J3ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 16 September 1932 Vierde Blad No. 22237 UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. jET ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER J. M. WELVAARS. Een druk bezochte receptie. Zooals te verwachten was is het zilveren jubileum van den Leer J. M. Welvaars, ad junct-directeur der Martha-Stichting liet onopgemerkt gepasseerd. 'needs in den vroegen morgen was het an de van de gebouwen der Martha- Siichting wapperende vlaggen te zien, j,t er iets bijzonders gaande was. Ook de 9len van het Jongenshuis, waarvan de Jubilaris de hoofdleiding heeft, waren 'eeds vroeg met bloemen versierd. Hoewel ie eigenlijke huldiging eerst later plaats ul hebben einde dezer maand was ach ook nu reeds door het personeel en je verpleegden alles in het werk gesteld iii dezen dag tot een onvergetelijken te naken voor den jubilaris en zijn gezin, „aar bovendien om eens op ondubbelzin- wijze uiting te geven aan de groote "aardeering die er bij allen leeft voor dezen steunpilaar dezer inrichting. Bij de gistermiddag in zijn woning ge houden receptie is dit wel bijzonder tot uiting gekomen. Dat ook van uit de ge meente met dit feestelijk feit voor den jubilaris werd medegeleefd, bleek wel uit de telkens weer aan zijn woning toestroo- cende bloemstukken. Weldra was dan ook tdze „Welvaars" in een ware bloementuin ïschapen. ilm alle bezoekers van de eveneens zeer juk bezochte receptie op te sommen is doenlijk. Wij willen slechts noemen den sedikant-directeur der inrichting ds. A. Voors en zijn echtgenoote, die den ju- iJaris persoonlijk namens het bestuur bramen complimenteeren, den heer K. Salverda, gemeente-secretaris, namens het cemeente-bestuur, dr. A. J. Groen, arts der inrichting, vele oud-verpleegden die speciaal waren overgekomen uit alle oor den des lands, om nogmaals persoonlijk blijk te geven van hun gevoelens en er kentelijkheid jegens „hem", die in hun Jonge jaren zoo'n voortreffelljken opvoe der en leider voor het verdere leven is ge veest, daarmede tal van vrienden. Onder de vele bloemstukken waren er ;an het bestuur, het personeel, de oud- verpleegden en de vereeniging „Kinder- rorg" van Rotterdam. Bovendien bereikten den jubilaris nog stapels gelukstelegrammen en een zeer uitgebreide correspondentie alsmede an- cere blijken van belangstelling. Al-met-al was het voor den jubilaris en Sjn huisgenooten een nimmer te ver aten dag! Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje, d. van Jillert Blom en Tilhelmina Kuijper Margje, d. van Jlattheus van der Neut en Bastiana M. nn Wieringen Hendrik, z. van Jacob en Jaapje Vis Cornelia Neeltje, d. Johannes de Bruijn en Johanna M. Hwgendoom Maria Wilhelmina, d. van j.uxander Vros en Cato Stol Enny indrika, d. van Wouter van Galen en butertje Vos Aaltje, d. van Dirk Hun- en Pietertje van Oosterom Corne- Antoon, z. van Johan en Woutrina lekker Geslna Geertruida, d. van Jo hn C. de Vries en Hermina G. G. Steen- sergen Arie, z. van Johannes Wijfje en Cornelia G. Jongeneel Hendrika, d. van Dirk van Eyk en Maria Heuff Barta, d. ran Dirk van Dijk en Maria Heuff Daniel, z. van Nijs Westerhoud en Maria Catharina S. Ankerna. Overleden: Johanna Frederika Jonge- jan 2 d. Cornells Vergunst weduwnaar ran Johanna Zwaan 70 jaar. Gehuwd: Cornells F. Braster 22 j. en ïannigje van Emmerik 18 j. Leendert Willem den Hertog 30 j. en Grietje Rijs- bnrger 25 j. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Barneveld: Ph. Ver- helj, onderwijzer, Hooftstraat 123 Ter- Aar: D. Verzaal en gezin, koopman, Hooft straat 99 's-Gravenhage: F. H. Brand, onderwijzer, Pr. Hendrikstraat 29b Boskoop: J. P. van Vliet, zonder, Pr, Hen- irikstr. 69 Amsterdam: J. van Goor, opzichter, Pr. Hendrikstraat 29 Ter- Aar: C. van Heijningen, klerk R. Bel,, Jongkindt Coninckstr. 30 Leiden: Ca tharina Korenhof, zonder, Willemstr. 7. Vertrokken naar: Bodegraven: Jacoba I. P. Kusters, kraamverzorgster, de Ruij- tastraat 12 Bergschenhoek: Elizabeth W. van Kempen, zonder. Hoorn 9 's-Gravenhage: Reinkenstraat 1, Georgina tan Rijn, zonder, Oudsh.weg 174 Delft: Hopstreeg 17, A. A J. van Dijk, drukker, lan Nieuwenhuizenstr. 19 Lisse: C. fenders, slagerskn., Bruggestraat 16 leiden: Hoogerbeetsstr. 1, Catharina van !er Vlist, dienstbode, Julianastraat 92 Sieuwkoop: Clara Hoogenboom, zonder, ïoordeinde 48 Chaam: A. G. van de 'elde, zonder, Raadhuisstraat 44 Go- inchem: Balasteiger, Cornelis Marbus ed. J. van Donk, zonder Raadhuisstraat 14 Waddinxveen: P. Starreveld, zonder, torn 350 Utrecht: Oudegracht 384bis, IV. Schouten, zonder, Julianastraat 91 jood Leiden: Pijpersmorschstr. 24, tiaria van der Neut, zonder, Hoornstraat 1— Nieuwerkerk: P. A Tanis, monteur, raadhuisstraat 38 Wllnis: L. Schuller, Jnder, Zuideinde 5a Woubrugge: H. wlsscher, veeh.kn., Maurisstraat 28 jeilo: W. F. van Veen, zonder, Raadhuis- waat 44 Leiden: Cornelia K. van j»est, dienstbode. Zuideinde 30 Stellen en: P. Kooijman, smid, Steenstraat 6 jaarlem: Cornelia J. Luijben, zonder, 'oordeinde 13. H'TO TEGEN PANNENLOODS GEDRUKT Een gewonde. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur had in .1 Emmalaan een verkeersongeval plaats, ut zich aanvankelijk vrij ernstig liet aan- 5®. doch betrekkelijk goed is afgeloopen. vrachtauto van den expediteur B. ™!«r reed in de richting Leiden: deze *etd achterhaald door een geladen melk- jjtc van D. D. eveneens wonende alhier, bestuurder hiervan wilde eerstgenoem- vrachtauto voorbijrijden. Grootendeels ™kte dit. Toen hij echter bijna was ge- ™eerd, naderde ook uit tegenoverge- ryoe richting een auto. Teneinde een g'-sing met deze wagens te voorkomen, ualde de genoemde bestuurder der melk- ;no te vroeg te veel naar rechts uit, met gevolg dat hij eerstgenoemde vracht- ®o vanvoren aanreed en als het ware - -oeelteljjk in de aldaar langs den weg staande Parmenloods van de fa. H. v. Leeuwen drukte. De juist daar loopende 70 jarige Kelderman, geraakte bekneld tusschen bedoelde loods en vrachtauto en werd hierbij bloedend verwond aan beide beenen, terwijl hij ook nog verder letsel bekwam. Door dr. v. W. werd de man heel kundig behandeld. Naar wij nader ver namen is zijn toestand redelijk wel. Beide auto's werden beschadigd. Vooral de vrachtauto van B. was het egrste er aan toe, o.a. werden b.v. beide voorwielen afge reden. terwijl ook motor en carrosserie aan zienlijk werd beschadigd. Door de politie werd direct een uitgebreid onderzoek Ingesteld. Op de hoek BruggeJulianastraat had een aanrijding plaats tusschen den wiel rijder W. H. G. B. en een' kraanwagen van B. De wielrijder kwam zelf met den schrik vrij, doch zijn rijwiel werd belangrijk be schadigd. De heer B. deed aangifte bij de politie. De heer D. Arlman Jr. die werd be noemd tot diaken der Ned-Herv. Kerk heeft voor deze functie bedankt. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Frits, z. v. J. Vreeken en I. El- lerbroek Petrus Bartholomeus, z. v. G. Pijnacker en P. Roos Anthonius Johan nes, z. v. S. A. de Jong en J. M. de Wit Maria Margaretha, d. v. S. A. de Jong en J. M. de Wit. Overleden: J. Kuijlenburg wed v. G. Stolwijk 81 j. te Utrecht G. Stolwijk 58 j., gehuwd met C. Oudejans. Loop der bevolking. Gevestigd: H. v. Luinen. slager, v. Sas- senheim J. J. P. Kusters, kraamverzorg ster, V, Alphen a. d. Rijn A. M. Smits, dienstbode, v. Apeldoorn A. J. P. H. de Jong en gezin, kapper van Rijswijk W. A. V. d. Grift, z. b.. van Harmeien L. B. Koster, z. bvan Oirschot J. van der Klok, bakkersknecht, v. Alkemade P. Murk en gezin, fabrieksarbeider, v. Oude water Vertrokken: H, v. d. Wal, landarbeider, naar Zegveld J. Holwerda, klerk. dir. bel. n. Woerden A. M. Toxojeus, tuinder, n. Beerta M. van Kempen, apotheker n. Amsterdam B. Doornik, kapper, n. Am sterdam. Gevonden voorwerpen: Twee belas- tingmerken, waarvan één in étui; kaatsbal in een doekje, een grijze dameshandschoen en een ijzeren 50 K.G. gewicht. Gedurende de maand Augustus zijn in het slachthuis alhier geslacht: 125 koeien, 8 varkens, 25 graskalveren, 780 nuchtere kalveren, 19 schapen en geiten. De R.-K. Vrouwenbond is voornemens in dezen winter naai- en kniplessen te or- ganiseeren voor minvermogenden. Uitslag Wilhelminawedstrijd schiet- vereen „Willem Teil": le klasse: J. J. Hoo- gendoorn 45 p., J. van Dam 44, D. Boef 42, J. Vink 42, H. Schoo 42. H. Göbel 41, P. v. Wensveen 41, K. C. Bos 40: 2e klasse; T. Domburg 46, W. v. Tol 45, L. de Krulf 44, J. Martens 42, G. Dalhuizen 42, A. Wolswij k 41, A. B. Domburg 41, G. de Jing 40, A. Vroeg 40. E. v. Wensveen 40 p. BOSKOOP Autobotsing. Aan den Goudschen rijweg, ter hoogte van het woonhuis, van den heer Th. v. d. Tol, juist in de bocht van den weg, had een bestuurder van een personenauto uit de provincie Noord-Holland het ongeluk om te slippen, en daardoor het stuur over zijn wagen kwijt te raken, met het gevolg, dat hij in zeer snelle vaart tegen een boom opbotste. De auto, nog een nieuwe wagen, werd zoodanig beschadigd, dat hij door een kraanwagen van de firma Kok alhier weg gesleept moest worden. De bestuurder, die zich alleen in de auto bevond kwam er met een paar schram men aan het gezicht af. Arm gebroken. De 14-jarige van L. had aan de Zuid kade, het ongeluk, om van zijn rijwiel te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat de jongen zijn arm brak. Dr. du Buy heeft den patiënt verbonden. Openluchtconcert. Door de muziekvereeniging,. Excelsior" zal op 20 September, n.m. 8 uur onder lei ding van haren directeur den heer H. v. d. Veld uit Leiden een populair concert wor den gegeven in de tent aan de Dorpstraat. Hier ter plaatse is opgericht een onderafd. van de vereeniging „Herwon nen levenskracht". Het bestuur bestaat uit de heeren P. v. d. Staak, voorzitter, J. J. v. Rijn, secretaris en Alb. v. Rijn, penningmeester. KOUDEKERK. De heer J. W. IJ. Heynis, a. d. Rijn dijk slaagde voor het examen groot-instru- ment-maker. De heer K. Reijneveld (a.-r.), sinds September van het vorige jaar lid van den gemeenteraad, heeft als zoodanig bedankt. De gehouden Unie-collecte heeft in onze gemeente en aan den Rijndijk opge bracht f84.79. NIEUWVEEN. Verkooping. In café Schreuder had de openbare ver kooping plaats van een woonhuis in de Kerkstraat, op verzoek van de Erven van J. Vogelaar. Het werd in bod gebracht op f. 1400 en afgemijnd tot f. 125. Het bracht dus op f. 1525. Eigenaar werd de heer H. Jonker alhier. Hedenavond te 8 uur komt de Raad dézer gemeente in openbare zitting bijeen. AALSMEER. Geslaagd concert. „Aalsmeers Fanfarecorps" en ,Aals- meers Koorvereeniging" waren reeds vele jaren gewend hun kunstlievende leden in het zomerseizoen een gemeenschappelijken muziek- en zangavond aan te bieden. Hoewel het door bijzondere omstandighe den ditmaal reeds wat laat in het seizoen was geworden, werd toch tot het geven ven het concert besloten, en wel op gis terenavond, in den tuin van hotel „De III Kolommen." Men trof het met de weers omstandigheden; 't was een heerlijke, zoele avond en vele kunstlievende leden van beide vereenigingen waren opgeko men om naar de muziek en den zang te luisteren. Door „Aalsmeers Fanfarecorps" werd een 6-tal en door „Aalsmeers Koor vereeniging" een 4-tal nummers ten beste gegeven. Dat het publiek daarbij veel te genieten werd gegeven, bewees wel het krachtige applaus, dat na ieder nummer door den tuin klonk. Te ongeveer 11 uur was het concert beëindigd. Slechte uitkomsten der Veiling. Dat de opbrengst van de snij- en andere bloemen den laatsten tijd bijzonder laag is geweest, wordt wel duidelijk uit het feit, dat de omzet aan de veiling over Augustus ditmaal ongeveer f. 33.000.— be neden die over dezelfde maand van vorig jaar is gebleven. De visscherij. Het seizoen, waarin door onze visschers met het schut- of keernet in de Ring vaart wordt gevischt, loopt weer ten einde. Over het geheel genomen zijn de resul taten weer niet best geweest; er is weinig paling gevangen. Bij deze visscherij is de conclusie wel, dat de vangst van paling ieder jaar daalt. Wat daarvan de oorzaak is, weet men niet zeker, doch het drukke scheepvaartverkeer, waardoor het net tel kens moet worden neergelaten, zal wel een voorname oorzaak zijn. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornelis P. van de Laar, van Amsterdam, Haarlemmermeerstraat 94, naar Burgemeester Amersfoordtlaan 31; Bernar- dus P. Pols, van Amsterdam, van Ostade- straat 409, naar Sloterweg 56; Johannes J. M. van Luik, van Amsterdam, Wijs- mullerstraat 24, naar Sloterweg 58; Adri- anus Gudde, idem, idem; Cornelis Maarssen, van Amsterdam, Stolwijkstraat 18, naar Kruislaan 23; Johannes Vermeer, van Zuidwolde, ten Arlo A 37, naar Sloter weg 1193; Jacobus J. Ris, van Amsterdam, Marco Polostraat 20, 1, naar Olmenlaan 84; Johannes A. Hoogland, van Amsterdam, da Costastraat 76, naar Nieuwemeerdijk 330; Hendrik M. Mölman, van Amsterdam, Wijs- mullerstraat 24, 1, naar Sloterweg 60; Willem Spaargaren, van Aalsmeer, Uiter- weg 422, naar Aalsmeerderdijk 679; Gerrit Oudshoom, van Hillegom, Stationsweg 248, naar Venneperweg 450: Franciscus Heitz, van Nïeuwer-Ams'tel, M. van Borsselenlaan 32, naar Nieuwemeerdijk 155; Gerardus C. van Hilten, van Ned. Indië, naar Badhoeve laan 19; Aaltje Jaspers, echtgenoote van ;J. J. Breur, van Amsterdam, Wagenaar- straat 108, naar Friedalaan 52; Wilhelmina van Heijkoop, van Pijnacker, E. 236, naar IJweg 580; Martin C. Pinto, van Amster dam, Witte de Withstraat 108, II, naar Burgemeester Amersfoordtlaan 39. Vertrokken: Gerard J. Meijer, van Aals- meerderweg 335, naar Amsterdam, Hooge- weg 44, III; Adraan P. Quiist, van Markt- laan 27, naar Haarlem, Leidschevaart 28, o; C. M. Vermunnicht, van Venneperweg 1163, naar Hillegom, Kerkstraat 6; Hendrlkus Polman, van Huigsloterdijk 51, naar Has- TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus Maria, z. v. A. A. Bocxe en M. Otto Elisabeth Maria, d. v. Joh. v. d. Hoorn en D. M. Vermeulen Johannes, z. v. H. Kraan en T. Overdevest, Loop der bevolking. Gevestigd: M. Th. H. van Houten, v. Am sterdam J. G. v. Dommelen, v. Haar- zuilen Th. J. v. Veen v. Noordwijk. Vertrokken: T. Kroon n.. Wilnis R. G. Oud, n. Grootebroek M. C. Kraan naar Stomp wijk A. Noordeloos n. Amsterdam. WADDINXVEEN. Vacature Raadslid. De heer G. van Lange heeft bedankt als lid van den Gemeenteraad. Naar wij ver nemen is zijn opvolger op de lijst de heer A. de Boon. De aftredende had zitting in den Raad vanaf 1919 en was gedurende dien tijd tevens lid van de bedrijven-com missie. De heer van Lange gekozen op de lijst „Gemeentebelangen" behoorde tot de Vrijz. Dem. Partij; zijn opvolger tot den Vrijheidsbond. Bezuiniging op Raadsverslag. De heer J. E. van Kuijk die reeds langer dan 25 jaar het raadsverslag heeft ver zorgd welk verslag thans dienst deed als officieele notulen hoopt in Januari a.s. den dienst met pensioen te verlaten. De kosten van dit verslag werden jaarlijks met inbegrip van het drukken geraamd op f. 1250.Teneinde ook op dezen post belangrijk te bezuinigen doen B. en W. aan den Raad het voorstel de plaats van den heer van Kuijk onvervuld te laten, doch het maken van een vrij uitvoerig verslag op te dragen aan den adjunct commies ter secretarie H. C. A. M. Schöl- vinck voor f. 150.per jaar. Plus ver menigvuldiging op de cyclostyle, zal dan het raadsverslag kosten f. 250.— per jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, dochter van P. Her tog en J. Boevé Teuntje Maartje, doch ter van W. de Groot en G. 'lijn Johan nes Gijsbertus Antonius, zoon van J. A. Nienhuis en A. M. Dijns. Getrouwd: P. Verhoeven, 35 jaar en M. van Es, 29 jaar G. L. de Knegt, 20 jaar en S. Heeren, 18 jaar. Gevonden: Een fiets; een varkens- stempel; portemonilaie met inhoud, een 2 kilo-gewicht en een rozenkrans. Inlichtingen ter secretarie. selt, Meestersteegje A. 44; G. P. M. Ver munnicht, wed. Roubos, van Venneperweg 1163, naar Amsterdam, Joh. Franklinstraat 3, II; Philippina H. van der Kwaak, van Turf spoor 115, naar Voorschoten, Papelaan 156; Daniel C. Lub, van Kerkstraat 32, naar Rotterdam, Blazoenstraat 37 A; Pleuntje Veer, van Lisserdijk 438, naar Zegwaard, Stationsstraat B. 15; Wulfert van dé Waerdt, van Marktlaan 19, naar 'sGraven- hage, Schiestraat 14; Maria J. Spierïngs, van Kerkhoflaan 54, naar Maastricht, ge sticht „Onder de bogen" Liefdezusters; Frits Mekke, van IJweg 503, naar Amster- adm, van Beuningenstraat 90; Jacobus G. Vluit, van Hillegommerdijk 565, naar Hille gom, Ambachtstraat 7; Anna M. Vleut, van Hillegommerdijk 565, naar Anna Pau- lowna, Breezand, Molenvaart 198; Salomon C .Kardol, van Hoofdweg 1356, naar Hille gom, Meerstraat 107; Marrigje Bergshoeff, van Vijfhuizerweg 34, naar Voorburg, Voor- hofstraat 24; Johannes van Aalst, Spiering- weg 469, naar Haarlem, Da Costastr. 65. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z. van C. de Haan en C. P. van der Meer; Cornelia Cecilia, d. van T. A. Denaijere en C. G. Buckens; Alida ,d. en Hendrikus, z. tweeling van D. Jongkind en M. van Krimpen; Jozeph Cornelis, z. van N. van Duin en G. P. Zoetelief; Bastiaantje, d. van A. Oosteroni en A. Kroon; Anna Marig, d. van B. Kempe en A. M. Overduin; Cornelia Apolonia, d. van J. C. Bax en C. Gulde- meester; Jacobus Johannes, z. van J. C. van Rooijen en I. J. Heemskerk; Leendert. z. van A. Koning en A. Fogarasj; Cornelia Clara, d. van P. Clemens en M. v. d. Berg; Gerrit, z. van N. Haspels en M. Cr. van Groeningen; Klasina Johanna, d. van G. van Diemen en E. A. Bos. Ondertrouwd: J. Hilverda, 41 jaar en J. C. Bonhof, 35 jaar; A. van Es, 22 jaar en A. van den Oever, 20 jaar; J. Kamer, 27 jaar en N. Noordam, 29 jaar: J. J. Calvelage, 27 jaar en M. C. Mostert, 26 jaar; H. N. de Nie, 24 jaar en J. Hulsbos, 23 jaar; B. A. J. Blesgraaf, 25 jaar en F. van der Vlugt, 23 jaar. Getrouwd: H. J. Woerden, 28 jaar en H. Rijke, 24 jaar; H. Franenfelder, 23 iaar en C. Kruithof, 27 jaar. Overleden: Johannes Cornelis Anthonius Roosen, 32 jaar, geh. met G. van Rooijen; Petrus Bernardus Rutgerus, 2 mnd., zoon van P. Schelvis en J. M. van Hamelsveld. Aanrijding. Op den Hoofdweg in Haarlemmermeer werd de 13-jarige zoon van den arbeider B. door een passeerende auto aangereden. De knaap lag hevig bloedende in den graskant. De ontboden geneesheer constateerde beenbreuk en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Van een wagen gevallen. Donderdag had de 60-jarige C. H., ter wijl hij zich op een met een paard be spannen wagen bevond, staande op een erf aan den Hoofdweg alhier het on geluk zijn evenwicht te verliezen en er af te vallen. Met een gebroken arm werd hij opgenomen en naar een ziekenhuis ge bracht. GEMEENTERAAD. Verzoek voetbalvereeniging inzake gebruik sportterrein op Zondag Vaststelling verordening arbeidsbemiddeling en werk loosheidsvoorziening Instelling contact commissie voor werkverschaffing en steunregeling Verzoek burgerlijk armbestuur om verhooging der subsidie tot f. 135000. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester mr. A. Slob. Tegenwoordig alle leden. Een adres van de vereeniging „Plaatse lijk belang Zwanenburg" waarin werd'ge- klaagd over last van venters en aange drongen op het wegruimen van boomen in de Olmenlaan, werd gesteld in handen van B. en W. tot onderzoek en afdoening. Aan mej. T. Woudt werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de open bare lagere school no. 6 te Abbenes met ingang van 1 October a.s. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 2 te Rijk alhier, werd be noemd mej. C. Mulder te Hoofddorp. Tot leden van de vaste raadscommis- siën werden herkozen:: in gemeente- financiën: de heeren P. W. Blom, J. A. Bos, P. J. Joore, S. van Wijk en P. de Zeeuw; grondbedrijf en gemeentebezittin gen: de heeren B. Asjes, J. Biemond, J. W. Bras, J. G. Randsdorp en J. Troost; woningbouw: de heeren G. C. van Aren- donk, S. Belj aars, F. H. Bos, J. Griekspoor en J. Jansen. De commissie voor georganiseerd over leg werd samengesteld uit de heeren L. G. Faas, J. W. Bras, J. C. Gehrels, J. G. Randsdorp en C. van der Welle. Tot leden van het burgerlijk armbestuur werden benoemd de heeren H. v. d. Ban, J. Baars, J. Ravesloot, T. Bisschop en C. Kempenaar. Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de voetbalvereeniging E. T. O. inzake het gebruik van het gemeen telijk sportterrein voor het beoefenen van het voetbalspel en het houden van wed strijden op Zondagmiddag, stelden B. en W. voor het terrein onder nader te stellen voorwaarden beschikbaar te stellen, echter met dien verstande dat wedstrijden niet op Zondag mogen worden gehouden. Na breedvoerige discussie werd met 11 tegen 10 stemmen een voorstel aangeno men om het verzoek toe te staan met be paling dat op Zondag niet voor 1 uur van het terrein gebruik zal mogen worden ge maakt. Een adres van het hoofdbestuur van de N. H. vereeniging „Het Witte Kruis" tot het verkrijgen van subsidie tot dekking van het tekort op de exploitatierekening van den ontsmettingsdienst in Haarlem mermeer en omgeving voor den dienst 1931 werd aangehouden. Een verzoek van het bestuur der Chris telijke H.B.S. te Leiden om een bijdrage over 1930, werd ingewilligd. Vastgesteld werd een verordening op den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling en werkloosheidsvoorziening in Haarlemmermeer, aan welken dienst is opgedragen o.a. werkzaam te zijn als ge meentelijke arbeidsbeurs en als zoodanig werkgevers en werkzoekenden behulpzaam te zijn bij het zoeken naar arbeidskrach ten en arbeidsgelegenheid. Mede naar aanleiding van een verzoek van de besturen van het Nederl. verbond van vakvereenigingen, het R.K. werklie denverbond in Nederland en het Chr. Na tionaal vakverbond In Nederland, om over te gaan tot instelling van een z.g. contact commissie voor werkverschaffing eri steunregeling, deelden B. en W. mede, dat een geregeld contact tusschen het ge meentebestuur en de besturen van de vak organisaties bevorderlijk kan zijn aan een goeden gang van zaken bij steunuitkeering en werkverschaffing, omdat gemeenschap pelijk overleg misverstand kan voorkomen en verkeerde begrippen kan wegnemen. Het voorstel om tot instelling der com missie over te gaan, werd aangenomen. Bepaald werd dat ze zal bestaan uit 7 le den, met den wethouder voor sociale aan gelegenheden, den heer Koning, als voor zitter; drie leden door den gemeenteraad uit z'n midden aan te wijzen (benoemd' werden de heeren Faas, Bras en v. d. Welle) en drie leden, van wie onderschei denlijk één zal worden aangewezen door den bestuurdersbond Haarlemmermeer, de R.K. vakcentrale Haarlemmermeer en den Chr. besturenbond Haarlemmermeer. Ingekomen was een verzoek van C, vari Beek e.a. te Abbenes, allen ouders van leerlingen van de openbare school aldaar, om ingevolge art. 3 van de lageronder- wijswet 1920 een vergoeding te ontvangen van reiskosten ad f.50 per j^ar en per kind in verband met hun voornemen om die kinderen te doen bezoeken de R.K. la gere school te Lisse-Beekbrug. B. en W. deelde mede dat er op het tijd stip van de toelating der kinderen op dfi openbare lagere school te Abbenes een onderwijsinstelling te Nieuwvennep was, waar het onderwijs werd gegeven in de door adressanten gewenschte richting en deze school voor hunne kinderen toegan kelijk was, zoodat ten aanzien van diC verzoek niet kon worden toegegeven, dat zich hier voordeed het uitzonderingsgeval, zooals dat in de wet wordt bedoeld. Met het voorstel om afwijzend op het verzoek te beschikken, ging de vergadering accoord. Goedgekeurd werd een voorstel tot ver koop van perceelen grond, gelegen nabij de spoorbaan te Nieuwvennep en langs den Nieuweweg te Hoofddorp. In verband met de inwerkingtreding van de gewijzigde drankwet werd opnieuw vastgesteld de verordening regelende de nadere eischen waaraan verlofslokalitei ten moeten voldoen. Een verzoek van het bestuur van de ver eeniging van pachters van gemeentegrond te Nieuwvennep, inzake pachtverlaging, werd goedgekeurd. Goedgekeurd werd een voorstel tot wij ziging van de verordening tot heffing van schoolgelden voor het lager onderwijs in deze gemeente. Hierbij is bepaald dat deze heffing is gebaseerd op de rijksinkomsten- belasting en verder ook dit: „Indien noch de ouders van een leerling, noch de leer ling zelf in de rijksinkomstenbelasting is aangeslagen, kan niettemin een aanslag in het schoolgeld worden opgelegd; alsdan treedt in de plaats van het zuiver inkomen een door B. en W. gedane billijke schat ting van de gemiddelde j aarlijksche ver teringen volgens den uifcerlijken staat van den betrokkene. Vastgesteld werd het eerste kohier voor de gemeentelijke wegenbelasting dienst 1932. Goedgekeurd werd een verzoek van het burgerlijk armbestuur om de toegestane subsidie ad f. 90.000 in verband met de buitengewoon ongunstige tijdsomstandig heden met f. 45.000 te verhoogen en alzoo te brengen op f. 135.000. De Raad hechtte ten slotte nog zijn' goedkeuring aan een voorstel tot het tref fen van een overeenkomst in zake over name van een perceel weg en water langs de Esschenlaan te Zwanenburg. In verband met de crisisvarkenswet zijn voor het aanbrengen van de voorge schreven merken aangewezen: voor het Zuidelijk deel van Haarlemmermeer de heer C. Kooij en voor het Noordelijk deel de heer L. van Wijk, beiden wonende te Hoofddorp. HILLEGOM. Veiling van woonhuizen. Door Notaris D. Lodder alhier zijn twëe woonhuizen bij afslag geveild. Perceel I, Pastoorlaan 15 en perceel II Pastoorslaan 17, stonden beide in hoogste bod op f. 2850 elk. Zij zijn niet gemijnd, ook niet bij de combinatie en werden toegewezen aan den hoogsten bieder den heer W. C. v. d. Akker alhier voor f. 5700. KATWITK. Onveilig duin. Wegens het schieten met scherp zal het duinterrein achter de Rijksschietbanen onveilig zijn op: Dinsdag van 9 uur v.m. tot 8 uur n.m.; Woensdag 9—2 uur; Don derdag van 9—8 uur; Vrijdag 98 uur en Zaterdag van 28 uur nam. Nadat de tuinder v. D. op het vei- iingterrein eenigen tijd een hijschtoestel onbeheerd had laten liggen, was het ver dwenen. Onbevoegden zullen het hebben meegenomen. De politie is van een en ander in kennis gesteld en doet onder zoek. KATWIJK AAN ZEE. Badseizoen officieel gesloten. Gisteren is door B. en W. het badseizoen officieel voor gesloten verklaard. Het Noordzee- en Zonnebad zijn afge broken; de heer Van Duyn heeft nog en kele badkoetsen op het strand staan. Daar zijn gisteren bij dit prachtige zomerweer nog een 60-tal baden genomen. Ook in de Buiten-Watering en op het stille strand werd nog gezwommen. Geslaagd Openlucht-concert. De Katwijksche Harmonie „U.N.I." heeft gisteravond, begunstigd door prachtig zo merweer, van 810 uur haar laatste open lucht-concert in de muziektent op den Boulevard gegeven. Er bestond voor dit laatste concert van het seizoen groote be langstelling. Geëindigd werd met het „Wil helmus" en het koraal „Boven de Starren". De directeur, de heer P. C. Langmuur, en zijn muzikanten kunnen met voldpe- ning terugzien op de reeks concerten, die zij dezen zomer steeds voor een talrijk publiek gegeven hebben. Oplichter gearresteerd. Te Arnhem is door de politie aangehou den de Oostenrijker F. R„ die 8 dagen in het Hotel „Du Rhin" vertoefd heeft en was vertrokken zonder zijn hotelrekening van f. 90 te voldoen. Te Arnhem heeft hij een zelfde feit gepleegd. J

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 15