DE TROONREDE. pte Jaargang DINSDAG 20 SEPTEMBER 1932 No. 22240 STADSNIEUWS. DE HEER J. J. C. ANIENT OVERLEDEN. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. ner regel voor advertentlën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT^ Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week I. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nnmmer bestaat uit DRIE Bladw EERSTE BLAD. EEN FEESTELIJKE DRIE-EENHEID. ÏET JUBILEUM DER LICHTFABRIEKEN, DE 3 OCTOBER-OPTOCHT ,,-f- EN EN DE WINKELWEEK. Een bescheiden, maar algemeene opzet. Het begin van Wijnmaand staat wel in het teeken der festiviteiten. En die fees telijkheden zouden een veel grootscher karakter dragen, wanneer de tijdsomstan digheden maar gunstiger waren. Het ge meentebestuur achtte het evenwel in deze tijden niet gemotiveerd om handen vol geld uit te geven, waar dit misschien moei lijk aan prettiger, doch stellig aan veel nuttiger zaken besteed kan worden dan feestvieren. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om het 25-jarig bestaan der Electriciteits- fabrieken op 15 October a.s. op luisterrijke wijze te herdenken, doch om bovenver melde redenen werd van elke officieele feestviering, in welken vorm dan ook, af gezien. Ware het niet, dat de Leidsche In- stallateurs-vereeniging op het lumineuze denkbeeld kwam om de electriciteit en alles wat daarmede samenhangt als onder werp te nemen voor een 3 October-optocht, dan zou de Leidsche burgerij niets van het zilveren jubileum hebben bemerkt. Het bestuur der 3 October-Vereeniging nam het idee gaarne over, werkte het, daarbij bijgestaan door ingenieurs van Philips, tot in bijzonderheden uit en zoo werden alle handen ineengeslagen om het plan te verwezenlijken. De Middenstands-centrale verklaarde zich bereid door de organisatie van een Winkelweek de feestelijke stemming in en het aanzien van de binnenstad te verhoo ien en tenslotte wilde ook het Gemeente bestuur niet achterwege blijven en zegde toe een deel der feestverlichting van de stad voor zijn rekening te willen nemen. Zoo ontstond 'n feestelijke drie-eenheid, welke, wanneer de voorteekenen niet be driegen en Pluvius niet al te veel roet in het eten in casu water in de straten gooit, alle kans op welslagen biedt. De Lichtfabrieken. Met het zilveren jubileum der Electri- citeitsfabrieken valt een andere voor onze stad heuglijke gebeurtenis samen, nl. het feit, dat vóór 25 jaar de gasvoorziening onder hoogen druk aan de omliggende ge meenten in bedrijf werd genomen. Ook dit bedrijf is in den loop der jaren geweldig uitgebreid, zoodat er momenteel in ons land geen enkel gasbedrijf is, uitgezon derd dat der Staatsmijnen dat zooveel gas naar buiten en aan zoovele gemeenten levert als Leiden. v Op de economische ontwikkeling van het bedrijf als zoodanig'X?Pen wij in een vol gend artikel uitvoerig'Terug te komen. Laten wij thans eeni$p bijzonderheden mededeelen over den optocht „plus en min". Waarom heet deze optocht „plus en min?" Om hierop een antwoord te vinden is het noodig zich iets van de theorie de* electriciteit in het geheugen te roepen Men denke bijv. aan een accu, zooals die nog vaak bij de radio gebruikt wordt en die een positieve of ,,plus"-pool en een negatieve of „min"-pool bezit. De electri citeit stroomt evenals het water, van hoog I naar laag. Van het electrische hoog (plus) naar het electrische laag (min). Die teekens plus en min zijn als 't ware kenmerkend voor de electriciteit en daar om koos men ze ook als symbool en titel voor dezen 3 October-optocht, die immers aan de electriciteit en haar vele toepassin- I gen gewijd zal wezen. Deze teekens plus en min komen het I meest te pas bij die vorm van electriciteits- strooming, die als „gelijkstroom" wordt aangeduid en die bij voorbeeld voor de voortbeweging der blauwe en gele trams, I alsook van de electrische treinen gebruikt wordt. Leiden was evenwel de eerste mid- delgroote stad in ons vaderland waar voor de algemeene stroomverzorging niet de gelijkstroom, maar het draaistroomings- systeem gekozen werd. Bij gelijkstroom beweegt de electriciteit zich steeds in een gelijke richting; de eene leiding is altijd plus en de andere altijd min. Bij draaistroom daarentegen gebruikt men een drietal geleidingen, die beurtelings plus en dan weer min worden, steeds wisselend, 50 keer per seconde, altijd door. Men vindt dit zoo mooi beschreven to het schoolboekje van Van Balen en de tolrijke jongens en meisjes in Leiden en omgeving, die tegenwoordig op de lagere school het moderne onderwijs genieten in de beginselen der electriciteit, kunnen u haarfijn uitleggen hoe dat alles gaat. De verschillende groepen voor den op tocht zijn ontworpen door ir Kalff met Medewerking van de teekenaars Eckhardt OQ Perquin, allen uit Eindhoven. Hun grondgedachte ontleenen ze aan de ge- sohiedenis, de ontwikkeling en de toepas- I der electriciteit. Helios, Vesta en Electra vertegenwoor digen het Licht in de onderscheiden sta- H. M. de Koningin heeft hedenmiddag de Vereenigde Zitting der Staten-Gene- raal geopend met het uitspreken der vol gende Troonrede: In dit plechtig oogenblik, Leden van de Staten-Generaal, nu een nieuwe zitting van de Volksvertegenwoordiging een aan vang neemt, richten Mijne gedachten zich meer dan ooit op den duisteren tijd, dien het Vaderland beleeft. De ernstige wil, die de Regeering bezielt met Gods hulp het schip van Staat in veilige haven te sturen, kan slechte leiden tot het doel, indien ons Volk in al zijn lagen zich de werkelijkheid onverbloemd voor oogen stelt. Zonder voorbeeld in de geschiedenis zijn de economische verhoudingen over heel de wereld ontredderd; onweerstaan baar grijpen de gevolgen der crisis steeds verder om zich heen en nog steeds kon digen zich geen betrouwbare teekenen van kentering aan. Moederland en Overzeesche Gewesten zien hun welvaart ernstig ondermijnd. Nieuwe belemmeringen in het handelsver keer tusschen de volkeren werden toege- I voegd aan de vele, welke reeds ten vori- gen jare de crisis verscherpten. In alle takken van volksbestaan bleef de bedrijvigheid gestadig afnemen; han del, scheepvaart en visscherijen zijn evenzeer getroffen als nijverheid en land en tuinbouw. Herstel van het internationaal verkeer wenscht de Regeering te bevorderen door verdragen, die ruimer geest ademen. Daarnevens moet zij bij voortduring be dacht blijven op afwending van de geva ren, waarmede buitenlandsche maatrege len den afzet van onze voortbrengselen bedreigen. Zijn reeds tal van noodmaatregelen tot stand gekomen om ineenstorting van on- misbare bedrijfstakken te verhoeden, nieuwe regeüngen met hetzelfde doel zul len moeten volgen. De werkloosheid, bron van zooveel leed, heeft een nooit gedachten omvang aan genomen. Zij plaatst de Overheid voor schier onoplosbare moeilijkheden, niet het minst van geldelijken aard. De Regeering zal haar voortdurende zorg ook in de toe- i komst aan dit maatschappelijk euvel ge ven; het zoo noodzakelijk herstel van het bedrijfsleven zal haar daarbij tot richt- j snoer blijven. In het bijzonder zal ook het vraagstuk van de jeugdige werkloozen alle aandacht hebben. Nevens voortzetting van de werkloozen- zorg stelt handhaving van het peil van l sociale voorziening, in betere tijden be reikt, de uiterste eischen aan het zoozeer verminderde draagvermogen der Natie. De sterke daling van het nationaal in komen en de diepe inzinking, welke het economisch leven vertoont, oefenen een noodlottigen invloed op de opbrengst van 's Rijks middelen. De financieele toestand is dientengevolge zorgwekkend. Veel zal van Uw werkkracht en toewijding gevergd worden, opdat tijdig de meest dringende maatregelen tot stand komen. Ik weet, dat het beroep, dat ten deze op Uw mede werking zal worden gedaan, niet ver geef sch zal zijn en Ik vertrouw, dat het gemeen overleg tot een uitkomst zal rèi- den, die aan den ernst van den toestand beantwoordt. Ook in de Overzeesche Gewesten wordt er krachtig naar gestreefd de kosten der 1 Landhuishouding met de middelen in overeenstemming te brengen. Het feit, dat meer en meer in alle maatschappelijke kringen de overtuiging doordringt van de volstrekte noodzakelijkheid van dit stre ven. versterkt de verwachting, dat, on danks alle bezwaren, het doel zal worden bereikt. Evenzeer als in de donkerste dagen zijner roemrijke geschiedenis behoeft ons Volk thans eendracht ter ontplooiing van al zijn stoffelijke en zedelijke krachten. Op den voorgrond trede daarom wat de Natie vereenigt, niet wat haar verdeelt. Met de bede, dat Gods hulp Mijn Volk sterke en met den wensch dat God Zijn zegen aan Uwen arbeid moge schenken, verklaar Ik de gewone zitting der Staten- Generaal geopend. Het is begrijpelijk dat dit jaar de Troon rede met meer dan gewone belangstelling werd tegemoet gezien. Dit wegens de nog voortdurende crisistoestanden en boven dien tengevolge van het rapport Weiter. Weliswaar mocht men niet verwachten, dat de Troonrede reeds het antwoord zou geven op de vraag, in hoeverre de regee ring dit rapport zal volgen dit blijft voorbehouden aan de Millioenennota, die hedenmiddag aan de Staten-Generaal zal worden overgelegd maar toch rekende men wel op eenige aanwijzingen dienaan gaande. In dit opzicht is de Troonrede al direct een groote teleurstelling. Zij be paalt zich er louter en alleen toe om in schrille mineur-toon het bestaan der crisis te releveeren met de funeste gevolgen voor alle takken van volksbestaan. Daarbij klinkt geen enkel nieuw geluid. Ook niet ten aanzien van het streven om het hoofd te bieden aan de zoo zwaar drukkende last der tijden. Het volk wordt geen hart onder de riern gestoken, het is allemaal zwart en nog eens zwart. Somber, zeer somber is dit staatsstuk gehouden van begin tot eind. En al is dit ook in overeenstemming met den toestand, zooals deze zich afschildert, en verdient het waardeering om ronduit te zeggen, hoe het land er voor staat, toch had o.i. daarnaast meer aandacht moeten zijn geschonken aan de middelen ter be strijding, die slechte uiterst vaag kunnen worden opgediept in bekende lijn: verdere ondersteuning van onmisbare bedrijfs takken, voortzetting van de pogingen om verdragen te sluiten in den geest van het verdrag van Ouchy,.enz. opdat op de toe komst met meer vertrouwen kon worden gebouwd. De opwekking tot eenheid, op zichzelf zeer noodig en gewenscht, vermag alleen niet gerustheid te wekken over het ko mende regeeringsbeleid en haar resultaten, waarbij bezuiniging en versobering, dat blijkt, een ernstig woord zullen mee spreken. Was juist in dit opzicht niet iets te zeggen geweest aan het Volk? Teleurstellend en niete-zeggend, reeds ten aanzien van zoovele Troonredes uitge sproken. geldt wel in het bijzonder voor deze, die ook het werkloosheidsvraagstuk slechte even beroert in weinig-zeggende bekende termen. Moet men zich niet meer en meer gaan afvragen, of de beteekenis, aan dit Staats stuk toegekend, niet steeds meer inkrimpt en verdwijnt? Blijkbaar om den ernst der tijden het volle pond te geven, zijn alle passages, die anders in de Troonrede plegen voor te komen, achterwege gebleven. De crisis beheerscht derhalve wei geheel het regee- ringsbeleid. Op zich zelf natuurlijk van ganscher harte toe te juichen, doch nogmaals, waarom dan in zoo algemeene termen ge bleven, dat de inhoud feitelijk is samen te vatten in enkele regels, die zouden kunnen luiden: De crisis duurt nog onverminderd voort en schept zorgwekkende toestanden. Wij zullen trachten daaraan zooveel moge lijk het hoofd te bieden, het volk oproe pend tot eenheid? Het is het laatste zittingsjaar van het kabinet Ruys de Beerenbrouck en gewoon lijk pleegt dan de sluitsteen te worden aangebracht op het parlementaire werk der periode ook daarvan blijkt uit deze Troonrede totaal niets. Teleurstellend over de gansche linie is deze Troonrede, die, hoe zeer uitdrukkend den nood der tijden, gespeend is van alles, wat moed en vertrouwen zou kunnen schenken. dia, omringd door zonnebloemen, glim wormen, wandelende kaarsen, enz. De kennis der electriciteit wordt vervolgens op humoristische wijze voorgesteld door praalwagens met de Leidsche flesch, de zuil van Volta, de wet van Ohm, enz. Daarna komen de wagens, betrekking hebbende op het jubileum der Centrale: een maquette van het gebouw in 1907 en in 1932 geflankeerd door de Stedenmaagd en 32 dames, dragende de wapens der buitengemeenten, waarvoor Leiden de lichtbron vormt; een gigantische kabel haspel, een imponeerende maquette van Rijnland's industrie, een groote wand contactdoos, waarin 5 vroolijke pseudo- meteropnemers voor humoristische afwis seling zorgen en tenslotte een luidspre kerwagen, van welks muziek het door Louis Davids speciaal voor deze gelegen heid gecomponeerde liedje „Doe het elec- trisch" wel het „Leitmotiv" zal zijn. De Leidsche Installateursvereeniging demonstreert groote modellen van de be kende huishoudelijke electrische appara ten; voorts electrisch uitgebroede kuikens met een kunstmoeder en een Ultra-sol wagen. De stoet wordt besloten door den mensch van de toekomst, den „homo- electricus", die door een knop-omdraai op het schakelbord naar believen "ja" knikt en „nee" schudt, de vloer veegt, een heetelucht-douche uitdeelt, een pijp rookt en dergelijke dingen meer. De verlichting van de stad Ter eere van de Leidsche Winkelweek, welke de volgende week Dinsdag begint, zullen de Lichtfabrieken in samenwerking met de Leidsche installateurs voor eenige lichtversieringen in de stad zorgen. Op verschillende plaatsen zullen verlichtings zuilen v/orden opgericht, terwijl verschil len straten bijv. de Doezastraat zelf een versiering aanbrengen. De installateurs hebben zich wederom bereid verklaard het standbeeld van v. d. Werff te verlichten tijdens de Taptoe op Zaterdag 1 October. Een van de grootste attracties zal het Rapenburg zijn dat door middel van 6000 ballons op fantastische wijze zal worden verlicht. Met de bevestiging der oranje kleurige ballons tusschen het loover der boomen is bereids een aanvang gemaakt. Deze ballons zijn door het Haagsch Elec- triciteitsbedrij f op zeer tegemoetkomende wijze ter beschikking gesteld. Op nader te bepalen plaatsen zulleiï gasfakkels wor den opgesteld. Tenslotte heeft de commandant van de OP 68-JARIGEN LEEFTIJD. Hedennacht is te Amsterdam op 68- jarigen leeftijd overleden de heer J. J. C. Ament (R.-K.), lid van de Tweede Kamer en directeur van den Limburgschen Land en Tuinbouw te Roermond. De heer Ament werd op 21 Mei 1864 ge boren. Hij studeerde te Rolduc. De overledene was o.m. voorzitter van den Zuid-Nederlandschen Zuivelbond. In 1922 werd hij als candidaat van de R.-K. Staatspartij tot lid van de Tweede Kamer gekozen. De teraardebestelling van den over ledene zal te Roermond geschieden. brandweer toegezegd de organisatie te willen bevorderen van eenige brandweer demonstraties, waarbij de Lichtfabrieken een kleurenspel in de stralen teweeg zul len brengen. Mochten deze plannen verwezenlijkt worden, dan krijgen de toeschouwers iet-s bijzonder moois te zien. Het muziekcorps van de Koloniale Re serve te Nijmegen, dat het vorige jaar zooveel succes oogstte, zal ook dit jaar wederom zijn medewerking verleenen. Het bestuur van de 3 October-Vereeni- ging deelt ons mede, dat toegangskaarten voor het feestterrein op het Schutters veld uitsluitend verkrijgbaar zullen zijn aan de kiosken op 'den Rijnsburgersingel. De Winkelweek. De clou van de Leidsche Winkelweek vormen de 2000 étalages, welke des avonds in een zee van licht zullen baden. Veie winkeliers zullen in hun uitstalkasten het Nederlandsch fabrikaat naar voren bren gen, waarvoor de vereeniging van dien naam voor ieder een medaill° heeft be schikbaar gesteld. Bovendien organiseert deze vereeniging op de Kaasmarkt en aan de" Haven gratis- filmvoorstellingen van vooraanstaande Hol landsche industrieën. Verschillende mu ziekkorpsen zégden reeds hun medewerking toe om bijna dagelijks door muzikale rond gangen de stemming in de stad te verhoo- gen. Vele deelnemers aan de Winkelweek stelden evenals het vorige jaar geschenk-m beschikbaar, welke, in de étalages zullen worden opgesteld. In totaal zijn er ruim 1500 geschenken tot een gezamenliike waarde van f. 10.000. Iedere bezoeker ontvangt een of twee gratis-winkelbonnen welke kans bieden op een der fraaie cadeaux. Bovendien zullen hier ter stede op Woens dag 28 en Vrijdag 30 September 's middags van 35 uur auto's door de stad rijden van waaruit uitsluitend aan volwasse nen 15.000 ballons zullen worden uitge reikt. In de omlic^ende gemeenten zal deze uit- deeling plaats vinden op Woensdag 28 ;n Donderdag 29 September tusschen 12 en 2 uur. Aan elk dezer ballons is een waar debon bevestigd ten bedrage van f. 2.50 f. 1 f. 0.50, f. 0.25 of f,0.10, waarvan het pu bliek bij aankoop gebruik kan maken. Tenslotte heeft de Winkelweek commis sie een foto-wedstrijd voor amateurs uit geschreven, waarvoor reglementen gratis kunnen worden afgehaald bij den secreta ris. den heer T. F. Vlieland. Nieuwe Riin 50 Uit het bovenstaande blijkt wei, dat de Leidsche Middenstand geen middel onbe proefd heeft gelaten om de Winkelweek 1932 tot een feestweek te maken. Mogen de resultaten voor de winkeliers even feestelijk zijn als de opzet! ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde, op proefschrift getiteld: „Eenige onderzoekingen over Absorptie en Osmose", de heer C. L. de Vries, geboren te 's-Gravenhage; idem, op proefschrift, getiteld: „Nitra- tie van Meta-chloor- en Broom-aniline- derivaten", de heer M. M. de Monchy, ge boren te 's-Gravenhage; idem, op proefschrift, getiteld: „Nitro- en Broom-nitro-derivaten van Para- amino-aceptophenon", de heer C. W. Raadsveld, geboren te Zutphen. BINNENLAND. De Troonrede. (Ie Blad.). De plechtige opening der Staten-Gene raal (3e Blad en Laatste Berichten, le BI.), De loonsverlaging in het bouwbedrijf door den Christelijken Bouwarheidersbond aanvaard. (Binnenland, 3e Blad.). Ingediend is een wetsontwerp tot vast stelling van een maximum leeftijdsgrens voor rechterlijke ambtenaren. (Binnen land, 3e Blad.). De heer J. J. C. Ament, lid der Tweede Kamer, op 68-jarigen leeftijd te Amster dam overleden (1ste Blad). BUITENLAND. Rondom de ontwapeningsvraagstukken. (Buitenland en Tel., le Blad.). Graaf Gravina overleden. (Buitenland, le Blad.). De conferentie van Stresa. (Buitenland, le Blad.). HULDIGING VAN PROF. DR. H. M. v. NES. Ter gelegenheid van zijn 40-jarige Evangelie-bediening in Z.-Holland. Onlangs heeft prof. dr. H. M. van Nes wegens 70-jarigen leeftijd afscheid geno men als hoogleeraar aan onze hoogeschool. Maar gelukkig nam hij nog geen afscheid als Evangelie-dienaar. nu heeft het aandacht getrokken, dat het juist 40 jaar geleden is, sinds prof. van Nes zijn veels zins gezegende werkzaamheid in onze pro vincie Zuid-Holland aanving; in 1892 kwam hij uit zijn eerste gemeente Wou denberg als predikant te Rotterdam, ging vandaar in 1900 naar Den Haag, werd 1 Oct. 1905 rector aan de Zendingsschool, toen nog te Rotterdam en vestigde zich 18 September 1907 als hoogleeraar van wege de Ned. Herv. Kerk hier te Leiden. Al die jaren bleef hij zichzelf getrouw als prediker van het Woord voor de ge meente en velen hebben aan zijn predi king veel gehad voor hoofd en hart. Van universiteitswege heeft prof. van Nes on langs veel hartelijkheid ontvangen; maar de Leidsche Gemeente als zoodanig heeft nog geen uiting kunnen geven aan hare dankbaarheid voor hetgeen hij ook voor haar geweest is en gedaan heeft. Er vormde zich een comité met het doel om prof. van Nes een bewijs van erkentelijk heid aan te bieden, als een. oprecht bewijs van vriendschap en sympathie voor den man, die ook als hoogleer aar steeds „dominé" bleef in den besten zin des woords; verkondiger van het Evangelie van den Christus, Zijn kruis en Zijn heer lijkheid. In die commissie namen zitting de hee- ren: dr. J. Riemens, ds. J. C. van Apel doorn, voorzitter van den kerkeraad, J. P. Mulder, voorzitter der Gemeente-Com missie, G. Lekkerkerker, voorzitter van het college van Ouderlingen, W. Wiethoff, voorzitter van het college van Diakenen, J. B. Meijnen, voorzitter van het college van Notabelen. Gistermiddag om 4 uur had in tegen woordigheid van de commissie voornoemd en een kern van vrienden in de Marekerk de aanbieding plaats. Prof. van Nes, die met zijn familie vlak voor den kansel had plaats genomen, werd het eerst toegesproken door dr. J. Riemens, die uitvoerig uiteenzette, waarom deze bijeenkomst is georganiseerd. De gemeente is dankbaar, dat gij ondanks de drukke werkzaamheden van uw professoraat nim mer de bediening van het Evangelie hebt verwaarloosd en steeds warm hebt mede geleefd met de belangen der Ned. Herv. Kerk hier ter stede. Ook uw vorige standplaatsen Wouden berg, Rotterdam en Den Haag hebben u niet vergeten, getuige de vele bewijzen van instemming, welke dezer dagen vandaar werden ontvangen. Met bewonderenswaardige frischheid van gedachten en met grooten eenvoud hebt gij ons het „Christus boven alles" verkondigd. Weest ervan overtuigd, dat uw prediking door velen hoogelüjk is ge waardeerd. Nadat spr. ook dank had ge bracht voor de gastvrijheid, welke ker kelijke colleges steeds in huize Vreewijk hebben mogen ondervinden, bood hij aan prof. van Nes een boekenkastje, een enve loppe met inhoud, zoomede een door den heer J. C. B. Hüner gecalligrapheerd album met de namen der schenkers aan. Mevr. Mulder overhandigde aan mevr. Van Nes, die juist gisteren haar trouw dag herdacht, een bouquet bloemen. Daarna werd nog het woord gevoerd door ds. M. J. Punselie, die eenige per soonlijke herinneringen releveerde en o.a. den steun memoreerde, dien spr. 23 jaar geleden bij zijn intrede als predi kant hier ter stede van prof. Van Nes heeft mogen ontvangen. Ook in latere jaren heeft spr. diens waardevolle adviezen en vaderlijke be langstelling altijd op zeer hoogen prijs gesteld. Gij waart, aldus spr., een hoog leeraar in den nobelen zin van het woord, die door zijn persoonlijkheid een eigen stempel van hooge voornaamheid op zijn ambt heeft gedrukt.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1