UUDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 22 September 1952 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. BEURS0VFRZIOHT. SPORT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 766. Hedenmiddag 3 uur: 758. buitenlanusch weerbericht. (Medegedeeld door het Konlnkl. Ned. MeteoroL Inst„ De Bildt.), Hoogste stand: 767.6 te Praag. Laagste stand: 739.4 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 23 Sept.: Meest matige, waarschijnlijk tijdelijk «nemende Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt betrokken met opklaring. Waarschijn- i regenbuien. Iets zachter. telegrafisch weerbericht. riL Kon Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt De Britsche eilanden, die gisteren onder jivloed waren van een uitlooper van een jebied van hoogen druk op den Oceaan iggen nu tusschen twee snel uitdiepende depressies, een nieuw gevormde tusschen IJsland en Schotland en een ander, die in de laatste dagen in het Zuidwesten van het gebied lag en zich langzaam West waarts bewoog, doch nu naar het Oosten wordt teruggedrongen, onder invloed van een sterke Westelijken luchtstroom De uitlooper van hoogen druk der Britsche eilanden is onder invloed van deze ver anderingen afgesplitst van het hooge ge bied on den Oceaan, dat zelf ook sterk af nemend is. en heeft zich naar Oost- Duitschland en Oostenrijk verplaatst. Daar deze snelle veranderingen klaarblij kelijk het gevolg zijn van processen in ïeer hooge luchtlagen, in de stratosfeer, elke grootendeels buiten de controle der waarnemingen blijven, is een verwachting bij dezen toestand onzekerder dan ge woonlijk. doch een terugloopen van den wind naar Zuid-Oost en Zuid, of bij een ïerdere drukdaling in het Noordwesten naar Zuid-West is voor onze streek wel waarschijnlijk, terwijl kans op regenbuien en iets zachter weer voor het volgende etmaal groot is. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: II1/- gr. C. (53 gr. F.) 12 uur 'smidd*. 121/* gr. C. (55 gr. F.) 13 uur nam.: 121/* gr. C. (55 gr. F.) nii OGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. I Voorm. te 3 u. 38 min.; nam. te 9 u. 15 ninuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 15Vs gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 7.30 nam. tot 6.17 voorm. MAANS- OP-^EtTONDERGANG. 22 Sept.: onder 15 u. 28; op: 21 u. 44. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het: candidaatsexamen Indisch recht mej G. Nooy, (den Haag) en de heer R. Wcijgers (Den Haag); taal kundig candidaatsexamen Indologie de hee- 'en J. Bobeldijk (IJmuiden) en C. F. Ellmer 'Pen Haag). o PLECHTIGHEID IN HET NIEUWE RAADHUIS TE KATWIJK. Reeds heden, den eersten dag na de ope- "g van het nieuwe raadhuis te Katwiix, •nd daar een huwelijksplechtigheid plaats wel tusschen Corn. Guyt en Jacoba aaienoord. Deze eerste plechtigheid in t raadhuis droeg een buitengewoon ka- tter. Behalve de ambtenaren van den Stand waren ook tegenwoordig de tgemeester de secretaris en de ambte- 'ren ter secretarie. Nadat de huweüjks- 'eialiteiten vervuld waren en de wethou- als gebruikelijk het jonge echtpaar 'i gecomplimenteerd nam ook de burge tester het woord' om het echtpaar geluk wenschen hierbij de hoop uitsprekend at het huwelijk een zeer gelukkige echt- l'bintenis zou mogen zi.in. Bij deze eer- - plechtigheid, hadden B en W. ge iend moest iets „extra's" zijn en daar- 1 bood de burgemeester namens het ge- ■tetebestuur der bruid een bouquet van aan die zij in dank aanvaardde. Te- zou door het gemeentebestuur een «b van deze plechtigheid worden gemaakt ter herinnering aan het jonge paar f' worden aangeboden Nadat een en an- j'op de gevoelige plaat was vastgelegd, noord? deze Plechtigheid die buiten het f]"sentehuis ook veel belangstelling trok. hot verleden. CHENMEISTER's ULTRAFOONl MAATSCHAPPIJ FAILLIET. J6 eerste Kamer van de Rechtbank te «sterdam verklaarde heden in staat van «bssement de N.V. Kiichenmeister's In- "jjMionale Ultrafoon-MaatschappijTot fteter-commissaris werd benoemd mr. Daay Fortman; tot curator Mr. J. van Valkenburg. UITVAART VAN WIJLEN DEN HEER AMENT. Onder buitengewoon groote belangstel ling, vooral uit de land- en tuïnbouw- wereld, vond te Roermond te teraardebe stelling plaats van het overleden Tweede Kamerlid, den heer G. J. C. Ament. In den stoet merkten wij o.m. op verschil lende leden der Tweede Kamer, de hee- ren M. Bongaerts, oud-minister van Wa terstaat, oud-minister Posthuma die met den overledene tal van jaren samen werkte in de Zuivelorganisaties, voorts mgr Poels uit Heerlen, het hoofdbestuur van de Limburgsche Land- en Tuinbouw- bond, enkele leden van Ged. Staten van Limburg, B. en W. van Roermond en vele burgemeesters uit Limburg. Ook tal van autoriteiten uit de land- en tuinbouw- wereld en van den Zuid-Nederlandschen Zuivelbond liepen in den stoet mee. De plechtige uitvaartdienst werd opgedragen in de Kathedraal in Roermond door De ken mgr. Lebron de Vexel. Op het kerk hof werd door verschillende sprekers uit de land- en tuinbouwwereld het woord gevoerd, waarbij de groote verdiensten van den overledene in het licht werden gesteld. NA DE RELLETJES IN DEN HAAG. Toestand van den agent nog zorgelijk. Hedenochtend was de toestand van den Dinsdagmiddag j.l. op de brug-Heeren- gracht te Den Haag door een messteek levensgevaarlijk gewonden agent van politie H. B. nog zorgelijk. Met den door een revolverschot getroffen 24-jarige communist E. uit Amsterdam, die evenals B. in het Gem. Ziekenhuis wordt verpleegd, gaat het thans nogal. RELLETJES TE DORDRECHT. Op het Begijnhof te Dordrecht had gisteravond een botsing plaats tusschen de politie en een volksoploop. In gebouw „Americain" werd een vergadering gehou den door de Nederlandsche fascisten, waarbij eenige personen door de politie uit de zaal werden gezet. Hierdoor ont stond op straat een oploop. De politie moest handelend optreden en voerde eenige charges uit, waarbij rake klappen vielen. Later kwam het weer tot ongere geldheden op de Groenmarkt, waar de politie met steenen werd bekogeld. Een der agenten werd aan den arm verwond. Hoewel de rust daarop spoedig werd her steld, werd toch nog een agent verwond, die, na verbonden te zijn. naar huis kon gaan. DE PRINS VAN WALES OP SCHIPHOL. Z. K. H. de Prins van Wales is heden middag om één uur in gezelschap van zijn adjudant op zijn doorreis naar Kopenha gen, waar hij de Britsche tentoonstelling zal openen, op Schiphol gearriveerd. Z. K. H. gebruikte de lunch in een voor hem gereserveerd vertrek nabij het Restau rant. waarna de Prins zijn reis vervolgde. o COCAÏNE-SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Heden zijn door de politie te Nijmegen aangehouden 4 Duitschers, die met een auto naar Nijmegen waren gekomen. In .eenige vakken van den wagen bleken groote hoeveelheden cocaïne verborgen te zijn. De cocaïne en de auto zijn in beslag ge nomen. De Duitschers zijn in arrest ge steld. o 35-JARIGE VROUW VERBRAND. In den vroegen morgen is de groote boerderij aan den Tjonger onder Mun- nikkeburen (Friesland) bij Heerenveen en bewoond door den veehouder Haver, af gebrand. De brand ontstond omstreeks 4 uur, terwijl de boer zich in het land be vond, om te melken. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen, zoodat In korten tijd de boerderij geheel afbrandde. De geheele inboedel en ook de groote voorraad hooi gingen verloren. De 35-ja- rige mej. A. Koopman, afkomstig uit Lemmer, lag bij het uitbreken van den brand nog te bed. Vermoedelijk heeft zij nog getracht te vluchten, want toen men haar ging zoeken, vond men het bed leeg. Om 11 uur hedenmorgen werd haar ge heel verkoolde lijk in de overblijfselen van de schuur gevonden. Zij schijnt op haar vlucht door den rook te zijn be vangen en is toen In de vlammen om gekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. INVOER VAN MELKPOEDER. De Crisis-Zuivel-Centrale brengt het volgende ter kennis van belanghebben den; Ter uitvoering van de Crisis-Zuivel-Wet zal met ingang van 25 September 1932 op ingevoerd melkpoeder door den importeur een heffing betaald moeten worden, over eenkomende met de heffing, welke op bin- nenlandsche melkpoeder verschuldigd is. In verband hiermede is met ingang van genoemden datum voor den invoer van melkpoeder vereischt een „vervoerver- gunning", afgegeven door de Crisis-Zul- vel-Centrale, welke wordt verstrekt tegen betaling van de verschuldigde heffing. Aanvraagformulieren voor een vervoer- vergunning zijn te verkrijgen aan het Bureau der Crisis-Zuivel-Centrale, Laan van Meerdervoort 84, den Haag. o HET CONFLICT IN DE SCHEEPVAART. Staking bij de Halcyonlijn opgeheven. Tusschen de Halcyonlijn N.V. en de Con tactcommissie van organisaties van werk nemers ter Koopvaardij is heden een overeenkomst aangegaan waarbij de Hal cyon zich verbindt vanaf 15 September jl. voor een maand de status quo in de tegen woordige gages en arbeidsvoorwaarden te handhaven. Indien de onderhandelingstermijn met den Bond van Werkgevers ter Koopvaar dij wordt verlengd, dan gelden deze ook voor de Halcyonlijn. Verder hebben de Halcyonlijn en de contactcommissie zich wederzijds verplicht dat al hetgeen in de nieuwe overeenkomst met den Werkge- versbond ten aanzien van de algemeene vrachtvaalt wordt bepaald, ook voor de Halcyonlijn in de collectieve contracten zal worden vastgelegd. Ten aanzien van deze tewerkstelling ziin dezelfde bepalingen aangenomen, die gel den voor de andere lijnen. In de vergadering heden met de beman ning der schepen van de Halyonlijn ge houden. is met algemeene stemmen beslo ten op deze voorwaarden tot opheffing der staking over te gaan, EEN KANTOORLOOPER OVERVALLEN. Vier jaar geëischt. Een 33-jarig los werkman en een 36- jarige timmerman hebben voor de vierde kamer der Amsterdamsche Rechtbank te rechtgestaan wegens poging tot diefstal. Hun was tenlaste gelegd dat zij te Am sterdam op 22 April j.l. op de Kalkmarkt getracht hebben een kantoorlooper zijn tasch te ontrukken en daartoe den man hebben beetgegrepen, met een revolver bedreigd en hem daarmee in het gezicht te hebben geslagen. De kantoorlooper hield de tasch echter stevig vs,sfc en begon om hulp te roepen, waarop zijn aanvallers op de vlucht sloegen. Beide verdacht-en ontkenden; zij zeiden niet op de Kalkmarkt te zijn geweest. Alle getuigen spraken, volgens hun ver klaring, onwaarheid. Evenwel: men kent deze verdachten: de timmerman heeft reeds elf vonnissen en tezamen ongeveer zeven jaar gevangenisstraf ondergaan, de los-werkman is viermaal veroordeeld en heeft ruim 4Vs jaar straf uitgezeten. De Officier van Justitie, mr. B. Kist, achtte een overvloedig bewijs aanwezig, waarvoor spr. o.m. de door een jongen bij den rechter-commissaris afgelegde verkla ring aanhaalde. Deze jongen hij was verschenen en de officier had van zijn ge tuigenis afgezien had in een verdachte een der personen herkend, die den bank- looper hadden aangevallen. De Officier van Justitie eischte ten slotte tegen ieder der verdachten, die hij als beroepsmisdadigers kenschetste, vier jaar gevangenisstraf. De verdedigers, de mrs. Heldring en De Wilde, pleitten vrijsDraak op grond van niet-bewezen-verklaring. De rechtbank zal 5 Oct. uitspraak doen. DE VERGIFTIGINGSZAAK TE BERGEN. Behandeling voor het Gerechtshof te Amsterdam. Heden behandelde het Amsterdamsche Gerechtshof in hooger beroep de gerucht makende vergiftigingszaak te Bergen, waarbij de 48-jarige echtgenoote van een rentenierend landbouwer en haar vriend terecht stonden van poging tot vergifti ging van den landbouwer. Aan de justitie had de vrouw indertijd bekend, haar man sedert einde Augustus geregeld in zijn eten en drinken een aftreksel van Parijsch groen te hebben gegeven. Zij had hem niet willen dooden, doch suf en bedlegerig willen maken, om geen last van hem te hebben. Waar zij het gevaarlijke goedje vandaan had, wenschte zij niet to zeggen, doch het onderzoek wees uit. dat haar vriend, de fabrikant, tweemaal bii een Alkmaarsche drogist een zekere hoeveel heid had gekocht. Dpor de rechtbank te Alkmaar zijn beide verdachten indertijd tot 6 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Thans vond de be handeling in hooger beroep plaats. De echtgenoote van de vrouw werd in een in validenwagentje het gebouw binnenge bracht. De vrouwelijke verdachte verklaarde de opgelegde straf te hoog te vinden. De man, verd. E„ zeide niet gestraft te willen, worden voor iets. wat hij niet haü gedaan; ik heb, aldus verd., niet willen dooden, ik heb een enorm berouw en ik wil alles doen om het weer in orde te maken. Pres.: U wilde den man slechts suffer maken, maar u kocht toch zwaar vergif? Verd.: Ik dacht, dat het zóó licht was dat het geen gevaar had en slechts suf maakte. Pres.: Uw medeverdachte zegt, dat zij met u had afgesproken haar man te doo den. Verd. E.: Dat is een leugen. De verdediger mr. Muller Massis: Ver dachte wist niet, dat er arsenicum in het Parijsch groen zat. De psychiater, dr. S. P. Bakker, ver klaarde dat de vrouw achterlijk is. Pres. (tot de verdachte vrouw)U wilde toch, dat uw man zou sterven? U wilde met E. trouwen, maar E. was getrouwd, hoe moest dat dan? Verd.: E. zou aan zijn vrouw hetzelfde geven als ik aan mijn man; hij heeft het haar zelfs eens gegeven. Mr. Muller Massis: De vrouw poogt hoe langer hoe meer haar medeverdachte te belasten. De verdachte vrouw: Ik had alleen den wensch mijn man te vergiftigen, als hij slecht voor mij was. Mr. Muller Massis (tot de vrouw)Wat was de bedoeling van dat eerste fleschje jodium. Verd.: Ik had tegen E. gezegd: „Als mijn man wat van onze verhouding merkt, slaat hij me dood. E. heeft toen gezegd: „Dan zal ik hem voor zijn". Toen heeft hij me dat fleschje gegeven. Mr. Muller Massis: U zei vroeger, dat 't was om hem te kalmeeren. Pres.: U wist toch, dat 't gevaarlijk was, de hond mocht er zelfs niets van hebben. Hierop werd de hoofdgetuige in dit drama, de echtgenoote van de vrouwelijke verdachte, in zijn wagentje tot voor het getuigenhekje gereden. B. wenschte onder eede te worden gehoord. Getuige ver klaarde, dat aanvankelijk het huwelijks leven vrij goed was; na eenigen tijd kwa men de moeilijkheden. Toen verd. E. een rol in het leven van de vrouw begon te spelen, werd de ver houding slechter. Aanvankelijk had get. geen vermoedens tegen verd. E. Op zeke ren avond had hij E. op het erf betrapt; 't was toen ongeveer 11 uur. Getuige had E. aangesproken en gevraagd wat hij zoo laat op zijn erf deed. E. had toen gezegd, dat hij licht had zien branden. Lang zamerhand echter was getuige door de praatjes die in het dorp gingen achter de waarheid gekomen. Getuige was toen gaan praten met de vrouw van E., die in die dagen in het ziekenhuis was opgeno men. Pres.: Is er niet eens sprake van ge weest, dat u beiden zou doodschieten? Get.: Nooit. Pres.: Langzamerhand kwamen toen de vergiftigingsverschijnselen, niet waar? DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 7.30 uur is het K. L. M.-vliegtuig de „Ijsvogel" naar Indië vertrokken. De bemanning bestaat uit de heeren L. Sillevis, eerste bestuur der; F. van Breemen, tweede bestuurder; Buitenhuis, werktuigkundige en H. Dene, radio- telegrafist. Aan boord bevindt zich 236.036 K.G. post en 26.300 K.G. lading. Een passagier maakt de reis tot Boedapest mee. Getuige: Sedert begin October '31 moest ik in bed blijven, ik verlamde meer en meer. beenen en armen werden krachte loos. Op 23 October werd get. naar het ziekenhuis gebracht. Pres.: Van wien kreeg u uw voedsel toen u thuis was? Get.; van mijn vrouw. Getuige wist er niets van, dat er vergif in huis was ook voor zijn landbouwbedrijf had hij het niet noodig. Pres.: Wordt u weer heelemaal beter volgens de dokter? Get.: Ja. Pres.: Hoe staat u tegenover uw vrouw? Get.: (huilend): Ik heb groot medelij den met haar, mijn vrouw heeft steun noodig en E. heeft een slechten invloed op haar gehad. (Wordt vervolgd.) HAAGSCHE RECHTBANK. De gewezen penningmeester van het bestuur van den Uiteinde en Middenpolder te Ter-Aar W. de B„ heeft terecht ge staan, wegens verduistering. Aan verdachte is bij dagvaarding ten laste gelegd, dat hij in zijn hoedanigheid van penningmeester van voornoemde pol ders een bedrag van ongeveer f. 1400 heeft verduisterd en eenige bescheiden opzette lijk heeft vervalscht. Naar de voorzitter van het polderbestuur H„ als getuige verklaarde, zou in Mei 1931 een vergadering worden gehouden, waarin o.a. door verdachte rekening en verant woording moest worden gedaan. Op die vergadering verscheen de B. evenwel zon der de kas en zonder alle boeken, terwijl hij.bij die gelegenheid tevens verzocht de verantwoording der gelden een week uit te stellen. Bij de verantwoording bleken er uitga ven in het kasboek ingeschreven te zijn, waarvoor geen kwitanties en andere be scheiden werden overgelegd. Een en ander leidde tot achterdocht tegen De B„ en toen deze op verder aandringen telkens met een andere uitvlucht kwam, werd de politie in den arm genomen. Geruimen tijd later kwamen er toen kwi tanties van bedragen voor den dag. waarna het vermoeden rees. dat zii vervalscht wa ren. hetgeen bii onderzoek inderdaad het geval bleek te zijn. Ook was het Deposito door de Middenstandsbank opgevraagd door verdachte. Door De B. werd o.m. aangevoerd, dat hij een bedrag van f1400 aan den zoon van den voorzitter als voorschot had ge geven. Mr. Hoekstra het O. M. waarnemend, achtte de beide ten lasteleggingen bewe zen en vorderde tegen verdacht 10 maan den gevangenisstraf. Vonnis 6 October a.s. De 35-jarige ondermachinist der Neder landsche Spoorwegen B. D„ te Den Haag, heeft terecht gestaan wegens overtreding van art. 165 W. v. S. Hem is ten laste ge legd, dat hij op 30, Mei j.l. des voormid dags tusschen 12 en 1 uur te Veur, als machinist van een montagewagen, daar mede over den spoorweg 'sGravenhage Amsterdam hoogst roekeloos met te groote snelheid heeft gereden, hoewel hij wist, dat een andere trein zich op de lijn bevond bij blokpost 65 B en kon waarne men dat er mist hing en het uitzicht daardoor belemmerd was, met het gevolg, dat hij is aangereden tegen den anderen trein, waarvan de montagewagen v/erd vernield en de bagagewagen beschadigd, terwijl van den trein, door D. bestuurd, de locomotief werd beschadigd en de lijn voor het verkeer werd versperd. Een zevental leden van hét technisch personeel der Ned. Spoorwegen was door het 0.m. als getuige gedagvaard, o.a. ir. H., die eenige inlichtingen gaf betreffende de door het personeel aan de montage wagens op te volgen instructies en de voor man-monteur L„ die op den trein van verdachte meereed, evenals de hoofdge leider van S., die verklaarden, dat door hen met een mondfluitje de voorgeschre ven signalen werden gegeven om te stop pen of langhamer te rijden, waaraan door verdachte niet tijdig is voldaan. Na het. getuigenverhoor, waarbij de montagewerker a décharge werd onder vraagd, gaf verdachte een lezing van het voorgevallene, waarbij hij volhield geen fluitsignalen te hebben gehoord. Het O.M. betoogde dat D. wist, dat vóór hem een montagetrein was vertrokken. Juist in verband met den mist had ver dachte extra oplettend moeten zijn. Door te hard rijden en niet opletten op de fluit signalen is de botsing veroorzaakt. Spr. eischte 2 maanden hechtenis. Verdachte zeide, reeds disciplinair door de Spoorwe gen te zijn gestraft. Mr. Waslanzer, voor D. pleitend, pleitte vrijspraak. Vonnis 6 October a.s. AMSTERDAM, 22 September. De uitbarsting van willigte, die Wall- street te zien gaf, heeft men hier kalm opgenomen, 's Ochtends was de stemming zeer vast, doch weldra bleek het publiek het verhoogde koerspeil aantrekkelijk ge noeg'te vinden om een deel aan anderen over te doen. De markt was ruimschoots van materiaal voorzien, zoodat de koopers spoedig bevredigd waren. De noteeringen waren bij den aanvang van den officieelen hande) reeds onder het niveau van het vrije verkeer, waarna nog een reactie intrad. De handel was be perkt, al ging er wat meer om dan de laatste dagen. De grootste belangstelling trokken Ame- rikaansche fondsen, speciaal Anaconda's, die na zeer vasten inzet lichtelijk terug liepen. Ook Staalwaarden liepen na hoogere opening wat terug. Philips liepen van 4 tot 2 pCt. omlaag. Unilevers en Akus konden ook niet het hoogste peil handhaven. H.V. A.'s hadden een beperkte markt waarbij de koers'oeweïing zich bii die van de ge heele markt aansloot. Later had een her stel plaats. Amerikaansche Petroleumwaar- den waren vast. Suikerwaarden waren goed gedisponeerd. Tabakken en Rubberaandeelen werden wat hooger afgedaan evenals Scheepvaar ten en Mijnwaarden. Nederlandsche en Duitsche obligaties waren vast. WISSELKOERSEN Engeland 3.60 3/4; Duitschland 59.25; Frankrijk 9.76; België 34.56; Zwitserland 48.02; Denemarken 44.65; Zweden 43.25; Noorwegen 44.35; New York 2.4815/16. Prolongatie 1%. VOFTBAL. TRAMBOYS COMBINATIE— LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN 1-4 De alhier op het Tramboys gespeelde wedstrijd tusschen een Tramboys Combi natie en de Bakkersgezellen eindigde in een 41 overwinning der bakkersgezellen, ruststand 30. De heer J. Hillenbrandt leidde dezen in beste verstandhouding ge speelden wedstrijd tot Ieders genoegen. LEIDEN, 21 Sept. 1932. Noteering coöpe ratieve groenten-, fruit- en bloemenvei- ilngvereen. „Leidon en Omstreken". Andijvie f. 0.40—1.20; Kroten f. 11.40; Komkommers f. 1.80—8.40; Bloemkool I f. 7.40—15.40; idem II f. 1—7.80; Roode Kool f. 1.50—4.40; Savoye Kool f,5.10— 6.70; Groene Kool f. 1.505.10; Meloenen f.220; Pieterselie f. 0.500.90; Prei f. 1.10—2; Radijs f. 1.10—2.40; Kropsalade f. 0.40—2.20: Selderie f. 0.50—1.20; Bleek- selderie f.2225; Wortelen f. 1.204.90 per 100 stuks. Kroten f. 1—1.90; Kroten gek. f.58; Snijboonen f.340; Stokboo- nen f.320; Pronkboonen f.3—6; Stam- boonen f.211: Postelein f.813; Spina zie f.1420; Tomaten A f. 2.30; idem B f. 2.60; idem C f. 2.20; idem CC f. 1.10 per 100 kilo. Melkveiling Leiden, 21 Sept. 1932. Ver kocht om gedurende de week van 26 Sept. 2 Oct. 1932 per dag te leveren 19339 liter melk. Hoogste prijs f. 6.30, laagste prijs f. 5.60. GOUDA, 22 Sept. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 3025 stuks, waarvan: 96 slacht- varkens, Vette van 12V»—13x/2 ct. per pond. Levend met 2 pet. korting. Londen- sche van 12—13 ct. per pond, levend met 2 pet. korting. Zouters 15 ct. per pond, 823 magere varkens 8—14 per stuk, 1553 biggen 3—5 per stuk, 7 runderen 125—175 per stuk, 19 nuchtere kalveren 3—5 per stuk, 23 bokken en geiten 2—5 per stuk. 4 paarden. Handel: alle soorten stug. 904 partijen kaas: le kw. met rijksmerk 27—31, 2e kw. idem 22—26, zware 34. Handel matig. 760 ponden boter. Goeboter 80—85 ci. per pond, Weiboter 70—75 ct. per pond. Han del vlug. 84.000 eieren. Kipeieren f. 4—5, eend- eieren f. 2.80—3.80 per 100 stuks. Handel matig. Coop. Zuid-Hollandsche Eierveiling. Aanvoer 82.000 kipeieren. Prijzen: 56-58 K.G. f. 3.90—4, 58-60 K.G. f.4—4.20, 60-62 K.G. f. 4.20-4.40, 62-64 K.G. f. 4.40— 4.80, bruine 60-65 K.G. f. 4.30—5, kleine eieren f. 2.80—3 per 1Ö0 stuks. Aanvoer 300 eendeieren. Prijs: f.3 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 21 Sept. Meloe nen 417 ct. p. st. Tomaten A f. 2.10- 2.80, Idem B f. 2.60—3.10. Idem C f. 1.20—1.80 p. 50 K.G. Sla f. 0.60—3.20. Andijvie f.0.90— 1.30 p. 100 st. Snijboonen f. 0.75—1.30: Kas- snijboonen f. 4.104.50. Idem steK f. 1.60— 2.50 Pronkboonen 4550 ct. Enk. stam 45 ct. Dub. stam 3555 ct. Pronkboonen 25 ct ner 10 KG VOORSCHOTEN, 21 September 1932. V.P.V. Kippeneieren f. 5.706.40; kuiken eieren f. 3.70—4; eendeneieren f. 3.704.20 per 100 stuks; kippen f. 0.650.80; hanen f. 0.30—0.75: konijnen f. 0.280.75 per stuk WESTLAND, middelprijs v. d. Westland- sche veilingen op 21 Sept. Aardbeien 90 ct., druiven 3250 ct.. prinsesseooonen 12 ct., snijboonen 3042 ct.. postelein 4--^ 10 ct„ stoofappelen öVz10 ct.. stoofperen 411 ct.. tsfelappelen 7—15 ct. tafélperen 13 31 ct., augurken 20 ct. oer K.G tomaten A 40—85 ct.. B f.0.45—1.—C 25—65 ct. p. bak* dubbele boonen 15—65 ct., aardappe len 25—70 ct.. uien 4570 ct. per bak bloemkool f. 6. andijvie f. 0.401.20 kom kommers f.,38. pepers 2535 ct„ sav.- kool f.4. groene kool f. 2.802 90 Chinee- sche kool f. 4.50. sla f. 0.601.35 eieren f.5.205.50 per '100; meloenen 3—43 ct., perziken 2—17 ct. p. stuk; peen f.4, sel- dery f. 11.50, kroten f. 0.701.40 per 100 bos. Ondertrouwd: JOOP VAN DER STOK en ANNY CROON. Leiden, Mare 104a. Delft, Poortlandlaan 118. Huwelijksvoltrekking Don derdag 6 October a.s. des voormiddags te 10 uur in de Kerk van het H. Sacrament te Delft. 4967a Ondertrouwd: COBI J. v. d. BERG en P. L. P. VAN ROYEN. Leiden, Koninginnelaan 82. Oegstgeest, Nassaulaan 5. Kerkelijke bevestiging 6 Oc tober a.s. 2 uur n.m. in de Hoogl. Kerk door den Wel- eerw. Heer Ds. C. HART- WIGSEN. 6681 Thuis: Maandag 26 Sept. 8—9Vi uur. Toekomstig adres: Tesselschadestraat 2. Ondertrouwd: ENA MAARSCHALK en B. ROODENBURG VERMAAT. Arts. Huize „Haegwyck", Zoeterwoude. Rhijngeesterstraatweg 108, Oegstgeest. 22 September 1932. 6686 Ontvangdag: Zaterdag 1 Oc tober van 3'/t41/; uur, Huize „Haegwyck", Zoeterwoude. S-ï

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3