De Wereldkampioenschapp] Wielrennen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 5 September HOE VAN EGMOND GESLAGEN WER[ AOSPIRANTEN-WEDSTRIJDEN HOCKEY. NEDERLAND—BR. INDIE 1—9. SCHITTERENDE TECHNIEK DER GASTEN. De wijze, waarop de Nederlandsche hockey- en Bandy Bond. ditmaal het seizoen opent, is ongetwijfeld een unicum in de geschiedenis der Nederlandsche hockysport, aldus dc schrijver ln het programma, dat wij gisterenmiddag vooi den wedstrijd Nederland—Britsch Indië in het Stadion kochten. Een 9—1 nederlaag voor het Nederland sche elftal is zeker een unicum, al ver moedden wij dat de schrijver in het pro gramma iets anders bedoelde. Tot dusverre gold steeds de zoogenaam de Hockeydag als de opening van 't sei zoen. een o.i. zeer begrijpelijke opening, waarin de clubs in Nederland voor dat de competitiewedstrijden een aanvang nemen eikaars krachten kunnen leeren kennen. En bovendien is dc hockeydag een uitste kend middel om langzamerhand inge speeld te raken en niet volkomen onge traind aan de competitie te beginnen Dit nu merkten wij in de eerste plaats op, immers de Hollandsche spelers kwamen ongeoefend in den strijd tegen de door en door getrainde gasten. Laat men nü niet zeggen, dat dc enkele oefenwedstrij den voldoende zijn geweest om de spelers weer in vorm te krijgen Een dergelijke wedstrijd kan alleen voor Holland eervol verloopen als deze tegen het einde van het hockeyseizoen wordt vastgesteld. Hol land was gistermiddag ondanks den groo - ten nederlaag niet uit vorm, doch de spelers waren nog niet in vorm. Een nederlaag had het toch geworden, volkomen begrij pelijk anders tegen een ploeg, die alle fijne puntjes van het spel kent Maar een 9—1 nederlaag zegt toch heel iets anders als den uitslag der Olympische Spelen van de finale: NederlandBritsch Indië 03. Dat was prachtig, dat was de kleinste nederlaag, welke een land tegen de Olym pische kampioenen had geleden. Vanzelfsprekend kon deze ontmoeting niet op een ander tijdstip worden vast gesteld en wij juichen het initiatief van den Hockeybond ten zeerste toe om vooral voor de propaganda in Nederland de Olympische kampioenen in Nederland te laten spelen. Wat dat betTeft ls hun komst niet anders als winst. Evenals in 1928 bij de Olympische Spelen te Amsterdam lieten de Britsch-Indiërs ons weer fabelachtige staaltjes zien van hun sticktechniek De wijze waarop de spelers het witte balletje aan hun stick weten te houden, er mee manoeuvreeren, tot zij hun tegenstanders voorbij zijn, er mee goochelen, door er tientallen meters over het veld op hun stick mee te balan- ceeren, dat alles dwingt de grootste be wondering af en de ongeveer 12.000 toe schouwers lieten zich voor dit fraaie technische spel dan ook niet onbetuigd met applausjés. Voorts zijn alle spelers zeer snel en ook in dit onderdeel van het spel waren zij de meerdere der Hollanders. De Britsch-Indiërs pasten in hoofdzaak het korte samenspel toe. Het openen naar de vleugels door de middenlinie geschiedde niet vaak, in de meeste gevallen een korte pass naar het binnentrio en dit was vol doende om een prachtlgen aanval op te zetten. Dit vijftal speelde een voortref felijk spel. waarbij de drie binnenspelers met de gebroeders Singh op de binnen plaatsen en Dhyan Ghand op de mid- voorplaats ongelooflijke staaltjes van hun samenspel lieten zien met tot slot ge woonlijk keiharde schoten op doel. Dhyan Chand, de midvoor, die reeds in 1928 de groote man was en aller interesse tot zich trok. heeft nog niets van zijn snelheid, techniek en schietcapaciteiten verloren. Ook nu wandelde hij somwijlen rustig door onze verdediging heen om alleen tegen over Hardebeck staande in dezen speler een soms onoverkomelijke hinderoaal te vinden. De Britsch-Indiërs pasten het systeem van aanvallen is de beste verdediging toe. De middenllni^ zat vlak achter de voor hoede aan. steunde haar enorm pn het leek vaak. dat de gasten met 8 voorhoede spelers, in plaats van vijf speelden Hier door werd onze ploeg gedwongen steeds in verdedigende positie te gaan. Onze mid denlinie trad welhaast den geheelen wed strijd verdedigend op en van het steunen der voorhoede kwam weinig of niets. Onze voorhoede heeft weinig kunnen uitrichten, doelman Allen heeft geen enkql gevaarlijk schot op doel gehad, het eene wat ons een doelpunt bracht ontstond uit een corner, die door v. d. Bergh hoog cn keihard over een viertal Britsch-Indiërs die in het doel stonden heen. inge schoten. A.S.CL.F.C. VOETBAL. HET ZILVEREN BAL-TOERNOOI. De punten gedeeld. Vóór den aanvang van de competitie werd gisteren op het terrein aan de De Kempenaerstraat een oefenwedstrijd ge speeld tusscheh de eerste elftallen van A.S.C. en L.F.C. Het kalme partijtje waar- I ip zooals meestal in oefenwedstrijden, het I noodige enthousiasme ontbrak, zal ook j wat spel betreft aan geen der elftallen een buitengewone voldoening hebben ge geven. Over het algemeen zat er te wei nig verband in de ploegen, als wisten de voorhoeden het af en toe ook tot een j aardigen aanval te brengen. Bij L.F.C. was vooral in het begin van den strijd het schot totaal zoek, terwijl bij A.S.C. vaak te lang met schieten werd gewacht en daardoor succes uitbleef. De halflinie van L.F.C. plaatste beter dan die van A S C. Vooral op de zoo be langrijke spilplaats was het verschil van zekerheid in het spel wel belangrijk groot. De verdedigingen in hun geheel deden weinig voor elkaar onder, waarin de linksbacks aan beide zijden wel het beste spel vertoonden De eerste aanvallen zijn voor A.S.C meestal door Janssen op de rechtsbuiten plaats geleid, wiens voorzetten of door Duffels worden onderschept, of worden naast geschoten Een langdurig veldspel waarbij veel lukraak wordt weggetrapt, volgt dan v. d. Putten krijgt een goede kans. doch door te lang wachten met schieten, moet hij besluiten met een zacht rollertje. dat Duffels geen moeite geeft L.F.C. onderneemt dan enkele aanval len die door Josson worden onderschept. Er is nog weinig enthousiasme in het spel Oskam blijkt bij een goede kans te langzaam. Aan den anderen kant is het van Leeuwen die fraai voorzet. Westen is echter op zijn post en stompt den bal voor de aanstormende L.F.C.'ers in het veld terug. Bij een aanval van A.S.C. zet Oskam van rechts voor, den bal wordt nog even door een L.F.C.-back aangeraakt, waardoor Sondag plotseling de kans krijgt het leder onhoudbaar voor Duffels in bet L.F.C.-doel te plaatsen, 10. A.S.C. onder neemt dan nog eenige aanvallen waarbij Duffels zijn talenten toont. Dan gaat van Leeuwen langs de lijn, een scherp schot en over 's keepers handen suist de gelijk maker in het net, 11. Opnieuw zet Se- gaar zijn voorhoede aan het werk. Goed samenspelend trekt de linkervleugel er op uit en met een mooi schot geeft Nagte- geller zijn club de leiding, 12. De bal is nog slechts kort afgetrapt of Nagtegel- ler gaat er alleen vandoor en verhoogt de score tot 13, waarna de rust aanbreekt. Na de thee komt A.S.C. goed opzetten. Een hard en goed geplaatst schot van van Putten wordt door Duffels in de han den gevangen. Kort daarop weet hij twee maal achtereen een keihard schot van Oskam uit de bovenhoek te stompen. Aan den anderen kant haalt Westen den bal voor de voeten van Van Leeuwen weg, hiermede een zeker doelpunt voorkomend. L.F C. komt weer opzetten, doch Westen voorkomt onheil door enkele malen tus- schen een kluwen van spelers den bal weg te stompen. Van der Putten krijgt dan den bal goed toegespeeld en een laag. hard schot van zijn voet treft via de handen van Duffels doel, 23. Het spel wordt nu wat enthousiaster Als Nagtegeller het A.S.C.- heiligdom tot op enkele meters is gena derd. weet Westen zijn schot vallend corner te werken. Daarna verhuist de bal weer naar de A.S.C.-voorhoede, waar Tis- sing den bal zuiver naar Oskam plaatst die met een hard schot den stand op 33 gelijk brengt. Het einde van den strijd brengt aan beide partijen nog en kele kansen doch de verdediging blijft meester van het terrein, zoodat in den stand geen verandering meer werd ge bracht. Scheidsrechter Honsbeek leidde verdienstelijk. De wedstrijd werd voorafgegaan door een ontmoeting tusschen beide elftallen. Ook hier werden de punten broederlijk gedeeld <44). XerxesFeyenoord als finale. Het resultaat van den tweeden dag van het Rotterdamsche tournooi is een Rotter- damsche eindstrijd en wel tusschen Xerxes en Feyenoord! Geen enkele „provinciaal- sche" vereeniging is er ditmaal in ge slaagd het ver te brengen. Willem II de eeuwig vrijgestelde van de eerste ronde Ping gistermorgen met 3—0 tegen Feyenoord ten onder, terwijl Heracles met 21 van D. F. C. verloor. Sparta schakelde .la den eersten wedstrijd het Haagsche Quick door een 10 nederlaag uit. terwijl dc tweede Haagsche vereeniging A. D. O. niet 42 het onderspit tegen Xerxes moest delven. De eerste demi-finale ging tusschen Sparta en Feyenoord. Spoedig gaf Lintjes met een zacht schot aan Feyenoord de lei ding Voormolen benutte de toegewezen strafschop tegen Jap Paauwe en bracht nog voor de rust de partijen op gelijken voet. Na de rust werd de wedstrijd wat levendiger. Van Heel bracht den stand op 2—1 door een strafschop te benutten, ter wijl Lintjes spoedig hierop het derde Feyenoord-doelpunt scoorde. In den laatsten wedstrijd Xerxes—D.F.C gaf A. de Jong de Rotterdamsche club met een kopbal spoedig de leiding. Nog geen minuut later bracht Punt de partijen met een geweldig schot op gelijken voet. Nog voor de rust intrad hergaf Lagendaal zijn club be leiding In de tweede helft maakte Meyi'.ders uit een schermutseling den ge lijkmaker. Xerxes bleek het nemen van Strafschoppen beter te kennen dan de Óordtsche vereeniging en plaatste zich dus ln de finale, _im OM DEN A.R.O.L.-BEKER. H. B. S. winnaar. Zoowel in de beide demi-finales als in de finale werd goed spel te zien gegeven. H.B.S. werd terecht winnaar na 41 en 31 overwinningen resp. op Blauw Wit en Haarlem. De jongste Haarlemsche eerste klasser slaagde er slechts na verlenging in het gedegradeerde Good-old uit te scha kelen. In elk der speelhelften scoorden de Haarlemsche vereenigingen eenmaal. Een tweetal fraaie kansen werden door H.F.C. kort voor het emde onbenut gelaten, zoo dat een verlenging noodig was. Eerst in de elfde minuut 'slaagde Kammeyer er in Haarlem in de finale te plaatsen De wedstrijd Blauw WitH B S was in den aanvang zeer snel vooral van Haag sche zijde. Van Vliet de nieuwe midden voor. die gisteren 5 van de 7 goals scoorde gaf H B S. binnen drie minuten reeds met 20 de leiding. Met dezen stand ging ook de rust in. Felle aanvallen werden daarna aan beide zijden ondernomen. Blauw Wit verkleinde envergrootte de H.B.S. voorsprong waarna van Vliet in de laatste minuut het 4de Haagsche doel punt scoorde. Nadat de A.FC.- en Blauw-Wit-juniores elkaar hadden bekampt werd de eindstrijd gespeeld. Bieshaar opende na 9 min. de score: doch Van Vliet maakte nog geen 2 minuten later gelijk en gaf spoedig zijn club de leiding. De tweede helft werd min der aantrekkelijk, alle Haarlem-aanvallen werden door de Haagsche achterhoede on schadelijk gemaakt; terwijl ook de voor hoede der kraaien niet meer zoo snel speelde. Even voor het einde ging Van Vliet er weer van door en bood Van Kes- teren een goede kans. Met 31 in het voordeel der Hagenaars brak spoedig hierna het einde aan. L.V.V. ZUIDERKWARTIER. De uitslagen der seriewedstrijden voor juniores waren gisteren: Sportman b—..Tramboys" 3—5: L.F.C. b Vios b 211; U.V.S. b— „Zuiderkwartier" 2—6: „Rouwkoop"—A.S.C. b 1—3; „Tram- boys"Vios b 04: A.S.C. b„Zuider kwartier" 22. A.S.C. b wint na loting, ALPHEN—ZEEBURGIA 2—4. Deze vriendschappelijke ontmoeting ein digde met een kleine nederlaag voor Alphen. De thuisclub moest de strijd aan binden met een 2-tal invallers. In de voor hoede was de midvoor v. Kooijk niet op het appèl terwijl v. d. Lek reeds spoedig na het begin geblesseerd raakte en vervangen werd door G. Broer. Zeeburgia was vol ledig. Overigens was de verhouding in sterkte meestal gelijk. In de voorhoede deed zich het gemis van van Kooijk ge ducht voelen en was het verband daardoor wel eenigszins gebroken. Zeeburgia was on getwijfeld een goede ploeg, beschikte over een goede voorhoede waarin vooral de rechtsbuitenspeler Daalman door zijn snelheid en uitstekende voorzetten voort durend gevaar opleverde. Te 2 uur wordt onder leiding van den heer Caro begon nen. Zeeburgia wenscht eerst met den wind ln den rug te spelen. Reeds direct na aanvang heeft Alphen het spel in handen. Bij haar aanvallen moet de Zeeburgiaver- dediging meerdere malen handelend op treden. De keeper blijkt echter van bij zonder goede kwaliteit. De bezoekers ne men nu en dan het spel eens over en pro- beeren hun geluk aan de overzijde. Nadat ze eens hebben overgeschoten geeft ver volgens de linksbuiten uit een voorzet van rechts aan zijn club met een goed ge plaatst schot de leiding. 01. Zeeburgia blijft in het offensief .zoodat weldra het 2e doelpunt ontstaat. 02. Nadat vervol gens keeper van Leeuwen uit zijn heilig dom is gelokt hebben de Amsterdammers het leder op gemakkelijke wijze maar in het verlaten doel te trappen, 03. Alphen verplaatst dan weer het spel. Een schot van haar rechtsbuiten wordt juist in handen van den keeper geschoten. Even later heef Alphen echter succes, wanneer Windhorst uit een voorzet van den rechtsbuiten keurig den achterstand ver kleint. 13 Het spel golft snel over en weer waarbij vooral de aanvallen der Am- sterdamsche voorhoede gevaarlijk zijn, speciaal de rechtsbuiten geeft van groote activiteit blijk en weet spoedig daarna op nieuw te scoren. 14. Met dezen stand komt de rust. Na de rust gesteund door den wind wor den de bordjes door Alphen wel eenigzins verhangen en de bezoekers worden eeni- gen tijd op eigen helft terug gedrongen. Door de vele aanvallen der thuisclub moet de verdediging van Zeeburgia nu meer dere malen handelend optreden. Aanvan kelijk blijven voor Alphen doelpunten uit door het goede verdedigen van den van den Zeeburgia keeper. Als echter de rechtsbuiten van Alphen het leder schitte rend voor het doel plaatst weet Ram fraai in te koppen. 24. Behoudens een enkele doorbraak der be zoekers blijft Alphen meestal eenig over wicht uit oefenen. De Amsterdamsche ver- diging laat zich echter niet meer pas- seeren, zoodat het einde aanbreekt met een verdiende doch geflatteerde overwin ning voor Zeeburgia. Scheidsrechter Caro leidde goed. LUGDUNUM n—HILLINEN II 5—3. Beide partijen hebben een versterkt elftal. Mede door dit feit is "nee een aan trekkelijke wedstrijd geworden. Het begin is voor Hillinen cn als na 10 min. spelen Dool den bal met de hand speelt, doelpunt Hillinen uit den daarvoor toegekenden strafschop (01.) Dit geeft de Hillegom- mers moed en nauwelijks twee minuten nadien weet de midvoor langs de Lugd. back's te glippen en onhoudbaar te scoren (021. Lugdunum ziet dat het zoo niet gaat en spoedig weet v. Weerlee den achterstand te verkleinen (1—2). Tot de rust blijft het een gelijk opgaande strijd, met, het eenige resultaat dat Roman met een fraai schot den gelijkmaker ter wereld brengt. Rust 22. Ook na de rust blijft het spel het aan zien volkomen waard. Na 15 min. weet v. Weerlee, den zoo goed spelenden Hillinen doelman, met een welgericht schot het nakijken te geven (32). Hillinen valt dan weer prachtig aan en spoedig krijgt ze, door hardhandig optreden van den Leid- schen rechtsback, wederom een penalty toegewezen. Deze belandt via den keeper tegen de paal. waarna de toesnellende midvoor. den terugspringenden bal in schiet (33). Lugd. weet van geen wijken en uit een keurige through-pass weet Roman zijn club de leiding te hergeven (43). Het gaat nu zeer enthousiast toe met werkelijk keurig samenspel aan beide zijden. Tenslotte maakt v. Weerlee aan alle onzekerheid een einde door er 53 van te maken, met welken stand het einde van dézen prettigen wedstrijd komt. Scheidsrechter P. Graafmans leidde tot ieders genoegen. o LUGDUNUM IV—D.V.V. I 4—2. De roodwitten liepen hard van stapel en wisten spoedig tweemaal te scoren, waartegen de groen-witten slechts een doelpunt konden stellen. De Lugd.-keeper Ober moest door een blessure van verder spelen afzien en werd vervangen door v. Berkel Rust 12. Spoedig na de thee maakt Lugd.. door een misverstand in de D.V.V. achterhoede gelijk 22. Verder is Lugd. sterk in den aanval en nog twee maal weet zij te scoren, alzoo met 42 winnende Scheidsrechter Schouten leidde correct. Verder werden nog gespeeld Lugd. (a) junioresHillinen 1 (juniores) 16 en Lugd. 3Hillinen 3 51. TRIANON-BEKER. Donderdagavond te kwart over zes speelt L. P. S. V. tegen de Belastingambtenaren op het N. B. L. O.-terrein aan den Zoc- terwoudsche-Singel. L. P. S. V.-COMB SIJTHOFF-ELFTAL. Morgenavond te halfzeven speelt een L. P. S. V.-comb. tegen een Sijthoff- elftal. OEFENWEDSTRIJDEN VAN U. V. S. TE DELFT. U.V.S. speelde gisteren met proefelf- tallen oefenwedstrijden te Delft. De uitslagen waren: Delft I—U. V. S I 4—3 Delft II—U. V S. II0—5 Delft m—u. y. s. m 2—2 DE MEER EN MEER GEBRUIKELIJKE WANORDE. ROME, Donderdagavond. (Van onzen bijzonderen medewerker). Zoo juist is Jacques van Egmond, Olym pisch kampioen, op zeer gedecideerde wijze uitgeschakeld voor het belang rijke wereldkampioenschap. En al heb ik u gisteren reeds verhaald dat ik in 't geheel geen fiducie had in den Haarlemmer en dat ik, in tegenstelling met half Holland, in geen enkel opzicht op een zege rekende, de wijze waarop hij hier door tweede-rangs krachten versla gen werd was niettemin nog 'n pijnlijke verrassing. Ik had er toch minstens op gerekend dat hij zijn eerste serie zou winnen. Hij moest dien rit starten tegen een Oostenrijker, wiens reputatie nog gemaakt moet worden, een zekere Dusika. Onze Olympiade-kampioen werd voor den aan vang zwaar gefotografeerd, zijn reputatie was dus gemaakt. En hierin lag liet kern achtige verschil voor de nederlaag. Van Egmond had alles te verliezen en niets te winnen. Dusika kon van zichzelf precies het omgekeerde zeggen. Ook daar zat 'm de kneep. Toen de laatste bocht inging zat Dusika nog aan den kop, „de Lange" spurrie wat hij kon maar de Oostenrijker bleef meester van de situatie met 10 c,M. verschil. Op dat moment had ik van Egmond reeds opgegeven voor de repe- chage, die later op den avond verreden werd. Het werd een herkansing van vijf ren ners, waarvan slechts de eerste geplaatst werd. Jacques zat direct aan den kop, en gaf het tempo aan. Bij het ingaan van de laatste ronde was hij nog flink vooraan, doch toen kwam een andere Oostenrijker, oie hem de baas werd, in casu Schaffer. En daarmee was het leed geleden. Ik ben er eigenlijk blij om. Holland hoopte, rekende haast op een Oranje-zege. En al die dagen in dit warme Rome heb ik gevoeld dat van Egmond het niet ha len zou. Daarvoor waren verschillende oorzaken. In de eerste plaats heeft onze crack zijn training geducht moeten on derbreken door de zeereis. Vervolgens kwam hij hier in een ongeloofelijk heet klimaat, met een .heel wat onaangenamer hitte dan in Los Angelos. Daardoor raakte zijn inwendige een beetje van streek en heeft hij drie dagen niet kunnen rijden. Maar het ailes-beslissende was voor mij gebrek aan concentratie. Wanneer iemand in zijn sport-loopbaan een top-prestatie wil behalen dan dient hij slechts gecon centreerd te zijn op die prestatie en op niets anders. Met alle respect vcor den renner heb ik geen moment den indruk gekregen dat van Egmond van vroeg tot laat dacht aan dat nieuwe kampioen schap wat hij ging veroveren. Gisteren met hem samen bij de wegrenners wist hij niet wat elk ander wist of te weten kon komen dat de wedstrijden van heden om negen uur gehouden zouden worden. Hij dacht vier uur. Dit feit zegt voor u misschien niets, voor mij zegt het alles. Immers wanneer iemand Donderdag in een dergelijke belangrijke wedstrijd moet rijden, dan dient hij Woensdag te weten hoe laat het begint. Dan moet men niet op den dag zelf daar eens even naar gaan informeeren. Het zijn kleinigheidjes, maar wereldkampioenschappen worden gewonnen met centimeters, en die centi meters zijn ook kleinigheidjes. Ik heb eens te meer begrepen dat het niet zoozeer de spieren zijn die winnen dan wel de geest. Dit zal een goede les wezen, en van Eg mond is verstandig genoeg om hem: als zoodanig te aanvaarden. Hij kan dan wat leeren van „den Bras" die gisteren zoo als ik u verhaalde een half uur na zijn inderdaad enorme prestatie in die bergrit reeds dacht aan 'n onbelangrijke wedstrijd in Tilburg op Vrijdag. Hij kan dan wat leeren van Moeskops, wien men aanziet dat al zijn gedachten gaan naar een eere-plaats op Zondag, welke hij zeker zal bereiken, al is het dan ook niet den titel. En wil onze jonge sprinter successen behalen dan diene hij spontaan blij te zijn met een overwinning en terneergesla gen bij een nederlaag, en moet hij zich er niet van afmaken met een opmerking van ,,'n ander moet ook eens winnen". Ik leg er den nadruk op dat zulks niet geschre ven wordt als een vlijmscherpe critiek. maai- hartgrondig gemeend is ten bate van Jacques van Egmond in de eerste plaats. Ik zal u niet alle sprintjes en spurtjes verhalen. We kregen een heele avond niets anders en het begon inderdaad ëen beetje vervelend te worden. Slechts wilde ik even belichten het uitstekende rijden van den Duitscher Richter, die steeds zeer snel weg was en makkelijk een hoog tempo hield. Persoonlijk geef ik Richter de beste kans. Waar evenzeer dient gelet te wor den op den Italiaan Nozzo, die vlie gensvlug is en daarbij de hebbelijkheid heeft geducht te slingeren als hij den kop heeft. Dit zijn beide zeer kwieke rijdertjes en het moet al heel raar loopen als zij zich niet voor de finale weten te plaatsen. Dat geslinger der Italianen had nog een incident tengevolge. Immers niet alleen Mozzo, maar ook Pollq was een pendule gelijk. Het was in de rit der achtste finale zoo duidelijk, dat de jury Polio distanceerde Nauwelijks was die mede- BEZ0EKT DE der Leidsche Zwemclub op WOENSDAG 7 SEPTEMBER 5590 des namiddags te SH uur. Toegangsprijzen 30 en 15 ct. De inrichting wordt dien dag om 5 uur gesloten deeling verspreid of er brak een im doovend gehuil los, lampen wertel gegooid en kussens, flesschen en vlogen over de baan. Het was een 1 een wereldkampioenschap onwaar! wemelt het bij zoo'n wedstrijd vj tairen wat heel gemakkelijk zou i die militairen ook maar niet mewl Doch de discipline onder het leger I wat recht en billijkheid betreft i buitengewoon te wezen. Eindelijk t echter een versche ploeg soldati blijkbaar niet van de situatie op de j waren, en zoodra ze over hett heenwandelden was de orde herste- feest had echter precies een half ij duurd en in dien tijd kon er na-J geen enkele wedstrijd gereden v/orl Zoo blijkt meer en meer dan ht:l tieke nationalisme der Italianen eal gaat werpen op deze kampioenscijf Eerst het helpen van Binda en GsJ den weg, terwijl „den Bras" steenes! casseeren had en Valentijn door hl bliek werd tegengehouden, vervoleen teren die bende voor Binda, waai bene eveneens de orde-soldaten aan deden, en thans deze scenes, 't I wat .me benieuwen zal is of de jury tueel nog den moed zal hebben om tueel Zaterdag of Zondag een Italia disqualificeeren als het noodig moch Want heden waren er maar 1000 schen, doch dan zullen de tribune: bezet wezen. Dat zou een spectakel beloven. De dag der finales Ei en Scherens kampioen 1 afstand. Nader wordt ons gemeld: Zaterdag den de wereldkampioenschappen ril nen voortgezet met de sprintwedsti voor amateurs. Het weer was goed 4000 toeschouwers aanwezig waren. Kwartfinales sprint amateurs: lste kwarteindstrijd: 1. Frach (Dui land); 2. Chaillot (Frankrijk). 2de kwarteindstrijd: 1. Dusika (Ck rijk); 2. Perrin (Frankrijk). 3de kwarteindstrijd: 1. Richter (Dui land); 2. Ulrich (Frankrijk) 4de kwarteindstrijd: 1. Mozzo (li 2. Wageli (Zwitserland). Opmerkelijk was dat alle drie Fran geslagen werden. De demifinales hadden het to! resultaat: lste semifinale: 1. Richter; 2. Du:. 2de semifinale: 1. Mozzo; 2. Fraci De finale ging dus tusschen Rich den Italiaan Mozzo. Beide ritten werden door Richter nen, zoodat de Duitscher wereldkar der amateurs is. Om de derde plaats werd gestredc schen Frach en Dusika, waarbij tweemaal won. Het eindresultaat wal 1 en wereldkampioen Richter (DL land). 2. Mozzo (Italië). 3. Frach (Duitschland). 4. Dusika (Oostenrijk). Voor de sprintwedstrijden der kwamen 18 renners aan den start. Ei den 6 series verreden, waarin drie ra uitkwamen. De zes series werden gewonnen Falck Hansen (Denemarken). Mie (Frankrijk), Gerardin (Frankrijk) dn besten tijd maakte over de laatste 200 ter 11,8 sec.; Faucheux (Frankrijk), S rens (België) en Martinetti (Italië). Hierna werden vier herkansingsrace houden, waarin wederom in elke race renners uitkwamen. Winnaars der_ kansingsritten waren Moeskops, Kaufmann en Honeman. Moeskops es gel wisten daarop de beslissende winnen en zich dus te plaatsen voor kwartfinales. Hierin kwamen dus drie Fransch Deen, 1 Hollander, 1 Duitscher, 1 H 1 Italiaan. Hier volgen de uitslagen der seri de kwartfinale: lste serie: 1. Engel, (DuitschlaiW Falck Hansen (Denemarken). 2de serie: 1. Michard, (Franknjn Moeskops, (Nederland). Moeskops; tot in het laatste einde, en reeds onze verwachtingen zeer hoog gesPf Keiaas, op het laatste rechte stol Michard hem voorbij en won O™ lengte. 3de serie: 1. Jef Scherens (Bel® Faucheux (Frankrijk). 4de serie: 1. Gérardin (Franknjt Martinetti (Italië). Demi-finales: lste serie: 1. Schere Gérardin. op een half wiel. In de 2de serie wist Michard te En thans begon de beslissing ln 2 Finale: lste serie, 1. Scherens Michard (gediskwalificeerd wegens deren) In de 2de serie was de jonge®"., eerste en klopte Michard met éen De Belgische man JefJBchercns1 wereldkampioen sprint der profs Voor de 3de en 4de plaats plas'" resD. 3. Engel: 4. Gérardin. 5 De totaal-uitslag luidt: 1. Scher80,.. gië); 2. Michard (Frankrijk):?.' (Duitschland); 4. Gérardin Frank" COMPETITIEWEDSTRIJDEN BOSKOOPSCHE Voor dit seizoen zullen de Bc^ Boys met 5 elftallen deelneffl811 competitiewedstrijden van den Voetbalbond. „p? Het lste elftal komt uit in deJ G. V. B.; het 2de elftal is IngefVJ 2de klasse B: het derde in de 3®. terwijl het 4de en 5de elftal in de 3de klasse B en C. uitkom8"

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12