K &T WIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 3 September GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz AGFNOA. BRAND. Gisteravond heeft in de gemeente Bleis- v.'ijk. waar het vorige jaar zich een paar gevallen van brandstichting hebben voor gedaan in verband waarmee iemand tot een gevangenisstraf is veroordeeld een zeer felle brand gewoed, welke, naar men vermoed, aan kwaadwilligheid is te wijten. Aan de Hoekeindschekade, de ver bindingsweg tusschen Bergschenhoek en Bleiswijk. lag de groote boerderij Grijpe- stijn van de familie Vreugdenhll. De eigenlijke hoeve ligt op een perceel grond dat ongeveer 150 meter in het vierkant is. Aan de Bleiswijksche zijde ligt het woonhuis van den heer M. Vreugdenhil, die wethouder van de gemeente Bleiswijk is. Aan de zijde van Bergschenhoek ligt het woonhuis van zijn zoon, den land bouwer J. Vreugdenhil. Achter beide wo ningen, welke van steen zijn opgetrokken, liggen schuren en stallen. Tusschen de beide huizen is een open erf, waarop, toen de brand uitbrak, drie hooibergen achter elkaar stonden. De felle Westenwind wakkerde de vlam men steeds meer aan en zeer kort na het ontdekken van den brand stonden be halve de drie hooibergen, het huis van den heer J Vreugdenhil, de schuur ach ter zijn woning en de schuur achter de woning van den heer M. Vreugdenhll in lichter laaie De brandweer, welke weldra werd ge assisteerd door die der gemeente Berg schenhoek, zag in, dat aan blusschenvan de hooibergen, noch van den brand in het huls van den heer J. Vreugdenhil viel te denken, en men concentreerde daarom alle krachten erop, om het woonhuis van den heer M. Vreugdenhil te behouden. Hierin is men met veel moeite geslaagd. Van het huls van den heer J. Vreugden hil stortte al spoedig het dak in en wel dra stonden er slechts nog een paar zwartgeblakerde muren overeind, waar binnen een helsch vuur woedde. Ook de schuur achter deze woning en achter die van den vader zijn geheel in vlammen opgegaan. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongelukken zijn niet ge beurd. ONTVOERING TE LOSSER? De „Tel." verneemt uit Losser (Ov.l: Onder valsche voorspiegelingen en trouwbeloften heeft een 40-jarig onbe kend persoon, die zich o.a. Smid, Huis man «en Jansen noemde, het 29-jarige meisje Anna Tiemes uit deze gemeente meegetroond naar onbekende bestem ming. De moeder en de broer van het meisje vertrouwden den man niet. maar deze wist Anna onder zijn invloed te krijgen; haar broer bedwelmde hij door een slaap middel in zijn koffie te doen en zoo kon hij ongestoord met haar vertrekken. In Hengelo leende hij bij een tante van Anna een bedrag van f. 65 en daarna is hij met het meisje vertrokken. De vorige week Vrijdag stuurde hij nog een tele gram uit Arnhem en na dien tijd is er niets meer van hen vernomen. Alleen gistermorgen heeft een inwoner uit Los ser de onbekende met het meisje in Am sterdam ontmoet voor het magazijn der firma Brenninkmeier op den Nieuwendijk. Het meisje deelde mede, dat zij niet meer wenschte terug te keeren. maar ove rigens wilde zij niets mededeelen omtrent haar huidige verblijfplaats. De moeder verkeert In groote ongerustheid omdat zij niets meer van haar dochter heeft ge hoord. Anna was naar wij nader vernamen, thuis de eenige kostwinster. OVER BOORD GESLAGEN. Te Zaltbommel is gistermiddag het drie jarige zoontje van schipper van Horssen uit Haaften over boord geslagen en ver dronken. Het lijkje werd niet dadelijk ge vonden. AGENT VAN POLITIE NEERGESLAGEN. Te Schaesberg (L.) is ernstig verzet tegen een politie-agent gepleegd. Een agent was in de Strijthagerbosschen op surveillance, toen hij eenige schoten hoorde vallen. Dadelijk begaf hij zich naar de plek vanwaar deze schoten kwamen, en zag zes mannen wegvluchten, die waarschijnlijk aan het stroopen waren. Ofschoon hij hen toeriep bleven de man nen niét staan waarop hij een revolver schot in den grond richtte. Het gelukte hem vervolgens een der mannen, zekere H. uit Kaalheide te vatten. Toen hij dezen naar zijn naam vroeg, weigerde hij dien oo te geven en pleegde vervolgens ernstig verzet. Terwijl de agent met den man vechtende was, naderde diens zoon. Deze sloeg met een steen den agent op het hoofd, waardoor deze bewusteloos ge raakte. Vervolgens namen de mannen den agent zijn dienstrevolver af en wierpen deze elders weg. Toen de agent bijkwam, •waren de mannen verdwenen. Het gelukte de politie echter, daar het geen onbe kenden van haar waren, de mannen spoe dig te grijpen in Kaalheide. De agent moest zich ziek melden en wordt oogenblikkelijk nog thuis verpleegd. Dc daders zijn ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Maastricht en in dc strafgevangenis aldaar ingesloten. UT EEN RIJDENDEN TREIN GESPRONGEN. De schipper van Dijk uit Delfzijl, die zich naar zijn werk te Zoutkamp wilde begeven, bemerkte, toen de trein het sta tion te Winsum passeerde, dat hij in een verkeerden trein gestapt was. De man opende het portier en sprong op de spoor baan. Met ernstige verwondingen aan het hoofd werd hij opgenomen. Na te zijn verbonden, vertrok hij met een volgenden trein naar Zoutkamp, doch te Eenrum moest weer geneeskundige hulp voor hem worden ingeroepen. De dokter heeft hem vervolgens per auto naar zijn woning te Delfzijl overgebracht. AALSMEER. Mislukte inbraak. Gistermorgen vroeg hebben dieven zich door verbreking van een ruit toegang verschaft tot de woning van dr. Bon aan de Kanaalstraat. Doordat dr. B. wakker werd en een onderzoek instelde, kozen de Insluipers het hazenpad. Er wordt niets vermist. Vermoed wordt, dat zij met een roeiboot vanaf den Ringdijk zijn geko men. Het Bloemencorso. Voor het hier Woensdag te houden bloemencorso is de volgende route vast gesteld: Openbare School Oosteinde Oosteinderweg, Dorpsstraat, Zijdstraat, Stationsweg, Stommeerweg, Ophellalaan, Hadleystraat. Terugweg: v. Cleeffkade, Marktstraat, Schoolstraat, Dorpsstraat, Oosteinde. naar Amsterdam. Des namid dags om 2 uur zal de stoet zich in be weging zetten. De Reddingsbrigade. In „Het Oosterbad" hebben 12 van de 13 candidaten, die zich opgegeven hadden, het diploma zwemmend redden kunnen behalen. Het examen werd afgenomen door instructeur Sternefeld, die als zoo danig door den Ned. Bond was aange steld. De plaatselijke Reddingsbrigade telt thans 18 gediplomeerden. De werkloosheid. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 117 werkloozen ingeschreven, waarvan 59 land- en tuinbouwarbeiders en 40. die tot verschillende beroepen van het bouwbe drijf behooren. Winkelweek Middenstand. Alhier bestaat bij den Middenstands bond het voornemen dit najaar weer een winkelweek te organiseeren. Op de eerst volgende vergadering zullen de plannen daaromtrent aan de leden worden voor gelegd. De alhier gehouden collecte ten bate van het t b.c -fonds „Draagt Elkanders Lasten", afd. Chr. Nat. Vakverbond, heeft opgebracht f247.28>/i. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerende hulppostkantoor werd gedurende de maand Augustus in gelegd f. 15869.13 en terugbetaald f. 5006.53. Het laatst uitgegeven boekje draagt nummer 4009. HAARLEMMERMEER. Beroepen te Nieuw Vennep ds. J. F. H. Engel te Nes en Wierum. HILLEGOM. Knapenkoor St. Josephkerk. Onder leiding van den heer W. Kessels is een knapenkoor der St. Josephkerk op gericht, dat gisteren voor het eerst ae üregoriaansche Missa de Angelis zong. Na de H. Mis werd de tweestemmige Tantum Ergo van Elbert Franssen gezon gen. Men vertrouwt, dat de heer Kessels in de toekomst op veler medewerking kan rekenen. De Werkloosheid. Het aantal werkloozen is weer gestegen en wel van 225 tot 229. Speeltuinvereeniging „Patrimonium". De speeltuinvereeniging Patrimonium heeft het plan op 17 September as. het gewone najaarsfeest te houden met een bloemencorso, dansen van meisjes enz. In den avond hoopt men een openluchtspel op te voeren. Als B. en W. toestemming geven, worden werkstukken der onschool- sche clubs verloot. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia Theodora, d. v. J. J. v. Roode en J. C. v. d. Voorn: Jacobus Pieter Maria, z. van W. van der Zwan en A. J. Meijer: Hendrik, z. van H. Kok en E. G. Jongkind. Overleden: E. de Wagt, vr. 1 jaar. Ondertrouwd: P. van de Werken en L. Koster; P. Korte en M. v. d. Jagt. Getrouwd: H. van Dongen en C. C. van Bakel; J. G. Vluit en J. M. Duivenvoorden. BUITENLANDSCH GEMENGD. ORDELINTEN ALS BRETELS. Het ministerie van oorlog te Londen schijnt indertijd vele kilometers ordelinten te hebben ingeslagen. Sinds de oorlog voorbij is, liggen deze linten vrijwel te ver gaan. Vandaar dat men de laatste jaren bezig is, ze op te ruimen. Aanvankelijk werd het lint verkocht met de bepaling, dat de kooper het zwart moest verven doch een paar jaar geleden is deze beper kende bepaling opgeheven. Het lint, dat ongeveer twee shilling en zes stuiver den meter gekost heeft, wordt voor een stuiver den meter verkocht. De koopers schijnen er echter ook niet goed raad mee te weten, en zoo kon het ge beuren dat men den laatsten tijd op de markt bretels en dergelijke intieme voor werpen zag vervaardigd van ordelint dat nog zijn oorspronkelijke kleuren droeg. Uit den aard der zaak is dit voor de oud-strijders en andere gedecoreerden een pijnlijk gezicht. De voorzitter van het Britsche legioen heeft dan ook reeds stap pen ondernomen bij het ministerie van oorlog om aan dit onwaardig gebruik van ordelinten een einde te maken. Dc Raadsvacature. De benoeming tot lid van den gemeente raad is door den heer J. van Deursen aangenomen. De vacature in den raad is dus eindelijk verruild. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: bruin lederen schoentje twee sleutels, zak mes ceintuur van een mantel, handschoen, mantelceintuur roode zakdoek, balk van een vrachtauto kerkboek, zweep gummi schoen. Het instituut voor Arbeidersontwikke ling a.fd. Hillegom, zal op 18 September een zomerfeest houden. De gemeente heeft een terrein bij de Nieuwe Haven daar voor beschikbaar gesteld. BET BLAD T00R KATWIJK ER 0HSTREKEH GEEFT RW ADVBRTEtmfcN EN ARONNEMENTEN or AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT KATWITK. Burgerlijke stand. Geboren: Pieter z. van C. Schaap en S. H. v. d. Mark: Anna, d. van R. v. Plas en L. v. Duij ven voorde; Cornelia, d. van C. v. d. Plas en L. v. Duijn; Jan. z. van P. de Best en J. v. Duijn; Jacob Cornelis, z. van A. v. d. Plas en L. v. d. Plas; Petronella, d. van C. v. Duijn en P. v. Rijn; Johanna Cornelia, d. van J. v. Beelen en A. v. Beelen; Maart je, d. van .W Ouwehand en J. v. Beelen. Overleden: Jacoba de Koning, 78 jaar wed. van A. Hogewoning: Gijsbert van Duijn, 52 jaar, echtg. van J. Parlevliet. Ondertrouwd: Jan Varkevisser en Adr:ana Guijt. Ondertrouwd: W. O. Brouwer en Th- E. Meerburg. NOORDWIJK AAN ZEE. Alhier gaf de muziekvereeniging „De Echo der Duinen" een concert, dat zooals gewoonlijk weer vele belangstellenden trok. OEGSTGEEST. Een Tuinbouwcursus. KATWIJK AAN ZEE. Directeur Postkantoor. Met ingang van 16 September is benoemd tot directeur van het Post- Jelegraaf- en Telefoonkantoor alhier de lieer Krijger, directeur van het Postkantoor te Mijdrecht. Het einde van het Badseizoen. Het badseizoen loopt nagenoeg ten einde. Zoo druk en fleurig het nog slechts eenige dagen geleden op het strand was, zoo eenzaam en doodsch is het er nu! Wanneer de Septemberavond ingetreden is. wordt een aanvang gemaakt met het weghalen van strandstoelen en tenten. Voor den afrit van het Waaigat waren deze gister avond alle reeds weggenomen. De meeste badgasten zijn vertrokken, maar een enkele nieuwe komt nog om deze maand van zijn late vacantie te kunnen genieten. Het ge tal badgasten dat hier dit seizoen ver toefde heeft reeds de 10.000 overschreden. GROOTE BRAND TE ALEXANDRIË. In een loods aan de haven te Alexandrië waarin 27.000 balen katoen waren opge slagen, is een ernstige brand uitgebroken. De brandweer bestreed gedurende vijf uur de vlammen en slaagde er in, de helft van den voorraad te behouden. De verbrande katoen, welke het eigen dom was van de regeering, had een waarde van 25.000 pond sterling. LEIDSCHENDAM. Aanrijding. Alhier had op de Delftschekade voor liet café Vreeken een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De vrachtauto van den limonadefabrikant P. Verlaan te Stompwijk had gelost voor het bovenver melde café en wilde zijn weg vervolgen toen van de rienting Voorburg een auto van den klomperfabrikant K. L. Vogels te Best (N.B.) naderde Deze laatste auto ge raakte klem tusschen de auto van Verlaan en de muur van een woonhuis en werd daardoor beschadigd. Politie maakte pro cesverbaal op LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Pronk en gezin, van Hil legom Wilhelminastraat 5; H. M Opdam- de Winter van Noordwijkerhout, Heere- weg 164; P. J. Fenstra van Roosendaal en Nispen .Heereweg, 462; Mej- M M. Tijssen, van 'sGravenhage Jlooversbroek 18. Vertrokken: Mej. H. J. Oostveen. naar Wassenaar; Mej. M. v. d. Bent, naar Noord- wijk; J. A. Blokker, naar Hoorn; J. v. d. Voort, naar St. Michiels-Gestel; W. v. d. Berk. naar Sassenheim; J. P. v. Zon, naar Rotterdam; Mej. 'E. v. Til, naar Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van A. A. v. d. Siide en van C. E. v. Wijngaanden; Anna Petro nella Margaretha d. van L. Weijers en N. v. Dam; Martinus Johannes Maria, v. van G. E. Bergman en C. M. v. d. Vlugt; Adriaan Jan, z. van Th. J. Kapel en G. Becker; Maria Theodora, d. van A. F. Schenk en G. H. v. Dijk; Wilhelmina Margaretha ri- van H. A." Akerboom en C. A. Staphorst; Jacobus Johannes, z. van ;H. N. Hogenboom en M. C. de Hollander. Ondertrouwd: M. P. v. Beek en J. G. Turk; K. Gort en J. J. de Leeuw. Aangehouden. In verband met het feit, dat in het gebouw van den R.K. Volksbond de lade werd geledigd zijn gearresteerd S. en R. en ter beschikking gesteld van de Justitie, De Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt thans 147. Raadsvergadering. De gemeenteraad vergadert Dinsdagavond om half acht. O.a. komt aan de orde een geldleening van ruim f. 90.000. Op het politiebureau is te bevragen een damesrijwiel merk Roepoet, dat on beheerd op straat is aangetroffen. De collecte voor het gedenkraam in de Nieuwe Kerk te Delft heeft f. 35.96 opgebracht In zijn jongste vergadering heeft het Bestuur der afd. Oegstgeest en Omstreken van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur besloten om een cursus te doen houden waarbij vakken als Plant kunde, Plantenziektelser, Bollencultuur, Scheikunde en Bemestingleer onderwezen worden en met het oog op de praktijk ock Groenteteelt en Algemeene Bloemen teelt, omdat wel veel tuinen anders zullen gebruikt worden en moeten worden dan voor bloembollen alleen. Het groote nut van zulke cursussen is in vorige jaren gebleken en het zou niet getuigen van goed inzicht indien jonge kweekers zich niet de gelegenheid ten nuite maakten om den wintertijd te besteden om verder te komen in hun vak. Steeds meer wordt van het gevraagd en nu kan een cursus allerlei gezichtspunten openen om zoo productief mogelijk te kweeken en i te leeren kweeken, wat gevraagd wordt en wat loonend is. Het is de beste manier om „zich zelf te helpen" en niet tijdelijk af te wachten. Aan het eind der cursus wordt een diploma uitgereikt, dat ook zijn waarde heeft. Men zie de advertentie in dit blad. De R.K. Harmonie „Triumph" zal Maandagavond een concert geven op het schoolplein van de O.L. School aan den Morsch. Tijdens de zangrepetitie aan den Hoogen Morschweg zijn nadeele van Maj. M. S. en den heer W. A. de J. een Uames- en een heerenrijwiel ontvreemd, welke rijwielen bij het repetitiegebouw stonden. o RITNSBURG. l>e Bloemenhandel. Het koele weer heeft eenige verandering teweeg gebracht in den bloemenhandel. Wel was de aanvoer nog tamelijk groot, vooral van Asters, Gladiolen en Dahlia's, doch het product was beter te verwerken dan met de warme dagen. De kwaliteit; van de Gladiolen gaat eenigszlns vermin deren en de vroege soorten als Halley brengen zeer weinig op, nl. f. 0,100,25 per 100. Latere soorten, waarvan de kwa liteit even beter is, gaan voor f. 0,35—0,60; Afrikanen brengen f. 0,10—0,17 op; Mont- bretia f. 0,07—0,15; Dahlia's f. 0,30—0,75; Pompon Dahlia's f. 0,25—0,35; Convilli 1. 0,30—0,70; Statice f. 2,00—5,00; Asters in diverse kleuren f. 0,150,25; Dwerg- asters f. 2,004,00 per 100 bos; Zinnia f. 0,35—0,70; Anjers f. 0,25—0,50; Godetia f. 0,500,80; Helianthus f. 0,500,90Tri- toma f. 3,00—3,40; Ascleptia f. 1,10—1,90; Auratum f. 4,80—5,40; Jap. Lelie's f. 7,10— 8,30; Rozen per bos van 20 stuks f. 0,08— 0,16. GEMEENTERAAD. De rekening 1931 - Benoemingen - Een verwarde discussie. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Alle leden waren tegenwoordig. De voorzitter opende de ver gadering met gebed; de notulen der laat ste vergadering werden ongewijzigd vast gesteld. Van den Minister van B. Z, is bericht ingekomen, dat in de kosten voor steun verlening, alsmede in die voor werkver schaffing tot 31 December a.s„ voor zoo ver deze geschieden volgens door hem goed gekeurde regeling, door het Rijk wordt bij gedragen voor 50 pCt, Namens B. en W. bood de voorzitter hier na aan de gemeente-rekening over 1931, met een totaal aan ontvangsten ad f. 170.969,33 en aan uitgaven ad f. 155.165,13 zoodat het batig slot bedraagt f. 15.804.13, te verminderen met een bedrag ad f.1167, wegens kosten van een gevoerde procedure, zoodat het zuiver batig slot bedraagt f. 14.637.13, terwijl de kapitaalsdienst een batig slot aanwijst van f. 6031.45. Besloten werd deze rekening in handen te stellen van een te benoemen commissie uit den Raad. Tevens werd aangeboden de gemeentebe- grooting voor 1933, aanwijzende in ont vangst- en uitgaaf f. 171.224,15, kapitaals dienst f20.430.80. Besloten werd deze be grooting ter visie te leggen. Eveneens de hierna aangeboden begroo tingen 1933 voor de verschillende bedrij ven: gas, electriciteit. grond en waterlei ding. Tot lid in de commissie tot het nazien der rekening van de bedrijven over 1931, wegens bedanken van den heer J. den Haan, werd benoemd de heer J. Oudshoorn. Tot leden van de commissie tot het na zien der gemeenterekening 1931 werden benoemd de heeren K, van Delft. G. van Delft en J. den Haan. Als lid van de Commissie van bijstand voor de gemeentebedrijven werden met bijna algemeene st. herkozen de aftreden de leden, de heeren dr. H. G. Jonker en G. van Delft. Alle gekozenen met uitzondering van dr. Jonker, die verzocht de benoeming eenige dagen in beraad te mogen houden, namen de benoeming aan. De voorzitter deed vervolgens mededeeling van een in gekomen schrijven van den Commissaris der Koningin der provincie, inzake het houden van cursussen voor politie-ambte- naren, waarna vervolgens B. en W. voor stelden, voor dezen cursus f. 25, beschik baar te stellen, welk voorstel z.h.s. werd aangenomen. De vaststelling verordening eischen van benoembaarheid en bezoldiging gemeente veldwachters. werd op voorstel van B. en W. van de agenda afgevoerd, omdat de desbetreffende stukken, na daarin aange brachte wijziging ter kennisneming aan de vakvereeniging gezonden zijn. Volgens voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten tot nadere vaststelling van de ge meenterekening 1931. na eenige wijziging daarin aangebracht naar aanleiding van door het Verificatiebureau gemaakte op merkingen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den Minister van B. Z. stel len B. en W. voor, een bedrag ad 3 1/3 ct. per inwoner ter beschikking van het Cri siscomité te stellen voor extra hulp aan werklooze ondersteunde arbeiders voor kleeding. schoeiseLen beddegoed. Uit de HEDEN: Jeruël: Bidstond te 8 uur na^ Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 en 6'/» uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst, uur voorm. en 7 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 o „Als je maai' Pech hebt". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30 City-Theater Haarlemmstr.. 8 „Haitang". Zaterdag n.m. 2 uur Zondag nu. en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8 t», „Ein toller Einfall". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 m dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. 8 us „Liebeskommando". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 ai dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Hooglandsche Kerk: Wijdingssairj Leidsche Chr. Oranjever., 8 uur r. De avond-, nacht- én Zondagdit apotheken word van Maandag 2S met Zondag 4 Sept. a.s. waargenom de apotheken: G. H. Blanken, Hou; 171, Telef 502 en D. J. v. Driesum, Telef. 406. De geneeskundige Zondagsdienst den wordt van Zaterdagavond 8 Maandagmorgen 8 uur waarg door de doctoren van Bockel, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze diens genomen door dr.Hugen holtz, Te! door den voorzitter gegeven toe blijkt, dat de kosten ongeveer f. 15( gen, terwijl het Nationaal Crisiscol zelfde som bijdraagt. Tot het bekor deze extra hulp moeten georgan zich wenden tot hun vakvereem ongeorganiseerden tot het Crisisco Uit het schrijven van den Ministi dat de voorkeur wordt gegeven aai ling van een sub-commissie. Na toelichting werd het voorstel en W. z.h.s. aangenomen. Ingekomen is een verzoek om f. sidie van de Gew. Landstormcomm Holland West. B. en W. deelden mede. dat vo! laatste begrooting de plaatselijk stormcommissie een subsidie gei f. 75. doch waar inkrimpen noodig den zij geen vrijheid thans ook westelijke commissie subsidie toe nen, waarom zij voorstellen op 1 zoek afwijzend te beschikken. Z.h.s. aangenomen. Een voorstel van B. en W. om gi beschrikken op een adres van het van de Chr. H.B.S. te Leiden om i sidie ad f. 215.97, voor 5 leerlingen gemeente, die in 1930 deze H.B.S. ten, wordt z.h.s. aangenomen. B. en W. stellen voor, de zeker ling van den administrateur van drijven te verhoogen met f.2000. grondbedrijf en te brengen op f. stellen door de Ver. van tot Ze stelling verplichte ambtenaren Haag. Ook dit voorstel wordt z.t genomen. De voorzitter vraagt als secretar tot afwezigheid uit de gemeente 1 20 September a.s. Op voorstel van i werd op dit verzoek, z.h.s., gun schikt. Van den heer J. Schopeveld Dz gekomen een verzoek hem in koe staan een perceeltje bouwgrond tei van 10 M„ in de Burgemeester Mi straat. Op hun voorstel worden B. en machtigd. op de bestaande voor en tegen een prijs van f3.75 per gevraagden grond te verkoopen. Aan het eind der vergadering i heer Van der Gugten gelegenheid gen ontvangen tot het maken van merking. De voorzitter maakt daartegen omdat dan 24 uur te voren schrift! verzoek daartoe moest zijn gedaa: wil de beslissing aan de vergaderir laten. Een verwarde discussie ontstaat al of niet noodige of wenschelijke i waarbij ook zijdelings blijkt, dat de king betreft een eventueele schors het raadslid, den heer G. van Dut gevolg van de besprekingen is ecn' de heer Van der Gugten zijn vers trekt. Teneinde onjuiste gedachten raadsleden, die niet weten wat 1 wordt, en bij het aanwezige publi« nemen, acht de voorzitter hot cc» wenscht. de zaak volledig te bfi en vraagt hij toestemrrimg daa.it te gaan. Alvorens tot stemming hiervoor gaaa vraagt de heer Kralt. of het doeling is, de vraag te stellen raadslid in een woning van de 'J- mag wonen, antwoordt de voorzin vestigend De heer Kralt zal directe behandeling stemmen on: meeste leden niet zonder de B"ns; bereiding hun meening zullen - zeggen. Het verzoek van den voorn" hierna met 6 tegen 5 stemmen vtr' Volgde sluiting. Loop der Bevolking. Gevestigd: Neeltje Star zonde' Heerenweg 2, van Leiden, 8jP®L 2: Joh. Bongers. dienstb., Vliet jt' p van Leiden, Lijsterstraat 22: Stijn, electricien, Dubbelebuun Valkenburg Valkenburgerweg f-\ f, en echtgen., mandenmaker, ^"e Leiden. Clarasteeg 17. Vertrokken: Janke ly roep naar 'sGravenhage, SyP1 Joh. Martijn en gezin, slagen Garenmarkt 32: P. van Iters"®; g naar Katwijk Tarbotstraat 8: pjf zonder beroep, naar Noordw> 34: IJ. H. Swart en gezin, bloe®*,, naar Woensel, Asmiliestraa' Mooy landarbeider, naar Val»" Rijnstroomlaan 19: Job Gen v man, naar Noordwijk, Pickesn2 De Geref. Kerk ontving 100 voor de nieuwe kerk.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6