DE OLYMPISCHE SPELEN LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 13 AugustJ Mevrouw Philipsen-Braun ernstig ongesteld. BOB MAAS GEEN OLYMPISCH KAMPIOEN. ONZE ROEIERS VIERDE IN DEN EINDSTRIJD. STEMMING IN DE HOLLANDSCHE PLOEG ZEER GEDEPRIMEERD. (Van een bijzonderen medewerker). Het zit de Hollandsche Olympische ploeg te Los Angeles niet mee! Zeeziekte verhin derde de regelmatige training op reis, de buitengewoon broeierige atmosleer in de Olympische stad drukte de tijden onzer athleten, mej. Gisolf verrekte een dijspier, Peters kreeg weer water ln zijn knie, eenige paarden onzer ruiters werden kreu pelen eindelijk, nu men dacht de moeilijkheden te boven te zijn, nu onze roeiers zich onverwacht nog ln de linale hadden geplaatst, nu Bob Maas (naar men meende) Olympisch kampioen was gewor den en onze zwemsters zoo Iraal de Hol landsche sporteer hoog hieldennu dan eindelijk de stemming weer hoopvol begon te worden, komt plotseling de deceptie! Het was al wat vreemd gisteren dat mevr. PhillpsenBraun niet bij den uitslag der 100 M. rugslag werd genoemd en dat gaf reden tot bezorgdheid. Terecht! Want hedenmorgen wordt ons het vol gende gemeld: Mevr. Phillpsen—Braun is gestoken door een insect. Tengevolge hiervan is zij ern stig ongesteld geworden en moest nog eer gisteravond naar het ziekenhuis worden overgebracht. De toestand was ernstig, de koorts was tot 41 graden opgeloopen. Ge lukkig trad in den loop van gisteren een lichte verbetering in den toestand van onze landgenoote ln. Hoewel het natuurlijk niet uitgesloten is dat de hooge koorts wederom zal intreden, zijn de doktoren toch van meening, dat van een ernstig gevaar voorlooplg geen sprake is. Het directe gevolg van dit betreurens waardige incident ls echter, dat mevrouw PhillpsenBraun in de demi-finales 400 Meter vrije slag, welke gisteren verzwom- men werden, niet is uitgekomen, evenmin als in de finale 100 M. rugslag. Ook Puck Oversloot heeft zich uit de demi-finale teruggetrokken, in verband met het boven vermelde voorval. Begrijpelijk ls, dat de stemming onder onze Hollandsche 'dames zeer gedeprimeerd is. Voeg daarbij dat onze Hollandsche roei- ploeg de kans op een prijs teniet heeft zien gaan door de zeer slechte gesteldheid der baan en men moet noodwendig tot de conclusie komen, dat onze Olympische ploeg wel heel erg door het noodlot wordt achtervolgd, vooral ook omdat onze dames- estafette-Dloeg thans aanmerkelijk aan snelheid had Ingeboet. Het feit dat niet Bob Maas, doch de Franschman Lebrun Olvmnisch kamDioen is geworden (na een protest) doet tenslotte de deur dicht! DE ROEIWEDSTRIJDEN. Duitschland wint de vier met stuurman. Als eerste eindstrijd van gisteren op de roeibaan te Long Beach vond het nummer vier met stuurman plaats, waarvoor aan den start verschenen: Italië, Polen, Nieuw- Zeeland en Duitschland. De ploegen startten allen goed en Italië nam de leiding. Op 500 Meter lag Italië 2 Meter voor Duitschland, welke voor sprong op 700 Meter reeds tot een lengte was aangegroeid. Steeds 'iepen de Italia nen uit en op 900 Meter was de positie als volgt: l Italië met l'/« lengte voor Duitsch land. daarachter Polen en tenslotte Nieuw- Zeeland. Op 1000 Meter had Polen op ver rassende wijze de tweede plaats ingenomen doch Duitschland had deze tweede plaats, voor dat drie kwart der baan geroeid was, weer veroverd. Op 1500 Meter lag Italië nog steeds aan den kop. met 3/4 lengte voorsprong voor Duitschland. welke ploeg wederom 3/4 lengte voorsprong had op Polen. Nleuw-Zeeland lag op de vierde plaats. De eindspurt was opwindend. De Italianen schenen te veel van hun krach ten gevergd te hebben en Duitschland liep zienderoogen in. Toch hield Italië kranig vol. De spanning was op de laatste tien tallen Meters ten top gestegen. Duitsch land lag gelijk met Italië. Met de laatste slagen wist Duitschland de overwinning te behalen met slechts 3 d.M. verschil op Italië. De uitslag luidde: l en Olympisch kampioen Duitschland tijd 7 min. 1 9sec. 2. Italië, tijd 7 min. 19,2 sec. 3. Polen, tijd 7 min. 24.8 sec. 4. Nieuw Zeeland, tijd 7 min. 32.6 sec. De ook ln ons land bekende roeicoach Sullivan deelde op een vraag onzerzijds mede. of hü de Olympische roeibaan aan alle eischen vond voldoen, mede, dat dit niet het geval was. De baan voldeed niet aan die eischen. welke men redelijkerwijze aan een Olympische roeibaan mocht stel len. Immers, de wind had op de verschil lende roeibaan een geheel andere uitwer king .hetgeen reeds menige ploeg moest ondervinden. De Hollandsche ploeg op de vierde plaats. Hierna vond de eindstrijd plaats van de twee zonder stuurman, waarvoor ook onze Tritontwee aan den start verscheen. De start vond als volgt plaats: Neder land, Polen, Nieuw Zeeland en Engeland. Nederland had dus de onvoordeellge meest Noordelijk gelegen baan geloot. De Hol landers ondervonden dan ook aanvanke lijk vee! nadeel van den wind. Na den start nam Polen de leiding voor Engeland, Nederland en Nieuw Zeeland. Op 300 M. lagen de booten van Polen. Engeland en Nederland boord aan boord. Daarna ech ter zakte onze Tritontwee af. Polen en Engeland namen de leiding en op 500 Meter lagen Rqell en Roelofsen twee lengten achter op Engeland en Polen, welke achterstand steeds grooter werd. Op 700 Meter heeft Egeland den kop geno men en op de helft der baan was de po sitie als volgt: 1. Engeland, een lengte voor Nieuw Zeeland, welk land weer een lengte voor Polen lag. Nederland was op dat moment vier lengten achter de derde ploeg, Polen. De zijdelings staande wind verhinderde, dat Holland voorloopig zijn achterstand kon inhalen. Op 1500 Meter was de onderlinge positie der booten dan ook vrijwel onveranderd. Eerst daarna kwamen de Nederlandsche roeiers krach tig opzetten. Steeds verkleinden zij hun achterstand op Polen, dat reeds te veel van z'n krachten gevergd bleken te heb ben en welks roeien zwakker werd. Meter voor Meter liepen de Hollanders op Polen in, doch de spurt was te laat ingezet om nog op de derde plaats te belanden. Slechts met een verschil van 0.2 sec. gin gen de Polen als derde door de finish voor Holland. De Poolsche twee was volkomen uitgeroeid. De eindspurt der Hollanders werd door de toeschouwers hartelijk toe gejuicht. Meermalen werd door de luid spreker gezegd, dat de Hpllandsche twee de ongunstigste baan had en dat daar door de vierde plaats niet aan de Hol landers kon ontgaan. De meening van Sul livan over de Olympische roeibaan, welke wij reeds vermeldden, ls dus volkomen juist gebleken. Roelofsen en Röell hebben als ware sportsmen geroeid en gaven zich tot het uiterste. Engeland won gemakke lijk in precies 8 min. met Nieuw Zeeland op de tweede plaats. Daar onze Twee Nieuw Zeeland reeds een maal geslagen had, mag de wel heel ongelukkige loting van Nederland wel als de hoofdoorzaak worden beschouwd, dat Holland in het Olympisch roeitournooi geen prijs heeft kunnen behalen. De tijd van Nieuw Zee land was dezelfde als die van Polen, wel een bewijs, dat het gespannen heeft. De uitslag luidde: 1. e Olympisch kam pioen Engeland, tijd 8 min.: 2. Nieuw Zee land, tijd 8 min. 8.2 sec.; 3. Polen, tijd 3 min,, 8,2 sec.; 4. Nederland, tijd 8 min. 8.4 sec. Twee met stuurman. De laatste race van den middag was de finale twee met stuurman, waarvoor aan den start verschenen Frankrijk, Vereenigde Staten, Brazilië en Polen. Polen nam de leiding, direct gevolgd door de Vereenigde Staten en Brazilië. Op 500 Meter hadden de Amerikanen reeds de leiding veroverd, terwijl de drie andere booten op dezelfde hoogte lagen. Gelei delijk liep de Amerikaansche twee uit en op 1000 Meter hadden zij reeds een voor sprong van drie lengten. Polen bezette toen de tweede plaats met anderhalve lengte voorsprong op Frankrijk, terwi.il Brazilië ver achter was. De onderlinge positie bleef dpzelfde tot op 1500 Meter. Op de laatste 500 Meter trachtten de Polen weer bij te spurten, doch de Vereenigde Staten won nen onbedreigd in 8 min. 25.8 sec. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen, Vereenigde Staten, tijd 8 min. 25.8 sec. 2. Polen, 8 min. 31.2 sec. 3. Frankrijk, 8 min. 41.2 sec. 4. Brazilië, 8 min. 53.2 sec. Heden vinden de eindwedstrijden plaats in de nummers vier zonder stuurman, double-scull en de achtriemsgieken. Pearce sciff-kampiocn. Het slot van den middag werd gevormd door de eindstrijden in de nummers sciff en twee met stuurman. In het sciff-nummer startten Southwood (Engeland), Douglas (Uruguay), Miller (V.S.) en Pearce (Australië). Van begin af leidde de Australische roeier. Zonder een moment bedreigd te worden roeide hij rustig verder. De Amerikaan Mille' bezette de tweede plaats voor Douglas en South wood. Op 3/4 der baanlengte leidde Pearce met anderhalve lengte voorsprong voor Miller. In den eindspurt nam Pearce het te kalm op. Daardoor was het mogelijk, dat Miller inliep en zelfs kans zag zijn achter stand tot op een halve lengte te verklei nen. Miller gaf zich geheel, doch Pearce gaf geen kans en voor de tweede maal werd de Australiër Olympisch kampioen. De uitslag luidde: 1. en Olymp. kampioen Pearce (Austra lië), tijd 7 min. 44.4 sec. 2. Miller (V.S.), 7 min. 45.2 sec. 3. Douglas (Uruguay). 8 min. 13.8 sec. 4. Southwood (Engeland), 8 min. 33.7 s. HET ZWEMTOURNOOI. Demi-finales 400 Meter school slag (dames) - Zonder onze zwemsters. De Olympische zwemwedstrijden werden gisteren in het Zwemstadion voortgezet met de halve finales 400 Meter schoolslag, waarin door het reeds vermelde ongeval van mevr. PhilipsenBraun en het zich terugtrekken van Puck Oversloot geen Hollandsche dames meezwommen. Zooals te verwachten viel, won Helen Madison de eerste demifinale met grooten voorsprong voor nrej. Maakal (Z.-Afrika). De uitslag van de eerste demifinale luidde: 1. Helen Madison (V. S.) tijd 5 min. 48,7 seconden. .2. Mej. Maakal (Zuid-Afrika) tijd 8 min. 0,6 seconden, 3. Miss Ferbes (V. S.) tijd 6 min. 22,1 sec. Ook de tweede demifinale werd een ge makkelijke overwinning voor een Ameri kaansche zwemster. Miss Kight won n.l. in 5 min. 50,2 sec Om de tweede plaats ontspon zich een hevige strijd tusschen Mile Godard en Miss Cooper. De laatste had eerst vierde ge legen, doch in den eindspurt zag zij kans Lily Andersen te passeeren en slechts in een onderdeel van een seconde achter te blijven bij Mile. Godard. De uitslag der tweede demifinale luidde' 1. Miss Kight (V.S.) tijd 5 min 50,2 sec. 2. MUe Godard (Frankrijk) tijd 6 min. 0.1 sec. 3. Miss Cooper (Engeland) tijd 6 min. 0.4 sec. 4. Lily Andersen (Denmarken) tijd 6 min. 5,5 sec. Torenspringen dames voor Amerika. Reeds ln de morgenuren had 't nummer 'torenspringen voor dames plaats, waarbij ongeveer 10 tot 15.000 toeschouwers aan wezig waren. De toeschouwers kregen wel hun be looning; immers de eerste drie plaatsen werden weer bezet door Amerikaansche zwemsters. Verreweg de beste springster was Miss Poynton, terwijl Miss Colemane en Miss Roper een feilen strijd voerde cm den tweeden prijs. Met gering verschil won Miss Coleman de zilveren medaille. Eerst op de vierde plaats kwam een Europeesche vertegenwoordigster, n.l. de bekende Zweedsche Sjoequist. De uitslag van het torenspringen voor dames luidde: 1. en Olvmpisch winnares Miss Peynton (V. S.) 40,26 punten. 2. Miss Coleman (V. S.) 35,56 punten. 3. Miss Roper (V. S.) 35,22 punten. 4. Inge Sjoequist (Zweden) 34,57 punten. 5. Mej. Larsen (Denemarken) 31,96 ptn. 6. Mej. Kamakoera (Japan) 31.36 ptn. 7. Mej. Epply (Oostenrijk) 26,76 ptn. 200 Meter schoolslag heeren. De demifinales 200 Meter schoolslag heeren waren uiterst spannend. In de eerste halve finale ontstond een felle strijd tusschen den Olympischen winnaar Tsoeroeta (Amsterdam 1928) en zijn landgenoot Koikke, welke strijd door den laatste gewonnen werd in 2 min. 44,9 sec., d.w.z. slechts 0,3 sec. boven 't wereld record van den Franschen zwemmer Car- tonnet. De Fin Reingoldt bleek aanvankelijk te veel van zijn krachten gevergd te hebben, althans hij zakte langzamerhand af en eindigde als vijfde. De Fransche wereld recordhouder Cartonnet bezette de vierde plaats. De uitslag der eerste demifinale luidde: 1. Koikke (Japan) tijd 2 min. 44,9 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Tsoeroeta (Japan) tijd 2 min. 45,4 s. 3. Adjaloedin (Philippijnen) tijd 2 min. 50.2 sec. De uitslag der tweede demifinale was: 4. Cartonnet (Frankrijk) tijd 2 m. 50,9 s. 5. Reingoldt (Finland) tijd 2 m. 54,9 s. In de tweede demifinale leidde aanvan kelijk de Philippijn Ildefonso, doch daarna kwam de Hamburgsche zwemmer (Sietas) sterk opzetten en won gemakkelijk in den uitstekenden tijd van 2 min. 47,6 sec. De uitslag der tweede demi-finale was: 1. Sietas (Duitschland) tijd 2 min. 47,6 s. 2. Oldefonso (Philippijnen) tijd 2 min. 48,4 sec. 3. Nagakawa (Japan) tijd 2 m. 52.4 sec. 4. Spence (Canada) tijd 2 m. 52,7 sec. 1500 Meter vrije slag. Demi- finales - Nieuw Olympisch record. In de eerste demifinale 1500 Meter vrije slag wist de Japanner Kitamoera, die eer gisteren zijn serie had gewonnen in 19 min. 55,2 sec., een grooten voorsprong te behalen op zijn sterkste tegenstanders Ratis en Christie. Kitamoera won in den nieuwen Olym pischen recordtijd van 19 min. 51,5 sec. Het oude Olympische record stond op naam van Arne Borg (Zweden) met een tijd van 19 min. 51,8 sec., destijds te Am sterdam in 1928 gemaakt. Om de tweede plaats werd fel gestreden tusschen Taris en Christie. Op 1200 Meter was de Amerikaan nog tweede, doch toen zwom Taris hem voorbij. In den eindspurt trachtte Christie nog ln te loopen, doch Taris werd met een klein verschil tweede. De uitslag der eerste demifinale luidde: 1. Kitamoera (Japan) tijd 19 min. 51.5 sec. Nieuw OlyniDisch record. 2. Taris (Frankrijk) tijd 20 min. 4,2 sec. 3. Christie (V.S.) tijd 20 min. 6.9 sec. 4. Ishiharada (Japan) tijd 20 m. 31.2 sec. 5. Costeli (Italië) tijd 20 min. 58,1 sec. Het nieuwe Olympische record van Ki tamoera bleef niet lang bestaan. Reeds ir. de tweede demifinale verbeterde de Ja panner Makino het record van zijn land genoot en bracht het op 19 min. 38,1 sec. Het Olympisch record ging dus wel een flink eind naar beneden. Niettemin staat het wereldrecord met een tijd van 19 min. 7,2 sec. nog altijd op naam van Arne Borg, hetwelk destijds tijdens de Eurooeesche kampioenschappen te Bologna werd geves tigd. Crabbe (V. Szwom als tweede aan komende juist in den tijd van Arne Borg tijdens de Spelen te Amsterdam. Overigens kreeg Crabbe het niet gemak kelijk en zijn concurrenten Rvan en Fla nagan bleven hem gedurende den geheelen afstand dicht volgen. Ryan werd goede derde. De uitslag tweede demifinale luidde' 1. Makino (Japan) tijd 19 min. 38,1 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Crabbe (V. S tijd 19 min. 51,8 sec. 3. Ryan (Canada) tijd 19 min. 52,5 sec. 4. Flanagan (V. S tijd 19 m. 53,1 sec. In den eindstrijd komen dus de Japan ners Kitamoera en Makino, verder de Amerikanen Christie en Crabbe. de Cana dees Ryan en de Franschman Taris. Finale 100 Meter rugslag heeren. Toen de finale 100 Meter rugslag voor heeren plaats vond in het Zwemstadion, waren er zeker 9000 toeschouwers aan wezig. Drie Japanners zwommen in de finale tegen twee Amerikanen Zehr en Kerber en voorts tegen den eenigen Europeaan, den Duitscher Küppers. In zeer straf tempo vingen de zwem mers aan. Kiokawa tikte het eerst bij het keerpunt aan. Direct daarop was het Küppers, die aan de tweede 50 Meter begon. In den eindspurt kon de Europeaan het echter tegen de Japanners niet houden en werd successievelijk door Irye, Kawatsoe en den Amerikaan Zehr ingehaald. Eerste werd de Japanner Kiokawa inden tijd van 1 min. 8,6 sec. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Kiokawa (Ja pan) tijd 1 min. 8.6 sec. 2. Iryo (Japan) tijd 1 min. 9.8 sec. 3. Kawatsoe (Japan) tijd 1 min. 10 sec. 4. Zehr (V. S.) tijd 1 min. 10,9 sec. 5. Kucppers (Duitschland! tijd 1 min. 11.8 sec. 6. Kerber (V. S.) tijd 1 min. 12,8 sec. 4 x 100 Meter dames-estafette. Holland wint den tweeden prijs. Vereenigde Staten vestigde een nieuw Olympisch record. Na de finale 100 Meter rugslag vond de eindstrijd plaats tusschen de Vereenigde Staten, Engeland, Canada, Nederland en Japan voor de estafette 4 x 100 Meter vrije slag dames. Naar men weet hebben voor dit nummer geen series plaats gevonden ln verband met het feit, dat slechts vijf landenploegen hadden ingeschreven. Door het niet meezwemmen van Mevr. Philipsen—Braun was onze Hollandsche ploeg vanzelfsprekend zeer verzwakt. De estafetteploeg was thans als volgt samen gesteld: Marie Vierdag, Puck Oversloot, Corry Laddé en Willy den Ouden. Aanvankelijk ontstond er een felle strijd tusschen de Vereenigde Staten en Neder land, waarvoor de eerste zwemsters resp. waren Miss Mac Kim en Marie Vierdag. Doch nadat Puck Oversloot tegen Miss Johns gezwommen had, hadden de Ver- eeingde Staten een kleinen voorsprong, welke zij niet meer afstonden. Miss Sa- ville zwom voor de Vereenigde Staten de derde baan en toen Helen Madison de laatste 100 Meter voor haar rekening nam, was er geen sprake van, dat Willy den Ouden haar nog kon inhalen. De Vereenigde Staten won het Olym pisch kampioenschap in den nieuwen Olympischen recordtijd van 4 min. 38 sec. Het oude Olympische record stond eveneens op naam van de Vereenigde St. met een tijd van 4 min. 47.6 sec., te Am sterdam in 1928 gevestigd. Nederland zag nog kans binnen dezen laatsten tijd te komen en won den tweeden prijs in 4 min. 47.5 sec. De derde prijs was voor Enge land. De uitslag luidde: 1 en Olympisch kampioen, Ver. St. met de dames Mac Kim, Johns, Savilla en Ma dison. Tijd 4 min. 38 sec. Nieuw Olymp. record: 2. Nederland met de dames Vierdag, Oversloot, Laddé en den Ouden. Tijd. 4 min. 47.5 sec.: 3. Engeland, tijd 4 min. 52.5 sec.; 4. Canada, tijd 5 min. 5,1 sec.; 6. Japan, tijd 5 min. 6.2 sec. DE TURNWEDSTEIJDEN. Brug en ringen. Gisteren werden nog twee wedstrijden gehouden, n.l. aan de brug en aan de rin gen. Aan de brug was de Italiaansche tur ner Neri weer de beste en zijn oefeningen aan dit toestel waren volkomen af. Ook Felle turnde aan dit toestel uitstekend. Over het algemeen blonk ook thans weer het werk dier turners uit. die in het lan- dentournooi zulke goede prestaties hadden laten zien. De uitslagen van den wedstrijd aan de brug luidden: 1. en Olympisch winnaar Neri (Italië) 56.9 punten. 2. Pelle (Hongarije) 55.8 p. 3. Savolainen (Finland) 54.8 p. 3. Noroma (Finland) 53.4 p. 5. Letora (Italië) 52.6 p. 6. Jochim (V.S.) 52.2 p. Aan de ringen traden de Amerikanen sterk op den voorgrond. Vrijwel al hun oefeningen waren meer krachtprestaties, waarmede zii niettemin vele punten bin nenhaalden. De uitslag van den wedstrijd aan de ringen luidde: 1. en Olympisch winnaar Gulack (V.S.) 56.9 d, 2. Denton (V.S 55.8 p. 3. Latuada (Italië) 55.5 p. 4. Bishop (V.S.) 55.4 p. 5. Capuzzo (Italië) 54.8 p. 6. Tognini (Italië) 54.1 p. Nu de turnwedstrijden zijn beëindigd wordt ons nog het volgende omtrent de or ganisatie gemeld: Niet alleen dat men te Los Angeles het publlceeren van de persoonlijke prestaties verzuimde, maar men moest bovendien nog na de wedstrijden uren lang informeeren om de uitslagen te vernemen, die nog niet eens altijd juist bleken te zijn. al kwamen de uitslagen van officieele zijde. Voorts heeft men de pers onjuiste infor maties verstrekt, uit hoofde van het feit, dat men zeide, dat de voor de vijfkamp het landentournooi geldende wedstrijden ook telden voor de personeele kampioen schappen. Eerst naderhand bleek, dat dit volgens de reglementen niet mogelijk was, en daarom werden eerst eergisteren en gis teren de personeel wedstriiden aan de toe stellen gehouden én de Olympische kam pioenen aan de diverse toestellen bekend. DE SCHERMWEDSTRIJDEN. In de demi-finale - Sabel- schermen. De schermwedstrijden werden voortgezet met de personeele wedstrijden op sabel, waarin ook onze landgenoot De Jong uit kwam. In zijn poule trok hij tegen Piller (Hon garije), De Vecchl (Italië), Lubics (Polen), Gardere (Frankrijk!. Hofman (V.S.), Oli ver (V.S.) en Leldersdorff (Denemarken). Slechts de partij tegen Leldersdorff kon de Jong met 3 ontvangen en vijf gegeven treffers winnen. Hij verloor alle andere partijen en wist zich dus niet in de demi- finale te plaatsen. Wat De Jong voornamelijk miste, was in ternationale routine. De volgende schermers zijn in de demi finales geplaatst: Uit poule 1 Petschauer (Hongarije). Gau- dini (Italië). Legada (Polen). Broeder (V. S.). Plot (Frankrijk), Ostier (Italië). Uit poule 2 gingen naar de demifinales over Kabos (Hongarije) Salatia (Italië) Pappe (Polen). Armitage (VB.). Reclo (Mexico) en Casmir (Duitschland). Uit poule 3 hadden zich geplaatst: Pil ler (Hongarije). Lubios (Polen). Hofman (V.S.). Oliver (V.S.), De Vecchi (Italië), en Gardere (Frankrijk). DE ZEILWEDSTRIJDEN. Een tegenvaller voor Bob Maas De uitslag van den Olympischen zeil wedstrijden in de monotype-klasse, welke door onzen landgenoot Bob Maas van den Franschman Lebrun werd gewonnen is als gevolg van de ingediende protesten dooi de Jury gewijzigd. Deze wijziging is voor Bob Maas een geduehten tegenvaller. Bob Maas werd namelijk door de jury ge- distanceerd en op de tweede plaats ge steld. In zijn plaa'ts heeft de Franschman Lebrun thans de gouden medaille toe gewezen gekregen. Het overige klassement blijft ongewijzigd. HET KLASSEMENT DER j GROOTE VOORSPRONG VAN Nederland op de elfde Gisteren was de dag der jü minder dan 13 Olympische zijn beëidigd. Hiervan wonnen «,1 natuurlijk weer de meeste. In i- J den zij 4 gouden, 3 zilveren etjL medailles bij hun andere prifcl In het landenklassement bezet 'I met Australië thans de elfde pk kampioenschap, 4 tweede ppa derden prijs. Het volgende klassement is na de beslissingen in de monotv zeilen, personeel turnen, brug pil equipe sabelschermen, pistooT het waterpolo-tournooi, het toreii der dames, de 4 x 100 M. r-st-sij dames, het nummer 100 M. ruAl ren, en de beslissingen in de roeisj den van de vier met stuurman l zonder en de twee met stuurmal sciff. 1 1. Vereenigde Staten, 161 p®J gouden, 25 zilveren, 21 bronzen j 2. Italië, 55 punten, 10 gouda> veren en 4 bronzen; 3. Frankrijk, 46 punten, 8 goudj veren, 3 bronzen; 4. Finland, 42 punten, 5 goujf veren, 4 bronzen; 5. Zweden, 35 punten. 8 goude veren en 5 bronzen; 6. Engeland, 31 punten, 4 zilveren en 5 bronzen; 7. Duitschland, 29 punten, 3 j zilveren en 4 bronzen; 8. Japan, 28 punten, 2 gouden J ren en 4 bronzen; 9. Hongarije, 20 punten, 3 gouds veren en 3 bronzen: 10 Canada, 19 punten, 1 goudej] veren en 6 bronzen; 11. Nederland, 12 punten, l zilveren en 1 bronzen; 12. Australië, 12 punten, 3 bronzen; 13. Polen, 12 punten, 2 goudenj veren en 4 bronzen; 14. Oostenrijk, 8 punten, 1 1 zilveren en 3 bronzen; 15. Tsjecho Slowakije, 8 puniasj den, 2 zilveren en 1 bronze; 16. Ierland, 6 punten, 2 gouis; I 17. Denemarken, 3 punten, 1 tij bronzen; 13. Argentinië, 1 gouden; 19. Britsch-Indië, 3 punten, 1 20. Letland, 2 punten, 1 zllverd 21. Nieuw Zeeland, 2 punten, ld 22—25. Philippijnen, Uruguajj Afrika en Spanje, ieder 1 puntjp winnen van een derden prijs. HET PISTOOLSCHIETEN, 1 Gisteren werden de wedstrijden! pistoolschieten gehouden. Hierauul in totaal 18 personen deel. Lulteuf J. van Rhijn, die voor dit onde:dj spelen was ingeschreven is niet r men. Van een afstand van 25 M. EJ dezen wedstrijd 6 schijven worfrl fen met een schiettljd van eersllj 6, 4, 3, en pl.m. 2 seconden. De Ésr die bij een tijd van 8 seconden misten vielen af. Het resultaat l volgt: 1. Marigi (Italië); 2. Hax 'Duits 3. Matteuccl (Italië)4. Belgado 5. Beninsegi (Italië)6. Vü| (Mexico). SCHITTEREND WERK VAN I RUITERS. De crosvtl Gisteren werd van den samen?! ruiterwedstrijd de cross-country g(i Start en finish waren weer op «1 van de Riviera Country Club en jUJ der dan 15.000 toeschouwers Wj gekomen. Op het parcourr waren IS 35 moeilijke hindernissen °PSeifl dat de cross zware eischen ste!oe,| a(m ruiters als aan paarden. Van de 13 deelnemers ginSen.L ruiters door de finish o.w. onze M genooten lt. Pahud de Mortangfj' van Lennep en lt. Schumeltetal negen ruiters zullen heden in het j aan het laatste onderdeel van deal gestelden ruiterwedstrijd, namet springen, deelnemen. Uitgevallen s Japanners, een Mexicaan en een 1 zoodat behalve de drie Nederla»! slechts de drie Amerikanen, twkj en een Japanner ln den strijd POT De cross-country was voor onsl genooten een succes en alleen en de Vereenigde Staten nemen 1 team ^an dezen wedstrijd dee. 1 staat in het totaal thans als eers':c| land volgt als tweede. De bes.is-f dus heden bij het springen. Onze drie kranige ruiters zUn allen gewond. De Amerikaanse»' I Chamberlain is bij een der laatste nissen gevallen, doch wist desjiil het parcours te beëindigen bleek niet gewond te zijn. Over het algemeen is er weinig S| Wel hebben eenige paarden ""f hindernissen geweigerd. Het P>> lt. Pahud de Mortanges ..Marcr^J de hindernissen schitterend en geen enkele maal. Het paard n* en heeft veel uithoudingsvermjai „Henk" bereden door jhr. van (Al „Duiveltje" van Itè Schummelkt^J zeker. Onze landgenooten reden J tig om er voor te zorgen het te houden, waarin zij dan ook t;/ Francke (Zweden) met uit en hiermede de gevaarlijke 11 teamconcurrentie. De couranten in Los Angeles ''-;1 ren bij de besnreklng der rultef* ,1 het oortret van onzen '.andcemj de Mortanges en zijn paard -;A Zii herinneren aan de oven" hem op de Olvmptsche Soelen dam en noemen hem den eew- tevenstander der Amerikanen De ruitersnelen op den la»»" J Olvmplsche Snelen en de daara'. slKü.Ingsnleehtlgheid beginnen middag 2 uur (Los Angeles-w

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10