LEIDSCH DAGBLAD - TweeJe Blad Zaterdag 13 Auj BINNENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. DE UITKOMSTEN DER HARINGVISSCHERIJ. ALGEMEENE VERGADERING DER REEDERSVEREENIGING. De exploitatie-resultaten zijn zeer slecht geweest. Te 's-Gravenhage is gisteren de zeven tiende Jaarvergadering gehouden van de Reedersvereeniging voor de Nederland sche haringvlsscherij. De voorzitter, de heer W. Richter Uit- denbogaardt hield een openingsrede, waarin hij deed uitkomen dat de uitkom sten van het trawlbedrijf slechts zeer wetnlg beter en die van de beugvisscherij nog beduidend minder waren dan ln 1830. De prijzen van de haring liepen der mate terug, dat begin October in een al- gemeene reedersvergadering met alge- meene stemmen besloten werd om de vis scherij op 5 December te staken. Het bewijs is geleverd dat dit besluit van de reedertjen noodzakelijk is geweest. Het feit echter dat schepen van andere nationaliteit hier hun haring verkoopen, welke dan door sommige expediteurs on der den naam van Hollandsche haring wordt uitgevoerd, verdient stellig aldus spr. de volle aandacht van onze regee ring. Temeer zijn hier maatregelen drin gend noodig nu door sommige landen de Invoer wordt gecontingenteerd. Uit goede bron is spreker bekend, dat over deze materie onderhandelingen wor den gevoerd en er kans bestaat dat deze met België tot een goed einde zullen wor den gebracht. Het is duidelijk dat de exploitatie-resul taten zeer slecht zijn geweest en de reede- rijen tonnen gouds hebben verloren. Voor het begin staande van de nieuwe haringteelt 1932 is het volkomen begrijpe lijks dat vele reeders zich afvroegen of zij de verantwoording durfden aanvaar den om kostbare toebereidselen te maken tot het klaarmaken van vloot en visch- tuig. Een vergadering van de afdeelingsbe- sturen met het hoofdbestuur had tot ge volg, dat het hoofdbestuur werd opge dragen, den nood waarin het visscherijbe- drljf verkeerde, ter kennis te brengen van de regeering. Een voorstel tot steunverlee- ning echter werd niet door de regeering aanvaard, wijl er nog een aantal reede- rijen is, die over voldoende kapitaalkracht beschikken om hun schepen te laten uit varen, en steun alleen aan behoeftige reeders, zou, naar het oordeel der regee ring gelijkstaan met het scheppen van een onbillijkheid tegenover de beter ge situeerden, die nadeelige gevolgen in den marktprijs van het artikel zouden onder vinden. Zijn er evenwel vraagt spr. onder de boeren die steun ontvangen geen welgestelden? Inmiddels werden de bij noodverorde ning vastgestelde maatregelen van de Duitsche regeering bekend, waardoor de afzetmogelijkheid van haring naar Duitschland. dat niet minder dan GO1'.' van de geheele vangst afneemt, bij uitstek bemoeilijkt zoo niet onmogelijk werd ge maakt Deze nieuwe export-moeilijkheid en het feit. dat sedert 1 Mei Jl. de afdee- ling visscherij en aan Binnenlandsche Za ken was overgegaan naar het Ministerie van Economische Zaken en Arbeid, gaf ons aanleiding opnieuw een aanvraag om steun, zij het eenlgszins gewijzigd, tot laatstgenoemd Ministerie te richten. Aan minister Verschuur werd medege deeld dat het in t voornemen lag, zoo wel bij inwilliging van het verzoek tot ga randeering van een minimumprijs als by niet-inwilliging den leden dringen te ad- vlseeren, slechts 50"/o van de vloot aan de haringvisscherij te doen deelnemen. In aanmerking genomen, dat er eenige ree- derijen zijn met slechts één enkel schip, zou bij aanvaarding van de voorgestelde beperking de vangcapaciteit ten hoogste 60"o van vorige Jaren kunnen bedragen. Aangezien de laatste jaren de vangst pl.m. 700 000 kanties heeft beloopen, zouden dus nu slechts 420 000 kantjes worden aange bracht. Daar in normale jaren 60",'<. of 420 000 kantjes haring naar Duitschland gaan worden in ens land en andere lan den behalve Duitschland pl.m. 230.000 kantjes haring verbruikt. Wanneer alzoo de aanvoeren werden beperkt tot 420.000 kantjes, zouden voor dit jaar slechts 140 000 kantjes voor Duitschland beschik baar blijven, welk quantum zelfs voor de zeer bezwarende omstandigheden van het oogenblik niet te groot schijnt, Minister Verschuur, hoewel met de be- peikingsgedachte instemmend, toonde zich wars van alle steunverlëening, wijl zi. daardoor slechts slappe bedrijven worden gekweekt. Spr. vraagt of de bijzondere omstandigheden alleen gelden wanneer het koeien, kippen, tarwe of varkens be- treft. In verband met het antwoord van den minister ou een schriftelijke vraag van 't kamerlid Drop. d.d. 12 Mei deelt spr. mede dat thans slechts 200 schepen aan de haringvisscherij deelnemen tegery 289 in het afgeloopen jaar Werkloos blijven nu 50 schenen, terwijl 39 schepen de tratvl- visscherij uitoefenen. Spr betoogde uitvoerig dat tot samen werking tusschen reederij en handel slechts kan strekken tot verhooging van den bloei van het nationaal visschersbe- "\Vat de pufvisscherij betreft zette spr. uiteen dat het verzet in de eerste plaats gaat tegen de opzettelijke pufvisscherij welke er zich op toelegt, die i ischgronden te zoeken welke nagenoeg geen markt waardige visch doch louter pufvisch op leveren en in de tweede plaats dat ter be teugeling dezer moordende visscherij een jaarlijks te verhoogen minimum-maat voor de aan te voeren puf worde vastge steld De pufvisschers zouden zich dan gaan toeleggen on bevissching van die plaatsen in de Noordzee, waar grovere visch de overhand heeft. Spr. gewaagde vervolgens van de by voortduring door het Visscherij-proef station en het Proefnemingsfonds geno men proeven inzonderheid ten aanzien van de netten-preparatle De reeders die nen hun belang, door trouw gebruik te maken van het Proefstation en te profi- teeren van de rijke ervaringen van zijn actieven directeur dr. Olie. Aan het verslag ovei 1931 van den se cretaris den heer Joh. A. Mulder is het volgende ontleend: In het afgeloopen Jaar waren bij de Reedersvereeniging aangesloten: Vlaar- dingen en Massluls (16 leden, 50 stoom schepen en 25 motorschejien)Schevenln- gen (30 leden en 122 motorschepen) en Katwijk aan Zee (22 leden 3 stoom- en 7B motorschepen.) Van de geheele Nederlandsche vloot hebben ln 1931 aan de Noordzee-drijfnet- haringvisscherij deelgenomen 59 stoom- en 230 motorschepen, tegen het voor gaande Jaar 60 stoom-, 229 motor- en twee zeilschepen (enkele Katwijksche motor schepen welke ln 1930 ter haring voeren, zijn ln 1931 blijven trawlen). In het ge heel werden ln 1931 door 289 haring schepen 1704 reizen gemaakt en aange voerd 762.695 kantjes, een waarde verte genwoordigend van ongeveer f. 7.626.950 of gemiddeld f. 10.per kantje, een doorsneeprijs, welke het bedrijf moet ruineeren, wanneer de productiekosten niet een stuk naar beneden worden ge bracht. De gemiddelde prijs per kantje be droeg ln 1928 f. 14.70, 1924 f. 21.36, 1923 f. 24.75; 1926 f. 18.40; 1927 f. 17.28; 1923 f. 15.—; 1929 f. 17.—; 1930 f. 16.50 en 1931 f. 10.—. Blijkens 't Jaarverslag dient de inport van alle vreemde haring beperkt te wor den totdat meer normale verhoudingen in den afzet van ons product zijn terugge keerd. Aan de beugvisscherijwelke alleen van uit Vlaardlngen door stoomschepen wordt uitgeoefend hebben in het afgeloopen Jaar 16 stoombeugers, waarvan één een zg. zoutreis heeft gemaakt, deelgenomen. In het geheel hebben de beugers in 1931 198 reizen gedaan en f. 135.310 besomd aan versche visch, terwijl 9482 kantjes kolha- rlng en 16 tonnen zoutevlsch werden aan gebracht. tegen in 1930 18 stoombeugers in 170 reizen f. 152.280 aan versche visch en 7402 kantjes kolharing, alsmede 62 ton nen zoutevisch. De resultaten met de trawl en beugvisscherij in 1931 verkregen, laten ook dat jaar weer veel te wenschen over. In het jaarverslag wordt geklaagd over het zich niet tusschen de vloot bevinden van de Nederlandsche politiekruisers, hetgeen naar het oordeel der schippers, hoofdzakelijk voortvloeit uit onbekendheid met de vangplaatsen. Ook zijn de klachten over den radio-omroepdienst der politie kruisers in het afgeloopen jaar veelvuldig geweest. De propaganda-commissie voor het ha- ringverbrulk hoopt vóór het begin van de nieuwe teelt met haar rapport gereed te zijn. EEN KOFFIE-BELASTIN In September een voorstel van de regeering te wachten? Eenige jaren geleden is de regeering gekomen met plannen om een koffie- belasting in te voeren. In handels- en ook in scheepvaartkringen ontmoetten die plannen toen echter een dusdanig verzet, dat zij werden teruggenomen. Thans ver luidt echter, dat zij opnieuw vasten vorm hebben aangenomen en de „Wekelijksche Ultlotings-courant" weet zelfs te melden, dat bij de Indiening van de rijksbegroo- ting in September a.s. zal worden voor gesteld tot de heffing ervan over te gaan. Is het blad wel ingelicht, dan zal deze belasting dertig cent per pond bedragen. Aannemende, dat tengevolge van deze belastingheffing het verbruik met 100.000 balen vermindert, dan zal toch, zoo bere kent het blad, bruto nog ongeveer 18'/: millloen gulden uit deze belasting worden verkregen. o DE WINKELSLUITINGSWET. Een onderzoek wordt ingesteld. Naar men ons mededeelt, zijn met het bestuur van den Koninklijken Nederland- schen Middenstandsbond aan het minis terie van economische zaken en arbeid besprekingen gevoerd over de gevolgen van de sedert 1 Mei 1932 in werking ge treden winkelsluitingswet 1930. Daarbij zijn verschillende bezwaren naar voren gebracht, die zich bü de uitvoering der wet hebben voorgedaan, in het bij zonder die, welke de winkels van banket, suikerwerk en chocolade, alsmede eenige andere zaken ondervinden van de sluiting op Zondag. Aan voornoemd bestuur werd toegezegd, dat zoo spoedig mogelijk te dier zake een onderzoek zou worden ingesteld en dat naar aanleiding daarvan zou worden overwogen of en op welke wijze aan de geopperde bezwaren zou kunnen worden tegemoet gekomen. WIJZIGING DER POSTWET. Ingaande 1 September. Met ingang van 1 September a.s. worden eenige wijzigingen in de postvoorschriften aangebracht, welke het gevolg zijn van de bij de wet van 4 Februari 1932 jl. vast gestelde wijzigingen van de postwet en de pakketpostwet. De wijzigingen betreffen nl. de fran keering bij abonnement, waarbij het mi nimum-aantal niet-periodieke drukwerken wordt teruggebracht van 1000 tot 500. Tevens mag voortaan de aanwijzing „fran keering bij abonnement" of „post payé" gevolgd door den kantoomaam door mid del van een stempelafdruk worden aan gebracht. Gewone aangeteekende stukken kunnen voortaan bij uitreiking aan huis ook aan een volwassen huisgenoot (geen dienst personeel) van den geadresseerde worden afgegeven. Bij ambtshalve aanteekenlng van stuk ken is voortaan tweemaal het recht voor gewone aanteekening verschuldigd. In de bepalingen omtrent de behande ling van onbestelbare en geweigerde stuk ken worden eenige wijzigingen gebracht, De desbetreffende bepalingen van de pakketpostwet zijn voorts zoodanig gewij zigd, dat de gelegenheid kan worden ge geven, het port en het verrekenrecht van binnenlandsche postpakketten niet bij vooruitbetaling te voldoen; voorshands zal alleen het port voor gewone pakketten ten laste van den geadresseerde kunnen worden gelaten. Ten slotte heeft ook de regeling betref fende het verleenen van korting op de binnenlansdche posttarieven eenige ver ruiming ondergaan.. DAGZEGELS. Voor arbeiders, die maar drie dagen per week arbeiden. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Kupers: 1. Heeft de minister kennis genomen van de uitspraak van den Centralen Raad van Beroep I.W. 1932. D no. 169, waarbij uitgesproken is, dat voor arbeiders, die wegens de ongunstige oeconomische om standigheden slechts drie dagen per week ln de onderneming van den werkgever arbeiden, dagzegels mogen worden ge plakt? 2. Is de minister niet van meening, dat deze uitspraak strijdig is, zoo niet met de letter, dan toch met de bedoeling van art. 1 van het Kon. besluit van 28 Sep tember 1920, Staatsblad 760, dat dagzegels o.a. toelaat voor arbeiders, wier dienst betrekking voor minder dan vier dagen duurt, alsmede voor arbeiders, die in den regel in dezelfde kalenderweek niet langer dan drie dagen ln dienst van denzelfden werkgever werkzaam zijn? 3. Is de minister niet van oordeel, dat het gevolg van deze uitspraak zal zijn, dat juist in dezen tijd voor groote groepen arbeiders minder premie zal worden be taald, waardoor zij later minder rente zul len ontvangen? 4. Is de minister bereid zoo spoedig mogelijk een voorziening te treffen, waar door voor de arbeiders, die hierdoor zul len kunnen worden getroffen, evenals tot nu toe geschied is, weer weekzegels zullen moeten worden geplakt? heeft de minister van economische za ken en arbeid geantwoord: 1. Het antwoord op de eerste vraag luidt bevestigend. 2. Blijkens de bedoelde uitspraak van den Centralen Raad van Beroep maakt deze geen onderscheid tusschen arbeiders die in den regel in dezelfde kalenderweek niet langer dan drie dagen in dienst van denzelfden werkgever werkzaam zijn, en arbeiders, die gedurende de geheele week ter beschikking van den werkgever zijn, doch van wier arbeidskracht slechts ge durende drie dagen in de week gebruik gemaakt wordt. Zqoals uit de beslissing van den Centralen Raad blijkt, is naar zijn oordeel op een arbeider, tot deze laatste groep behoorende. 't z.g. dagzegel- besluit van toepassing. Het ligt niet op den weg van ondergeteekende. in een beoordeeling van die uitspraak te treden. 3. Inderdaad bestaat de mogelijkheid, dat, tengevolge van het feit, dat op de in de onderhavige vragen bedoelde personen het dagzegelbesluit van toepassing zal zijn, hun rente eventueel minder zal bedragen dan indien dat besluit niet op hen van toepassing was en weekzegels werden ge plakt. 4. Hoewel niet ontkend kan worden, dat de tegenwoordige economische omstandig heden mede in verband met het systeem der Invaliditeitswet zich in de toekomst bij het toekennen van renten zullen kun nen doen gevoelen, kan. waar de omstan digheden manen eer tot verlichting dan tot verzwaring van de sociale lasten voor het bedrijfsleven over te gaan, onderge teekende voorshands geen aanleiding vin den een voorziening als in de vraag be doeld. te bevorderen. NR.Crt. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN STEDUM. Antwoord aan den heer Braat. Op vragen van den heer Braat in ver band met de benoeming van een gepen sioneerd majoor der infanterie tot burge meester van Stedum: 1. Is het juist, dat de nieuwbenoemde burgemeester van Stedum een gepension- neerd majoor der infanterie is, die nu werkzaam is op de gemeente-secretarie te Koudekerk aan den Rijn? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid mee te deelen: a. Hoe oud genoemde burgemeester is; b. Hoeveel pensioen en hoeveel salaris hij krijgen zal als burgemeester; c. Of er geen jongere, bekwame krach ten te krijgen waren, die geen betrekking kunnen bemachtigen en waarom die ge passeerd zijn? luidt het antwoord van den heer Ruys de Beerenbrouck, minister van Staat, mi nister van binnenlandsche zaken: 1. Het antwoord op deze vraag luidt bevestigend. 2a. Bedoelde burgemeester is 54 jaar oud. b. Hij geniet als gepensionneerd ma joor der infanterie een pensioen van f. 3450 en als burgemeester een salaris van f. 2950. In verband echter met het bepaalde in het eerste lid van art. 23b der Pensioenwet voor de Landmacht (Staats blad 1922, No. 66). zal op het militair pensioen een korting worden toegepast. c. Van de candidaten voor het burge meesterschap van Stedum is de geschikste benoemd. De leeftijd deed aan deze ge schiktheid geen afbreuk. Van een pas- seeren van jongere candidaten kan geen sprake zijn. INVOERBEPERKINGEN VERNIEUWD. Bij Kon. besluiten van 10 dezer is de invoerbeperking voor schoeisel, tricot goederen. wollen en halfwollen stoffen, bovenkleeding, leestklaar schoenwerk, por selein, fijn en sanitair aardewerk en muur- en wandtegels en rijwiel binnen en buiten banden opnieuw geregeld. De besluiten treden alle heden in wer king. De voornaamste bepalingen laten wij hier volgen. Telkens is bepaald, dat bij den invoer de visiteerende ambtenaar op de vergun ning de ingevoerde hoeveelheid zal af schrijven, totdat de op de vergunning aangegeven hoeveelheid is bereikt, waar na deze wordt ingehouden. NOTARIAAT. ALPHEN. Beheersvcrordcning Water- en Lichtbedrijven. Gedeputeerde Staten dezer Provincie hebben bij hun besluit van 13 Juli 1932 goedkeuring verleend aan de gemeente- begrooting voor 1932. Ze deelden B. en W. echter mede, dat zij er zich mee vereeni gen, dat de winst van de bedrijven over 1931 wordt aangewend ter dekking van de gewone uitgaven der gemeentebegrooting van 1932. Omdat door een dergelijke be schikking echter wordt afgeweken van de bepalingen van de verordening op het be heer der Water- en Lichtbedrijven gaven zij de wijziging van.deze verordening in overweging. In verband daarmede stellen B. en W. den raad voor tot wijziging der verorde ning. zoodanig, dat daarbij aan den wensch van G. St. tegemoetgekomen wordt en tevens de mogelijkheid geopend wordt reeds bij de begrooting met een hoogere uitkeering rekening te houden. WETH. G. M. IIERNGREEN. 25 jaar lid van den raad. Dezer dagen was het 25 jaar geleden, dat de heer G. M. Herngreen zitting nam in den gemeenteraad van de voormalige gemeente Alphen. Ook bij de vereeniging in 1918 van de 3 gemeenten Aarlander- veen. Alphen en Oudshoorn, werd de heer Herngreen tot lid van den raad van Al phen a. d. Rijn gekozen, terwijl na het overlijden van den heer Joh. Vlasman de verkiezing tot wethouder volgde. Door de wijze, waarop de heer Hern green het gemeentebelang dient in be sprekingen en behandelingen, is er waar deering voor zijn werk. De heer Herngreen die ook in 1931 tot wethouder werd her kozen, heeft zitting namens de Anti- Revolutionaire Partij. Giften ontvangen. Ds. J. G. L. Brouwer, Ned. Herv. predi kant alhier, ontving in de afgeloopen week een gift van f. 75 waarvan f. 25 bestemd voor de diaconie en f. 50 voor andere doel einden. Ds. J. de Bruin ontving bovendien nog een gift van f. 50. Wijziging Precariorechten. Bij besluit van den raad van 13 Juni 1932 is vastgesteld een wijziging van de verordening op de heffing van een plaat selijke belasting voor het gebruik van openbare gemeentewerken en bezittingen en voor het genot van door of vanwege het gemeentebestuur verstrekte diensten ln deze gemeente. De wijziging behelst het opnemen in de verordening van de beta ling van een recht voor het maken van gemeentewege van een aaneensluiting aan een gemeenteriool. Tegen de plaatsing van het tarief op den aangegeven plaats in de verordening maken de G. St. bezwaar. Zij willen het tarief van heffing geplaatst zien in een andere rubriek van art. 1. Tevens geven zij in overweging enkele kleine redactie-verbeteringen aan te bren gen. B. en W. hebben geen bezwaar tegen deze wijzigingen en stellen voor genoemd besluit in te trekken en de wijzigings verordening opnieuw vast te stellen. Medewerking bij aanleg van een sportterrein. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij ons college is een schrijven ingeko men van het bestuur der Alphensche voet balvereen. „Alphen", houdende het ver zoek om medewerking te verleenen bij den aanleg van een sportterrein in den polder Kerk en Zanen, in dien zin, dat de gemeente een overpad geeft op haar eigendommen, naar het aan te leggen sportterrein en voor haar rekening neemt het maken van een toegang en voetpad naar het terrein. B. en W. merken hierbij op dat de gronden waarop men het sport terrein zou willen aanleggen, niet anders kunnen worden bereikt dan over lande rijen van de gemeente. Het gedachte ter rein is geprojecteerd overeenkomstig hel uitbreidingsplan hetwelk door den Raad onlangs werd vastgesteld, terwijl de toe- Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's-Gravenhage, ter standplaats de gemeente Naaldwijk, R. H. Arentsen, candidaat-notaris te Hon- selersdijk: is benoemd tot notaris binnen het arron dissement Arnhem, ter standplaats de ge meente Arnhem, J. G. Coster, candidaat- notaris te 's-Gravenhage. GEREFORMEERDE VEREENIGING VOOR DRANKBESTRIJDING. In de te Apeldoorn voortgezette verga dering is Bussum aangewezen als plaats voor de volgende jaarvergadering. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuur om door samenspreking met den betrokken predikant op discrete wijze een einde te maken aan het schenken van wijn bij z.g. belijdeniscatechisantenavond- jes. Het hoofdbestuur werd opdracht ge geven een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van vervaardiging van een propagandafilm VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit van 10 dezer is benoemd tot kantonrechter te 's Graven- liage mr. G. A. van Haeften, advocaat, procureur en kantonrechter-plaatsvervan- ger in het kanton 's Gravenhagc. UIT NED. OOST-INDIE. VLIEGONGEVAL. SEMARANG, 12 Aug. (Aneta). Gister middag vond op het vliegveld Simongan een ernstig ongeluk plaats. Toen de Dare Devil, motorrijder van Manilla Hows Bill Palmer met een nieuw pas ontvangen sport-vliegtuig een vliegtocht had ge maakt, sprong hij na een vlotte landing uit het vliegtuig, zonder den motor af te zetten. Hij werd door de propeller zeer ernstig aan zijn linkerbeen gewond; zijn scheenbeen werd versplinterd. VERLAGING INLANDSCHE LOONEN. BATAVIA, 12 Aug. (Aneta). Het Nieuws van den Dag voor Ned.-Indiè verneemt dat de loonen voor het Inlandsch personeel, voor zoover niet opgenomen in het B.BL, met ingang van 1 October 1932 met 25°/n zullen worden verlaagd, teneinde deze door de overheid betaalde loonen terug te brengen op het peil van de vrije arbeids markt. Het aantal bij deze loonsverlaging betrokken personen bedraagt 15.000. Zondag. Jeruël, Groenesteeg: BijwJ 10 u. v.m. en 6'/i u. n.m. Vrije Ev. Gem. Middelste^ komsten te 10 u. v.m. en 7 's-G r a v e n h a g e: ImJ toonstelling. Windhondeniei 30 nam. Maandag. Noordwijk a. Zee. Casino I avond Rik Boersema. 8'/i uur. Oude Wetering: Concert Gunst Verkregen". BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd „Razzia". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur J City-Theater Haarlemmstr tl „De Koning van den Congo".! Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag T en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg, i „Emil en zijn Detectives". Woensdag en Zaterdag n.m. 2| dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat *1 Een Vriendinnetje net als Woensdag en Zaterdag n.m. 2 dag n.m. 2 uur en 4 uur 30 DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieil kunde: Consultatiebureau voor] kinderen. Halftwee tot 3 uur i ting tegen dlphterie 45 uur i Donderdags: Inst. v. Praeve:) neeskunde. Consultatiebureau holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondags apotheken wordt van Maanda»] met Zondag 14 Aug. a.s. tos door apotheek: G. H. Blanken, 171. telef. 502. De geneeskundige ZondagsdieJ den wordt van Zaterdagavond 1 Maandagmorgen 8 uur waaraentl de doctoren Muyzert, Nieuwzwaz] naud. Te Oegstgeest wordt deze waargenomen door dr. VarekampJ gang zou komen op de plaats i volgens het uitbreidingsplan, weg moet worden aangelegd, van een pad met eenvoudige ter breedte van 3 Meter, met hekken, dammen enz., worden directeur van gemeentewerken l rond f. 3000,-, terwijl deze werkzs van dien aard zijn dat zij zool geheel door werkloozen kunnerl uitgevoerd. De meerderheid van de comm| bijstand voor de openbare te maken toegangsweg naar he"l pen sportterrein willen aanleggeq meentewege, met behulp van 1 maar op kosten der voetbalvej met dien verstande evenwel, kosten voor de vereeniging in I niet hooger zijn dan een nade'J stellen bedrag, te weten dat der, keurig mogelijk te ramen kosten derheid dezer commissie is dat de aangelegenheid van c algemeen belang is, dat de g ten volle aan het verzoek der ve| kan voldoen en derhalve den weg geheel op kosten der gemeel aan te leggen. Tenslotte hebben nog ingewonnen het oordeel missie van bijstand voor het gw] waar toch de landerijen der waarop de toegangsweg naar 1 leggen sportterrein zou komen 1 het grondbedrijf in beheer zijn. I missie heeft tegen aanleg geen] Eén lid dier commissie ls ever meening, dat de aanleg moet l door de gemeente maar voor i de voetbalvereeniging. terwijl lid van oordeel is dat den aai voor rekening der gemeente m« Hieromtrent is ook de meeninsl college van B. en W. verdeeld. D*f heid wil nl. de kosten voor de 14 rekening der gemeente nemen f werkzaamheden vanwege de doen uitvoeren, terwijl de den toegangsweg geheel voor reW vereeniging wil doen aanlegger-l band met het een en ander stel* W. den raad voor. mede omda:] betreft een geschikt object wc verschaffing om aan genoemd»! vereeniging medewerking te ver- den voorgenomen aanleg, door t" van gemeentewege van een to over eigendommen der gemeente aan te leggen sportterrein. oc:1 waarde dat de vorengenoemde voor hare rekening neemt en meentekas stort voordat met zaamheden van gemeentewege gonnen de helft der kosten van] gangsweg, waarvan de totaal-koM den geraamd op rond f. 3000 -1 werkzaamheden voor den weg-af den B. en W. dus niet willen begi nadat door de meerbedoelde eeniging een bedrag van f. 1 gemeentekas is gestort, ter van de financieele belangen der m en niet dan nadat het voetbalWj heel ingericht en voorzien van'" tot stand gekomen; omdat enkel voor voetgangers en wiel' doeld is, het vervoer van matem dragen kan. Het spreekt van"»uJ aanbod overigens niet onbepas'-" wat den tijdsduur aangaat, geldt, B. en W. stellen daarom aan de voorwaarde te verbind®] vervallen is wanneer niet op 1 f 1933 het terrein geheel ingerif-j zien van tribunes tot stand f' Bekroond. Op het gisteren te Zeist geliM-i r.aal zangconcours behaalde -ij koor van de Chr. Gemengd*'f „Sursum Corda" in de afdeelk-U tendheid een len prijs met 32»' Gevonden voorwerpen: 1 plaatje in etui. 1 camera, 2 portejl met inhoud en 1 vuloenhoude: gen politiebureau Julianastraa»

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6