LEIDEN: PAPENSTRAAT 7B ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. SCHOONfe CLAZENVt lAAKBEDRUF ASSCHERU DAGELIJKS INWENDIG SCHOONHOUDEN LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 26 September 1932 ADAM VELSEK HAARLEM LEI DEM DIN HAAG DEL FT ITO AM UTRECHT VAN ELK SOORT GEBOUWEN UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. 6974 TELEFOON 3897 BUITEN KANTOORTIJD TELEFOON 3886 AALSMEER. Gouden Echtvereeniging. Op Zaterdag 1 October zal het 50 iaar geleden zijn, dat het echtpaar J. Spring- mtveld—G. Moleman, wonende aan den Schinkeldijk te Aalsmeer-Oost, in den echt werd verbonden. Vergadering der Speeltuinvereeniging. Gisteravond vergaderde de Speeltuin vereeniging „Aalsmeer" in café „Floralia" onder voorzitterschap ^an den heer J. iWentzel. Na opening en lezing der notulen door den heer W. B. Buis, gaf de penning meester, de heer G. Nap, verslajg van zijn beheer. De stand der kas wees een nadeelig saldo aan van f. 126. Door middel van een verloting, waarvoor reeds toe stemming van B. en W. is verkregen, zal getracht worden de kas er wat bovenop te helpen. Nu het speeltuinwerk voor dit seizoen achter den rug is, had het bestuur de mogelijkheid overwogen, om ook ge durende den winter den band met de kin deren te bewaren. Gedacht wordt aan het oprichten van een mondharmonicaclub voor meisjes en jongens fröbelwerk voor de kleuters en vertelavondjes. De beschikking over een goede lokaliteit is aangevraagd aan het bestuur der Nijverheidsschool. De vergadering keurde een en ander goed. Hierna sloot de voorzitter met een dank woord de vergadering. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Geboren: Gerard, z. van Cornells Breg- man en Pleuntje Willempje Drechsles. In deze gemeente zijn met de uitvoe ring van de bepalingen der varkenssteun- wet aangewezen de heeren W. C. Diep hout en A. v. Staalduinen. De 9-jarige J. M. geraakte per rijwiel in de diepe Wijk. D. T. en J. B. wisten hem spoedig op het droge te brengen, waarna zij zijn'rijwiel ophaalden. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Arie J. Meeldijk van Am sterdam, Bonairestraat 4811, naar Sloter- weg 218 Johanna C. Bonhof, wed. J. Kampherbeek, van Almelo, Bavinkstr. 14 naar Lindenlaan 19 Dirk H. Goedkoop, van Amsterdam, N.Z. Voorburgwal 51 naar Hermina Maria Dijklaan Petrus Chr. de Haas, van Leiden, Langegracht 196, naar Nieuwstraat 33 Adrianus J. H. F. Permentier, van Amsterdam, Hugo de Grootkade 44, naar IJweg 132 Johanna W. Vermeer, van Haarlemmerliede c.a., Houtrakkerweg 21, naar Iepenlaan 74 Jacoba J. Lamboo, van Bloemendaal, van Lennepweg 4, naar Spiering weg 560 Neeltje M. van Neuren, van Amsterdam, Lutkemeerweg 252, naar IJweg 1028 Willem Verhil, van Amsterdam, 3e Oos terparkstraat 167, naar Nieuwemeerdijk 253 Geradus J. van Dam, van Amster dam, Ptolemaenstraat 7, naar Kerkhof laan 45 Pieter Vlug, van Amsterdam 202, naar IJweg 87 Antje Lewis, wed. J. de Vries, van Apeldoorn, Ugchelsche- weg 74, naar Manegelaan 6 Marga- retha Schalk, van Aalsmeer, Kanaalstr. 1 naar Cornelia Sophialaan 7 Hermanus F. A. C. Groepenhoff, van Amsterdam, Joost Banckerstraat 127 huis, naar Aker- dijk 167 Hendrik van den Doel, van Amsterdam, Hoofdweg 210II, naar Ol menlaan 5 Hendrik K. F. E. Jeurissen, van Zutphen, Korte Beukerstraat 23, naar Dennenlaan 19 Jacob Blaauw, van Noord-Amerika, naar Spaarnwouderweg 821 Margaretha J. Schouten, van Duis burg, Duitschland, naar Badhoevelaan 103 Jozias de Wolf, van Texel, Eierland E. 27 naar Hoofdweg 470 Maria M. v. Warmerdam, van Haarlem, Anegang 34, naar Lijnderdijk 26 Jannetje van Bo ven, wed. L. Vis, van Amsterdam, Yrollk- straat 495, naar Nieuwemeerdijk 253 Roelof je Suurcndonk, van Haarlem, Lin- schotenstraat 22 zwart, naar Kruisweg 969 IJfke Schaper, naar Achtkarspelen Drogeham 94, naar Eikenlaan 36 Sjoerdje Huitema, van Leeuwarderadeel, Huizum Schans 97, naar Spieringweg 247 Cornelis R. van Ham, van Uithoorn, Zijdelveld 28, naar Fortweg 39. Vertrokken: Willem de Graaf, van Lis- serdijk 341, naar Apeldoorn, Asseltsche- straat 97 Bastiaan Maas, v. Venncper- weg 494, naar Hillegom, Brouwersdwars straat n - Matülijs de Koning van AaJs- meerderdijk 611, naar Amsterdam, Korte Leidschedwarsstraat 80 Jan Rorije, v. Kruisweg 1145, naar Heerde (Geld.) „De oude hoek" Lammert Ensing, van Slo- terweg 1007 naar Aalsmeer, Ophelialaan 65 Adrianus A. van Eeten, van Kruis weg 903, naar Linschoten B. 34 Carel L. Smit, van Schinkeldijk 260 naar Rot terdam, Pijnackerstraat 34 Elsje S. de Vos, wed. D. Kost, van Nieuwemeerdijk 230, naar Amsterdam, Stuijvesantstraat 56, huis Franciscus G. Hendriks, van Spieringweg 324, naar Haarlemmerliede c.a., Zuid Schalkwijk C. 9 Hendricus J. A. Bus, van Sloterweg 98, naar Amster dam, Legmeerstraat 45, I. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Elisabeth Maria, d. van W. J. Witteman en E. J. Lippus Pieternella, d. van G. Claij en E. J. Schaap Petronella Gerarda Anna, d. van Th. M. Obdeijn en C. J. J. de Jeu Franciscus Hendrikus Johannes, z. van F. Jonker en B. E. Blokker Maria Louisa, d. van W. M. de Koter en A. J. van Hees Josepha Gerarda, d. an M. C. Schönhage en M. Out Jan, z. van M. Bakker en M. Koolhaas Waltherus Christianus, z. van W. de Rooij en C. W. Mommers Pancras, z. van J. W. Tulen en J. van Leeuwen Cornelia Alida Catharina, d. van J. S. Meegdes en C. E. Celie Geertje, d. van S. Verbeek en M. Grauwelman Maria Agatha, d. van C. J. v. d. Ham en Th. Okkerse Bernardus Antonlus, z. van B. de Vries en M. W. Venne Antonius Adrianus, z. van H. Jonkman en J. M. Reichwein Samuel, z. van P. van der Velden en A.de Haan Elisabeth Maria, d. van W. J. J. de Groot en M. E. Reijer. Ondertrouwd: N, J. C. Kuijper 24 j. en P. van Leeuwen 21 j. J. van der Stad 24 j. en N. de Waal 21 j. P. C. van der Putten 26 j. en D. C. P. Vermunnicht 29 j. Gehuwd: N. D. Metselaar wedr. 49 j. en R. Suurendonk 32 j. P. van Leeuwen 26 j. en M. M. Tjalma 19 j. A. H. Bok horst 30 j. en J. Verbaas 26 j. T. Schou ten 28 j. en C. P. Moleman 25 j. S. Ro- meijn 28 j. en A. Ruighaver 28 j. Overleden: Jan Johannes 4 mnd., z. van C. J. Ket en K. Koolhaas Margjje Boe kensteun 65 j., weduwe van W. Verboom Cornelia Brouwer 52 j., geh. met H. Moleman. Zilveren jubileum. Op 1 October a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de heer H. Jelsma, inpecteur van politie te Hoofddorp, bij den dienst der politie in functie trad. De heer Jelsma, die in Januari 1924 naaf hier kwam, komende uit Dockum, heeft zich steeds doen kennen als een ijverig en bekwaam Dolitieman, zoodat het hem op 1 October wel niet aan blijken van be langstelling zal ontbreken. Auto te water en vernield. De bestuurder van een vrachtauto, do kocpman O, kon op den Kruisweg ten gevolge van de gladhuid van den weg en het slippen der wielen, het stuur niet meer meester blijven, met het gevolg dat de wagen precies tusschen twee boomen door in de wegsloot terecht kwam en grootendeels werd vernield. Met veel moeite slaagde de bestuurder er in het portier te openen en uit de auto vandaan te komen. Met een kraanwagen werden de stukken en brokken naar een garage ge sleept. Raadsagenda. De raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 29 September a.s. des namiddags te 2 uur. Deze vergadering is in hoofdzaak belegd voor het behandelen van voorstellen tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Haarlem voor levering van gas en gros voor de gemeende Haarlemmermeer, het oprichten van een gasdistributiebedrijf en den aanleg van een gasbuizennet, voor loops in Zwanenburg langs d^n Ringdijk tot SchiDhol en in de Badhoevebuurt. Tragisch! De 18-jarige zoon van den arbeider D. te Hoofddorp, had het ongeluk van een schelf in een hooivork te vallen, waardoor hij zoodanig werd verwond dat genees kundige hulp noodig bleek. Na verloop van enkele dagen zijn werkzaamheden her vat hebbende, is de jongeling kort daarop zóó ziek geworden, dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Hij werd vervoerd naar het St. Elisabeths gasthuis te Haarlem, alwaar hij is over leden. Ernstig ongeluk. Terwijl de 63-jarige landbouwer K. aan den Sloterweg alhier, zich Zaterdag met 't melken in de weide bevond, wist een der koeien zich uit 't touw los te werken, waarbij K. kwam te vallen. Doordat het dier toen over hem heen sprong, werd hii «oodanig aan een zQner beenen ge- troflen, daf dit ernstig werd gekneusd en geneeskundige hulp moest worden in geroepen. HET BEMALINGSVRAAGSTUK. De uitbreiding van de Leeghwater gereed gekomen. Als een bewijs dat aan de tenuitvocr legging van de bemalingsplannen van den Haarlemmermeerpolder ook dit jaar hard is gewerkt, moge dienen dat de belangrijke uitbreiding van de Leeghwater bij de Kaag reeds haar beslag heeft gekregen. Toen het polderbestuur machtiging ver leende om de voorbereidende maatregelen te treffen tot het plaatsen van een tweeden Dieselmotor aan de Leeghwater, opdat al daar steeds een reserve-watermachine be- sohikbaar zal zijn evenals dit het geval is aan de Lijnden alwaar het stoomgemaal met een machine met electrische drijf kracht werd uitgebreid werd heel spoe dig begonnen met proefboringen, het sloo- pen van de oude zware muren, de stichting van een nieuw machinegebouw, het plaatsen daarin van den nieuwe motor met pomp en het verplaatsen uitdiepen van de Hoofd vaart. De totstandkoming van deze uitbreiding bij de Kaag, waarvoor bij de polderbe- grooting voor 1932 een bedrag van f. 121.000 werd .geraamd, heeft de aflossing van het bemalingsvraagstuk van deze polder een belangrijke schreden naderbij gebracht. Bij de met deze nieuwe machine reeds eenige malen plaats gehad hebbende proef- bemaling, is gebleken dat ze uitstekend voldoet en het water met een snelheid van 75 c.M. per seconde kan verplaatsen. Aan het plan tot verruiming van het profiel van de dwars- en lengtetochten en van de eventueel daarvoor in aan merking komende duikers hetwelk ook voor de bemaling van dezen polder van groot belang is te achten zal nu binnen afzienbaren tijd ook wel uitvoering worden gegeven. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van A. J. Stassen en M. Jansen Hendriks Jozef Maria, z. v. J. Verhoeven en S. M. Warmerdam Wouter Cornelis Johan nes. z. van J. C. v. d. Pol en M. v. Zo meren Johannes Cornelis, z. v. C. J. de Koning en A. P. v. d. Hoogt. Ondertrouwd: J. C. Ronde en W. A. H. ter Woort. Getrouwd: Th. J. Seijsener en C. Teeuwen. Overleden: L. Bouwman m. 9 weken C. G. de Groot, wed. v. F. Hulsebosch, 58 jaar. Gevonden voorwerpen. - Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie zwarte ceintuur, heerenhoed, tol, num merplaat G 59190. rpode muts. Aanwezig en te bevragen bij: Warmerdam (bode) van den Endelaan: pak lampenkappen- vormen; van Ruiten Leidschestraat 72: sleutels van een auto of motorrijwiel, ge wikkeld in lappen; J. D. Jansen Leidsche straat 10 sierspeld; J. C. Uitendaal Leid schestraat: damesrijwiel; C. Kahlman, Weeresteinstraat 99: wieldop van auto merk „Plymouth"; Broekes Hoofdstraat: portemonnaie inh. 31/* ct.; Rjjnders Patri moniumplein 7: mestvork. Het aantal werkloozen is van 261 teruggeloopen tot op 257. Een heel kleine wijziging dus. o KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Louise, d. van J. Guijt en G. Varkevisser; Johan Willem, z. van D. van Duijvenbode en A. Kloos; Jacoba, d. van H. v. d. Bent en D. de Jong; Jacob, z. van H. Zwaan en A. Klok; Johannes, z. van W. den Heijer en J. van Duijvenbode; Pie ter Cornelis, z. van C. Ippel en P. H. Ver burg; Leuntje, d. van C. v. d. Plas en J. C. v. d. Boon; Floris. z. van C. v. d. Niet en J. Varkevisser. Overleden: levenloos kind van K. v. d. Oever en A. van Beelen; Cornelis Freke, oud 10 jaar, z. van P. Freke en W. van Duivenvoorde. Getrouwd: K. Dijkdrent en W. Klok; P. J. Soeteman en J. Vianen: C. Guijt en J. Kraaijenoord. Ondertrouwd: A. Imthorn en J. Nijgh; W. Guijt en W. Messemaker. Het Raadhuisbezoek. Ook Zaterdag was de belangstelling voor het nieuwe gemeentehuis weer bijzonder groot. Behalve dat zeer vele werkeloozen van de gelegenheid om gratis het ge meentehuis te bezichtigen gebruik maakten, waren er des middags, doch vooral in den avond weer honderden, die een kijkje kwamen nemen. Men moest zelfs langen tijd in de rij staan, eer men hiertoe de kans kreeg. De kas van het crisis-comité vaart hier wel bij! De bezoekers kwamen niet alleen uit Katwijk, doch ook uit omliggende plaatsen. Allen waren vol be wondering, niet alleen over het mooie gebouw evenzoo voor de schitterende entourage, het werk van den gemeente tuinman, den heer v. Zijst, die hiervoor dan ook werkelijk een woord van lof toekomt! o KATWITK AAN ZEE. Er wordt nog steeds gezwommen! Hoewel het badseizoen officieel gesloten is, heeft de badondernemer D. van Duyn de laatste week nog 7 badkoetsen op het strand gehad. Woendagmiddag werden er zelfs nog 100 baden genomen en stonden de liefhebbers in de rij om hun beurt af te wachten. Gedurende de overige dagen der afgeloopen week werden iederen dag gemiddeld nog 40 45 baden genomen. Zaterdag heeft van Duyn twee badkoetsen laten weghalen, zoodat er voorloopig met 5 badkoetsen nog gelegenheid bestaat baden in zee te nemen. o LISSE. Burgerlijke stand. Geboren: Anna Alida Maria, d. van M. Kortekaas en A. M. van Duin. Overleden: Margaretha Mens, oud 16 jaren; Julius Lodewijk Theodorus Sanders, echtgenoot van F. P. Hamers, oud 73 jaren Getrouwd: M. P. van Beek en J. G. Turk. Loop der bevolking. Gevestigd: mej. M. Bol, 3e Poellaan 21, van Hillegom; mej. P. E. Serdijn, Vree wijk 54, van Leiden; mej. C. C. van Bakel, Narcissenstraat 10. van Hillegom. Vertrokken: wed. J. v. Duin-Raadschel- ders, naar 's Gravenhage; M. P. van Beek, naar Noordwijk; mej. E. G. M. van Rijn, naar Maastricht. De werkloosheid. Het aantal werkloozen is thans gestegen tot 184. Het Electriciteitsbedrijf. Het nieuwe moderne gebouw van het Electriciteitsbedrijf aan de Vuursteeg al hier is thans officieel in gebruik. De bouw van de nieuwe Lisserbrug is voor f. 15.951 opgedragen aan de fa. Kiebert te Sassenheim. De gemeenteraad vergadert a,s. Donderdagavond om half acht. NOORDWITK. Aanrijding. Op den Heerenweg heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, be stuurd door den heer v. d. P. alhier en een wielrijder, de heer K. te 's Gravenhage. Laatstgenoemde bekwam tengevolge hiervan een vleeschwonde aan één der armen en is na verbonden te zijn door dr. Herma- nides, alhier, per auto vervoerd naar zijn woning te 's Gravenhage. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak der aan rijding in, terwijl proces-verbaal zal wor den opgemaakt. Geslaagd openluchtconcert. In de muziektent op het Lindenplein gaf het fanfarecorps „Excelsior" haar laatste concert in dit seizoen. Ondanks het slechte weder was de be langstelling toch groot. Hoewel vele toehoorders op het laatst door den regen werden verdreven was het een succesvolle avond voor 0Excelsior". De verschillende nummers werden allen uitstekend uitgevoerd Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Vrijdag 30 September a.s. des n.m. te 2 uur in openbare vergadering bijeen ter behande ling van de navolgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Goedkeuring weeshuisrekening. 5. Toekenning weezengeld. 6. Verslag volkshuisvesting 1931. 7. Benoeming leden raadscommissies openbare werken en personeelsaangelegen heden. 8. Aanvrage art. 72 L.O.-wet 1920 voor schoolbanken ten behoeve van R.K. Jon- gensschooL 9. Aanvrage art. 72 L.O.-wet 1920 voor een gymnastieklokaal ten behoeve van de R.K. scholen in deze gemeente. 10. Ingebruikgeving schoollokaal voorm. o.l. school te Noordwijk Binnen aan gym- nastiekvereeniging D.O.S. 11. Verzoek kleine kweekers om onder steuning. 12. Voorstel voor toekenning vergoeding voor huurderving „Stalhuis". 13. Bebouwingsvoorwaarden Pr. Hendrik straat. 14. Ingebruikgeving strookje grond aan Prins Hendrikstraat. 15. Verzoek A. Rodenburg om eleotri- citeitsaansluiting perceelen Beeklaan. 16. Voorstel tot verbetering Duinweg, 17. Voorstel tot verbetering Zwarteweg, 18. Aanbieding gemeenterekening 1931 en benoeming commissie voor onderzoek. 19. Voorstel tot vaststelling begrootings- wijziging no. 4, 1932. 20. Definitief voorstel tot bijeenvoeging van de boekhoudingen van verschillende diensten en bedrijven. 21. Adres inzake ventverbod. 22. Wijziging raadsbesluit i.z. verhuur 22 huurkoopwoningen. 23. Reclame tegen aanslag in vergunnings recht van van Beelen. 24. Reclames Hondenbelasting 1932. 25. Vaststelling le suppletoir kohier hondenbelasting 1932. 26. Vervoek J. van Kan om uitstel en verlaging pacht autopark. o SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrik, z. van J. Spaargaren en J. ter Burg; Cornelis Joseph Ignatius, z. van C. Berg en E. G. Rotteveel. Overleden: uerrit van Til, 71 jaar. Ondertrouwd: Aart Pluim, 41 jaar en Antje Gerarda Ciggaar, 37 jaar: Gerhard Kranenburg, 29 jaar en Maria Geertruida du Croix, "32 jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: C. Batenburg, Hoofdstraat 369, naar Den Haag; J. Schalk met gezin, Weltevreden 5, naar Leiden: J. M. van der Voort, Oude Poststraat 9, naar Den Haag; A. M. de Rooy, Warmonderdam 27, naar Oegstgeest Gevestigd: H. J. van der Laan, Kerk- laan 33, van Voorhout; Th. A. Beelmem Hoofdstraat 361, van Beverwijk; F. G. J- Teeuwissen, J. P. Gouverneurlaan 42, van Nijmegen; H. E. M. Elfrink, Tijloosstraat 35, van Doniawerstal. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert a.s. Woens dag 28 September s avonds half acht- D® agenda luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanbieding gemeente-be grooting en bedrijfsbegrootingen voor 1933. 4. Voorloopige vaststelling gemeente-refce- ning 1931 .5. Presentiegeld leden steun comité. 6. Comptabiliteit begrooting 1932- 7. Verhuizing Haventerrein. 8. Herziening huurprijzen landerijen Grondbezit. 9. Recla mes Hondenbelasting. De belasting. Op de heffing van 80 opoenten op de gemeentefondsbelasting is de van de Kroon vereischte goedkeuring ontvangen- De hef fing bedroeg voor dit jaar 50 opcenten. B. en W. stellen den raad voor aan L. v. d. Berg en A. Schouten voor f. 1 per week te verhuren het gebouwtje aan de Oost-Haven, vroeger in gebruik bij „Copex". Woensdag 28 September a.s. tusschen 3—4 uur bestaat ten huize van dr. Hueber, gelegenheid tot kostelooze inenting en her- inenting van de ingezetenen die zich daartoe aanmelden. De heer A. Warnaar Jzn. alhier heeft bedankt als lid van het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. 23 19. „Stap maar gauw in onze equipage, dan zullen we eens kalm overleggen of we je niet een beetje kunnen helpen". Iets verderop stond het rijtuig, getrokken door 6 witte muizen. In vluggen galop ging*het direct huiswaarts. „Laten we maar direct naar Peetoom gaan," zei Aya, „die weet veel en heeft ook geleerde vrienden." De kabouter was blij, toen z'n jonge gasten hem kwamen bezoeken. „Ik heb nog eens over je geval nagedacht," zei hij, „en n^isschien kan ik je een beetje helpen. Niet ver hier vandaan woont de wijze Uil, een hoog bejaarde vogel, die van veel verborgen dingen weet." 20. Het is een lastige oude baas, maar hij is dol op muziek en als Aladdin hem een stukje voor speelt, raak je best met hem op dreef. Aya weet wel waar hij te vinden is. Ga maar gauw." Vol hoop trok het tweetal op weg. Het ging door gangen en holen, allfes flauw verlicht door glimwormen, tot ze eipdelijk bij de woning van den uil aankwamen. Deze ontving hen in zijn zitkamer, die tevens als bibliotheek diende. „Wat komen jullie nu weer doen," vroeg de Uil, tamelijk barsch, „je weet toch dat ik niet gestoord wensch te worden."

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10