LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 19 September 1932 SPORT. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. West I Noord: Westerkw.Olympla 3-1; K. Z.—Blauw Wit 1—3; Swift—D. T. V. 1—4; D. V. D.—D. D. V. 8—3. West I Zuid: Fluks—Deetos 25; Ons Eibernest—H.K.V. 05; Rozenburg—D.K.C 51; Regenboog—'t Zuiden 35. Oost I A: Z. K. C.—E. K. C. A. 3—3; Be Quick—Rapidltas 44; Onder Ons— Noviomagum 41. Oost I B: AchillesRigtersbleek 44; Naas—H.K.C. 6—1; Ons Clubje-AJK.C. 3-3. Noord I: W. K.—W. W. M. D. 4—2; Leeuwarden—Udl 3—3; RrisoNic 03. West II A: K. Z. 2—Volharding 1—1; Luto—R. Tecka 7—2. West II B: D. T. V. 2—Eendracht 1—7; K. V. D.—Bilthoven 3—3; BearneExcel sior 3—3; Allen Weerbaar—BI. Wit 2 14. West II C: Die HagheVelox 61; Het Zuiden 2—A. S. C. R. 6—2; H. K. V. 2— H. S. V. 14, West II D: A. L. O.—Rood-Wit 4—1; H. B. 3.—Spangen 24; Gymnasiasten- Vreewijk 2—2; Deetos 2Rozenburg 2 7-0. West ni G: H. S. V. II—Fluks 2 3—3. Overzicht. De tweede competitie-Zondag is heel wat gunstiger verloopen, dan de eerste, althans zoo goed als alle wedstrijden zijn doorgegaan. Een van de grootste verrassingen is wel de fraaie 3—1 overwinning van het pas- gepromoveerde Blauw-Wit op de afdee- lingskampioen Koog-Zaandijk. Dit zegt zooveel te meer. daar de zege werd be haald op het terrein der Zaankanters, die thuis heel lastig te verslaan moeten zijn. We moeten ons dan ook al zeer vergissen als BI. Wit dit Jaar geen ernstige candl- daat zal zijn voor de eerste plaats. Ook in Zuid-Holland heeft de pas-ge promoveerde club de competitie met een overwinning ingezet, terwijl de Benjamin (Regenboog) dezer afdeeling tegen 't Zui den een eervolle (3—5) nederlaag boekte. Fluks heeft het tegen Deetos zelfs niet tot een gelijk spel weten te brengen. Een feit is het, dat onze stadgenooten hun aanvallen niet serieus genoeg uitvoeren. Dit kenmerkte vooral het vak Ressenaar- Horrée, terwijl het vak De Wolf—Nieuw- land, in dit deel van spel, wat slap was. Alleen de begin-aanval had er een betere kijk op. De Leidsche dames hebben zich vrij goed geweerd tegen hun Dordtsche sportzusters, waarvan er 3 in het Ned. XII spelen. In de tweede klasse heeft het gedegra deerde Velox een klinkende nederlaag ge leden. Die Haghe won met 61. De Fluks-reserves wisten het in in G niet verder dan een gelijk spel te brengen (33) tegen de hekkesluiter van 't vorige seizoen (H. S. V. II). Voor verdere bijzonderheden zie men de uitslagen. FLUKS—DEETOS 2—5. Bij Fluks valt mej. J. Montanus in voor mei. Meijer, terwijl, na eenige Jaren afwe zigheid, mevr. Meijer—Buys weer voor haar oude vereenlglng uitkomt. Deetos mist Monshouwer. Direct na het begin ziet Fluks zich een strafworp toegewezen, die v. Bemmel in een doelpunt omzet. Hoewel Deetos hierna het spel ln handen neemt, weet zij 'tniet tot punten te brengen. Aan den anderen kant krijgt Meyllnk na 12 minuten ln een der weinige Fluks-aanvallen, een vrije kans, die hij benut (20). Deetos versaagt echter niet. Haar aanvallen zijn zeer tal rijk en niet van gevaar ontbloot, terwijl de weinige Fluks-aanvallen door de Dordt sche verdediging keurig in bedwang ge houden worden. Toch duurt het nog ge- ruimen tijd voordat Kreune den achter- verkleint; Stam maakt ongeveer 8 min. voor rust gelijk (2—2). Na de thee krijgt de Fluks-verdedlging het hard te verantwoorden. Daar 't Deetos- middenvak uitstekend werd verricht, kun nen de Dordtenaren aanval op aanval ondernemen, en na een minuut of 10 ge speeld te hebben weet Wedemeyer Deetos een voorsprong te geven, door van achter den paal te doelpunten. Eerst dan ziet Fluks het gevaar in en herstelt haar mid den zich. Haar aanval echter speelt zonder systeem verder en strandt voortdurend op het keurige opstellen van mej. Voorden- berg. Ofschoon de Leidsche verdediging alles op alles zet, kan ze niet voorkomen, dat Wedemeyer opnieuw succes heeft met een ver schot. Seits weet in de resteerende 5 min. nog eenmaal de mand te vinden, zoodat het einde komt met een verdiende 5—2-over- wlnning voor Deetos. H.S.V. n—FLUKS II 3—3. Fluks stelt zich op met een invaller en een invalster, terwijl H.S.V. daar een vol- ledigen ploeg tegenover stelt. Het begin is voor de thuisclub, welks aanval een veel beter verband vertoont dan die van Fluks. Het is dan ook verdiend, als H.S.V. n de leiding neemt, 10, welke voor sprong tot de rust behouden blijft. Na de rust pakt Fluks de zaken beter aan en binnen 5 minuten is door toedoen van Hoeks en Wassenaar, de achterstand in een 21 voorsprong omgezet. Spoedig maakt echter Mej. Visscher voor H.S.V. weer gelijk, en eenige oogenblikken latei- is het zelfs 32, als Mej. van Rhijn van dichtbij inschiet. Tenslotte weet Zanen er met een ver schot 33 van te maken, met welken stand het einde komt. De H.S.V.-dames traden nogal op den voorgrond en waren hun Leidsche tegen standsters meestal te snel af. De heeren wogen tegen elkander op. De uitslag geeft de verhouding goed weer. ATHLETIEK. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Mej. Briejer verbetert het Ned. record verspringen. Op de sintelbaan te Amsterdam werden gisteren nationale wedstrijden gehouden. BIJ de dameswedstrijden behaalde mej. R. Briejer van „Brunhilde" (Leiden) een mooi resultaat. Nadat zij haar nummer vèrspringen gewonnen had, deed zij nog drie sprongen en slaagde er bü den laat- sten daarvan in, haar eigen Ned. record met 1 cM. te verbeteren en te brengen op 5.57 Meter. Zweedsche estafette (400, 300, 200 en 100 Meter) werd gewonnen door de A. V. 1923, die won -in den tijd van 2 min. 3,4 sec. Daar tot dusver geen record op dit num mer bestond, zal een verzoek tot erken ning worden ingediend. De -belangrijkste uitslagen voor dames waren: 100 M. hardloopen klasse A: 1. J. Martin (Olympia, Deventer) 12,8 sec.; 2. Briejer (Brunhilde, Leiden) 13,1 sec.; 3. M. Knijff (U. D. A„ Utrecht) 14,1 sec. Hoogspringen kl. C.: 1. P. Dieben (Brun hilde, Lelden) 1.42 M.; 2. M. Schuurman (A. W.) Amsterdam 1.32 M. Driekamp (beste resultaten)100 M. hardloopen C. Aalten (T. O. V.) 13 sec.; hoogspringen: M. Knijff (U.DA), A. Door geest (ADA) en A. Kemmer (ADA), allen 1,375 M.; speerwerpen: M. Goette (A. D. A.) 29,56 M. Totaal-resultaat: 1. C. Aalten (T.O.V., Zeist) 153,50 pnt.; 2. A. Doorgeest (A. D. A) 130,50 en 3. P. Dieben (Brunhilde, Leiden) 127,50 pnt. Laatstgenoemde haalde de vol gende resultaten: 100 M. 14'/s sec.; hoog springen 1.48 M.; speerwerpen 28.33 M. 4 x 100 M. estafette: 1. A.D.A. I in 53,6 sec.: 2. Brunhilde, Leiden, in 55 sec. en 3. A. D. A. III in 57,1 sec. Vèrspringen met aanloop, klasse A: 1. R. Briejer (Brunhilde, Leiden) 5.55 M.; 2. J. Martin (Deventer) 5,155 M,; 3. A. Door geest (A. D. A) 5.05 M. Bij de heeren waren de belangrijkste resultaten: Eindresultaat: 1. Van Leeuwen (P. S. V., Eindhoven) 5696,46 pnt.; 2. M. Voogd (Haarlem) 5524,67 pnt.; 3. Blankers (A. V. 1932) 5202,86 pnt.; 4. Brasser (A. A. C.) 5133„26'/i pnt.; 5. A. de Bruyn (Olympia, Den Haag) 5097,34 pnt. 200 Meter hardloopen klasse A: 1. Chr. Berger (Haarlem) 22 sec.; 2. Benz (idem) 22,6 sec.; 3, Oostermeyer (A. V. 1923) 22,9 sec.; 4. Sierhuis (idem). Discuswerpen Kl. A.: l. De Bruyn (Olym pia, Den Haag) 39.12 M.; 2. Selmann (A.V. 1923) 33,55 M.; 3. Szathmary (A. V. A. C.) 31.31 M. Idem klasse B.: 1. Brasser (A. A. C.) 36,72 M.; 2. Blankers (A. V. 1923) 33,80 M 3. Kraan (BI. Wit) 31,34 M. 4 x 200 Meter estafette: 1. Haarlem, 1 min. 32 sec.; 2. A. V. 1923, 1.35.1; 3. A V. 1923 II in 1.35.9; 4. A. A. C. in 1.37. 10 KM. hardloopen, kamp. van Neder land: 1. W. Bakker (A. V. A. C.) 34 min. 40,5 sec.; 2. Mulder (idem) 35.23,6; 3. F. Goossen (A. A. C.) 36,27. 6; 4. P. de Vries (S. L. T. O.) 37.07.5. 200 Meter horden: l.Van Leeuwen (A. A, C.) 28,2 sec.; 2. Spanjerdt (BI. Wit) 28,9 sec,; 3. Van Lingen (A. M. V. J.) 29,1 sec. Zweedsche estafette (400, 300. 200, 100 M.) A, V. 1923 ln 2 min. 3.4 sec,; 2. A. A. C. in 2.07.8; 3. A. V. 1923 II in 2.07.9. Speerwerpen A-Klasse: 1. Verhagen (A. T. B.) 51.07 M.; 2. Wolthers (Hellas) Utrecht 44.17 M. LAWN-TENNIS. DE TILDEN-PLOEG TE SCHEVENINGEN WEDSTRIJDEN TE SASSENHEIM. Zaterdagmiddag werd op het terrein „Sporthoff" door de Sassenhelmsche Sport verenigingen een wedstrijd gehouden. De belangstelling van het publiek was niet zooals verwacht kon worden. Verschillende nummers werden uitge voerd. De uitslagen zijn als volgt: 100 Meter hardloopen: le prijs P. v. No- belen (Teylingen): 2e pr. Van Kesteren idem: 3e pr. Jan Bergman (T.O.P.) Hoogspringen: 1. C v. Llerop 1.60 M.; 2. P. v. Reisen 1.55 M., belde leden van Tey lingen. Vèrspringen: 1. C. v. Lierop (Teylingen) 5.57 M 2. P. v. Nobelen Idem 5.42 M. 3. H. A, Olie (T.O.P.) 5.33 M. Estafette juniores 4x80 Meter: 1. Ter Leede 52.4 sec. 2. D.O.S. 52.4 sec Speerwerpen: P. v. d. Ploeg (Tevlingen) 34.93 M. 2. H. A. Olie (T.O.P.) 34.19 M. De vereenigingspriis werd toegekend aan de R.-K, sportver. „Teylingen". BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 3DE KLASSE (KLEIN BILJART). Begin December te Leiden. Onder leiding van den Leidschen Biljart Bond zal bovengenoemd kampioenschap verspeeld worden in een der zalen van hotel „Den Burcht" alhier, van 47 No vember. De namen der spelers zullen na der bekend gemaakt worden. De voorwed strijden hebben over het geheele land plaats van 1025 October. De inschrijving voor bovengenoemd kampioenschap sluit 10 October a.s. Dit is de eerste maal dat er in Lelden zulk een belangrijk wedstrljd- tournooi zal plaats hebben. T. O. P. (SASSENHEIM). De korfbalclub T.O.P. (Sassenheim) speel de Zaterdagmiddag op het terrein aan de Kooi (Sassenheim) tegen Oranje-Nassau uit Amsterdam. T.OP. verloor met 41; met de rust was de stand 3—0. PAARDENSPORT. DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De uitslagen van de rennen en drave rijen te Duindigt luidden: Minervaprljs. draverij le klasse 2060 M.: 1. Diamant Bleu, eig. C. F. Ockhorst; 2. Saffier, eig. P. Kramer. Mignonprijs, ren op de vlakke baan 1300 M.: 1. Fackeltraeger. eie R. J. J. Hiemstra; 2. Maelstrom, eig. A. Rietkerk Jr. Mimosaprijs draverij 4e klasse 1740 M.: 1. Vitesse S. W.. eig. C. F. Ockhorst: 2. Tanny See v. Kerrigan, eig. H. L. Nyveld. Tiende Heerrijdersprijs handicap. 1ste klasse 2000 M.: 1. Quettevlllezoon, eig. J. in 't Veld; 2. Begonia, eig. L. J, Eikhuizen Madeleineprhs, ren op de vlakke baan 2000 M.: 1. Marialva, eig. R. L. Portocar- rero: 2. L. Becouee. eig L. Groeneveld. Middel Criterlumpriis draverijen 2e en 3e klasse 3600 M.: 1. Ulphla H.. eig. A. P. Kaiser; 2. Uitblinker K„ eig. C. Kleyne. Groote nederlaag van Timmer tegen Tilden. In den beginne door prachtig weer be gunstigd vonden op de Metsbanen in Schevenlngen de wedstrijden der Tllden- ploegplaats. De opkomst van het publiek was zeer matig. Na een onbelangrijk gemengd dubbel spel tusschen mevr. DrosCanters en Najuch eenerzijds, en me]. Rollin Cou- querque en Barnes anderzijds dat onbe slist (7—9, 61) eindigde, kwam de hoofd schotel van den eersten dag: Tilden Nusslein. Het werd een alleszins belang wekkende partij, waarin Tilden bewees nog steeds tot de grootmeesters te behoo- ren. Nusslein is een typische profession- nal die het in vastheid van Tilden wint en zeer nauwkeurig weet te plaatsen. Daardoor was Tilden genoodzaakt voort durend te forceeren. Men kon genieten van zijn prachtige variatie en- zijn su blieme tactiek. Men kon ook genieten van zijn meesterlijke fore-hand van zijn doo- dende cannon-balls. Big Bill won met 2—6, 6—0, 6—4, 6—3. Als laatste partij van den eersten dag speelden Nusslein en Najuch tegen onze landgenooten Timmer en v. Diemer Kool. Nu eerst bleek hoe sterk de professlonnals wel kunnen spelen. Het was een spel van kat en muls. De uitslagen luiden: Mevr. DrosCanters en Barnes tegen mej. Rollin Couquerque en Najuch 97, 6—1 (gestaakt). Tilden slaat Nusslein 26, 60, 64, 6—3. Nusslein en Najuch slaan Timmer en Diemer Kool 60, 64, 62. Gisteren was er wat meer belangstel ling, hoewel minder dan verwacht was. Begonnen werd met de belangrijkste partij van den dag: Tilden tegen onzen kampioen Timmer. En evenals Zaterdag hebben wij gezien, dat Tilden nog steeds de groote tennis-artist is. Zijn vlakke forehand joeg de ballen in zeldzaam snelle vaart naar de hoeken, zijn eerste service was haast, onhoudbaar snel, zijn dropshots vielen loodrecht achter het net.het was een tennisdemonstratle zonder weerga. Timmer rende van den eenen hoek naar den anderen, hij werkte hard, en er kwamen als altijd fraaie scho ten van zijn racket: vooral zijn backhand drive is een sterk wapen. Maar zijn service is te zwak, veel te zwak, en bovendien mist zijn spel ieder doodend element. Til den werd dan ook geen oogenblik be dreigd; hij won zooals hij wilde met 62, 6—3, 6—2. Na deze partij volgde een gemengd dubbelspel, waarin onze sterkste dames, mevr. DrosCanters en mej. Rollin Cou querque, Najuch en Nueslein tot partners hadden. Het werd een aardig partijtje met tal van interessante momenten, dat mevr. Dros en partner tenslotte in drie sets won nen, 46, 63, 7—5. Als laatste nummer van het programma vond het heerendubbelspel plaats, waarin Tilden weder speelde met Barnes als part ner. Onze landgenooten Timmer en Die mer Kool bonden den strijd tegen dit ge duchte tweetal aan. NU bleek eerst recht, wat een goede service, wat een dooden- de volley waard zijn. De Hollanders speel den niet slecht, maar de volleys, die Til den van zijn racket liet komen, waren harde lessen voor hen. Bovendien werden op de tweede service van Timmer zoowel als van Diemer Kool rake klappen uitge deeld. Barnes speelde zonder op te vallen, een goede partij en de overwinning der profs met 63, 62, 63 was dan ook volkomen verdiend. Deze wedstrijden op de M. E. T. S. be- teekenden eenige dagen van tennis van de hoogste klasse, en een zeer nuttige oefening voor onze spelers en speelsters. Een proefneming van den N. L. T. B„ die zeker voor herhaling vatbaar is! DE KAMPIOENSCHAPPEN DER OEFENMEESTERS. Onze afvaardiging naar Berlijn. Te Amsterdam zijn de wedstrijden ge houden om het kampioenschap van Neder land voor oefenmeesters. Evenals het vorig seizoen wist ook ditmaal J. Goedraad be slag op den titel van Nederlandsch kam pioen te leggen, door al zijn enkelpartijen te winnen. In het dubbelspel wist hij met zijn broer Th. Goedraad het kampioenschap te win nen. Besloten werd de volgende vier spe lers af te vaardigen naar de wereldkam pioenschappen. welke dezer dagen te Ber lijn aanvangen, en waaraan ook door Til den en zijn groep zal worden deelgeno men: het zijn Jan Goedraad. Waasdorp (Noordwijk) Thys Goedraad en Hemmes. De loting voor de eerste ronde der we reldkampioenschappen zijn als volgt vast gesteld: Hemmes tegen Plaa. den bekenden Fran- schen oefenmeester; Jan Goedraad tegen Stapenhorst, Thys Goedraad tegen Eppler en Waasdorp tegen Mogendorf. In het dub belspel loten de gebroeders Goedraad tegen de bekende Franschen Plaa en Ramillon. DUIVENSPORT. DE BLAUWBAND. Wedvlucht vanaf Neufville. In concours 60 duiven welke om 9 uur 30 in vrijheid gesteld werden en hun hokken bereikten als volgt: H. W. Martens le, 8e, 11e, 17e' J. Rooda 2e, 3e, 4e, 6e; J. de Jager 5e 18e- A. M. Overvliet 7e, 12e, 16e, 19e; J. Vernes 9e, 13e; G. Stapper 10e, 20e, 22e 23e; C. v. Ofwegen 14e; R. K. W. Kuipers 15e, 21e; J. Lagerwey 24e, 25e. Eerste duif te 11 uur 52 min. 31 sec., laatste te 12 u. 32 min. 57 sec. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Neufvilles (België) afstand 180.05 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld met Z. wind te 9 uur 30 min. De eerste vogel bereikte het hok te 11 uur 57 min. 36 sec. De laatste prijswinnende vogel te 12 uur 25 min. 4 sec. De uitslag was: le. 2e 4e en 6e C. Ver steeg Jr.; Se. 5e 7e K. Scheffer; 8e en 10e J. P. Brederode: 9e en lje A. Groeneveld. AALSMEER. Inbraak. Er is in deze gemeente voor de zooveelste maal een inbraak ontdekt, nu in het club huis der Voetbalvereeniging op het sport terrein. De insluipers hebben kans gezien de deur te openen. Een kastje, bevattende reepen chocolade werd stukgeslagen en de inhoud meegenomen. Een betrekkelijk schrale buit, daar gelukkig geen geld aan wezig was. De politie doet onderzoek. De werkloosheid. Bij de Arbeidsbemiddeling stonden deze week 154 werklcozen ingeschreven, of 17 meer dan in de hieraan voorafgaande week. Het aantal werklooze land- en tuin- bouwarbeiders is nu reeds tot 84 gestegen. Eenige personen alhier hebben het initiatief genomen om te komen tot de op richting van een afdeeling van den Zak- bijbelbond. HAARLEMMERMEER. Bestrating van den Ringdijk. Het groote werk der bestrating van den Ringdijk om den Haarlemmermesrpoldör heeft "zich thans ook over het gedeelte tusschen Lijnden, Sloten en Schiphol uit gestrekt. De weg in den Schinkeldijk is reeds gereedgekomen en thans is een begin gemaakt met den Akerdijk, waarover wel het meest werd geklaagd. Weer verschillende inbraken. Zoowel in het Zuidelijk als het Noor delijk deel van Haarlemmermeer, zijn weder inbraken gepleegd. Bij bewoners van den Lisserwegr Sloterweg en Ringdijk nabij Sloten hebben de ongewenschte be zoekers zich door opschuiving van een raam toegang tot de woningen verschaft. De dieven werden overal echter in hun verwachting een goeden slag te zullen slaan, teleurgesteld en moesten met een geringe buit eenige guldens weder vertrekken. Bij den heer V. hebben ze eenige onder bereik liggende zilveren voorwerpen onaangeroerd gelaten. Men zij op z'n hoede! De iepziekte. Op verschillende plaatsen in Haarlem mermeer werden reeds honderden boomen gerooid, die tengevolge van de iepziekte gestorven of daaraan lijdende waren. Thans moet er weer een groot aantal w.o. vele exemplaren die reeds een sieraad waren voor de omgeving hetzelfde lot ondergaan. In het gemis van dit verdwijnend natuur schoon zal zooveel mogelijk door nieuwe beplantingen worden voorzien. WIELRENNEN. GRASBAAMVEDSTRIJDEN VAN SWIFT. Een vlot en prettig verloop. Zaterdagmiddag heeft „Swift" dan haar nationale grasbaanwedstrijden gehouden, die den Zondag tevoren wegens den regen moesten worden afgelast. Het weer was ook nu niet al te fraai, zelfs heeft het ruimen tijd gemotregend, maar de gras- baan op het A.S.C.-terrein was in uitste kende conditie en behoudens het feit dat de koppelwedstrijd van 100 tot 80 ronden is teruggebracht, heeft men het program ma volledig kunnen afwerken. Het niet zoo heel talrijke publiek heeft daarbij meerdere spannende races kunnen aan schouwen, terwijl vooral de koppelwed strijd de gemoederen heeft weten op te zweepen. Helaas had men in het pro gramma nog al eenige veranderingen moe ten aanbrengen, waardoor het moeilijk viel het verloop der diverse nummers precies te volgen; te moeilijker, doordat de wijzigingen en uitslagen onvoldoende werden bekend gemaakt! Wij merken nog op dat alles ln een prettige stemming ls afgewerkt en dat voor den aanvang de Olympische kam pioen Van Egmond met bloemen gehul digd werd en een eere-rondje heeft gere den. Men zie hier verder de uitslagen: De volledige uitslagen luiden: Nieuwelingen: 1. Hellemans, (Ouden bosch); 2. v. Duyvenbode, (R'dam); 3. Oosterhout (Oudenbosch). Sprintwedstrijden: le Demi-finale se ries: Riethoven, Adam, v. Rijn. 2e demifinale series: Hoevens, Verschoor, Dieterman. Finale: Dieterman (A'dam); Adam (A'dam)J. Riethoven (Leiden)J. Ver schoor (Noordwijkerhout). Swiftleden (10 ronden): 1. v. Egmond; 2. R. Vink; 3. v. Aart; 4. Sladek. Klassementwedstrijd 1. Wagtman (St. Willebrord) 24 punten; 2. de Wolf (A'dam) 21 pnt.; 3. Alkemade (Haag) 16 pnt.; 4. Pelzer (A'dam) 15 pnt.; 5. Nassau (A'dam) 14 pnt.; 6. Duyker (A'dam) 10 pnt. Afvahvedstrijd: 1 Oosterhout, (Ouden bosch); 2. Hellemans (Oudenbosch); 3. Duyvenbode (R'dam). Koppelwedstrijd: 1. Verschoor—Wagt- mans 18 punten; 2. DietermanNassau 15 pnt. 5 strafpunten 10 pnt.; 3. RiethovenPelzer 9 pnt.; 4. v. Rijnde Wolff 8 pnt. HEDEN: Hoogl. Kerkkoorstr. 7: Openb. Vcg. Snr Janus Nas, 8 uur nam. Schouwburg: Gezelschap Saalbom 'n Zomerzotheid", 81/4 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa- komst te 8 uur nam. V.C.F.-Huis (Gerecht 10), Lezing van mej E. C. Knappert van A'dam, 71/2 uur n.m. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 uur n m „Het Liefdeslied". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Citv-Theater Haarlemmstr. 8 uur nm „Maskers". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. 2 mr en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur n.m.: „Verstooten". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur n.m.: „Mittemachtsliebe". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praevenüeve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nm Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Sept. a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. Hulde aan den heer P. van Vleuten. Bij de binnenkort door de tooneelver. eeniging „Gezellig Samenzijn" alhier, te geven openingsvoorstelling met het tooneel- stuk „Tropenadel", zal het de 50ste maal zijn dat de heer P. van Vleuten voor deze vereeniging optreedt. I11 April 1920 trad hij voor 't eerst op in „Inkwartiering" en na dien tijd heeft hij in verschillende glansrollen zich steeds doen kennen als een uitnemende kracht, die mooi en vlot spel leverde Ook in Haarlem waar hem als speler van „de best vervulde hoofdrol" den eersten prijs werd uitgereikt heeft men dit weten te waardeeren. Het ligt dan ook voor de hand, dat van Vleuten ais hij straks voor de 50ste maal op de planken komt hulde zal worden gebracht voor z'n verdienstelijk optreden en de uinemende wijze waarop hij zich steeds met hart en ziel heeft gegeven om deze zoo populaire vereeniging tot bloei te brengen. De Federatie van Muziek- en Zangvereenigingen. De pas opgerichte Federatie van Mu ziek- en Zangvereenigingen te Hoofddorp, die zich onder meer ten doel stelt, een muziektent te Hoofddorp te verkrijgen, is bereids aan het werk getogen. In de vergadering van het vooriooplg bestuur werd besloten, dat de beide be staande muziekgezelschappen „Exoelsior' en „Opwaarts" onder leiding van den directeur van „Excelsior", den heer L. Thuis, bij gunstig weder, een rondgang zullen maiken door Hoofddorp, op Zaterdag 24 Sept. en vermoedelijk op Zaterdag 1 October a.s. Verschillende dames- en heerenleden van de zangvereenigingen en van de H.O.V. hebben zich bereid verklaard, die avonden te collecteeren aan de huizen der ingeze tenen. Het bestuur vertrouwt, dat waar sinds lang de behoefte gevoeld werd aan een I blijvende muziektent, alle ingezetenen gaarne voor dit doel zullen offeren, ook al omdat thans de gewenschte overeenstem ming tusschen de verschillende muziek- en zangvereenigingen is bereikt, mede wat betreft het geven van openluchtconcerten. De tooneelvereeniging „de Zwaluw" alhier, zal in het a.s. seizoen haar 25;jarig jubileum vieren. Het ligt in de bedoeling dit feit niet onopgemerkt te laten voor bijgaan en met een te organiseeren jubi leumavond eenigszins feestelijk te her denken. De in Haarlemmermeer gehouden bloenipjesdag voor de lijders aan vallende ziekten die in Haarlem en Heemstede ver pleegd worden, heeft bijna f. 700 opge bracht. Een mooi sucoes in deze ongunstige tijdsomstandigheden. RIJSWUKSCHE WIELERBAAN. De uitslagen van de wielerwedstrijden op de Rijswijksche baan luiden ais volgt: 3x30 K.M. achter motoren: 1. Snoek 4 pnt. 2. De Graaf 6 pnt. 3. v. d. Vulp 8 pnt. 4. Blekemolen 12 pnt. 10 K.M. personeelè wedstrijd: 1. D. van Dijk 2. De Leur. 3. B. van Dijk. Sprint (finale): 1. B. van Dijk. 2. De Leur. 3 Crooyman. 4. Vreeswijk. De aanval op het wereldrecord staande start door Van Egmond mislukte. Zijn tijd was 1 min. 12 4/5 sec., d.l. 2 2/5 sec. boven het wereldrecord, echter 1/5 sec. onder het Olympisch record. HILLFGOM DAMMEN. DAMCLUB LEIDEN. Ingevolge de laatstgehouden huishou delijke vergadering der Damclub Leiden, bestaat het bestuur der vereenigin^ uit de navolgende personen: Voorzitter C. Colpa: le secretaris S. v. d. Reek 2è secretaris P. v. d. Stel; penningmeester C. Gastelaars; algemeen seer. M. Optendrees, - -- Burgerlijke Stand. Geboren: Mijndert, z. van M. v. Breenen en G. Rietveld; Anna Elisabeth, d. van A. J. Sanders en A. P. Ringeling; Maria Johanna Wilhelmina, d. van A. I. Warmer dam en M. Lippens; Jan, z. van R- Véldhuyzen van Zanten en E. M. Kraai»j Leonardus Maria, z. van C. R. Koppers en E. A. Groot; Johannes Hendricus, z. van J. Rusman en P. v. Kesteren. Getrouwd: J. C, Draijer en M. J. PljP^5 P. Korte en M. van der Jagt. Overleden: A. M. de Nijs (Wed. van J. Wiedemeijer) 71 jaar. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op 23 dezer in openbare vergadering bijeen- üe volgende punten staan op de agenda: 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid J. v. Deursen. 2. Beëdiging van dit raadslid. 3. Vaststelling der notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Benoeming van 4 leden van de com missie inzake^ werkverschaffing wegens periodieke aftreding. 6. Verleening van een crediet voor cie aanstelling van twee nachtwakers. 7. Reclames Hondenbelasting. 8. Comptabiliteitsbesluiten- 9. Verlenging ontruimingstermijn onDe- woonbaarverklaarde woning. 10. Wijziging der precano-verordenim,. II. Verkoop van grond. „„rfetnrm- 12. Verzoek van de Gew. Lanidie commissie Zuid-Holland-West o 13. Mededeelingen.- 2—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6