73ste Jaarsrang VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1932 No. 22243 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. ner regel voor advertentlën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueelë opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week 1.0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladra EERSTE BLAD. ADRES AAN B. EN W. Over de toezegging der Zondagswet Aan het college van B. en W. is volgend adres gezonden: Ondergeteekende, R, Uges, directeur vari de N.V. Ned. Theater Exploitatie Mij. aan den Stationsweg 19 alhier, wendt zich met 't verzoek tot UEdelachtbaren. om Uw be sluit van den 15den October 1931, betref fende de toepassing der Zondagswet in dien zin te w-zigen, dat ook op den lsten dien zin te wijzigen, dat ook op den lsten Kerstdag, evenals op den gewonen Zondag, des namiddags te 2 uur met de voorstellin gen mag worden aangevangen. In een toelichting wordt gezegd: Alle belanghebbenden bij het amuse mentsbedrijf en de caféhouders met muziekvergunning zijn U ten zeerste erkentelijk voor Uw genomen besluit dd. 15 October 1931, waarbij een mildere toepassing van de Zondagswet is tot stand gekomen. Zij hadden echter gaarne gezien, dat in dit besluit de in het adres genoemde feestdagen zouden worden gelijk gesteld met den Zondag, immers de Zondagswet van 1815 stelt die dagen ook op één lijn met een gewonen Zondag. Uit betrouwbare gegevens, welke ons ten dienste staan, blijkt, dat Leiden de eenige gemeente is in Nederland, waar het verboden is, op den lsten Paasch-, Pinkster en lsten Kerstdag vermakelijkheden of concerten te geven. Tegen dit verbod zou geen bezwaar zij aan te voeren, als de Zondagswet in de andere gemeenten op de zelfde wijze zou worden toegepast. Wij halen alleen slechts aan de gemeenten in de omgeving van Leiden; wij zien dan. dat in Amsterdam, Haarlem, Warmond, Noordwijk, Zoeterwoude, Voor schoten, Wassenaar, Den Haag, Delft, Schiedam en Rotterdam die feestdagen gelijk gesteld worden met den gewonen Zondag en zooals ons ter oore kwam, staat het Gemeentebestuur van Oegstgeest ook vermakelijkheden toe op die feestdagen, wanneer het gevraagd wordt. Het uitgaand publiek van Leiden en de omliggende gemeenten blijft op die dagen niet in huis, of is tevreden met een wan deling, omdat in Leiden de theaters ge sloten zijn en in de café's geen muziek wordt gegeven. Het zoekt elders vermaak, waardoor de verteringen buiten Leiden werden gemaakt en andere vermakelijk heden bezocht. Andere gemeenten profi- teeren dus van de strenge toepas^ng der Zondagswet in Leiden. Daargelaten dat belanghebbenden en 't personeel bij de café's- en amusements bedrijven te Leiden ernstig worden gedu peerd; ook de leveranciers van dranken en eetwaren zien op die dagen hun omzet verloren gaan. Hetzelfde geldt voer de Gem. Lichtfabrieken, voor wat betreft de levering van stroom en gas. Bovendien derft de gemeente de vermakelijkheids belasting; andere gemeenten strijken c)ie belasting op. Adressant veroorlooft zich U nog op te merken, dat naar hare meening niemand aanstoot behoeft te nemen a. voorstellingen of concerten, welke in zalen worden gege ven, omdat van de openbare straat dit niet zicht- of hoorbaar is. Zij verneemt, dat de krijschende muziek, welke door luidsprekers (staande voor open vensters aan de straatzijde) over den openbaren weg schettert, zelfs tijdens de uren, waar op kerkdienst wordt gehouden, eerder aanstoot zal geven, dan een voorstelling in een afgesloten zaal. Toch wordt tegen deze hinderlijke radiomuziek door de kerk gangers geen bezwaar geopperd of ge sproken van de ontheiliging van den Zondag. Dat blijkt wel hieruit, omdat op den lsten Pinksterdag 1.1. (het was een mooie zomerdag) in de geheele stad radio muziek op de openbare straat hoorbaar was en wel in het bijzonder tusschen 5 en 7 u. des avonds, dus juist op die uren, dat kerkgangers zich van of naar de kerk be gaven. Het was echter dien dag, dus ook des avonds, verboden voorstellingen te geven, waaraan niemand aanstoot behoef de te nemen en waardoor velen in hun moeilijk bestaan zijn benadeeld. Na deze uiteenzetting hoopt adressante, dat U zult besluiten om de Zondagswet in Leiden toe te passen, evenals in de andere gemeenten, namelijk om de drie genoemde feestdagen gelijk te stellen met den ge wonen Zondag. ACADEMISCHE EXAMENS. De Academische Senaat is voor het jaar 19321933 als volgt samengesteld: prof. dr. j. h. Zaayer, rector-magnificus; prof. dr. j. Huizinga, secretaris; prof. dr. L. "?an Itallie, oudste assessor; prof. mr. E. M. Meyers, prof. dr. A. J. Wensink en prof. dr. W. B. Kristensen, assessoren; plaats vervangende assessoren zijn prof. dr. J. v. d. Hoeve, prof. dr. W. de Sitter, prof. mr. D. van Blom en prof. dr. N* J. Krom, Ds. J. A. PRINS, t In den ouderdom van 82 jaar is te Epe in Gelderland, waar hij gedurende vele jaren als predikant aan de Ned. Her vormde Gemeente verbonden was, overle den ds. J. A. Pfins, tot voor korten tijd hier woonachtig en door zijn beminnelijke persoonlijkheid bij vete stadgenooten in hooge mate gezien en geëerd. Jan Andries Prins werd 28 Februari 1850 alhier geboren als een zoon van den bekenden hoogleeraar in de theologie. Hij studeerde aan de Leidsche Universi teit en werd op 24-jarigen leeftijd als candidaat in de Ned. Herv. Kerk tot de evangelie-bediening in de prov. Noord- Holland toegelaten. Achtereenvolgens stond hij als predikant te Berkenwoude 1875'78), Nieuwveen (18781883) en Dokkum (1883), totdat hij in 1888 naar Epe werd beroepen. Hier, in deze rustige omgeving kon ds. Prins zijn herderlijke gaven tot volle ontplooiing brengen en in de bijna dertig jaar, gedurende welke hij de gemeente Epe diende .heeft hij zich ontelbare vrienden gemaakt, wier vriend schap hem ook na zijn eervol, emeritaat hem op 15 Mei 1917 verleend tot in de Sleutelstad achterhaalde. De overledene was o.m. stichter van de Eper gemeentewoning met leeszaal, waar voor hij de middelen schonk en een groote steun ook op financieel gebied van diverse philantropische instellingen op vrijzinnig godsdienstig gebied in den lande. Hier ter stede trad ds. Prins niet bij zonder op den voorgrond. Wel was hij o m. regent van het Oudeliedenhuis op de Heerengracht, had hij zitting in den raad van toezicht op het Kon. Militair Invali denhuis en was hij geruimen tijd bestuurs lid van de Leidsche afdeeling der Ned. Ver. tot Dierenbescherming, maar zijn karakter bracht mee, dat hij zich bij voorkeur op den achtergrond bewoog. Wie evenwel het voorrecht genoot per soonlijken omgang met hem te mogen hebben, werd telkens weer getroffen door zijn zachtheid van gemoed en zijn rustig- bezonken oordeel. Wie hem gekend heeft, zal ds. Prins niet licht vergeten. Hij ruste in vrede. Het stoffelijk overschot zal a.s. Maan dag om 12 uur op „Rhijnhof" worden ter- aardebesteld. HET 15-JARIG JUBr^EUM DER VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Drukbezochte receptie. Gistermiddag vond !n „Den Burcht" een drukbezochte receptie plaats ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan der Veree- niging van Mathesianen. De zaal was feestelijk met bloemen versierd, terwijl diverse bloemstukken waren binnengeko men. Onder degenen, die het Bestuur kwamen gelukwenschen merkten wij o.a. op afgevaardigden van het Bestuur van het M.S.G. de heeren ir. Touw en mr. Sypkens, de directeur van het M. S. G. ir. Verwijs, de directeur der gemeentelijke H.B.S. de heer dr. van Schalkwijk en ver schillende afgevaardigden der Vereeniging van Oud-leerlingen. Deze middag was mede bestemd voor de plechtige installa tie van dr. Crommelin, als eerelid der vereeniging. De voorzitter de heer Sanders heette de aanwezigen hartelijk welkom en memo reerde het een en ander omtrent het doel en de ontwikkeling der V.V.M. Hij bracht dank aan den oprichter en het eerelid ir. Fleugels, alsmede aan degenen, die zich in den loop der jaren voor de vereeniging verdienstelijk maakten. Voorts aan het Bestuur van het M. S. G., de leeraren en de hoogleeraren van het Natuurkundig Laboratorium, Met eenige woorden wees spr. op de Revue, welke morgenavond in de Stadsgehoorzaal wordt gegeven en waarvoor nog eenige kaarten beschikbaar zijn; hieraan werken 80 Ma thesianen mede. Spr. wees er op, dat het afgeloopen jaar zeer succesvol was geweest; de groei van leden en donateurs nam weer toe. Hierop richtte hij het woord tot dr. Crommelin, wiens bijzondere verdiensten voor de vereeniging zeer gewaardeerd worden. Van deze verdiensten werden genoemd de lezingen in het Natuurkundig Labora torium, in welke dr. Crommelin een werkzaam aandeel heeft gehad, het leiden der excursies, de bereidwilligheid voor de studeerenden, enz. Als dank voor al deze verdienstelijke bemoeiingen was het spre ker een genoegen dr. Crommelin het eere lidmaatschap te mogen aanbieden: een zeldzaam feit, omdat men met zulk een aanbieding zuinig is en blijven zal. Hij bracht tevens hulde aan den ontwerper der oorkonde den heer Gertenaar en sprak de hoop uit. dat dr. Crommelin nog veel nuttig werk voor de vereeniging zal mogen verrichten. Dr. Crommelin, hierop het woord ne mende, bracht dank voor de waardee- rende tot hem gesproken woorden. Hij stelde het eerelidmaatschap buitengewoon op prijs en hoopte dit waardig te zullen maken. Spr. bracht eenige herinneringen uit de periode 19051910 naar voren, wees op den geest van onderling vertrouwen, die op het laboratorium heerscht en hoopte nog vele jaren in het belang van de leerlingen werkzaam te kunnen zijn. Na het zingen van het Mathesianen- lied en een dronk op het M. S. G. was de plechtigheid geëindigd. De presidente der damesgymnastiekver. „Concordia", mevr. de JongVolker, wenschte het bestuur geluk met dezen dag en bood een fraaie bloemenhulde aan; de leden dezer vereeniging zullen haar medewerking aan de te houden revue verleenen. Vervolgens bracht het eerelid Ir. Fleu gels zijn gelukwenschen over en wierp een terugblik op de jaren '15'16'17, den tijd van den wereldoorlog, met dienst plicht, gebrekkige treinenloop, stoffelijke ontbering, mogelijke oorlog voor ons land, allemaal factoren, die de positie der Mathesianen onzeker maakten. Zij bleven echter volharden; er werden zelfs kleine clubs gevormd en er waren leden, die de studie voor hun collega's overschreven, wanneer deze niet konden volgen. Zoo ontstond de band, die later tot stichting der vereeniging leidde. Den leerkrachten van het M. S. G. ontging het gemeenschapsgevoel der Mathesianen niet. In 1916 werd door Mej. de Baat een prijsvraag uitgeschreven voor een Mathe- sianenlied, die met goeden uitslag werd bekroond. Van de oprichters noemde spr. de hee ren Dey, Versteeg, Vermeer, van Deen, Wanrooi en Jansen. Er bleef nog één moeilijkheid te overwinnen, n.l. het ver werven van de sympathie van het be stuur en de leeraren. Dank zij bijzondcren steun van den toenmaligen directeur den heer Vermaas, kwam het contact tot stand. Ir. Fleugels herinnerde voorts aan de vele gehouden lezingen en noemde in dit verband de namen der heeren Baten burg, Blom, Meerburg. Schuit, dr. Schalk wijk en Verhey de Winter. Voorts bracht spr. dank aan mej. de Baat en ir. Verwijs den directeur der school. Nog leverde spr. eenige beschouwingen over den huidigen toestand. De positie der Mathesianen is niet rooskleurig, doch de samenleving zal altijd behoefte aan goede technici be houden. Daarom spoorde hij aan één te blijven en den goeden geest met den di recteur en de leeraren te bewaren. Spr. wenschte dr. Crommelin met zijn eerelid maatschap geluk. Het complex Mathesis- Ver. van Mathesianen-Natuurkundig La boratorium kan de verstandhouding slechts ten goede komen. Ir. Verwijs sprak zijn leerlingen nu eens niet met „jij en jullie", doch met. „U en mijne heeren" toe. Spr. roemde de voort varendheid van het bestuur en zijn ener gie, waarvan de intelligente lezingen ge tuigen. Hij wekte de leden op. er altijd zor£ voor te dragen, zulk een bestuur te behouden. Er is één ding, waaraan spr. niet kan voldoen, n.l. het bijwonen der lezingen op Zaterdagavond, die voor zijn gezin gereserveerd blijft, daar de geheele verdere week bezet is. Spr. hoopt, dat zulks niet geweten wordt aan gemis aan belangstelling. Na een algemeen dankwoord van den voorzitter, den heer Sanders, werd de bij eenkomst besloten, waarna men nog eeni- gen tijd gezellig bijeen bleef. Het 15-jarig jubileum is op waardige wijze ingezet! ALG. NED. VENTERSBOND. Openbare vergadering der Leidsche afdeeling. Als de voorzitter der afd. Leiden, de heer M. J. v. Steyn de vergadering omstreeks halfnegen opent, is de groote zaal van ..Concordia" half gevuld. De voorzitter geeft onmiddellijk 't woord aan hoofdbestuurder S. Presser uit Am sterdam. die begint met het uitspreken van zijn blijdschap dat deze afdeeling reeds is uitgegroeid tot ruim 100 leden. Hierna schetst spreker de noodzakelijk heid van een bijsteun voor venters, opdat zij hun beroep kunnen blijven uitoefenen. Spreker schetst de verzoeken aan Maat schappelijk Hulpbetoon gedaan en laat een woord van protest hooren tegen het feit, dat de afdeeling tot nu toe op het reeds twee maanden geleden verzonden adres aan den gemeenteraad nog geen bescheid ontving. Voorts roept spreker alle venters van Leiden toe: .Zit nu niet stil. maar breidt uw organisatie steeds uit en vraagt tot gli krijgt!" Nadat spreker enkele vragen had be antwoord en nog eens dep nadruk had ge legd op de spreuk: ..Eenheid maakt macht" sloot de voorzitter deze openbare vergadering en werd overgegaan tot huis houdelijke vergadering. DE BESTEMMING VAN HET OUD ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Wij lezen in de Memorie van Antwoord op de begrooting ,van Onderwijs het vol gende Wanneer in het aanstaand najaar te Leiden ten gevolge van de overbrenging van de chirurgie naar de hiervoor in het nieuwe ziekenhuiscomplex gestichte kliniek het oud academisch ziekenhuis geheel zal zijn ontruimd, is het oogenblik aangebro ken om, ter afsluiting van de sinds zoo vele jaren in uitvoering zijnde plannen in dit gebouw het Rijksmuseum van ethonografie onder te brengen. Er zal onder de gegeven omstandigheden volstaan moeten worden met een voorloo- pig zeer eenvoudige inrichting en opstel ling, waarvoor, behalve van andere zijden te verkrijgen middelen, de Minister in to taal f. 100.000 meent te moeten aanvragen. Een eerste termijn van f. 40.000 is hiervoor uitgetrokken. Het ligt voorts in de bedoeling de vrij komende huizen naast het academiege bouw eerlang voor administratie- en col legeruimten te bestemmen, waaraan drin gend behoefte bestaat. HET RAPPORT-WELTER EN DE R.-K. VOLKSPARTIJ. Rede van den heer Felix Donders. Op uitnoodiging van de Leidsche afdee ling der R.-K. Volkspartij hield de heer Felix Donders, lid van den gemeenteraad van Tilburg, gisteravond in „Concordia" een rede over bovengenoemd onderwerp. De voorzitter, de heer J. van Stralen, opende de drukbezochte vergadering met een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot de afgevaardigden uit Amsterdam en Haarlem. Spr. sprak vervolgens zijn groote teleurstelling uit over 't feit, dat de „Leid sche Courant" geen advertentie voor deze vergadering heeft willen opnemen en gaf daarna het woord aan den heer C. Hensing, secretaris der vereeniging, die met eenige welgekozen woorden vaandels aanbood aan de afdeeling en aan de propaganda- club. Daarna besteeg de heer Donders onder applaus der vergadering het podium. Deze liet allereerst een woord van fel protest hooren tegen eon redactioneele uitlating van bovengenoemde courant als zou spr. „door misleidende en verwarrende leuzen de politieke eenheid der Roomsch-Katho- lieken trachten te verstoren" en als zou „de R.-K. Volkspartij critiek uitoefenen, alleen omdat ze dat wil." Tegenover deze citaten stelt spr. uitlatingen van volbloed-staats partij-ers, die ruiterlijk de door de Volks partij in de Staatspartij gewraakte be staande misstanden erkennen (pater dr. Vrijmoed, Max van Poll, e.a.). Tegenover verwijten als „ontevreden elementen" stelt spr. de eisch der Volkspartij: „algeheele ombouw van het maatschappelijk stelsel in den geest van Jezus Christus, onzen Heer." Komende tot zijn eigenlijk onderwerp, het rapport-Weiter, zeide spr., dat sedert het verschijnen der Miliioenennota niet meer gesproken kan worden van een com missie-Weiter, doch van Ruys c.s. De sombere perspectieven, welke het rapport-Welter bood, noemt spr. een door gestoken kaart ten gunste van de regeering en alle conservatieve elementen In hét parlement. De samenstelling der commissie was op zichzelf al een schandaal, zóó oer- kapitalistisch-conservatief. Nu tracht de regeering nog een mooie rol te spelen door het te laten voorkomen alsof zij de in het rapport voorgestelde be zuinigingen grootendeels heeft tegenge houden. Sprekende over de jongste Troon rede, zeide de heer Donders, dat niets de Koninklijke waardigheid weer naar bene den kan halen dan de voorlezing van deze Tronrede. Spr. keurt het optreden van de beide communisten in de Ridderzaal on voorwaardelijk af, maar vraagt zich toch af of de provoceerende houding van den heer Duymaer van Twist daartoe niet de aanleiding vormde. Het „meesterstuk van opzettelijke onbe duidendheid", dat Troonrede heet, werd gevolgd door de Millioenenota, waarin de consequenties van het rapport-Weiter ge deeltelijn: zijn verwerkt. Het brengt verlaging van de salarissen van het overheidspersoneel en verhooging der belastingen. Dat laatste is op zichzelf prachtig, mits men het haalt daar waar het te halën valt. Inplaats daarvan wordt de opbrengst van het bier-accijns met 26 millioen verhoogd, terwijl bier toch een volksdrank is. Op Defensie wordt 7»/2 mil lioen bezuinigd. Op zichzelf weer goed, maar iedere Katholiek moest zich op het standpunt stellen „geen man en geen cent" (applaus). Spr. citeert vervolgens eenige bladen over de Millioenen-nota, welke unaniem van meening zijn, dat de in dit regeeringsstuk voorgestelde plannen een aftjraakpolitiek inhouden. Het volksonderwijs wordt hevig besnoeid en de steunuitkeeringen aan de werkloozen zullen heusch ook nog wel volgen. Dat deze thans nog niet verlaagd zijn, is alleen te danken aan S. D. A. P. en de R.-K, V.-P. Spr. onderbrak zijn be toog met de waarschuwing om niet te ju belen over bezuinigingen, welke in hes re port-Welter worden voorgesteld en door de regeering oogenschijnlijk nog niet zijn toegepast, maar eerst de oegrootingen af BINNENLAND. Te Epe is overleden ds. J. A. Prins (Stads nieuws, 1ste Blad). De jaarvergadering van het Verbond van Ned. Werkgevers .Binnenland, 3de Blad). Dé loonsverlaging in het bouwbedrijf door de patroons-organisaties aangenomen. (Binnenland, 3de Blad). De begrooting voor Waterstaat (Binnen land, 3de Blad). Te Rotterdam is de bondsdag van „Horecaf" gehouden (Binnenland, 3de Blad). Beperking van het kosteloos procedeeren. (Binnenland, 3de Blad) Ons parlementair overzicht (3de Blad). Bezuiniging op Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen (Kerk en School, 3de Blad) Samenstelling van het voorloopig Neder- landsch voetbal-elftal (Sport, 4de Blad). Garnalenbootje bij Zandvoort omge slagen; de beide opvarenden worden ver mist (Laatste Berichten, 1ste Blad). De bij de relletjes te Den Haag gewonde verkeersagent is heden overleden (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. Rondom de ontwapeningskwestie (Bui tenland en Tel., 1ste Blad). Rumoerige zitting van den Pruisischen Landdag (Buitenl., 1ste Blad). Het onderzoek naar het gebeurde in den Rijksdag op 12 Sept. j.l. (Buitenland, 1ste Blad). te wachten, waarin deze bezuinigingen zijn verwerkt. Na de pauze hekelde spr. de z.i. geraf fineerde politiek van de tegenwoordige regeering en noemt als voorbeelden het Kortingswetje der gemeente-ambtenaren en de loonsverlaging der bouwvakarbeiders. De kapitalistische en militaristische po litiek der R.-K. Staatspartij is door de ver eenzelviging met de R.-K. Kerk oorzaak van een massalen geloofsafval, zooals pater Vrijmoed deze maand nog zelf ge tuigde. Spr. keurt de houding dier afvalligen allerminst goed, doch kan zich deze inden ken. De partij en de Kerk zelve zijn er de schuld van (Geroep: zeer juist). Op verschillende gronden betwist spr., dat de Staatspartij een principieel-katho- lieke partij zou zijn. Er mankeert nog heel veel aan de uitleving van de katholieke beginselen op maatschappelijk terrein. Spr. eindigde met een opwekking om eendrachtig te strijden onder de vaan der R.-K. Volkspartij en de rijen der R.-K. vak organisaties niet dan in uiterste noodzaak te verlaten. Nadat een afgevaardigde uit Amsterdam nog een enkel woord had gesproken, werd de vergadering even over halftwaalf met den christelijken groet gesloten. NOTARIS BON BEDANKT ALS TRUSTEE DER LEMVOG. Blijkens de agenda voor de tegen Za terdag 1 October a.s. bijeengeroepen ver gadering van ö'/so/o obligatiehoudersver. Lemvog, heeft notaris M. G. Bon alhier bedankt als trustee. De agenda luidt n.l.: Wijziging Trustakte, benoeming Trustee wegens bedanken van tegenwoordigen Trustee. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Timmerbedrijf Chr. Snel Fzn., Nieuw- straat 10, Alphen a. d. Rijn. Eigenaar Chr. Snel, Alphen a. d. Rijn. B. van Rijn, Elleboogsteeg 3, Katwijk a. Zee; grof-hoef- en kachelsmederij. Eige naar B. van Rijn, Katwijk a. Zee. Wijzigingen: P. de Gruyter en Zoon, N.V. (f.), Maars- manssteeg 10, Leiden; hoofdz.: Orthen- straat 14, 's-Hertogenbosch. Vestiging filiaal: Katwijk a. Zee, Voorstraat 18; Lei den, v. d. Werfstraat 17a. N.V. Meelfabriek „De Rijn" v.h. firma wed. T. J. Bots, Utrechtsche Jaagpad 2, Leiden. Uittreden wnd. directeur B. H. J. van Linden, Wassenaar. Nieuwe direc teur J. Bots, Leiden. W. Schoneveld, Kerkstraat 4, Katwijk; huisschilder en behanger. Overleden eige naar W. Schoneveld, Katwijk a. d. Rijn, dd. 10 Mei 1931. Wijziging handelsnaam in wed. W. Schoneveld. Nieuwe eigenaar wed. G. Schoneveld—van Onck, Katwijk a. d. Rijn,

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1