LEÏDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 30 September 1932 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Katwi jksche Reddingsbrigade SCHEEPSTIJDINGEN. ALPHEN. Vergadering der Ned. Herv. Jongelings- vereeniging. Door de Ned. Herv. Jongelingsvereeni- ging „De Heere is onze Banier" te Ouds hoorn werd in het Evangelisatiegebouw een openbare vergadering gehouden. De belangstelling was zeer bevredigend. De bijeenkomst werd geopend met het ge meenschappelijk zingen van Ps. 33 8. Na schriftlezing van Psalm 27 en gebed, sprak de eere-voorzitter de heer A. J. Dekker een kort openingswoord en gaf hierna een uitvoerige bespreking over zijn onderwerp: „De Rijpere Jeugd en de Godsdienst". De voorzitter de heer W. v. Oostende verkreeg hierna gelegenheid tot behandeling van zijn onderwerp: „Het Ideaal des Woords". Van de gelegenheid tot het stellen van vragen omtrent dit onderwerp, werd gebruik gemaakt, terwijl de inleider de gestelde vragen beant woordde. Na de hierop volgende pauze hield de heer F. Verhei een inleiding over het onderwerp „Stadhouder Willem III" en de heer A. Vis over „Drie Christelijke eischen". Hierop volgde door den eere voorzitter de gebruikelijke sluiting, waar bij deze de aanwezigen dank bracht voor hun belangstelling. De Burgerwacht. In de gisteravond door de Alphensche burgerwacht gehouden vergadering in het Huls der Gemeente vond op officieele wijze in handen van den voorzitter den heer J. A. Jacobsen de beëediging plaats van plan. 20 nieuwe leden. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna, d. van Johannes Schellingerhout en Gerritje Blom; Hen- drica Maria Margaretha, d. van Georgeus Petrus van Tol en Agatha Hendrica Visser; Willem, z. van Sander Hendrikse en Mar tina Hendrika Verdonk; Pieter Joost Ger- rit, z. van Willem Jacob den Hertog en Anna Gerrittha Rosenboom; Adriana Cor nelia, d. van Dirk Jan Costeris en Janna Willemina van der Kolk; Johannes, z. van Dirk Jan Costeris en Janna Willemina van der Kolk. Overleden: Christina Maria Clemens, oild 83 jaar, echtgenoote van Gerardus Stephanus Breukel; Leendert Schouten oud' 65 jaren, echtgenoot van Klaasje Vos; Margaretha Seinen, oud 69 jaar, weduwe van Thijs Booy; Treintje Kleijne, oud 68 jaar, echtgenoote van Willem de Jong; Comelis Kelderman, oud 70 jaar, echt genoot van Ingetje Hogervorst (overleden te Leiden.). Gehuwd: Arie Touw, oud 49 jaar en Alida van der Sluis, oud 45 jaar; Jan Al- bertus van Bovenkamp, oud 25 jaar en Maria Johanna de Jeu. oud 23 jaar; Dirk Bijl, oud 24 jaar en Elisabeth de Jong, oud 21 jaar; Plet Los, oud 35 jaar en Hui- bertje Buitelaar, oud 21 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: David Bauer, boekdrukker, Torenstraat 39, van Rotterdam; Leendert Hogenes en gezin, zonder beroep, Ouds- hoornscheweg 160, van Teteringen; Ger ritje Uithol, zonder beroep, Steekterweg 14, van Boskoop; Niesje Griffioen, dienstb., Steekterweg 168, van Bodegraven; Jan van Eijk, zonder beroep, Hortensiastraat 5. van Noordwijk; Johannes E. Pouw, zonder beroep, Rietv. pad 17, van Weert, Vertrokken: Eva A. F. Kroek, zonder beroep, van Raadhuisstraat 244 naar Am sterdam, Hoogte Kadijk 96 huis; Johannes P. Splinter en gezin, bezorger, van Willem straat 30, naar Bodegraven; Jan J. Zwa- neveld, boekdrukker, van Concordiastraat 2, naar Leeuwarden 2e Rembrandtstr. 13: Willem F. Boerefijn, onderwijzer, van Steekterweg 130 K naar Scheemda; Vries M. van Dijk, militair, van Gouwsluische weg 35, naar Batavia N.O.I.; Anna van Beusekom, zonder beroet), van Dorpstraat 36 naar Amersfoort, Utrechtscheweg 266; Geerruida M Streng, zonder beroep, van Prins Hendrikstraat 1 naar 's Graven- hage; Leendert van Wouw en gezin, hoofd eener school, van Hoorn 73 naar Gronin gen, Petrus Carpersingel 131; Anna Streng, zonder beroep, van Prins Hendrikstraat 1 naar Vooschoten; Jannetje van den Bijl, zonder beroep, van Nieuwe Sloot 14 naar Hilversum, Zwaluwenberg; Teutje A. Kap- teijn, dienstbode, van Otweg 6 naar Bos koop; Maria J. de Jeu, zonder beroep, van Hooftstraat 124 naar Barneveld: Cor nells van der Lee, veehoudersknecht, van Steekterweg 94 naar Nieuwer-Amstel: Ja cobus van Lienden, monteur, van Zuid einde 38 naar Amsterdam, Rieuwstr. 19III. De Stcrt. No. 189 bevat de goedge keurde statutenwijziging van de Gymna- stiekvereeniging „Hoü-Vast", gevestigd al hier. o BODEGRAVEN Burgerlijke Stand. Geboren: Corstina Maartje, d. van A. Jongeneel en H. J. de Koogel Cornelis. z. van W. van Os en C. Hendrikse Anna Theresia Ludwina, d. van F. Bekker en A, M, Kluitman. Ondertrouwd: A. de Zeeuw 23 j. en L. v. d. Panne 26 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. A. v. d. Klis, schilder, van Wassenaar H. Boekman, huishoudster, van Haarlemmermeer A. Doop en gezin, botermaker, van Oudewater J. Lunen burg en gezin, arbeider N.S., van Utrecht. Vertrokken: N. Griffioen, dienstbode, naar Alphen a. d. Rijn C. M. Lammers. dienstbode, naar Hazerswoude R. G. Kauling en gezin, manufacturier naar Den Haag F. van Gunsteren, dienst bode, naar Rotterdam J. van der Brugge en gezin, z.b„ naar Oegstgeest W. van Dijk, fabrieksarbeider, naar Zevenhoven S. Gorter en gezin, hoofd U.L.O. school, naar Avereest. Gecompliceerd verkeersongeval. Aan de Noordzijde slipte de auto van den heer L. alhier, er werd daarbij aan gereden door een zware vrachtauto. De personenauto werd in de sloot geduwd, terwijl de vrachtauto tegen een boom reed. De chauffeur van de vrachtauto en zijn begeleider werden uit de cabine ge slingerd en kwamen in de sloot terecht. Behoudens een nat pak, kwamen zij met den schrik vrij. Van de 4 inzittenden der personenauto bekwamen 2 bloedende hoofdwonden en de beide anderen lichte kwetsuren. Het slachtoffer van de aanrijding op de Oude Markt mej. V. uit Zwammerdam, verkeert nog steeds in levensgevaar. Ge bleken ls, dat dr. B. op normale wijze de richting heeft aangegeven. Gevonden voorwerpen: Een juten zak, een zilveren broche en drie dameshand schoenen. Inlichtingen worden aan het politie bureau verstrekt. BOSKOOP. Doortrekking KoninginnewegBurg. Colijnstraat. De heer C. Verwoerdt heeft zijn win kelzaak aan de Dorpstraat ontruimd en thans is een begin gemaakt om dit pand af te breken, waardoor de lang gewenschte rechtstreeksche verbinding Koninginne wegBurg. Colijnstraat een feit zal wor den. Evenwel dreigt er weder een spaak in het wiel te worden gestoken, aangezien de eigenaar beweert, dat de provincie wel het huis, doch niet het daarachter gelegen tuintje heeft gekocht. Hij heef thans een hek geplaatst, zoodat Hij heeft thans een hek geplaatst, zoodat komt, tenzij partijen het onderling eens zullen worden. Bedankt. Ds. J. Schoneveld te Kethel en Spaland, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Ge meente alhier, heeft voor dit beroep be dankt. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is voor het tijdvak van 1 October 1932 tot 1 October 1933 wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool, ir. W. A. Nieuwdorp, alhier. HAZERSWOUDE. De Hazersvvoudsche Schaakclub. De eerste Jaarvergadering van de Ha- zerswoudsche schaakclub werd gehouden in de bovenzaal van hotel „Het Oude Raadhuis". De heer J. P. van den Bosch, voorzitter, opende de vergadering met een welkomstwoord, waarna de secretaris, de heer Jac. Cok de notulen, het jaarverslag en het reglement voorlas. Uit het verslag van den penningmeester den heer N. Cok Szn., bleek, dat de kas sloot met een batig saldo. Namens de financieele commissie verklaarde de heer G. Ruijs alles in de beste orde te hebben aangetroffen, waarna de voorzitter de verschillende titularissen dank bracht voor al den arbeid in het belang der club verricht. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heeren J. Cok en Joh. van Veen herkozen, terwijl in de plaats van den heer N. van Luijk gekozen werd de heer G. Ruijs. Tot leden der finan cieele Commissie voor het volgend Jaar werden benoemd de heeren J. van den Toorn en L. Wezelenburg. Besloten werd voorts om toe te treden als lid van den Leidschen Schaakbond. Na de gehouden rondvraag werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Been gebroken. Het 11-jarig zoontje van J. v. V„ dat aan het spelen was op een strooschelf bij den landbouwer H„ geraakte met zijn lin kerbeen bekneld tusschen de gepakte stroobalen, waarbij hij dit lichaamsdeel brak en heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Onvoorzichtig! Het 7-jarig zoontje van N. v. T. alhier wilde een brandend lampje van zijn stoommachine met spiritus bijvullen, toen plotseling de vlam in de flesch met soirl- tus sloeg, waardoor het knaapje brand wonden aan het gelaat bekwam. Tot leiders van de Geref. Knapen- vereeniging „Samuel" zijn aangewezen de heeren IJ. de Bruyn en Ph. de Gelder. KOUDEKERK. Raadsmutatie. De heer P. Kok, dezer dagen benoemd tot lid van den Raad in de vacature ont staan door het bedanken van den heer K, Reyneveld heeft deze benoeming aan genomen. Burgerlijke stand. Geboren: Jozina, d. van A. v. d. Vis en van D. Wille. Mej. J. G. Haspers Ihier, kweekelinge met acte aan de Chr. school aan den Rijndijk te Hazerswoude is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Steenwijk. LEIMUIDEN. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Anna. d. v. J. de Bruin en A. A. van Velzen Cornells, z. v. A. Brussen en C. Weij Cornelis z. v. J. Kinkel en A. van Wieringen Alida Anna Anna Maria. d. v. N. A. Straathof en C. J. Kiebert Antonius Cornells z. v. H. F. J, Mooren en A. A. Borst. Ondertrouwd: W. A. den Hollander jm, en C. van Tol, wed. van J. van Kessel J. Hoogerverst jm. en A. G. de Rijk jd. Loop der bevolking. Gevestigd: Van Beesterzwaag J. G. van Wijk. dienstbode Dorpsstraat No. 160 Van Rotterdam, J. Poldervaart, landarbei der. Amstelkade No. 412. Vertrokken: Naar Alkemade A. No 7 C. C. T. van der Sijs, onderwijzeres Naar Simpelveld Hause Lereto A. G. M. Ber nard zonder beroep Naar Amersfoort. Utrechtscheweg 266. C. A. J. Flikweert, zon der beroep. Arbeidsbemiddeling. Bij het Agentschap der Arbeidsbe middeling stonden als werkzoekenden ingeschreven 25 landarbeiders 1 opperman 1 scheepmaker. 1 grondwerker, 1 schilder. Burgerlijke Stand. Overleden: Anne de Boer, 4 m„ z. van R. de Boer, AALSMEER. Besprekingen inzake de Winkelweek. Gisteravond vergaderde in hotel „De III Kolommen" de afdeeling van de Kon. Ned. Middenstandsbond met de winke'iers, onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Zwaard Pz. Na een korte inleiding, waarin de voorzitter herinnerde aan het principe besluit in de laatst gehouden vergadering, om een winkelweek te organiseeren, besloot de gecombineerde vergadering thans defini tief om weer een winkelweek te organi seeren en wel in het tijdvak van £2 nov. tot en met 5 December. Als attractie zal weer een bonnen-stelsel gelden, waaraan verbonden verloting, recht gevende op fraaie prijzen. Een Winkelweek-comité werd benoemd, bestaande uit het bestuur van de. afdeeling Middenstandsbond en twee toegevoegde leden-winkeliers, de heeren P. Oomens en J. M. Wassink. Dit comité werd opgedragen de organisatie van de winkelweek. Staande de vergadering gaven zich reeds een 40-tal deelnemers voor de winkelweek op. Nadat nog een en ander was besproken betreffende ae verloting, sloot de voor zitter met een dankwoord de vergadering. KATWITK. Zooals uit de advertentie in dit num mer blijkt zal de volgende week de nieu we cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken" een 'aanvang nemen. Het bestuur hoopt, dat er ook ditmaal veel deelnemers en deelneemsters zich zullen aanmelden, evenals verleden jaar. De lessen, die onder deskundige leiding van dr. J. Eikelenboom gegeven worden kunnen voor het latere leven van groot practlsch nut zijn! De nieuwe cursus „Eerste Hulp bij Onge lukken" vangt aan: Donderdag 6. Oct. a.s. des avonds te 8 uur in de Visscherij School Leider: Dr. J. EIKELENBOOM. Meldt U voor deelname aan bij Dr. J. EIKELENBOOM, of a.s. Donderdag 6 Oct. In de Visscherij School. HET BESTUUR. KATWITK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. Waren de totaaluitkomsten van de aardappelteelt, de vroege zoowel als de late, gedurende de zomermaanden zoowel als op het oogenblik, slecht, waardoor niet tegenstaande een grootere aanvoer van ruim 100% de omzet in geld aanzienlijk lager was dan vorig jaar, ten opzichte van NIEUWVEEN. Burgerlijke stand. Geboren: Goswina, d. van Arnold us Lenting en Cornelia Margaretha Wijfje; Jacobus z. van Gerrit van Doorn en Alida Dalia Broer. RITNSATERWOUDE. Arbeidsbemiddeling. Bij het Agentschap der Arbeidsbe middeling stonden als werkzoekenden ingeschreven 2 landarbeiders. WADDINXVEEN. De rattenplaag. In verband met het voorkomen van de ziekte van Weill wordt een dringend be roep gedaan op de burgerij om doode huisdieren als honden en katten te be graven en niet in het water te werpen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van I. Marehand en M. Hertog; Antje, d. van M. Koetsier en S. Slootweg. Overleden: Aagje Ooms, 68 jaar, echt genoote van A. Rijneveld. Getrouwd: Willem Mann, 23 jaar en J. A. de Vos, 20 jaar. Gevonden voorwerpen Een ceintuur en een portemonnaie met inhoud. Inlich tingen ter secretarie. Benoemd tot onderwijzer aan de Gei School voor U.L.O. te Hilversum de heer E. van Ff/erlng. onderwijzer aan de Chr. M.U.L.O.-school alhier. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus, zoon van Pieter Broere en van Lijsje van den Berg. Overleden: Jozef Verbeij, 9 dagen, over leden te Leiden. Getrouwd: Petrus Johannes van der Hoorn, j.m. 22 jaar, te Reeuwijk en Adriana van den Bosch, jd., 23 jaar. Het aanvangsuur der godsdienst oefeningen. In verband met het eindigen van den zomertijd, zullen de godsdienstoefeningen in de verschillende kerken met ingang van a.s. Zondag weder een half uur vroe ger aanvangen. In de Ned. Herv. en de Geref. Kerk dus om half tien en half zeven in plaats van 10 en 7 uur en in de Rem. Kerk om kwart vóór tien in plaats van kwart over tien. Gevaarlijk fietsen. Op den Goudschen straatweg alhier hield een wielrijder zich achter aan een vrachtauto vast en liet zich zoo meetrek ken. Bij een bocht in den weg liet hij de auto even los om deze later weer in te halen en opnieuw vast te grijpen. Op datzelfde moment evenwel slingerde een ketting, welke van de auto afhing zich om het stuur van de fiets, tengevolge waarvan de berijder er af werd geslingerd en in onzachte aanraking met de straat- steenen kwam. Onnoodig te zeggen dat het rijwiel dat nog een eind achter de auto aanslingerde, geheel werd vernield, de uitkomsten der bloemkool, het hoofd product, is de verwachting veel beter en de loop van zaken was tot nu toe al veel gunstiger dan van de aardappelen. Voor peen was iets minder vraag met lagere prijzen en met de aardappelen is het nog steeds misère. Alleen de bekende Katwijksche duinaardappelen vinden gre tig koopers tegen redelijke prijzen. Doch de teelt van kleiaardappelen is verliesge vend. Gebleken is dat er tuinders zijn, die de voorschriften van de gemeente ten op zichte van het telen van sommige aard appelsoorten niet meer kennen. Waar b.v. Bravo's en Generaal de Wet zeer vatbaar zijn voor de wratziekte, is bij gemeente verordening verboden deze aardappelen hier te teelen. De meeste tuinders beginnen de werk zaamheden voor het tulpen- en Narcissen- planten. Hierin is alles gebaseerd op een minimum loonuitgave. Want in verband met de uitkomsten van dit artikel is iedere uitgave te veel. Verwacht wordt dat al hier een aanzienlijke teeltinkrimping zal plaats hebben. Ten 1ste als gevolg van het slechte gewas van dezen zomer, ten tweede doordat het kleine goed voor een gedeelte vernietigd wordt en ten derde omdat in verband met de lage prijzen zoo veel mogelijk dient te gelde te worden gemaakt. RITNSBURG. GESLAAGDE PROPAGANDA-AVOND VAN HET „ROODE KRUIS." Redevoeringen en filmvertooning. In het Veilingslokaal „Flora", van welks dak voor deze gelegenheid de Roode Kruis- vlag wapperde, hield de afdeeling „Rijn land" van het Nederlandsche Roode Kruis omvattende de gemeenten Rijnsburg, Kat wijk, Oegstgeest en Valkenburg, een groote propaganda-avond, met vertooning van den film van het Nederlandsche Roode Kruis. De bijeenkomst werd geopend door den afdeelingsvoorzltter, die de aanwezigen harteliik welkom heette, in het biizonder burgemeester Bosschieter met zijne echt genoote en een woord van dank richtte tot het bestuur van „Flora", dat voor dit goede doel de zaal beschikbaar stelde, alsmede tot den heer P. van Delft Czn. die met zijn fanfarecorps luister aan den avond zou bijzetten. Vervolgens deelde spr. mede, dat de te vertoonen film zou doen zien, hoe ook in vredestijd, het Roode Kruis daadwerke lijk en geldelijk hulp verleende, bij groote ongelukken én rampen. Spr. wees daarbij op het nog versch in het geheugen liggende ernstige ongeluk bij Naarden, waarbij wii hebben kunnen lezen, hoe onmiddellijk Roode Kruisauto's en doktoren te hulp snelden. Hierna werd het woord gevoerd door burgemeester van Gerrevink, die inmiddels ook in de zaal was gekomen. Na aller eerst een woord van denk te hebben ge bracht, voor de tot hem gerichtte uit- noodigirig, waaraan spr. gaarne gèvolg had gegeven, wees deze in waardeerende woor den van de wijze, waarop deze afdeeling haar taak opvatte." Het deed spr. dan ook genoegen dat de voer de belangstelling gekoesterde ver wachtingen niet alleen vervuld maar zelfs overtrohen ziin. Spr. is overtuigd, dat het schoone werk van het Roode Kruis meer heeft bijgedra gen tot de verbroedering der volken, dan menige bijeenkomst van grooten der aarde, cn beveelt daarom zijn werk in de belang stelling en liefde der Rijnsburgers aan. Met de opwekking tot de aanwezigen, niet te vreden te zijn met lid der ver- eeniging te zijn, maar dan nog de ver plichting te voelen per hoofd een vriend vcor het werk te interesseeren, eindigde spr. zijn rede. Hierna werd met vertooning van den film aangevangen. In 5 akten, met heldere, duidelijke beelden werd zeer veel ver toond van de werkzaamheden, van het Nederlandsche Roode Kruis in vredestijd, waaronder veel dat een groot deel der aanwezigen zeker niet gedacht zal hebben. De indruk kan dan ook niet anders ge weest zijn, dan dat men door steun van dit werk een zeer menschlievend en nuttig doel steunt. Achtereenvolgens werd getoond, hoe de organisatie van het Roode Kruis werkt bi' ongelukken en rampen, hoe de slachtoffers bij rampen naar de Roode Kruis zieken huizen vervoerd worden en hoe daar, als mede in parkherstellngsoorden:, de behan deling is, de schoone taak van het Roode Kruis, ook bij de opleiding van aspirant helpsters en -helpers, hoe na de theoretische cursussen de praktijk wordt beoefend en ten slotte het vervoer van slachtoffers te water. De secretaris bracht nog dank aan mevr. Bosschieter, voor de door haar bij de voor bereiding van dezen avond verleende krachtdadige hulp, alsmede aan dr. Rlik- mans. De voorzitter van „Flora", de heer T. Kralt, deelde daarna onder applaus mede, .dat het bestuur van „Flora" zooeven be sloten had ook voor volgende avonden de zaal weder toe te zeggen, en ook dat „Flora" te beginnen met 1933, een jaar- lijksche toelage van f. 10 verleende. De bijeenkomst werd besloten met een woord van dank van 'burgemeester Bosschieter, die meende dit namens alle aanwezigen te mogen doen. Tot het welslagen van dezen avond heeft mede bijgedragen het Fanfarekorps „Wilhelmina",^ dat goede muziek ten gehoore bracht. Mede wellicht nog onder den invloed van de vertoonde beelden, waarbij meer malen bleek dat Prins Hendrik niet alleen in naam leider is van het Roode Kruis, maar aan alle werkzaamheden daadwerke lijk mededoet en dagelijksch op Zijn bureau aan de Prinsessegracht Is aan te treffen, werd besloten met de uitvoering van het „Wilhelmus", dat door velen der aan wezigen werd medegezongen. Alles bijeen genomen was het een zeer geslaagde pro- pagandr.-avond. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) KON. NED. STOOMB.-lVnj. ARIADNE, 28 Sept. van Valencia n. Palma de Malorca. AURORA, 29 Sept. van Amst. te R'dam. CRYNSSEN, thuisreis, pass. 28 Sept. nim 7 u. Flores. IRENE, 28 Sept. van Vigo n. Lissabon. MARS, 28 Sept. van Cavalla n. Piraeus. ORESTES, 28 Sept. van Stamboul naar Vragnizza. RHEA, 28 Sept. van Danzig te Stettin. SATURNUS, 28 Sept. van Algiers n. Malta. TRITON, 28 Sept. van Bourgas n. Varna. STELLA. 28 Sept. van Amst. n. Hamburg. TIBERIUS, 28 Sept. van Amst. n. W. Indië. PERAEUS, 28 Sept. van Amst. n. Kopen hagen. HAARLEM, 27 Sept. van Corral n. Tal- cahuano. NEREUS, 29 Sept. van Stettin te Amst. EUTERPE, 29 Sept. van Santander naar Musel. ORICA, 29 Sept. van Lipari n. Napels. VAN RENSSELAER, uitreis, pass. 29 Sept. v.m. 11 u. Ouessant. VENUS, 28 Sept. van Carthagena naar Malaga. BERENICE, 29 Sept. van San Felio naar Patras. COSTA RICA, uitreis, pass. 29 Sept. v.m. 3 u. de Azoren. BOSKOOP, uitreis, pass. 29 Sept. 12 uur 's middags de Azoren. KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA, uitreis, 28 Sept. n.m. 5 u. van Las Palmas. MONTFERLAND, thuisreis, 29 Sept. v.m. 4 u. te Montevideo. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN" MELAMPUS, 28 Sept. van Amst. n. Java, EURYMEDON, Java n. Amst., 27 Sept. van Port Soudan. POLYDORUS. Hamburg n. Liverpool, pas seert 28 Sept. Lizard. PEISANDER, 27 Sept. van Singapore n, Amsterdam. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GAASTERKERK, 28 Sept. van Hamburg te R'dam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DINTELDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 27 Sept. van Liverpool. MAASDAM, uitreis, pass. 29 September Ouessant. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MAASKERK, thuisr., 29 Sept. te Hamburg AMSTELKERK, 29 Sept. van Amsterdam via Bordeaux naar West-Afrika. KLIPFONTEIN, 29 Sept. van O. Afrika te Rotterdam. IETFONTEIN, 29 Sept. v. Lorenzo Mar ques te Durban.. JAVA—NEW YORK LIJN. TOSARI, New York n. Java, 29 Sept. van Suez. ROTT. LLOYD. KOTA RADJA, uitreis, 29 Sept. te Belawan KOTA TJANDI, thuisreis, pass. 29 Sept. Point de Galle. PALEMBANG, thuisreis, 28 Sept. v. Padang JACATRA, 27 Sept. van Batavia naar Barcelona. INDRAPOERA, thuisreis, 28 Sept. nam. 4 uur van Marseille. BALOERAN, uitreis, 29 Sept. te Sout hampton. KERTOSONO. thuisreis, pass. 29 Sept. Kaap del Armi. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. TABIAN, uitreis, 28 Sept. te Port Said. MARNIX VAN St. ALDEGONDE, uitreis, 29 Sept. te Genua. P. C. HOOFT, 29 Sept. van Amsterdam te Batavia. TARAKAN, 28 Sept, van Amst. te Ham burg. POELAU LAUT, 28 Sept. van Amst. té Hamburg. POELAU ROEBIAH, thuisreis, pass. 28 Sept. Perim. HALCYON LI.TN. ROZENBURG, Oran n. Ayr, pass. 28 Sept. Gibraltar. STAD ZAANDAM, 28 Sept. van Velsen te Methil. STAD AMSTERDAM, Lulea n. Vlaardin- gen, pass. 28 Sept. Brunsbuttel. KON PAKETVAART MIJ. TASMAN. 28 Sept. van Lorenzo Marques n. Durban. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJISADANE, 26 Sept. van Shanghae te Batavia. TJISALAK, 27 Sept. van Samarang te Hongkong. TJIBADAK, 28 Sept. van Shanghae naar Batavia. SILVER— JAVA—PACIFIC-LIJN. BENGALEN, 26 Sept. van San Francisco n. Calcutta. BINTANG, 27 Sept. van Belawan naar Calcutta. BATOS, 27 Sept. van Calcutta te Batavia HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OUDERKERK, thuisreis, 27 Sept. te Daï- ren. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN ORANJEPOLDER, 29 September van Rot terdam te Londen. NOORD, 28 September van Rotterdam n. Uleaborg. IMPORT 29 September van Rotterdam te Londen. BERNISSE, 28 September van Rotterdam naar Hamburg. BATAVIER IV, 29 September van Rotter dam te Gravesend. LOWLAND, 28 September van Goole to Vlieland. THEMISTO, 28 September van Rotterdam te Durban. INDUS, sleepboot, Djidjelli n. R'dam, pass» 28 Sept. Gibraltar. BRITSUM, B. Aires n. Amst., was 28 Sept. 12 u. 20 v.m. 1100 mijlen Z. v. Lands End FARMSUM, Antwerpen n. St. Vincent v.o., was 28 Sept. 9 u. 45 v.m. 20 mijlen Z. van Niton. LARENBERG, Zaandam n. Archangel, was 27 Sept. 3 u. 10 n.m. 150 mijlen N. van Utsire. GANGES, sleepboot, Clyde n. Durban, pass. 28 Sept. Perim. 2—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10