m N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 13 Augustus 1932 Derde Blad No. 22208 Ipitenl. Weekoverzicht. GEMENGD NIEUWS. Jaargang puitscbland nog niet opgelost. WLJf voor den eersten opstand. tsce weken na de Duitsche pn is in Duitschland de groote Rtriidvraag: wat nu? nog niet op to aanvankelijk afgekondigde Gods et weinig baat gegeven; men ging „p bommen en handgranaten te fhet de gewoonste zaak ter wereld l-al de Nazis zijn voor dit „mo- J wanen verantwoordelijk, doch de Insluiten de oogen dicht.... Wat over van de motieven, waarmede dsche regeering naar huis werd ge- [Zii werd ontslagen, omdat zij zg. niet wist te handhaven, maar nim- ischte onder haar regiem een zoo- Dolitleke massa-moord!, die van tand der Nazis nog wordt verdedigd verklaring, dat meer gelet moet Iod het motief dan op de daad legeering von Papen staat vrijwel ms evenals de Pruisische dictator Na lang aarzelen is per nieuwe irdening nu eindelijk een strengere jjg afgekondigd tegenover derge- fclagen waarbij zelfs de doodstraf Ktgesloten, terwijl de Godsvrede jien'gd tot einde van deze maand, men daarvoor terugschrikken? de wijze, waarop de politieke Ben in Duitschland tot het uiter- ippezweept, valt daarop moeilijk te Slechts een uiterste krachtsin- L der partij-leiders zou wellicht de Itunnen leveren, doch deze durven lssend woord niet te spreken. Het Eêr.= als een bewijs van zwakheid (opgevat! Te midden van een der- Weer is de Grondwetsdag van de Je van Weimar herdachtZelfs L Hindenburg kwam daarvoor naar -om daar door minister von Gayl Me aan te hooren. die eerder een fop de grondwet dan een verdedi- irvan mag heeten. mde werd het een simpele vertoo- islechts kan voeren tot een onder- Ivan het staatsgezag in plaats van lersteuning daarvan! Vermoedelijk beter zijn geweest om van de vie- il te zien dan deze op dergelijke [houden, waarbij meer de aandacht pestigd op de fouten van de grond- i We'imar dan op de voordeelen, ihts ternauwernood even naar krden gebracht. Bovendien hebben itreselen ter verbetering, zooals I; die liet doorschemeren, n.l. ver- Ivan den leeftijd der kiesgerech- len instelling van een Hoogerhuis, fc: beide veel te zeggen, geen nu een kans op een meerderheid [parlement, waarmede trots alles «tkeerd zal moeten worden. Iron Papen is de situatie er niet It: op geworden. Weliswaar houdt |l,Hindenburg persoonlijk nog vast t opvatting, dat een z.g. „presi- fet, d.w.z. een kabinet, dat bphet gezag van den rijkspresident 0 op dat van den Rijksdag, staan- ii de partijen, momenteel nog de r verdient en blijft von Papen in favoriet, doch vastgelegd heeft aurg zich niet en best mogelijk is, I hij met Hitier en andere leiders JKproken, zijn opinie zich wijzigt, lal is dat niet het geval dan nog Ton Papen vrij zwak. De Nazis zui lgeen geval zoo'n kabinet boven de b aanvaarden, zelfs niet al zou jen enkele zetels inruimen en ook |trum geeft blijk weinig te voelen dergelijke situatie, redenee— 1 uit de Rijksdagverkiezingen nu i consequenties dienen te worden getrokken, die zijn, dat de Nazis de ver antwoordelijkheid op zich zullen moeten nemen om deel te nemen aan het bewind. Maar. waar zij alleen niet beschikken over een meerderheid, tesamen met andere partijen, waarmede in de eerste plaats natuurlijk het Centrum zelf wordt be doeld. En waar het Centrum op de wip zit, eischt dit de portefeuille van binnen- landsche zaken voor zich op, die echter de Nazis op hun beurt begeeren, daar bin- nenlandsche zaken immers geeft de macht over alle uitvoerend gezag.... De onderlinge besprekingen staan op het punt te worden ingeluid en wij ver moeden dat volgende week voor Duitsch land belangrijke beslissingen zullen zun weggelegd, al laat zich nog niet voorspel len. in welken geest de oplossing zal wor den gezocht. Waarschijnlijker dan ooit wordt evenwel, dat Hitler's periode van negatieve critiek voorbij zal zijn en dat hij actief deel zal moeten nemen in eeniger- lei vorm aan den opbouw van den Duit- schen staat. Toen in Spanje de monarchie werd verdreven en de socialisten als eerste voorvechters der republiek de macht in handen namen, was gemakkelijk te voor zien, dat voor Spanje moeilijke tijden zou den aanbreken. Wel was de stemming onder het volk tegen handhaving van koning Alfonso, maar groote deeien voe len evenmin voor de richting die een republikeinsch bewind pur sang nastreeft. Verzet moest zich baan breken en dat moest weer aanleiding worden voor de monarchisten die Spanje trots alles nog telt, om een greep naar de macht te wagen. Dat beeld der „pronunciamento" is maar al te goed bekend in de geschie denis der Zuidelijke landen. Zie bv. naar Portugal en Brazilië. Zelfs de regeering zal o.i. wel voor bereid zijn geweest op pogingen om de staatsorde te wijzigen! Maar de eerste ernstige poging om de monarchie te her stellen is wel zoo kinderlijk en naief opgezet, dat 't bespottelijk is. Neen. gene raal Sanjurjo, die aan het hoofd der be weging stond, heeft zich reeds geblameerd door de operette-achtige wijze waarop hij deze „staatsgreep" heeft geleid. Deze opstand is dan ook jammerlijk in elkaar gezakt. De leiders zitten achter slot en grendel en zullen waarschijnlijk zwaar moeten boeten voor hun euvelen over moed. Voor de regeering Azana is het een dankbare gelegenheid nu eens krachtig op te treden tegen erkend monarchistische kringen en daarmede voorloopig af te rekenen Maar dat Spanje nog vele opstanden zal beleven, dat staat bij ons vast. DE KANTOREN DER zijn lederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. EEN WINDHOOS. Honderden tenten te Katwijk omgeworpen. Een windhoos, die wij gistermiddag ook in Leiden nog even hebben gemerkt, heeft gistermiddag op verschillende plaatsen schrik en ontsteltenis gebracht, zonder echter bepaald ernstige schade aan te richten. Op het strand te Katwijk werden hon derden tenten uit den grond gelicht en her- en derwaarts gesmeten. Stukken kleeren werden de lucht ingeslingerd, het was hier en daar een groote chaos. Wolken zand werden in de lucht meegenomen, waardoor het uitzicht verduisterd werd. Op eenigen afstand van het strand in zee was een zekere v. d. Oever aan het kano varen. Door het onstuimig worden van de zee sloeg de kano om en dreef in zee. De inzittende was gelukkig een goed zwemmer en wist het strand ongedeerd te bereiken. De bui was spoedig over; de zee, die witte koppen gekregen had, werd weer kalm. Met het in orde brengen van de ten ten en het opzoeken van het weggestoven goed ging nog geruimen tijd heen. Ook te Scheveningen zijn vele tenten omgeworpen. Hier ging de windhoos trou wens gepaard met zwaar onweer en een vrij hevigen stortregen. In het Westland is op tal van plaatsen door het stuk waaien van het glas schade aangericht. Te 's-Gravezande werden bij een kweeker dertig ruiten vernield. Te Naaldwijk ging bij den heer P. een tiental ruiten aan scherven. De ijzeren verbin dingsstukken van de ruiten werden als ijzerdraad verbogen. Te 's-Gravezande woei een fietsrijder in een sloot. Het was zóó donker, dat de automobilisten de lich ten moesten aansteken. Te Rotterdam zijn tal van boomen om gewaaid. MOTORRIJWIEL GESLIPT. De rijder breekt sleutelbeen. Gistermiddag omstreeks 5 uur had op den Utr. weg onder de gemeente Maar tensdijk een motor-ongeval plaats, waarbij de duo-rijder, een zekere de B. uit Utrecht, van de duo-zitth.g werd geslingerd en in de langs den weg loopende sloot terecht kwam en een rechtersleutelbeen brak. De bestuurder van de motorfiets en de duo-rijder verklaarden, dat slipping de oorzaak van het ongeval was. Na van den modder te zijn ontdaan is B. met de auto van de Garage Greven naar de Rijksklinie ken te Utrecht vervoerd. VLIEGONGEVAL BIJ AMER=rOORT. Het toestel tctaal vernield. Gistermiddag om ongeveer halfvier kreeg het militaire vliegtuig 492 dat op den terugweg was van het vliegveld Eelde naar Soesterberg, en dat werd bestuurd door sergeant-vlieger Dorrestein uit Soester berg. op ongeveer 600 Meter hoogte boven Hoogland een motordefect. De vlieger maakte een noodlanding. Het toestel sloeg daarbij tegen een wilgenboom en een hek en kwam terecht langs den straatweg n de buurt van Zevenhuizen. Het toestel werd totaal vernield, zoodat het gedemon teerd moest worden. De bestuurder en de inzittende, de sergeant leerling-vlieger Wolf Schoenmaker, eveneens uit Soester berg. bleven ongedeerd. EEN JEUDIGE BOOSDOENER. Op tien plaatsen ingebroken. De politie te Eindhoven heeft gisteren den 17-jarigen J. M te Woensel gearres teerd, die bekende op niet minder dan tien plaatsen te Woensel te hebben ingebroken. Het meerendeel der ontvreemde goederen is in beslag genomen. De dader is ter be schikking gesteld van de justitie te 's-Her- togenbosch. (Msb.) TEGEN EEN TRAM GEREDEN. Gistermiddag te ongeveer zes uur reed een zeventien-jarige jongen op zijn fiets in de P. C Hooftstraat te Amsterdam, gaande in de richting van de Van Baerle- straat. In deze richting reed ook een tram wagen van lijn twee en toen de jongen zag. dat de ruimte tusschen een auto, die ongeveer ter hoogte van perceel 96 stond, en de tram te nauw was om te passeeren, remde hij uit alle macht, met het nood lottig gevolg, dat de fiets slipte en de jon gen met het hoofd tegen den bijwagen van lijn twee terecht kwam. Hij liep daar bij vermoedelijk een schedelfractuur op en is per auto van den G. G. en G. D. in ern- stigen toestand naar het Wilhelminagast- huis vervoerd VERDRONKEN. Te Zuilen is een ongeveer 25-jarige melk- slijter in het zg. kanaal van Kol nabij de Vecht bij het zwemmen verdronken. Het slachtoffer kon niet goed zwemmen en had zich in het zeer diepe gedeelte aan den Vechtkant begeven, met bovenstaand noodlottig gevolg. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Eergistermorgen had nabij het tram station te Sneek een ernstig ongeval plaats. De ruim J (Harige J. Jissink, afkom stig uit Welllngerga. stak plotseling de straat over en werd door een auto, die uit de richting van de stad kwam. gegrepen. De wielen gingen den man over de borst kas. In zeer zorgwekkenden toestand werd de ongelukkige per brancard naar het St. Anthonlus-ziekenhuis vervoerd. BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN WARENHUIS ONTRUIMD. In een groot warenhuis te Londen ont stond dezer dagen een geweldige opschud ding, meldt de ..Daily Express". De honderden personen, die daar rustig rondslenterden en hun oogen te gast lieten gaan aan al de keurig uitgestalde verlok- keiijkheden. kregen plotseling krampachti ge hoest- en niesbuien, terwijil de tranen in stroomen over hun wangen liepen. Dcor het heele gebouw verspreidde zich een verstikkende, kwalijk riekende damp. die het ademhalen bemoeilijkte en de traanklieren tot het uiterste prikkelde. Onder leiding van het personeel ontstond er een algemeen sauve qui peut naar bui ten en in een oogwenk was het geheele gebouw verlaten op eenige heldhaftige be dienden na die. met hun zakdoeken tegen den neus gedrukt op zoek gingen naar de oorzaak van dezen onverwachten ..gasaan val." Spoedig bleek, dat het ammoniak-reser- voir van de ijsmachine was gespronken en de bijtende vloeistof het gebouw was inge stroomd. De zich ontwikkelende dampen waren zelfs zoo hevig, dat de bestuurders van pas- seerende voertuigen er een oogenblik door verblind werden. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Wederom toekende de korte aanvoeren op de gebruiksafdeelingen den toestand af. zooals hij werkelijk is. Niettegenstaan de deze betrekkelijk geringe aanvoeren zooals gisteren alhier te Lelden en ook te Zwolle en Leeuwarden was het vee nog niet te plaatsen. De prijzen loopen nog altijd terug, al gaat het schoorvoetend De z.g. steunmaatregelen brengen dus tot nog toe desillusie. De boer die voor zijn producten toch al zoo weinig ontving, krijgt door de heffingen voor het „stabi- liteltsfond" steeds minder geld in han den We zien het met de schapen, met de boter en verwachten hetzelfde van de varkens; evenmin zijn de melkprijzen nog bevredigend. Onder deze omstandigheden ls er nog geen sprake van opleving in den' veehandel en we vragen ons af of de steunmaatregelen wel het Juiste middel zijn om onze landbouw uit het moeras te helpen. Nog geen enkelen veehouder heb ben we gesproken die zulks verwachten. Als we onze export van bacon alleen met groote verliezen op gang moeten houden, zal de heffing van 9 cent per K.G. welke volgende week onze consumenten zullen hebben te betalen, hieraan worden ver teerd en de producent heeft er het nakij ken van. Dit voelt men reeds, want de magere varkens en de biggen waren gis teren zeer moeilijk te verkoopen en de prijzen zakten reeds terug. Zoo zal het a.s. week ook met de vette varkens gaan tenzij men zulke zware heeft boven 200 K.G. geslacht omrede voor het spek van deze varkens een extra uitvoerpremie wordt verleend van 9 cent per K.G. Een bewijs dat de Directie van de Varkenscentrale ook al bevreesd is voor een debacle van de vette varkensprijzen. De Varkenssteun- wet zal o i. den varkenshouders geld kos ten, alleen al aan de ambtenarij die er aan te pas komt. Nog een enkel woord over de slachtvee- afdeelingen. Gezien de warmte valt het niet te verwonderen dat de kooplust erg traag was. Toch bleven de goede kwali teiten nog wel prijs houden, vette kalveren en schapen echter minder, VAN DER S. PICCARD'S TOCHT UITESTELD. De opstijging van prof. Piccard. die op heden was bepaald, is uitgesteld wegens dreigend onweer. ONWEER BOVEN ENGELAND. Na veischeidene dagen van geweldige hitte is gisteren boven Londen en in ver schillende deelen van Engeland. Schotland en Ierland een hevig onweer losgebroken, dat aanzienlijke schade heeft aangericht, met name aan den koren- en fruitoogst. In het graafschap Huntingdonshire en Jn het Noord-Westen van Ierland sloeg de bliksem in de hooioogsten. In de omgeving van Londen zijn 341 tele graaflijnen loor het hemelvuur buiten wer king gesteld. SUCCES VOOR JIMMY WALKER. In het proces tegen Jimmy Walker, den populairen burgemeester van New-York, die, zooals men weet. van ambtsmisbruik beschuldigd wordt, hebben Walkers vrien den een eerste succes geboekt. Zij hebben bereikt, dat het gerechtshof van Roosevelt het bewiis heeft geëlscht. dat hij gerech tigd is om in deze aangelegenheid (als aan klager) op te treden. Het gerechtshof geeft overigens te ken nen. dat de Gouverneur zich eigenlijk hee- lemaal niet met de kwestie Walker mag bezighouden. f°MNG VAN DEN LACH OVER ZIJN WERKWIJZE. „Gags" in één film. 'Itnkt dat het makkelijk is om F 'c zijn, dan hebt u het leelijk mis. I oneindig veel moeilijker iemand r «chen te maken dan om hem tot lutii ontr°cren. Gelooft u van r"- Harold Lloyd u dan tot andere brengen. Als iemand het weten Met toch wel onze gebrilde Krwiens zeldzame films ook u I la ]d5e'>'even a's uren van onbe- „Men heeft mij ge vraagd hoe ik een komische film maak," zegt Harold, „en het antwoord is al heel eenvou dig. Op een verlo ren achtermiddag, als u niets beters te doen hebt en u ge drongen voelt om de wereld met een kluchtige film een tikje op te vroo- lijken, dan gaat u maar aan uw schrijftafel zitten °e sCó! en schrijft vijftig kt te mau voor elke acte film die Biet rÜ8 deze situaties [hoeft ^"verhaaltje, dat niet te 'aandacht 3111 en meer bedoeld is °P de uw Publiek vast te fen?ageer Mn dat het niet """a" en «.fS paar acteurs, een ca- en begin technici, huur een "BUsche^t.51' ,.u *"et aantal van d't niet ovlïj dat ft noemde. i^Iovie Cr»,,Sfeïfn- In uiijn nieu- die weldra voltooid zal zijn, zult u niet minder dan vierhon derd vijftig afzonderlijk bedachte en uit gewerkte „gags" kunnen tellen, verdeeld over negen acten. Dat beteekent een ge middelde van vijf grappen per minuut. Buitendien wordt een groot deel van deze grappen in de laatste twee acten samen gedrongen, omdat het einde het hoogte punt van de vroolijkheid moet zijn. Feitelijk heb ik u nog niet correct inge licht! Wilt u vijftig „gags" in een vol tooide acte hebben, dan zult u er veel, véél meer moeten bedenken, want weinig dingen kunnen zoo tegenvallen als een op papier vermakelijke grap. die verfilmd wordt. Het is ons al héél wat keeren overkomen dat een scène, die wij als hoogtepunt van een film hadden willen gebruiken geheel vervallen moest omdat na de verfilming bleek dat er absoluut niets grappigs meer aan was. De sprekende film heeft mijn eigen filmgenre veel moeilijkheden in den weg gelegd. Vroeger draaiden wij er maar op los. Wij waren gewoon de opnamen te beginnen als wij niet meer dan een vaag idee hadden omtrent den gang van zaken in het schetsmatig ontworpen scenario. Kreeg iemand een goede inval, da" ^erd deze dadelijk voor de lens gebracht. Bleex een scène niet aan de verwachtingen te voldoen dan werd hij eenvoudig weg gelaten. De sprekende film heeft deze werkwijze onmogelijk gemaakt. De enorme voor bereidingen voor een opname da hd°|® kosten maken dat wij alles nauwkeurig moeten overwegen voor wij eindelijk tot de opname besluiten. Movie Crazy is de eerste film waarbij ik my van een i details uitgewerkt draaiboek bediend heb Ik ben nu ook in staat geweest om alle Opnamen binnen den tijd van acht weken eereed te hebben. Daar staat tegenover dat ik met een uitgebreide staf van mede werkers reeds mee? dan zes maanden aan het draaiboek heb gewerkt Enfin de film is nu zoo goed als klaar. Ik hoop nog vóór het einde van het jaar aan een nieuwe te kunnen beginnen! Mag ik de heeren onder mijn lezers eens een tip geven? Let u eens op Con stance Cummings, die in „Movie Crazy" de vrouwelijke hoofdrol speelt! Ik heb haar zelf ontdekt en het is een schat, al zeg ik het zelf. Het zou mij heelemaal niet verbazen als er nog een groote ster in dat meiske stak!" JONGENS, WAT BENIJD IK JULLIE. Waarom is nu bij alle verjongings methoden niets goeds? Ik zou mij op het oogenblik direct wel in een jongen willen laten veranderen. Terwijl de schooltijd in onze jongensjaren voor ons een schrik was, welken men niet gauw genoeg kon ont vluchten. moet het in den tegenwoordigen tijd iets heerlijks wezen, scholier te zijn. Ja zeker, de tijden zijn slecht en juist de jeugd lijdt daaronder; maar de school is tegenwoordig ook héél anders op de jeugd ingesteld dan vroeger! Zij is langzaam tot het grondbeginsel doorgedrongenDe leer aren zijn er voor de leerlingen en niet omgekeerd, zooals destijds het geval was, toen wij naar school gingen en alleen maar ..opvoedingsobjecten" waren. „Ik benijd de jongens van dezen tijd!" Bijvoorbeeld om Erich Kastner laan wien wij grooten ook veel te danken hebben); en om het boek, dat hij voor jullie heeft geschreven: Deze heerlijke vertelling van „Emlel en zijn detectives", dat deze week hier als film is te zien. Wij hadden toentertijd alleen maar Karl Mav en hoogstens nog de Egyptische romans van Ebers, boeken die ons wel in teresseerden, maar die we toch niet heele maal begrepen. Maar dezen „Emiel" heb ben jullie allen verslonden (wij grooteren hebben eveneens van het boek genoten), omdat de avonturen in den tegenwoordi gen tijd gebeuren. En dan is er nog iets: dit boek werd verfilmd en voor de hoofdrol een jongen gezocht (in mijn jeugd bood zich hoog stens de gelegenheid aan, om eens als dwerg of paddestoel in een sprookje te mogen spelen). En toen de jongen uitge kozen was het is een kind van een Ber- lijnschen tooneelspeler, Rolf Wenkhaus bezorgden zijn leeraar en zijn „direc teur" hem geen moeilijkheden: De tegen woordige school veroorlooft het zonder ouderwetsche autoriteltsbegrtppen en moraalvoorstellingen. dat een leerling filmt! Hierdoor benijd ik jullie eveneens, jon gens want zooiets was in onzen tijd niet mogelijk. Zoo mag een jongen dus den „Emiel" uitbeelden; mag alle vroolijke en interessante avonturen spelen, die ons aller vriend „Emiel" beleeft. Hij mag, om maar een episode te noemen, op het „oude" monument klauteren, totdat de strenge politieagent het ziet, en zijn erge- nis te kennen geeft. En dat je op je veer tiende jaar reeds zoo'n groote taak hebt. en een bij alle groote en kleine jongens populaire figuur mag uitbeelden, daarom benijd ik jou, beste Rolf Wenkhaus! INKOOPEN DOEN VOOR ANDF<"'ANS GELD! De heele week kan men haar in Holly wood en Los Angeles rond zien rijden in een prachtige luxe-auto, in gezelscnap van Mariene Dietrich of Sylvia Sidney. Voor de elegantste en meest exclusieve mede zaken vindt men haar snelle sport-torpedo geparkeerd. De directies der fijnste mode huizen ontvangen haar met bijzondere voorkomendheid vaak immers is voor Miss Irene Tranger het duurste nog maar amper goed genoeg? Duizend dollars be steedt zij aan costuums aan handschoenen hoeden, aan kostbare stoffen. en als het zes uur is geworden gaat de mooie wagen naar de garage, en Miss Tranger gaat met de bus naar huls om haar eigen potje te koken. Irene Tranger is een donker, slank meisje van even twintig jaar. Haar functie ls een van de meest begeerde in Holly wood: inkoopster voor de garderobe- afdeeling van de Paramount studio's, lederen dag doet zij haar ronde langs de talrijke modewinkels en warenhuizen van Los Angeles, dikwijls vergezeld van wereldberoemde stars die materiaal willen uitkiezen voor de costuums die zij in een volgende film te dragen zullen hebben. Want de meeste costuums worden in het studio vervaardigd, en slechts de stoffen worden ingekocht. Slechts zelden, indien een toilet niet op tijd gereed kan komen wordt een costuum kant en klaar gekocht. Miss Tranger was verkoopster in een warenhuis toen het geluk haar gunstig was, Paramount's inkoopster verliet het studio, en Irene werd door de directie van het warenhuis aanbevolen als een meisje met een buitengewoon goeden smaak. „Ik vind het heerlijk dat ik deze betrek king gekregen heb" bekende zij den inter viewer. „Het mag kinderachtig klinken, doch ik heb na anderhalf jaar nog steeds het grootste genoegen in het koopen van allerlei prachtige dure dingen, die ik zelf onmogelijk zou kunnen betalen!" NILS ASTHER. Een van de meest bekende filmspelers uit den tijd vóór de sprekende film, wsu. ongetwijfeld de Zweedsche acteur Nils Asther. die met Greta Garbo samenspeelde in „The Single Standard" (Om het kind) en „Wild Orchids" (Wilde Orchideën.) ASTHEC. Toen de sprekende film kwam, verdwe nen vele bekende artisten uit Cellulodia en ook Nils Asther verliet Hollywood, doch slechts met het doel een werkkring te vinden, waarin hij zich In de Engelschc taal zou kunnen bekwamen. Hij werkte tot iaat in den nacht en toen hij eenigen tijd ge leden in de film-stad terugkwam, sprak hij vloeiend Engelsch en in de studio's voorspelt men, dat hij een grooter succes dan ooit op het witte doek zal hebben. De eerste sprekende film. waarin Nils Asther zal optreden is „Letty Lynton' met Joan Crawford en Rober Montgomery Jack Conway, wien de regie van d"ze film is toevertrouwd, verklaarde na het opnemen van de eerste scènes: Wij voel den allemaal, dat hij in deze film een enorm succes zal hebben. Zijn spel heeft niets van de vroegere charme verloren en zijn sympathieke stem, die in zijn vader land duizenden theater-bezoekers wist te boeien, verhoogt, nu het perfect Engelsch spreekt, het effect van zijn spel. Ook Robert Montaomerv uitte zich in dcnzelfden geest .Asther weet iedereen ook zijn medespelers, te boeien en een scene met hem is een interessante gebeur- tenis.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9