rui/oft in J)ieren/and. GOEDE OPLOSSINGEN. De kleine Naaldenkoopman. Cornells J. Arbouw ja hoor die brief zon der naam verleden week was op hetzelfde papier geschreven als nu deze brief. Die re gen is akelig voor alle vacantiemenschen en kinderen en heel schadelijk voor de landbouw, want het regent nu veel te veel en veel te hard.' Hendrik Breuker logeerde je aan zee? en werd je toen ziek? hoe akelig, moest je toen weer naar huis? wat scheelde er.aan? Ben je nu weer heelemaal beter? Reinier den Hertog bij de namen van de mooie ansichten kan je zien dat Annie ook aan mij dacht. Zaterdag en Zondag was het mooi weer en heb ik buiten gezeten, maar de vorige week en na Zondag zóó veel regen, afschuwelijk, dan kan ik on mogelijk buiten zitten. July Franke ik miste je wel de vorige week maar er ontbreken nu velen in de vacantie. De Heerestraat die weet ik wel. Prettig dat je nu voortaan dichter bij je school woont. Zoo, heb je het boek al mo gen lezen. Ga je nog trouw in je tuintje werken. Koos Nieboer is het zoo'n fijn boek? en je hebt nu in de vacantie heerlijk den tijd om er in te lezen. Annie Zaalberg neen als het zoo hard re gent. is het heusch geen weer om voor de gezondheid naar het strand te gaan. Ik ken de olifant Betsy uit den Haagschen dierentuin wel. toen het nog een jong oli fantje was. Heel leelijk van die jongens om een klap op de slurf te geven, ik ben blij dat Betsy die jongens tot straf nat spoot, want dieren plagen is heel leelijk. Vroeger ging ik graag dikwijls naar den dierentuin, de laatste jaren kon ik niet. Jannie en Frans de Water o ik dacht dat die 2 boeken bij elkaar hoorden, omdat de titels zoo op elkaar leken. Aardig van je hoor Jannie om het boek ook 3an je vrien dinnen te laten lezen. Jan de Graaff zoo. is Arie uit logeeren in Voorschoten, dat is prettig voor hem, maar natuurlijk kan jij je thuis ook best vermaken, dat begrijp ik wel, men behoeft heusch niet altijd uit te gaan om plezier te hebben. Willy van Wijk is Freddy al uit logee- ren en volg jij nu nog zijn voorbeeld in deze maand. Logeerde je al eens meer in Amsterdam? O. dat kan zoo gTappig zijn, zoo'n kindertaaltje. 2 jaar. dan kunnen ze natuurlijk nog niet alles zeggen en dat is juist zoo vermakelijk. Woont dat nichtje dicht bij je? Marijtje en Annie Wassink en Marie Guley gaan Marijtje en Annie in Leiden logeeren of ergens anders? Of ik Leiden ken? Ik ben er geboren en heb er tot mijn 24e jaar gewoond en later, o zóóveel gelo geerd. Mijn vader was predikant in Leiden. En Groenendaal ken ik ook goed want ik heb een jaar in Haarlem gewoond en er later ook dikwijls gelogeerd. Marietje van Steenbergen, iedereen die goede oplossingen van prijsraadsels inzendt mag meeloten. Als je uitgaat mag je na tuurlijk overslaan. Ja ie behoort tot de grooteren. Marietje Latervter misschien lees je dit nog wel als je van je logeerpartijen in Eindhoven en Apeldoorn terug bent. Ik hoop dat je een paar prettige weken zult hebben met veel mooi weer. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Kloosterzande (Zeeland). GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN TAN: Betsy en Lyda Philippo (brieven der vo rige week, omdat er enkel A. Koopmans zonder van Boekeren er bij stond op het adres heb ik den brief te laat ontvangen), Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Max janna van den Anker, Marius van den Anker, Rie Oudshoorn, M. Swij- nenburg, Jaantje van der Voet, Jo Ben iner, Marie Guley, Annie Wassink, Marijtje Wassink, Marietje Laterveer, Koos Nie boer, Tom Nieboer, Annie Zaalberg-, Rei nier den Hertog, Cornells J. Arbouw, Hen drik Johan Breuker, Johannes Jacobus Planje, Marietje van Steenbergen, Tiele- man van der Linden, Vincent Rijnbende, Coba Dexel, Conny van Vliet, July Franke, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Cel ia Kret, Nico Keet, Hans Kret, Krijn Haasnoot, Jannie de Water, Frans de Wa ter, Annie Dorrepaal, Gerrit Dorrepaal, Kootje de Wit, Riet van Berkel, Hendrina de Ren, Stientje Griffioen, Corry van den Kerkhof, Tonny Vos, Henny Vos, Fran- cina de Wit, Jan de Graaff, Henk Boom, John Delfos, Willy van Wijk, Greet van der Biezen, Annie van der Biezen, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Jopie Wassenaar, Hennie de lKcluse. ~\7erioa/t/e op r//m C&c/e £i/7e /(oaerwaarc/ 't Was feest, groot feest: een bruiloft werd In Dierenland gevierd En aapjes hadden heel de wei Met bloemen mooi versierd. 2. De koning zond zijn afgezant, Een vos, naar 't bruiloftsfeest. Nog nooit was in heel Dierenland Er zóó'n party geweest. 3. Een ieder was mooi uitgedost Ter eere van het paar: Twee lieve, jonge chimpansé's Die trouwden met elkaar. 4. De bruidegom was in het zwart-. Hij droeg een hoogen hoed. Een chimpansé weet immers best, Hoe hij er uitzien moet! 5. Het bruidje was in sleepjapon Van glanzend, wit satijn; Een ruiker had zij in de hand. Zij moest de mooiste zijn! 6. Bruidsmeisjes waren er zelfs bij, Die droegen bruidje^ sleep. Hun apesnoetjes glommen nog Van lekk*re, fijne zeepf 7. En in de stoet heusch! liepen mee De ouders van de bruid En ook die van den bruidegom, Met blij en stralend snuit! 8. Een baviaan was ook gevral Twee wolven en een beetl De laatste zag in feestklw Er uit als een meneer. 9. Voorts zebra's en een neus] 'n Gazelle en kameel Een bok, een lama. een ginll Nam aan de bruiloft deel, 10. Een olifant besloot de rij. Hij zwaaide met zijn slurf I En riep: Zingt allen nuu Voor 't bruidspaar! Toe a 11. Lang leve bruidegom en brui 't Is feest bij ons! Ho< Komt, dansen w'allen In 1 Wie doet er niet graag 12. 't Was een geloei, gebrom, geaf Gebrul en zelfs getier. Maar eensklaps kwam er onrd Een eind aan het plezier. 13. De regen viel bij stroomen n«| Een ieder ging naar hÉ En op de wei in Dierenland Liep niet de kleinste Muis! 14. Maar 't was toch heel echtfi Je ziet nog op de plaat, Hoe VTOolïjk of in Dierenland Het op een bruiloft gaat! (Nadruk 1 Eenige jaren vóór de Franse he revolutie van 1789. was het op een kouden winter avond, dat een kleine, arme jongen op een der voornaamste boulevards van een groote stad liep. om naalden te verkoopen. Daar het triestig weer was waren er slechts weinig wandelaars. De Jonge koop man zag wel in. dat hü niet meer verkoo pen zou en daar hij nog niet naar huis wou gaan, bleef hij nog een poosje zingend op den boulevard drentelen. Een rijk gekleed heer. die langs hem heenliep zei: ,,Wat zing je valsch. ondeugd". „Mij heeft geen muziekmeester lessen ge geven". riep het jongetje uit. Dit antwoord deed den onbekende lachen „Hoe heet je?" vroeg hij. „Auguste". „En hoe nog meer?" „Niet anders". „Wat, heb je geen vader en moeder meer?" „Ik ken slechts een oude vrouw, die voor mij zorgt en mij slagen geeft, wanneer lk niet genoeg verkocht heb", antwoordde het kind. „F.n zal je vanavond geslagen worden?" „Hm", zegt het kind, „dat zou best kun nen, vooral als u mij ophoudt, zoodat ik niet kan verkoopen." „Het kind riep nog eenige malen: „Naai den te koop", maar hij verkocht niets meer. „Het is uw schuld, dat ik niet verkoop, u brengt mij ongeluk aan", mokte hij tegen den heer. ,Jk wil je naalden wel koopen; geef ze mij hiervoor". Het kind keek naar de hand van den onbekende en zag daarin een goudstuk. „Daar kunt ge al mijn naalden voor be komen." zei het kind. ..Behoud je naalden maar", antwoordde de vriendelijke heer. „Mijnheer", zei het kind, stuk begint mijn geluk. Wiltl gen hoe u heet, opdat ik latei mij geluk aangebracht heelt, f rugvin den?" De heer antwoordde, dat hj| de Saent G. was en ging wefj Het kind bleef eenige oog« beweeglijk staan. Mn den i zijn geheugen te prenten. M naar huis, in zichzelf mompf" mij hem herinneren". Twintig jaar later was mar G.. die vroeger zeer rijk wu!| armoede vervallen. Door de revolutie waren al 5 onteigend, en hij zou ze welf hebben, indien hij geld genoej om een duur proces te begol Op een dag. toen hij in kamertje zat. hield er een fraij zijn deur stiL Hij ging zelf d'* daar hij geen bediende had. De onbekende, een deftig S vroeg hem of hij ook martel G. is, en daar hij bevestig™ r hernam de vreemdeling: I ,Jk ben een der rijkste BjL Parijs en heb gehoord. datSJ genoeg geld hadt, om 'n pn*®^ nen, uw vroegeren rijkdom terugbekomen. Ik stel mijn t<* beschikking!" De markies riep uit: „Wie zijt gij dan. mijnbWJ „Herinnert ge u nog Au De markies dacht eenige na, maar kon zich niets brengen. Toen Auguste IianJj hij die kleine jongen was een goudstuk had gegeven. aanbod aan. om een proces t van Auguste te beginnen: Bi] zoo was de markies voor heid tegen een armen jonge»] worden.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14