H. M. PIERROT IN MODERNE KLOKKEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 9 September UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. ALPHEN. Loop der bevolking. Ingekomen van: Sassenhelm Adrlana Zoutman, zonder beroep Oranjestraat 63 Nleuwveen Neeltje Plomp, echtgen. van Dan. VerwelJ zonder beroep van Oende- renstr. 21 Amsterdam Gerrlt Joseph Lamer, Auto-monteur Prins Hendrikstr. 29b Amsterdam Antolnetta Maria Luijben, zonder beroep VIJverstr. 5 Zoeterwoude Maria A. G. Crossat zonder beroepVIJverstr. 5 Lelden Corn. A. M. van Leeuwen, dienstbode Bruggestraat 6 Kampen Gerrlt Helmel kapper Dorp straat 49. Vertrokken naar: Rotterdam Hermanus L. J. M. Sondaal, kapelaan Paradijslaan 6 's-Gravenhage Cornelia B. van Harten zonder beroep Machineweg 4 Arnhem, Maria Kruyt, zonder beroep van Gende- renstraat 8 Rijswijk Hendrik Schmal, clectrlcien, Rijnkade 1 Manster Cornelia W. A. de Jong, zonder beroep Steekterweg 110 Utrecht Jacobus P. Rijk calculator Stationsstraat 48 Amsterdam Nicolaas de Bruin gereedschap constructeur van Mandersloostraat 53 Leeuwarderadeel Anna Dijkstra Typograaf, Aarkade 14a Leeuwarden Grietje Hoen, dienstbode Oudhoorscheweg 108 Lelden Juliana Ory zonder beroep Westkanaalweg 20 Heemstede Johannes A. Boeren zonder be roep van Dijkstraat 9 's-Gravenhage Agatha Maria de Goyer kantoorbediende Bloemhofstraat 39 's-Gravenhage Willem Munting, Arts Wilhelminastraat 41 's-Gravenhage Wouter den Hertog, zonder beroep van Boetselaerstraat 25 's-Gra venhage Barbera A. v. Dijk, zonder beroep Raadhuisstraat 14. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Engelbertus Antonius zoon van Jan de Wissel en van Maria Wllhelmina van Egmond Johanna, dochter van Gerrlt van 't Wout en van Trijntje Koppe Gerarda Cornelia, dochter van Lambertus van Beusekom en van Wilhelmina Hoogteijling Gljsberta, dochter van Hendrikus David Josephus Zirkzee en van Elisabeth van Capel Johanna Frederika, dochter van Leendert Jongejan en van Gljsberdlna Sanderina Miggels Trijntje, dochter van Hendrik ter Wal en van Pietronella den Hartog henricus Gerardus Antonius Jozef, zoon van Henrlcus Gerardus Captein en van Margeretha Maria Meiland. Overleden: Jan Roozeboom, oud 69 jaren echtgenoot van Marrigje Muljs Jannetje van der Melj, oud 67 jaren, echtgenoote van Johannes Zaad Adrlana Teuntje Maria van Eijk, oud 7 jaren Adrlana de Hel), oud 7 jaren. Gehuwd: Leonardus Jacobus Verberg oud 31 jaren met Elizabeth Wilhelmina van Kempen, oud 26 jaren Jan van Andel. oud 25 jaren met Georglna van Rijn oud 27 jaren. Bij vechtpartij verwond. In de van Dijkstraat heeft gisteravond een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij de 18-jarige S. zoodanig aan het hoofd werd verwond dat hij bewusteloos in een zakte. Wij vernemen hier omtrent het volgende: S. die per rijwiel aldaar passeerde werd door een jongmensch lastig gevallen. Hierover ontstak hij zoo danig in woede, dat hij den jongen te lijf ging. Een zekere S. trok toen evenwel partij voor hem, waarop een kloppartij ontstond, waarbij eerstgenoemde bloedend aan het hoofd werd verwond en het bewustzijn verloor. Dr. U. verleende hem heelkundige hulp, terwijl de jongen per brancard door de politie naar de ouderlijke woning werd vervoerd. Van een en ander zal door de politie proces-verbaal worden opgemaakt. Het Crisis-Comité. De penningmeester van het pl. Crisis- Comité, de heer Oudenes, deelt onder dank mede dat door hem Is ontvangen het batig saldo van het muziek ensemble Koren van Elk, zijnde f. 104. Van de muziek vereeniging Cressendo werd ontvangen een bedrag van f. 100.63. Het pl. Crisis-Comité Is voor deze bij dragen en den arbeid door de H.H. musici verricht, ten zeerste erkentelijk. Spoedig hoopt het crisis-comité plannen te beramen om haar arbeid ook weer ge durende den komenden winter te kunnen voortzetten. Herdenkingssamenkomst. In verband met het 10-jarig bestaan van de Chr. Lagere Landbouwschool alhier ligt het in de bedoeling van het bestuur naar wij vernemen een herdenkingsbijeenkomst te houden in het wijkgebouw „Bethel" en wel op 13 Oct. a.s. waarbij verschillende sprekers op zullen treden. Aanrijding. In de Vinkebuurt is de vrachtauto van v. A. uit Bodegraven in flinke vaart op een stilstaande auto van de firma b. ge reden. Deze laatste auto werd daardoor zwaar beschadigd en moest met een kraanwagen worden weggesleept. De Bo- degraafsche auto. hoewel beschadigd, kon de reis nog vervolgen. Een wesp, waar van de bestuurder overlast had, was oor zaak dat hfj het beheer over zijn stuur yerloor met bovengenoemd gevolg. Dezer dagen werd begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de verbouwing van het station alhier, De N.V. kweekerij „Rijnstroom" al hier verwierf op de Nationale Bloemen en Tuinbouw tentoonstelling te Dordrecht met een inzending afgesneden bloemen van vaste planten een zilveren medaille. BODEGRAVEN. Nieuw gebouw der Eierenveiling. Door de dalende aanvoeren en de nog sterker dalende prijzen zijn de inkomsten van de eierveiling beduidend achteruit gegaan. De veiling meende dan ook te moeten uitzien naar een goedkooper ge bouw. dat gevonden is in een ruim kaas pakhuis van den heer J. J Veerman in de Nieuwstraat. Dit gebouw schijnt ons in derdaad zeer geschikt voor dit doel en biedt heel veel ruimte. Het gebouw is dezer dagen in gebruik genomen. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Godefiedus. z. v. J. Th, v. d. Pobel en H. M. Bunnik Teunis zoon van J. van Kampen en J. de Vlieg Theodorus, zoon van W. Wolfenbüttel en M. van Oijen Cornells, zoon van J. Spierenburg en I. Spaargaren Theodorus Carl Gerard, zoon van P. Vlasveld en E. E. H. Bom Hermijntje, dochter van A. van Dam en R. Burggraaf. Ondertrouwd: J. P. Kastelein 23 jaar en M. Vroege 24 Jaar. Getrouwd: J. Hofman 81 jaar en E. Verhaal 51 jaar G. v. d. Neut 23 jaar en A. van Vulpen 21 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. G. Slappendel kantoor- bed. van Rotterdam C. Tromp, timmer man van Haarlemmermeer W. Wolffen- büttel en gezin, fabrieksarbeider van Benschop N. Veerman, hulp in de huis houding van 's-Gravenhage J. Blom, hulp in de hulshouding van Kamerik M. J. C. Rotteveel, z.b. van Almelo J. Th. Uges, apotheker van Arnhem. Vertrokken: D. C. Korse z.b. naar Oir- schot J. van Selm, vol. zuivelfabriek naar Bolsward M. Scheen, dienstbode naar 's-Gravenhage A. C. de Groot, z.b. naar Oudenbosch P. v. d. Heijden, met selaar naar Zwammerdam Th. Spanner geb. Frings naar Nieuwkoop. Pastoor Keet gaat heen. Pastoor F. A. Keet van de R.K. parochie alhier, heeft aan zijn parochianen mede gedeeld, dat hij met het oog op zijn hoo- gen leeftijd hij is reeds 67 jaar tegen 1 October van den Bisschop van Haarlem ontslag heeft gekregen. De pastoor, die verleden jaar onder zeer groote belang stelling zijn Gouden Priesterfeest vierde en zeer veel vrienden heeft, zal gaan rus ten te Ottersum in Limburg. Pastoor Keet werd geboren te Schagen en heeft een groot aantal parochies in de R.K. kerk als kapelaan en pastoor gediend. Al hier was hij 19 jaar lang werkzaam. Vechtpartij tusschen zwervers. Op den Overtocht geraakten twee zwer vende kooplui aan het vechten, waarbij het zoo hevig toeging, dat een van hen met een bloedende hoofdwonde tenslotte wegliep. Later kwam het tusschen de zelfde menschen tot een vechtpartij in de Noordstraat. Nu bemoeide de politie zich echter met het geval en werd één hunner gearresteerd. De man bleek zwaar be schonken te zijn. Niettemin zag hij nog kans om in zijn cel alles wat breekbaar was, volkomen te vernielen. GEMEENTERAAD. Adres van den heer Twaalfhoven De jaarwedden der veldwachters Besmet telijke Ziektenwet De steunregeling voor werkloozen. De raad kwam in vergadering bijeen. De heeren Baan Batelaan, Boer en gedurende het begin der vergadering de heer v. d. Poll. waren afwezig. Onder de ingekomen stukken bevond zich een zeer uitvoerig adres, van den heer F'. Twaalfhoven, waarin deze zich beklaagt over de hou ding van B. en W. tegenover hem bij de trottoiraanleg in de Prins Hendrikstraat. Toen de zaak ter afdoening aan het col lege was opgedragen heeft dit alleen on derhandeld met den heer Vreeken en niet met adressant. Hij is van meening dat in het door hem geteekende stuk geen af stand van de oude trottoirsteenen was op genomen en heeft onder getuigen bij de onderteekening aan den gemeentebode opgemerkt, dat hij in geen geval tot af- stand bereid was. Bij vroegeren trottoir- aanleg is daar trouwens nooit sprake van geweest. Uitvoerig en met afschriften van de gewisselde correspondentie geeft adres sant nu aan hoe hij geprotesteerd heeft bij B. en W. en slechts ontwijkende ant woorden kreeg. Hij verzoekt den 'Raad hem recht te doen. Zoo niet dan zal hij in rechten treden. De voorzitter stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heeren Jongeneel en Oldemans verzetten zich daartegen. De eerste kondigt een voorstel aan, om het adres om praeadvies te zen den naar B. en W. De voorzitter wil eerst beslissen over de al of niet behandeling. De heer Oldemans protesteert daartegen. Op die manier kunnen de Raadsvergade ringen wel in een half uur afloopen. B. en W. willen het adres liever wegwerken. De voorzitter verzet zich tegen dezen ge dachtegang. De Raadsleden moeten om een voorstel in behandeling te brengen steun hebben, terwijl op de manier van den heer Oldemans iedereen willekeurig persoon een zaak in behandeling zou kunnen brengen, door alleen maar een brief te schrijven. Wat het voorstel B. en W. betreft zegt hij dat de zaak behoort tot de competentie van B. en W terwijl deze bovendien ter afdoening in handen van B. en W. was gesteld. Bij stemming over dit voorstel van B. en W. staken de stemmen, zoodat in de volgende vergade ring opnieuw wordt gestemd. Aan den heer S. Gorter wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de Openbare School en leeraar aan de Ambachtsteekenschool. Een verzoek om subsidie van de Chr. Bewaarschool zal bij de begrooting worden behandeld. Een adres van de vakbonden om een ontspan ningslokaal voor de werkloozen wordt om preadvies gezonden naar B. en W. Verzoe ken om gelden voor uitbreiding van leer middelen en verbouw van de Chr. School- vereen. evenzoo. Behandeld voor een voorgestelde veror dening op de elschen van benoembaarheid en de jaarwedden van de veldwachters. De leeftijd der veldwachters is bepaald op 21 36 jaar. Op voorstel van den heer Olde mans, in overeenstemming met de ver zoeken der vakbonden wordt dit laatste cijfer veranderd in 45 jaar. De heer Jon geneel wil de behandeling uitstellen tot na de begrooting in verband met de be zoldigingen. Dit bezorgt hem een ernstige berisping van den heer Oldemans, die meent dat de C.H. heeren sterk aan het „Weiteren" zijn. De jaarwedden van den chef-veldwachter worden bepaald op f. 1650—f. 2150 van de veldwachters op f. 1400—f 2000. Voorts een rijwieltoelage, vrije kleeding en bewaoening De verorde ning wordt vastgesteld. Een nieuwe rekening-courant overeen komst wordt gemaakt met de Incasso- bank. omdat de oude, die een minimum rente over het Kasgeld bepaalt van 3 RECLAME. horlogemaker ZIJN WIJ ONGEKEND GOEDKOOP. Maarsmanssteeg 14 alles met garantie Telefoon No. 1293 Koopt bij ons uw Gero-Artikelen. wat onbillijk is. De nieuwe regeling be paalt boven de prolongatierente. Besloten wordt een regeling te treffen met de gemeente Amsterdam ter voldoe ning aan art. 18 van de Besmettelijke Ziektenwet. Voor eenlgen tijd is een voor stel om een regeling met Gouda aan te gaan verworpen, omdat deze bepaalde een bedrag per Inwoner per jaar. Deze rege ling heeft alleen vergoeding bij verpleging, geen vaste bedragen. De heer Jongeneel vindt ook deze regeling heel duur. De ver- pleegprijs bedraagt f. 7.50 per dag. Hij is tegen en wil eerst wel weten of de eigen barakken niet meer geschikt te maken zijn. De voorzitter erkent dat deze rege ling duur is, als er regelmatig patiënten moeten worden verpleegd. Zijn die er ech ter niet, dan kost het niets. De inspecteur heeft nadrukkelijk verklaard, dat het be staande Ziekenhuis niet meer geschikt is te maken. De regeling is per jaar opzeg baar. De heer Jongeneel is tenslotte wel bereid om het te probeeren. De regeling wordt aangenomen. B. en W. stellen voor een steunregeling voor werkloozen aan te gaan met Rijks subsidie. Bedoeld wordt een uitspraak te verkrijgen dat de gemeente deze regeling aangaat, waarna dan B. en W. nader met den Minister over de bedragen zullen on derhandelen. De heer Oldemans moet er niets van hebben. De regeering wil de ar beiders langzamerhand doodhongeren. De nieuwe regeling zou een aanzienlijke ver slechtering worden. De voorzitter wijst er op, dat in de Rijksregeling een huurtoeslag zal worden opgenomen, die andere verlagingen weer opheft. Ook de heer v. d. Poll heeft ernstige be zwaren. Hij acht verslechtering van de steunuitkeeringen niet noodig, omdat de financieele toestand der gemeente dat nog niet eischt. Tenslotte is hij wel bereid een rijksregeling te accepteeren, wanneer deze de bestaande steunbedragen overneemt. Overigens becijfert hij, dat de opbrengst van de rijkssubsidie erg zal tegenvallen. Voorts dat deze voorgestelde regeling een verlaging van f. 4 per week kan beteeke- nen. De voorzitter zegt, dat de rijksrege ling anders is. maar niet lager. Er zijn ook gevallen in elkaar te zetten, waarbij ie uitkeeringen hooger zullen zijn. Hij advi seert echter, om de regeling te aanvaar den en dan aan B. en W. over te laten om een zoo goed mogelijke regeling te verkrijgen, waarvoor de onderhandelin gen nog loopen. terwijl toch elke maand opnieuw de bedragen door den Minister worden vastgesteld. Uit de discussie blijkt dat door B. en W. aan den Minister een regeling is voorge steld, hooger dan de thans bestaande en ongeveer gelijk aan die welke tot April gold. De Minister kon zich daar echter niet mee vereenigen. De heer Jongeneel wijst op het vele, dat buiten de Overheid nog wordt gedaan voor de werkloozen. Hij meent dat de Overheid meer aanvullend moet optre den. Hij zou uniformiteit in de uitkeerin gen wenschen, opdat het eindelooze ge praat over de steunbedragen kan op houden. Anderen betoogen echter dat er toch geen uniformiteit komt, omdat b.v. Alphen ook met Rijkssubsidie veel meer uitkeert, dan de Minister nu aan Bodegraven wil toestaan Ook weth. Batelaan blijkt niet zooveel voor de Rijksregeling te voelen, omdat deze een complete puzzle is en er b.v. van de 55 personen, die thans uitkee- ring genieten er slechts 4 voor rijkssub sidie in aanmerking komen. De voorzitter erkent dat. maar wijst erop dat er straks waarschijnlijk meer werkloozen komen uit de bedrijven en dat deze dan wel onder de subsidie zullen vallen. De heer v. d. Poll noemt het aanvaar den van het voorstel van B. en W. een sprong in het duister. Hij dient een voor stel in om de Rijksregeling te aanvaarden, mits op de bestaande bedragen. Het voor stel van B. en W wordt nu met 65 stem men verworpen en dat van den heer v. d. Poll met algemeene stemmen aangeno men. Tot onderwijzer aan de O. L. School wordt benoemd de heer W. van Dissel, alhier. De rekening over 1931 is door de comm. van financiën nagezien en wordt thans goedgekeurd. Batig saldo f. 45.000. De heer W H. Doove te Leiden wordt benoemd tot tijdelijk directeur van de Ambachtsteekenschool. De leden van de verschillende commis sies worden met vrijwel algemeene stem men herkozen. De gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1933 wordt aangebo den. Deze is sluitend gemaakt, met èen eindbedrag van f 265.918.11, zonder be- lastingverhooging. Hierna wordt de vergadering gesloten. Gevonden: 1 Zakmes, 1 alpino jon genspet, 1 kleine bruine portemonnaie, 1 herdershond. 1 roode dames-ceintuur, en een klppekist met zak. Inlichtingen aan het politiebureau. De leden van den Chr. Vrouwenbond brachten per autobus een bezoek aan den landdag te Hilligersberg. Het was een zeer geanimeerde tocht! Aan het te Gouda afgenomen exa men namens de Centrale-Reddingsbri gade slaagden nog de volgende leden van de Bodegravensche afdeeling C. Jonge neel. F. Fris, B. Boer. B. van Aelst, W. van Aelst, P. Jansen en J. Martens. Door de politie is een gesignaleerde uit het politieblad aangehouden en ter beschikking gesteld van de Haagsche Justitie. Als gevolg van ongeregeldheden bij de ontruiming van de concertzaal van Rossum is nog door de politie tegen den zaalhouder proces-verbaal opgemaakt wegens het verleenen van dansgelegen heid zonder vergunning. I Bij de politiepost kwam 'n totaal ultge putte jongen van ongeveer 15 jaar aau- loopen. Op de hem gestelde vragen gaf lnj allerlei vage antwoorden, zoodat het ver moeden rees, dat de jongen min of meer zwakzinnig was. Alleen noemde hij meer dere malen de plaatsen den Haag en Hr- melo. Aanstonds werd naar beide plaatsen geinformeerd en het gelukte er achter i te komen dat de knaap ontvlucht was uit een inrichting te Ermelo. Ook de te den Haag woonachtige vader werd gewaar schuwd, die reeds gisteren arriveerde om den jongen weer naar Ermelo terug te brengen. or— BOSKOOP Opgedragen. Aan den heer J. Bontenbal, aannemer te Zevenhuizen, is opgedragen het bou wen van vier woonhuizen voor relcming van den heer E. O. Greiner aan den Laag- Boskoopschen weg alhier. De plaatselijke sportdag. De uitslag van den alhier door de Voet bal Vereeniging „Boskoopsche Boys", ge- organiseerden sportdag luiden als volgt: 60 M. hardloopen. Juniores tot 15 jaar. 1. A.'Huizer, (pers.); 2. P. van Lint (Hou vast); 3. K. Kremer (Hou-Vast). Verspringen: 1. R. Kluis (Stormvogels); 2. J. v. d. Starren (id.); 3. M. van Kleef 1 (ld.) 80 M. hardloopen. Juniores van 15 tot 17 jaar. 1. Adr. van Vliet (Bosk. Boys); 2. W. Goudriaan (id.); 3. A. van Helden (Amicitia). Verspringen: 1. Adr. van Vliet (Bosk. Boys); 2. H. van 't Hart (pers.); 3. W. Goudriaan (Bosk. Boys). Heeren 100 M. hardloopen: 1. D. A. Spek (Bosk. Boys); 2. A. de Ruiter (id.); 3. D. Veerman (pers.). 400 M. hardloopen: 1. D. A. Spek (Bosk. Boys)2. P. Groeneveld (id.)3. C. Verwey (Voorwaarts). 1500 M. hardloopen: 1. A. de Ruiter (Bosk. Boys)2. J. van Bemmel (id.) 3. P. Groeneveld (id.). 4 x 100 M. estafette: 1. Bosk. Boys 2; 2. Amicitia 1; 3. Voorwaarts 1. Kogelstooten1. G. Verwey (Voor waarts) 2. J. v. d. Eyk (Amicitia)3. Jac. van Eyk (Bosk. Boys). Hoogspringen: 1. C. de Hooglander (Bosk. Boys); 2. J .Ramp (id.); 3. G. Kar- reman (Amicitia). Verspringen: 1. D. A. Spek (Bosk. Boys); 2. D. Veerman (pers.): 3. G. Karreman (Amicitia). Dames: 80 M. hardloopen: 1. S. Ellerbroek (per soonlijk); 2. G. vair Bergen (Hou-Vast). Hoogspringen: 1. G. van Bergen (Hou- Vast); 2. A. Boer (Amicitia). Verspringen: 1. G. van Bergen (Hou- Vast); 2. S. Ellerbroek (pers.i. 4 x 80 M. estafette: 1. Hou-Vast 1; 2. Hou-Vast 2. Eerste hoofdprijs: Boskoopsche Boys, 97 punten. Tweede hoofdprijs: Hou-Vast, 62 punten. Derde hoofdprijs: Amicitia, 43 punten. De heer B. Brinkema alhier, verwierf te 's-Gravenhage het politie-diplomamet aanteekening van den Alg. Ned. Poiitie- bond. HEDEN: V. C. F. Huis (Gerecht 10): t toonstelling 8—10 uur nam. Zaterdag. V. C. F. Huis (Gerecht 10): f» toonstelling 2'/s5 en 79Vi uur BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd 8 „Koning tegen Wil en Dank". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Citv-Theater Haarlemmstr.. 8 „Wie is de Dader?" Zaterdag n.m. 2 uur Zondag r..- en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 u „De Vrouw zonder Naam". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 u dag n.m 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. 8 aa| „Die Fledermaus". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 i® dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve kunde' Consultatiebureau voor m kinderen. Halftwee tot 3 uur na ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praevenflr neeskunde. Consultatiebureau vooi holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdi apotheken wordt van Maandag 5 met Zondag 11 Sept. a.s. waargt door apotheek: P. du Croix, Rapen telefoon 807. Loop der bevolking. Ingekomen: A. D. Broer, van Te E. Ouwerkerk, van Alphen aan den B. S. Geib, van Rietveld; J. J. Su van Bergen op Zoom; C. Fieret, va I gen op Zoom; B. C. Ramkema, van sterdam; M. H. Visser, van Alphe den Rijn: H. Schutter, van Vlaanü F. Boelhouwers, van Rotterdam; J. van Rotterdam: A. Dierdorp van sterdam: N. Kooistra, van Winters Vertrokken: G. Roest, naar Utr- G. Venne, naar Nieuwkoop; N. Plo Alphen aan den Rijn. Opening gerestaureerd kerkge A.s. Zondagmiddag half drie gerestaureerde gebouw der Ned. Kerk in gebruik worden genome- plaatselijke predikant, ds. H. G. die langen tijd ongesteld is geweest, aan weer voor het eerst te predik HAZERSWOUDE. Met een groep afgesneden rozen ver wierf de heer G. H. Kersbergen alhier, op de Nationale Bloemen- en Tuinbouwten toonstelling te Dordrecht een kleine gou den medaille met als eere-prijs een ver guld zilveren medaille van den burge meester van Dordrecht. Een groep Po- lyantharozen werd een verguld zilveren medaille van de Ver. „Nos Jungent Rosae" toegekend. KOUDEKERK. Loop der Bevolking. Gevestigd: van Utrecht: Paul Lesche van Leiden: Tolina Saathoff van Rijns burg: Pieternella van Burik van Haar lemmermeer; Abraham van der Voortst. Vertrokken: naar Leiderdorp: Arie Dui ker naar Wassenaar: Willempje van der Ham naar Leiden: Tolina Saathoff. Bijz. Vrijw. Landstorm. De wekelijksche schietoefeningen van den afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm voor het as. winterseizoen zijn weder aange vangen. Voortaan worden de oefeningen gehouden op Woensdagavond. Bij den metselaar D. L. alhier zijn een viertal konijnen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. o NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. van J. C. Koehein en M. Verlooij Lucia Maria, d. van G. Steenbeek en F. J. J. Kamp. NIEUWVEEN Burgerlijke stand. Geboren: Jo, z. van Gustinus Meijer en Lijsje Agterdenbos, Overleden: Gerritje Jansen, oud 84 jaar; Jacob Appel, oud 71 jaar: Hermanus de Haan, oud 75 jaar. Ondertrouwd: Jacob Vreeken, oud 32 jaar en Aagje Neeltje Taselaar, oud 31 jaar Gehuwd: Daniël Verweij, oud 24 jaa,r en Neeltje Plomp, oud 19 jaar; Johannes Hugo Janmaat, oud 25 jaar en Johanna Adriana Rekelhof, oud 23 jaar. WADDINXVEEN. Fabriek stopgezet. De papierfabriek „De Schoone zal met Ingang van heden worde: gezet. Alleen de afdeeling asphal blijft doorwerken. Het aantal wet zal door stopzetting met ongeveer meerderd worden. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia, d. van G. A rips en A. de Vaal. Overleden: Antje Huurman 74 j- van A. Littooij. OndertrouwdE. L. de Knegt 20 j Heezen 18 j. G. C. van Vliet 7' Smit 20 j. I. Asscheman 24 j. en! Eijk 25 j. De commies bij 's Rijks belas de heer H. 't Hart is overgeplaatst deze gemeente naar Zwijndrecht heer Heeringa van Tubbergen naar dinxveen. Bedankt voor het beroep der Kerk te Nieuw-Lekkerland, ds. P. df alhier. o WOUBRUGGE. De manufacturier G. kwam t thuiskomst tot de onaangename king dat tijdens zijn afwezigheid zekere L. uit Alphen de huisgenoot* G. met onware mededeelingen had1 te bewegen tot de afgifte van zijn rijwiel. G. deed hiervan aangifte 8 medewerking van de Alphensche kon het motorrijwiel, dat reeds gegaan in de tweede hand, te Hazen1 in beslag worden genomen. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking. Ingekomen: uit Waddinxveen. J» Hommels, echtgenoote van Johant Goede, en gezin, zonder beroep, 74; uit Lelden Leentje den Blijker.1 bode, Vlietkade 126; uit Amersfoo'; hannes Cornelis Jacobus van Bun zonder beroep, Overtocht 71; uit a. d. Rijn, Pieter van 't Wout, f knecht, Schoolstraat 76; uit Bod'? Jan Zaal, boter- en kaashan Utrechtsche straatweg 43b; uit Be ven, Hendrikus Johannes Stam J" groentenhandelaar, Schoolste 12* Vertrokken: naar Utrecht, Drk straat 5, Pieternella Uittenbogaat" bode, Oud-Bodegraafsche weg W»' Bodegraven, Emmakade 111 Pjejf len en gezin, chauffeur, Oud-B??' sche weg 111; naar Terheijden dyt, minarie Langeweg, Franciscus Piket, zonder beroep, Overtocht'' Bodegraven Nieuwerbrug, Hendrik perts, dienstbode, UtrechtscW weg 96. De Burgemeester dezer heeft, overeenkomstig den w®*?. den Minister van Binnenlandsou' de sollicitatie naar de betrekkin? meente-veldwachter (standpla', alhier, alsnog opengesteld voor van de korpsen der Kon. en Militaire Politie, welks Pers? eerste oproeping voor sollicitatie gesloten Het aantal sollicitaD reeds 112 bedraagt, zal hierdoor feld nog worden vermeerderd.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6