LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 26 September 1932 HOEK VAN HOLLAND—A. S. C. 5—2. De Leidenaars konden het niet volhouden, De fair en vlot spelende ploeg der gast heeren heeft op een ongelijk en zanderig terrein, waar „valwinden" den bal de meest dwaze capriolen deden maken, zon der twijfel verdiend van A. S. C. gewon nen, maar de uitslag 52 is toch wel een beetje erg geflatteerd voor de spelers van den Hoek. Met 32 of 43 was de meer derheid der gastheeren voldoende beloond geweest, want hun voetbalcapaciteiten waren in de eerste helft zeker niet beter dan die van de Leidenaars, die voor de pauze eigenlijk verreweg het beste van het spel hebben gehad, ook al doelpuntte Hoek van Holland het eerst, zeven minuten na den aanvang, door den linksbuiten (10). Vele goede aanvallen zette A. S. C. op, maar als steeds ontbrak voor het doel het doorzettingsvermogen en de gelijkmaker scoorde Brakel, nadat èn Tissing èn Son- aag. den kans grandioos hadden gemist (1-1). A.S.C. bleef in de meerderheid en 't werd 12 toen Van der Putten terug speelde op De .Jongh, die knalhard en laag den bal in het Hoeksche doel joeg. Dat was een zeer mooi doelpunt van De Jongh, die op een goeden wedstrijd, taai volge houden met enthousiasme tot de laatste minuut, kan terugzien. Er waren intus- schen ook enkele gevaarlijke aanvallen der thuisclub, die grootendeels bedwongen werden door Josson en Stephanus, welke laatste Tjiam verving en de laatste instan tie Westen in het A. S. C.-doel wis selde goede met heel gevaarlijke momen ten af, hoewel hij het zeker niet kon voor komen, dat de blauw-witte rechtsbinnen gelijk maakte (22) uit een voorzet van links. Janssen kreeg daarna nog een kans, maar hij schoot tegen den doelverde- diger aan. Na de pauze bleek al dadelijk, dat de eerste helft te veel van enkele Leidsche spelers had gevergd en vooral in de ach terhoede kwamen er groote gaten. Westen wist aanvankelijk onheil te voorkomen, maar betrekkelijk gauw toch nam de thuisclub de leiding door haar centervoor (32) en nadat A. S. C. zonder succes een hoekschop heeft geforceerd, trapt Josson dan in eigen doel (4—2). Wij krijgen daarna een serie goede aanvallen der Lei denaars, maar het geluk is niet aan den kant der rood-zwarten. Bij een doelwor- steling wordt de bal ettelijke malen inge schoten en op onverklaarbare wijze ls er telkens weer een Hoeksch been. dat A.S.C. het verdiende doelpunt ontneemt. Uit een door Tissing goed aangegeven bal trapt Janssen rakelings naast. Bij een uitval van Hoek van Holland is het ontijdige uitloopen van den Leidschen doelman oorzaak van het vijfde doelpunt der gastheeren en in die periode blijkt wel heel duidelijk het tekort aan „Ausdauer" bij een deel der rood-zwarten. Wel komen er nog enkele Leidsche aanvallen waar bij De Jongh den bal rakelings over schiet, waarbij Van der Putten een kans mist door den bal tegen den doelman aan te schop pen en waarbij Janssen goed doorbreekt om op het beslissende moment te falen maar in deze tweede helft had toch Hoek van Holland het beste van het spel en op grond daarvan verdienden de gastheeren de overwinning, terwijl de A. S. C.-elftal- commissie toch ook niet ontevreden kan zijn over de prestaties der rood-zwarten. A. S. C. experimenteert dit jaar met jonge spelers in het eerste en in het tweede en er zit o.i. wel muziek in. BODEGRAVEN—CELERITAS 3—5. Ook de tweede thuiswedstrijd van Bode graven heeft niet het verwachte succes kunnen opleveren, wijl ditmaal van het Haagsche Celeritas met 53 werd ver loren. Na eenige wederzijdsche verken ningen nam de thuisclub na 12 minuten de leiding met een fraai doelpunt van A. Boelen. Hoewel Bodegraven iets sterker was, gelukte het den gasten na een snellen doorbraak door den rechtsbuiten gelijk te maken, terwijl kort daarop een fraaie voorzet van denzelfden speler door den linksbinnen werd ingeschoten en Celerit&s met 21 leidde. Met dezen stand werd gedraaid. Na de hervatting was het wederom A. Boelen, die een goed door zijn broer aan gegeven bal keurig inschoot 2—2. Dan trekt A. Boelen er geheel alleen tusschen uit en scoort meesterlijk zoodat de thuisclub met 3—2 leidt. Dit succes heeft even een opleving in de Bodegraafsche gelederen tengevolge, hetwelk helaas maar kort duurt. Celeritas neemt het spel ge heel in handen en de verdediging van Bodegraven krijgt het zwaar te verduren. Enkele snelle doorbraken en enkele fouten in de verdediging van Bodegraven worden noodlottig en geleidelijk weten de gasten de score tot 35 op te voeren, waarmede het einde komt. Scheidsrechter Koppenol leidde den niet moeilijken wedstrijd uit stekend. U.V.S. II—A.D.O. ni 5—0. Hoewel de overwinning ruimschoots was verdiend geven de cijfers geen juist beeld van de krachtsverhouding in het veld. Technisch was het spel van U.V.S. mis schien iets beter, maar ook de Hagenaars beschikten over een goedspelende ploeg. De blauw-witten begonnen met enkele vlugge aanvallen waabij Kantebeen reeds dadelijk de score opende. Met wind in den rug bleef U.V.S. sterke? èn uit een uitstekend door Boom genomen corner bracht Beekman met een fraaien kopbal den stand op 2—0. De gasten kwamen er daarna wel wat beter in maar met het korte samenspel wisten de U.V.S. backs, wel raad. In d U.V.S.-voorhoede vlotte het daaren tegen buitengewoon, en nadat Kantebeen den Haagschen doelman met een scherp schot had gepasseerd, kregen de A.D.O.- backs wat meer kijk op het U.V.S. spel. Toch wist Platteel nog voor de rust den istand op 40 te brengen. In de tweede helft waren de Hagenaars over het algemeen sterker, en de blauw witte verdediging kreeg het soms hard te verantwoorden. Het te korte spel van A.D.O. en het goede doelverdedigen van Slimmers bij U.V.S. was oorzaak dat aan deze zijde succes uitbleef. Uit een der niet talrijke U.V.S. aanval len wist Kantebeen tenslotten den stand op 5—0 te brengen, bij welke score het bleef. De leiding yan den heer Prësser was zeer goed. VELOX—ALPHEN 8—3. Thans gehandicapt door het uitvallen van keeper Van Leeuwen. Het was te verwachten dat Alphen tegen deze van ouds bekende en gevreesde tegen standster voor een moeilijke taak zou ko men te staan, niemand had echter een dergelijke uitslag verwacht. Deze uitslag is ook zeer geflatteerd als men weet dat Alphen reeds spoedig de leiding nam en zelfs met 20 voor kwam te staan, niette genstaande zij ook thans weer met eenige invallers moest uitkomen. Ware haar elftal compleet geweest, dan hadden wij haar tegen deze hoewel meer geroutineerde 2e klasser toch een goede kans gegeven. Wa ren de Alphenaren echter vorige week grootendeels gehandicapt doordat reeds spoedig na het begin in den strijd tegen B.F.C. haar speler Binnenkamp werd ge blesseerd. thans werd de catastrophe voor haar tegen Velox nog grooter als men weet dat spoedig na de rust doelman Van Leeu wen zijn veste moest verlaten doordat hij werd geblesseerd aan zijn hand en moest worden vervangen door Binnenkamp wiens plaats werd ingenomen door B. Goddijn. Voorts waren de beslissingen van scheids rechter Bogaard meerdere malen eenigzins zonderling, doch juist meest in het voor deel van Velox. Al met al leidde een en an der tot deze nederlaag voof de Rijnstreek bewoners. Alphen wint den toss en verkiest het voordeel van den wind. De thuisclub trapt af doch Alphen neemt spoedig het leder over en onderneemt reeds spoedig den eer sten aanval, doch deze weet Velox te kee- ren. Voorloopig blijft Alphen echter in het offensief, waarbij vooral Krumpelman. die dezen middag zeer goed bleek evenals Dijk man, voor de verdediging der thuisclub een aanhoudend gevaar opleverde, In 't bij zonder wel door zijn snelheid en zeer ge vaarlijke voorzetten. De Velox verdediging werd dikwijls door hem genoodzaakt han delend op te treden. Aan de overzijde was de linksbuiten voor Alphen een groot ge vaar. Reeds spoedig weet Alphen de leiding te nemen als Windhorst het leder te pak ken krijgt en de hem geboden kans pro ductief omzet in een doelpunt 01. Ook Van Leeuwen wordt meerdere malen aan het werk gezet door den linksbuiten van Velox, doch hij weet voorloopig alles te keeren. Alphen blijft in het offensief en zoodra haar linksbuiten het leder te pak ken krijgt, gaat hij er met groote snelheid van door om op korten afstand op het doel te schieten. Aanvankelijk brengt de lat redding voor Velox, doch de toeloopen- de M. v. Kooijk schiet onhoudbaar in 02. Velox, niet ontmoedigd, begint dan stevig aan te pakken waarbij het somtijds wel eens wat al te forsch gaat. In deze periode ontstaat het le tegenpunt. als de mid voor van Velox den bal krijgt toegespeeld en in zuiver buitenspel conditie doelpunt. Be grijpelijk wordt door de backs van Alphen geprotesteerd. De beslissing is echter ge vallen en Alphen speelt niet ontmoedigd verder. Alphen komt dan weer stevig op zetten, aanval op aanval wordt onderno men Als bij een dezer aanvallen de keeper der thuisclub zich uit het doel laat lokken is het een der backs die een goed gericht schot van Ram nog weet te stoppen. Bij een hierop volgende schermutseling voor het Alphen-doel ontstaat de gelijkmaker •2. Na eenig heen en weer spelen weet Velox dan de leiding te nemen als haar linksbinnen den bal krijgt toegespeeld en inschiet. 32. Spoedig hierop volgt de rust. Na de rust weet Alphen aanvankelijk haar gastheeren op eigen helft te houden. De verdediging blijkt echter niet mis en zuivert het terrein met verre schoten. Als keeper Van Leeuwen bij een aanval van Velox een goed gericht en hard schot weet te houden, wordt hij geblesseerd en moet hij worden vervangen door Binnenkamp, terwijl Goddijn als rechtsbuiten invalt. Ve lox komt dan langen tijd geheel in de meerderheid waarbij Smit en Lit de score op weten te voeren tot 72. Na dezen stand zakt het spel van Velox even af en zijn het de Alphenaren die weer op komen zet ten. Als een der Velox backs een schot der bezoekers met zijn handen wegwerkt krijgt Alphen een strafschop te nemen. Aanvoer der Hesseling weet van deze gelegenheid gebruik te maken en schiet keihard in de touwen 73. Velox weet echter door Lit de score nog op te voeren tot 83. met welken stand spoedig het einde aanbreekt met een weliswaar verdiende doch geflat teerde zege voor Velox. T. H. B. I—R .C. L. 4—2. Op een der keurig ingerichte terreinen van het Sportpark der gemeente Heem stede was R. C. L. de gast van de ex 3de klasser T. H. B. en moest met dezelfde cij fers als de vorige week ook in deze pittige Haarlemsche ploeg de meerdere erkennen. Al kunnen wij niet ontkennen dat inder daad de best spelende ploeg gewonnen beeft, toch had het, met een weinig meer geluk aan de Racing-zijde, nog wel een gelijk spel op kunnen leveren. De beslis singen van scheidsrechter Hensen, hoewel overigens niet slecht, waren ten opzichte van den buitenspelregel bij de steeds door de Racing doorgevoerde through-passes nogal aanvechtbaar. T. H. B., die het eerst het voordeel had van den schuin over het veld staanden wind, was in de eerste helft het meest in den aanval, welk overwicht zij reeds in de eerste 10 minuten uitdrukte in twee doelpunten, waarvan de laatste in buitenspel-positie werd gescoord. Een kwartier voor de rust verkleinde v. d. Spree uit een voorzet van Huy den achterstand tot één doelpunt. De tweede helft begon met een merk baar overwicht der gasten, doch de vele op het T.H.B.-doel gerichte schoten hadden niet het gewenschte resultaat. Aan de an dere zijde wist de linksbuiten der gast heeren, de beste speler van het veld, z'n bewaking te ontsnappen :n met een keu rig gericht schot passeerde hij Kruit on houdbaar. Mooten. die dezen wedstrijd in de achterhoede was geplaatst, verhuisde naar zijn oude plaats en had reeds na eenige oogenblikken succes. Thans werd het een spannende strijd, waarbij het som tijds nogal forsch toeging, hetwelk echter direct door den scheidsrechter werd onder drukt. Een tiental minuten voor het einde schoot de midhalf van T. H. B. een vrijen schop van ongeveer het midden van het veld op het R.C.L.-doel, welk schot net onder de lat achter Kruit belandde, waar mede hij tevens z'n club in veilige haven bracht. HILLINENS. D. W. 4—3. Na een 31 achterstand met de rust. Toen de rust ingegaan was, met een 31 voorsprong der Amsterdammers, zal zelfs de verstokte Hillinen-enthousiast op een zege van zijn club niet meer gerekend hebben. De thuisclub dacht er echter an ders over, en wat wij zoo gaarne zien, werd bewerkstelligd. Met het noodige vuur wierp Hillinen zich in den strijd, als re sultaat een 3-tal doelpunten, hiermede de eerste overwinning tot een feit makend. Als geheel voldoet het Hillinen-elftal wel. De omzetting van H. Scholten en P. Warmerdam na de rust was een verbete ring te noemen. Eerstgenoemde is handig en beschikt over 'n goed schot. E. Scholte houdt nog steeds het leer te lang bij zich, evenals P. Warmerdam; wil de voorhoede productiever werk leveren, dan is eerder afgeven gewenscht. De linkervleugel was vooral na rust goed. Keijzer stichtte, mede door het zuiver aangeven van Schrier nogal eens verwarring in de verdediging der gasten. S. D. W. is ons meegevallen. Zij beschik ken over een goede balcontrole en over een groote snelheid. De Amsterdammers trappen af, en reeds direct moet Van der Jagt een kogel van S.D.W.'s middenvoor stoppen. Na een te genaanval van Hillinen, welke niets ople vert komen de bezoekers weer terug; de middenvoor lost een schot, waarnaar Van der Jagt tevergeefs grijpt. 01. Hillinen met den wind eenigszins in den rug spe lend zet eenige goede aanvallen op. Wil- lemse en Warmerdam zien echter geen kans tegen, te scoren, eenmaal moet de paal er zelfs aan te pas komen. De Hil- legommers zijn sterker. Willemse weet hiervan te profiteeren en scoort onhoud baar. 11. S.D.W. komt al gemakkelijk aan het 2de doelpunt. Van Waveren trapt een gat in de lucht, tot overmaat van ramp gelooft Van der Jagt het ook wel 1—2. Nog voor rust wordt den voorsprong vergroot tot 13. De hervatting geeft direct een ander beeld. Hillinen inziende dat het zoo niet gaat, pakt resoluut aan. De linkervleugel brengt goed op en H. Scholte verkleint den achterstand. 23. De half-linie zet steeds de voorhoede aan het werk, voor alsnog blijft de verdiende gelijkmaker uit. De aanvallen van S.D.W. zijn zeer gevaar lijk. Hillinen's defensie heeft dan ook alle moeite de snelle voorwaartsen in bedwang te houden. Van der Jagt tenslotte is nu zeer betrouwbaar. Het publiek weert zich nu ook. Hillinen komt steeds voor het doel der tegenstanders, en onder uitbun dig gejuich maakt Willemse voor Hillinen den gelijkmaker. 33. De spanning stijgt ten top; tien minuten voor het einde ont staat het winnende doelpunt. H. Scholte schiet hard op doel, de keeper laat het leder vallen, waarvan P. Warmerdam pro fiteert om onhoudbaar in te schieten. De laatste minuten worden onder de groot ste spanning gespeeld, en een ieder is blij als Schreinders, die goed voldeed, voor de laatste maal het fluitsignaal laat hooren. Hillinen VBloemendaal V 43. Hillinen IV—DeCeO IV 12—0. Swastika Jun.—Hillinen Jun. 015- Hillegom IISchoten IIA 51. Hillegom III—Halfweg II 4—2. Het eerste en de Jun. waren vrij. KRANENBURG I—LEIDSCHE BOYS I 2-2. Leidsche Boys speelde haar eersten uit wedstrijd op Kijkduin tegen de pas gepro moveerde club Kranenburg. Laatstge noemde is volledig, L. Boys heeft één in valler. Aanvankelijk zijn de Boys ie te in de meerderheid, gesteund door den sterken wind, doch zy vinden de achterhoede van Kranenburg in goeden vorm. De strijd is een kwartier oud als bij een snellen uitval de thuisclub door haar mid voor scoort, 10. De Boys laten zich niet uit het veld slaan door dezen achterstand, maar gooien er nog een schepje op met het gevolg, dat de rechtshalf van verren afstand een hard schot inzendt, dat doel treft, 11. Kranen burg komt thans niet meer over de helft, en nog voor rust weten de Boys door hun rechtsbuiten de leiding te nemen, 21, waarmede de rust ingaat. Na de rust hebben de Boys het nadeel van den wind en oefent Kranenburg een grooten druk uit öp de Boys-vesle, welke door keeper Schouten goed verdedigd wordt. Toch moet hij na 10 min. zwichtfen voor een hard schot van den Haagschen rechtsbinnen, 22. Het spel wordt er on- dertusschen niet fraaier op; zoo moet de linksback der Boys, wanneer hij op het critieke moment goed redt, een stomp in zijn gelaat incasseeren wat door den scheidsrechter niet gezien wordt. Kranen burg behoudt de overhand, doch weet niet te doelpunten. Ook de Boys krijgen nog 2 opgelegde kansen, die niet worden benut. Als scheidsrechter Kemmers, die wij beter gezien hebben, het einde fluit, mogen beide elftallen tevreden zijn. A. S. C. II—SCHEVENINGEN II 1—5. AJS.C. probeerde het ditmaal met een jong elftal en hoewel de uitslag zulks niet zou doen vermoeden, mag dit experiment alleszins geslaagd heeten. Er waren al thans in het reserve-elftal der rood zwarten meerdere lichtpunten; iets wat in de laatste jaren zelden is voorgekomen. Freyser in het doel had aan geen der vijf goals schuld; de beide backs Fontein en Secrève speelden 'n uitstekende partij; de half-linie Zwanenburg, Brouwer, Plan- jer was zeker niet onvoldoende, maar al leen de voorhoede schoot in doortastend heid te kort. En waar juist de voorhoede der gasten een groote schotvaardigheid aan den dag legde en van de kansen ge bruik wist te maken, is de betrekkelijk groote nederlaag der Leidenaars ver klaard. De Scheveningsche ploeg vormde een beter geheel en verdiende de overwinning volkomen, zij het dan ook, dat de uitslag de verhouding in het veld ten gunste dei- gasten weergeeft. Rust ging in met 20 in het voordeel der Scheveningers; tien minuten na de hervatting leidden ze met 50, doch daarna ging de strijd weer gelijk op. Van Kuik maakte met een prachtig schot het eenige doelpunt der Leidenaars. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld en door den scheids rechter uitstekend geleid. ALPHEN H—G. S. V. II 3—3. Ook het tweede van Alphen liet het er gisteren leelijk bij zitten, als men weet dat Alphen bij de rust een 20 voorsprong had. Over het geheel was de wedstrijd niet fraai waarbij zoowel door de thuisclub als door de bezoekers verschillende kansen om hals werden gebracht. Beschikte de voor hoede van GJS.V. over geen goede schut ters, bij Alphen liet het samenspel nog al eens wat te wenschen over, terwijl ook de noodige Ausdauer meerdere malen zoek was. Onder leiding van scheidsrechter Graaf- mans wordt afgetrapt waarbij G.S.V. het voordeel van den wind verkiest. Hierdoor gesteund komen de Gouwenaren direct in den aanval, doch er ontstaat juist aan de andere zijde het le doelpunt, als Bezemer voor zijn club de leiding weet te nemen 10. Alphen gaat nu aanvallen doch ook de bezoekers laten het er niet bij zitten, waarbij keeper Van Wieringen meerdere malen aan het werk wordt gezet doch zijn heiligdom voorloopig weet te zuiveren. Gouda mist dan een kans als zij voor open doel naast schiet. Na een gelijk opgaand spel weet Alphen haar voorsprong te ver- grooten als Mulder door den rechtervleu gel den bal wordt toegespeeld en inschiet 2—0. Met dezen stand komt de rust. Na de rust komt G.S.V. terstond in den aanval en is aanvankelijk sterker. Het ontbreekt haar echter in haar voorhoede aan goede schut ters, zoodat steeds naast wordt geschoten. Ook Alphen dat weer op komt zetten, schiet naast. Na eenige vergeefsche aanvallen is het Vrlsekoop. die voor Alphen den voor sprong nog weet te vergrooten tot 30. Gouda komt nu meer en meer opzetten. Uit een strafschop weet zij haar achter stand te verkleinen 31. Ook uit een twee de haar toegekende strafschop ontstaat een goal. zoodat de stand 32 wordt, terwijl eindelijk de midvoor der Gouwenaren den gelijkmaker weet te scoren 33. Na nog eenig heen en weer spelen komt met dezen stand het einde. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A. S. C. Een dag van nrotesten. Een enkel regenbuitje heeft niet kun nen verhinderen, dat ook de tweede ronde van de A.S.C.-schoolwedstrijden een vlot verloop heeft gehad. Althans wat de wed strijden zelve betreft. Maar helaas dient vermeld, dat de sportiviteit wel eens in het gedrang kwam. Was het de vorige week „Kennis is Macht", dat wegens het laten uitkomen van een ongerechtigd spe ler van verdere deelneming moest worden uitgesloten we nemen aan, dat hier geen kwade trouw in het spel was dit maal was het de school De Reuver, die de brutaliteit zoover dreef door zelfs meer dere jongens te laten deelnemen, die nooit de school hadden bezocht en welks aan voerder daarvan volkomen op de hoogte was. Dat zijn staaltjes van onsportiviteit, welke in A.S.C.en zeker niet in school- wedstrijden, waarvan een propagandis tische kracht voor het voetbalspel be hoort uit te gaan, niet worden geduld. In het winnaarstournooi gaf de Am bachtsschool goed partij aan de Gem. H.B.S., die een zeer sterk elftal in het veld bracht en door haar 40 overwin ning een goede kans maakt op den Leidsch Dagblad-wisselbeker. Het Gymnasium sneuvelde tegen de verwachting in met 20 tegen de Gem. Kweekschool, dank zij twee strafschop pen, welke beide werden benut. De Gymnasiasten protesteerden daar tegen, doch waar de scheidsrechter vol hardde bij zijn beslissing opzettelijk hands te hebben geconstateerd, bracht dit geen wijziging in den uitslag. In den wedstrijd school HibmaChr. Kweekschool won eerstgenoemde school 'n protest tegen een ten onrechte aan de Kweekschool toegekend doelpunt, waar door strafschoppen de beslissing moesten brengen. De Kweekschool plaatste zich hierdoor in de halve eindstrijden. Ten slotte zegevierden de Instrumentmakers met 51 over de R.K. school Snijders. In het verliezerstournooi liet Mathesis A verstek gaan, .zoodat de Chr. H.B.3. reglementair won. Mathesis achtte het blijkbaar niet noodig de wedstrijdleiding van te voren in te lichten omtrent haar onmacht om een elftal in het veld te brengen, zoodat de Chr. H.B.S. tevergeefs wachtte. De school De Reuver won met 21 van Mathesis B, doch werd wegens het hier- bovengenoemde feit uitgesloten. De peu ters van de Centrale School (hoofd de heer Bloemink) hielden zich kranig tegen de R.K. HB.S., die eerst in de laatste minuten het winnende doelpunt wist te scoren. Jammer, jongens; troost je met de gedachte dat jullie nederlaag eervol was. De uitslagen luidden: Om den L.D. wisselbeker: AmbachtsschoolGem. H.B.S04 GymnasiumGem. Kweekschool 02 School HibmaChr. Kweekschool 00 (Kweekschool wint door strafschoppen) Instr. makersSchool Snijders 51 Verliezerstournooi; Chr H.BB.Mathesis A 5—0 (reglementair) R.K. H.B.S.School Bloemink 21 Mathesis B. plaatst zich in den halven eindstrijd; de school De Reuver is uit gesloten. Het programma voor Zaterdag a.s. is als volgt: Om den L.D. wisselbeker: Halve eindstrijden: 2 uur: Gem. H.B.S.Gem. Kweekschool. 3.15 uur: Chr. KweekschoolInstr.makers. Verliezerstournooi: Halve eindstrijden: 2 uur: Chr. H.B.S.—R.K. HJ3.S. 3.15 uur: Avondschool v. Leeuwen Mathesis B. Alle wedstrijden duren tweemaal een half uur. o „ZUIDWIJCK"LUGDUNUM III 3—13. Gisteren speelde „Zuidwijck" haar eer sten competitiewedstrijd tegen Lugdunum 3, welke wedstrijd eindigde met 133 voor Lugdunum. Het begin van „Zuidwijck"; dat met 3 invallers speelde is dus niet schitterend. Wij verwachten echter spoe dig betere resultaten. De heer L. Schwejger leidde uitstekend. DE DERDE ELFDORPEN-TOCHT OM LEIDEN. IN TOTAAL 758 DEELNEMERS. De inschrijving voor den derden Elf- Dorpen-Tocht om Leiden, welke afstands- nt voor wielrijders op Maandag 3 October a.s. des morgens te 8.30 uur vanaf het café „Oud-Hortuszicht", Witte Singel 69 te Leiden zal afrijden, is een record-succes geworden. Kwamen voor den eersten Elf-Dorpen- Tocht om Leiden in 1912 gehouden 378 inschrijvingen binnen en meldden zich in 1922 voor den tweeden Elf-Dorpen-Tocht om Leiden 496 liefhebbers aan, thans heb ben 758 personen zich voor den derden Elf-Dorpen-Tocht om Leiden doen in schrijven. De verdeeling is 124 dames èn 634 heeren. Onder de deelnemers bevinden zich: 10 leden van de Politie-Sportver. „Was senaar"; 10 leden van A.S.C. te Zoeter- woude; 11 leden van de Chr. Sportvereen „Sparta" te Oegstgeest; 11 leden van de Leidsche Reddingsbrigade; 12 leden van de Chr. Sportvereen. D.OB. te Alphen aan den Rijn; 13 leden van het N.F.V, Groep m Leiden; 13 leden van het Nat. Jongeren Verbond, afd. Leiden; 14 leden van de D.G. en A.V. „Brunhilde"; 14 leden van de Chr. J.M.V. Oude Vest; 15 leden van de voetbalclub U.V.S.; 15 leden van de turnclub „Aquaduct"; 16 leden van de L.V. en A.V. „Fides Pacta"; 16 leden van de Leidsche Esperantisten; 17 leden van de Sportvereen. „Klimop"; 17 leden van de korfbalclub „Fluks"; 23 leden van de Leidsche Wandelsport-ver.; 24 leden van de Chr. J.M.V. Levendaal; 25 leden van de wielerclub „Swift"; 27 leden van de Ver. A.S.C. Leiden; 35 leden van de R.K. Sportclub „De Bataven"; 59 leerlin gen van de Ambachtsschool; 76 leden van de R.K. Sportclub „Rood-Wit". Als extra prijzen zijn ontvangen: Van het gemeentebestuur Leiden, verg. zilveren medaille; van 't gemeentebestuur van Oegstgeest, verguld zilveren medaille; van het gemeentebestuur van Warmond, verguld zilveren medaille; van het Leidsch Dagblad, zilveren medaille; van de Leid sche Courant, zilv. lauwertakje; van de Nieuwe Leidsche Courant, zilveren me daille; van de N.V. v.h. Batteljee en Terp stra, beker; van de fa. J. W. Cahen, beker; van W. v. d. Laan, voorz. 3 Oct. Vereen., zilveren medaille; van de N.V. Eduard IJdo, groote en kleine zilveren medaille; van mr. J. W. Woldringh v. d. Hoop, bur gemeester van Katwijk, zilveren medaille; van het Leidsche Studentencorps, zilveren medaille; van de Vereen, van Vrouwelijke Studenten te Leiden, zilveren medaille; van de Vereen, tot bevordering van het Vreemdelingen Verkeer, afd. Leiden, zil veren plaquette; Ned. Bond v. Lich. Op voeding, afd. Leiden, zilveren medaille; van de Leidsche Ren en Tour. Vereen. „Swift", bronzen plaquette; van het Nat. Jongeren Verbond, afd. Leiden, zilveren medaille; van de Neutrale Middenstands Vereen, te Leiden, zilveren medaille; van de Middenstanders Centrale te Lelden, zilveren medaille; van de Sociëteit „Uni- tas", zilveren medaille. Vermelden wij nog dat voor hulp bij eventueele ongevallen de heer dr. A, J. Kors den rit per auto zal volgen en dat onder de deelnemers 20 jongens, herken baar aan een armband, aanwezig zijn, die bij rijwieldefecten hulp zullen verleenen. U.V.V. in—BODEGRAVEN EE 7—1 Nog slechter dan het eerste bracht het tweede elftal van Bodegraven het er af door in Utrecht van U.V.V. m met niet minder 71 te verliezen. De Bodegraven- reserves stellen zich op met een tweetal invallers. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub doch leveren weinig of geen ge vaar op. Ook de aanvallen van Bodegraven worden te doorzichtig opgezet, terwijl de voorhoede der roodzwarten haar schut- terstalent blijkbaar heeft thuisgelaten. Na een halfuur spelen verkrijgt U.V.V. vrij gemakkelijk de leiding, doordat Oostveen keihard in eigen doel kogelt. Bodegraven laat zich hierdoor iets ontmoedigen en de thuisclub weet de score 'tot 3—0 op te voeren. Na de hervatting is Bodegraven gerui- men tijd in den aanval en al vrij spoedig scoort de linksbinnen een tegenpunt 3—1. Hiermede blijken de roodzwarten al hun kruit verschoten te hebben en ormoodig gepingel der voorhoede doet verdere doel punten uitblijven. U.V.V. doet het aan de overzijde beter en weet tenslotte haar voorsprong tot 71 op te voeren, met welken stand het einde komt. LUGDUNUM II—L. F. C. II 4—2. Lugdunum begint met 10 man, daar keeper Schouten op het laatste moment verhinderd is mede te spelen. Dat is echter voor de groen-witten geen beletsel om reeds binnen 2 min, de leiding te nemen (10), spoedig gevolgd door No. 2 van Van der Laan. Inmiddels heeft Waasdorp de plaats onder de Lugdunum-lat inge nomen. De thuisclub, gesteund door den sterken wind is steeds in de buurt van de L. F. C.-veste. Spoedig is het dan ook 3—fl uit een strafschop schiet Lugd. tegen de lat. Even later heeft Van der Laan succes met een effectvol schot dat den keeper verraste (40). Na de rust 'n groot overwicht van L.F-C- en spoedig maakt Duffels prachtig 4--1' L. F. C. blijft aanvallen en weer is het Duffels, die scoort, 42. Van der Spree en Verver weten dan het L. F. C.-overwicnt te stuiten, en allengs komt Lugd. vzeer aan het woord. Er wordt echter niet meer gedoelpunt en met 42 komt het einde. SPORTMAN I—ALPHIA IV 4—1. Al spoedig blijkt Sportman de sterkste te zijn; toch duurt het nog eenigen tijd. voor dat de rechtsbuiten een mooie kans benut 10. Na een doelworsteling krijgt Sport man een corner te nemen, waarbij de^ oai door den linksbuiten genomen, zonder door een der spelers aangeraaktte zijn in net net verdwijnt 20. Na de thee heeft Sport man wind tegen wat haar echter niet be.et steeds in de meerderheid te blijven, eenige schoten tegen den paal maakt ae midvoor 3—0, waaraan spoedig nog een doelpunt wordt toegevoegd 4—-u._Na ee fout in de verdediging slaagt Alphia er de eer te redden 41. De heer Burger jon floot correct.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14