HAARDEN f. 2.50 Permanent Wave f. 2.50 W. VtRMEU - N00R0EINDE 6 KEEREN IS GOED Fa. H. VROOM, MORSCHSTR. 2-4-6, TEL 2739 TYPOGRAFEN ALS Firma JAC. DE NEEF HET DOET. i$DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 19 September 1932 UIT DE RIJNSTREEK. GEVEILDE PERCEELEN. RUIME KEUZE MET ONAFBRANDBARE LAK vanaf f. 85.- compleet geplaatst. Nieuw model Haardkachel fabr. „De Etna" f. 55.- ZOOWEL HAARDEN ALS KACHELS NEDERLANDSCH FABRIKAAT OPRUIMING RESTANTEN KACHELS De kok weet 't ténmSr'—'^mrfn TE HUUR Wie't kent,eet't OPENB. SLACHTHUIS HEEREN-PERMANENTEN f. L00 RAPENBURG 110 - LEIDEN - TEL. 1339. Prima Zooglamsvleesch Th. v. d. MEER, De electrische tram. Pe aanlegt van ae bovenleiding voor electrische tram is begonnen. Nabij de Steenfabriek is men met dit werk aan- jèrangen. De Arbeidsbemiddeling. Bij de Gem. Arbeidsbeurs zijn momenteel I$1 werkzoekenden ingeschreven, vorige ^eli 247, dus nu 14 meer. 6 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, I drukker, 1 letterzetter, 1 betonwerker, j grondwerkers, 8 metselaars, 1 metselaar- sperman, 13 opperlieden, 15 timmerlieden, 1 niach. houtbewerker, 1 behanger-stof leerder, 2 halfwas-timmerlieden, 1 lood- fieter-zinkwerker, 1 vloerlegger, 1 manden maker, 1 kistenmaker, 1 waschknecht, 1 dectricien, 1 scheepsmaker, 1 verw. mon teur, 2 meden, 1 smid-bankwerker, 1 wagenmaker, 1 boekbinder, 2 broodbakkers, bloemistarbeiders, 134 landarbeiders, 2 tinarbeiders, 1 boerenarbeider, 2 plant- joenarbeiders, 1 jeugdige tuinarbeider, 1 ir. winkelbediende, 2 venters, 4 schippers, chauffeurs-monteurs, 1 expeditrice (graf. rakken), 3 mannelijke en 1 vr. kantoor- tedienden.. 1 kantoorbediende ben. 18 \aar. i handlangers, 1 controleur en 28 losse arbeiders. Aanvragen werkgevers 3, voldaan. Plaat- fingen 14. Teruggetrokken 10. Vervallen 14. Het feest van den Speeltuin Patrimonium. Zaterdagmiddag is het feest van den ^«eltuinver. „Patrimonium" gehouden on- te begunstiging van prachtig weer. Helaas ham tegen den avond een zware damp !>zetten. De belangstelling was groot: 165 kinderen waren met enkele leiders uit de buurt vGoed .Wonen" gekomen. Daar hoopt men binnenkort ook een speeltuinvereeniging op te richten. Het feest begon met een optocht van versierde rijwielen, autopeds, poppen- xagentjes, kano's en andere miniatuur rij tuigjes. Er was veel met bloemen gewerkt en aardige resultaten waren bereikt. De jury bestaande, uit de heeren N. C. Veld huis, C. S. Weijers, en J. Jansen kende de volgende prijzen toe: Eerste prijzen: C. Walkers, J. Bruinen berg: tweede prijzen: W. B. Datema, C. van Beek, H. van Zuilen; derde prijzen: J. de Wacht, P. Bruinenberg; vierde prijs P. Bruinenberg en vijfde pi»s J. Kamp. Bovendien kregen alle andere deelnemers aan dit mooie nummer een troostprijs. Na den rondgang van den optocht door de straten van het woning-complex, ver zamelden de buurtgenoten en de gasten zich in den speeltuin, waar gramofoon- muziek was met een versterker van den heer Pijnakker. Er was ook een microfoon in het gebouwtje, waarvoor de programma nummers werden omgeroepen en waarvoor de redenaars het woord voerden. Een commissie had een vaandel voor 1de vereeniging aangeschaft, welk vaandel is onthuld door den voorzitter met een toespraak en een driewerf hoera. De heer J. Oschatz sprak namens de op te richten buurtvereeniging „Goed Wonen" om te bedanken voor de hartelijke atvangst der 165 kleine Goed-Woners. I De voorzitter van de zustervereeniging feerlebosch te Haarlem zeide gaarne te illen meewerken aan propaganda voor :et jeugdtooneel en hoopte dat de op voering van het openluchtspel een aan sporing zou zijn tot de vorming van een fooneelclubje alhier. Ook is nog het 12Vs jarig bruidspaar Gabel gehuldigd met een bloemenmand van het bestuur en van de leiders. Het vaandel is uitgevoerd in groen en goud, met het wapen van Hillegom, den naam der vereeniging en den datum van oprichting 25 October 1929. Vervolgens zijn reidansen door meisjes van „Patrimonium" uitgevoerd in twee groepen, kleinen en grooteren, onder lei ding van mej. Zuurendonk uit Haarlem. Hiervoor was buitengewoon veel aandacht: keer op keer klonk applaus voor de mooie dansen en de leuke spelletjes. Inmiddels voerden de kinderen verschillende spelen uit terwijl de schommels, wippen enz. ten drukke klandizie hadden. Voor het openluchtspel der tooneelgroep van Meerlebosch was een podium met décors opgeslagen, dat met electrische lampen was verlicht: op het terrein waren lampions opgehangen. Óm het .spel is har telijk gelachen, de costuums waren goed verzorgd; Het slöt was een wederzijds toeiuichen van toeschouwers en van spelenden. Het feest is uitstekend geslaagd; 's avonds 1 waren er wederom vele menschen, die na bet tooneelstukje nog wat bij elkaar bleven «n genoten va»? de muziek. De politie heeft drie jongens opge spoord ,die in baldadigheid een ruit van een winkelier op Weerestein hadden in gedrukt. De heertjes zullen de schade te vergoeden hebben. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: ketting van motorrijwiel, vulpenhouder, oliedop van een auto. KATWITK AAN ZEE. Teraardebestelling van wijlen den heer C. de Wit. Zaterdag had onder veel belangstelling de begrafenis plaats van wijlen den heer de Wit, die eenige dagen geleden plot seling ontslapen is. Op de begraafplaats waren veel schippers aanwezig, ook de voorzitter van de plaat selijke afdeeling van Schuttevaer, waar van de overledene lid was, de heer W. Zuyderduyn en de oprichter en oud-voor zitter van de afdeeling de heer J. DA Bokslag. Behalve den uitgebreiden familie kring en kennissen, die in den rouwstoet meeliepen werden opgemerkt de regenten van het Weeshuis G. Haasnoot, Kr. Haas noot, C. A. Kruyt en de oud-regent B. Dubbelaar, de kerkvoogd L. Kruyt en van het college notabelen de heer Herm. Parlevliet. Het stoffelijk overschot werd grafwaarts gedragen o.a. door een viertal personen, die in dienst van hun overleden patroon waren. Nadat de kist in den grafkelder neer gelaten was, trad ds. Kalkman naar voren en sprak als volgt: Wij hebben aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van een man, die na een betrekkelijk kort leven is weggegaan. Met hem is ten grave gedaald een zorgzame vader en een lief hebbend man. Met weemoed en smart zullen vrouw en kinderen hem nastaren. Ook op het terrein van het maatschappe lijk leven heeft hij zioh bewogen, met de gaven en krachten hem door God gegeven heeft hij medegearbeid. Hij was jarenlang notabel van de Ned. Herv. Gemeente ge weest. Als Regent van het Weeshuis heeft hij de laatste vijf jaren de belangen daar van behartigd. Spr. herinnerde aan de woorden in Jacobus,, dat het leven een damp is, die voor een weinig tijds gezien wordt en daarna verdwijnt. Nadat spr. uit voerig gewezen had op den ernst van leven en dood, eindigde hij met de hoop uit te spreken dat God de diepbedroefde weduwe met haar kinderen trooste. Een zwager van den overledene, de heer Marseille uit Den Haag, dankte ds. Kalk man namens de familie voor de ernstige en vertroostende woorden, die deze ge sproken had. De heer Vis zeide hierop hartelijk dank aan allen voor de betoonde belangstelling. LISSE. Loop der bevolking. Ingekomen: F. A. Lascaris, van Heljt- huijzen, Kanaalstraat 9; Mei. H. Tengg, van Hillegom, Heereweg 59; Mej. N. Glas bergen, van 's Gravenhage, Meer en Hout straat 24; J. Wolthaus en gezin, van Valkenburg, Narcissenstraat 10a; Mej. T. Kloosterman, van Haarlemmermeer, Kanaal straat 258; B. Wolthuizen, van Eindhoven, Vreewijk 7; T. Delfos-Waker, van Enk huizen, Narcissenstraat 8. Vertrokken: C. J. Meijer, naar Soest; Mej. P. K. de Jonge, naar Goes; G. N. i Berbee, naar Anna Pauwlowna; P. G. j Balkenende en gezin, naar Amsterdam; 1 Mej. J. J. de Leeuw, naar Hillegom; Mej. Sprengers, naar Hillegom; Mej." J. Ruig- rok, naar Hillegom. Burgerlijke Stand. Geboren: Rosa Adriana, d. van F. J. v. Rooijen en A. C. v. Riek; Helena Johanna, d. van N. P. v. Rooijen en H. M. G. Heerens; Petrus Cornelis Josephus, z. van J. M. v. d. Zwet en A. A. War merdam. Ondertrouwd: B. v. d. Vaate en M. J. Gelei jnse. Gehuwd: K. Gort en J. J. de Leeuw; J. C. A. Coster en C. M. Duivenvoorden; M. J. Sprengers en J. Ruigrok. Ingevolge de Crisis-Zuivelwet is alhier aan de melkveehouders de somma van f. 1226.25 uitgekeerd. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Elisabeth, d. van D. L. Berkhuizen en J. Zonneveld; Jan Louis, z. van W. H. J. Ju en L. de Troije; Maria Johanne Bernardina, d. van P. van Beek en C. J. van der Meer. Ondertrouwd: Ph. A. Koppers, 28 jaar en C. M. van Veen, 29 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: J. R. Dutilh, Haagweg 4, van Leiden J. A. G. baron de Vos van Steenwijk, Haagweg 4, van Leiden H. J. Kouwen, Donklaan 12a, van Leiden C. W. Stans en gezin. Leidscheweg 185 i, van Nieuwer-Amstel R. H. de Waal. Leidscheweg 185 i, van Nieuwer-Amstel. Vertrokken: K. van Bemmel, naar Lei den A. van Bemmel, naar Voorburg M. Grunta, naar Witten (Did.) A. Eg- gink, naar Dordrecht M. van Os, naar Leiden H. de Rooij, naar Wadainxveen D. J .Brinks, naar Boskoop. WASSENAAR Loop def bevolking. Gevestigd: L. P. v. d. Eist, van Stomp- wijk; N. v. d. Broek, van Stomp wijk. H. Kicrhoff, van Duitschland; J. A. J. Adank, van Heemstede: S. van Dijk, van Oud- Beierland; A. de Boer, van Oud-Beierland. VertrokkenV. Koblenzwey, naar Alke made; W. Nieuwenhuis, naar Velzen; O. H. Willem se, naar Zijp©; J. Groenen naar Leimuiden; A. H. Doornenbal, naar Driel; A. A. W. Diepenbroek, naar Hillegom; Th. Lampe, naar 's Gravenhage; A. J. Weise. naar "Zeist; N. J. Druyver, naar Dordrecht; J. v. d. Boorgerd, naar Edam; Th. J. Hilhorst, naar Middelburg; J. C. de Hey, naar Alkemade. Burgerlijke stand. Geboren: Adrianus Leonardus Hendricus, z. van J. G. Keyzer en A. Sikking; Gerardus Adrianus, z. van A. A. Koppers en M. Ch. Knaap; Wilhelmina Catharina Maria, d. van W. van Winsen en J. H. Spierings; Ewald, z. van W. de Vos en W. Ch. A. Wille; Hermanus Gerardus, z. van H. G. Koppers en J. Wassenaar. Gehuwd: J. G. Wijsman ,j.m. 25 jaar en G. A. M. Versluys, 28- jaar; F. G. van Rijn, j.m. 22 jaar en H. A. v. Leeuwen, 23 jaar. Overleden: Engelbertha de Jong, 81 jaar. Geslaagd te Amsterdam voor het di ploma van den Alg. Ned. Politiebond, de heer W. A. Rotteveel alhier. ZEVENHOVEN. De vleeschkeuringsdienst. B. en W. stellen voor, in de verordening op den vleeschkeuringsdienst alsnog oj* te nemen de bepaling omtrer?, de invoer keuring, omdat dit anders in de gemeen schappelijke regeling zal. worden opge nomen, terwijl verder wordt voorgesteld de in de vorige vergadering vastgestelde redactie van art-3 pmtrent het doen van aangiften van slachtingen, in te trekken en daarvoor weer de secretarie aan te wijzen. v BOSKOOP Nieuw beroep van het Plaatselijk Crisis-Comité. Het hoofdbestuur van het Crisis-comité Boskoop maakt bekend dat eerstdaags, althans in de maand September weder een beroep zal worden gedaan op de burgerij om nieuwe offers te brengen. Het comité mocht er in slagen bij een drietal rondgangen in de gemeente in te zamelen een bedrag van rond f. 7500. Dit bedrag werd vermeerderd met een storting van de winkelweekcommissie van f690 en met een bijdrage van het Nat. Crisis comité van f. 1000, in totaal f 9190. Dit be drag is bijna uitgegeven althans op 1 Oc tober a.s. zal de kas uitgeput zijn. Men toone dus wederom zijn offervaardigheid! Programma Openluchtconcert. Het programma vobr de muziekuitvoering op a.s. Dinsdagavond luidt als volgt: 1. The Stars and Stripes for ever, marsch Sousa. 2. Nelly, Valse, A.- Rulland. 3. Vienne reste Vienne, marsch. Johan Schrammel. 4. Zwcites VValzer Potpourri, Carl Robrecht 5. Overste Barendsen, marsch. Frits Jakma. 6. Martre des Dandys, marsch, A. de Baeremacker. 7. Theresen Wals. 8. Vieux Camerades, marsch. C. Teike. 9. Das inusz ein stück von Himmel sein, W. R. Heymann. 10. Les Cars de Ia Marine, marsch. W. R- Heymann. 11 De Rotterdamsche vlag, marsch, Bart Verhallen. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriaan, z. van P. Scholten en R. W. v. Heiningen: Martina Wilhel mina, d. van C. J. v. Leeuwen en E. M. VerkleijLeonardus Maria, z. van L. M. v. d. Nieuwendijk en P. M. v. Kersbergen: Teunis en Bernardus, zoons van A. Pos en J. M. de Groot. Ondertrouwd: H. F. v. Riet en M. A. Slingerland. Overleden: M. J. Gears, echtgenoote van J. Ramp, 53 jaar; Nicolaas Gerardus v. d. Erf, 8 maanden. Te beginnen met a.s. Dinsdag 20 dezer zal wederom gedurende den verzendtijd in het veilingsgebouw beurs worden ge houden. Gedurende de afgeloopen week wer den aan de bad- en zweminrichting alhier 52 heeren-, 148 dames- en 32 volksbaden genomen. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Jacobus, z. van D. G. van der Voort en M. W. Vrijburg Jacobus Simon, z. van G. Heemskerk en M. A. M. van der Horst Cornelis Johan nes, z. van G. Zandbergen en M. M. Groen Clasina Wilhelmina, d. van C. J. Verte gaal en A. M. Biggelaar Lenie, d. van A v d. Bosch en C. N. van Tol Johan na Wilhelmina Maria, d. van W. van der- Ploeg en C. Zuidwijk Dionijsius Henri- cus, z. van C. G. van Kempen en H. M. A. de Rooij Geertruide Maria. d. van G. Los en J. E. van der Star. Gehuwd: P. de Gelder en A. M. Slap- pendel L. H. Marcelis en M. C. A. van Heiningen S. Voets en J. Sonneveld. Ondertrouwd: J. H. van Tol 25 j. en T. G. Hoogendoorn 22 J. NIEUWVEEN. Ds. C. J. A. Bosch, t Een oud-Nieuwveensch predikant is te Raamsdonksveer overleden n.l ds. C. J. A. Bosch, in den leeftijd van 75 jaar. In de jaren 1887—1890 diende ds. Bosch als predikant de Ned. Herv. Kerk alhier. De vrouw van H. J. winkelier, zag dat een jongen geld uit de toonbanklade haalde en maakte de voorbijgangers daar op opmerkzaam. Een achtervolging werd ingesteld en met sucoes. De politie had binnen een half uur den ladelichter te pakken. Hoewel hij eerst ontkende, legde hij tenslotte een bekentenis af. Hij had slechts twee kwartjes gestolen en deze uit vrees in de Ringsloot gegooid. NIEUWKOOP Brand door een brandglas. Dezer dagen werd telefonisch van uit Zwammerdam alhier bekend, dat op de boerderij van P. Kaptetjn aan den Zien- deweg nabij die gemeente, doch nog be- hoorende tot Nieuwkoop, brand was uit gebroken. Onmiddellijk werden de spuit in het dorp en die te Noorden gerequireerd en in een ommezien was de dorpsspult achter den kraanwagen van de Gebr. de Rooij gehaakt cn arriveerde zij ter plaatse. De burgemeester was per motorrijwiel met een veldwachter op de duo reeds vooraf gegaan. Na een ruim half uur kwam ook de spuit uit Noorden, die ten slotte nog defect raakte De brand was ontstaan in den hooiberg en ofschoon deze geheel afbrandde, ge lukte het toch de verdere gebouwen te sparen. Een vijfjarig zoontje had gespeeld mot een brandglas, met het noodlottig gevolg, dat brand uitbrak. De kleuter zeide nog geprobeerd te hebben om den vlam uit te blazen, doch dat gelukte hem niet. Verzekering dekt de schade. Zilveren Jubileum R.K. School. Op 1 October a.s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat wijlen pastoor J. P. H. Ra makers den eersten steen legde voor den bouw van de R.K. School alhier, waarvan de opening plaats had op 1 April daaraan volgende. Alsdan zal het tevens 25 jaar geleden zijn, dat de heer N. J. M. Klaus als hoofd aan die school verbonden werd. WADDINXVEEN. Slooping van huizen. De bewoners van de huizen staande aan de Zuidkade en Noordkade die door de provincie zijn aangekocht voor de ver breeding der Gouwe, hebben aanzegging gekregen dat de woningen voor of op 1 October a.s. ontruimd moeten zijn. Met de slooping wordt dan ten spoedigste een aanvang gemaakt. Arbeids-ongeval. De meubelmaker v. E. geraakte in de meubelfabriek van den heer K. met zijn hand in de fineerzaag. Een drietal vingers werden zeer ernstig verwond. Dr. Paul verleende geneeskundige hulp. De heer S. die op het Jaagpad wan delde met zijn prachtige herdershond had het ongeluk dat het dier onder de wielen van een rijdende vrachtauto geraakte. De hond was onmiddellijk dood. In onze gemeente zijn aangewezen met de uitvoering van de bepalingen der Varkenssteunwet de heeren: A. J. van Berkel, G. Oudijk, J. F. Hijkoop, A. Klei weg en D. Rljneveld, allen alhier. Het bestuur van het Instituut Arbei dersontwikkeling heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek in de a.s. winter een schoollokaal in de avonduren beschik baar te stellen voor het geven van een cur sus in de vakken Ned. taal, rekenen en al- gemeene geschiedenis, evenals het vorige jaar. De werkman T. alhier, die zijn buur vrouw met een mes had bedreigd, is door de politie aangehouden en naar Rotter dam overgebracht. HIJ is in het Huis van Bewaring ingesloten. Bij het uitbetalen van steun is een begin gemaakt om de huren, welke de werkloozen verwonen in de woningbouw- vereeniging „Waddlnxveen" van den steun af te houden. Bi) de werkloozen bracht dat eenige boroering, omdat zij daarin iets vernederends zien. Ter gem.-secretarie te Moordrecht is tot volontair aangesteld de heer A. Kwaak alhier. o WOUBRUGGE. Nieuw voetbaiterrein. Zaterdagmiddag werd het nieuwe sport terrein van de voetbalvereeniging Dindoa officieel in gebruik p-enomen. Daartoe door Dindoa uitgenoodigd sprak de burgemees ter een kort openingswoord, waarna door Ons Clubje van Leiderdorp bloemen wer den aangeboden Vervolgens werd de eer ste competitie-wedstrijd gespeeld tusschen Dindoa en Ons Clubje, waarvan de uitslag was 80. Zoo terloops vernamen wij dat de sport- geest van de ingeslapen Hockeyclub bij het zien van zulk een geschikt terrein als waar over Dindoa nu beschikt, we'er wakker wordt. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonius en Jozef .zoons van Cornelis Verbelj en Maria Johanna van den Berg. Overleden: Johanna Kef, 62 jaar, echt genoote van Gijsbertus Jongeneel. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden, op Vrijdag 16 September 1932, ten overstaan van: Mr. H. M. A. Coebergh, notaris te Lel den: Oranjegracht 43, kooper J. v. Iterson qq. voor f3975; Geeregracht 12. P. de Jongh qq. voor f. 1725; Geeregracht 22. L. Oostveen qq. voor f. 1485; Levendaal 25 en 27, Gebr. van Beukering, voor f. 6400; St. Jorissteeg 15. J. Stigter qq. voor f. 2200. - Overige perceelen waren uit de hand ver kocht der Nederl. Haardenfabriek „De Etna" te Breda Voorts groote sorleering; Ulftsche Haarden, E. H. Jaarsma. Jan Jaarsma en Beckers Germalne. CATALOGUS WORDT GRATIS EN FRANCO TOEGEZONDEN. EEN BURGERHUIS met 7 kamers, 2 keukens en 2 closets, Hooglandsche Kerk- gracht 16. - Kam ook in 2 ge deelten bewoond worden. 14 gld. per week. 4670a in het contractvrije bedrijf. BEZOEKT DE 6539 ofc me *k op Woensdag 21 September, des avonds 8 unr, in het „Volksgebouw", BoerengraehL Punten van behandeling: De toestanden in het contract vrije bedrijf en hoe ze te verbeteren en De kansen op een C. A. 0. in het contractvrije bedrijf. Entree vrij!! Komt allen!! Het bestuur v. d. Nieuwe Nederl. Typografenbond Dinsdagvoormiddag 8 uur verkoop van een groote partij versch RUNDVLEESCH, voor waardelijk goedgekeurd. Lappen 20, Rosbief 30, Bief stuk 40 C. p. p. FRANKE, Permanenten met het Joly-toestel f. 2.50 met garantie, watergolf inbegrepen. 4659a DIT TOESTEL GEEFT U DE ZOO GEWENSCHTE NATUURLIJKE OOLP Iedere dame wordt door ons persoonlijk gepermanent en gewatergolfd. Winterjas keerenf. 12.50 Colbert-Costuura keeren f. 14.50 Mantel keerenf. 10.00 Dames- en HeerenkleermakerU Annex Pers- en Stoomlnricbting Gediplomeerd Coupeur 6571 Opger. 14 Maart 1909. Gediplomeerd Leerares Costuum- en LIngerlenaaien geeft Club- en Prlvé-les. Conditiën en tijd nader over een te komen. 6541 G. M. DIRKSE MARE 71. en dageljjks weder verkrijgbaar: gebraden Rosbief. Kalfsgehakt. Berliner Leverworst. KorevaarztraaL Tel. 179. 6566 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7