73ste Jaargang ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1932 No. 22238 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD F DAGBLAD yOÖR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN :i 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 9 Cts. Bureau Noordein cisplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTS Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week f. 0.13 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per wëëk „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dijt nummer bestaat uit VIER BladM EERSTE BLAD. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Leiden brengt ter tennis van belanghebbenden, dat in No- usiber en December a«s. de herkeurings- ■aad in eenlge gemeenten zitting zal iouden. De Voorzitter van den herkeuringsraad tan aan voor den dienstplicht ingeschre- ïen personen, die nog niet bij de land- of de zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplichtige in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij ge noemden raad een onderzoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te on dergaan. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het on derzoek niet toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn in gelijfd; b. die in 1932 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht uitgezonderd den vrij- willigen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Overigens wordt een hierboven bedoelde persoon tot het onderzoek slechts toegela ten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt gedaan en in de aanvraag aannemelijk wordt gemaakt; a. zoo het een persoon geldt, die in 1932 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard; dat hij na de uit spraak van den keuringsraad vermoe- delijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien in 1932 geen der keuringsraden uitspraak deed; dat hij vermoedelijk ongeschikt is voor den dienst. Hij die de aanvraag doet, moet daarin ten aanzien van den ingeschrevene ver melden: a. zijn geslachtsnaam en voornamen; b. het jaar en den datum van geboorte; c. de gemeente, waar hij voor den dienst plicht ia ingeschreven; d. de lichting, voor welke hfj is inge schreven; e. het korps, korpsonderdeel of dienst vak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of den datum, vastgesteld voor zijn in lijving of zijn opkomst in werkelijken dienst, een en ander voor zoover het hem bekend is; f. zijn volledig adres; g. of hij in 1932 voor een der keurings raden is verschenen en, zoo ja. hoe de uitspraak van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den Voorzitter van den herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toegezonden onder het volgende adres: „Aan den Voorzitter van den Herkeu ringsraad, gebouw van het Departement van Defensie. Plein 4, 's-Gravenhage." De aanvraag behoeft niet op gezegeld papier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden gezonden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 17 September 1932. 6511 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. A. J. Stal- Itnga om vergunning^tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine in het perceel Hoogewoerd No. 56, Kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie D. No. 1501; b. de Leidsche Coöpera tieve Melkinrichting „De Landbouw" om vergunning tot het oprichten van een Melkinrichting in het perceel Rijnsburger- singel No. 23, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie A, No. 1302; Gelet op de artikelen 6 eri 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge doemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede, dat op Zaterdag den lsten Oc tober 1932, des voormiddags te halfelf uren 111 het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden Begeven om bezwaren tegen deze verzoeken to te brengen, terwijl zij er de aandacht op v?stigen, dat niet tot beroep gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of ^n zijner leden zijn verschenen, ten einde dun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. ZILVEREN JUBILEUM. CRISIS-COMITÉ LEIDEN. Postrekening 188690. Collectanten gevraagd. De Woensdag collecten zijn weer be gonnen. Het werd hoog tijd de kas te verster ken. De winter staat voor de deur en de aanvragen tot steun vermeerderen. Wil het Comité kunnen blijven helpen, dan moeten de Woensdag-collecten steeds meer opbrengen. Velen zijn bereid te geven indien hun dit gemakkelijk wordt gemaakt en het geld wekelijks opgehaald wordt, doch de moeilijkheid is, dat er zich nog steeds te weinig collectrices hebben aangemeld. Allen, die nu Woensdags gedurende één k twee uur hierbij helpen kunnen, meldt u toch aan en helpt zoodoende vele Crisis-slachtoffers. Ook het Crisis-Comité Stille Rijn zal u dankbaar zijn. Hoe meer collectanten hoe grooter de opbrengst der collecte zal zijn. Voor zoover mogelijk worden de collec trices ingedeeld in de wijken, welke nabij hun woonplaats gelegen zijn. ZILVEREN PROFESSORAAT. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat prof. H. M. van Nes, oud-hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit, dit ambt aan vaardde. DE PLAATS v. d. NATUURWETENSCHAP IN DE CULTUUR VAN OMSTREEKS 1700. Lezingen aan de Leidsche Universiteit. Een groep van personen, geïnteresseerd in cultuurgeschiedenis, heeft zich voor genomen in het academisch jaar 1932 1933 aan de Rijksuniversiteit alhier een aantal avondvoordrachten te geven, toe gankelijk voor studenten en andere be langstellenden, waarin de intrede van de natuurwetenschap als cultuurfactor in de na-middeleeuwsche beschaving van ver schillende zijden zal worden beschouwd. De voordrachten zullen een populair ka rakter dragen en zijn bedoeld om aan hen, die de humaniora beoefenen, te laten zien hoe de natuurwetenschap een integraal bestanddeel van onze moderne beschaving geworden is en aan hen, die de natuur wetenschap beoefenen, hoezeer die ont wikkeling in aard en wezen beïnvloed wordt door godsdienstige, philosofische en maatschappelijke stroomingen. De voordrachten zullen worden gehou den in de collegezaal van het botanisch laboratorium. Het voorloopig programma van de le zingen is als volgt vastgesteld: 1. 11 October 1932, 20 uur: dr. J. Huizinga: Cultuurhistorische inleiding. 2. 25 October 1932, 20 uur: dr. C. A. Crommelin, dr. L. G. M. Baas Becking: Geestelijke verkeersmiddelen en nieuwe denkbeelden. 3. 8 November 1932, 20 uur: dr. J. Huizinga: De aard van het denken. 4. 22 November 1932, 20 uur: dr. A. Schierbeek: De verlengde blik. I. Ont wikkeling van de microscopie. 5. 29 November 1932, 20 uur: dr. C. A. Crommelin: De verlengde blik II. Ontwik keling van de astronomie. 6.-6 December 1932, 20 uur: dr. E. J. Dijksterhuis: De toepassing van de wis kunde in het natuuronderzoek. 7. 24 Januari 1933, 20 uur: dr. L. G. M. Baas Becking: Atomistiek en continuïteit 8.-7 Februari 1933, 20 uur: dr. C. J. van der Klaauw: Vitalisme en mechanisme. 9. 14 Februari 1933, 20 uur: dr. F. W. T, Hunger: De ordening van de rijkdom men der levende natuur. 10. 21 Februari 1933, 20 uur: dr. J. Huizinga: Het wereldbeeld omtrent 1700. 11. 7 Maart 1933, 20 uur: dr. C. A. Crommelin: Meten en wegen. 12. 14 Maart 1933, 20 uur: dr. Hk. Cohen, dr. J. van Alphen: De vernieuwing van de oude apotheek. Alchemie en chemie. 13 21 Maart 1933, 20 uur: dr. J. G. de Lint: De era van Boerhaave. 14. 4 April 1933, 20 uur: dr. J. Hui zinga: Terugblik en perspectieven. Leiden, 17 September 1932. 6523 LEIDSCHE EXPOSANTEN OP DE BEURS DER DAMESKRONIEK. Zooals gemeld werd gistermiddag in den Haagschen Dierentuin de 36ste Beurs van de Dameskroniek geopend, welke tot en met 25 dezer zal duren. Evenals vorige jaren is De Leidsche Wasscherij (B. C. J. van Ommeren), al hier op deze Beurs met een mooien stand aanwezig. In dezen stand, welke zeer de aandacht van het publiek trekt, wordt speciaal het eenigen tijd geleden door deze firma ingevoerde Amerikaansche boorden- systeem naar voren gebracht. Bij dit systeem worden de behandelde boorden bij slijtage geheel gratis door nieuwe vervan gen. Er is nog een tweede Leidsche exposant, nl. de R.H.W.-fabrieken, welke in een fraaien stand haar bekende limonade- en vruchtensappen-producten toont. De proefafdeeling, welke eraan verbonden is, zal over gebrek aan belangstelling wel niet te klagen hebben! Van den heer A. F. J. de Does. De heer De Does herdacht heden den dag, waarop hij vóór 25 jaren In dienst trad bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo, alhier. De jubilaris werd hedenochtend ten kan tore in het bijzijn van den chef en eenige zijner oudste collega's, wegens uitstedig- heid van den directeur door den procura tiehouder den heer Staal toegesproken, die hem namens directie en commissarissen der Vennootschap complimenteerde en de gebruikelijke enveloppe met inhoud over handigde. Hierna werd de heer De Does bij monde van den chef, den heer Blote, namens het gezamenlijk personeel toegesproken,waarbij hem een schitterend klokstel met coupes werd aangeboden, benevens een oorkonde, gecalligrafeerd door een der gezellen, den heer Th. Verbiest. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Haven-Apotheek, Haven 18, Leiden. Eigenaresse mej. J. E. M. ten Dijk, Leiden. Wijzigingen: Nationaal Veem, Heerengjacht 118, Lei den; veembedrijf, expeditiebedrijf, schui- tenverhuurderij enz. De statuten zijn ge wijzigd. Wijziging handelsnaam In Naam- looze Vennootschap Nationaal Veem. Nieuwe commissaris J. G. J. Verhey van Wijk, Leiden. N.V. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens voorheen J. C. Zaal berg en Zoon, Vestestraat 22, Leiden. Nieuwe commissarissen A. F. van Hall, Aerdenhout; H. M. Dommers, Amsterdam en Th. C. Verkley, Amsterdam. Zilverfabriek „Voorschoten" v.h. J. M. van Kempen en Zonen, Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken, Leid- scheweg 169, Voorschoten. Uittredende commissaris W. M. A. H. van Rossum du Chattel, Voorburg, dd. Nov. 1930. DE LEIDSCHE AMBACHTSSCHOOL. Vakavondschool. Op 4 October a.s. zullen aan de Ambachts school weder de avondlessen aanvangen en zooals uit de advertentie in dit blad ls te zien, bestaat er gelegenheid zich in ver schillende vakken te bekwamen. Voor timmerlieden, wagenmakers, beton werkers en andere bouwvakarbeiders wordt een cursus in vakteekenen gegeven, waar bij een speciale klasse is gevormd van oud leerlingen van de Ambachtsschool. Deze worden in de gelegenheid gesteld de reeds verworven kennis te onderhouden en uit te breiden. Voor de metaalbewerkers in het algemeen wordt weder een cursus in vak teekenen gegeven, ten doel hebbende hen te leeren een teekening behoorlijk te kun nen lezen en begrijpen. Een elk die in her metaalvak werkzaam is en zich wat meer dient te oefenen in teekening lezen en be grijpen. moet zich eens in verbinding stel len met den directeur der school. Boven dien ontvangen deze metaalbewerkers nog één avond per week les ln de praktijk van het vak en kan men zich al naar behoefte opgeven voor praktische oefeningen in draaien, bankwerken of smeden. Voor meubelmakers is een cursus in vak teekenen. terwijl voor stoffeerders en bed denmakers een praktische cursus wordt ge geven. Deze laatsten ontvangen ook een avond les in teekenen. Voor schilders is een zeer nuttige cursus in hout- en marmerschilderen, decoratie schilderen en letters zetten. Voor electriciens is een speciale cursus ter voorbereiding voor de V.E.V.-examens (Vereeniging Electrotechnisch Onderwijs). Bezitters van dit diploma kunnen door de overheidsbedrijven aangesteld worden als „erkend installateur." Voor gasfitters is ook een cursus, welke opleidt voor het examen, afgenomen door de Vereeniging van Gasfabrikanten in Ne derland. Auto- en motorherstellers kunnen zich op deze avondschool oefenen in de praktijk en de theorie van auto's en motoren. De groote toeloop voor dezen cursus heeft het noodzakelijk gemaakt alleen hen toe te ia- ten, die het herstellen van auto's en mo toren als hun dagelij ksch werk beschou wen. Een cursus voor typografen stelt de jongelui in de gelegenheid zich te bekwa men in typografisch vakteekenen en Ne derlandsche taal. Van het groote nut van de cursussen ter opleiding van landmachinist, zal iedere be langhebbende en belangstellende zeker op de hoogte zijn. Immers bij elke voorkomen de vacante betrekking op dit gebied zal de werkgever overtuigd willen zijn van de bekwaamheid van den te werkgestelde. Dit moet ook wel. omdat aan zijn zorgen wor den toevertrouwd vaak dure installaties en machines. De patroon moet overtuigd kun nen zijn van een goede en vakkundige be handeling dezer machines en er op kun nen vertrouwen, dat er veilig en voortdu rend mee gewerkt kan worden. Het is dus raadzaam, dat een ieder die in deze rich ting iets wenscht te bereiken, zich be kwaamt voor een landmachinistenexamen. En hiertoe bestaat aan de Vakavondschool de gelegenheid. Voor zeer vele vakken is aan de Vak avondschool een opleiding. Men wende zich daarom tot den directeur. DE TREINENLOOP OP 3 OCTOBER. Door de Ned. Spoorwegen zullen bij die gelegenheid in den nacht van Maandag op Dinsdag (dus na afloop van het vuur werk) o.m. de navolgende maatregelen worden genomen: Ingelegd worden; lo. een extraterin, vertr. Leiden, Heerensingel 0.05, Hoofd dorp a. 0.53; 2o. een extratrein, vertr. Lei den (H.S.M.) 0.04, Bodegraven a. 0.33, welke aan alle tusschenstations (aan som mige op tijdig verzoek) zullen stoppen. Verder zullen trein 1190, Leiden vertr. 0.06, aan alle tusschen Leiden en Haarlem gelegen stations en trein 1189, Leiden vertr. 0.25 te Voorschoten op tijdig ver zoek stoppen. LAATSTE PARKCONCERT IN 1932. Vanwege den Bond van Harmonie- en Fanfarevereenigingen. De Leidsche Christelijke Harmonie-Ver- eeniging, directeur de heer H. van der Velden, heeft het laatste concert gegeven van de reeks van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfere-Vereenigingen. Begunstigd door mooi weer was de be langstelling voor dit laatste concert weer zeer groot. Ook de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen heeft een groot gedeelte van het concert bijgewoond, wat door den Bond en de uitvoerende veree niging ten zeerste op prijs werd gesteld. De leden van de musiceerende vereeniging werden bij dit laatste concert op een ver- versching onthaald. Voor üen Bond is het afgeloopen jaar weer een prettig jaar geweest. De belang stelling was steeds zeer groot en de kring van „vaste klanten'" groeit steeds aan. Met volle aandacht wordt naar de mooie muziek geluisterd. Jammer, dat van de stoelen, welke bij de laatste concerten steeds te huur waren, nog niet meer gebruik gemaakt wordt. Wij willen aannemen, dat het hier in Leiden nog nieuw is en dat men er nog aan moet wennen. Wij hopen dan ook, dat het vol gende jaar, indien het gemeentebestuur de vereenigingen weer in de gelegenheid stelt deze concerten voort te zetten, meer ge bruik gemaakt zal worden van deze goed- koope zitplaatsen. Wij willen weer gaarne onzen hartelijken dank betuigen aan het gemeentebestuur, den heer Jonker, hoofdopzichter van de Plantsoenen en zijn staf, de politie voor het handhaven van de rust en de pers voor het trouw opnemen van de programma's. En ten slotte niet het minst aan het „pu bliek", dat zich dankbaar toonde voor het gebodene en dit beloonde met zijn applaus. Het zal een aansporing zijn voor de ver schillende muziekvereenigingen om steeds hun „beste beentje" voor te zetten en steeds met mooie en goed verzorgde pro gramma's voor den dag te komen. DE VERBOUWING DER MEISJES-H. B. S. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zullen de leerlingen der Meisjes-H. B. S. tijdens de verbouwing van het gebouw aan de Garenmarkt, waartoe de gemeen teraad onlangs besloot, worden onder gebracht in de school aan de Mare. Het ligt in de bedoeling deze overgang omstreeks Kerstmis te doen plaats vin den. De school aan de Garenmarkt wordt geheel verbouwd met uitbreiding van het aantal leslokalen, bouw van een nieuwe concierge-wonlng e. d. De heropening zal, indien eenigszins mogelijk, 1 September 1933 plaats hebben. CURSUSSEN „LEIDSCHE VOLKSHUIS" De cursussen 193233 worden geopend met vier zeer belangrijke avonden. Op Donderdag 22 en 29 September te halfacht zal mej. E. C. Knappert, Amsterdam, spre ken over „Onze Geesteshouding in de ont reddering van dezen tijd", gevolgd door 2 avonden van dr. Jan Tinbergen en wel op Donderdag 6 en 13 Oct. over: „Van econo- mischen chaos naar wereldproductie." Beiden beheerschen hun stof volkmen en beide onderwerpen staan in het brandpunt van de algemeene belangstelling; wij twijfelen dus niet of zeer velen zullen deze avonden wenschen bij te wonen. De keuze om met dezen cursus het win- terprogramma te openen is wel een zeer gelukkige geweest. Voor toegangskaarten zie advertentie. DE BIOSCOPEN. Casino-Theater brengt deze week twee Duitsche filmartisten der superklasse. Re- nate Müller en Gustav Fröhlich, tezamen spelend in „Liefdeslied", op 't witte doek. Beiden blijken ook thans weer over buiten gewone speelcapaciteiten te beschikken en steken ver boven hun medespelers uit. Alvorens met 't eigenlijke verhaal te be ginnen, toont de film ons vele opnamen uit Rome in welke stad de geschiedenis van deze rolprent zich afspeelt die zich als een prentbriefkaartenverzameling aan onze blikken ontrollen. Het verhaal zelf geeft de liefdesgeschiedenis weer van Heinz Brandt, een talentvol musicus en zijn vrouwelijke collega Maria, in welke gene genheid een onderbreking komt door een groot misverstand. Dat de beide geliefden elkaar in de armen kunnen sluiten, valt gemakkelijk toe begrijpen wanneer alle misverstand uit den weg geruimd is. Het voor-programma bevat o.m. een Wild West-film, met ontvoeringen, vechtpartij tjes en verdere emotioneele gebeurtenissen, waarbij 't publiek zich altijd opnieuw weer amuseert. BINNENLAND. Het vervolg-congres der S.D.A.P. té Utrecht; openingsrede van den heer Oude geest. (Binnenland, 4e Blad). De Nederlandsche delegatie naar de Vol kenbondsvergadering. (Binnenland, 4ë Blad). Auto bij Beverwijk op eenige kinderen ingereden; één doode en twee zwaar ge wonden. (Gemengd, 4e Blad). Het faillissement der Kamper Bank; worden de commissarissen verplicht f. 390.000.schadevergoeding te betalen. (Gemengd, 4e Blad). BUITENLAND. Duitschland en de ontwapening. (Buiten land en Tel., Ie Blad). De Fransche conversie-plannen aangeno men. (Buitenland, le Blad). Het conflict in het Verre Oosten. (Bui tenland en Tel., le Blad). Luxor-Oheater. „Verstooten", 't hoofd nummer van het nieuwe Luxor-program, ls een Engelsch sprekende film met een zeer dramatisch verhaal tot grondslag. Ann Harding speelt op overtuigende, imponee- rende wUze de moeilijke rol van de Jonge, knappe vrouw, die wegens vermeende echt breuk tot scheiden gedwongen wordt en ln een roes van dol vermaak het verlangen naar haar kindje te vergeten poogt. Sterk en boelend ls vooral ook haar optreden ln deze laatste scènes, als zij blind ge worden door een granaat tastend de gestalte van het kind ln zich poogt op te nemen en door den verontwaardigden echtgenoot het huis wordt uitgezonden Conrad Nagel en Clive Brook zorgen daar bij voor zeer knap tegenspel, waardoor een boeiend geheel verkregen ls, dat bij vele toeschouwers gisteravond ontroering heeft gewekt. Een geestige. Duitsche film gaat voor de pauze: „Zij gaat links, hij gaat rechts". Man en vrouw (Oskar Sima en Gerda Maurus) maken een slippertje, doch onaf hankelijk van elkaar, en na korten tijd komen zij tot de ontdekking dat het thuis toch altijd nog stukken beter is. Vooral Otto Walburg, als de oom, en Adele Cand- rock als de huishoudster, zorgen voor de kluchtige oogenbllkken. Het voorprogramma brengt o.m. de offi cieele opening der Olympische Spelen te Los Angeles. Trianon-Theater. Twee buitengewoon avontuurlijke, hoewel wat onwaarschijn lijke verhalen spelen zich af in het „Tria- non-Theater", waar men deze week een boeienden avond beleven kan. Vol grap pige verwikkelingen ls „De Avonturierster van Tunis", met een jachtige achtervolging van Parijs over Marseille, de Rivièra natuuropnamen door verre streken, waarin naar Tunis en de Sahara, vol prachtige de zoon van een mijneigenaar, belast met een gewichtige opdracht, steeds op het laatste oogenblik vergezeld van zijn be koorlijke vriendin en den goedmoedigen dikzak Tuffy, aan zijn belagers weet te ontkomen. Carl Froehlich heeft zijn regis seurstalent ten volle uitgeleefd in de soms meermalen beklemmend, spannende film „Mitternachtsliebe". Hij werkt veel met geslaagde „close ups" en adembenemende scènes, die grooten Indruk maken. Het ls de wereldvreemden jongeman, die ln de han- oude geschiedenis van den droomerigen, den raakt van een geroutineerden en voor niets terugdelnzenden schurk. De liefde ontbreekt in dit verhaal geenszins, want het bekoorlijke danseresje uit de .Paradis- bar". vertolkt door Danlele Parola, een zeer geslaagde imitatie van Mariene Diet rich ln „De Blauwe Engel", komt den zich op buitengewoon gevaarlijke wegen bevin denden jonvman waarschuwend tegemoet. Zij weet zich uit de sfeer van ongerech tigheid, waarin men haar tegen haar wil had gedompeld, te onttrekken en gaat een gelukkig leven tegemoet, met den man. die onbewust van de ontzettende gevaren, welke hem omringen, zijn ongeluk tege moet scheen te gaan. Maar zoover zijn wij zou gauw niet! Eerst speelt zich een serie tooneelen af, die gelukkig slechts ln de slechtste lagen der maatschappij schering en Inslag zijn eerst worden de geliefden nog wreed gescheiden. Deze reeks van met stijging op elkaar volgende gebeurtenissen, sleept den toeschouwers ongetwijfeld sterk mee. Voor dengeen, die van opwindende sensatie houdt, een kolfje naar zijn hand!

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1