LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 16 AugustJ SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. KUNST EN LETTEREN. AGENDA. WATERPOLO. L.Z.C. V—D.Z.C. I 0—4. Gisteravond speelde in de zweminrich ting aan den Hoogen-Rijndijk L.Z.C. V tegen D.Z.C. I. Onmiddellijk na den aanvang zwemt D.Z.C. goed op en doelpunt 01. Daarna valt L.Z.C. aan, maar zij kan door slecht schieten niet tot doelpunten komen. D.Z.C. doet het beter en bij een verkeer de opstelling maakt D.Z.C. er 02 van. Nog voor de rust vergroot D.Z.C. den voorsprong 03. Na rust is het spel iets meer verdeeld. D.Z.C. verdedigt forscher, waardoor goede kansen verloren gaan. D Z.C. scoort na rust het eerst 04. Wegens te vroeg wegzwemmen moet een D.Z.C. speler het water verlaten. On danks het feit dat zij met 7 tegen 6 speelt kan L.Z.C. niet doelpunten. De wedstrijd werd gespeeld voor de pro motie Haagsche Zwembond. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. In den gisteravond in het Alphen's zwembad gespeelden wedstrijd A.Z.C. II— L.Z.C. IV bleken de ploegen die ieder met 6 man speelden, goed tegen elkaar opge wassen. De rust trad in met blanco stand. Na de rust kwam L.Z.C. meer opzetten, terwijl A.Z.C. met haar aanvallen en goed gerichte schoten van Bonte beslist pech had. Reeds spoedig wist de rechtsvoor van L.Z.C. zijn club met een prachtig schot de leiding te geven. Twee goede schoten van Bonte kwamen tegen de lat zoodat de ge lijkmaker uitbleef, terwijl ook L.Z.C. niet meer wist te scoren en aldus onveranderd het einde kwam met een kleine overwin ning voor de Sleutelstadbewoners. Daarna speelde A.Z.C. I tegen L.Z C. II. Ook in dezen vriendschappelijk gespeelden wedstrijd wisten de Leidenaren als over winnaars uit het strijdperk te treden. Wat snelheid betreft, waren beide ploegen vrij gelijk, doch technisch bleek A.Z. niet tegen haar gasten opgewassen. Zoodra de scheidsrechter heeft laten beginnen ondernemen belde ploegen eenige aanvallen, waarbij de gastheeren door Thim het eerst schieten, welk schot echter naast gaat. Een pracht schot, geheel uit het midden, van Jongeleen weet de L.Z.C.- keeper keurig te houden. Een daarop vol gende vrije worp voor L.Z.C. levert geen resultaat op. Als dan de rechtsvoor van L.Z.C. het leder te pakken krijgt, weet hij fraai te scoren, waarmede hij zijn club de leiding geeft. 0—1. Twee corners voor A.Z.C. worden om hals gebracht. Uit een scher mutseling voor het doel der gastheeren ont staat het 2e doelpunt, 02, met welken stand de rust aanbreekt. Na de rust weet L.Z.C. dan achtereenvolgens de score nog op te voeren tot 07. Eenige goed gerichte schoten zoowel van Thim als Raaphorst gaan naast of weet de Leidsche keeper te stoppen. ZEILEN. WEDSTRIJDEN SNEEKER ZEILCLUB. Bij de wedstrijden der Sneeker Zeilclub werd in de Regenboogklasse de volgende einduitslag verkregen: le prijs Snoepje, stuurman H. Nathan, Amsterdam; 2e prijs Waterrot van S. Kui pers, Sneek; 3e prijs Dolfijn, Synd. Vrolijk, stuurman G. S, Hofstra, Sneek; 4e prijs De Leede III van W. Z. v. d. Meij, Leiden. ATHLETIEK. 45 K.M.-MAKSCH JAN PASTOORS. Eergisteren hebben deelgenomen aan den afstandsmarsch Jan Pastoors te Haar lem de heeren J. Keuning, Joh. Ph. v. d. Bosch, J. Klootwijk, W. Waardenburg en B. van Maanen. Zij kregen allen de bron zen herinneringsmedaille. LAWN-TENNIS. INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Bij de beslissingen der internationale tenniswedstrijden, die Zondagmiddag te Hamburg werden gespeeld, werd von Cramm door een overwinning (36, 62, 6—2, 63) op den titelverdediger Roderich Menzel, Duitsch kampioen. Van de dames verwierf mej. Payot. den titel, door van mej. Krahwinckel te winnen met 62, 26. 64. Het kampioenschap heeren dubbelspel werd een goede overwinning van de Australiërs Hopman en Crawford, die er Zaterdag reeds in geslaagd waren, van hun gevaarlijkste tegenstanders, de Franschen Brugnon en Boussus, te winnen en die thans ook de Engelschen Hughes en Lee versloegen met 75, 63. 3—6, 63 Het dames dubbelspel werd gewonnen door mej. Krahwinckelmej. Peitz, die mej. Heeleymej. Stammers versloegen met 63, 62. Ook het gemengde dubbel spel leverde een Duitsche overwinning op; de combinatie mej. Krahwinckelvon Cramm won met 9—7, 75 van mej. Nuthall—Lee, zoodat drie van de vijf titels door Duitschers werden gewonnen. De wedstrijden werden bijgewoond door den koning van Denemarken. Tel. o VOETBAL. WEDSTRIJDEN N .Z. H. Door dc Vereeniging N, Z.H. zijn onder staande wedstrijden georganiseerd, waar voor 4 prijzen zijn beschikbaar gesteld: 18 Aug.: Twentsche BankN. Z. H. 19 Aug.: N. R. M.R. C. L.-comb. 23 Aug.: N. R. M.—N. Z. H. 25 Aug.: Twentsche BankN R. M. 26 Aug.: R. C. L.-comb N. Z. H. 30 Aug.: R. C. L.-combTwentsche B. Alle wedstrijden vangen 's avonds om 7 uur aan en worden gespeeld op het R.C.L - terrein. „ALPHEN" TE ARNHEM. Alphen I speelde te Arnhem een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de 2e klasser „Arnhemsche Boys", welke eindigde met een 54 overwinning voor Alphen. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Te Boskoop hebben de volgende wed strijden plaats gehad: Boskoopsche Boys 1—Alphia 2. 5—9; Boskoopsche Boys 4G. S. V. 5, 3—4. NOLO VEUR-LEIDSCHENDAM. Het volgende programma is vastgesteld: Hedenavond 7 uur N O-L.O.-combinatle Zwaluwen-combinatie. Zondagmiddag 2 uur NOLO. 1S.V.S. 1. Terrein N.O.L.O. Oosteinde. QUICK BOYS m—LEIDSCH DAGBLAD. Morgenavond te 7 uur wordt op het QB.-terrein te Katwijk een wedstrijd ge speeld tusschen Quick Boys III en LD. XI. MOTORBOOTSPORT. KAY DON'S RECORD ERKEND. Het wereldsnelheidsrecord voor motor- booten, dat door Kaye Don met de Miss England III vorige maand op 192,68 K.M. per uur is gebracht, is thans officieel er kend door de International Auto-yachting Union. o DUIVENSPORT. DE BLAUWBAND. Wedvlucht van af Mons. In concours 84 duiven welke om 8 uur in vrijheid gesteld werden en hun hokken bereikten als volgt: J. Rooda le. 3e. 4e, 5e, 16e, 18e; J. Vernes 2e. 7e 8e; R. K. W. Kuipers 6e, 9e, 19e, 21e, 22e, 23; J. de Jager 10e, 15e; H. W. Martens lie, 12e, 13e; C. Geel 14e; G. Stapper 17e, 24e; A. M. Overvliet 20e; J. Lagerweij 25e. Eerste duif 10e, 33e, 37e; laatste duif 10e, 53e 13e. Wedvlucht van af Dax (Frankrijk, 1027 K.M.). De duiven werden Zaterdag om 12 uur in vrijheid gesteld en bereikten hun hok ken gisteren als volgt: H. M. Hulscher, 10 uur 51 min. 17 sec.; J. Vernes 11 u. 38 min. 32 sec.; M. Hulscher 1 uur 9 min. 39 sec. LEIDSCHE COMBINATIE VAN POSTD UI VENLIEFHEBBERS. Wedvlucht vanaf Mons (België), afstand hemelsbreedte 197,300 K.M. In concours 179 duiven, welke om 8 uur met Oosten wind gelost werden en als volgt zich rang schikten No. 1 A Braxhoven en No. 34; L. Gijs- man 2; C. W. F. Onvlee 3 en 22; J. W. v. Duuren 4; W. Harteveld 5 en 21; G. A. L. v. d. Reijden 6 en 26; J. Selier 7, 14, 15, 29, 30, 32, 35 en 36; A. Molenaar 8; J. J. Laman 9 en 12; F. de Haas 10 en 16; J. J. Flippo 11 en 13; H. Tegelaar 17 en 27; W. de Wolf 18; Chr. v. d. Pluym 19, 20 en 25; R. P. de Graaf BD 23; S. Singeling 24; A. v. d. Made 28; Jac. v. Leeuwen 31 en 33. De 1ste duif werd geconstateerd te 10 u. 35 min. 50 sec.; de 36ste prijswinnaar te 10 uur 53 min. 40 sec. Hiermede zijn de jonge-duiven-vluchten afgeloopen en gaat men over tot het af richten van late jonge en oude duiven, welke men nog thuis heeft en deze stations dit jaar nog niet gevlogen hebben, a s. Zaterdag te beginnen met Bleiswijk. Er zal een regeling gemaakt worden door het combinatie-bestuur om een eerlijk kam pioenschap-generaal te behalen door een der leden der Combinatie, waarvoor een gouden medaille wordt uitgeloofd JAN DE GRUYTER t Gisteren is op 72-jarigen leeftijd in het ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort overleden de letterkundige Jan de Gruyter, meldt het „Vad.". De Gruyter werd 18 December 1859 te Lekkerkerk geboren. Hij bezocht de H.B S. te Utrecht en van 18791881 de Indische instelling te Delft. Van 1881—1882 was hij verbonden aan de Landbouwschool te Bui tenzorg. kwam daarna in 1882 op het gouv.-bureau te Batavia, was van 1883 1389 ambtenaar B.B. (Zuid- en Noord- Celebes, de Sangi en Talawi-eilanden) en van 1889—1999 in handelsbetrekkingen te Rotterdam, Londen. Singapore en Oost- Borneo. Daarna wijdde hij zich aan de letterkunde. Zijn voornaamste werken zijn: Het leven en de werken van Ed. Dou- wes Dekker (1920); Uren met Ruskin (1920); de Russische revolutie (1922); Mac Donald en de Labour Party (1924); Dosto- jewski en 't Maatschappelijk leven (1924); Levend Geloof (1927); Tusschen rationa lisme en mystiek (1929). CASINO NOORDWIJK. Chanson-avond Rik Boersema. Het mooie zomerweer van den laatsten tijd mag voor tallooze badgasten een zegen zijn, voor de tegenwoordig toch reeds zoo zwaar strijdende artisten, is het dan wel volkomen een heksentoer om publiek in de zaal te lokken, zelfs als men met een beschaafd en verzorgd programma voor den dag komt als de conférencier-chan sonnier Rik Boersema gisteravond in het Noordwijksche Casino. Er waren slechts ongeveer een 15 toehoorders: bij ongunstig weer zou dit aantal stellig heel wat groo- ter geweest zijn. Het lot van een kunste naar is wel aan veel wisselvallige factoren onderhevig. Rik Boersema heeft zich niet laten ont moedigen en op werkelijk bewonderens waardige wijze doorgezet, om het kleine groepje luisteraars bezig te houden. Zijn grootendeels uit Duitsche en Fransche liederen, w.o. enkele zeer goede, bestaand repertoire werd op een uiterst bestudeerde wijze ten gehoore gebracht. Ons troffen vooral het „Sur le pavé". „Le chemineux" en „Retournons bras dessus, bras des sous". waarmede hij, mede door een voor treffelijke mimiek en een zich volkomen inleven van het moeilijke chanson, diepen indruk maakte. Moge het accent der vreemde talen nog meer aan souplesse en echtheid winnen en de stem wat meer charme verkrijgen, dan zijn wij ervan ver zekerd, dat Rik Boersema een der zeer goede vertolkers wordt van een genre cabaretkunst, dat zeer groote waarde voor alle tijden heeft en ntf helaas in een im passe verkeert. Deze zanger is een serieus werker, die hoog grijpt en reeds in menig ALPHEN GEMEENTERAAD. Huldiging wethouders Hcrngreen - Geen huurbon voor werkloozen - Centrale commissie voor Georg. Overleg voorstel-v. Kleef toegangs weg naar sportterrein aangenomen. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de bur gemeester. Secretaris K. Salverda. Aanwe zig alle leden De voorzitter opent de vergadering met gebed. Allereerst richt de voorzitter een warm woord van waardeering en gelukwensch aanhet adres van weth. Herngreen. naar aanleiding van het feit, dat deze dezer dagen zijn 25-jarig Raadslidmaatschap mocht herdenken. Namens het college van B. en W. bood de voorz. hem een mand bloemen aan. Weth. Herngreen zeide met genoegen steeds zijn werk voor de gemeente te heb ben verricht; gaarne wil hij dit nog een paar jaar doen. Alle Raadsleden feliciteeren daarna den heer Herngreen persoonlijk. Na mededeelingen komt het voorstel van B. en W. tot goedkeuring der nieuwe school geldregeling voor de Chr. H. B. S. alhier. De heer Van Kleef wil. al is hij voor stander van openb. onderwijs, zich niet verzetten tegen subsidie van het btjz. on derwijs, doch hij meent, dat de voorgestel de wijziging de lagere inkomens geen recht laat wedervaren en daarom wenscht hij aanteekening dat hij zich met deze rege ling niet vereenigen kan. Aan dien wensch zal voldaan worden, waarna het voorstel wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. om geen huurtoe- slag of een huurbon aan werkloozen te verstrekken. De heer Boeren bepleit, ofschoon hij vroeger ook tegenstander was, nu het toe staan van huurtoeslagen. De vergadering met huiseigenaren heeft reeds hier en daar huurverlaging ten gevolge gehad. Waar reeds 131 gemeenten als de onze kwamen tot het geven der toeslagen, ziet spr. geen reden om het hier niet te doen. Nu er ker kelijke armbesturen zijn, die hun steun moeten minderen en het aantal dubbel uit- getrokkenen toeneemt, is er alle reden op op deze wijze een tegemoetkoming te ge ven. Volgens spr. komt het de gemeente op 50 a 55 gulden per week, die gevonden kun nen worden uit het batig saldo over 1931. De heer Den Uijl levert critiek op de in dieners van dit verzoek. Hij meent, dat deze zich laten gebruiken om de kapita listen te helpen. Liever huurverlaging dan huurtoeslag. Vooral nu verschillende le vensmiddelen weer duurder worden, is hulp noodig. De heer Ruting zou willen dat B. en W. nog eens spreken met de huiseigenaren om te komen tot een accoord over de verla ging en de toeslagen. De heer Ten Cate Brouwer wil ook deze beide begrippen vereenigen. Geen toeslag als de huren gelijk blijven. Spr. stelt voor dat de gemeente zegt 60°/o of anders 2'3 deel als toeslag geeft wanneer de huur ver laagd wordt. De heer Verdonk steunt het voorstel- Ruting. De heer Boeren handhaaft zijn stand punt en stelt voor een huurtoeslag te ver- leenen aan alle werkloozen die meer dan f. 3 huur verwonen. De lieer Den Uijl zegt, dat overleg met de eigenaren niets zal uitwerken. Spr. heeft geen vertrouwen in de strijdvaardigheid der adresseerende organisaties Hij is niet bang voor de sterkste midde len ook al komt het tot een algemeene uit zetting. De heer Ten Cate Brouwer verdedigt nog maals de gedachte dat de gemeente 2- 3 der huurverlaging betaalt. Weth. Herngreen verdedigt het voorstel van B. en W. en merkt op, dat de poging die dit college waagde om tot huurverla ging te komen, niets uitwerkte. De Voorzitter begrijpt het streven om op deze wijze steun te geven, maar hij is het met den Weth. eens, dat wij niet in aller lei details moeten treden. Wanneer wij vandaag voor de huur zorgen, komen er morgen andere punten aan de orde. Ver hoog dan liever de steun, doch niemand vergete, dat er nu elke week reeds f. 2690 aan steun uitgegeven wordt. De toestand is heel erg en is op den duur niet vol te houden. De heer Boeren wijst er nog op, dat aan neming van het voorstel Ten C. Br. allicht aanleiding tot corruptie geeft. Tot stemming overgaande, wordt het voorstel van den heer Boeren verworpen met 7 tegen 10 stemmen, dat van den heer Ten Cate Brouwer met 3 tegen 14 stem men, dat van den heer Ruting met 4 tegen 13 st. en het voorstel van B. en W. aange nomen met 9 tegen 8 st. 3. Voorstel van B. en W. om op het ver opzicht volle bevrediging schenkt. Wij wenschen hem succes in zijn ernstig streven; de helaas zoo dikwijls ordinair opgevatte cabaretkunst te brengen op de voorname hoogte, waarop de eens zoo on vergelijkelijke Pisuisse haar had gebracht. Piet de Geus begeleidde den zanger bij zonder volgzaam op den vleugel. TIJDSCHRIFTEN. R.K. Bouwblad. In het eerste nummer van den vierden jaargang geeft de redactie van dit tijd schrift allereerst een uiteenzetting van haar standpunt over het productief werk zaam zijn op het gebied der kerkelijke kunst van de hedendaagsche Katholieke kunstenaars. Verder bevat het blad geïl lustreerde artikelen over bouwkunst in Juigd en een woonhuis te Zurich van de architecten Moser en Kopp. NIEUWE UITGAVEN. In samenwerking met de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer is door de be drijfsleiding van Heck's Lunchroom een aantal boekjes van verschillende steden, o.m. van Leiden, uitgegeven. Bij het Nationaal Uitgevers- en Reclame Burau te Vlaardingen is verschenen een uitvoerig geïllustreerde gids over De Bildt en Bilthoven. zoek van J. van Deuren en andere bewo ners van de Ridderbuurt om gasaanleg afwijzend te beschikken. Wordt na discus sie aangenomen met 13 tegen 4 st. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der brandweerverordening. Z. h. st. aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot het in het leven roepen van ontwikkelingscursussen voor jeugdige werkloozen. De heer Den Uijl zou willen, dat er meer dan het voorgestelde gegeven werd, o.a. cursussen voor algemeene ontwikkeling, ontspanning en een kleine geldelijke uit- keering als zakgeld. De heer Van Kleef heeft de ervaring, dat aan het geboden onderwijs geen ont spanning verbonden behoeft te worden De voorz. zet uiteen, waarom men niet verder moet gaan dan dit voorstel aan geeft, ook omdat anders de subsidie in gevaar komt. Na discussie wordt het voor stel van B. en W. met alg. st. aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot het instel len van een centrale commissie van ge organiseerd overleg. De heeren Boeren. Koelewijn en Den Uyl en Verdonk hadden op het oorspron kelijk voorstel amendementen ingediend. Zij krijgen allen de gelegenheid om die uitvoerig te verdedigen. Bij de artikelsgewijze behandeling wordt alleen op voorstel van den heer Boeren een kleine vergoeding aangebracht in art. 6 en vervolgens de geheele verordening aangenomen met de stem van den heer van 't Riet tegen. De benoeming van de leden van den Raad die in deze comm. zitting zullen ne men. wordt uitgesteld tot de volgende vergadering. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Precarioverordening. Z. h. st. aangen. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op het beheer van de Water- en Lichtbedrijven. Zonder h. st. aangen. 9. Voorstel van B. en W. om aan de voetbalvereeniging „Alphen" alhier, mede werking te verleenen bij den voorgenomen aanleg van een sportterrein in den polder kerk en Zanen. De heer van Kleef vindt het een bei zwaar, dat het terrein zoo ver uit de kom der gemeente ligt. Nog grooter is zijn be zwaar tegen de voorwaarden, waarop de voetbalvereeniging nooit zal ingaan en waarvan dus het gevolg zal zijn. dat het terrein blijft op de plaats, waar het nu is. Spr. meent dat de gemeente, die zoo weinig voor de beoefening van de sport doet den weg moet bekostigen te meer daar de Vereen, een groote bate voor de gemeentekas opbrengt. De heer Boeren is het hiermee eens. Aanleg van den weg kost aan de gemeente zoo goed als niets omdat de aanleg een object van werkverschaffing is. De ge meente heeft een eereschuld aan de Vereen, omdat zij belasting vorderde van haar, zonder er'iets voor in de plaats te stellen. De heer Den Uyl onderschrijft het ge sprokene. De heer B. Spreij steunt het voorstel van B. en W. maar vraagt of het niet tegenstrijdig is, dat de gemeente pas den weg aanlegt als het sportterrein in orde is. De heer Den Ouden verklaart, dat hij uit principe tegenstander is van sport op Zondag, maar waar het hier een zakelijke overeenkomst geldt, geen bezwaar heeft tegen verplaatsing van het sportterrein, mits de Vereen, de helft der kosten noodig voor weg-aanleg betaalt. De heer Koren oordeelt, dat de ge meente den weg voor haar rekening moet nemen. Ten slotte wordt het voorstel van den heer Van Kleef, bedoelend, dat de ge meente de geheele weg zal aanleggen, aangenomen met 11 tegen 6 st. 10. Wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1932. Zonder h. st. goedgekeurd. 11. Benoeming van een lid der 2e com missie tot wering van schoolverzuim, we gens het vertrek van den heer A. de Groot. Aanbevolen worden: 1. W. J. van den Brink; 2. D. G. Vaartjes. Met alg. st. wordt No. 1 der voordracht benoemd. 12. Benoeming van een lid van het Algemeen Armbestuur in verband met het niet aannemen zijner benoeming door den heer J. C. van Muijen. Aanbevolen worden: 1. E. H. van Rouwendaal; 2. H. Tabernee. Benoemd wordt de heer van Rouwendaal met 15 st. en 2 st. blanco. 13. Benoeming van twee leden van het Algemeen Armbestuur in verband met periodieke aftreding. Aanbevolen worden: in de vacature H. S. van de Putte: 1. H. S. van de Putte; 2. J. B. van Halderen; in de vacature A. D. van Vliet: 1. A. D. van Vliet; 2. P. Bunnik. Voor beide vacatures worden de aftre denden herbenoemd. Rondvraag. De heer Verdonk vraagt of het onderzoek dat B. en W. toezegden naar aanleiding van zijn vraag nopens de plaatsing van trottoirtegels bij de fabriek van den heer van Dijk nog iets opleverde. De voorzitter deelt mede dat de weg daar thans meer ruimte biedt. Vervolgens Informeert de heer Verdonk of de ge meente Iets kan doen ter verbetering van den Heerenweg, die in treurigen toestand verkeert. De voorzitter antwoordt, dat het onder houd van dien weg opgedragen is aan het polderbestuur, dat er op het oogenblik niets aan doet. De heer B. Spreij, hulde brengend aan het optreden van de politie, speciaal van den agent Kievit, bij het tragisch onge val op den Kanaalweg vraagt meer politie toezicht aan den kant van Zwammerdam. Dit wordt toegezegd. De heer van Kleef sluit zich aan bij het woord van hulde, wijst er op, dat ook op den Rijksstraatweg vaak veel te woest ge reden wordt. Hij laakt het optreden van het publiek, dat dikwijls de politie tegen werkt, door de woeste renners attent te maken, dat er gecontroleerd wordt. De voorzitter hoopt, dat het diep treu rige ongeval tot gevolg mag hebben, dat er minder woest gereden wordt. De heer Den Uyl vraagt of het niet mogelijk is om aan de werkloozen weei een noodzakelijke ultkeering te geven voor het aanschaffen van kleeding en schoeisel. De voorzitter zegt dat dit reeds een puiit van onderzoek is. Naar aanleiding van de bekende relle tjes in de van Mandersloostraat komt de heer Den Uyl er tegen op dat aan enkele Ingezetenen geen bewegingsvrijheid op straat wordt gegund. De voorzitter deelt mede, dat het niet HEDEN: Katwijk aan Zee. Ge® Optreden Clinge Doorenbos. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd I „Razzia". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur;:! City-Theater Haarlemmstr 81 „De Koning van den Congo". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag tj en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8 „Emil en zijn Detectives". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 ;l dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat e e-« Een Vriendinnetje net als jj- Woensdag en Zaterdag n.m, 2 gj dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventiere kunde: Consultatiebureau voor kinderen. Halftwee tot 3 uur rus ting tegen diphterie 45 uur na- Donderdags: Inst. v. Praevent: neeskunde. Consultatiebureau va* holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondags^ apotheken wordt van Maandag met Zondag 21 Augustus a.s. waan door de apotheken: G. F. Reip' straat 35. telef. 136 en A. J. Dort' straat 31, telef. 1313. alleen aan de politie maar ook a soonlijk grooten last veroorzaakt, deel van het publiek zoo te keer straat. Hij heeft opgemerkt dat veel kinderen aan de relletjes dr die op dat uur allang te bed o( in huis behoorden te zijn. Het waar zijn, dat ook hier bij belde schuld is, maar er moet een eim relletjes komen en de ouders motii zoo wijs zijn om hun kinderen de; van de straat te houden. Hierna ging de Raad niettege: het middernachtelijk uur nog in zitting. Verslag Water- en Lichtbedriji over het jaar 1931. Uit het verslag omtrent den en de exploitatie van de Water- e bedrijven over het jaar 1931, wij het navolgende: G a sb e d r ij f. De gasprljs vr alle doeleinden en iedere hoeve cent per kub. M. tot 1 April. In met de toenemende eletrificatie. een achteruitgang te boeken viel laatste maanden van 4,8%, werd bi tot Invoering van een vastrecht-t«ri het einde des jaars waren er M rechtverbruikers. De gasafgiffc weer, zoodat de totale jaarafgif'.e 0.45% lager was dan over 1930. prijs per geproduceerden kub. Ml 7.791 cent (vorig jaar 8.291 cent nuttig afgeleverden kub. M. tl (v. jaar 8.953 cent), terwijl de ej per nuttig afgeleverden kub. M. cent (vorig jaar 9 cent). GepraJ werden in 1931: 2.163.760 kub. M 2.172.435 kub. M. in 1930, of min: kub. M., zijnde een achteruitgang r„ 0.399%. Het zielental der gemeente het einde des jaars 17.870. Hienar' gerekend worden aan het buizen:' genomen den Groeneweg, te wow 16.400, zoodat het gasverbruik pc en per jaar bedraagt, na aftrek f gasverbruik voor de fabriek, veriii circa 122 kub. M., tegen 126 kub, N! De kameroven, oven V en de elk laadmachine werkten het geheele i tevredenheid, zonder eenige stoort totale lengte van het buizennet op 31 December 1931 48.155,80 aantal muntgasverbruikers bedroel het einde van het jaar 2170. GeH bruikers 1478. Uit de verlies- en W? ning blijkt, dat de netto-winst te f. 32.332.70 (v. j. f.26.525,911 gevolge verordening bestemd is tj keering aan de gemeente f. 20.000 ging aan reserve a f. 2466,54 en r» f. 9866,16. Electriciteitsbedril nomen werden van de Stedelijke F- van Gas en Electriciteit te Leider Kwh (v. j. 1.985.525 Kwh) en vzr. 2277 Kwh. (v. j. 2054 Kwh). waan tig werden afgeleverd 1.876 7e',' tegen 1.813.661.7 Kwh in 1930 63.085,9 Kwh., zijnde een vooruit?» circa 3.5 pCt. De inkoopsom beffl 1931: ingekocht van Leiden 2.11°-- f. 48.763,25, voor 723.63 Kwh. max.:- lasting f.44.300,75 ingekocht van 277 Kwh. f. 503.10, totaal 93.567,11 of gemiddeld per ingeW® van Leiden 4,398 cent, tegen 4.(31; 1930. De afgeleverde stroom aan neweg werd voor denzelfden pru5 v als van Boskoop ingekocht, nl. Kwh. tot 1 Mei daarna f. 0.20 pd" kostprijs per ingekochte Kwh vm bedraagt 8.311 cent; per nuttig verde Kwh. 9.383 cent, terwijl Ff. leverde Kwh. werd ontvangen lrf tegen 11,263 in 1930. De prijs vc« stroom was gedurende het gehee', cent per Kwh. en te Zwammer^-. De prijs voor nachtstroom, se" schen 's avonds en morgens 6 1- dienste van warmwaterapparat® 4 cent per Kwh. Op 31 Dec. b« kabelnet uit een lengte van Op 1 Jan. 1932 waren op het n f sloten zonder Zwammerdam weg 2440 verbruikers totaal. '«.-I verbruikers in 1930 of meer vooruitgang van ruim 131'»'"- 1931 waren aangesloten 372 nu waarvan 66 geen huur meer digd wegens eindigen van W3-' den .'J terwijl 13 niet in gebruik. de verlies- en winstrekening 4 winst f. 71.011,34 (v. j. f. 65:13°L:I van ingevolge verordening be- j uitkeering aan de gemeente„f Toevoegen aan reserve a I f. 34.085.44 ,s\ Waterbedrijf. - sluitingen bij abonnement 01

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6