LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 8 September BUITENLAND. TELEGRAMMEN. UIT DE OMSTREKEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Fransche antwoord vastgesteld Geen uitstel der economische conferentie. Het Fransche antwoord aan Duitschland ls ln een gistermiddag gehouden Fransche kabinets-zltting opgesteld. Het ls niet ze ker dat dit rechtstreeks zal worden ge zonden, dan wel of er eerst de instem ming der andere geallieerde mogendheden voor gevraagd zal worden. In dit laatste geval behoeft Duitschland voorloopig geen antwoord te verwachten. Engeland voelt er niets voor zich in deze kwestie te men gen (voornamelijk omdat de stemming in het kabinet onderling verdeeld is) en Italië staat zelfs aan Duitsche zijde. Waarschijnlijk zouden alleen Polen en Tsjccho Slowakije tot volle medewerking bereid zijn en dat ls in dit geval niet vol doende. Waarschijnlijker ls het daarom dat Frankrijk een nietszeggend antwoord zal zenden om het daardoor op spoedige besprekingen aan te sturen. Volgens Havas ls de publicatie van het Duitsche memorandum ln Fransche diplo matieke en regeeringskringen niet on gunstig opgenomen. Men is namelijk van meening, dat de door dit document ge schapen toestand door het huidige ini tiatief van Berlijn niet verdér is ver scherpt, nu de situatie door redevoeringen en interviews van von Schleicher al ge preciseerd was. Door het Berlijnsche ini tiatief is aan de anderhandelingen over dit probleem thans elk vertrouwelijk ka rakter ontnomen en men kan aannemen, dat ook de Fransche regeering in haar antwoord aan Duitschland zal publiceeren zoodra de Duitsche regeering er kennis van heeft genomen. In een commentaar op de Duitsche nota merkt de „Temps" óp, dat. al geniet Duitschland in den Volkenbond dezelfde rechten als de andere leden van dat in ternationaal instituut, dit geenszins im pliceert, dat Duitschland in algemeene zin ontslagen kan worden van de onge lijkheid. welke voortvloeit uit de bijzon dere verplichtingen, die krachtens de be staande verdragen op dat land rusten. Indien de Duitsche stelling werd aan vaard, zoo gaat de „Temps" verder, dan zouden de Volkenbondsleden die nationale minderheden hebben, welker status door internationale verdragen is gegaran deerd, eenvoudig dat minderheden-regime kunneh verloochenen, door zich te be roepen op hetzelfde beginsel van gelijke rechten, met de interpretatie die men er in Berlijn aan wil geven. Overigens meent het blad. dat het Duit sche document, duidelijker dan alle com mentaren het zouden kunnen doen, den wil aantoont, om weer te bewapenen, al wordt ook gewezen op de noodzakelijkheid voor de andere landen om te ontwapenen tot het laagst mogelijke peil. Een telegram van Reuter uit Washing ton. verklaart dat men daar in regeerings kringen verbaasd is, dat men aan de Ver. Staten den wensch toeschrijft om de economische wereldconferentie uit te stellen, gelijk gisteren in de Telegrammen werd vermeld. Officieel verklaart men, dat de Amerikaansche regeering steeds de leden van de voorbereidingscommissie heeft benoemd, die te Genève bijeenkomt en dat zij bereid is zonder verwijl de voor bereidende werkzaamheden voort te zetten In bevoegde kringen gelooft men, dat de kwestie der schulden zonder twijfel besproken zal mogen worden, ten minste op particulieren voet door de afgevaar digden. In de gisteren te Stresa gehouden con ferentie heeft de Nederlandsche gedele geerde, prof. Bruins, verklaard dat zijn regeering in beginsel voorstander is van den vrijhandel, maar geen bezwaren maakt tegen de mogelijkheid van weder- ztjdsche preferenties in Midden- en Oost- Europa Hij wees er echter op, dat deze preferenties een ernstige overtreding zijn van de clausule der meestbegunstigde natie en stelde daarom voor ze te beper ken tot de granen en een bepaalde periode. BELGIE. Dc mijnwerkersstaking geëindigd De financieele plannen der regeering goedgekeurd. De gemengde commissie van vertegen woordigers der mijneigenaars en der mijn werkers. die over de regeeringsvoorstellen tot bijlegging van de staking beraadslaag den, heeft gistermiddag de regeerings voorstellen aangenomen, waardoor de sta king geëindigd zal worden. Het loon wordt met ingang van 1 Octo ber, voorloopig voor den tijd van een. maand, met 1 pet. verhoogd, terwijl een verdere verhooging zal volgen, indien de Duitsch-Belgische onderhandelingen over de vaststelling van een contingent het ge- wenschte resultaat hebben. Tenslotte is nog overeengekomen, dat de algemeene loonovereenkomst aan een nader onderzoek onderworpen zal worden. In de Borinage en andere mijnbekkens zal zoo mogelijk het geheele personeel op nieuw in dienst worden genomen De overeenkomst moet hedenmiddag door beide partijen bekrachtigd worden. In de Kamer heeft de premier Renkin een pleidooi gehouden voor het. wetsont werp, waarin de regeering wordt gemach tigd tot zekere leenings- en schatkist operaties over te gaan. Hij noemde de wet absoluut noodzakelijk ter voorziening in alle behoeften van het land in verband ïhet de crisis. België behoort lang niet tot de landen, die het sterkst door de crisis getroffen zijn. Het deficit op de begroo ting is veroorzaakt door vermeerdering der uitgaven en door vertraging in de be lastingontvangsten. Er moet nog 1500 millioen francs worden ontvangen aan be lastingen afkomstig van verstreken belas tingjaren en die wettigen de uitgifte van schatkistbons. waarvoor thans machti ging wordt gevraagd. Het land is in de kern gezond; de regeering heeft op zich genomen middelen te zoeken om den toe stand te verbeteren en zij zal voor die zware taak niet terugdeinzen. De rede van Renkin werd door de meer derheid der Kamer hartelijk toegejuicht. Met 98 tegen 57 stemmen en één onthou ding werd het wetsontwerp daarop goed gekeurd evenals het voorstel om het be drijf der P.T.T. te machtigen in het bui tenland een leening te sluiten voor her nieuwing van het materieel. DUITSCHLAND. Weer een rede van Hitier. - Tot coalitie vorming bereid. - Het aantal werkloozen afgenomen. Nu het definitief is vastgesteld dat Maandagmiddag de Rijksdag bijeen zal komen treedt als vanzelf de vraag naar voren hoe zich, na de regeeringsverkla- ring. de toestand verder zal ontwikkelen. Wolff verneemt van welingelichte zijde dat er niet op te rekenen ls, dat na de rede van den rijkskanselier of voor de stemmingen, de Rijksdag voor geruimen tijd verdaagd zal worden, om inmiddels tijd voor onderhandelingen te Winnen. Veeleer bestaat het plan, om in aanslui ting op de rede van den rijkskanselier of daags daarna terstond met de groote poli tieke debatten te beginnen. In aansluiting daarop zullen dan de be slissende stemmingen plaats hebben In welingelichte kringen gelooft men, dat de binnenlandsche politieke toestand voor Woensdagavond zal worden opge helderd. Voor zoover men den toestand op het oogenblik beoordeelen kan, acht men een ontbinding van den rijksdag nauwelijks nog te vermijden. Deze zou dan in het midden dei volgende week plaats hebben. De nieuwe verkiezingen zouden dan in de eerste helft van November, dus ver moedelijk Zondag 6 November plaats vinden. Veel zal intusschen afhangen van de conferentie tusschen Von Hindenburg en Goering, welke morgenochtend te half- twaalf zal worden gehouden. De meenin-, gen daaromtrent en dus ook over de coalitie-besprekingen loopen ver uit een. Zooals wij gisteren onder de Tele grammen hebben vermeld had Goering over de coalitie-onderhandelingen een rede gehouden te Berlijn. In het verslag daarvan kwam een zoo onduidelijke, zelfs bevreemdende passage voor dat het Wolff- bureau den juisten tekst heeft gevraagd. President Goering heeft letterlijk het volgende gezegd: „De Duitsch-nationalen beweren, dat onze onderhandelingen met het centrum een zonde tegen den H. Geest zijn. Dit zijn dezelfde Duitsch-nationalen, die met het centrum reeds in een coalitie hebben samengewerkt, terwijl wij met het cen trum voorloopig nog slechts over een re- geerlngsmogelijkheid besprekingen voe ren Ook Hitier heeft gisteren de coalitie kwestie besproken in een rede te Mun- chen. De vroegeie excellenties, zeide hij, zullen de nationaal-socialistische bewe ging er niet onder krijgen. De beweging houdt zich streng aan de Grondwet en zal deze op grondwettige wijze verande ren. Von Papen vergist zich, indien hij meent dat de N.S.D.A.P. zonder meer naar hem om zou kunnen zwenken. Zelfs in dien hij. Hitler, het wilde zou hij de be weging nog niet aan Von Papen kunnen overleveren, want zij heeft als beweging haar eigen wil. Naar aanleiding van de gebeurtenissen te Beuthen wees Hitier erop. dat hij het niet voor de daden cn de daders had opgenomen, maar wel voor zijn kamera den. In het nationaal-socialistische Duit sche Rijk zullen nooit vijf Duitsche man nen wegens een misdaad tegen een Pool veroordeeld worden. De Nationaal-socialisten. aldus Hitier verder, zullen met een andere partij tot overeenstemming komen indien het voor loopig niet anders mogelijk is te regeeren. Spreker verkoopt de partij niet voor een ministerszetel en niet voor titels. Wat de regeering op het oogenblik van plan is doet niets ter zake Zij kan den Rijksdag ontbinden De nationaal-socialisten zullen deze regeering nooit erkennen. Voor de bijzondere rechtbank te Beu then stonden gisteren achttien commu nisten terecht, die zich op 16 Juni j.l. schuldig hadden gemaakt aan verzet te gen de politie. Wegens korting van de werkloozensteun hadden ongeveer 200 werkloozen een demonstratie gehouden, waarbij het tot botsingen met de politie kwam. De bijzondere rechtbank veroor deelde dertien van de achttien verdach ten tot straffen tusschen de zes maanden en twee en een half jaar gevangenis. Vijf verdachten werden vrijgesproken. Bij de arbeidsbeurzen stonden volgens mededeeling van het Rijksinstituut voor werkverschaffing per 31 Augustus j.l. 5.225.000 personen als werkloos ingeschre ven. d, i. 185 000 minder dan per medio Augustus. o GRIEKENLAND. Venizelos als dictator? Kans op een militaire staatsgreep. Op 25 September zullen in Griekenland de parlementsverkiezingen worden gehou den en het begint er naar uit te zien dat deze tot ernstige botsingen zullen leiden! Reeds thans bedreigen de leiders der beide voornaamste partijen, premier Venizelos en Tsaldaris, elkaar met geweld. Tsaldaris is anti-republikeinsch Hij wordt gesteund door den vroegeren pre mier Papanastiasoe, die sociaal-democraat is, evenals door Kaphandris. Venizelos heeft herhaalde malen ver klaard, dat hij niettegentaande hij waar schijnlijk bij de verkiezingen in de min derheid zal blijven, niet zal aftreden, doch dictatoriaal verder zal regeeren Hij kondigde zelfs een politieke interventie vóór de verkiezingen aan ten einde de monarchistische plannen van Tsaldaris te verijdelen. Tsaldaris heeft Dinsdag een bezoek ge bracht aan den president der republiek Zimais. Hij kantte zich tegen de revolu tionaire houding van premier Venizelos en elschte het aftreden der huidige regee ring, zoomede de vorming van een ambte- narenkabinet, ten einde vrije verkiezingen te garandeeren. Voor het geval dat zijn eischen zouden worden verworpen, dreigde Tsaldaris met een wegblijven der oppositie bij de a.s. verkiezingen. De militairen, die tot de militaire liga behooren, d.z. de republikeinen, probeeren ook de marine op te ruien. De kruiser „Aworoff" is geheel onverwacht in de ma rinehaven binnengeloopen. Een militaire staatsgreep voor de verkiezingen onder voorwendsel de republiek te redden voor een monarchistische verkiezingszege is niet uitgesloten te achten. DE HERSTEL-BETALINGEN. NEW YORK, 8 September. (Reuter) Volgens de „Herald Tribune" heeft Stim- son verklaard, dat geen onderhandelingen of besprekingen hebben plaats gehad tus schen de Vereenigde Staten en een Euro- peesche mogendheid Inzake de oorlogs schulden of herstelbetalingen. De debiteur-staten hebben tot nu toe nog niet om een uitstel vérzocht van de schulden, welke 15 December vervallen. Hij voegde hieraan toe, dat hij geen be spreking heeft gehad met Montugue Nor man tijdens diens verblijf in Amerika. VON HINDENBURG WEER TE BERLIJN. BERLIJN, 8 Sept. (V.D.). Rijkspresi dent Von Hindenburg is hedenmorgen uit Neudeck te Berlijn teruggekeerd Ver wacht wordt, dat de Rijkskanselier hem nog heden een overzicht van den toestand zal geven. o VECHTPARTIJEN TUSSCHEN NAT.-SOC. EN SOC.-DEMOCRATEN. WEENEN. 8 Sept. (Reuter) Bij een vechtpartij tusschen Nationaal-Socialis- ten en Sociaal-Democraten te Losben werden twee Nationaal-Socialisten levens gevaarlijk gewond Te Hallein bij Salzbiirg verwondden Sociaal-Democrateii een viertal Natio naal-Socialisten. EEN REDE VAN KONING CAROL. BOEKAREST, 8 Sept. (V.-D.) Koning Carol ontving gisteren de Commissie uit het Roemeensche parlement, die den Ko ning het antwoord van de Kamer op de troonrede overhandigde. De Koning hield bij deze gelegenheid een rede, waarin hij verklaarde, dat drie grondwettelijke fac toren doelbewust dienden samen te wer ken, nl. koning, regeering en parlement. Wat hem zelf betrof was hij vastbesloten met volle verantwoordelijkheid voor het land zijn plicht te vervullen. Carol sprak de hoop uit, dat de regeering in het par lement alle medewerking zou ondervin den. Ten aanzien van de buitenlandsche politiek, verklaarde hij, dat deze in over eenstemming met de politieke factoren van het land ter versterking van den vrede moest worden gebruikt. o WIJZIGINGEN IN HET BULGAARSCHE KABINET. SOFIA, 8 Sept. (V.D.). Op voorstel van den Minister-president heeft de Ko ning de ontslagaanvrage van den Bulgaar- schen Minister voor Openbare Werken Yordanof aanvaard. Als zijn opvolger werd benoemd de secretaris-generaal van den Boerenbond Vergil Dimof. Dimof is pas 31 jaar en de jongste Minister in Bulgarije. De publieke opinie staat vrij onwelwillend tegenover deze Kabinets-wijziging, die men toeschrijft aan den persoonlijken invloed van den Minister van Landbouw Goeitsjef, aangezien door de langdurige onderhan delingen de coalitie in gevaar dreigde te komen. OEGSTGEEST- Loop der bevolking. Gevestigd: E. G H. Wins, Leidsche str. weg 8. v. Huizen E O. Hakim .Spaar garenstraat 24, v. Leiden H. Cirener, bloemist Valkenburgerweg 3c. v. Frank furt (DtslH. A. Luitwieler en vr., Ie luit. art. Juffermansstr. 46, v. Vlissingen J Panhuyzen en gez., boekhouder, Em malaan 44, v. Leiden F. H. W. Stoel, onderwijzeres, Regentesselaan 63, v. Haar lem P W G. Adriaans en gez.. ac countant, Emmalaan 48, v. Leiden J. Simons, d.b., Emmalaan 71, v. Leiden R Stoop en vr., arts, Emmalaan 36, van Leiden G van Dijken cn vr., aanne mer. DUivenvoordestr. 15, v. Onstwedde C. J. van Soest, en gez., werktuigkundige Oranjelaan 24, v. Utrecht M. Witmer- van Tol en gez., Nassaulaan 42, v. Sido- Ardjo (N.O.I.) C. B. Duijster en vr.. arts. Emmalaan 69, v. Leiden. Vertrokken: W. E. Blok, kapelaan, naar Rotterdam. Mathenesserdijk 113 W. F. Daling, verpleegster, n. Den Haag. Schui- tenewg 7 H. Hoffmann, d b., n. Swal- tenweg 7 H. Hoffmann, d.b., n. Swal- gersberg, Jan v. Gestell. 22 M. C. Posthuma-Schuilenburg, n. Den Haag, Jul. v. Stolberglaan 199 W. van Hoorn, n. Wassenaar, Crocusstraat 7 S. Schui- lenburg-Ruchtie, n. Den Haag, Schenk- kade 307 B. Fekkes en gez., n. Zeist, 2e Hoogweg 36. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Wilhelmus Cornelis, z. van C. C. van der Meer en W. C. Lieven. Ondertrouwd: J A. Knorren, 24 jr., te Amsterdam en A. A. van Dijken, 23 jr. AANSLAG OP EEN HOOFDCONDUCTEUR. KOWNO, 8 Sept. (V.D.). Tengevolge van een ontplofing in den trein van Memel naar Wirballen werd de hoofdconducteur gedood. Bij een politioneel onderzoek bleek, dat men te doen had met een per soonlijke wraakneming tegen den hoofd conducteur. Op het station te Kowno was hem een pakket van ongeveer 3 K G. over handigd met het verzoek het in den trein tijdens den tocht te willen openen. Toen hij de verpakking verwijderde, volgde een ontploffing, waardoor hij zwaar gewond werd. Hij overleed tijdens het transport. TREEDT VENIZELOS AF? ATHENE, 8 Sept. (V.D.). De Grieksche Minister-President Venizelos die vroeger dan verwacht werd, van zijn verkiezings- reis op Kreta naar Athene terugkeerde, zal in den loop van heden den president der republiek zijn ontslag-aanvrage aan bieden. Dit telegram is wel geheel in strijd met hetgeen onder „Buitenland" wordt vermeld. Wij geven het daarom onder voorbehoud. - Red. L.D.i. LOONSVERLAGING BIJ DE FORD-FABRIEKEN. Van welingelichte zijde wordt medege deeld, dat binnenkort ingrijpende loons verlagingen bij de Ford-fabrieken zullen worden afgekondigd. o NOODTOESTAND VAN DEN LANDBOUW IN JAPAN. TOKIO, 8 Sept. (V.D.). De geheele Ja- pansche pers bevat alarmeerende berich ten over den noodtoestand van den land bouw. De bladen schrijven, dat de regee ring terstond moet ingrijpen om hulp te brengen en dat een moratorium voor den geheelen landbouw moet worden afge kondigd. De minister-president heeft medege deeld, dat de regeering dezer dagen een wetsontwerp voor hulpverleening aan den landbouw gereed zal maken. VEREENIGDE STATEN. Verkiezingen te New York. De burgemeesters-verkiezing te New- York, naar aanleiding van het aftreden van Walker, zal op 18 November plaats hebben. ENGELAND. De staking in de textiel-industrie Patroons tot onderhandelen bereid. De textielpatroons in Lancashire heb ben aan minister Betterton medegedeeld dat zij in verband met zijn bemidde lingspogingen gaarne de ultnoodiging tot een conferentie zullen aanvaarden, maar dat zij intusschen ook gaarne wat meer bijzonderheden zullen vernemen van wat de minister op die conferentie zou willen voorstellen. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD. Bouw schoollokaal R.K. Jongensschool - Gem. Badhuis centraal verwarmd. - Geen stukken naar Archief Rijnland. - Verlich ting Donklaan. De Raad kwam in openbare vergade- ring bijeen onder voorzitterschap van den Burgemeester Na vaststelling der notulen volgt o.a. een adres van het bestuur van T.O.S.E.A. en Hanze-winkeleirs, waarin zij verzoeken een aanvulling van de wet op de winkel sluiting. Hierop zal prae-advies worden uitgebracht. Voorts is nog ingekomen een besluit van Ged. Staten, waarin zij mededeelen dat de gevraagde medewerking voor den bouw van een lokaal aan de R.K. Jongensschool moet worden verleend, met vernietiging van het besluit van den raad der gem. Voorschoten d.d 29 Maart 1932. B. en W. hebben deze zaak, in hunne vergadering van Maandag j.l., behandeld. Ernstig is dit punt. aldus de voorzitter, overwogen, maar wij moeten u adviseeren niet in beroep te gaan bij de Kroon. De redenen waarom dit verzoek niet werd toegestaan, was, dat de raad niet over tuigd was dat het aantal leerlingen be reikt was en in verband met de kosten het gewenscht was uit te stellen. Ged. Staten hebben beslist dat de toe neming een regelmatig karakter draagt in verband met de stijging van het zie lenaantal, en als de wetswijziging tot stand komt. 't Wordt een uitstel van een jaar. want wij kunnen veilig aannemen, dat in 1933 het aantal leerlingen gestegen zal zijn waardoor in 1934 een lokaal ge sticht moet worden. Het gemeentebestuur heeft nagegaan wat in het financieel belang van de ge meente zou zijn en of er een transactie aangegaan kon worden. Het kerkbestuur heeft het mogelijk gemaakt geld te lee- nen op. voor dezen tijd. voordeelige voor waarden. De gemeente zal f 6800 te leen krijgen tegen 5°o, af te lossen in 40 jaren, ter wijl de eerste vijf jaren niets behoeft te worden afgelost. In de tegenwoordige om standigheden is dit zeer voordeelig. B. en W. adviseeren den raad, niet in beroep te gaan en gebruik te maken van het aanbod van het R.K. Kerkbestuur. De heer J. Braggaar kan zich met het voorstel vereenigen, maar vraagt of de leening na vijf jaren geconverteerd kan worden. Na een bevestigend antwoord, wordt het voorstel z. h. stemming met alg st. goedgekeurd. Hierna bieden B en W. de begrooting 1933 aan. Tot lid van de commissie van toezicht op het m. o. wordt met alg. st. herbe noemd de heer R. van den Ende. De commissie voor het nazien van de gemeenterekening, de heeren W. G. Duij- nisveld, W. A. A. J. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye en D. Limburg hebben alles in orde bevonden en adviseeren tot voorloopige vaststelling. De gemeentereke ning 1931 wordt vastgesteld als volgt: ontvangsten van den gewonen dienst op f287619.11uitgaven van den gewonen dienst f. 242530.67, slot van den gewonen dienst f. 45088.44: ontvangsten van den kapitaaldienst op f. 21344.34. uitgaven van den kapitaaldienst f. 96872.01, slot van den kapitaaldienst f. 75527.67. Voorstel tot het aanbrengen van cen trale verwarming in het Gem. Badhuis. Dit zal een besparing geven, aldus B. en W„ op de jaarlijksche onderhoudskosten; zij meenen dat hiertoe moet worden over gegaan. Uit een ingekomen aanbieding van R. van Mulligen blijkt, dat deze den aanleg op zich wil nemen voor een be drag van f. 315. Vergeleken met een op gave van N.V Techn. Bureau v. warmte en stroomtechniek te Amsterdam tot een bedrag van f355. komt B. en W. dit aan bod zeer billijk voor, terwijl v. Mulligen reeds meerdere centrale verwarmingen heeft aangelegd tot tevredenheid van zijn opdrachtgevers. Het werk is te klein om hiervoor een openbare aanbesteding te houden. Goedgekeurd. Bij het voorstel inzake overbrenging van stukken naar het archief van Rijnland, hebben B. en W. een schrijven gevoegd van Ged. Staten, een vraag gericht tot de directie van de Ver. v. Ned. Gemeenten en het advies door deze vereeniging terug gezonden. Het voorstel luidt om de stuk ken niet over te brengen. Bij een voor loopig onderzoek in 't gemeentearchief is gebleken, dat waarschijnlijk een vrij groot aantal dossiers, w.o. vele, welke ook voor de gemeente Voorschoten van historisch 460e STAATSLOTEN (Niet officieel) u Trekking ven Donderdag. 8 Sfpr.„, 4e Klasse. 4e lijst HOOGE PRIJZEN 2000 6065 1000 10535 f 100 4611 PrUzcn van f G5 447 673 681 850 882 957 1589 1596 2120 2230 3105 3319 4200 4203 4211 427 2 4316 4302 SI 5188 5477 5613 5917 6152 6349 £2 I 7237 7281 7366 8241 8267 8831 1 9359 9868 10212 10285 10571 10592 in21 11527 11675 11674 11741 11997 12003 isïïl 13385 13595 13635 13758 13831 14083 ltfS 9 15117 15351 15813 16430 16684 16788 fvjft 17168 17380 17446 17617 18527 18879 1^9 19994 20246 20471 21385 21406 21466 JuSl 21796 21949 22128 22473 22756 23104 23vJ9 23957 Verbeterlnp 4e klasse 3e lijst: 16204 belang kunnen worden geacht, y] merking zouden komen om over» te worden. Deze dossiers kunnen t lang zijn voor het onderzoek naar! standen in de gemeente in eeuwen. Ook zijn inlichtingen gl over alle stukken, welke hun ontij danken hebben aan de betrekt! het gemeentebestuur van VoorsctsJ den Waterstaat tot aan den tijd, i Staten hun eerste besluit nametl tot 1869. dan wei of dit schrijven 1 beperkt tot de stukken, betrekking bënd op het ambacht Voorschotel na den val der Republiek in 1795 aki gemeente beschouwd werd. De heer W. G. DuijniSveld kan i met het voorstel vereenigen; et lil een goede gelegenheid tot berging I wezig. Aldus besloten. De steunnf wordt verlengd tot 1 October a s. t veel langer als aan B. en W. wem zal voorkomen. Volgt behandeling van verzoek i gemoetkoming ingevolge art. 13 der! wet 1920. Na discussie wordt besloten het v toe te staan en elk volgend verzot zonderlijk te beoordeelen. De heer D. Limburg verzoekt eed derzoek in te stellen naar de verlid van de Donklaan. De heer J. Brij vraagt inlichtingen naar gratis i plaatjes voor werkloozen. Zij die kunnen onder bepaalde omstandig! gratis plaatjes krijgen en juist zij, j er het meeste behoefte aan hebben^ De voorzitter belooft, de vraag I len stellen of uit de steunverld plaatjes mogen worden bekostigd. Hierna besloten zitting voor ret schoolgeld. Burgerlijke stand. Geboren: Jacobus, z. van J. C. melk en P. M. M. Ch. Langelaan. Ondertrouwd: G. J. A. Knijnenbia jaar en A. C. van Wissen, 25 jaar; man, 62 jaar en C. Kloppert, 60 ja Overleden: jhr. J. J. Pompe van) dervoort, 55 jaar: R. van der Zwal jaar; J. van Santen, geb. van Duijveij 78 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: E. J. Korswagen, Leid weg 116, van Oegstgeest K H. (f litz en echtgenoote, Donklaan 13 vy den L. J. Gieske, Oranjekade ii| Leiden M. Bakker-Kort, Wijngy laan 3d, van 's-Gravenhage Ta loop. Wijngaardenlaan 3d, van 's-C hage B L. den Boef, Kerkplein! Alblasserdam J. J. Kampmar. scheweg 231. van Leiden E. J. vil Heuvel-Brokke, Noortheijstraat 21j 's-Gravenhage H. Placzek, Voors 16, van 's-Gravenhage F. van Rijndijk 154, van Rotterdam 0 Hoogteijling, Tulpstraat 8, van Leidj E. van der Eijk en echtgenoote. Noorl straat 23, van Voorburg J. A. Q van den Berg en kind, Voorstraat 15 Wamel F. van der Meij, Katia 471, van Valkenburg (Z.-H.l. Vertrokken: M. J. Meijer, naar 1 H. J. W. Verkouteren, naar 's-Gn hage J. Nieuwenhuizen en gezin, 's-Gravenhage J. M. van Vliet.J I Leiden S. Veltman, naar Rotterdj I J. H. A. Crama en echtgenoote. naaf den J. F. Ultzeu-Vermaak cn kintü Den Helder F. Vermaak, naar i geest. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. GeborenWillem Pieter. z. van Hj fos en A. A. Poot Quirinus. z_ <1 Vreeken en L. Hogendoorn "::1 Antonia, d. van P. Vioen en H. C. "I kerk Geertruida Huberta, d. vanj Arissen en G. Oudshoorn Douwe, z. van H. A. van Gelder e»| Bloemen. .1 Overleden: Stuphina Antonia Wl 1 dag Fernand Karei Marie Hdr j. echtgen. van E. B. H. Farwick onbekend manspersoon, pl.m. 50 1* Gehuwd: G. N. Berbes en P. man. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt*' dag 14 d. des v.m. te 9 3/4 uur in 01* vergadering bijeen. De agenda bevat: 1. notulen der vorige vergaderw 2. Ingekomen stukken en medq gen. 3. Verzoek ontheffing retribu schoolgeld. 4. Ontheffing voorschriften bo» hthg- w.rll 5. Vaststelling Retributie-kohier 31 Juli 1932. 6. Subsidie Bijzondere scholen i delbaar Onderwijs. m 7. Onderhandsche verhuring K 8. Wijziging begrooting 1932. 9. Geldleening f. 300.000 a 5 jaren. 10. Kasgeldleeningen. un9m 11. Benoeming Bestuurslid Mj(| pelijk hulpbetoon, wegens Pcr% J treding van den heer C. Mans 12. Benoeming 3 leden der voor Openbare Werken. 13. Benoeming 4 leden der commissie. 14. Benoeming door den vw leden der Commissie voor ono geloofsbrieven. jd 15. Herziening verordening ov Onderwijs. 16. Winkelsluiting-verordenm kj 17. Bespreking Bedrijfs-K- tarieven. 18. Bespreking Badhuis. 'f*

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2