C.G.SI JAARLIJKSCHE OPRUIMING Maarsmanssteeg 21 - H. M. PIERROT - Telefoon No. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 5 AugustJ GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA BRANDEN. Gistermiddag ongeveer kwart voor één Drak te Den Haag brand uit in de voor kamer van de eerste étage van perceel Van Speyckstraat 136, bewoond door de familie Posthuma. De vrouw en twee jeugdige kin deren bevonden zich op dat oogenbllk in de keuken. In de kamer brandde een z.g.n. petroleumsnelkoker. Vermoedelijk is een hondje tegen het toestel gesprongen. Bin nen weinige oogenblikken stond de geheele kamer in brand. De kamer brandde geheel uit. Ook de voorkamer van de tweede étage bewoond door de familie Vlietstra, kreeg belangrijke schade. De benedenburen kwa men er met geringe waterschade af. Voor zoover bekend, is niets verzekerd Gisteravond om halfzeven sloeg tijdens een hevig onweder te Veendam de bliksem in een groote stroo-opslagplaats uit vier gedeelten bestaande, van de papierfabriek „Phoenix". De schuur, die gedeeltelijk gevuld was, brandde geheel af. Twee tot twee en een hall millioen K G. stroo ging verloren. Verzekering dekt de schade. Tengevolge van hoolbroei is de kapitale boerderij van den heer J. van Calcar te Schaaphok, onder Scharmer (Gron.l totaal afgebrand Alleen een stier werd gered. Verzekering dekt de schade. Door onbekende oorzaak is de boerderij van den landbouwer G. J. Horst, te West- Geesteren. onder de gemeente Tubbergen tot den grond toe afgebrand. Pogingen om het huls nog te redden bleken ijdel te zijn. Slechts een klein gedeelte van den inboedel kon gered worden. Alles was laag verze kerd. o VERDRONKEN. Steeds meer gaat de belangstelling der Maastrlchtsche zwemliefhebbers uit naar het „strand" aan de Maas even buiten de stad, dat den bijnaam kreeg van Klein Schevenlngen. Daarheen had zich Woensdagnamiddag ook begeven de kantoorbediende der Maas- tnchtsche Hypotheekbank G., die in ge zelschap van zijn vrouw en belde kinderen benevens een buurman en diens familie, wilde genieten van een vrijen namiddag en ter plaatse een bad nam. Tijdens het zwemmen is G. plotseling gezonken om niet meer boven te komen. Een zwemster poogde te vergeefs naar G. te duiken. Of schoon men onmiddellijk pogingen tot dreggen aanwendde, slaagde men er niet in het lijk te bergen. Te Bovenkarspel is mej. M. Haas te water geraakt en verdronken. Gisteravond is in het Spoordok te Leeuwarden drijvende gevonden het lijk van H. Brinkman, slager, wonende aldaar. Waarschijnlijk is de man reeds Woensdag avond te water geraakt, Aan kwaadwil ligheid wordt niet gedacht. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Terwijl het elfjarig meisje A. Lam, uit de Geraniumstraat te Hilversum aan het spelen was op de heide achter den Lorentz- weg, is het kind door den bliksem getrof fen en gedood. Het zusje, dat in de nabijheid speelde, kreeg alleen brandwonden aan de beenen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Gisteravond is in het Sophia-zlekenhuis te Zwolle overleden de heer v. Dijk uit Bussum, een mede-inzittende van den auto van den heer G. uit Amsterdam, welke gisterenmorgen op den rijksstraat weg ZwolleMeppel is verongelukt. De heer van D. had Inwendige kneuzin gen opgeloopen. en is nu aan de gevolgen bezweken. Hij was gehuwd en vader. De toestand van den heer G. was gisteravond zeer zorgwekkend. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Warffum is het 3-jarig kind van den boekhandelaar Hoon dat plotseling den weg overstak, onder een auto van de gebr. De Boer geraakt, De kleine werd ern stig gewond en is aan de bekomen ver wondingen overleden. Den chauffeur treft geen schuld. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De slager S.. die te Schaesberg zijn knecht doodschoot, toen deze een aanval deed op zijn vrouw, is door de rechtbank te Maastricht op vrije voeten gesteld. BUITENLANDSCH GEMENGD. NOODWEER BOVEN' HET MOEZELGEBIED. Gistermiddag is boven het Midden- Moezelgebied een hevig noodweer losge barsten, dat even groote schade heeft aangericht als het noodweer van eenige weken geleden In buitengewoon korten tijd waren wijnbergen en velden over stroomd. Wijnstokken etc. werden door het water weggesleurd. De wijnoogst is op vele plaatsen voor de helft vernield. De schade is nog niet te overzien. Volgens een mededeeling van de rijksspoorweg directie te Trier is de spoorbaan bij Lieser Muehlheim tijdens het noodweer over stroomd, zoodat het treinverkeer moest worden stopgezet. De baan kon echter spoedig weer worden vrijgemaakt. F.ABRIEKS-ONTPLOFFING. In een metaal-fabriek te Turijn is door onbekenden ooi-zaak een compressor voor vloeibare lucht ontploft, waardoor vier arbeiders om het leven zijn gekomen en drie levensgevaarlijk werden gewond. HONDERDEN SMOKKELAARS TERUGGEDRONGEN. Gisternacht hebben aan de Duitsch- Belgische grens douanebeambten eenige honderden smokkelaars den weg naar het Duitsche rijksgebied versperd. Om te voor komen dat zij zich met geweld toegang zouden verschaffen, werden eenige scho ten in de lucht afgevuurd. Daar echter de smokkelaars toch wilden doordringen, moest met scherp worden geschoten, waardoor twee smokkelaars werden ge wond. Politie werd door de douane beambten te hulp geroepen en met geza menlijke krachten werden de smokke laars onder achterlating van een deel der gesmokkelde waren tot den terugtocht ge dwongen. KAPITAAL VLUCHT. Gisteren is in Madrid een Portugeesch reiziger gearresteerd wegens het ongeoor loofd buitenslands brengen van Spaansch kapitaal. In aansluiting hierop werd een wijdvertakte organisatie ontdekt, die zich bezig hield met het uitvoeren van kapi- taalvlucht. Men verwacht, dat boetes ten bedrage van 27 millioen pesetas zullen worden op gelegd. Naar verluidt heeft koning Al fonso bij zijn vertrek uit Spanje 8 mil lioen pesetas meegenomen. DIEFSTALLEN IN WARENHUIZEN. Naar thans gebleken is, is met den aan vang van de groote seizoensuitverkoopen in de groote Berlijnsche warenhuizen een geheele reeks van internationale dieven daar aangekomen. Tot dusver is het de politie gelukt 15 van deze dieven te arres teeren, waarbij aan het licht kwam. dat zij speciaal met het doel hun slag te slaan bij deze seizoensuitverkoopen uit Euro- peesche hoofdsteden, zooals Warschau. Boedapest, Praag, Stockholm en zelfs uit Helsingfors naar Berlijn waren gekomen. VALSCHE MUNTERIJ. De politie te Bielefeld (Westfalen) is door een toeval een uitgebreide bende valsche munters op het spoor gekomen, die valsche stukken van 5 Mk. in eenige duizenden exemplaren vervaardigd en in het vgrkeer gebracht hebben. Een boer vond op een tarweveld van den landbouwer B. te Stelnhelm een grof geweven zak met 719 vijf-mark-stukken. De boer deed hiervan aangifte bij de poli tie die toen vaststelde, dat men met uit stekend nagemaakte valsche munten te doen had. Bij een voortgezet onderzoek ontdekte men ter plaatse, waar de zak ge vonden was, nog 5 staven wit metaal, die blijkbaar voor de vervaardiging van het valsche geld moesten dienen. Klaarblijkelijk heeft men met een goed georganiseerde bende te doen, die bij 't uitgeven van het valsche geld zeer voor zichtig te werk ging. Men vermoedt dat de zak 's avonds naar een der leden 'van den bende gebracht moest worden en overdag tijdelijk in het tarweveld verborgen is. Radselachtig is, dat de zak een Engelsch opsdRrift draagt," waaruit men moet aflei den, dat deze zak afkomstig is van een suikerraffinaderij te New-Orleans in de Ver. Staten. DE SPOORWEG GOUDA—BOSKOOP. Antwoord aan den heer Braat. De minister van Waterstaat deelt ten vervolge op de beantwoording van de vragen van den heer Braat. lid der Tweede Kamer, betreffende de in aanbouw zijnde spoorweglijn Gouda—Boskoop nog mede. dat de rendabiliteit van den thans bijna voltooiden spoorweg steeds twijfelachtig is geweest en op dit oogenblik dan ook stellig niet uit een nader in te stellen onderzoek zou kunnen blijken. Daar tot den aanleg destijds en in 1928 tot voorzetting van den aanvankelijk ge- staakten aanleg besloten is, voornamelijk op gronden, welke niet aan de rendabili teit waren ontleend, volgt nog niet, dat de spoorweg niet moet worden voltooid. ALPHEN. Teraardebestelling Nel Hoogduin. De uitvaart en daarna de teraardebe stelling van het stoffelijk overschot van de 17-jarige Nel Hoogduin, die Dinsdag avond tengevolge van een motorongeval op zoo noodlottige wijze om het leven kwam. is bepaald op morgenochtend te 9 uur op de R.K. begraafplaats alhier. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen Hoogduitsch L.O. de heer H. Hoekstra, alhier. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. PICCARD's TOEBEREIDSELEN. De start van professor Piccard voor zijn vlucht naar de stratosfeer zal op zijn vroegst tegen het einde van de volgende week plaats vinden, daar voor het vertrek alle Instrumenten nog eens nauwkeurig j moeten worden nagezien. i I 0I ONTVLUCHTING UIT EEN OPENLUCHT- GEVANGENIS. Bij een poging tot ontvluchting, die ge vangenen in het kamp van Tucker, een openluchtgevangenis in Arkansas, deden, werden er vier gedood en drie gewond. De gevangenen, die er in geslaagd waren over de pallssadeering te klauteren welke het kamp afsluit, werden ten slotte door de politie in een naburig bosch omsingeld. JACHT OP EEN BANKROOVER. Beambten van het filiaal van de Rijks bank te Stettin bemerkten gisteren een man. die verschillende kasloopers van fir ma's. die geld afhaalden, achtervolgde. Toen een politieagent den man aanhield om zijn identiteit vast te stellen, rukte de man zich los en loste een schot op den politieagent, waardoor een voetganger zwaar gewond werd. De man vluchtte in het gebouw van de ziekteverzekering, van waar hij over een binnenplaats in een andere straat uitkwam. Hier hield hij een taxi aan en dwong den chauffeur met be dreiging van zijn revolver, hem naar het station te rijden. Inmiddels was 'n Ueber- fall-commando gearriveerd, dat de taxi achtervolgde. Men schoot op den man. die het vuur beantwoordde en een politie agent ernstig verwondde. Pas toen de man door eenige kogels getroffen was, durfde de taxi-chauffeur stoppen. Tot hun ver rassing vonden de politie-beambten in de taxi nog een dame, die op weg was naar de haven, toen de bankroover de taxi aan hield. Waarschijnlijk om zich reisgeld te verschaffen had de man haar gedurende den rit onder bedreiging van zijn revolver gedwongen, hem 200 Mark te geven die hij waarschijnlijk als reisgeld wilde ge bruiken. De dame kwam met den schrik vrij, terwijl de onbekende naar het zieken huis werd overgebracht, waar hij korten tijd later aan zijn verwondingen overleed. PETROLEUMBRAND. Op het petroleumterreln van de Cre- ditul Minier te Morenl (Roemenië) is een sondebrand uitgebroken. Er vloeit dage lijks honderd wagons petroleum weg. STAKING TE NEW-YORK. Te New-York staken 20.000 arbeiders, meest Joden, uit de confectie-industrie, uit protest tegen een afgekondigde loons verlaging. De Gemeenterekening 1931. - De steun regeling voor uitgetrokken werkloozen. Nogmaals de schoolkwestie. Alhier vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den Burgemeester Na opening der vergadering met gebed werden de notulen door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: le. Aanbieding van de gemeentereke ning over het dienstjaar 1931. De voorzitter deelt mede, dat de ge meente-rekening door den gemeente-ont vanger opgemaakt sluit in gewonen dienst in ontvangst met 'n bedrag ad f260.977.20 en in uitgaaf f. 213.729.97, alzoo een batig saldo van f. 47.247.23. Kapitaaldienst sluit met een nadeelig saldo van f. 21.289.01. Hierna wordt overgegaan tot benoeming van drie leden tot nazien van de ge meente-rekening 1931 en de gemeente-be grooting 1933. Benoemd de heeren J. N. Los, G. H. Rotteveel en J. J. de Koning. Tot de ingekomen stukken behoorde o.a. een verzoek van den heer J. Jedema om ontheffing van de huur ingaande 1 Sep tember a.s. van een woonhuis wegens over plaatsing naar Edam. B. en W. stellen den Raad voor tot inwilliging van het verzoek en vragen den Raad machtiging het kan toor aan den w.n. ontvanger tot 15 Nov. e.k. te verhuren tegen ,eên huurprijs van f. 3 per week. Zonder h. st. wordt besloten den heer J. Jedema van de huur van deze woning te ontslaan, terwijl B. en W. voorts wor den gemachtigd het kantoor tot 15 Nov. te verhuren. Op de verzoeken van een aantal inge zetenen uit de Kaag om een tegemoetko ming uit de Gemeentekas te mogen ont vangen, als bedoeld bij artikel 13 der wet op het L. O. wordt, afwijzend beschikt en wel op grond van het feit, dat de verste afstand van de woning naar de school te Lisse minder dan 4 K.M. bedraagt, terwijl bovendien het bedrag der gevraagde tege moetkoming ad f. 50 per jaar en per kind den Raad te hoog voorkomt. In bespreking komt de Steunregeling voor uitgetrokken werkloozen. Volgens de door den Minister goedge keurde steunregeling mag een ongeorgani seerde slechts 35 weken steun genieten. In verband met de huidige tijdsomstandig heden blijkt deze termijn te kort en daarom stellen B. en W. voor den termijn te verlengen tot 52 weken. Z. h. st. aldus besloten. Op de circulaire van den Commissaris der Koningin betreffende het geven van vakonderwijs aan plattelands-gemeente- polltie met uitnoodiging om voor elk po- litie-ambtenaar f. 25 op de gemeente-be- grooting te brengen wordt goedgunstig beschikt. Vervolgens brengt de voorzitter ter tafel het verzoek van D. Spruit en P. van der Zwet om van de gemeente weder te mogen huren een perceel tuinland en een waren huis gelegen aan den Langenweg te Roe- lofarendsveen. Na discussie wordt z. h. st. besloten het tuinland wederom voor den tijd van een jaar aan D. Spruit te verhuren en wel voor denzelfden prijs als de vorige huur, terwijl het warenhuis wordt verhuurd aan P. van der Zwet voor f.400 per jaar. Rondvraag. De heer Rietbroek vraagt hoe het staat met de onderhandelingen met Leiden. De voorzitter antwoordt, dat de conferentie nog niet heeft plaats ge had. Spr. betreurt het, dat in de vorige vergadering geen besluit is gena- men. Van betrouwbare zijde heeft hij ver nomen dat de Lichtfabrieken bereid zijn nog meerdere concessies te doen, doch hier tegenover zullen van zelfsprekend verder eischen worden gesteld. De heer Verweij komt nogmaals terug op de schoolkwestie te Oudewetering. Spr. vraagt of aan het schoolbestuur mededee ling is gedaan van het in beroep gaan door de gemeente tegen de beslissing van Ged. Staten. Toen het schoolbestuur in beroep ging tegen het raadsbesluit heeft het hier wel mededeeling van gedaan, zoo dat spr. had verwacht, dat het gemeente bestuur uit beleefdheid het schoolbestuur bericht had gezonden. Spr. wil thans nog een enkele opmerking maken en wijst er op, dat het gemeentebestuur in deze zaak den verkeerden weg is ingeslagen. In de vorige vergadering heeft spr. gewezen op het R.K. Bureau voor Onderwijs en Op voeding in Den Haag, een bureau, dat be kend staat om zijn goede adviezen op het gebied van onderwijs. Spr. heeft eenige vragen aan dat bureau gericht. De heer Verweij leest het schrij ven aan dat bureau voor met het daarop ontvangen antwoord en moet dan consta- teeren, dat het college hier op den ver keerden weg is. Spr. stelt voor het besluit in de vorige vergadering gedaan in te trekken. Daar niemand het voorstel van den heer Verweij steunt kan dit niet aan een stemming worden onderworpen, zoo dat hiermede de zaak als afgedaan wordt beschouwd. De heer Pennings vraagt hoe het staat met de beweegbare bruggen. Zijn deze reeds door de Provincie overgenomen? Verder stelt spr. de vraag of met de Pro vincie overeenstemming is bereikt omtrent de terugplaatsing van de haag nabij de woning te Oud-Ade. De voorzitter ant woordt, dat wat het eerste betreft, de Provincie niets van zich heeft laten hoo- ren, terwijl de Provincie voorts niet bereid is om de woning over te nemen. De heer Verweij vindt het uur van ver gaderen vooral in de zomermaanden erg ongelegen. Spr. gelooft, dat vele leden er prijs op zouden stellen, in dien in de zo mermaanden de raadsvergaderingen om 7 uur des avonds werden gehouden. De meeste leden hebben geen tijd om be hoorlijk te eten, terwijl voor een rustig vergaderen geen tijd is. De voorzitter merkt op, dat juist op ver zoek van een der leden het uur van ver gaderen nog is vervroegd. Hierna gaat de raad in geheime zitting over. BODEGRAVEN. Enorm toenemend verkeer. Op een gewonen dag, geen Marktdag ook geen Zaterdag of Zondag heeft men het verkeer op de Noordzijde, den ver keersweg van deze gemeente naar Utrecht geteld. Het resultaat was dat men op één morgen en middag dus zonder den avond telde ruim 1500 auto's, ruim 700 wielrijders en ongeveer 200 motorfietsen. Waar hoog stens 2 a 3 jaar geleden op een Tweeden Paaschdag of anderen feestdag een cijfer van 7 tot 800 voor den geheelen dag een geweldig cijfer was, teekent het resultaat van deze telling wel de enorme toename, van het verkeer in korten tijd. Uitstapje Knapenver. „Samuel". De Geref. Knapenvergadering „Samuel" maakte een geslaagd reisje naar Rotter dam enz. Per autobus ging in den vroegen- morgen de tocht allereerst naar Gouda, vanwaar per trein naar Rotterdam. Deze stad werd bezichtigd, vervolgens werd een boottocht gemaakt door de havens naar het vliegveld „Waalhaven" ..waar onder deskundige leiding de vliegmachines wer den bezichtigd. Weer teruggekeerd in Rotterdam werd opnieuw het station opge zocht en reisde men per trein in de rich ting Den Haag. Na een wandeling langs de meest belangrijke punten van Den Haag werd de Indische Tentoonstelling met een bezoek vereerd en eindelijk arriveerde men aan het Schevenlngsche strand, dat voor Hollandsche jongens nog altijd ont zaglijk veel bekoorlijks heeft. Voldaan en vol van indrukken arriveerde men einde lijk weer per trein in onze goede gemeente. De wisselbeker veroverd! De Bodegravensche Burgerwacht nam deel aan den jaarlijkschen Kringwedstrijd van den Kring „De Rijn" van den Bond van Burgerwachten. Thans voor de derde maal, behaalde ons corps de wisselbeker, die daardoor definitief haar eigendom is geworden. Ook verschllende leden behaal den zeer hooge prijzen. Zoo werden b.v. de eerste drie prijzen op de Personeele baan gewonnen door Bodegravensche Schutters. De Bodegravensche schutters hebben hun goeden naam alweer hoog gehouden! Burgerlijke Stand. Geboren: Lena Matia, dochter van H. Griffioen en Maria den Hartog Eliza beth Antonia, dochter van H. Oostveen en A. de Lange. Overleden: W. A. v. d. Heijden. 73 jaar, gehuwd met C. Kusters Joh. de Vlieg, 75 jaar, gehuwd met C. C. Cirkel Pe- tronella Straver. 6 weken. d. van Th. Stra- ver en G. Leyen. Ondertrouwd: J. Spijker, 24 jaar en L. J. Gründmann, 23 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Bogerd, geh. met G. M. Middelman van Koudekerk. Inmiddels vertrokken: A. van Velsen, dienstbode, naar Lelden C. A. v. d. Kli, schipper, naar Wassenaar A. C. Dissel dorp, dienstbode, naar Voorburg. Arbeidsbemiddeling. Bij 't corresp.-schap der arbeidsbemid deling staan als werkloos ingeschreven: 7 houtbewerkers, 3 betonwerkers, 15 tim merlieden, 3 schippers, 3 chauffeurs, 1 tuinder, 20 losse werklieden, 5 grondwer kers, 6 pakhuisknechts, 1 schilder, 12 fa brieksarbeiders, 3 metselaars. 2 electriciens 4 opperlieden, 11 landarbeiders, 1 slach ter, 6 metselaars, 1 stucadoor, 1 boom- kweeker, 2 smeden, 1 machinist en 1 molenaarsknecht. Zaterdag. LSWI A a r I a n d e r v e e n J Een Spr. prof. G. Wisse Zondag. Kerk) 71/: uur nam. Moriaansteeg: Samenkomst te ent. Nationaal Ibyfcingei uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd ,X>e Andere". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur a City-Theater Haarlemmstr „De Koning van den Congo Zaterdag n.m. 2 uur. Zonda» en 4 uur 30. Luxor-Theater. Stationsweg, j ..Jij wordt mijn vrouw." Woensdag en Zaterdag n.m. dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater. Breestraat i „Twee hemelsblauwe oogen." Woensdag en Zaterdag n.m. jt, dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventtail kunde Consultatiebureau voorl kinderen Halftwee tot 3 uur jJ ting tegen rlipbterie 45 uur uj Donderdags: Inst. v. Praeveu] neeskunde. Consultatiebureau holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zor.c^ der apotheken wordt van Man en met Zondag 7 Aug. a.s. rt» door apotheek P. du Croix, R:>1 telef. 807. RECLAME. Steenstraat 49 TeleJ UW HUIS VOOR FIJNE VLEEil WARME CROQUETTEN EN Autobotsing. Op den viersprong bij het p> had een botsing plaats tussche sonenauto en een vrachtauto, t gens waren op hetzelfde momc| bocht en konden, ondanks hevk: een botsing niet meer vermijdn sonenauto kreeg eenige flinke ie verloor een portier, toen de wagJ den muur van het postkantoor n gedrukt. De inzittenden bekwaz? geen letsel. De personenauto had passeeren aan de vrachtauto, dkl van haar kwam aanrijden, den n moeten geven. De heer P. H. Oldemans. lid Raad. had een benoeming ontvare leider van de Gewestelijke Pro» van het District Zuid-Holland :a O.S.P., waarvoor hij zou moelea wonen te 's-Gravenhage. Hij heekI voor deze benoeming bedankt, i Verschillende personen zijn aL politie bekeurd wegens het one»* rijden op de kruispunten aan et uiteinden van de Brugstraat «tl witte verkéersstrepen linker- en weggedeelte goed te onderscheidt.* Proces-verbaal is opger.ur j een autobestuurder, die in de lïjfl zonder aanwijzing van de poö-j wachtende file auto's, die op Ik' wijzing was gevormd reed. eaj botsing kwam met een autii® tegenovergestelde zijde kwanik-r ter 0 uur voor WË were vecelf n d de P doo. ge HAZERSWOUDE Geslaagde schooluitstap)* De leerlingen van de 7e klasse O» de U.L.O. der Chr. school hebbenj» tweetal autobussen van Kok Ie een uitstapje gemaakt naar Am-f alwaar een bezoek werd gobract- Artis en daarna ging men em men te Schiphol. Vervolgens f» naar Zandvoort om van zee en 8" genieten. Dat de schooljeugd ander heeft genoten is overbod»11 den. IM De Vereeniglng „Trouw Scl100:™ alhier heeft met de kinderen die J' in aanmerking kwamen een reisjtl maakt naar den Haag en Scher»J De Indische Tentoonstelling we™ I bezoek vereerd. Na van een en I noten te hebben, ging de reis MJJJ van Holland. Hoogst voldaan keen-i jeugd per autobussen van de fa B te Waddinxveen weer huisvaart- Openluchtuitvocring, De Chr. Gymn. Vereeniglng ,®M heeft onder leiding van haar dire heer G. W. de Johg van AlPlie?„0- een openluchtuitvoering gegeven plein van de Chr. School. Het_ljWF bestaande uit een 14-tal numnj flink en naar genoegen afgewent'- den mooie toeren ten aanscnou T ven. De collecte voor de Unie met den Bijbel, heeft alleen op 'I alhier opgebracht de som van rt Aan de vakschool voor MedJ; Leiden slaagde voor diploma naaien, onze dorpsgenoote. Me" mans Jdr. RECLAME. ZATERDAGMORGEN 9 UUR BEGINT DE BEKENDE in onze AFDEELING FIJNE LEDERWAREN Speciaal in Dames-Tasschen on

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6