Eert prachtig figuur... maar haar teint was verwaarloosd! N.V. LEIDSCH DAGBLAD 73ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 23 September 1932 Derde Blad No. 22243 PARLEMENTAIR OVERZICHT BINNENLAND. Steunt niet Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. fyeAouctt de fiicMcfvz XsjjcX den. iwdd FAILLISSEMENTEN. TWEEDE KAMER. AANVAARDING VAN HET VOORZITTERSCHAP. Bij het begin van deze vergadering heeft nir. Van Schaik opnieuw het voorzitter schap aanvaard met een dier pittige en inhoudrijke speechjes, die door de Kamer altijd met diepe aandacht worden aange- hoord. Hij zeide o.a.: Geachte medeleden! In dezen tijd vol onzekerheid en verwar ring. waarin het oude en bestaande af breekt. voordat nog het beeld van het nieuwe zich duidelijk afteekent. en voor hem, die de zorg heeft voor de publieke zaak. de taak niet gemakkelijk maakt. Van ons. als vertegenwoordiging, wordt verwacht, dat wij op de bres zullen staan voor de bevordering en als het moet ver dediging der rechtmatige volksbelangen. Maar nu de omstandigheden dwingen tot sterk ingrijpen op allerlei levensterrein, is het trekken der grenzen tusschen vermeend en waar volksbelang minder eenvoudig dan sommigen, die geen verantwoordelijkheid hebben te dragen ons wel zouden willen doen gelooven. Zoo staat ons een parlementair jaar te vachten, waarin de meeningen over het geen 's lands welzijn wèl en niet eischt, zich naar alle waarschijnlijkheid scherp tegenover elkander zullen afteekenen. Nu echter de algemeene overtuiging be staat, dat de toestand, waarin de econo mische en financieele wereldontreddering ook ons land en zijn bevolking heeft ge bracht. ingrijpende voorzieningen vordert, is overleg èn in eigen boezem èn met de Regeering meer dan ooit geboden. Dit overleg zal slechts mogelijk zijn, indien men zich niet bij voorbaat blind staart op eigen aanvankelijk oordeel. Brengt staats manswijsheid niet mede dat men tracht ook een open oog te hebben voor ander mans inzicht, het goede daarin op te spo ren en in eigen opvatting te verwerken? Hetgeen te gemakkelijker wordt, indien men zich bewust is. dat ook in den poli- tieken tegenstander de begeerte leeft om naar beste weten en naar eerlijke overtui ging de belangen van het land te dienen. Ondanks het tijdelijk karakter dat een deel onzer beslissingen wellicht zal dra gen. behoeft onze arbeid geen onvruchtbare te zijn. Want in zijn diepste wezen is en blijft het gemeenschappelijk parlemen taire werk een geestelijk proces, waarin het nieuwe uit maatschappelijke behoeften ontstaande recht tracht zich te kristalli- seeren. Ons deel leverend aan dit proces van rechtsontwikkeling en rechtsverschuiving, zullen wij goed doen de stoffelijke belan gen van het volk, hoe sterk die thans ook mogen spreken, mede aan zijn zedelijke be langen te toetsen. Hopen wij dat de menschheid spoedig de diepe inzinking waaraan zij ten prooi is, zal weten te boven te komen. Slechts moeizaam zal de weg naar een betere toe komst kunnen worden gebaand. Maar als het sterk ontwikkelde voortbrengingsver- mogen ook gevolgd wordt door de overwin ning van het beginsel aan betere ordening van den arbeid en van het economische leven, zal met Gods hulp de volkswelvaart zich geleidelijk kunnen herstellen, en meer dan dat. Laten wij dus. hoezeer beseffend dat ons land leeft in groot internationaal verband, als volksvertegenwoordiging onzen blik ge richt houden op den scheppenden natio- nalen arbeid waartoe wij nu en in de toe komst geroepen zullen worden. Ik verklaar, op uw wensch met de leiding der Kamer belast, gaarne het voorzitter schap opnieuw te aanvaarden. De rede werd met luid applaus begroet. ALLERLEI WERKZAAMHEDEN. De Kamer heeft voorts allerlei huishou delijke werkzaamheden afgedaan. Van de commissies, welke de Voorzitter benoemd, vermelden wij die voor Buiten- landsche Zaken, die hij aldus samenstelde: de heeren Marchant. Snoeck Henckemans, Vliegen, Bongaerts, De Wilde en Knotten belt. De president zélf is voorzitter dezer commissie. Vervolgens heeft, door middel van loting, de samenstelling der. afdeelingen plaats gehad In de Huishoudelijke Commissie werden herbenoemd de heeren Vliegen en Beumer, en in de Gemengde Commissie voor de Stenografie de heeren Marchant. Snoeck Henkemans en Aalberse. De afdeelingen zijn hierna gaan verga deren en kozen tot voorzitters de heeren Snoeck Henkemans, Albarda. Beumer. Knottenbelt en Aalberse en tot ondër-voor- zitters de heeren Slotemaker de Bruine, Kuiper, Van Wijnbergen. Vliegen en Mar chant. INTERPELLATIE. Wat de Dinsdag aangevraagde interpel laties betrof stelde de Voorzitter voor. die van den heer De Visser inzake de houding der Regeering met betrekking tot het Anti- Oor logs-Congres te Amsterdam en het wei geren van visa aan verschillende personen, niet toe te staan .Het Congres is achter den rug en de zaak kan meende de Voorzitter bij de begrooting behandeld worden. Hiertegen kwam de heer De Visser krach tig op; de zaak was te belangrijk vol gens hem om haar over verschillende begrootingen te versnipperen. Maar de Kamer nam met 85 tegen 2 stemmen het voorstel des voorzitters aan, zoodat de in terpellatie niet werd toegestaan. De overige interpellaties werden toege staan. namelijk: le. het verzoek van den heer Kupers om verlof tot het richten van vragen aan de Regeering over haar kenbaar gemaakte voornemens inzake de verlaging van de uit keringen aan de werklooze arbeiders in de vier groote steden; 2e, het verzoek van den heer De Visser om verlof tot het richten van vragen aan de Regeering omtrent het beperken van bet recht van openbare demonstraties en betoogingen in dezen tijd; 3e. het verzoek van mevrouw De Vries Bruins om verlof tot het richten van vra gen aan den Minister van Binnenlandsche Zaken over de opheffing van de Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Am sterdam. BEGROOTING VAN WATERSTAAT. De memorie van toelichting. Aan de memorie van toelichting op de Waterstaatsbegrooting is het volgende ont leend Met het uitgetrokken bedrag van 200.000 gulden zullen de onderhanden zijnde ver- beteringswerken van den Neder-Rijn tot nabij het Drielsche Veer kunnen worden voortgezet. Over de verbetering van den Waterweg van Rotterdam naar zee het volgende: Na voltooiing van de. onder handen zijn de verbetering van het riviervak boven en dat beneden Maassluis zal ook het bene denwaarts aansluitende vak bij Poortersha ven, waar voldoende stroomleiding ont breekt en de vaargeul voor de groote scheepvaart te smal is, moeten worden ver beterd. Voor 1933 wordt daarvoor f350.000 uitgetrokken. Er is besloten de uitkeering van het We genfonds tijdelijk te brengen op f. 1.750.000 Verwacht wordt dat het nieuwe water bouwkundig laboratorium te Delft in den loop van 1933 voltooid zal zijn. Het ligt in het voornemen de werking van deze stichting te regelen in een ex ploitatieovereenkomst. waarbij de ministers van Financiën, van Onderwijs, K. en W. en van Waterstaat eenerzijds partij zullen zijn en het alsnog te formeeren bestuur der stichting part^ ter andere. Als bijdrage in de lasten der exploitatie zal jaarlijks ten bate van de exploitatiere kening worden gebracht een door het Rijk uit te keeren bedrag. Dit bedrag zal voor 2/3 deel komen ten laste van de Water staatsbegrooting en voor 1/3 deel ten laste van die van het departement van Onder wijs. K. en W. Voor dit doel wordt op de ontwerp-be- grooting een bedrag van f. 30.000 aange vraagd. Bij nadere bestudeering van het bedrag, dat noodig is voor onderhoud der gereed gekomen Zuiderzeewerken is gebleken, dat voor onderhoud met f. 380.000 kan worden volstaan, zoodat op dit artikel een bedrag van f. 420.000 minder is uitgetrokken dan op de begrooting 1932. Voor den aanleg van het Julianakanaal, kanaalgedeelten met bijkomende werken is uitgetrokken f4.964.500. Voor voortzetting van de verbouwing van de Oude Maasbrug te Maastricht wordt f. 250.000 aangevraagd, terwijl ten slotte voor aankoop van gronden nog f. 950.000 wordt noodig geacht. Voor de scheepvaartverbinding van Am sterdam met den Boven-Rijn zijn behalve voor den zijtak naar Vreeswijk, die geheel voor rekening van het Rijk zal worden tot stand gebracht, mede bedragen aange vraagd om een aanvang te kunnen maken met de verbetering van het Merwedekanaal tusschen Amsterdam en Jutphaas en mèt den aanleg van het kanaalvak van Jut phaas naar Wijk bij Duurstede en van het Betuwepand. Daarbij is uitgegaan van de veronderstelling dat de regeling omtrent de bijdragen van belanghebbenden in de kos ten van verbetering en aanleg van deze kanaalgedeelten zóó tijdig zal tot stand komen, dat deze werken in 1933 daadwer kelijk ter hand zullen kunnen worden ge nomen. Het ligt in de bedoeling om in 1933 den aanleg van het kanaal ZutphenEnschedé met kracht voort te zetten. REGELING VAN WERK ZAAMHEDEN. De Kamer heeft besloten, verschillende Ingediende wetsontwerpen te verzenden naar de desbetreffende Commissiën van Voorbereiding. Voorts werd vastgesteld, dat op 4 Oct. begonnen zal worden met het afdeelings- onderzoek der Rijksbegrooting 1933 en de daarmee verband houdende wetsontwer pen. Daarna bleek naar de voorzitter mee deelde dat de Regeering gaarne in dit najaar zag afgedaan de wijziging der Lageronder wijs wet en het ontwerp-Be- drijfsraden. Waar de voorzitter dit echter onmogelijk achtte, stelde hij, in overleg met de Regeering, voor, alleen de Onder wijswet af te doen en daarmee reeds op 11 October te beginnen. In afwijking hiervan echter stelde de heer Aalberse voor. aan de Bedrijsfraden- wet voorkeur te geven, anders bestaat het gevaar, dat deze wet in de loopende wet gevende periode niet meer tot stand zal kunnen komen. Ook ter wille van een goede samenwerking in de bedrijven achtte hij totstandkoming van die wet noodzakelijk. Dit denkbeeld van den heer Aalberse werd aanstonds ondersteund door de heeren Ketelaar en Albarda, maar de heet Colijn achtte, met het oog op de bezuiniging, welke er aan verbon den zal zijn, behandeling van de Onder wijswet beter, en evenzoo de heer Snoeck Henkemans: de heeren Marchant en Knottebelt bestreden echter deze meening Het resultaat van het debat was, dat de Kamer met 59 tegen 24 stemmen be sloot, om achtereenvolgens te behande len: le. verschillende kleinere ontwerpen, 2e. de interpellatie-de Vries Bruins in zake de opheffing der rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam en 3e. het ontwerp-Bedrijfsradenwet. Met deze agenda zal Donderdag 13 October worden begonnen. De wijziging der Onderwijs wet zal dus voorloopig niet aan de orde komen. De vergadering is hierna gesloten. EERSTE KAMER. Weer zoo'n miniatuur-vergadering, die veel geld kost en waarin niets gebeurt. Er hadden eenige commissie-benoemin gen plaats. In de Huishoudelijke Commis sie werden benoemd de heeren van Lan- schot en Polak; in de gemengde commis sie voor de stenografie de heeren Jansse, en de Veer en Slingenberg. En: verder besloot de Kamer, het Adres van Antwoord, dat de Commissie ontwor pen had, te behandelen in de afdeelingen. HAGENAAR. VERBOND VAN NEDERL. WERKGEVERS. Verkiezing van nieuwe bestuursleden. Het Verbond van Nederlandsche werk gevers heeft gisterochtend, zooals reeds gemeld, onder voorzitterschap van den heer H. P. Gelderman C.Mzn., in de ver gaderzaal Concordia van de N.V. veree- nigde Koninklijke Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen te Velsen, een druk bezochte algemeene ledenvergadering gehouden. Na de openingsrede werd op voorstel van den algemeen voorzitter, onder applaus der vergadering, besloten het vol gende telegram te zenden aan H. M. de Koningin: „Bij den aanvang van de jaarlijksche algemeene vergadering veroorlooft het Verbond van Nederlandsche werkgevers zich Uwe Majesteit als Hoofd van den Nederlandschen Staat zijn eerbiedige hulde te brengen en Haar de verzekering te geven van zijne verknochtheid aan het Huis van Oranje". Na vaststelling van de notulen der vo rige algemeene ledenvergadering werden tot leden van de notulencommissie be noemd de heeren H. Tieleman, J. Ham burger en J. Duyvis. Na eenige discussie werd het jaarver slag vastgesteld. Vervolgens was aan de orde de verkie zing van 6 nieuwe bestuursleden, ter ver vulling van de vacatures, ontstaan door periodieke aftreding van de heeren: dr. G. C. A. van Dorp, ir. W. H. v. Leeuwen, ir. A. de Kanter, S. M. D. Valstar en dr. A. C. van Rossem en door tusschentijd- sche aftreding van den heer T. L. Koning. Het bestuur stelde voor te benoemen in de vacature-van Dorp, J. Heringa, di recteur van de N.V. van Cranenburgh en Heringa's Sajetfabriek te Leiden; in de vacature van Leeuwen: ir. W. H. van Leeuwen (bij het bestuur was n.l. een verzoek van meer dan 50 leden ingeko men om ingevolge art. 12 der statuten tot herkiezing van den heer Van Leeuwen te besluiten); in de vacature-De Kanter: ir. H. C. Wesseling. directeur van de N.V. Kon. Maatschappij ..De Schelde" te Vlissingen; in de vacature-Valstar: H. A. Crommelin, directeur der N.V. Rotterdamsche Lloyd te Rotterdam; in de vacature-Van Rossem: dr. H. P. Heineken. directeur van Heine- ken's Bierbrouwerij N.V.. Amsterdam; in de vacature-Koning: B. A. Pouls-Wilkens. di recteur van de N.V. Stroostof- en Papier fabriek Phoenix te Veendam. Op voorstel van den heer Haex werden deze leden bij acclamatie gekozen. Vervolgens werden de balans en de reke ning en verantwoording van het verbond over 1931 vastgesteld en werden benoemd tot leden van de rekeningscommissie tot het nazien van de balans en de rekening en verantwoording over 1932 de heeren: jhr. C. C. Röell, J. C. Redelé Jr., en ir. S. H. Stoffel en tot plaatsvervangende leden K. H. Tusenius. ir. A. J. F. Beuker en prof. Is. de Vooys. Overeenkomstig het voorstel van het be stuur werd daarna de contributie-grond slag voor het volgend jaar vastgesteld. In verband met de tijdsomstandigheden had het bestuur gemeend een verlaging van 10% te moeten voorstellen. De vergadering ging met deze voorstellen accoord. Na afloop der vergadering gebruikten de leden in twee groepen een koffiefnaaltijd in het gebouw Concordia en in het Casino van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfa brieken N.V. te Velsen. Verder stond voor den middag op het program een bezoek aan de nieuwe cen trale van het Prof. Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland en aan de Cementfabriek van de Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfa brieken N.V. In verband met den beperkten tijd moes ten de leden zich in twee groepen verdee- len. welke deze bezoeken tegelijk brachten. Na afloop had een officieele ontvangst plaats door het gemeentebestuur van Vel sen. waarna de Velsener leden van het Verbond een thee aanboden ln het park Velserbsek. De gemeenschanneUike maal tijd werd te Bloemendaal gehouden. BONDSDAG VAN „HORECAF. Actie tegen te hoogc electriciteits-tarieven Op den gisteren te Rotterdam gehou den bondsdag van „Horecaf" is er na de openingsrede van den voorzitter, den heer Hanja, gesproken door de heeren Ed. G. Schürman en W. Nagtegaal over de per- soneele belasting en haar onbillijke toe passing; en ir. H. W L. Brückman en dr. C. Visser over de electriciteitstarieven. Laatsgenoemde gaf den bond in overwe ging om te doen nagaan, of plaatselijk niet te veel wordt betaald. Dit zou de grondslag kunnen zijn voor een vrucht dragende actie. De bondsvoorzitter deelde mede, dat het bondsbestuur de zaak ernstig in studie zal nemen. Besloten werd de volgende bondsdag te Amsterdam te houden. De voorzitter heeft hierna ter sprake gebiacht eenige verkeerde gebruiken in het hotel-, café-restaurantbedrijf nl. de niet-berekening van autostalling en over dreven toegiften bij de borrels. Wat dit laatste betreft, vestigde de heer Mannes (Rotterdam) er de aandacht op, dat de groote zaken hiermede voorgaan. Spr. raadde aan door middel van een krachtige actie aan dezen misstand een einde te maken. Mededeeling werd gedaan van een plan van den Bond van Wijnhandelaren tot 't houden van een wijnweek, teneinde het wijngebruik, dat den laatsten tijd zoo ge daald is, weer omhoog te brengen. De voorzitter zegde medewerking in die richting toe. Dit zal dan echter een aangelegenheid worden voor de plaatse lijke afdeelingen. Verder werd medegedeeld, dat een uni form wijnglas zal worden gepropageerd. Dit als een stap op den weg naar vedere normalisatie, welke ook op het gebied der textielgoederen is begonnen. RECLAME. 6773 DE ZUIDERZEE VERDWENEN. Verdeeld in IJsselmeer en Waddenzee. De minister van Waterstaat brengt ter algemeene kennis dat de volgende namen zijn vastgesteld: Voor het afgesloten ge deelte van de Zuiderzee: IJsselmeer: voor het overige gedeelte van de Zuiderzee be noorden den afsluitdijk: Waddenzee. Zij is geen uitzondering! Zoo zijn er duizenden: jong, mooi, van groote charme en met bijna volmaakte vormen. Terecht zijn zij trotsch op haar schoonheid, maar schenken merkwaardig genoeg te weinig aandacht aan haar teint. Is er iets dat méér afbreuk doet aan een fraai figuur dan de ontsierende puistjes van een verj waarloosde gelaatshuid? En toch, hoe gemakkelijk is het de teint jong en frisch te houden! Past slechts de bekende Palmolive methode toetweemaal daags twee minuten krachtige massage met het overvloedige schuim van Palmolive zeep en warm water. Afspoelen met warm, vervolgens met koud water. Ook u zult baat vinden bij deze een voudige behandeling H 32-65 AB I) DE LOONSVERLAGING IN DE BOUWBEDRIJVEN. Voorstellen door de patroons-organisatie aangenomen. Gisteren is te Amsterdam een buiten gewone ledenvergadering gehouden van den Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland, waarin de voorstellen tot tusschentijdsche wijziging der Landelijke Collectieve Arbeidsovereenkomst zijn be handeld. De drukbezochte vergadering werd geleid door den heer B. van Eesteren uit 's-Gravenhage. Er werden verschillende bezwaren ge opperd tegen het feit, dat de nieuwe re geling langer zal duren dan tot 1 Maart a.s., op welk tijdstip het bestaande con tract zou zijn afgeloopen. Uitvoerig werd het compromis door het bestuur verdedigd, o.m. met het argument dat de regeeringstoezeggingen een sanee ring van het bedrijf meebrengen en dat te verwachten is, dat er behalve de toege zegde f. 20 millioen van de Regeering ook het noodige werk van particulieren zal loskomen, gezien de thans toegepaste ver laging. Mede dank zij het feit, dat bij de be handeling in een aantal afdeelingsverga- deringen van de zijde van het hoofdbe stuur persoonlijke toelichting was ver strekt. werden de voorstellen ten slotte met 176 tegen 26 stemmen aangenomen. De vergadering sprak als haar oordeel uit, dat in de bestekken der uit te voeren werken, de toepassing der nieuwe arbeids voorwaarden dient te worden verrekend. Bovendien werd het van belang geacht, dat de regeeringsgelden zoo doelmatig mogelijk zullen worden besteed door de werken te laten aanbesteden en niet in eigen beheer te doen uitvoeren. Door de beslissing van deze organisatie, waarvan de meerderheid der patroons deel uitmaakt, is de totstandkoming der nieuwe overeenkomst, behoudens het re ferendum van den Algemeenen Neder landschen Bouwvakarbeidersbond, thans een belangrijken stap nader gekomen. BEPERKING VAN KOSTELOOS PROCEDEEREN. Een wetsontwerp ingediend. Een wetsontwerp is ingediend tot her ziening der voorschriften nopens de toe lating om kosteloos te procedeeren. In de memorie van toelichting wordt ge zegd, dat op de regeling van het Armen- recht in burgerlijke zaken sinds lang cri- tiek wordt uitgeoefend. Hoofdzakelijk zijn het de bepalingen, volgens welke voor het staven van het onvermogen het z.g. bewijs van onvermogen voldoende is, die het daarbij moeten ontgelden. De praktijk toch heeft uitgewezen, dat het bewijs van on vermogen in tal van gemeenten te gemak kelijk wordt verkregen. Hoofdbeginsel van het onderhavige ont werp is, dat voortaan hij die kostelooze procedure verzoekt in plaats van een be wijs van onvermogen moet overleggen een duplicaat van zijn aanslagbiljet in de be lastingen naar het inkomen en naar het vermogen of een verklaring van de belas ting-autoriteiten, dat de verzoeker in die belastingen niet is aangeslagen. Bij het ontwerp is na rijp beraad niet overgenomen het denkbeeld van de advo- catenvereeniging, om onderscheid te ma ken tusschen onvermogen en minver mogen. Het wetsontwerp voert verder op het voetspoor van verscheiden buitenlandsche wetgevingen, de mogelijkheid in, dat de eenmaal verleende vergunning tot koste looze procedure wordt ingetrokken. Het kan toch zijn, dat de financieele toestand van den verzoeker in den loop van het proces te zijnen gunste is gewijzigd. Ook wordt voorgesteld de mogelijkheid van een voorloopige vergunning voor ge vallen van onverwijlden spoed. Uitgesproken: N. Verbruggen, landbou wer. Hillegom, Elsebroekerlaan. R.-c. mr. S. J. Pit, cur. mr. M. A. v. Eek, Haarlem. Opgeheven, wegens gebrek aan actief, J. G. v. Es, Haarlemmermeer en L. Ebbing, Hillegom. RECLAME. DRAlSttlA-vANVALKEMBURQ'S-- ft A mLEVERTR/ 5586 DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. iliiiRI Tenslotte is voorgesteld om ook de bepa lingen, die de vrijstelling van zegel- en registratierecht met betrekking tot het onderwerp der kostelooze procedure rege len, te herzien.. Ter vereenvoudiging wordt voorgesteld dat alle vrijstellingen worden ondergebracht in de Zegelwet 1917, terwijl de opsomming voorkomende in de Zegelwet 1917 kan worden vervangen door een ver wijzing naar de eerstgenoemde wet. Daar door wordt gelijkheid van behandeling ten aanzien van beide rechten verkregen welke thans in enkele gevallen ten gevolge van de dubbele regeling ontbreekt. VERSPREIDE BERICHTEN. De heer Th. M. Ketelaar (V.-D.) te Amsterdam herdacht gisteren het feit, dat hij gedurende vijf en dertig achtereenvol gende jaren lid was van de Tweede Kamer. UIT NED. OOST-INDIE. DE MERAPI DREIGT WEER. SEMARANG, 22 Sept. (Aneta). Dr. Stehn van den Vulkanologischen Dienst, die ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld, rap porteert, dat de lava, welke zich in den krater van de Merapi bevindt, stijgende is. Vorige week werd door dezen Dienst een stelsel van spleten gerapporteerd, waar langs de lava vloeide, doch thans wordt ge constateerd, dat deze spleten tot een groote spleet geworden zijn, in het midden waar van zich een eilandje bevindt. De temperatuur van de lava is thans 842 graden C. De gloeiende massa bevindt zich nog slechts op den geringen afstand van 30 cM., onder den bovenrand van de cirkelvormige spleet. Dr. Stehn' acht het noodig. dat de bewa kingsdienst een flinke uitbreiding zal onderaan.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9