HEVEA -FIETS BAN L LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 10 September BINNENLAND. AGENDA. LUCHTVAARTPIONIERS GEHULDIGD. Onderscheidingen uitgereikt aan generaal Snijders, Plesman, Fokker en Hugo Eckencr. In het Kurhaus te Scheveningen heeft de Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart gister avond een feestmaal aangeboden aan de afgevaardigden van de Int. Luchtvaart conferentie, waarbij als gasten aanwezig waren Prins Hendrik, de minister van waterstaat, mr. Reymer; dr. Hugo Eckener, de Dultsche gezant; generaal C. J. Snij ders; de heer A. H. G. Fokker en de heer A. Plesman, directeur van de K.L.M Tevoren had ln de conversatiezaal een huldiging plaats van generaal Snijders en de heeren Fokker en Plesman, die met een hartelijke toespraak van ir. J. F. de Vogel, voorzitter van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart werden vereerd met de gouden medaille. Ir. de Vogel schetste daarbij ge neraal Snijders, als groot landgenoot, die in 't bijzonder gedurende de vier mobili satiejaren op zoo eervolle wijze de post van de hoogste verantwoordelijkheid heeft bekleed en aan wlen ons volk, dat voor den oorlog ls gespaard gebleven, ontzagge lijk veel heeft te danken. Meer speciaal huldigde spreker den generaal als bevor deraar der luchtvaart, als eerste voorzitter van de verecnlglng. Voorts richtte spreker waardeerende woorden tot Fokker, den grooten vliegtuig bouwer van Nederlandsche geboorte en tot Plesman, als dengene, die met generaal Snijders zoo belangrijk veel heeft gedaan voor de geregelde luchtverbindlng Neder land-In die. Generaal Snijders dankte, mede namens de belde andere gehuldigde heeren met een kernachtige toespraak. Tijdens den maaltijd werd o.a. het woord gevoerd door minister Reymer, die in het bijzonder den prins Bibesco, voor zitter der Luchtvaartunie, gelukwenschte met de resultaten van de thans geèindigde conferentie; prins Bibesco, die voorts nog gehuldigd werd door den voorzitter van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, ir. de Vogel, bracht op zijn beurt dank aan den minister en zeide, dat Holland recht trotsch kon zijn op de luchtverbindlng Amsterdam-Bandoeng. Vervolgens richtte prins Bibesco het woord tot dr. Eckener, wien hij de hoogste onderscheiding van de Internationale Luchtvaartunie overhan digde. Dr. Eckener dankte met een korte toe spraak, waarin hij zeide, dat hij twee dagen geleden uit Amerika was terug gekeerd en gaarne de reis naar Den Haag had gemaakt om de onderscheiding in ont vangst te nemen. Dr. Eckener aanvaardde de onderscheiding niet zoo zear voor zijn persoon als wel voor de zaak waaraan hij zijn leven wijdt; die van het bestuurbare luchtschip. Spreker constateerde, dat door de vooruitgang van de techniek, het lucht schip steeds meer levensvatbaarheid heeft gekregen en wanneer men van Engelsche zijde wel eens gezegd heeft, dat het lucht schip een „mooi-weer-vervoermiddel" was, dan wenschte spreker daarop te antwoor den „maak eens een tocht met een lucht schip mee en gij zult erkennen, dat het eerst dan waarlijk mooi weer is". Overi gens gaf spreker als zijn meening te ken nen, dat door samenwerking van lucht schip en vliegtuig de luchtvaart het beste wordt gediend en dat aldus ook in belang rijke mate wordt bijgedragen tot een har monische samenwerking der volkeren. DE AUTOBUS ALS RECHTSZAAL. IN VIER DAGEN NAAR INDIË. Met een speciaal post-vllegtuig. Het Comité Vliegtocht Nederland-Indië aldus het „Vad." staat voor een be langrijke beslissing. Het plan van den luitenant-vlieger D L. Asjes van Soesterberg om op een Pander- postexpresse in enkele dagen tijds heen cn terug naar Indië te vliegen, is n.l. bij dit Comité Ingediend met de vraag, of het er zijn steun en bescherming aan wil geven. Sinds het plan, ongeveer een jaar gele den, bekend geworden is, hebben de ini tiatiefnemers niet stil gezeten. De constructeur van de Panderfabriek, de heer T. E. Slot, heeft het ontwerp van de vliegmachine verder uitgewerkt en het dossier voorgelegd aan den Rijksstudie dienst van de Luchtvaart Deze dienst heeft op grond van de versterkte gegevens verklaard het mogelijk te achten, het vliegtuig bij den huidlgen stand der tech niek goed te bouwen De dienst achtte het verder waarschijnlijk, dat een kruissnel heid van 290 a 300 KM. per uur kan wor den bereikt Momenteel garandeeren de Posterijen 500 KG, lading a 50 gld per KG d. i. 25.000 gld. voor een vlucht AmsterdamBatavia of omgekeerd, d.w.z. 50 000 gulden voor een uit- en thuisvlucht. Aan luchtrecht ont vangen de Posterijen op een rondvlucht van 20 tot 22.000 gld., zoodat de Posterijen op elke rondvlucht 30 tot 28.000 gld. toe leggen. Dat is per jaar minstens f 1.400.000. Bovendien heeft, althans tot voor kort, de K. L. M. zelf ook nog verlies geleden on de Indische vluchten, welk verlies feitelijk ook gedekt wordt door Staatsgeld. De speciale Pander-postexnresse is be langrijk goedkooper in exploitatie, ja, de mogelijkheid bestaat zelfs, dat dit toestel den postdienst op Indië door de lucht ren dabel maken zal en dus de Posteriien kan ontlasten van een subsidie, groot rond f. 1.400.000 per jaar. Want aangezien de Pander-expresse een kruissnelheid Zal hebben van ongeveer 300 KM. per uur, kan met dat speciale post- toestel gemakkelijk in vier dagen naar Indië gevlogen worden; in acht dagen kan dus antwoord in Nederland terug zijn uit de hoofdplaatsen van Java en Sumatra. De kortere overtocht en de kortere rond reis van het toestel leveren zulk een be sparing, blijkens voorzichtige en nauw keurige calculatie, op het aantal benoo- digde vliegtuigen, op personeel en op de verdere exploitatie, dat de rondreizen min der dan de helft zullen kosten van de tegenwoordige rondreizen, dus niet meer dan f. 25.000. Bovendien mag men verwachten, dat de lading nost en dus de opbrengst van de post. zal stiieen boven de opbrengst van een goede 20.000 gulden van thans, zoodat de hoop zelfs op een loonende exploitatie niet ongemotiveerd is. Een merkwaardige zitting. De Rotterdamsche rechtbank behan delde eergisteren een zaak tegen den 29-jarigen chauffeur W. v. N. uit Baren- drecht, die moest terechtstaan als ver dacht van het aan zijn schuld te wijten hebben dat op 12 Januari de 7-jarige P. M. Bravenboer door de door hem gestuur de autobus was aangereden, tengevolge waarvan het ventje zoodanige inwendige kneuzingen had bekomen, dat het kort daarop was overleden. Het ongeluk had plaats gehad op den Charloischen Lagendijk te Rotterdam. Het kereltje stond voor een hek en is tus- schen dat hek en de autobus platgedrukt. Verdachte ontkende schuld te hebben gehad aan het ongeval. Er was eenige complicatie geweest op den weg, doordat een daar wonende bakker een handwa gen op straat had neergezet en tegelijker tijd uit tegenovergestelde richting een groote vrachtauto naderde. Volgens ver dachte was er ruimte genoeg geweest om voorbij te rijden en er zou geen ongeval hebben plaats gehad als zijn autobus, tengevolge van de gladheid van den weg niet was weggegleden. Bij de behandeling voor de rechtbank eergisteren bleek, dat er door de onbe kendheid van de plaats waar het ongeluk had plaats gehad, geen juist inzicht was te verkrijgen cn daarom werd de verdere behandeling geschorst tot gistermorgen, om de rechtbank de gelegenheid te geven een reconstructie van het ongeval ter plaatse mee te maken. Zoo kwam gistermorgen de rechtbank aan den Charloischen Lagendijk bijeen. Daar waren ook de verdachte en de be stuurder van de vrachtauto van de firma Hulstkamp, die verdachte op het nood lottig oongenblik was tegemoet gereden. Ook de beide voertuigen, die een rol in het verkeersdrama hadden gespeeld waren ter plaatse, evenals de bakkerswagen. De verschillende voertuigen werden neerge zet, zooals zij op dien ochtend van den 12en Januari hadden gestaan. Een klein meisje had de plaats ingenomen, die het slachtoffertje dien morgen had bezet. De rechtbank nam plaats in de autobus en heel voorzichtig had nu de reconstructie plaats. Even voor de plaats waar het meisje had postgevat, werd de autobus tot staan gebracht. Het bleek, dat ver dachte nu de gelegenheid had voldoende voor het kind uit te wijken, doch naar diens verklaringen was op den morgen van den ongeluksdag de rand van den weg glibberig geweest, doordat men bieten had gelost en het dien nacht gemist had. Daardoor waren de wielen naar rechts afgegleden. De rechtbank was van oordeel, dat zij nu voldoende van het ongeval gezien had en besloten werd, dat op 6 October het vervolg van de rechtszitting zou plaats hebben. De verdediger, mr. W. A. Hoek, die mede aanwezig was, vroeg den president, mr. H. de Ble, nog eenige getuigen te wil len hooren. Daarin werd toegestemd en inderhaast werd de autobus getransfor meerd in een zittingzaal voor de recht bank. Een politieagent werd aangesteld tot plaatsvervangend deurwaarder. De president, de rechters, de griffier en de officier van justitie, mr. E. D. H. Schut ter, stapten in en namen voor in de auto bus hun plaatsen ln. Verdachte zat in het midden van de bus. De garagehouder was de eerste getuige, die in de geïmproviseerde rechtzaal bin nenstapte. Gebukt staande omdat hij anders het hoofd zou stooten tegen het dek, legde hij den eed af. Deze getuige werd door meerderen gevolgd. Het waren allen menschen, die in de omgeving wer ken en nu even uit hun werk werden ge haald. Nadat zij hun verklaringen hadden afgelegd, werd de zitting gesloten. De rechtbank kwam uit de autobus en deed nog wat opmetingen. WIELRIJDER DOODGEREDEN. In botsing met een postauto. Gistermiddag te ongeveer 3 uur heeft op het Spui te Den Haag een ernstig ver keersongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Ter plaatse reed een wielrijder, de 38- jarige los-werkman J. A. van R. wonende aan de Kemperstraat die bij het overste ken van den rijweg in botsing kwam met een postauto. De man kwam onder de auto terecht en werd in bewustelcozen toestand met een fractuur aan den rech- terbovenarm en een schedelbreuk opge nomen. De G. D, vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Zuldwal alwaar het slachtoffer ongeveer een uur na aankomst aan de gevolgen is overleden. De politie stelt een onderzoek naar (je schuldvraag in. IIULDEBETOOGING VOOR II. M. DE KONINGIN. Gistermiddag heeft op den Rijksweg te Bussum. na het bezoek aan het Blinden instituut een grootsche huldiging van H. M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana plaats gehad. Over een lengte van ongeveer 2 K.M, hadden zich langs den weg de leden van diverse jongelingenvereenigingen en corpo raties alsmede vele schoolkinderen en ver dere belangstellenden opgesteld. Na de huldiging in ontvangst genomen te hebben liet H. M. de Koningin die zeide zeer getroffen te zijn door de grootsche hulde, de hoofdorganisatoren van deze Gooische huldebetooging. door haar parti culieren secretaris. Baron van Geen aan zich voorstellen. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Het algemeen bestuur der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht heeft den datum der eerstkomende voorj aars- beurs vastgesteld op 14 ton en met 23 Mrt. Dit besluit is overeenkomstig den uit slag der onder de deelnemers gehouden enquête betreffende de vraag of de voor jaarsbeurzen te Utrecht vóór dan wel nk de Leipziger Voorjaarsmessen moesten worden gehouden. AUTO MET DRIE PERSONEN TE WATER. Een drenkelinge ernstig gewond. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Sappermeer een auto. waarin gezeten de heer H uit Nieuwolda en zijn twee doch ters. in het Winschoterdiep gereden. De oorzaak is vermoedelijk, dat de chauffeur verblind werd door de lichten van een tegenligger. De heer H. en een dochter konden uit de auto klimmen en zich zwem mende redden. Het andere meisje is in den wagen blijven vasthaken; met behulp van omwonenden werd ze later in bewusteloo- zen toestand boven water gehaald. Met behulp var een zuurstofapparaat konden de levensgeesten worden ovewekt. Het meisje had echter drie ribben gebroken en is ln ernstigen toestand naar een zieken huis in Groningen vervoerd. VERSPREIDE BERICHTEN. De audiëntie van den minister van Waterstaat zal Woensdag 14 dezer niet verleend worden. HET SMOKKELSCHIP. Een verborgen luik en een rijke lading. Omtrent de gisteren vermeldde inbeslag neming van 1000 liter gedistilleerd door douane-ambtenaren van Den Helder wordt nog het volgende meegedeeld: Reeds gerulmen tijd had het de aan dacht getrokken, dat de Noordzee werd be varen door allerlei kotters, welke met resti1 tutie van den accijns groote voorraden ge distilleerd naar het buitenland uitvoerden. Bedacht op de mogelijkheid, dat men een poging zou wagen om langs de vrijwel over de geheele lengte eenzame Noordzee kust tusschen IJmuiden en Den Helder een gedeelte van de lading in vlschschepen over te laden en heimelijk weer in te voeren, hetgeen vooral llangs Den Helder door het breede en ook bij nacht goed bevaarbare Marsdiep zoo prachtig kan geschieden, werd reeds heel wat dienst in deze richting geklopt, welke thans met succes bekroond is geworden. Het is ons niet mogen gelukken er ach ter te komen, welke directe aanleiding er bestond om Donderdags onverwachts op te treden in de buitenhaven. Wij zagen, dat in de vroegte van het rustig aan den wal liggend douanevaartuig „Zeemeeuw" de motorvlet werd gestreken en de beman ning onder aanvoering van den inspecteur P. H. Pesman zich snel begaf naar een ge- hee.l achter in de haven liggend schip, dat gebruikt is als. een.garnalendroger der N.V. „Chemica". Alleen" bij hoog water is het mogelijk aan boord te komen, daar het schip bij laag water droog ligt. Voor smok kelaars dus een prachtige gelegenheid voor berging van hun smokkelwaar. Aan boord van dit schip werd niemand aangetroffen. Een deel der bemanning voer daarop terug naar den wal om den eigenaar van het vaartuig op te halen. Daarna begon de inspectietocht. In alle duistere hoeken werd het licht van electrlsche zaklantaarns geworpen, doch aanvankelijk ontdekte men geen con trabande, tot men bij het openen van een deksel van een molgat. in de diepte bussen zag in den kettingbak. De toegang daar toe bleek echter niet mogelijk. Er was geen deur en geen opening, waardoor men den kettingbak kon bereiken. Tót men na lang zoeken een luik ontdekte, dat voor het oog zoo goed als onzichtbaar was en in het tusschendek van het schip sloot. Bij het openen daarvan kon men zich in de ruimte begeven, waar een vijftigtal twintigliters- bussen waren opgeslagen. Controle van den inhoud bracht aan het licht, dat hier een duizend liter gedistilleerd van 98°/n was binnengesmokkeld, waarop bij normalen invoer ongeveer f. 4000 accijnsrecht had moeten worden betaald. De eigenaar van het bedrijf bleek ten hoogste verbaasd óver de vondst en ont kende ten stelligste te weten, dat er smok kelwaar bij hem aan boord was. Het is niet geheel buitengesloten, dat het gedistilleerd aan boord is gebracht zonder medeweten van de directie van het vaartuig. Het schip ligt n.l. op een afgelegen plek en op de plaats, waar het gedistilleerd is gevonden, komt niemand, daar het kettlngruim niet meer in gebruik is. Het is dus niet onmo gelijk. dat derden dit schip hebben ge bruikt, als opslagplaats van hun smokkel waar. Men kan ook 's nachts ongestoord aan boord komen. Deze mogelijkheid lijkt wel wat onwaarschijnlijk. Op het vaartuig en den inventaris heeft de douane beslag gelegd. (Hbld.) AUTO GESLIPT BIJ ROSENDAAL. Commissaris der Koningin in Zeeland gewond. Gistermiddag te ongeveer lialfvier heeft op den Wouwschen weg. nabij de voorma lige melkfabriek „Het Anker" bij Rosen- daal een ernstig auto-ongeluk plaats ge had, waarvan jhr. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland met eenige zijner familieleden het slachtoffer is geworden. Jhr. Quarles van Ufford was per auto, in gezelschap van zijn echtgenoot, zijn moe der en zuster van Middelburg op weg naar Den Haag. Komende uit de richting Wouw nabij „Het Anker" slipte de auto waar schijnlijk door de gladheid van den bere genden weg en reed met kracht tegen de schuur bij het woonhuis van den heer Van Iersel, die daar een café gevestigd heeft. De auto kwam met zulk een kracht tegen den muur, dat groote stukken steen van den gevel vlogen. Tengevolge van den schok werd de com missaris der Koningin en twee der dames, zijn moeder en zijn echtgenoote, min of meer ernstig gewond. Onmiddellijk werd dokter Hillemans gewaarschuwd, die spoe dig ter plaatse verscheen. De Commissa ris, die zelf de auto bestuurde, werd uit den wagen geholpen en in het woonhuis binnengebracht. De echtgenoote van den Commissaris, die achterin zat heeft een been gebroken en moest ook uit de auto worden gedragen. Zij werd bij Van Iersel binnengebracht, waar de dokter de eerste verbanden heeft gelegd. Jhr. Quarles van Ufford, die aan hoofd en hals verwond was en ook zijn echtge noote. werden door den dokter per auto naar het ziekenhuis Charitas t' Roozen- daal vervoerd. De beide andere dames, wer den door den officier van justitie bij de Bredasche Rechtbank den heer Graaf van Limburg Stirum. die juist met zijn auto daar passeerde, eveneens naar Charitas overgebracht. DE OLIEBRON TE BUNSCHOTEN. Verstoorde illusie. Naar aanleiding van de geruchten over de „oliebronnen" te Bunschoten meldt de correspondent van „de Tel." het vol gende: Tijdens den distributietijd hebben velen voorraden opgeslagen, welke ln verband met het verbod van de overheid, dikwijls zeer zorgvuldig werden opgeborgen. Zoo had zekere K. te Spakenburg op de plaats ongeveer waar nu de „oliebron" is ontdekt, eenige vaten olie en benzine voor zijn auto diep begraven. De schat was vergeten, toen de handel in olie en ben zine weer vrij werd. Maar de vaten zijn blijkbaar niet dicht gebleven en de inhoud heeft het water daar in den grond bedor ven. Het zal wellicht nog gerulmen tijd duren, voor en aleer er weer zuiver en hel der drinkwater uit de pomp komt. Dat er een grootere hoeveelheid is opgepompt, dan de inhoud der vaten bedroeg, komt, omdat het water vermengd is met de-olie en de benzine. Van de thans opgepompte 80 emmers vol, zijn er misschien in totaal 10 of 20 werkelijk olie of benzine geweest, de rest was water. OPSCHUDDING TE MONTFOORT. Groenmakerij met een staartje. Men schrijft uit Montfoort aan het „U. D.": Ter gelegenheid van het 12'/:-jarig ambtsjubileum van onzen burgemeester, den heer J. B. Kemme op gisteren, had den de ingezetenen de koppen bij elkan der gestoken om aan de stad een feestelijk aanzien te geven. De gelden waren reeds aanwezig, doch de versiering ontbrak nog. Voor dit doel gingen een groot aantal stadgenooten met auto's naar de omgeving Doorn—Huis ter Heide, om het benoodigde „groen" te gaan halen. Voor het wegnemen van hei vroeg en verkreeg men toestemming, doch sparretakicen etc. werden zonder vorm van proces afgehakt en' opgeladen en daarmede ln de avonturen de stad ver sierd, die dan ook spoedig een algeheele gedaantewisseling onderging. Donderdagmorgen barstte evenwel de bom los en wel door de komst van een tweetal houtvesters uit Doorn in dienst betrekking bij Jhr. de Beaufort. Direct stelden dezen zich ln verbinding met den Rijksveldwachter Visser en deden tekst en uitleg, m.a.w. aangifte diefstal sparreboomen ten nadeelen van Jhr. de B. Een ijverig onderzoek had tengevolge dat een 25-tal personen voorloopig in verze kerde bewaring werden gesteld en aan een verhoor onderworpen. Inmiddels was men in de stad druk bezig met de versie ring en begrijpelijk verwekte dit een groote opschudding onder het publiek, dat in drommen naar het Politiebureau trok en een afwachtende houding aannam. Daar verschillende personen geruimen tijd in het cachot bleven opgesloten, be gonnen de wachtenden onrustig te worden en al spoedig werden bedreigingen geuit, gericht aan het adres van den Rijksveld wachter. Ook de gemeenteveldwachters van Montfoort en jyilleskop, verschenen op het appèl en ha het onderzoek werden allen weer vrijgelaten, onder oorverdoo- vend gejuich van het publiek. De Rijks veldwachter werd evenwel geassisteerd door zijn collega's naar huis gebracht, daar gevreesd werd dat tot handtastelijk heden zou worden overgegaan. Het verdere van den avond had een zeer rustig verloop. Dit muisje zal even wel nog een groot staartje hebben. DE MOORD TE HAAREN (N.-Br.). De 25-jarige landbouwerszoon uit Berghem, die als verdacht van den moord aanslag op den 65-jarigen molenaar Wijn akkers te Haaren (N.-B.) is aangehouden, heeft voor de Rijkspolitie een volledige bekentenis afgelegd. Hij zal naar de straf gevangenis te 's-Hertogenbosch worden vervoerd. o BUITENLANDSCH GEMENGD. HEVIGE ONTPLOFFING BIJ NEW-YORK. 37 dooden en zeer veel gewonden. Gistermorgen ontplofte aan boord van een stoomboot, die als veer de verbinding onderhoudt over de East River naar Rikers Island te New-York, midden op de rivier een ketel. Aan boord bevonden zich meer dan 150 passagiers, meest bouwvakarbei ders. Talrijke personen werden hoog de lucht ingeslingerd en stortten daarna neer in de diepte tusschen de brokstukken van het door de explosie vaneen gereten schip cn hun met den dood worstelende kameraden. Bovendien was het gloeiende water uit den ketel in zee neergestort, zoodat de zwemmenden voor het meerendeel ernstige brandwonden opliepen. Een der uit het water opgevischte arbei ders werd door een ander, die neerstortte, weer in de diepte geworpen. Een ooggetuige wil gezien hebben, dat de ketel van de veerboot, als een raket de lucht inschoot. Een man werd in een grooten boog ver over den oever der rivier in het raam van een krachtstation dat ongeveer vijftig me ter van den oever verwijderd ligt. ge worpen. De boot was onmiddellijk gezonken. Tot nu toe zijn 37 dooden, waaronder de kapitein, geborgen. 75 gewonden zijn naar de ziekenhuizen overgebracht, en nog steeds zoekt men de rivier af. De ..Observation" was vroeger een parti culier jacht, dat in het jaar 1930 omge bouwd werd tot veerboot. REUSACHTIGE BRAND TE MALMÉDY. Papierfabrieken van Steinbach grootendeels verwoest. Uit Luik wordt gemeld: Langs den weg naar Eu^en. midden in de stad Malmédy zlln de papierfabrieken der firma Steinbach gevestigd Zij beslaan verscheidene duizenden vierkante meters oppervlakte. Gistermiddag te kwart voor één, toen het geheele fabriekspersoneel aan HEDEN: V. C. F. Huis f Gerecht 101: toonstelling 2'/:5 en 79'/, Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur en 6'/i uur nam. Stadsevangelisatie (Morschwej $1 menkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: SamenkoaJ 10 uur voorm. en 7 uur nam. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 ggi Maandag. Valkenburg: Paardenmarkt Schouwburg: Ver. R'damsch jj tooneel, „Boefje". 81/4 uur nam, Dinsdag. Stadsevangelisatie (Morschweg menkomst te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd 8 tj „Koning tegen Wil en Dank". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Citv-Theater Haarlemmstr.. 8 u®| „Wie is de Dader?" Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag a,n| en 4 uur 30. Lnxor-Theater Stationsweg. 8 ubi „De Vrouw zonder Naam". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 urn, dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. E uur „Die Fledermaus". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 um. dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praevenüeve Gi kuna?' Consultatiebureau voor mo kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Traevenfe neeskunde. Consultatiebureau voor hollsten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdiej apotheken wordt van Maandag 5 met Zondag 11 Sept. a.s. waargei door apotheek: P. du Croix, Rapent telefoon 807. De geneeskundige Zondagsdienst t den wordt van Zaterdagavond Maandagmorgen 8 uur waargenome de doctoren Janssens, Kors, Nieuwzw Veldhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dien waargenomen door dr. Varekamp, tó RECLAME. //cM/oojoend- f/zérsk het werk was, is er brand ontstass vuur was ontstaan in een der zijgetn waar een groote hoeveelheid glam was opgeslagen en nam spoedig een te uitbreiding aan. Ondanks de bestrijding van den brand door weercorpsen van Malmédy, Eupen voers en Luik sloegen de vlammen naar de kantoorgebouwen over. Het de dan ook niet lang of het gebouw, in de brand ontstaan was, stortte groot gekraak. Dank zij de nabijhe de Warche beschikte de brandws voldoende water, hetgeen eventó wegneemt dat de brand zich nos meer en meer uitbreidt. Het geheele fabriekscomplex worS stig bedreigd en aangezien het gelegi" een gedeelte van de stad, waar de nog vrii smal zijn en gevormd door oude huizen, waarvan somrai! gedeeltelijk uit hout opgetrokken, 1 er groote vrees voor dat de brand de geheele omgeving zal uitbreiden Tijdens het blusschingswerk w® brandweerman uit Malmédy. die ladder stond door de vlammen been gewond. Hij verloor het even® viel van den ladder. In bedenkeljjsf stand werd hij naar het ziekenhuis médy overgebracht. De schade bedraagt thans reeds millioer.en franken. VLIEGTUIGMOEDERSCHIF IN DEN ATLANTISCHEN OCEAi Duitsche plannen voor een tn'-' luchtpostdienst Duitscbhnd en Brazilië. Naar verluidt, zoo meldt V. D men, heeft de A.G. Weser, van de mag opdracht gekregen het s.s. len" in te richten resn. te verM*° vhegtuigmoederschip. met de bedoM verzenden van poststukken te b"? De Duitsche Lufthansa zal me' 4v Dornier-Wal-machines D-2068 e» voorbereidingen maken van Las rw» het Zuidelijk deel van den AtlW voor een tusschenlandingsplaats Oceaan met den door haar gee»11' „Westfalen". De „Westfalen" is ln 1915 münde gebouwd. Het schip zal plaats krijgen midden in den Oceaan tusschen Bathurst of een legen punt en het voor PernambU'' de eiland Fernando Norunha. Het vliegtuigmoederschip uitgerust met een landingsinstsi'-^ raadskamers voor brandstof en deelen voor de machines, benever- radlo-pell-station. De verwerkelijking van de-' kan na beëindiging der orC1"^ binnen afzienbaren tijd worden. Hiermede zou dan een luchtD's,;:'je Duitschland over Las 'Falmas n8* zijn geschapen.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6