LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 4 August Burgerlijke Stand v. Leiden. BUITENLAND. TELEGRAMME al Hd E BEZUINIGINGSPLANNEN BIJ 'T LEGEB IN OOST-INDIE. Het legerbestuur ln Oost-Indlë heelt de volgende bezuinigingsplannen, beoogende opheffing van verschillende afdeellngen en korpsen, goedgekeurd. 1. Het aantal eskadrons cavalerie wordt tot 4 teruggebracht. 2. Een afdeeling artillerie wordt opgehe ven: zal worden teruggekeerd tot de oude formatie van de artillerie, 3. De Infanterie wordt teruggebracht tot 4 regimenten, elk bestaande uit 4 batal jons, waarvan 2 bestemd worden voor po litie- en marechaussee-diensten. 4. Opgeheven wordt 1 divisiestaf. Overcompleet komen door bovenstaande maatregelen: 1 generaal-majoor, 2 kolonels 2 luitenant-kolonels der infanterie, 1 luite nant-kolonel der cavalerie. 1 luitenant-ko- loneel der artillerie en een aantal kapiteins en luitenants van verschillende wapens. (N. R. Ct.) o STEUNREGELING IN HET WESTLAND. Een uniforme regeling. De gemeentebesturen in het Westland hebben besprekingen gevoerd, om te komen tot een uniforme steunregeling voor alle Westlandsche gemeenten. Uit den aard dei- zaak ls de werkloosheid een gevolg van den slechten toestand van het tuinbouwbe drijf. zoodat de werkloosheidsvoorziening in alle Westlandsche dorpen naar dezelfde regelen zou kunnen geschieden. In principe ls besloten, dat de Westland sche gemeenten de steunregeling van de gemeente Monster zullen overnemen.. In deze gemeente wordt aan gehuwde en on gehuwde kostwinners een uitkeering van f. 10 per week, benevens f. 1 bijslag per week en per gezinslid, verstrekt tot een maximum van 65 pCt. van den loonnorm, die f. 22 bedraagt. Aan georganiseerden zal een bijslag van f2.50 worden verstrekt, be nevens f. 1 per gezinslid. De uitkeering aan kostgangers bedraagt f. 6 per week; aan reglementair nog niet rechthebbenden en uitgetrokkenen. alsmede ongeorganiseerden f. 9 per week. benevens f. 0.75 bijslag per gezinslid. o DE POSTVLUCHTEN. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de KL.M. bericht is ontvangen, dat de „Ibis" op de heenreis en de „Uil" op de terugreis gis teren te Karachi zijn geland. VERSPREIDE BERICHTEN. De Minister van Waterstaat rnr. P. Reijmer, zal gedurende eenige weken met verlof afwezig zijn. In de Emmaklinlek te Utrecht is overleden mr. dr. J. Th. Endtz, vice-presi dent van den Gentralen Raad van Beroep. In de vergadering der Provinciale Sta ten van Gelderland is aangenomen een voorstel van Ged. Staten om hen te mach tigen aan een door samenwerking van ge meenten op te richten maatschappij ten doel hebbend de drinkwatervoorziening van Oostelijk Gelderland en één of meer aan grenzende gebieden de benoodigde gelden, geraamd op f. 3.545 000. ter leen te ver strekken tegen een rente, welke voor de provincie zal gelden bij het aangaan van de geldleenlng ter bestrijding van deze uit gaaf. B. en W. van Amsterdam zijn voor nemens om het vrije vervoer van gemeen tewerklieden per tram te doen vervallen. UIT NED. OOST-INDIE. ZEVEN MENSCHEN DOODGESTOKEN. MAKASSAR. 3 Augustus. (Aneta). In kampong Takalsie, district Maroesoe zijn bij een steekpartij zeven personen gedood en twee zwaar gewond. De oorzaak is ver moedelijk gelegen in een vrouwenperkara. RIJSTPELLERIJ AFGEBRAND. TJIKAMPEK, 3 Augustus. (Aneta). De rijstpellerij „Poetjoeng" van een Chinees te Batavia, is afgebrand. Machinerieën en voorraden gingen verloren. Oorzaak ver moedelijk kortsluiting. De schade be draagt ruim f. 100.000, waarvan f. 43.000 door verzekering wordt gedekt. GEBOREN: Nicolaas Jan Marinus, zn. van G. A. Janssen en A. van Gellicum Lodewijk, zn. van L. Lolkes de Beer en C. P. Felix Adriaan Jacobus zn. van A. Boezaard en J. M Rijsbergen Gerardus Antonius zn. van H. Stouten en A. M. Verstraaten Leenderd Willem Ignatius, zn. van L. W. I. Vogel en A. W. van Mosel Annie Cornelia, dr. van J. C. Bruné en M. A. F. Jasperse Izak, zn. van A. J. Jansen en J. C. Stouten Cornelis, zn. van G. Cre- vecoeur en S. A. van der Hoeven. ONDERTROUWD: H. D. Kloosterman jrn. 32 j. en M. H. Trager, jd. 29 j. P. Ciere, jm. 20 j. en C. H. van Duijl, jd., 18 j. GEHUWD: J. van Aken jm. en H J. Kouwen, jd. J. Dingjan, jni. en H. M A. Segers, jd. F. Buis, wedn. en H. B. van Wijk, wedw. F. L. Cavé jm. en S. Koet, jd. D. Keij, jm. en E. 'Th. de Groot, jd. D. Klink hamer, jm. en P. J. van Veen, jd. J. Matze, jm. en J. Huisman, jd. H. Nieu- wenburg. jm en A. C. Abrahams, jd. P. van der Steen, jnr. en A. Heemskerk jd. J. J. van Tongeren, jm. en E. van der Born. jd. W. J. van Velzen, jm. en H. Schouten, jd. H. C. Snelderwaard, jm. en D. A. van Niekerk. jd. A. Riet kerk, jm. en M. R. A. Mulder, jd. A. van der Plas, jm .en A. M. Espenhahn, jd. OVERLEDEN: Overleden: P. Straver dr. 6 wkn. A. Teunissen, ongeh. vr. 54 j. Chr. van Valderen, ongeh. m., 57 j. G. Flan- derhijn—Oudshoom, wede, 80 DE ALGEMEENE TOESTAND. De economische wereldconferentie. Weldra zullen acht mogendheden bijeen komen om den weg voor te bereiden voor de economische en financieele wereldcon ferentie. Het zijn Frankrijk, Duitschland, België, Italië, Japan, Noorwegen, de Ver. Staten en Groot Britannië. Elk land zal een vertegenwoordiger zen den om een voorloopig comité te vormen, hetwelk de andere mogendheden zal uit- noodlgen en den definitieven datum voor de bijeenkomst der conferentie zal vast stellen. DUITSCHLAND. De Nazis roepen steeds harder om de macht. In een artikel, getiteld „De nationaal socialistische overwinning" neemt de lei der van de nat.-soc. Pruisische Landdag fractie op uiterst kritische en scherpe wijze stelling inzake de huidige blnnenlandsche politieke situatie benevens de houding van de rijksregeering Kube zet o.m. uiteen, dat de rijkspresi dent na Bruening en zijn regeering naar huis te hebben gezonden den centrumafge vaardigde von Papen en den Duitsch-na- tionaal von Gayl aan de regeering heeft gebracht, hetgeen oorzaak is geweest, dat het nationaal socialisme is gesaboteerd. Von Papen heeft twee tot drie millioen stemmen gered voor het Marxisme door zijn noodverordening en door het uitstellen van de rijksdagverkiezingen. Zonder door de rijksregeering gehinderd te worden heb ben de zwart-rooden met onbelemmerde demagogie kunnen opruien tegen het nat - socialisme. De houding van rijkscommissa ris Bracht toont, dat deze centrumman be reid is tegenover de nat.-soc. de rol te spe len van een von Kahr. De eenige man in Rijk en Pruisen, die geen deel heeft aan het spel der centrummannen, is de rijks- weermlnister, von Schleicher. De nat.-soc. hebben geen reden in Rijk of Pruisen eenige rekening te houden met von Papen. Bracht of von Gayl. Wij hebben geen lesje noodig van Bracht over dat wat wij te doen hebben en dat wat de staatsnoodza- kelijkheid eischt. De rijksdagverkiezingen zullen met hun ontzaggelijke overwinning der N.S.D.A.P, niet alleen de nieuwe orde ning der dingen in het rijk tot stand moe ten brengen, maar ook een definitieve re geling van de Pruisische staatsaangelegen- heden. Wij Pruisen zijn gewend ons zelf te regeeren. Ook het centrum geheve er noti tie van te nemen, dat wij niet 10 jaar lang den felsten strijd gestreden hebben om als eindresultaat een kabinet van zoogenaamd neutrale bestuurs-aristocraten het bestuur van het rijk in handen te geven. Het „suc ces" van von Papen en Bracht is alleen het toenemen van de communistische partij, sedert de Pruisische Landdagverkiezingen met 729000 stemmen. De bijna 14 millioen, die op 31 Juli. nat.-soc. gestemd hebben eischen thans het overgeven van de staats macht aan het nat.-socialisme Waar bur gerlijk geregeerd wordt, triomfeert het Marxisme. Het is niet bepaald het wekken van een gunstige atmosfeer tot politieke besprekin gen met het Centrum Worden de Nazis op deze manier soms gedreven naar een greep naar de macht? Het Berlijnsche orgaan der nationaal- socialisten. de .Angriff". schrijft onder het opschrift. .Wij eischen het standrecht te gen de Moskousche bloedhonden", een ar tikel. waarin de vele aanslagen en overval len van de laatste dagen geheel op reke ning van de communisten worden gesteld en waarin wordt gezegd, dat de nationaal- sociallsten zich niet weerloos zullen laten afslachten. Het artikel eischt, dat de S. A. en de S.S. vergunning zullen krijgen zich gewapend op straat te vertoonen en dat deze beide formaties als hulppolitie zullen worden gebruikt. Het blad garandeert, dat dan het. spookbeeld van Moskou binnen eenige dagen uit Duitschland zal zijn ver dwenen. Voorts eischt het blad, dat de na- tionaal-socialisten de uitvoerende macht in Duitschland en in Pruisen in handen zul len nemen. Men zie.t het aan het slot weer: aanspo ring tot een staatsgreep, want zonder deze zullen de Nazis de macht niet krijgen, waarop zij ook geen recht hebben. De bondsvoorzitter van den Rijksbannier Hoeltermann en de plaatsvervangende bondsvoorzitter Lemmer hebben, naar in de Berlijnsche bladen wordt gemeld, tij dens een onderhoud met den rijksminister van blnnenlandsche zaken Von Gayl dezen materiaal overhandigd betreffende den ter reur uitgeoefend jegens rijksbannierleden en republikeinen. Zij wezen er o.a. op. dat de rijksbannier sedert de opheffing van het S A -verbod 15 dooden en 104 zwaar gewon den te betreuren heeft, van welke laatste nog een groot aantal in levensgevaar ver keert. De rijksbannierleiaers eischten zeer scherpe maatregelen tegen het dagelijks grooter wordende aantal daden van ter reur. Dus scherper optreden tegen de Nazis. Nieuwe botsingen worden nog telkens gemeld Zoo te Mayen. waar 10 personen gewond werden. In Opper-Silezië werd in een S A.-huis een zwaar machinegeweer gevonden en in beslag genomen, benevens handgranaten etc, en bij Kassei werd zelfs een eigen-ge maakte pantserwagen bij de Nazis ontdekt! Te Görlitz is het sociaal-democratische Rijksdaglid Buchwitz tot drie maanden ge vangenisstraf. met aftrek van de voorloo- pige hechtenis veroordeeld, wegens het on rechtmatig gebruik van een vuurwapen, toen hij in een kiesvergadering. in het ge drang geraakt tusschen nationaal-socialis- ten, een schot in de lucht had gelost. De Pruisische Landdag zal op 16 en 17 Augustus vergaderen aldus is door het se nioren-convent besloten. Op de agenda zul len echter alleen de moties der verschillen de partijen aangaande het optreden van het rijk tegenover Pruisen staan. Een da tum waarop tot de verkiezing van den mi nister-president zal worden overgegaan is dus nog niet vastgesteld Het is ook waar schijnlijk. dat hiermede zal worden ge wacht tot ook in het rijk de noodige be sluiten zullen zijn genomen. Grandi gearriveerd. Toen Grandi, de nieuwe Italiaansche ambassadeur gisteravond te Londen aan kwam, werd hij aan het station verwel komd door den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon. Deze sprak de hoop uit dat hun samen werkende arbeid, zooals deze te Lausanne en Genève heeft plaats gehad, zou wor den voortgezet te Londen. De volgende week zal Grandi zijn ge- loofsbreven overhandigen aan koning George die de volgende week te Londen zalterugkeeren. Daarna zal Grandi tot September met verlof gaan om dan zijn werkzaamheden te Londen definitief aan te vangen. De Iersche Senaat nam de door Couni- han. den leider der boeren, ingediende resolutie aan ten behoeve van hervatting van onverwijlde besprekingen met Enge land betreffende de annuïteite van de grondrenten- DENEMARKEN. Het geschil met Noorwegen. Het Permanente Hof van Internationale Justitie heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende Zuid Oost Groenland tusschen de regeeringen van Noorwegen en Dene marken. Zooals men weet had de Noorsche regeering op 18 Juli jl. het Hof verzocht voorloopige conservatoire maatregelen aan te wijzen ter bescherming van Noorsche onderdanen en rechten in het bedoelde gebied van Zuid Oost Groenland. Het Hof heeft dit verzoek van de Noor sche regeering afgewezen onder voorbe houd echter, dat het Hof later kan over wegen of omstandigheden zich hebben voorgedaan, welke de aanwijzing van voor loopige maatregelen, volgens artikel 41 van het Statuut noodig maken. In de overwegingen, welke tot deze uit spraak hebben geleid wordt gezegd, dat krachtens artikel 41 van het statuut, het Hof bevoegd is conservatoire maatregelen aan te geven, ten einde betreurenswaar dige gebeurtenissen en incidenten te voor komen. In de huidige zaak is ~ër echter voor het Hof geen reden zulks te doen. Het Hof herinnert aan de verklaringen door de agenten van beide partijen ge daan en is van meening, dat deze ver klaringen in onderling verband wijzen op een geestesgesteldheid in de verantwoor delijke kringen van beide landen en op bedoelingen, die zeer geruststellend ge noemd kunnen worden. Aangezien deze verklaringen officieel voor het Hof zijn uitgesproken, kan en mag het Hof niet veronderstellen, dat beide regeeringen handelingen zullen doen, welke niet in overeenstemming hiermee zijn. Onder deze omstandigheden vindt het Hof geen aanleiding op het verzoek van de Noorsche regeering in te gaan. Vervolgens gaat het Hof na of er reden is proprio motu zulke maatregelen aan te wijzen. Ook hier is het Hof van meening dat de huidige omstandigheden zulks niet vereischen. ZUID-AMERIKA. Het conflict BoliviaParaguay. Naar het Engelsche departement van buitenlandsche zaken mededeelt, heeft de secretaris-generaal van den Volkenbond de regeeringen van Engeland, Frankrijk, Duitschland. Italië en Spanje opgeroepen het beroep van den Volkenbond op Bolivia en Paraguay te steunen langs diploma- tieken weg. De Britsche diplomatieke vertegenwoor digers in La Paz en Asuncion hebben daar op van de Engelsche regeering opdracht gekregen in den geest van dit beroep van den Volkenbond en van de actie van de in Washington bijeengekomen staatsver- tegenwoordigers te handelen. De regee ring der Vereenigde Staten is hiervan in kennis gesteld. Volgens een bericht uit Washington hebben nl. 16 van de 19 Amerikaansche staten hun diplomatieken vertegenwoor digers in Washington opdracht gegeven nota's te onderteekenen, waarin Bolivia en Paraguay worden opgeroepen tot een onmiddellijk staken der vijandelijkheden. Men verwacht, dat de overige Amerikaan sche staten zich hierbij zullen aansluiten. Berichten uit Bolivia en Paraguay ver melden dat de gevechten voortduren. Boliviaansche vliegtuigen hebben de kolonie van Russische emigranten Nem- monite opnieuw met bommen bestrooid. De president van Paraguay eischt in een proclamatie aan de bevolking dat deze zich de strijdersdeugden van het voorge slacht waardig moet toonen. De 17-jarige zoon van den minister van binnenlandschc zaken heeft zich als matroos op een oor logsschip doen aanmonsteren. Zijn 14-jarig broertje dat eveneens dienst wilde nemen, werd evenwel niet tot het leger toege laten. De regeering te Asuncion demen teert de berichten dat Boliviaansche troe pen een aanval zouden hebben gedaan op Puerto Casado aan de Paraguay-rivier. De regeering in Asuncion voorziet de bevolking met gasmaskers, daar zij in ge val van een oorlogsverklaring een Bolivi aansche luchtaanval vreest. Bovendien zijn maatregelen genomen om de levens middelenvoorziening veilig te stellen. Naar uit La Paz gemeld wordt, hebben de ban ken aldaar de Boliviaansche regeering een vrij groote „oorlogsleening" gegeven. De Argentijnsche regeering heeft bevel gegeven, dat 20 bataillons infanterie en een bataillon pioniers moeten oprukken naar de Boliviaansche grenzen, teneinde de Argentijnsche neutraliteit te bescher men bij de vijandelijkheden tusschen Bo livia en Paraguay. VEREENIGDE STATEN. Ministerwisseling. De minister van handel. Lamont, is af getreden, naar het schijnt om zich aan zijn zaken te wijden. Tot zijn opvolger is Roy Chapin benoemd die tot dusverre voorzitter was van den raad van toezicht van de Hudson Motor Car Cy, OLYMPISCHE SPELEN 1932. VAN EGMOND OLYMPISCHE SPRINT KAMPIOEN 1932. Tevens tweede in de 1000 M. tijd-racc! Van Egmond en Leenc rijden niet meer in den tandem-wedsrtijd mede. (Van een bijzonderen medewerker). LOS ANGELES. 3 Augustus. Op den laatsten avond der Olympische wieler wedstrijden in het Rose Bowl Stadion te Pasadena was de belangstelling van het publiek grooter dan de vorige avonden. Ongeveer vijftienduizend toeschouwers vulden het stadion om daar aan het slot van den sprintwedstrijd onzen landgenoot van Egmond toe te juichen. Duizenden waren per auto naar Pasadena gekomen en niet minder dan ongeveer 4000 wagens stonden geparkeerd. De toeschouwers leefden geheel mede met den strijd, die op de houten baan werd gevoerd. Meermalen werd door ge schreeuw of gefluit te kennen gegeven, dat men het niet eens was met hetgeen gebeurde. De demi-finales sprinten. In de eerste demi-finale van den sprint- wedstrijd kwamen Chaillot (Frankrijk) en Gray (Australië) aan den start. Het werd een spannende race, die na een mooie eindspurt door Chaillot (Frankrijk) met slechts een banddikte verschil werd ge wonnen. Gray was het met de beslissing van de jury niet eens en is voor den strijd om de derde en vierde plaats niet meer aan den start verschenen. In de tweede demi-finale kwam van Egmond (Nederland) tegenover den Itali aan Pellilzarri. Van Egmond, die uitste kend in conditie was, had geen moeite met zijn tegenstander. Met niet minder dan 10 M. voorsprong ging van Egmond door de finish, den Italiaan op de tweede plaats latende. Spoedig daarop werd de finale sprint verreden. Eerst zouden de beide tweeden uitkomen, doch daar de Australiër Gray niet aan den start verscheen, reed de Italaan Pellizarri alleen de 1000 M. en werd daardoor op gemakkelijke wijze derde. De finale. werd verreden in drie ritten. In de eerste rit zag het er nog niet naar uit, dat van Egmond als overwinnaar uit den strijd zou komen. De spanning in het Stadion was groot toen in de eindspurt er nagenoeg geen verschil tusschen de beide renners was. De eerste rit werd ge wonnen door Chaillot met een banddikte voorsprong voor van Egmond. In de tweede rit heeft van Egmond echter laten zien wat hij kon. Hij zette de eindspurt wat vroeger in en sloeg den Franschman met één lengte voorsprong. De beslissing moest in de derde rit val len en de weinige landgenooten, die getui ge mochten zijn van de eerste Hollandsche overwinning waren zeer gespannen. Van Egmond had getoond, dat hij sterker was dan de Franschman, doch Chaillot had de eerste rit, zij het met een klein verschil, gewonnen. De derde rit bracht echter voor Neder land de eerste gouden medaille. In een schitterende eindspurt won van Egmond deze rit met een wiel verschil en was hiermede Olympisch sprintkampioen. Tijd laatste 200 M. 12,6 sec. Tweede Chaillot (Frankrijk), derde Pel- lizzari (Italiëen vierde Gray (Australië). De 1000 Meter tijd-race. Onmiddellijk na den sprintwedstrijd had de 1000 M. tijdrace plaats. De Australiër Gray toonde in dezen wedstrijd, dat hij rijden kan. Hij won deze tijd-race in een nieuwen Olympischen recordtijd van 1 min. 13 sec. Onze landgenoot van Egmond werd een goede tweede met slechts klein verschil n.l. 1 min. 13,3 sec. De zilveren Olympi sche medaille was hiervoor de beloóning. Derde werd Rampelberg (Frankrijk) 1 min. 13.4 sec., vierde Consonni (Italië) 1 min. 14.7 sec., vijfde Harvell (Engeland) met denzelfden tijd en zesde de Canadees Rush 1 min. 15,6 sec. Na de overwinningen van van Egmond was het een teleurstelling voor de Hollan ders, dal van Egmond en Leene niet kon den uitkomen in de beslissing van den tandemwedstrijd. Het tandemrijwiel van onze landgenooten was defect geraakt bij de training en daar de bochten in de baan naar de meening van Van Egmond en Leene niet hoog genoeg waren, vonden zij het beter niet op een vreemd rijwiel te gaan rijden. Onze landgenooten hadden ook in dezen wedstrijd een goede kans gemaakt, zeker voor de tweede plaats, en het is te betreuren dat zij thans moesten toezien hoe anderen wonnen. De Olympische wielerwedstrijden wer den besloten met de beslissingen in den tandemwedstrijd. CHINA. Nieuwe dreiging met Japan, Naar officieel wordt medegedeeld, heb ben ongeveer 1000 man Chmeesche vrij- scharen het Japansche garnizoen in de Mandsjoerijsche havenstad Inkau aange vallen en in het nauw gedreven. Een Ja pansche kruiser en drie destroyers heb ben daarop zeesoldaten en matrozen aan land gezet, welke in den strijd ingrepen. Chineesche vrijscharen hebben tegelij kertijd bij verrassing aanvallen gedaan in de Mandsjoerijsche steden Tsjangtzjen Liautsjang en Moekden. De toestand aan de grenzen van de provincie Jehol wordt voortdurend drei gender. Volgens een semi-officieel Chi- neesch bericht hebben de Japanners groote afdeelingen troepen aan land gezet en zijn zij voornemens de geheele provincie Jehol te bezetten als voorbereiding voor een aanval op Peking. Met het oog op den dreigenden politie- ken toestand is de Chineesche centrale regeering voornemens een bijzondere zit ting te houden. Maarschalk Tsjang Sjoe Liang is uit Peking vertrokken. Naar verluidt is hij voornemens generaal Jen Hsi Sjan order te geven zijn troepen ter beschikking te stellen voor het afweren van den ver wachten Japanschen opmarsch naar Peking. In de eerste demi-fin»),, Franschen Chaillot-PerrS! Christiansen en Garvin aan^'l Franschen wonnen deze Ju-I halve lengte voorsprong «Li hiermede in de finale In de tweede demi-final. landgenooten van Egmond erV de gebroeders Chambers komen. Het rijwiel van on;^ ten was echter verbogen ïli konden starten en de Ei over de baan gingen. Voor de geboeders Chamb-..l pech van onze landgenoot^ omdat zij hierdoor gemi tweede plaats kwamen.iw voor de finale aan den star n Perrin (Frankrijk) en d„' Chambers (Engeland). jCj wonnen gemakkelijk met nieu vijf lengten voorsprong ij Z1 en met anderhalve lengte trri de tweede rit. De gouden 0K daille voor dit onderdeel wedstrijden gaat dus naar fs De Denen Christiansen en men zonder verderen strijd t) de derde plaats en onze landzo Egmond en Leene eindigden-1 De Olympische wielerwedst£ baan waren hiermede geëiiÜ- Het snshJ Als er drie vierde van iflJ afgelegd dus 37.5 KM.i' bij de snelwandelaars: 1. FW tijd 3 uur 39 min. 54 sec ij slechts 1 sec. achterstand, c plaats Groen met 1 min. stand op den leider, daaraó met een tijd van 3 uur 46 ni tenslotte Rivolta. Het parcrei heuvelachtig, zoodat de pp» bijzonder hoog waren te no* ders verwisselden nog al e=; en vooral op de laatste Kï gelsehman Green goed uit als eerste binnen te kornet I De einduitslag werd: 1, c| tijd 4 uur 50 min. 10 sec1 land); 3. Frigerio (ItalièJ (Duitschland)5. Rivolta dl vert (Duitschland). Het work In de weltergewichtskia» worstelen won Mac Donald Foeldeck (Duitschland) oppuB DE OVERWINNING VAN Tul Enkele nadere bijzonderM Ongeveer achthonderd landd in het Rose Bowl-stadion gcu| van de overwinning van o Van Egmond. nationaal sprbtld thans ook Olympisch sprinthgB De eerste rit van de finale, fJ lot' (Frankrijk) door de jury werd aangewezen, was volger u door Van Egmond gewonnen, F was dan ook miniem, Vaj I goed sportsman, legde zich ui de beslissing van de jury ter winning is hem tenslotte nie! reeds in de tweede rit bleek, (tl sterker was dan Chaillo! fc cflT gen de beide rijders eenige mate 1 ten aan den kop. In dc laaKe -t Van Egmond een lange srispan tegen Chaillot niet was ojswi» landgenoot won dan «I ganaitó een volle lengte. In ie laatste rit Van Egmond den koptW-hSi ronde valt Chaillot aan, Joch Va", is op zijn hoede en slaat den a"- besldstheid af. Hij wint meteen te en bevestigt daarmede de r) velen dat hii reeds in de eerste i naar kon worden beschouwt Bij de aanwezige Hollandr groote vreugde en Van Eg eere-ronde, terwijl voor het si deze Olympische Spelen de driekleur in de middelste nu» j Direct na zijn overwinning jl even met Van Egmond gespw-l slechts kon mededeeien. datr;T verheugt over zijn overwinmr-i Egmond echter weer moest c ■-( de tijd-race zetten wij het den heer Kellenbach voort e l lenbach vertelde ons. dat veel belangstelling voor de wt- ben, ofschoon zij er zelf WMV De overwinning van Van W verdiend. Over de regeling in het in klaarde de heer Kellenbach alles goed was voorbereid. wv_ geling niet valt te vereelUKer - in Europa gehouden Spelen. HET CONFLICT IN ZUID--111 LA PAZ, 3 Aug. (Reuterh van Bolivia heeft op bet «v Volkenbond geantwoord, aai vredelievende methode - oplossing van het geschu n De Boliviaansche verder, na haar lezing van hebben gegeven, dat de i buiten de wet hebben ges dwingen zich krachtig te Uit Genève wordt gemeld, aan den Volkenbond nee bereid te zijn het conflict arbitrage te onderwerpen, p Geen van de negenhen zal een verovering van 6 een van beide landen een oorlog erkennen. VON PAPEN MET V4f' SAARBRUCKEN. 4 Aug,'® kanselier von Papen is B half twaalf te Wager»^ zijn vacantie zal doorbreg JM Hij werd hartelijk door i ontvangen.. DE ONTWAPEND1 PARIJS, 4 Aug. (Ren'^yl pleit de leider van de m^T* voor de ontwapenin„ dat alle landen evenveel^ m veiligheid. Indien dus -,^1 van bewapening, biag L niet worden gehtoder^ ®e slechts twee mogelukhea ontwapent, of Duitschl

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2