LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 1 Augustus LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. Burgerlijke Stand v. Leiden. LAGERE LAND- EN TUINBOUW SCHOLEN EN HET RAPPORT- WELTEB. Een adres aan minister Verschuur. De Christelijke Boeren- en Tuinders- bond. het Kon. Nederlandsch Landbouw- Comlté en de Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tulndersbond hebben aan den minister van Economische Zaken, naar aanleiding van het rapport-Weiter een adres gezonden, waarin zQ om zeggen- „Een van de vitale belangen van de boeren- en tuindersbevolking is het land bouwonderwijs. Nu geeft de Commissie- Weiter in overweging om het land- en tuinbouw-dagschoolonderwijs derhalve de z.g. lagere land- en tuinbouwscholen In de toekomst niet meer te subsidiee ren. mn.w. op te heffen Het is te betreuren, dat de commissie- Welter, blijkbaar door onvoldoende be kendheid met den aard en het doel der lagere land- en tuinbouwscholen, haar conclusie heeft gebouwd op totaal ver keerde praemissen. Op de eerste plaats is het ons een raad sel. hoe de commissie kan beweren, dat de lagere land- en tuinbouwscholen tot dusverre niet in die mate. als dit bij het cursusonderwijs het geval is. door de be volking op prijs worden gesteld. Verder meent de commissie dat het cur- sus-ondprwljs en het dagschoolonderwijs zich op hetzelfde gebied bewegen en inde groote lijn hetzelfde doel beoogen. Dit is volstrekt niet juist. De lagere land- en tuinbouwscholen vormen de schakel tus- schen het landbouwonderwijs en het alge meen ontwikkelend lager onderwijs en deze schakel moet er zijn wil het land- bouw-onderwijs tot volle ontwikkeling kunnen komen. Wij zouden ons in verband met den toe stand van 's lands financiën er wel mee kunnen vereenigen, indien de lagere land en tuinbouwscholen, welke hebben ge toond niet voldoende leerlingen te kun nen trekken, zouden worden opgeheven en de stichting van nieuwe scholen voorloo- pig zou worden opgeschort." Tenslotte wordt verzocht aan den mi nister zijn beslissing ten aanzien van de handhaving der lagere land- en tuin bouwscholen zooveel mogelijk te willen bespoedigen. Dit verzoek grondt zich op het feit, dat organisaties thans op enkele plaatsen bezig zijn de nieuwe scholen, waarvoor op de staatsbegrooting van 1932 gelden beschikbaar zijn gesteld, te stichten. ONBEWERKTE VETTEN. Vragen van den heer v. d. Sluis. Het lid der Tweede Kamer de heer van der Sluis heeft tot den minister van Economische Zaken en Arbeid de volgende vragen gericht: 1. Is het juist, dat de regeeringscom- missaris voor de hulpverleening aan de veehouderij zich in een persgesprek o.a. als volgt heeft uitgelaten: „De minister heeft aanvankelijk als zijn meening te kennen gegeven, dat onbe werkte wetten buiten de belasting zullen blijven. Evenwel is middelerwijl reeds ge bleken. dat dat zeer groote bezwaren heeft. Men heeft b.v. een toeneming van den invoer van onbewerkte reuzel uit Duitsch- land opgemerkt, die waarschijnlijk aan de uitlating van den minister moet worden toegeschreven. Welke vetten er belast zul len worden is nog niet uitgemaakt en men kan er zeker van zijn, dat, zoo hierom trent een beslissing wordt genomen, men deze pas op het allerlaatste oogenblik zal vernemen." 2. Indien deze vraag bevestigend mocht worden beantwoord, moet dan uit de mededeelingen van den regeeringscommis- saris worden afgeleid, dat de minister overweegt zijn toezegging, gedaan in de vergadering van de Tweede Kamer van 25 Mei 1932, welke aldus luidt: „Ik blijf bij hetgeen staat in de Memo-, rie van Antwoord, dat. in den natuurstaat spek. reuzel en oliën onbelast zullen blijven." o KUNSTKAAS. Staatsblad no 327 bevat het Kon. Be sluit tot toepassing van de artikelen 14 en 15 der Warenwet (Staatsblad 1919. no 5811 op kunstkaas. Aangeduid moet worden met den naam „margarinekaas": a. kaas. welke ander vet dan melkvet bevat: b. op kaas gelijkende waar. welke die nen kan om kaas te vervangen en ander vet dan melkvet bevat Bij aanwezigheid op markten, in ruim ten of op erven, bij kooplieden, winke liers. slijters of venters in gebruik, tijdens het vervoeren langs den openbaren weg, alsmede bij aflevering, moeten de waren hlervoren bedoeld, de door 'n opschrift of op andere wijze als margarinekaas aange duide waar en de kennelijke als zoodanig voorhanden waar. voldoen aan bepaalde eischen. Dit besluit treedt in werking 30 dagen na den dag der dagteekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst (n.l. 28 Augustus 19321. SCHAPEN-EXPORT. NED. HERT. KERK. I Beroepen: Te Dinteloord, D. J. van de Graaf te Ede; te Ooltgensplaat, W. Wessel- dijk te Den Ham. Te Gorinchem. J. van Veen, te Muiderberg. BAPTISTEN GEM. Beroepen: Te Den Haag-Oost, J. W. Wee- nink te Stadskanaal; te Heerlen-Treebeek. H. Bakker te Haarlem. ALG. SYNODE DER NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Tragen van den heer Braat. De heer Braat, lid der Tweede Kamer, heeft den minister van Economische Za ken en Arbeid, de volgende vragen gesteld. Is het den minister bekend: 1. dat de vleeschexport naar Frankrijk voor 90"/» van het voor dien uitvoer toe gestane quantum in handen is bij 5 a 6 personen? 2. dat de prijsdaling van de schapen hier te lande veroorzaakt wordt doordat deze exporteurs de markt in handen heb ben en op de markten slechts door één hunner laten aankoopen. zoodat de scha penhouders gedwongen zijn elk door hem geboden bod te aanvaarden, waardoor de markt gedrukt wordt en de winstmarge voor de exporteurs automatisch wordt vergroot, wat voor de schapenhouders dubbel schadelijk is, omdat de prijzen Tiende zitting. Prof Haitjema leest het rapport over een voorstel van dr. Plooy en dr. van der Meene. om voor vrouwelijke candidaten in de godgeleerdheid de gelegenheid te ope nen. na afgelegd proponents-examen als hulp-predikster voor bijzondere werkzaam heden op te treden en in de godsdienst oefeningen voor te gaan. De conclusie van het rapport strekt tot afwijzing van dit voorstel. Het rapport zal later in behan deling worden genomen. De eindredactie wordt gegeven van de wijziging in art. 2 regL predikantstrakte menten, welke aan de hoofdelijke stem ming der provinciale kerkbesturen zal worden onderworpen. De laatste volzin wordt vervangen door drie alinea's aldus luidende: „Deze ontheffing wordt, behou dens het bepaalde in de volgende alinea's eenmaal in de vijf jaren en tegelijk met de herziening van de klassificatie, ge noemd in het eerste lid van art. 3 van dit reglement, tot een bepaald bedrag voor elk jaar verleend. Wanneer de betrokken predikantsplaats vacant is geworden, alsmede wanneer de gemeente volgens het tweede lid van art. 3 van dit reglement in een andere klasse is gebracht, wordt de ontheffing voor de overblijvende jaren van het vijfjarig tijd vak herzien. Dit laatste kan ook geschie den in buitengewone omstandigheden, ter beoordeeling van den Raad van Beheer, na het betrokken provinciaal kerkbestuur, dat advies inwint van het betrokken classi- kaal bestuur, gehoord te hebben. Aan gemeenten, die nog geen onthef fing hebben, kan zij ook tusschentijds worden verleend voor de overblijvende jaren van het vijfjarig tijdvak". Daarna wordt de eind-redactie gegeven van de wijzigingen in verschillende reg lementen op de fondsen. („Deze lijst mag slechts bevatten fondsen, waarin de Cen trale Beleggingsraad, ingesteld bij de wet van den 29en December 1928, Staatsblad No. 507, de gelden van Rijksfondsen en instellingen kan beleggen"). De Synode heeft een uitnoodiging van de „General PTesbyterian Alliance" ont vangen om afgevaardigden te zenden naar de 14e vergadering te Belfast op 2029 Juni 1933. Besloten wordt de com missie voor het onderhouden van betrek kingen met buitenlandsche kerken uit te noodigen, daarvoor een afgevaardigde aan te wijzen. DE UNIVERSITEIT TE UTRECHT. Ontslag en benoeming. Bij Kon. Besluit is aan dr. B. J. H. Ovink op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht, met dankbetuiging voor de belangrijke in die betrekking bewezen diensten en is benoemd tot gewoon hoog leeraar in de faculteit der letteren en wijs begeerte aan die universiteit dr. J. C. Franken, te Utrecht, om onderwijs te ge ven in de theor. wijsbegeerte, de geschie denis der wijsbegeerte en de psychologie, met uitzondering van de empirische psy chologie. o UITWENDIGE PLANTEN-MORPHOLOGIE SCHIETWEDSTRIJD TOOR BURGERWACHTEN. Kring Rijnland. De uitslag van den gehouden schiet wedstrijd door de burgerwachten De Kring Rijnland, te Katwijk a. Zee, is als volgt: klasse A: Burgerwacht Hazerswoude 218 punten; Leiderdorp 208 p.; Zoeterwoude 198 p.; Koudekerk 177 p. Klasse B: Leiderdorp 230 p., Benthuizen 225 p., Hazerswoude I 215 p., Hazerswoude n 195 p„ Zoeterwoude 168 p., Koudekerk 131 p. Klasse C: Hazerswoude I 198 p., Hazers woude n 180 p., Zoeterwoude 178 p. Op de personeele baan, klasse A be haalden de navolgende schutters: C. Ver- degaal den len prijs, de 2e pr. A. J. van Vliet, de 3e pr. J. M de Koning, de 4e pr. J. Dekker, de 5e pr. J. Nagtegaal, de 6e pr. G. den Braven, de 7e pr. L. Bosman, de 8e pr. J. Brinks, de 9e pr. J. Ravens- bergen, de 10e pr. J. Hogenes, de 11e pr. T. Molema Wz. In klasse E behaalden de prijzen: Th. Nagtegaal, J. H. Pels, H. J. Varkmeijer, A. Verbeek, L. Zandbergen, J. M. Rijlaars dam, J. Vermeulen, T. Molema Jz., J. Kap- tein, J. Koetsier. W. Moraal, Th. J. Ver- kleij. J. Zwanepol, W. Vroegrijk, C. van Vliet, G. Mets, M. Vermeulen, W. J. Dek ker, G. Koetsier, C. G. de Groot, J. M. Straathof, Joh. Dompeling, N. Berg, C. A. van Dam. Klasse C: A. de Jong, J. Rijkaart, J. Hartman. W. Wesseling, W. Mulder, A. Rijkaart, J. O. Onderwater, W. Ruitenhuis, Joh. Vlasveld, G. J. de Groot, J. Verstee- gen, W. Jensen, G. Rijkaart, J. van Wie- ringen, J. M. de Koning. A. Verbeek, L. Zandbergen, L. Bosman, L. v. d. Poel, C. J. de Groot, Th. J. Verkleij, G. den Bra ver. H. van Remmen, F. Zandbergen, W. Buitenhuis, Z. Hartman, J. H. Pels, G. de Koning, Th. Nagtegaal. De wisselbeker, het vorig jaar in bezit van Leiderdorp, werd nu gewonnen door de B.W. te Hazerswoude. Op de revolverbaan voor commandan ten werden de prijzen behaald door J. Dekker, J. M. de Koning, A. Verheul en M. de Vreede. DE B. B. N. EN WEGENVERBETERING. De toestand van den z.g. Heereweg, loo- pende van den Hoorn gemeente Alphen a. d. Rijn tot aan Rijnsaterwoude. geeft aan leiding tot ernstige klachten. De weg bevindt zich in een dusdanigen staat van verval, dat het berijden er van werkelijk gevaar oplevert en als verbe tering nog lang uitblijft zullen ongeluk ken nauwelijks voorkomen kunnen worden. Aangezien het polderbestuur, dat de weg in beheer en onderhoud heeft, geen vol doende zorg aan het ondehhoud besteedt en misschien ook niet in staat is, dat te doen, heeft de B.B.N., Bond van Bedrijfs autohouders in Nederland, een beroep ge daan op de tusschenkomst van het College van Ged. Staten in Zujd-Holland. opdat de weg zoo spoedig mogejyk in behoorlijk be rijdbaren toestand worde gebracht. Bijzondere leerstoel te Groningen. Het Groninger universiteitsfonds is be voegd verklaard om bij de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniver- i siteit te Groningen een bijzonderen leer- stoel te vestigen in de uitwendige planten- morphologie. GEBOREN: Catharina, d. van G. C. A. Onvlee en A de Boer: Antonia, d, van A. A. van Po- lanen en L. Benning. ONDERTROUWD: J. Beekman, jm„ 24 jaar en G. v. d. Velden. Jd„ 22 Jaar: W. F. Landesbcrgen, jm. 26 Jaar en A. M. Schouten, jd., 22 jaar; P. A. Devellng, jm.. 25 jaar en C. v, d. Hoeven, jd. 23 jaar; B Nieuwenhuizen, jm., 20 jaar en E. C. van Steenbergen, jd. 26 jaar. OVERLEDEN: M. van Wijk-Chrispijn, wed., 84 jaar; W. F. de la Rie, ongeh. man, 56 jaar. voor het binnenlandsch gebruik daardoor ook lager zijn? 3. dat schapen, in 1931 geboren, niet bij deze exporteurs in aanmerking komen voor export, zoodat hierdoor alweer schade voor de schapenhouders ontstaan is? Is de minister bereid een en ander be ter te regelen, zoodat: a. de export niet voor het grootste deel in handen van slechts enkele personen blijft?; b. eerst de schapen, in 1931 geboren, geëxporteerd worden?; c. door het bepalen van een vaste winstmarge voor de export-schapen, de exporteurs geen belang hebben bij een dalenden marktprijs? Wil de minister ook meedeelen hoe groot het quantum is, dat uitgevoerd mag wor den in het derde kwartaal? ALPHEN. AUTO BOTST TEGEN HUIS. 2 Gewonden. Omstreeks kwart over 8 gisteravond is ter hoogte van de pannenfabriek van de fa. v. Oorst in den Hoorn een personen auto gaande in de richting Leiden, waarin gezeten was een Haagsche familie, door het plotseling remmen tegen het perceel, bewoond door de familie Olieroek, gere den. De botsing was zoo hevig, dat de voordeur van dit perceel bijkans geheel vernield werd, terwijl bovendien enkele stukken uit den muur werden gereden. De auto zat van achter geheel in elkaar en was niet meer rijdbaar, zoodat men deze achter moest laten. Van de 5 inzittenden werden er 2 ernstig gewond n.l. Mej. Post uit Den Haag, die bovendien een lichte hersenschudding bekwam en de heer Ka ter, die een zeer ernstige diepe hoofdwond opliep. Beiden werden bij genoemde fam. O. binnengebracht en aldaar door dr. v. W. verbonden en heelkundig behandeld. De overige inzittenden kwamen er goed af en konden later evenals de 2 gewonden per auto van den garagehouder B. alhier hun reis naar den Haag vervolgen. Als oorzaak gaf de bestuurder op, dat hij moest remmen en uitwijken voor een uit tegenovergestelde zijde komende auto, die toch wilde passeeren. hoewel geen vol doende ruimte bestond. Deze bestuurder die aanvankelijk stopte, is later doorge reden. Zijn nummer en letter zijn bij de politie bekend. Ooggetuigen verklaarden echter, dat de bestuurder van de auto, waarmede het ongeval is geschied even eens genaamd K en komende uit Den Haag, veel te hard heeft gereden. Om trent de schuldvraag stelt de politie echter een onderzoek ln A. J. C. Propagandadag. Door de afd. van de A.J.C. was Zater dag en gisteren een openbare propaganda dag georganiseerd, waarin mede werd deelgenomen door een groot aantal A.J.C.'ers uit Leiden. Daar echter het hou den van een demonstratie door het ge meentebestuur was verboden, werd Zater dagavond op het terrein van de A. V. V, „Alphen" een bijeenkomst gehouden, waar de A.J.C.'ers onder groote belangstelling werden toegesproken door den hoofdleider der A.J.C. Nico Boelen over het doel en werkwijze der A.J.C. Overigens werd deze avond afgewisseld door dans en spel van de Leidsche afdeeling. Gisteren maakte men des 's morgens een wandeling en bracht het verdere van den dag door op het terrein van de voetbalvereen. „Alphia". De Leidsche A.J.C.'ers werd gastvrijheid verleend bij geestverwanten. Door den heer L. R. uit de Raad huisstraat werd bij de politie gisteren aangifte gedaan van het feit, dat zijn vrouw, terwijl zij met een 2-tal kinderen en een kinderwagen liep te wandelen op de Aarkade, werd aangereden door het gespan van den landbouwer V. Kinder wagen en kleeding van genoemde juffrouw werden hierbij beschadigd. Onze plaatsgenoot J. J. Vrielink slaagde voor het examen hoofdakte L.O, De volgende leerlingen der Mulo- school met den Bijbel, afd. ULO hoofd de heer A. Maaskant slaagden voor het diploma B: t.w. Hans Vellekoop Pzn. en Gerrle de Graaff en diploma A: Adrie Zoetemeijer en Jo Tuinenburg. Voor het toelatingsexamen der Chr. kweekschool te Lelden slaagden Jacob Mol en Marie Plante. De ontvangsten van de diaconie der Geref. Kerken aan de Raadhuisstraat en de Ruiterstraat over de afgeloopen maand bedragen f538.47, de uitgaven f. 752.07. BOSKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Grectje Janny, d. van L. C. Langenberg en W. C. OosteromBerendina Johanna Maria, d. van B. B. J. Robben en E. A. M. Wolken: Adrianus, z. van B. van Leeuwen en A. C. de Vos; Aart, z. van W. Groeneveld en A. de Jong: Maria, d. van D. Windhorst en J. Moerkerken; Maria Gertrude, d. van C. Koetsier en M. J. de Rijk. Ondertrouwd: T. M. Kranenburg, 26 j. en J. Slappendel, 20 j. Getrouwd: F. Overdam. 31 j. en N v. Eeuwen, 20 j. Bekroningen. Onze plaatsgenoot de heer J. A. Kluis en de firma Ravensberg en Boer, behaal den op de rozententoonstelling „Nos Jun- gunt Rosae" te 'sGravenhage elk een zilveren medaille voor de inzendingen sor timent buitenrozen en potrozen, buiten cultuur. Bad- en Zweminrichting. Gedurende de afgeloopen week werden aan de bad- en zweminrichting 152 hee- ren, 246 dames en 72 volksbaden genomen. Gevonden voorwerpen: Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden voorwer pen: medaille (kruis watersport) en por- temonnaie met inhoud. Voor het toelatingsexamen tot de le klasse H.B.S. (5-jarigen cursus) te Leiden slaagde Wim Vergragt, leerling van de Mulo-school aan den Zijdeweg alhier. LEIDERDORP. Hooischelf afgebrand. In den afgeloopen nacht is de hooischelf staande nabij de in aanbouw zijnde stal len van den heer Rijnsburger aan den Hoogmadensche weg, alhier, door brand vernield. Dank zij het vlug ter plaatse komen van de brandweer, konden de ge bouwen behouden blijven. Daar hooibroei niet uitgesloten is, is de oorzaak van den brand nog onbekend. NIEUWKOOP. Loonen landarbeiders. In verschillende couranten kunnen we lezen hoezeer de loonen van de landarbei ders gedrukt worden, hetgeen ook in deze gemeente vrij algemeen is. Loonen van 10 en 11 gulden per week zijn lang geen zeld zaamheid meer terwijl de arbeiders nood gedwongen zich moeten aanpassen. Jaarverslag electriciteltsbedrijf. Verschenen is het jaarverslag van het electriciteitsbedrijf dezer gemeente over i931, waaruit wij de navolgende bijzonder heden memoreeren. Het verbruik voor lichtdoeleinden enz. steeg met circa 20"/o, dat voor krachtdoeleinden met circa 9"/». De lengte van het onder- en bovengrond- sche net bedraagt, thans resp. 3.83 K.M. en 7.20 K.M. Het aantal in exploitatie zijnde lantaarns bedraagt 99, waaronder 5 nacht branders, 4 in Nieuwkoop en één in Noor den. De voor het bedrijf benoodigde elec- triciteit werd van de Stedelijke Fabrieken van Gas- en Electriciteit te Leiden be trokken en geleverd in de betreffende hoogspanningsruimte tot een quantum van 128454 K.W.U. voor het Woerdensche Verlaat was dit 3603 K.W.U. De kosten hiervan hebben bedragen resp. f. 11.955.13 en f. 895.62, tezamen f. 12.850.75 of gemid deld 9.73 cent per K.W.U. In bedrijf waren 658 meters, het aantal aansluitingen bedroeg voor lichtdoelein den 608 en voor krachtdoeleinden 50. Aan vast-recht werd ontvangen f. 7.108.50, dub beltjestarief f. 7.243.10 en daarbuiten f. 4.078.26, aan levering wegens kracht stroom werd ontvangen f. 2,888.72 voor straatverlichting f. 1.874.40. Algeheel to taal afgeleverd 109.079 K.W.U. en daarvoor ontvangen f. 23.218.98, met daarnaast het Woerdensche Verlaat 3032 K. W.U. ad f. 1.167.38. De gemiddelde opbrengst per K.W.U. bedroeg 21.7 cent. Beneden het vastgestelde minimum van 35 K.W.U. ble ven 47 afnemers. De rekening sloot met een batig saldo van f. 433.76, dat aange wend werd voor extra-afschrijving op de vaste bezittingen. De vaste bezittingen een vermeerdering van f. 4.060.26, zijnde de bouwkosten van een transformatorhuis te Noorden. De schuld van het bedrijf be droeg f. 82.400.nadat in 1931 nog was afgelost een bedrag van f. 4.100.Aan rente werd betaald f. 4.088.50. NOORDEN. Tot onderwijzer aan de St. Antonius- school alhier is benoemd de heer Voorn uit Kockengen. TER-AAR Burgerlijke stand. HEDEN: Prediker: Wudingssamenkom. - 8 dagsschool „Laat de kinderen 'lie'n* komen." 8 uur nam. Dinsdag. Prediker: nam. Bidstond van Jenw. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 - Rankrnovers." u us 3 tóe; trc ..Bankroovers."" -*«. 8 Zondag n.m. 2 uur en a clty:Theato_Haar^s^» in zij Geboren: Dirkje, d. van J. van Eijk en G. Hartman; Gusta, d. van D. Wamink en J. G. van Leijenhorst; Thomas Cornells Maria, z. van C. J. J. Koeleman en C. J, Hoogervorst; Cornells Henricus. z. van Th. Kroft en C. H. Moons; Jacobus, z. van G. Beers en J. Wesselius; Jan, z. van G. Otto en E van Moorsel; Matthijs Gerardus, z. van N. J. de Jong en J. M. Verwoerd; Ja- coba, d. van P. Blom en J. Hoogervorst. „Badplaats-ratten. Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n- I en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8n» „Het monster dr. Frankenstein Woensdag en Zaterdag nrn. 21- dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraai 8t-| „Juffrouw Kerkmuis." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 tt dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventie?; c kunde Consultatiebureau voor a, kinaeren. Halftwee tot 3 uur a£l ting tegen diphterle 45 uur Donderdags: Inst. v. Praeïea;^| neeskunde. Consultatiebureau roti holisten. 7—10 uur nam. 1 Lie toe gezon van d I den De avond-, nacht- en ZondzsJ der apotheken wordt van Maai.1 en met Zondag 7 Aug. a.s. WdiJ_ door apotheek P. du Croix, telef. 807. ^Jksch Loop der bevolking. Gevestigd: J. M. Keyzer, va:J dam; W. Morgenrood, van Al;f Rijn; A. P. J. Spook, van Hal M. Groen in 't Woud, van Alp! Rijn; K. de Lange, van Leimuia van Dam, van Leiden. f Vertrokken: J. M. van Oostc 's Gravenhage; H. Morgenrood,! phen a. d. Rijn. WADDINXVEEN. Oude rijwielbelastingmerkti I rak Door den heer T. Ververs, Kerta worden gaarne de belastingplaaj van heden af waardeloos zijn, t vangst genomen. De opbrengst k:f^_ bate der T.B.C.-bestrijding. Steunt goede doel. Been gebroken. E, Het driejarig zoontje van L. iï| kwam in de kamer bij het spelen sxf te vallen dat hij zijn been brak Del legde een noodverband, waarna t) f een ziekenhuis in Leiden werd ttnr Arbeidsongeval. De arbeider A. geraakte in de 'A fabriek van den heer K. metrjari tusschen een perkende linksaf. hulp was noodzakelijk. De Gouwe-verbneding. Met de werken aan de GowMt^H ding in deze gemeente gaat het nlc^® wensch. Thans kunnen de aanneK^® doorgaan omdat er geen geregelte^® voer is van materialen. Een heeft tot gevolg dat vele arbeiders® deze gemeente ontslagen zijn den nieuw gelegden weg van onze gemeente wordt het werk in derd tempo voortgezet. Bij het visschen verdronk': Kkt' Gisteren is de 20-jarige BsaaH Bultene uit Delft bij het visschen:'1® geraakt en verdronken. De politie heeft bij een inwonk^B gemeente een rijwiel in besla? :'t® dat van diefstal, te Den Haag -® afkomstig bleek te zijn. Het rij»» eigenaar teruggegeven. Onze plaatsgenoot Arend slaagde voor het toelatingsexamc le klasse H.B.S. te Gouda. HijI van de M.U.L.O.-school Zijdevff '1 koop. GEZELSCHAP VERKApE Een coöperatieve vereeni!"1- Het gezelschap Verkade heelt constitueerd in den vorm van e tieve vereeniging. waarvan oe oprichting heden notarieel is 8 De vereeniging draagt den na ratieve Tooneelvereenigmg Verkade U. A.» en stelt zich Jp.ta statuten ten doel het behartig langen der leden door het exp j, een tooneelgezelschap te an Tot leden van het bestiiur ziJnEs. de heeren Paul Huf. v00F?:i.p»i« Meerten, secretaris-pennlngm - I van Dijk en Cor Hermus. rijf bestuursfunctie worden aang I den heer Jacq. van Hoven, drre bvr het Rika Hopper-theater. rJm De Raad van toezicht best" taris J. D. Vriesendorp. fi, mr. B. R. J. Belinfante Jes-U J. Goudsmit. _j„rpnde W'T01 Het gezelschap zal geduren 1932/33 spelen in het Rika te Amsterdam. o- (oo VINCENT VAN GOGH C.EHUr u^ Een monument te Nun><*M MoorC'^r0^ Zaterdag is te Nueneri in een eenvoudig «edenK!£pnt }ot nagedachtenis vari Vincen ,,r zulks in overeenstemming van den overledene.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6