73ste Jaargang MAANDAG 19 SEPTEMBER 1932 No. 22239 1 OFFICiEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT® Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week t, 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Btadea EERSTE BLAD. KOSTELOOZE GENEES- EN HEELKUNDIGE HULP AAN ONVERMOGENDEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden èrengen ter kennis van hen, die op grond tan onvermogen in aanmerking wenschen fe komen voor het ontvangen, zoo noodig, tan Kostelooze Genees- en Heelkundige hulp gedurende het jaar 1933, dat zij zich ter verkrijging van het daartoe strekkend bewijs moeten aanmelden in het Elisa- bethshof aan de Oude Vest op Donderdag 22 Sept. 1932 van des voormiddags 9 tot des middags 12 uur, of van des namiddags 2 tot 4 uur. Het trouwboekje moet worden medege bracht. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 19 Sept. 1932. 6575 VEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN VAN M. S. G. De jaarlijksche feestavond. Zaterdagavond heeft de Vereeniging van Oud-leerlingen van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix den hon derd zeven en veertigsten stichtingsdag van het Genootschap op de gebruikelijke wijze met een gezelligen feestavond her dacht. Deze werd gehouden in den Foyer der Stadsgehoorzaal en geopend door den vice-voorzitter der Ver,, den heer D. van Lith, die bij afwezigheid van den heer Ko. S. Knottnerus de aanwezigen harte- Mijk verwelkomde en nog eens memo- jMreerde, dat velen den dag zegenen, waar- Mop zij naar de school van Mathesis gin- I gen. Allen zijn het bestuur dan ook zeer I dankbaar voor hetgeen daar werd ge- leerd. Een bijzonder welkom riep spr. voorts toe aan de Tooneelvereen. „Nut en Ver maak," welke zich bereid had verklaard een uitvoering te willen geven. Tenslotte herinnerde spr. aan den feestavond, welke de Vereeniging van Mathesianen a.s. Za terdagavond in de Stadsgehoorzaal hoopt te geven ter gelegenheid van het derde lustrum der Vereeniging en hij beval allen ten zeerste aan dezen feestavond te be zoeken. Hierna werd met de afwerking van het feestprogramma begonnen. Reeds had het orkest onder leiding van den heer W. Brons zich doen hooren en gedurende de pauzes van den avond vulde dit ensemble op verdienstelijke wijze het programma aan. Mej. Greta Versteeg trad vervolgens op met enkele schlagers, die niet ten volle tot hun recht kwamen, doch desniettemin toch goede bevrediging wis ten te schenken, getuige het hartelijk ap plaus, dat de zangeres mocht oogsten. Na de pauze was het woord aan „Nut en Vermaak", dat voor het voetlicht bracht het blijspel in drie bedrijven van Max Reimann en Otto Schwartz: De Voet balkoning, in de Nederlandsche bewerking van Mark Belloy. Dat was een interessant en amusant stuk, dat van begin tot einde de aanwezigen in spanning wist te hou den, ook al laat het scenario al vrij spoe dig den loop van zaken raden .Er werd keurig gespeeld en de dames en heeren hebben'een pluim verdiend voor hun vlot en geanimeerd spel. Noemen wij in de jj eerste plaats den fabrikant Tiedemann, die I een lang niet gemakkelijke rol had. De heer P. Drommel wist zich door de vele moeilijkheden met glans heen te wer ken. De heer J. B. Boom, zijn procura tiehouder, deed niet voor hem onder, ter wijl van de overige heeren vooral de ma kelaar Löwestein waardeering verdient. Van de dames noemen we vooral mevr. W. Mooij—Waasdorp als mevr. Spindel- fusz. Daarna mevr. M. de JongVölker £ls de vrouw van Tiedemann, die beiden zorgden, dat het geheel goed tot zijn recht kwam. 't Was een avond van prettige kunst, die bij allen een goeden indruk heeft achtergelaten. De dames werden aan het slot door den heer van Lith met bloemen overladen, terwijl hij zich in hartelijke dankwoorden richtte tot het bestuur van „Nut en Vermaak", waarvoor de heer van der Steen op zijn beurt hartelijk dankzegde, de verzekering gevend, dat zijn vereeniging zich gaarne weder be schikbaar stelt, indien men een beroep op haar mocht doen. Met een gezellig bal werd de avond be sloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: N.V. Bouw- en Handelsmaatschappij ■Patjitan", Huize „Certo" Warmond. Di recteur: A. Tegelaar Warmond, Maat schappelijk kapitaal f. 10 000, waarvan ge- Plaatst en gestort f. 2000. N.V Bouw- en Kandelmaatechaoo'' „Crisé", Huize „Certo." Warmond. Direc teur: A. Tegelaar, Warmond. Maatschap pelijk kapitaal f. 10.000, waarvan geplaatst gestort f2000. VER. VAN CHR. ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN. Lezing van den heer Kalsbeek. Zaterdagmiddag werd in het Nutsgebouw een vergadering gehouden vanwege de afd. Leiden en Omstreken van.de Vereeniging van Chr. Onderwijzers (essen) in Nederland en Oóerzeesche Gewesten. De woorzitter, de heer P. Zijlstra, sprak na opening, naar aanleiding van Psalm 4 een kort woord, waarna de heer J. Kals beek, hoofd der Chr. School Pasteurstraat, gelegenheid kreeg te refereeren over „Mooi lezen". Spr. begon met te zeggen, dat hij zich strikt zal bepalen tot zijn onderwerp en dus niet zal spreken over het geheele leeson derwijs. Voorts gaf hij voorbeelden uit het schoolleven, hoe het niet moet en voorts hoe het wèl kan en hoe de kinderen zich inspannen om ook „mooi" te lezen. Hij ging na. welke eischen de onderwijzer zich zelf stellen moet, hoe hij suggestief den inhoud van de les moet doen leven voor zijn leerlingen. Dan moet hti bewust gaan luisteren naar een gansch eigen stem van mensch, dier en ding en gaan bestudeeren het gansch eigen gedoe van elk schepsel. Hij moet zichzelf verplaatsen in de perso nen, dieren en dingen, die in de les spre ken, zingen of doen. De leerlingen willen dit straks ook probeeren. Een en ander illustreerde spr. met voor beelden uit school-leesboeken. Na gesproken te hebben over klinkers en medeklinkers gaf sur. enkele wenken over keuze van leerstof in verband met allerlei school-omstandigheden. Spr. roemde den uitnemenden inhoud der tegenwoordige leesboeken met hun mooie plaatjes en vroeg zich af, of de leesles wel even hoog staat als het aangeboden materiaal. Na nog een enkelen practlschen wenk over het „op toon" zeggen en met eerbied en voordracht zingen van psalmen en ge zangen, besloot spr. zijn interessante in leiding. De bestuursverkiezing, die in de pauze gehouden werd, had tot resultaat dat in de plaats van den secretaris, den heer A, van Kapel (aftr.), de heer P. J. de Maaker, Lei den en voor den heer L. Kalsbeek te Kat wijk, alg. adlunct (aftr.), de heer D, de Jong, van Rijnsburg, gekozen werd. Direct hierna ging men „Welteren". Het bestuur had een motie opgesteld, die lang en breedvoerig werd besoroken. Besloten werd die motie op te zenden naar het hoofdbestuur en ze te publiceeren in de pers. Een motie. De motie luidt: De afd. Leiden van d<> Ver. van Chr. Onderwijzers (essen) in Nederland en Over- zeesche gewesten, kennis genomen hebben de van de verklaring van het H B. der Ver eeniging inzake het rapport-Weiter. be tuigt daarmede in 't algemeen van hartq in te stemmen en verzoekt daarom het HB. een krachtige actie te voeren, mede door tusschenkomst van den schoolraad bij minister en leden van de Staten-Gene raal voor d° verschillende nn-nten in de verklaring genoemd, doch daarbij bijzon der on den voorgrond te schuiven: a. handhaving van het tijdelijk karakter der noodzakelüke kortingen op de sala riseen: b. het vaststellen van een behoorlijken overgangstijd wanneer door verhooging der leerlingenschaal of door onheffing van het instituut boventallige onderwijzers tot in- krimoing van het aantal onderwijzers moet wa-den overgegaan: c. verdere korting op de beginsalarissen is uitgesloten; d. daar het onderwijs in de eerste klasse, der Lagere School een grondleggend ka rakter draagt en daarom tot het moeilijk ste en gewichtigste van de geheele school behoort mag dit nooit worden toever trouwd aan mlnd°r bevoegden en in ver bad daarmee minder ge«alarieerden. Na het. onstellen vari deze motie werd d° vergadering het wa-s reeds wij laat geworden 0op de gebruikelijke wijze ge sloten. LEIDSCHE H.B.S.-VER. „EMTEGEËS" Bovengenoemde vereeniging hield Zater dagavond haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. Om ca. kwart over acht opende de secretaris-penningmeester, daar de voorzitter verhinderd was, de vergade ring. Nadat de notulen van de vorige ver gadering waren voorgelezen en goedge keurd, bracht de secretaris-penningmeester het verslag over het afgeloopen vereeni- gingsjaar uit. Spr, betreurde het, dat de afdeelingsavonden niet zoo druk bezocht werden als met het oog op het ledental, mogelijk was. Hij hoopte, dat het volgend iaar hierin verandering zou brengen. De financiën verkeerden in een veel gunsti ger toestand dan verleden jaar: het afge loopen jaar werd afgesloten met een flink batig saldo. Nadat nog eenige kleine wijzi gingen waren aangebracht, werd het jaar verslag goedgekeurd. Hierna volgde het verslag van de kas- commissie, die den penningmeester hulde bracht voor zijn uitstekend beheer. Nadat nog eenige besluiten van meer in ternen aard waren genomen, werd over gegaan tot de bestuursverkiezing; het secretariaat werd overgebracht naar K. Verbeek, Haagweg 33. ZENDINGSWERK. Het is aan het bestuur der Hulpvereeni- ging van den Geref. Zendingsbond te dezer plaatse mogen gelukken om den met ver lof in het vaderland vertoevenden zende ling leeraar Belksma bereid te vinden om een avond over zijn arbeid onder de To- radja's in Midden Celebes te komen ver tellen. Deze samenkomst zal plaats hebben op Maandag 26 September, Enkele jaren geleden was de heer Belks ma ook in Leiden en vertelde toen over zeden en gewoonten van het Toradjavolk. Nu hii. na moeilijke jaren van arbeiden onder dit volk. hen nog beter heeft leeren kennen, zal Z. E. ongetwijfeld interessante mededeelingen te doen hebben. Het bestuur acht het dan ook overbo dig een woord van aanbeveling neer te schrijven doch wil door dit schrijven allen bereiken die belang stellen in den arbeid van Gods Koninkrijk Dat de zaal „Predi ker" 26 Sept. vol worde. DE HAAGBRUG. Naar aanleiding van een door den A.N. W,B. en de KN.A.C. aan het Gemeentebe stuur gericht verzoek om een spoedige ver betering van de Haagbrug in den Haag- weg te bevorderen, welke brug slechts een rijbreedte heeft van 4.10 Meter, ontvingen genoemde Vereenigingen bericht, dat een algeheele vernieuwing en verbreeding daar van wordt overwogen. Daartoe zal echter, afgezien van de aanzienlijke kosten, in de allernaaste toekomst nog niet kunnen wor den overgegaan, aangezien met deze ver nieuwing andere nog niet ongeloste kwes ties verband houden, zooals de vraag, of de brug te zijner tijd al dan niet een vaste brug zal kunnen worden, zulks met het oog op het algemeene vraagstuk, betreffende de scheenvaart in en om de stad, en de beteekerris, welke de Trekvliet uit dien hoofde zal moeten verkrijgen. VOORDRACHTEN LEIDSCHE VOLKSHUIS. De serie voordrachten voor den winter 1932'33 zal op Maandag 26 September worden geopend met een zeer mooien filmavond: „Gondelvaarten en wande lingen door het schoone Venetië", toe gelicht door den heer H. C. Verkruysen, die dezen zomer wederom zelf met foto- en filmcamera de opnamen maakte. Dat ons iets heel bijzonders te wachten staat, zal ieder begrijpen, die weet hoe de heer Verkruysen van zijn film steeds een kunstwerk maakt en nu daarin nog sterker geleid werd door het aanschou wen van de prachtige stad Venetië met al haar bouw- en beeldhouwkunst. Zie voor toegangsbewijzen voor dezen avond de desbetreffende advertentie. Bovendien worden beschikbaar gesteld niet-persoonlijke seriekaarten k slechts f.1, die behalve voor dezen avond toe gang geven tot de overige voordrachten, waarvan we nog willen noemen den avond van prof. Baas Becking: „het aquarium als wereld in het klein", met lichtb.; prof. van Mourik Broekman over: „de psychologie van het moderne gezin"; ds. Cramer over „de Invloed van het boek" (in aansluiting met een tentoonstelling v. boeken), prof. Huib Luns over „De kunst als levende schoonheid in het menschen- leven", terwijl ook dit jaar mevr. Bol- dinghGoemans met een letterkundig onderwerp en dr. van der Sleen met een voordracht over zijn laatste reis weer op het programma voorkomen. De heer Drij ver sluit de serie met de prachtige vogel films van den heer Burdet. Wie zou niet zooveel willen genieten voor het kleine bedrag van f. 1 en dan daarbij nog te weten dat men zoo het werk van het Volkshuis steunt! Men vrage 's avonds 79 u. of schrifte lijk een seriekaart aan! Geslaagd zijn voor het reddings diploma A de heeren H. B. A. Bokern en H. Rol; idem B de heer C. J. Meuleman; idem C (voorbereidend diploma) de heer D. Bakhuizen, allen alhier. Met ingang van Zaterdag j.l. heeft mevr. Jeanne de Wekker haar dansschool verplaatst naar Hooglandsche Kerkgracht 42 waar zij de beschikking heeft gekregen over een inderdaad mooie zaal met uitste kenden dansvloer. Zaterdag is de nieuwe inrichting in gebruik genomen met een demonstratie-avond, waarop de leerares de nieuwste dansen demonstreerde. Onze stadgenoot de heer J. van Saar- loos is geslaagd voor het examen politie- diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond. De heeren L. Ch. Segaar en A. E. van der Schaft behaalden het gewoon diploma. Eerste-luitenant J. van Waning, van het 6e regiment veldartillerie, sinds 1 Juli gedetacheerd in de legerplaats bij Olde- broek als commandant van het doelen detachement, keert 27 dezer naar zijn korps alhier terug. In de omgeving van de Haven is een rijwiel onbeheerd gevonden. De politie ver strekt inlichtingep aan belanghebbenden. De politie heeft zekeren C. J. v. d. M. verbonden, die bij een huiselijke twist vrij ernstige verwondingen aan zijn wang had opgeloopen. Ter gelegnheid van 't eerste lustrum der R.-K. H.B.S. hebben directeur, leeraren en leerlingen vandaag een boottocht naar Schiphol gemaakt. Zaterdagavond ontstond ruzie tus- schen twee woonschuitbewoners, liggende in de Korte Vliet onder Voorschoten. De twist liep zoo hoog, dat zij handgemeen werden en een van hen, de 76-jarige H. W. aan het hoofd verwond werd. Toen de ander ook de ruiten van zijn schuit in sloeg, werd het W. te machtig en deed hij bij de politie aangifte. Hedenmorgen omstreeks halfzeven is vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting, een Fordauto, staande op de Oude Varken markt en toebehoorende aan W. K., uit Haarlem, in brand gevlogen. De brand werd door den garagehouder G. met eenige emmers water gebiuscht. De uitgerukte motorspuit behoefde geen dienst te doen. De schade is slechts gering. Men verzoekt ons alsnog de aandacht te willen vestigen op een in ons Blad van Zaterdag j.l. voorkomende advertentie be treffende de Leidsche Winkelweek. Op de tentoonstelling en keuring van nieuwe Dahlia-variëteiten te Clermont- Ferrand, uitgaande van de Fransche Dahlia-vereeniging behaalde de firma J. G. Ballego en Zonen alhier, een zilveren be ker als eersten prijs voor de beste buiten- landsche inzending benevens 2 certificaten le klasse en 2 certificaten van verdienste. Te Haarlem behaalde de firma J. G. Bal lego en Zonen op de jaarlijksche keuring van Dahlia's uitgaande van de Nederland sche Dahlia-vereeniging een gouden me daille, uitgeloofd door de Algemeene Ver eeniging van Bloembollencultuur voor de belangrijkste collectie binnen- en buiten- landsche Dahlia-variëteiten. Van de hand van den Leidschen hoog leeraar dr. R. P. van Calcar is bij de N.V. Boekhandel en Uitgeversmij. v.h. W. P. van Stuckum en Zoon te Den Haag versche nen: „Over de psychologie van het rapport Welter en over reorganisatie. De Leidsche professor geeft aan de hand van een uit gebreid door hem verzameld materiaal, zijn zienswijze in velerlei opzicht. Hoofdzaak is voor hem, het tegengaan der werkloosheid, de splijtzwam, die de grondvesten onzer maatschappij dreigt te ondermijnen." Wetenschap en techniek hebben in deze moeilijke tijden hun plicht gedaan; de eco nomie heeft gefaald evenals de diplomatie en toch zullen zij de oplossing moeten brengen. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen Datum. Volw. pers. Kind. Totaal Maandag 12 Sept. 38 38 Dinsdag 13 Sept. 39 39 Woensdag 14 Sept. 41 41 Donderdag 15 Sept. 41 41 Vrijdag 16 Sept. 39 39 Zaterdag 17 Sept. 38 38 BINNENLAND. DE ZUIDERZEE-STEUNWET. Het Kon. Besl. komt binnen eenige dagen Het Tweede Kamerlid, de heer Duymaer van Twist, had den minister van Water staat gevraagd of de minister spoedig het Koninklijk besluit inzake de geldelijke tegemoetkomingen aan de belanghebben den in den zin van artikel 1 van de Zuiderzeesteunwet 1925 wilde publiceeren. De minister heeft hierop geantwoord, dat overeenkomstig het advies van de Generale Commissie Zuiderzeesteunwet reeds tot verkrijgbaarstelling van het be doeld Koninklijk besluit was bèsloten. Aangezien tezelfder tijd nog een wijzi ging van dit Koninklijk besluit aanhangig was, is gewacht totdat deze wijziging haar beslag had gekregen. Het Koninklijk be sluit wordt binnen enkele dagen algemeen verkrijgbaar gesteld. BUITENGEWOON CONGRES MIJNWERKERSBOND. Te Heerlen werd een buitengewoon mijnwerkerscongres gehouden van den Algemeenen Nederlandschen Mijnwerkers Bond, dat zeer druk bezocht was. Het voorzitterschap berustte bij den heer Chr. v. d. Bilt. Het congres was bijeengeroepen in verband met den noodtoestand, waar in de mijnwerkers verkeeren. Besloten werd het Hoofdbestuur op te dragen maatregelen te treffen om ten spoedigste tot verbetering der loonen te komen, zoo noodig door opzegging der loonovereen- komst en verder den strijd voor het ver krijgen van verlaging der woninghuren voort te zetten. Scherp werd stelling ge nomen tegen de regeering, welke niets of weinig doet om de mijnwerkers ter zijde te staan, doch wel het aantal arbeiders- controleurs vermindert, waardoor de -vei ligheid in de mijnen ernstig wordt be dreigd. Het hoofdbestuur werd opgedragen om zich tot de regeering te wenden om, waar zij ook in andere door de crisis getroffen industriëen helpend optreedt, te verzoe ken dit ook voor de mijnwerkers te doen, o.a. door de bijdragen voor het mijnwer kersfonds voor haar rekening te nemen. Besloten werd voorts om te ijveren voor beëindiging van de massaontslagen voor een betere Indeeling yan den arbeid. BINNENLAND. De overdracht van het rectoraat aan de Leidsche Universiteit. (3e Blad). Het vervolg-congres der S. D. A. P. te Utrecht. (Binnenland, le Blad). De R.K. Bouwarbeidersbond heeft de loonsverlaging geaccepteerd. (Binnenland, le Blad). Voorloopig geen beslissing inzake een post-sneldienst door de lucht naar Indie (Binnenland, le Blad). Ernstig auto-ongeluk bij Roermond; één doode cn twee gewonden. (Gemengd, 3e BI.), BUITENLAND. Een Engelsche verklaring inzake de Duitsche eisch van gelijkgerechtigdheid (Buitenl., le Blad). Verkiezingsuitslag in Zweden (Buitenl., le Blad). De Duitsche gezant te Parijs von Hoesch naar Londen overgeplaatst. (Buitenl., le Blad). De verkiezingen voor den Duitschen Rijksdag op 6 November bepaald. (Buitenl., le Blad). DE POST-SNELDIENST OP INDIE. Voorloopig geen beslissing. Het Comité Vliegtocht Ned.-Indië deelt mede, dat het heeft beraadslaagd over het plan voor een versnelden vliegtocht van Nederland naar Ned.-Indië en terug met een door de firma H. Pander en Zonen ontworpen vliegtuig. Het comité heeft uit den aard der zaak belangstelling voor elk welovewogen plan ter versnelling van het luchtverkeer tusschen onze rijksge bieden, al wil het daarmede niet geacht worden zich een oordeel te willen aanma tigen en nog minder te willen geven over de vraagstukken met betrekking tot de exploitatie van de luchtlijn Amsterdam- Ba ta via. Het comité volgt daarom met de meeste aandacht de ontwikkeling van het plan-Pander. Het stelt zich daarbij op het standpunt dat van zijn kant moreele en daadwerkelijke steun slechts mag wor den verwacht indien het welslagen van het plan op redelijke gronden verzekerd schijnt. De eerste voorwaarde hiertoe is, dat het vliegtuig gebouwd zij en dat blijke dat het technische en aërodynami sche eigenschappen bezit, die door de ontwerpers daaraan worden toegeschreven Wanneer dat zal zijn gebleken en wanneer dan verder ten genoegen van het comité zal blijken dat ook de voorbereiding en de organiseering van de uitvoering der vluchten aan de door het comité noodzake lijk geachte eischen zullen voldoen, zoowel ten aanzien van de keuze, geschiktheid en ervaring der bemanning, als ten opzichte van de ontworpen plannen voor de vlucht zelve en de aanpassing daarvan aan de bestaande grondorganisatie, dan zal het comité zich bereid toonen desgewenscht de uitvoering dezer proefvlucht, zoowel door zijn invloed als daadwerkelijk door een beteekende bijdrage te steunen. DE ELECTRIFICATIE DER NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Voor het baanvak RotterdamDordrecht. Zooals reeds gemeld is, heeft de Ned. Spoorwegen besloten het baanvak Rotter damDordrecht te electrificeeren. Met de werkzaamheden voor de electrificatie zal spoedig een aanvang gemaakt worden. Door de vele bruggen zal dit met eenige moeilijkheden gepaard gaan, maar ver wacht wordt, dat Februari 1934 reeds proef gereden kan worden en met ingang van den zomerdienst 1934 de electrische treinen van Amsterdam, Haarlem en Leiden zullen kunnen worden doorgevoerd. Hoewel het in de bedoeling lag ook ge lijktijdig het baanvak HaarlemZand voort te eletrificeeren, zal dit in verband met den huidigen toestand voorloopig achter wege blijven. Ook het in praktijk brengen van de Diesel-Electrische-beweging voor locaal- spoorwegen zal om deze redenen voorloopig niet uitgebreid worden. DE LOONEN IN HET BOUWBEDRIJF. R.K. Bond aanvaardt de loonsverlaging. De R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Jozef heeft in zijn te Utrecht gehouden landelijke vakgroepvergadering voor het bouwbedrijf de voorstellen tot loonsver laging aangenomen met 716—579 stemmen. De landelijke vakgroepvergadering voor het schildersbedrijf heeft de voorstellen tot loonsverlaging aangenomen met 206 190 stemmen.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1