„DE ZIJL" ONDERLINGE WEDSTRIJDEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 31 August^ SPORT. NA AFLOOP POLOWEDSTRIJD AGENDA. ZWEMMEN. ZWEMTOCHT NOORDWLJK-ZANDVOORT Gisteren werd door F. Vester (Dolfijn) en N. Kroese (A. Z. 1870) 't traject Noord- wljk-Zandvoort gezwommen. De afstand bedraagt 17 K.M. en werd door beide af gelegd ln 4 uur 30 minuten. De begeleiding was ln handen van de Noordwijksche red dingsbrigade onder leiding van dr. Herma- nldes. De boot werd gestuurd door den stuurman Jo Bent. Als controleur fungeer de Jan van Kan Jr., de zoon van den be kenden Noordwljkschen redder. Door dc zwemmers werden uitsluitend wat klontjes en bananen gebruikt. De oogen van de belde zwemmers hadden nogal te lijden van het zoute water. Belden bleken na onderzoek bij aankomst geheel fit te zijn. Zij werden door een groot aantal badgas ten verwelkomd. Eerstdaags zullen zij zamen een zwemtocht van Scheveningen naar Noordwijk ondernemen. RECLAME. Zwem- en Polovereeniging op Donderdag I September 's avonds 7 uur voor aspiranten en Politie. De inrichting is voor het publiek na 6 uur gesloten. Entrée 10 cent. 5305 ROEIEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN De inschrijvingen voor de Europeesche roelkamploenschappen, die te Belgrado gehouden zullen worden, luiden: Vier met stuurman: België, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Nederland, Spanje, Cechoslovakije, Hongarije, Joegoslavië, Polen, Roemenië en Denemarken. Twee zonder stuurman: België, Italië, Zwitserland, Hongarije en Joegoslavië. Skiff: België (Mongé), Frankrijk (Saü- rin), Italië (Mariani), Zwitserland (Stu- dach). Cechoslovakije (Jlrl), Hongarije iDr. Kauzer), Joegoslavië, Polen (Verey Wlodek) en Roemenië (Cserhaty). Twee met stuurman: België, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Nederland, Joegoslavië en Polen. Vier zonder stuurman: België, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Nederland, Hongarije en Joegoslavië. Double Scull: België, Italië, Hongarije, Joegoslavië en Polen, Acht: België, Frankrijk, Zwitserland, Nederland. Cechoslovakije, Hongarije, Joegoslavië en Polen. Tel. KANOSPORT. EEN MOOIE PRESTATIE. De heer Frans Funke te Katwijk a. Zee maakte een ringtocht per kano van Kat wijk a. Zee naar Leiden, verder Delft, Rot terdam. door den Waterweg naar Hoek v. Holland en over zee terug. ATHLETIEK. AFSTANDSMARSCH E. D. O. Door de heeren Gebrs. L. F. en A. van Beek en een 3-tal leden van de Chr. Jon gelingsver. „D.O.S." (Alphen) werd met goed gevolg deelgenomen aan de door de Chr. sportver. „E D.O." te Utrecht georga niseerde 45 K.M. afstandsmarsch. Wegens het foutief loopen van het hoofdpeleton werd echter geen 45 doch 55 K.M. geloo- pen. Aan genoemde heeren werd voor hun prestatle's een herlnneringsmedallle toege kend. o VOETBAL. L.P.S.V.-COMB.LUGDUNUM-COMB. De Lugdunum-veteranen waren gister avond niet verschenen voor den wedstrijd tegen L.P.S.V. Er is toen een andere Lug- dunum-combinatie gevormd, die met rust met 31 de leiding had en met 61 won. OM DEN TRIANON-BEKER. Vrijdagavond te kwart voor zeven, speelt voor den Trlanon-Bekcr LP.S.V. I tegen Belastingambtenaren. De stand is: gesp gew.verl.pnt. Scheidsrechters 2 2—4 Post 2 2 Belasting l 10 Politie 0 0 o JÜBILEUMWEDSTRIJDEN A. T. O. D. A. L. heeft voor dit tournooi met 30 gewonnen van Tramboys. A.T.O.—Tramboys gaat hedenavond niet door doch is vastgesteld op Vrijdagavond te 7 uur. Morgenavond wordt te 7 uur gespeeld: LD,DAL. N.R.M. I—6e R.V.A. Morgenavond te 6.30 uur wordt een wedstrijd gespeeld tusschen N.RM. I en 6e R.VJV. I op het terrein der N.R.M aan den Haagweg. BOSKOOFSCIIE BOYS IN DUITSCHLAND Te Wesel (Duitschland) heeft een wed strijd plaats gehad tusschen „Turn- und Spielverein (Wesel) en .Boskoopsche Boys" met resultaat dat eerstgenoemde club won met 71. DESKUNDIGE-BIJZITTER CRISISPACHTZAKEN. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot des- kundige-bljzitter ln de Kamer van Crisis pachtzaken van het Kantongerecht te Alphen aan den Rijn de heeren: 1. L. van Leeuwen, aldaar. Aarkanaal, en tot zijn plaatsvervangers: a. C. van Muiswinkel, Zwammerdam, en b. A. P. Uyterwaal, Ter Aar; 2. Ant. van Egmond, Koudekerk aan den Rijn. en tot zijn plaatsvervangers: a. M. A .Hoogendljk, Lust in Vrede, Zwam merdam, en b. S. A. van Swieten, Ter Aar. o ALPHEN. Een geldleening van f. 200.000. B. en W. schrijven hieromtrent het aan gaan vgn een geldleening ad. f. 200.000 aan den raad. Door het uitvoeren van eenlge werken, door werkloozen o.a. het aanleggen van den Buitenweg en van een begraafplaats, alsmede door het vernieu wen van een tweetal bruggen, het bestra ten van de Gaslaan en het verbeteren van de speelplaats bij de openbare scho len aan de Oudshoornscheweg, welke wer ken uit den kapltaaldienst moeten worden betaald, ls het noodlg dat een geldleening wordt aangegaan. De hierbedoelde kapi taalsuitgaven beloopen rond f. 41.000. Voorts ls het noodig om aan de Water- en Llchtbedrijven bedrijfskapitaal te ver strekken voor uitbreidingen, welke in den laatsten tijd hebben plaats gehad en die tot nog toe uit de kas- en reservegelden zijn gefinancierd; n.l. voor de Gasfabriek f. 88.000; het electriclteitsbedrijf f. 53.000 en de Waterleiding f. 18.000. Ook hiervoor zal een leening gesloten moeten worden. In totaal is alzoo noodlg f. 200.000. De directie van de Pensioenfondsen voor de Koloniale Landsdienaren en de locale ambtenaren te 's-Gravenhage is bereid, behoudens de vereischte goedkeu ringen, genoemd bedrag aan de gemeente terleen te verstrekken voor den duur van 25 jaar, tegen een rente van 5 5/8 pet. bij parlkoers. De aflossing zal geschieden in gelljdelijke termijnen van f.8000 voor het eerst in 1933. De gemeente zal het recht hebben om ten allen tijde meer af te los sen dan het hiervoren genoemde bedrag, dan wel de leening in haar geheel af te lossen, mits daarvoor een vergoeding wordt verleend van 1 pet. van het extra af te lossen bedrag. B. en W. stellen den raad voor tot het aangaan van deze geld leening op de hiervoren genoemde voor waarden. LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN- ZWALUWEN 3—2. De alhier gisteren op hèt Leidsche Boys terrein gespeelde wedstrijd Bakkersgezel len tegen een toerelftal van de Zwaluwen ls in een 32 overwinning (ruststand 21) voor de Bakkersgezellen geëindigd. De heer E. v. d. Blom leidde dezen wed strijd tot Ieders genoegen. WEDSTRIJD TE ZEVENHOVEN. Te Zevenhoven speelde Z.V.V. 'n vriend- schappelljkeri wedstrijd tegen 't vierde elf tal van Adolf Kolping van Langeraar. Kol- ping moest met een 21 nederlaag naar huls o SCHERMEN. BEGRAFENIS KAPITEIN WYNOLDI DANIELS. Groot was de belangstelling toen gister middag het stoffelijk overschot van wijlen kapitein H. J. H. Wynoldi Daniëls in het familiegraf op de algemeene begraafplaats te Zutphen is bijgezet. Onder de aanwezigen waren vele offi cieren van de landmacht voornamelijk der genie, waarbij een deputatie van het regi ment genietroepen. Toen de baar grafwaarts werd gedragen fungeerden vier officieren als sllppendra- gers. Nadat de kist in de grafkelder was neergelaten werd allereerst het woord ge voerd door kapitein Schukking. daarna door maj. H. L. van Looyen als vertegen woordiger van den inspecteur der genie. Vervolgens sprak een vertegenwoordiger van de Kon. Ned. Officieren Schermbond, een vertegenwoordiger van de Kon. Ned. Amateur Schermbond, kapt. J. L. Doorn bos. Een broeder van den overledene dankte. (Hbld.) o WIELRENNEN. HULDIGING VAN EGMOND. Naar w" vernemen zal Prins Hendrik op 8 Sept. a.s. tegenwoordig zijn in het Sta dion te Amsterdam bij de huldiging van den Olympischen kampioen J. J. van Eg- mond. (Hbld.) o MOTORSPORT. INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Men meldt uit Merano d.d. 29 Aug.: Heden is onder schitterende weersom- omstandigheden de eerste étappe van de Internationale motorzesdaagsche gereden. De route over Gióvo en Gardenopas viel mede. Uitgevallen zijn reeds Bassanise op Rex Acme (Zwitserland). Saunders op Nor ton (Engeland), Mitchell op Matchless (Engeland) en Ruttchen op N. S. U. Duitschland) De Zwitser Bassanise kwam bij Gardena- pas te slippen en stortte in een ravijn. Met gebroken been en hoofdwonden werd hij in het ziekenhuis te Merano opgenomen. Zijn motor werd totaal vernield. De volgende rijders liepen schaafwonden op: Koch op Braga (Tsj.-Slowaklje) 1; Derks op Hardie (Duitschland) 2; Wider op Matchless (Zwitserland) 9; Clementl op Mas (Italië) 13: Kehoe op Douglas (Enge land) 25; Polak op Premier (Tsj.-SIowa- kije) 109. De trophy-teams zijn alle nog zonder strafpunten. terwijl voor de vaze-teams Tsjecho-Slowakije B en Duitschland B strafpunten hebben opgeloopen. Bij de merken-teams heeft het Douglas- team 26 en het Ardie-team B 2 strafpun ten. Het NB.U -team ls uitgevallen. Alle deelnemende Nederlanders zijn zon der strafpunten gebleven. Nortler reed op Viovopas tegen een auto. doch deze aanrijding was gelukkig niet ernstig zoodat hij terstond weer door kon rijden. Hamersveld slipte op Gardenapis, waardoor hij een motordefect kreeg, dat hij tijdelijk kon repareeren. Aanvrage gelden voor de Bijiondere Lagere School. Van het bestuur van de vereeniging „Scholen met den Bijbel" alhier, kwam bü den raad een aanvrage in, om gelden be schikbaar te stellen voor het veranderen van 46 schoolbanken van de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aan de Hooftstraat, zulks overeenkomstig de be palingen van de artikelen 72 en volgende der Lageronderwljswet 1920. Deze ver andering is noodig wegens de foutieve constructie van het aantal banken. De aanvrage voldoet geheel aan de bepaling van art. 73 van meergenoemde wet en op dien grond moet medewerking worden verleend. Dientengevolge geven B. en W. den raad in overweging de gevraagde medewerking te verleenen. De kosten van een en ander beloopen het bedrag van hoogstens f.270. Raadsagenda. Morgenavond te 7 uur zal de raad onzer gemeente in openbare vergadering bijeen komen. De agenda luidt als volgt; 1. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van gelden, krachtens art. 72 der Lager-Onderwijswet 1920 aan het bestuur der bijzondere lagere school Hooftstraat, voor het veranderen van schoolbanken. 2. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening groot f. 200.000. 3. Aanwijzing van 3 leden uit den Raad, die zitting zullen nemen in de Commissie voor georganiseerd overleg. Inbraak. Des nachts hebben ongewenschte be zoekers getracht hun slag te slaan ten kantore van de N.V. Ned. Asphaltfabriek aan de Prins-Hendrikstraat alhier. Door het verbreken van een ruit heeft men zich den toegang verschaft. Verschillende kas ten werden opengebroken zoomede laden en schrijfbureaux terwijl bovendien tever geefs werd getracht de deur van 'n brand vrije kluis te openen. Tot zoo ver kon worden nagegaan, werd niets vermist. Ver volgens werd nog een bezoek gebracht aan de bierbottelarij van den heer Pl. waar eveneens niets wordt vermist. Om trent de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. Door A. H. werd bij de politie aan gifte gedaan van de vermissing of ont vreemding van zijn heerenrijwiel dat hij eenlgen tijd onbeheerd had laten staan in de omgeving van de fabriek van H. in de Julianastraat. o BOSKOOP. Zondagsdienst Doktoren. Voor Zondag i September zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. Openlucht-concert. Naar wij vernemen zal de harmonie „Excelsior" op Dinsdag 6 September een concert geven op het Raadhuisplein. In verband met het vertrek van den heer W. P. C. v. Bendegom, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier naar Den Haag, is de heer G. C. Mulder, com mies ten postkantore alhier, tijdelijk met de waarneming belast. Door de rijkspolitie zijn twee per sonen uit deze gemeente op heeterdaad betrapt, toen zij in het nachtelijk uur bezig waren met het kalken van commu nistische opschriften op verschillende eigendommen. Proces-verbaal is opgemaakt. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: E. J. Koolhaas 25 j. en C. D. Treur 24 j. Overleden: Cornelia van Scherpenzeel weduwe van H. Swier 73 j. Dc Werkloosheid. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling staan als werkzoekende ingeschreven 6 landarbeiders, 2 bouwvakarbeiders, 2 scheepmakers en 2 schippers. De Burgemeester dezer gemeente is van zijn verlof terug en heeft zijn ambts bezigheden weder hervat. o NIEUWVEEN. De heer J. Vossepoel alhier, is te Haarlem geslaagd voor het examen Hoofdacte L.O. RITNSATERWOUDE. De Werkloosheid. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling stonden als werkzoekenden Ingeschreven 3 landarbeiders. o TER-AAR GEMEENTERAAD. Betegeling schoolplein - Vleeschkeuring Politiecursussen - Brandweer - Onder stand aan behoeftige tuinders en arbeiders - Verhooging opcenten. Onder voorzitterschap van den Burge meester Jhr. K. W. L. de Muralt, ver gaderde de Raad dezer gemeente in vol tallige zitting. Na opening met ambtsgebed en lezing der notulen kwamen in behandeling in gekomen stukken w.o. een verzoek van de R.K. en Chr. Landarbeidersbonden tot wederinvoering der steunregeling voor werklooze land- en tuinbouwarbeiders. Aan gehouden. Een adres van de begrafenisonderneming vragende meerder politietoezicht bij be grafenissen op de nieuwe Algemeene Be graafplaats. Na bespreking beloofde de voorzitter indien eenigszins mogelijk voor toezicht te zullen zorg dragen. Een verzoek van de Oudercommissie der O.L. School om alsnog over te gaan tot het betegelen van de speelplaats dier school Na discussie besloot de raad met 7—4 stemmen tot betegelen over te gaan. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan van de goedkeuring der begrooting 1932 door Ged. Staten, waarbij dit ooilege de opmerking maakte dat geen termen waren gevonden om de kantoorhuur van den gemeenteontvanger te verlagen. De voorzitter deelde mede dat B. en W. een bedrag van f. 1000 noodlg achtten om de brandbluschmiddelen, meer speciaal de slangen, te vernieuwen en aan te vullen. Er ontspon zich een discussie over een eventueele bijdrage van de Onderlinge Brandverzekering, waaromtrent echter nog geenerlei zekerheid bleek te bestaan. Hierna stond de Raad met alg. st. een crediet van f.1000 toe, waarbij de heer Hendrikse aandrong op spoedige uitvoering van de noodige verbeteringen. Op grond van een daartoe strekkend verzoek van den Rijksveldwachter alhier stelden B. en W. voor om diens woning van gemeentewege telefonisch te verbinden teneinde het mogelijk te maken dat de veldwachters ln de verschillende hoeken der gemeente elkaar in voorkomende gevallen gemakkelijk kunnen bereiken. Met alg. st. besloot de raad om een telefoon en zoo mogelijk doorverbinding te doen aanbrengen. Vervolgens kwam ter sprake het weder- inhuren der 3 noodslachtplaatsen. B. en W. stelden voor om inplaats van f. 100 per noodslachtplaats en per jaar zoo mogelijk te contracteeren op f. 50 per jaar. De heer Post merkte op dat één noodslachtplaats wel voldoendezou zijn terwijl de heer Kroon de drie noodslachtplaatsen wilde handhaven, doch voorstelde om f. 30 per jaar huur te geven. Tenslotte nam de Raad het voorstel van B. en W. aan, evenals een wijziging in het, destijds met de Thermochemische Fabrieken gesloten contract, waardoor voor de vernietiging van het afgekeurde vleesch jaarlijksch f. 120 zal moeten worden be taald. Hierna kwam opnieuw Ier sprake even tueele regeling van de invoerkeuring op vleesch. De voorzitter zette uiteen dat een af- gevaardigde van Ged. Staten namens dat ollege het nut van de keuring op in gevoerd vleesch was komen bepleiten. Bovendien hadden de andere 3 gemeenten (Zevenhoven, Nieuwveen en Nieuwkoop) reeds besloten tot instelling eener invoer keuring. B. en W. achten het in het belang van de gemeente dat een en ander alsnog wordt geregeld daar anders vermoedelijk Ged. Staten zullen ingrijpen. De heer v. d. Weijden meende dat Ged. Staten niet „de stok achter de deur" waren, doch dat de keuringsveearts Karse- meijer hier de drijfveer is. De heeren de Boer, van Vliet, Post en Hoogervorst vonden deze maatregel over bodig en meenden dat de slagers zelf wel zouden uitkijken dat van elders ont vangen vleesch in verschen staat verkeerde, terwijl de heer Kroon voldoende controle aanwezig achtte, doordat de keurmeesters steeds vrijen toegang tot de slachtplaatsen hebben. Nadat de voorzitter het den plicht van den keuringsdienst had genoemd om te waken voor de volksgezondheid verwierp de Raad met groote meerderheid het voor stel van B. en W. De legesverordening, die is goedgekeurd tot 31 Dec. 1932 moet ter vaststelling op nieuw worden ingezonden aan Ged. Staten, waartoe de Raad op voorstel van B. en W„ na eenige redactiewijzigingen besloot. Volgde vaststelling verordening op het agentschap der arbeidsbemiddeling. Een schrijven van den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, waarin de Raad wordt uitgenoodigd f. 25 per deelnemer be schikbaar te stellen voor in te stellen politie-cursussen ontlokte eenige bespreking. B. en W. stelden voor om f. 50 subsidie voor de 2 veldwachters te verleenen, onder intrekking van de subsidie aan de Politie school te Hilversum en aan de afd. Gem. Veldwachters van den Algem. Nederl. Politiebond. Waar hierdoor f. 40 kon worden uitgespaard behoefde slechts f. 10 meer voor de door den Comm. der Koningin ge- wenschte cursussen te worden uitgetrokken. Na discussie en ondanks verdediging door den voorzitter sprak de raad zich echter in meerderheid tegen deze post uit. Vervolgens stelden B. en W. voor om het aflossingspercentage van door tuin ders, onder gemeentelijke garantie opge nomen voorschotten te verlagen tot 10 pet., waartoe ook Ged. Staten genegen zijn: onder voorwaarde dat de voorschotnemers zich niet aan de veiling onttrekken vóór het geheele voorschot is afgelost. Goed gekeurd. Het aangeboden verslag van het Elect. Bedrijf passeerde den hamer. Voor het nazien van de hierop aange boden gemeenterekening, dienst 1931 wees de Raad aan de heeren P. Hoogervorst, J. v. Vliet en M. v. d. Weijden. Eveneens boden B. en W. den Raad aan de gemeentebegrooting voor den dienst 1933. onder mededeeling dat het batig saldo over den dienst 1931 plm. f. 12.000 bedraagt wat B. en W. voornemens zijn te verdeclen over de diensten 1932 en 1933. Hierna kwamen aan de orde eenige be- grootingswijzigingen dienst 1932 o.a. ver hooging van de posten: steun aan werk loozen met f. 2300, kosten brandweermate- riaal met f. 1000, ondersteuning behoeftigen met f. 2500 .kosten brandblussching met f. 350 enz. In het bijzonder over de twee laatste posten ontstond een breedvoerige bespre- king. Verschillende leden (v. d. Weijden Hen drikse en v. d. Hoorn) spraken als hun meening uit dat van de zijde der Brand weer onvoldoende controle gehouden tvas op de onlangs bij den landbouwer V. ver brandde hooiberg. Volgens den heer v. d. Weijden had deze hooiberg reeds dagen lang tevoren een veel te hooge temperatuur en had dan ook toen reeds moeten worden uitgehaald. Weth. v. d. Hoorn zeide dat de Hoofd brandmeester de hem gegeven instructies niet was nagekomen. De voorzitter meende dat de Hoofdbrandmeester voldoende ac tiviteit had betoond doch vergissingen blijven mogelijk. Óp aandrang van verschillende leden werd tenslotte door B. en W. dc toezegging gedaan dat zoo mogelijk in het vervolg een deskundige met het peilen zal worden belast. De heer Post walde in verband met den noodtoestand waarin vele tuinders ver- keeren de post steun aan behoeftigen met f. 5000 verhoogen, waarop de heer v. d. Weijden mededeelde dat vanwege het R.K. Armbestuur geen onderstand aan de tuin ders zal worden gegeven. De voorzitter deelde mede dat voor be hoeftige tuinders slechts denzelfden wee openstaat als voor andere behoeftigen n.l. zich te wenden tot hun kerkelijke arm besturen of tot het Burgerlijk Armbestuur. Van Rijkszorg kan op dit punt geen sprake zijn. Wel is spr. op de Departementen van Binnenl. Zaken en Landbouw mede gedeeld dat overwogen wordt om bedrijfs steun aan de tuinders te verleenen. Er ligt aldus spr. een regeling klaar die echter nog door de beide Kamers moet worden gesanctioneerd. Waarschijnlijk komt deze Woensdag. Jeruël: Samenkomst te Sum, Stadszaal (groote zaal): Ver. „Koninginnedag", 8 uur BIOSCOPEN. Casino-BioscooD Hoogewocrd „De Weg der Wraak". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur g City-Theater Haarlemmstr. 8 „Gigolo". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag t, en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8 „Spaansche Vlieg". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat 8 „Ein Lied, Ein Kuss, Ein Mad-' Woensdag en Zaterdag n.m. 2 dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Hooglandsche Kerk: Wijdingssa Leidsche Chr. Oranjever., 8 uur DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve kunde: Consultatiebureau voor kinderen. Halftwee tot 3 uur ting tegen dlphterie 45 uur Donderdags: Inst. v. Praeven neeskunde. Consultatiebureau v holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondag' apotheken word van Maandag 28 met Zondag 4 Sept. a.s. waargeno de apothekenG. H. Blanken, H' 171, Telef 502 en D. J. v. Driesum, Telef. 406. regeling, die het den tuinders zal maken om hun bedrijven voort spoedig af. Ook voor de gedupeerde bollen deze gemeente is steun te verwa. De heer Post handhaafde zijn om de post armenzorg met f.5000 hoogen. De voorzitter achtte het geen om. indien zulks noodig mocht blijk de post opnieuw te verhoogen op een vraag van den heer Post dat de steunnormen moeilijk booger worden gesteld dan de voor de geldende regeling aangeeft. Aan f1 Jing wordt door het Rijk 50 pet. dragen. De heer Kroon achtte het stamt B. en W. volkomen juist, terwijl v. Vliet deze aangelegenheid aan wilde overlaten, hoewel spr. vera in afwachting van de Rijksrege goed mogelijk te steunen in daa bare gevallen. Weth. v. d. Hoorn vond het dat de heer Post zich op een va had uitgelaten in den geest dat de gemeente maar over den ko' gaan. Spr. wilde zoo lang mogel standig blijven aangezien noo' gemeenten vrijwel onder curateeic Rijk komen. Verschillende leden hiermede in. Nadat de voorzitter nog had dat B. en W. grondig onderzoete of aanvragers wel voor steun in aas komen verwierp de raad het voors en nam de door B. en W. voo" begrootingswijzigingen aan. Thans volgde behandeling van agenda, waarop allereerst voork» voorstel van B. en W. om de o op de personeele belasting te van 70 op 140 en om op de V belasting 50 opcenten te gaan b( Nadat de heer v. d. Weijden oe had uitgesproken dat de eigendo dus te zwaar belast wordt, nam rtit voorstel met alg. stemmen toelichting van den voorzitter dat uitgaven nu eenmaal meerdere on vragen. Tenslotte werd na eenige d besloten om de steunregeling voor looze land- en tuinarbeiders op 1 a.s. wederom in werking te doen Op het door den heer Apeld" B. en W. gedane verzoek om keeringen van georganiseerden h stellen dan aan ongeorganiser woordde de voorzitter dat zulks n:f' lijk was, omdat het tot 1 Dec. a onder dezelfde regeling vallen. Na rondvraag werd de verg3 middernacht door de voorzitter s Bijeenkomst Chr. Oranjevereen De Chr. Oranjever. alhier bef# avond tegen half negen een H belegd in de Ned. Herv. Kerk. Al' zal optreden ds. Thomas, Gerei. te Leiden, terwijl medewerking "'Jj leend door de Chr. Zangver. ..u> Heere". ZWAMMERDAM. Het electriciteitsbcdrijl' Aan liet jaarverslag over 1D31 Electriciteitsbedrijf der gemeen^ a, d. Rijn ontleenen wij, dat op 1 het aantal aansluitingen alhier W terwijl het aantal verbruikers op 1931, 242 was. Een vermeerdering - 52 of 211/2 pet. Het stroomverbruik bedroeg merdam gedurende het jaar 1*' voor verlichting 43526 6 K"*. straatverlichting 6288.4 K.W.U.: tract-afnemers 91358 K.W.U.:j kracht 5878.6 K.W. Totaal 147W Per licht verbruiker bedroegd1 deld stroomverbruik 167 K.W.u» Voor de straatverlichting N i gesloten 67 lantaarns, waary.^^ lantaarns, 17 voor volle verhei - voor halve verlichting. Gevondeneen dames b inhoud in hoofdzaak oorrespo lichtingen ter gemeente-secreta De in de Ned. Hen- gehouden collecte ten bate o zending heeft opgebracht f. 49.28. - Mej. J. J. Bax alhier. A» tot onderwijzeres aan de n. Bodegraven (Meije).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6