LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 7 Septem^ BINNENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS. FINANCIEN. RADIO-PROGRANH Directie en Administr, Redactie1 TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND NEDERLAND EN IN'DIË. Commissie voor economische samenwerking. De minister van koloniën heeft goed gevonden. mede namens de minister- van economische zaken en arbeid en finan ciën: le. In te stellen een „Commissie van advies nopens bevordering der economi sche samenwerking tusschen Nederland en Neder landsch-Indlë; 2e. te benoemen: a. tot lid en voorzitter van die commissie den heer mr. dr. G. W. Bruins, oud-hoogleeraar aan de Neder- landsche Handelshoogeschool; b. tot lid en onder-voorzitter van die commissie den heer W. P. Hillen, oud-lid van den Raad van Nederlandsch-Indlë; c. tot lid en se cretaris van die commissie den heer mr. J. C. Ph. Loeff, oud-landsadvocaat te Soe- rabaja; d. tot leden van die commissie de heeren Godfried H. Crone, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Amsterdam; ir. M. H. Damme, alge meen vice-voorzlttcr van de Vereeniging van Metaallndustrleelen: H. P. Gelderman CJVf.zn., voorzitter van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers; ir. A. Groot hof!; mr. A. W. Hartman, onder-voorzitter van den Bond van Eigenaren van Neder- landschlandsch-Indlsche Suikeronderne mingen; ir. J. A. Kalft, voorzitter van den Ondememersraad voor Ned.-Indlè; Th. Ligthart, ouddirecteur der Javasche Bank; A J. Schabeek, oud-hoofd-lnsp. der in- en uitvoerrechten en accijnzen in Ned.-Indië; dr. ir. J. I. J. M. Schmutzer, hoogleeraar aan de universiteit te Utrecht; dr. Z. W. Sneller, hoogleeraar aan de Iederlandsche Handelshoogeschool te Rotterdam, mr. M. P. I., Steenberghe, voorzitter der Algemee- ne RK. Werkgeversvereeniging; 3e. te bepalen, dat aan de beraadsla gingen der commissie, met adviseerende stem, kan worden deelgenomen door de heeren dr. H. W. Hirschfeld dlrecteur-g,e- neraal van Handel en Nijverheid; L. Meyers administrateur, hoofd van de afd. invoerrechten en accijnzen van het depar tement van financiën en dr. L. J. van der Waals, administrateur hoofd van de 4de afdeellng van het departement van ko loniën. De installatie der commissie door de minister vai. koloniën zal plaats vinden op den 15den dezer. TARIEFSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. Plannen in bewerking. Naar „de Telegraaf" verneemt heeft de minister in beginsel goedgekeurd de plan nen van de directie der Ned. Spoorwegen om over te gaan tot een algemeene tariefs verlaging voor het vervoer per spoor. Bij informatie te bevoegder plaatse deelde men het blad mede. dat momenteel nog niets te zeggen valt over de wijze waarop die verlaging zal geschieden en evenmin over het tijdstip waarop de in te voeren verlaging zal ingaan. De Ned. Spoorwegen beginnen thans met de uit werking der plannen, welke aan een nadere bestudeering zullen moeten worden onderworpen, alvorens men tot cenige definitieve maatregelen zal kunnen overgaan. o VERSOBERING IN HET RIJKSOPVOEDINGSWEZEN. Ontslag aan alle ambtenaren van „De Kruisberg". Naar wij vernemen is met ingang van 1 Januari a.s. aan alle ambtenaren van het rijksopvoedingsgesticht „De Kruis berg" te Doetinchem, met uitzondering van den commies en den kok, ontslag en opwachtgeldstelling aangezegd. Deze maatregel houdt verband met de plannen der regeering, om tot versobering in het Rijksopvoedingswezen te komen. De bedoeling is, de titels van leeraar en op voedend-ambtenaar af te schaffen en den leeraar-vakman den rang te geven van werkmeester en den leeraar-onderwijzer van onderwijzer, waarmede de toestand van voor 1910 zal zijn teruggekeerd. In zoover daartoe gelegenheid bestaat, zullen de op wachtgeld gestelden in de nieuw te vormen rangen, kunnen worden herplaatst. HET SCHEEPVAART-CONFLICT. Nog geen overeenstemming bereikt. Naar wij vernemen heeft de gistermiddag door den rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn. gehouden bespreking met de partijen, betrokken bij het conflict in het scheep vaartbedrijf, in het bijzonder ditmaal in verband met het gebeurde bij de Holland- Amerika-Lijn, nog geen resultaat opge leverd. De contact-commissie bleef het stand punt handhaven, dat eerst van alle be treffende maatschappijen de garantie moet worden verkregen dat de arbeids voorwaarden, loonen van het afgeloopen collectief contract worden gehandhaafd. Eerst dan is de contact-commissie bereid aan de conferentietafel met de werkgevers plaats te nemen en het consigne tot op heffing der staking te geven. De Bond van Werkgevers in de koop vaardij, die nog slechts van vijf aange sloten maatschappijen toezegging heeft, dat zij bereid zijn de zes voorwaarden, in een vorige conferentie door de contact commissie gesteld, te aanvaarden, ver langt daarentegen, dat ook de loonen een obiect van onderhandeling dienen te zijn en dat de contact-commissie bereid zal zijn in principe over loonsverlaging te beraadslagen De 9 vreemdelingen en de stoker R„ die gisteren door de rivierpolitie te Rot terdam aan boord van het s.s. ..Rotter dam" zijn gearresteerd, zijn in den loop van gistermiddag weer op vrije voeten gesteld. Dit sluit niet in, dat tegen hen geen strafvervolging zal worden ingesteld. Een besluit dienaangaande is nog niet getroffen. CRISIS-MOEILIJKHEDEN IN DE MIDDENSTANDSBEDRIJVEN. Vrijstelling van Pcrsoneele Belasting voor bcdrijfslokaliteiten gevraagd. Dezer dagen heeft het Algemeen Be stuur van den Kon. Ned. Middenstands bond zich met een adres tot den Minis ter van Financiën gewend, waarin o.m. het volgende wordt betoogd: De ongunstige economische toestand heeft zich allengs ook uitgestrekt tot de mlddenstandsbedrijven, welke dientenge volge ernstige moeilijkheden ondervinden, Alom heeft men met aanzienlijke omzet- vermlndering te kampen, terwijl de prijs daling de reëele winst op artikelen met door fabrikant en grossier vastgestelden prijs heeft doen terugloopen. De voort schrijdende daling der koopkracht van groote bevolkingsgroepen en de lang durige werkloosheid doen haar schadelijke gevolgen steeds meer gelden. In verschil lende streken des lands hebben de ver bruikers reeds geruimen tijd groote schul den gemaakt bij hun leveranciers van eerste levensbehoeften, die dientengevolge op hun beurt veelal niet of slechts met veel moeite in staat zijn aan hun ver plichtingen tegenover crediteuren te vol doen. Terwijl andere bedrijfstakken door ra tionalisatie, inkrimping van bedrijvigheid, verlaging van productiekosten als anders zins in staat zijn zich zooveel mogelijk bij de gewijzigde verhoudingen aan te. pas sen, is zulks in de meeste middenstands- bedrijven niet doenlijk, omdat de factor bedrijfsonkosten zich hier slechts in on- beteekenende mate tot beïnvloeding door den ondernemer leent. Huren loonen, ren ten, gemeentelijke bedrijfstarieven en vooral de belastingen vertoonen veeleer een stijgende tendenz, zoodat bij terug loopenden omzet al spoedig de rentabili teit van de onderneming verdwijnt. Onder deze moeilijke omstandigheden valt het zeer zwaar en wordt het op den duur onmogelijk de belastingen op te brengen, welke geen verband houden met de bedrijfsuitkomsten. Inzonderheid de Personeele Belasting legt op de mldden standsbedrijven een zwaren last en daarbij nog volkomen ten onrechte, omdat het hier geldt een heffing van produc tieve uitgaven, in strijd met het karakter eener verteringsbelasting. Reeds vroeger heeft de Koninklijke Ne derlandsche Middenstandsbond herhaal delijk op dezen misstand de aandacht ge vestigd, doch steeds werd met een beroep op utiliteitsgronden de vrijstelling van bedrijfslokaliteiten afgewezen. Thans moet hierop opnieuw worden teruggeko men, omdat de toenemende crisismoeilijk heden in de mlddenstandsbedrijven de onbillijkheid en onjuistheid dezer heffing nog scherper doen gevoelen en allengs de tijd is aangebroken, dat men in de finan- cieele onmogelijkheid komt te verkeeren haar op te brengen. Het hotel-, café- en restaurantbedrijf, waaromtrent de Nederlandsche Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, Café- en aanverwante bedrijven „Horecaf" met de volle instemming van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond, zoo juist uitvoerige adressen van gelijke strekking heeft gezonden, verkeert reeds grootendeels in zoodanige positie en tal van andere mlddenstandsbedrijven, vooral winkels, gaan denzelfden weg op. Het is daarom, dat de Bond den minis ter met aandrang verzoekt zulks onder verwijzing naar een bijgevoegde uitvoerige Memorie van Toelichting te willen be vorderen, dat binnen afzienbaren tijd aan de Staten-Generaal voorstellen worden gedaan, welke tot opheffing der Perso neele Belasting voor bedrijfslokaliteiten kunnen leiden, c.q. koffiehuizen op gelij ken voet met winkels zullen doen behan delen. Bovendien is het een dringende eisch van recht en rechtvaardigheid, dat in elk geval onverwijld zoodanige technische herzieningen plaats hebben, dat de belas tingplichtigen niet langer grootendeels weerloos overgeleverd zijn aan de zeer willekeurige, stelsellooze aanslag-opleg ging en een het rechtsgevoel onbevredigd latende rechtspraak in belastingzaken. TUBERCULOSEBESTRIJDING. Internationaal orgaan voor nazorg. Onder auspiciën van de Landelijke Ver eeniging voor Arbeidstherapie en Nazorg ten behoeve van Tuberculoselijders is in hotel Terminus te 's-Gravenhage een bijeenkomst gehouden van vooraanstaande personen uit verschillende landen op het gebied van de tuberculosebestrijding, met het doel een blijvend internationaal ver band tot stand te brengen tusschen des kundigen inzake nazorg. Aan deze conferentie werd deelgenomen uit Nederland o.a. door dr. Th. W. te Nuyl (Deventer), dr. J. L. van Lier (Hilversum), dr. W. Bronkhorst (Apeldoorn), dr. F. N. Sickenga (Almen) en dr. M. R. Heynsius v. d. Berg (Amsterdam); voorts uit Frank rijk door prof. dr L. Guinard. uit Italië door prof Morelli, uit Duitschland door prof. dr. Ernst Brieger, uit Engeland door sir dr. Varrier-Jones en prof. S. Lyle Crimarms en uit Zwitserland door prof. dr H. Alexander en dr. E. Bachmann Dr. Te Nuyl sprak een kort inleidend woord, waarna verschillende aanwezigen aan de discussie deelnamen. Tenslotte werd onder voorzitterschap van sir. dr. Varrier-Jones een voorloopig comité gevormd, waarin met hem zitting hebben de heeren Bachmann. Brieger. Bronkhorst, Guinard. Morelli en Te Nuyl, welk comité overleg zal plegen met het. be stuur van de 8e Int. Tuberculose-confe- rentie om tot definitieve samenstelling van een internationaal congres voor de nazorg voor tubeculosepatiënten te geraken. CHR. INT. SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL. Te Amsterdam wordt heden en volgende dagen het vijfde congres gehouden van de Christelijke Internationale Federatie van Spoor- en Tramwegpersoneel. Voorzitter is de heer F. L. D Nivard, uit Amsterdam. Deze deelde mede. dat het aantal aangesloten bonden sedert het vorig congres gelijk is gebleven. Het leden tal nam toe met 14.553 en bedroeg op 1 Januari jl. 260.400 tegenover 245.880. drie jaar te voren. Het verslag van den penningmeester den heer Evkelboom vermeldt, dat het na- deelig saldo sedert het congres van 1929 te Antwerpen tot f. 2000 - is gestegen. BESCHERMING VAN DE NEDER LANDSCHE ARBEIDSMARKT. Op 1 Januari in werking. Naar wij vernemen, ligt op het departe ment van Binnenlandsche Zaken een wetsontwerp gereed op het in dienst nemen van vreemde arbeidskrachten. De bedoeling van dit wetsontwerp is buitenlanders te weren uit die takken van bedrijf, waarvoor voldoende Nederlandsche arbeidskrachten beschikbaar zijn, teneinde aldus de werkloosheid onder de Neder landsche arbeiders zooveel mogelijk tegen te gaan. De regeling, welke in het wetsontwerp wordt voorgesteld, is zoo, dat voor het in dienst nemen van vreemde arbeidskrach ten in bepaalde bedrijven vergunning noodig is, welke door de Kroon moet wor den verleend. De bedoeling is, dat het wetsontwern reeds op 1 Januari as. in werking zal treden. Msb. NEDERLANDSCHE BOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Algemeene vergadering te Zwolle. Deze bond vergaderde gisteren te Zwolle onder voorzitterschap van den heer J, Kamman, uit Den Helder. In zijn openings woord deed deze namens het hoofdbestuur het voorstel om aan den heer H. Th. Klein, oud-directeur van de Vereeniging van Nederlandsche Oemeenten en oud-ontvan ger van Vrijenban, die sedert 1908 onafge broken deel heeft uitgemaakt van het bestuur, maar zich thans niet meel her kiesbaar stelde, het eerelidmaatschap aan te bieden. De vergadering stemde hier mede in door een langdurig applaus. De rekening over 1931 sluit wat de ge wone dienst betreft in uitgaaf en ont vangst op f. 53.957.33, met als sluitpost f. 5339.73. over te brengen naar den buitengewonen dienst, die sluit op f. 7450, met nog een nadeelig saldo van f. 1969.93. Aan contributiën kwam binnen f. 50.023.39. De begrootingen voor 1932 en 1933 sluiten op resp. f. 50.850 en f. 52.250 voor den gewonen dienst en op f. 2100 en memorie voor den buitengewonen dienst. De leening voor het bondsgebouw is in 1933 afgelost. Het kapitaal van den bond bedraagt per einde 1931 f. 11.884.41. Het ledental daalde over 1931 met 41 wegens verlaten van den gemeentedienst en overlijden. Het bedroeg einde 1931: 4136 Gememoreerd werd de instelling van provinciale inlichtingendiensten, het 40- jarige jubileum van de afdeeling Zuid- Holland, de oprichting van de onder-afdee- lingen Velzen en Amstelland, de reorga nisatie van het archief, uitbreiding van het personeel van het bondsbureau, dat een buitengewoon zwaar jaar had, door de benoeming van M. J. van Haselen als assistent van den directeur. NRCrt. REGELING VAN HET OVERZEESCHE POSTVERVOER. Ten gevolge van het conflict in de zeevaart ondervindt ook het overzeesche post- en pakketpostvervoer belemmering. De postdienst heeft echter zooveel mogelijk maatregelen genomen om ver traging te voorkomen. Voor het briefpostvervoer zijn de ge volgen minder ingrijpend dan voor het pakketpostvervoer. Overzeesch briefpost- vervoer geschiedt n.l. in den regel niet dadelijk per boot van Amsterdam of Rotterdam af, doch eerst voor een gedeelte per trein. Ook zijn de portokosten ongeacht den verzendingsweg, steeds even hoog. Dat is niet het geval voor de pakketpost, waarbij de vervoerkosten afhankelijk zijn van den weg. dien men voor de verzending kiest. Daar de rechtstreeksche zeeweg in het algemeen de goedkoopste is beteekent het geblokkeerd zijn van dezen, de nood zakelijkheid tot verzending langs een duurderen weg. Voor de reeds op de post kantoren aangenomen pakketten zullen de meerdere kosten voor rekening van den postdienst genomen worden. De verzending van brief- en pakketpost gecshiedt thans met buitenlandsche schepen, waarbij telkens van de beste verbindingen gebruik wordt gemaakt. De meeste bezwaren ondervindt het vervoer naar Curasao en Suriname, dat steeds langs den rechtstreekschen zeeweg ge schiedde en thans via Duitschland of Frankrijk moet worden geleid. Voor de Vereenigde Staten heeft het postvervoer met Amerikaansche booten plaats. De getroffen maatregelen zijn uiteraard van tijdelijken aard en moeten in den regel op zoodanigen korten termijn ge nomen worden, dat voorafgaande bekend making niet mogelijk is. Men kan echter desverlangd op de postkantoren nadere inlichtingen omtrent een bepaalde ver zending inwinnen. 8e INTERN. T.B.C.-CONFERENTIE. In tegenwoordigheid van H. M. de Ko ningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik is gistermiddag in de Ridderzaal te 's Gra- venhage de 8ste Conferentie van de In ternationale Unie tot Bestrijding der TB.C. geopend door minister Ruys de Beerenbrouck. Hierna werd het woord ge voerd door den voorzitter der conferentie prof. dr. W. Nolen en prof. Léon Ber nard, secretaris-generaal van de „Union Internationale Contre la Tuberculose". NIEUWE ZENDER TE HILVERSUM. Zaterdagavond zal de nieuwe zender te Hilversum voor de 296 M.-golf voor het eerst in gebruik worden genomen, zij het voorloopig voor proefuitzendingen. Het ligt in de bedoeling gedurende de eerste veertien dagen alleen des avonds van 20 uur af met den nieuwen zender de uitzendingen op de 296 meter te verzorgen, terwijl overdag dan nog met de tegen woordige installatie zal worden uitgezon den. o DE POSTVLUCHTEN. De Pelikaan (retour) is gisteren uit Djask vertrokken en te Jodhpur aangekomen. De Usvogel is gisteren in Djask aange komen. STAKING BIJ DE WERKVERSCHAFFING AAN DE SCHIPBEEK. Naar wij vernemen, hebben gisteren verschillende arbeiders bij de Rijkswerk verschaffing aan de Schipbeek den arbeid neergelegd. Het betreft hier te werk gestelden uit de gemeenten Apeldoorn, Wychen, Wes tervoort, Duiven, Zutfen, Arnhem, Deven ter, Wageningen en Lochem, in totaal 250 personen. Het overgroote deel der te werk gestel den is aan den arbeid gebleven. Vermoedelijk zal de Minister van Bin- nenl. Zaken de stakers voor onbepaalden tijd uitsluiten. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hummelo (toez.). H. J. Drost te Kolderveen; te Eek en Wiel, A W. Kok, cand. te Harderwijk. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Oudega (Ov.) C. Bos, cand. Leeuwarden; te Wilnis, dr. F. L. Bos. cand. te Uithuizen. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Urk, A. M. Berkhoff, te Sneek (verb. ber.). LEENING VER OVERTEEKEND. Naar wij vernemen is op de 5 pCt. lee ning voor de Bank van Nederlandsche Gemeenten, groot 2 millioen gulden, voor een dusdanig bedrag ingeschreven, dat de toewijzing slechts zeer gering kan zijn. DE KREUGER-AFFAIRE. De rol van Kreuger en Toll te Amsterdam Uit het gisteren gepubliceerde rapport van de „Kreuger'-afdeeling der Stock- holmsche politie blijkt dat de Nederland sche dochtermaatschappij van Kreuger en Toll bij de manipulaties van Ivar Kreu ger een belangrijke rol heeft gespeeld. Deze onderneming schijnt in het alge meen het centrum van de geheele zwen- delaffaire te zijn geweest. „Allehanda" noemt in zijn avondblad van gisteren deze maatschappij een van begin tot einde reusachtige bluf. Door koopen en verkoopen, die in werkelijkheid nimmer hebben plaats gehad, werden winsten gemaakt van millioenen kronen, welke op de balansen werden geplaatst. Alles werd door Ivar Kreuger persoonlijk geleid. Wat deze opgaf werd nimmer be twijfeld of gecontroleerd. Bij dezen wind handel gaat het om bedragen van hon derden millioenen kronen. In 1 geval werd een verkoopstransactie tot een bedrag van 150 millioen kronen afgesloten zonder dat de kooper der aandeelen werd genoemd. Waarden welke werkelijk aanwezig waren nam Kreuger altijd naar zich toe. terwijl de Nederlandsche maatschappij zelf de „cijfers" ontving. VOOR DONDERDAG 8 SE Hilversum, 1875 M. Uitsl. Ri ding. 8.00: Gramofoonpl genwijding 10.15: Gramófooj.'l Gramofoonpl 1.302 00: jf. Dina Appeldoorn m.m.v. <je (plano) en een strijkkwartet mofoonpl. 2.30: Drs. P. D-q j derlijke gedachten 3.00: G-? 4.00. Ziekenuur 5.00: koorzang o.l.v. J. Hamel 5.3(ul vacs Lajos en zijn orkest. Rcif Bob Scholte m.m.v. B. H. H. r'-3 (banjo) en Monod (guit-aar) J. Sportpraatje H. Hollander 7Oj Kovacs Lajos 7.45: Gramofoot-] Operetteconcert. Omroeporkest Treep m.m.v. solisten. Ged. uit me August" van R. Gfaller «J ideale Gattin", Lehar 10.00: 10.1011.00: Omroeporkest Treep 11.00—12.00: Concert uit beurscabaret te Utrecht. Huizen. 296 M. 8.00—9.15- NCRV. 11.00—2.00 KRO. Hierna tl 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl Ziekendienst 10.45: GramoM 11.3012.00: Godsd. halfuurtje 1 Orkest 2.003.30: Opening derf tentoonstelling v. d. Kon. Ned Tuinbouw- en Plantkunde te D. Mevr. Tr. de WildeScheffer (som Mevr. T. Wiendenbrugge—D; (piano). 6.45: Knipcursus tl mofoonpl. 7.15: Causerie doori link 7.45: Ned. Chr. Persbureaj Concert. H. v. d. Vegt (viool) (cello) en Mr. P. H. M. Hom (plano) 9.00: K. Brants: Ons gaat naar school 9.3011.00: Kleinorkest o.l.v. P. v. d. Hurk - Vaz Dias 11.00—11.30: Gramofi* Daventry, 1554 M. 10.35: Mot ding 10.50: Tijdsein, berichten- Lezing 12.20: Orgelconcert E 1.20: Shepherd's Bush Pavfl kest 2.202.50Concert L. Barcj en E. Joyce (piano). 3.20: Kerk: 4.05: Bertini's Dance Band Schotsch Studio-orkest o.l.v. G. D; 5.35: Kinderuurtje 6.20: Beric! 6.50: Beethoven's 4de Strijktrio in op. 9 7.10; 7.40 en 7.50: Lezingen Concert u.d. Queen's Hall: BBC-0; solisten o.l.v. Sir Henry Wood. 0, Dun (symph. rhapsodie), Ireland! wich Symphony, German 10.00: ten en lezing 10.35: Dansmuzi PI.) 10.50—12.20: Ambrose en ziji Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50: Gramofoonpl. 4.35: Cum Fontainebleau 7.20: Gramoh 8.20: Radio-tooneel 9.50: Gram Kalundborg, 1153 M. 12.20—21 eert uit hotel Angleterre 4.00: P cital 4.205.20: Concert uit Re vex." 8.30: Radio-Symphonie-0: m.v. H. Bruusgaard (zang) o.l.v P kolai Malko. 0.a. Ouv. „Don Juan", Onvoltooide. Schubert en uit „Prim Borodin 10.5012.50: Dansmos Langenberg, 473 M. 7.258) eert uit Bad Bertrich 11.3512! mofoonpl.12.20: Concert uit! 1.20—2.50: Concert o.l.v. Wolf 6.35: Concert o.l.v. Eysoldt 9 00: orkest o.l.v. Buschkötter m.m.v. P gartner (piano) 10.4012.20: G I.v. Wolf. Rome, 441 M. 9.05: Massend O.a. uit „Werther". „Manon", „Th „Le Roi de Lahore". Brussel, 508 en 338 M. 508 M' Gramofoonpl. 5.20: Concert o.l.v. 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Com v. Meulemans 10.30: Gramofco 338 M.: 12.20: Gramofoonpl. 124 norecital 1.05: Gramofoonpl. Pianorecital 2.05: Gramofoonol. Concert d. h. Omroeporkest 8.20: uurtje der EJP. Jezuieten te Kor; 9.20: Concert d. h. Omroeporkest - Gramofioonpl. Zeesen, 1635 M. 8.20: Vrooliji m.m.v. Balalaika-orkest en soliste Dr. H. Cassimir 9.20: „Schiller", kaal programma o.l.v. José Eibensct II.0012.20: Concert door Hamburg! harmonie ol.v. Horst Platen. ONZE TELEFOONNUMME (op 2 lijnen) 303. En terwijl het drietal van den wagen af werd geholpen, en door de kikkermoeder werden verbonden, zaten de kabouters vol ongeduld te wachten. Omdat het zoo'n mooie heldere avond was, zou er buiten een extra lekkere maaltijd worden gehouden, maar het tafeltje van de kikker en de twee kaboutertjes bleef leeg staan, en de anderen gingen geduldig zitten wachten, tot ze kwamen opdagen. 304. Langzaam aan, voetje voor voetje gingen v huis. Wat zagen ze er gek uitHet leken ee0 "^1 boeven, die ergens heel hard gevochten hadden, ft "vj I die altijd een handje hielp als het noodig was, S3' I veel licht en zoo kwamen ze gelukkig zonder verden - gelukken op het kabouterpaleis aan.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10