6, van Wassenaar; J. van Staden en gez., behanger, H. Morschweg 85a, van Leiden; J. A. van den Oord en gezin, Gevers straat 19, van Leiden; P. A. van de Ven, religieuse, „Duinzicht", van Breda. Vertrokken: W. van der Zwart en gez., arbeider, v. Terweeweg 110, n. Valken burg; M. C Poser, v.. Jufferm.str. 21, naar Leiden, Rijnsburgerweg 177; J. H- Nuyt en gez,, bedrijfschef, van Jufferm.str. 27, naar den Haag, Marconistraat 32; J. M. van Schie, bakker, v. Duinzichtstraat 22, naar Warmond, Verl. Dorpsstr. 22. Burgerlijke Stand. Geboren: Thomas Rudolph en Mathilde Vera, z. en d. van G. Spreij-van Rijn; Adriana Joanna, d. van E. M. van Bellen- Kieft; Jacob Jan, z. van C. Nagtegaal-van der Zwart; Anna, d. van N. van der Vijver-de Mooij. Ondertrouwd: M. Th. J. Vonk, te Gouda en H. M. M. van der Meer; A. Balk, 30 jaar en C. van Noort, 29 jaar; P. L. P. van Roijen, 24 jaar en J. J. van den Berg, 23 jaar te Leiden; L. De Barthen, 29 jaar en H. M. Hazevoet, 25 jaar te Leiden. Overleden: Cornelis de Bruij'n, geh. met H. W. Landwehr, 73 jaar; Elisabeth Eige- man, 78 jaar, ong.; Nicolaas Gordijn, 19 jaar. o RITNSBURG. De tuinbouw. Bloemkool vormt het voornaamste deel van den aanvoer, welke door den slechten stand van het gras vooral op de klei gronden matig is. Eerste soort bloem kool ging van f. 9.2014.60; 2e soort van f. 1.50—5.60. Voor gele en roode kool, waarnaar weinig vraag is, wordt van f. 4.406.30 betaald. Uien per 100 K.G. van f. 3.404.10. Peen per 100 K.G. van f. 2—2.50. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Marinus, z. van P. Staring en P. van der Heiden. Ondertrouwd: Laurens van der Kwaak, 25 jaar en Barbara Rhijnsburger, 28 iaar. Loop der bevolking. Gevestigd: P. A. Hoogstraten, Rijksstraat weg 26, van Oegstgeest; H. E. Beijk Bijdorpstraat 6, van Oegstgeest; G. Korte- kaas, Hoofdstraat 238, van Nieuwer-Amstel; J. H. van der Burgt met gezin, Zandsloot- kade 25, van Noord-Scharwoude. Vertrojiken: H. M. Gertner, Hortuslaan 13, naar Hengelo; P. A. Tesselaar, Beuken laan 9, naar Noordwijkerhout; L. M. G. G. Burton, Hoofdstraat 354, naar Haarlem mermeer; J. C. M. Evers, Hoofdstraat 262, naar Leiden. VALKENBURG. De heer A. T. alhier, is veroordeeld tot f. 20.of 10 dagen hechtenis en niet tot f. 20.of 20 dagen hechtenis, gelijk abusievelijk vermeld. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Langdurige discussie inzake subsiuic R.K Patronaat Het gemeentcplanlsoen De belastingen. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeena Afwezig de heer van Reisen. Na opening door den voorzit ter werden de notulen ongewijzigd goed gekeurd. Van drie kappers alhier is een verzoek ingekomen om gedurende de maanden Mei tot September voor hun zaken het sluitingsuur op 9 uur vast te stellen, gezien het feit, dat in den zomer tot 7 uur wordt gewerkt en daarna de ge legenheid tot scheren zoo kort is. B. en W. stellen voor de behandeling van dit verzoek uit te stellen, omdat het voor dit jaar van geen belang meer is, waardoor gelegenheid ontstaat advies van de Mid- denstandsvereeniging hieromtrent te vra gen. Aldus besloten. De raad had bij de vorige begrooting met 6 tegen 5 stemmen een subsidie van f. 500.per jaar toegekend aan 't RH. Patronaat. De tegenstemmende leden gingen tegen dat besluit bij Ged. Staten in beroep. Er was nu een schrijven van Ged. Staten ingekomen, waarin den raad in overweging gaf de post subsidie aan Patronaat in die mate te verlagen, dat deze meer in overeenstemming was met hetgeen van particuliere zijde voor deze instelling gedaan wordt. B. en W. deelden, gezien de veranderde tijdsomstandigheden nu ten deele de meening der Ged. Staten en stelden voor een subsidie van f. 150.toe te kennen in plaats van de toegezegde f. 500.—. De heer Spierenburg bestreed het stand punt van B. en W. De financiën der ge meente waren in een dergelijken toestand, dat het gezonde verstand deze meerdere uitgave afwees. Van eenige offervaardig heid, hetzij van de R.K. kerk, hetzij van particulieren was niet veel gebleken. De verschillende uitgaven van het Patronaat nagaand bleek dat een tooneeluitvoering netto f. 185.kostte, de mandolineclub wees een nadeelig saldo van f. 125.De biljart post was f. 75.dit achtte spr. een ongewenscht onderdeel van rijpere- jeugd-opvoeding. Er was een post f. 100.— voor onderzien. Deze uitgaven groote f. 485.zouden dus gedekt kunnen wor den door een event, gemeente-subsidie van f. 500.—. Maar dit zijn toch geen noodzakelijke opvoedingsmiddelen? Cur sussen op godsdienstig, cultureel en poli tiek gebied, die ook gegeven worden, kos ten bijna niets. De gemente-subsidie zou dus dienen om vrij noodelooze of onnut tige onderdeden van het jeugdwerk mo gelijk te maken. De voorzitter zegt dat B. en W. voor stellen de subsidie tot f. 150.terug te brengen, wat zij de normale proportie vinden. De heer Spierenburg vindt het onjuist de huur voor het gebouw er bij te halen. Het is nieuw en de stichtingskosten wa ren hoog. De voorzitter is niet op de ar gumentatie ingegaan. De heer van der Voet is het voor OOTo met het betoog van den heer Spierenburg eens. Wethouder van der Laan zegt, dat de heer Spierenburg uitgaafposten getoond heeft, die deze niet noodzakelijk acht; maar ook heeft hij andere onderdeelen opgenoemd, die zeer nuttig zijn en geen geld kosten. Echter ernst, steeds ernst, willen de jongens niet. Wat geld kost, moet geacht worden als bindmiddel voor de jongens. Er wordt daarnaast veel door de Kerk gedaan, wat niet uit een kosten rekening blijkt, maar at belangenloos ge schiedt. En dat is juist de cultureele en godsdienstige opvoeding. De heer Spierenburg wijst op de Chr. Jongelingsvereeniging waar dergelijke at tractiemiddelen en groote uitgaven niet bestaan en waar alleen ernstige onder werpen behandeld worden; hij kan dan ook niet meegaan met de redeneering van den wethouder. De heer van der Voet wijst erop, dat er eerst om subsidie ge vraagd werd, toen er een nieuw gebouw gezet werd. Daarvoor was men nooit om subsidie geweest. Bij de stemming werd het voorstel van B. en W. van f. 150.— subsidie aangeno men met 6 tegen 4 stemmen. Volgt huur gemeente-plantsoen. B. en W. stellen voor het terrein te huren van jaar tot jaar. met een opzegglngsmoge- lijkheid tegen een termijn van 2 maan den. Huurprijs is f. 70.per jaar. De ver huring kan duren boven met een termijn van twee maanden tusschentijds worden opgezegd. Indien echter ten gevolge daar van, de ontruimingstermijn valt tusschen 1 April1 November, zal verhuurder (de heer van der Hulst) den opstand met muur (behalve muziektent) overnemen RECLAME. Steenstraat 49 Telefoon 485 DW HUIS VOOR FIJNE VLEESCHWAREN, WARME CROQUETTEN EN SALADE's. 7330 voor f. 250.in verband met de daar aan wezige beplanting. Wethouder van der Hulst verliet tjjdens de besprekingen de Raadzaal. De heer Spierenburg had wel betere ar gumentatie gewenscht. Ware het maar niet beter, dit terrein op te geven? Elke 2 maanden kunnen wij eraf gejaagd wor den. Er is toch terrein beschikbaar, dat gemeente-eigendom is. Spr. dacht in ver band hiermede aan het terrein achter de R.K. School, hier kan zeer goed de mu ziektent op gezet worden. De heer Verster vond dit geen goed punt Wethouder van der Laan licht het voor stel van B. en W. nader toe. De clausule van twee maanden is aangebracht, om, wanneer de heer van der Hulst dit ter rein voor bouwterrein voordeelig zou kun nen verkoopen, hij niet aan een jaar huur vast zit, wat geen onredelijke eisch ls. De heer van der Voet vindt de door den heer Spierenburg voorgestelde plaats ze ker niet ongeschikt. Het is daar nu een wildernis, die er mooi door opgeknapt zou worden. De heer Spierenburg wijst erop, dat op die plaats van een verkeersopstopping langs den hoofdweg tijdens uitvoeringen, wat nu wel het geval is, dan geen sprake meer van zou zijn, het is tevens een goed object voor werkverschaffing. De heer Verster is van oordeel, dat wij de uitgaven zooveel mogelijk moeten In krimpen op 't oogenblik, en raadt, daar het voorstel van B. en W. de goedkoop ste oplossing biedt, die aan. De voorzitter vindt het punt door den heer Spierenburg genoemd uit het oog punt van dorpsverfraaiing totaal onge schikt, wat de heer van der Voet bestrijdt. De heer Spierenburg zou de zin waarin sprake is van opzeggingstermijn per twee maanden geschrapt willen zien. Wethou der van der Laan meent, dat hierdoor het contract door den heer van der Hulst niet aanvaard zou worden; dit was het uiter ste wat verkregen kon worden. Na eenige gedachtenwlsseling komt 't voorstel van B.. en W. in stemming en wordt met 8 stemmen voor en 1 blanco aangenomen. Volgt voorstel van B. en W. tot vast stelling der noodige verordeningen tot heffing van 50 opcenten op de Vermo gensbelasting en 85 centen op de Perso- neele belasting. Het is door de wet ver plicht hiermede vóer 1 October te komen vooruitloopen op de begrooting is dus, zooals de heer van der Voet opmerkt, noodzakelijk. Na ampele besprekingen wordt het voorstel van B. en W. zonder stemming aanvaard. Verlenging van het Reglement en Ta rief der gemeentelijke Waterleiding. Zon der discussie wordt hiertoe besloten. Wijziging gemeentebegrooting 1932. De secretaris leest een serie wijzigingen voor. De post Uitgaven wordt in totaal f. 3242.22 hooger. Tot de wijziging wordt zondere verdere discussie besloten. Hierop volgde sluiting der vergadering. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cor, z. van W. Segaar en C. H. Verhaar. Ondertrouwd: D. van Dijk, 29 jaar en M. J. Brouwer, 19 jaar. ZOETERWOUDE. Paard op hol. Doordat het lemoen van een brik brak sloeg het paard van den veehouder van Saasen uit Hazerswoude, alhier op den Rijndijk op hol. Bij den winkel van bakker v. V. sloeg de brik omver en de inhoud, een partij vette varkens, kwam voor de deur van den bakker terecht. Het paard was intusschen los geraakt, holde voort en werd ter hoogte van de R.K. kerk gegre pen. De bestuurder, die eveneens van de brik was gevallen kwam er zonder letsel af, zoodat het ongeval met eenige mate rie ele schade afliep. 27. „We hoeven niet bang meer te zijn", meende de een. „De menschen hebben misschien nog niets gemerkt, en we hebben over rotsbodem geloopen, dus geen sporen achtergelaten". „Dat is maar goed ook", antwoordde de ander, „want als de hoofdman ons te pakken kreeg, dan zag het er bijzonder slecht voor ons uit Maar lang mogen we niet rusten, want morgenochtend moeten we in veilig heid zijn." 28. Ze zetten zich neer aan den oever van een smal beekje, en lieteh ook Suleika wat meer vrij heid. Maar de prop bleef in haar mond, en heel veel beweging kon ze nog niet maken. En terwijl de mannen zich verkwikten door een frisschen dronk en wat dadels aten, zette Aladdin de fluit aan zijn mond en begon heel zacht een slaapliedje te spelen. „Ik hoor muziek", fluisterde een der dieven. „Onzin", bromde de ander, „het is het net in de beek dat ruischt. Weest stil." 2-1 1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14