binnenland. buitenland. Jaargang DONDERDAG 28 JULI 1932 No. 22194 er bestaat uit DRIE Btadea RSTE BLAD. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën itend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts maximum aantal woorden van 30. volgens postrecht. Voor eventueele opzending van 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT*) Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,0.18 Franco per post ƒ.2.35 portokosten. TIJDELIJK „ZOMERZORG" SuI Tpjj vernemen heeft de heer A. B. mtênburg de houten restauratietent van Srt Florapark te Noordwijk aangekocht en zal deze op het terrein van het afge- Sinde Zomerzorg" op 12 Augustus a.s. worden geopend. Deze zaal biedt plaats r»n Circa 400 personen en bevat drie bil- Jirtj. Wanneer althans toestemming wordt inkregen zal het nieuwe „Zomerzorg" achter het tijdelijk gebouw worden opge trokken. VOOR PROFESSORAAT BEDANKT. De generale synode der Chr. Ger. Kerk die deze week te Zwolle In buitengewone vergadering bijeenkomt heeft nadat zij, naar aanleiding van een voorstel van de svnode van het Noorden dat de door het overlijden van prof. F. Lengkeek open- gekomen h raarsplaats, wederom door een professor moet worden bezet en niet door een lector, als hoogleeraaar be noemd ds. Joh. Jansen, Chr. Ger. predi kant hier ter stede. Naar wij vernemen heelt ds Jansen deze benoeming niet aanvaard Dit Is dus de derde keer, dat ds. Jansen voor dit ambt bedankt! ARBEIDSBEURS. Op den 27en Juli 1932 waren 2684 (v. j. 925) werkzoekenden ingeschreven. te Amsterdam voor het diploma „Leerares in de Nederlandsche J stenoglaphie „Groote", mej. Annie de Kier, l|erllnge van mej. Marg. M. J. Petit, alhier. De dames A. M. J. de Bruin, M. L. Epskamp en S. M. C. Lut, allen alhier zijn geslaagd voor het examen nuttige hand werken. Mtj. A. E. C. M. Keulen en de heer W. F. W. Vis, beiden alhier, zijn geslaagd voor het examen handelsteekenen L. O. Onze stadgenoot, de heer J. Teeuwen v°or bet examen handelsken nis L. O mTI Ke'' Wi Dieben alhier, slaagde te utrecht voor het examen lichamelijke oefening M. O. -J°« J1®' m Juni afgenomen „Mer- 'SKli Uciexamen slaagde onze stadgenoot, de heer J. F. Meyeraan. ioI7 ®^^ncla5 1 Augustus a.s. zal het 25 201!Iden zyn dat de beer P. van Delft w de Ned. Spoorwegen aan Pminit lon adlier' bij de Maatschappij tot Kspjoltatie van Staatsspoorwegen in dienst i.T.ïk01.05!1 arehitect A. van der Heyden 1161 verbouwen van het per- ven 'ï™ne,nPoe'straat 15 en het bouwen KnnJiL ,nkamer voor de Leidsche vingen Er waren 22 inschrij- del«;.t "Oogste inschrijving was f. 8035 h uiagste van den heer P. v. d. Bijl f. 4480. I pRLAGIVG HAVENTARIEVEN TE ROTTERDAM. toeeregn™ee.nt"aad van Rotterdam heeft Eelnr.rf u14 stemmen besloten tot maging der haventarieven. wordt n,7He?Beld voor binnenschepen scheDen vl !aagd met dat voor zee- ductip neer °P een algemeene re- verder te cïca co daarboven een 13«/,t/. ^?ande, reductie van gemiddeld •diepen stukgoed vervoerende lijn- denerhfatHIrLv^r Uivoering zal nader door Kaad worden vastgesteld VTOstirvonl^'11? van '"komsten, uit dit .;1| mmioenrgi°d?nnd W°rdt geraamd op ®OND v. CHR. 6RA.NJEVEREENIGI.NGEN. g Jaarvergadering te Nijmegen. stWKhe(v7o?g™t^rKh.^Jan ds- 1 Voor" 'C Nijmegen de begon gisteren bond. Ds. Voorsteeeherhian?rlng Van dezen rede. In den mieut» bield een openings ontvangst plaats tlr,V01d een off'cieele later een autotocht ?io s, dhuize' terwijl kranslegging g-schlertSL w? Joai en een In de Ned. Herv Kerk te w" monument '"hert aan de gravenVL eumen' dat her" van Nassau. Ds Vnnr^t en Hendrik een rede. voorsteegh hield daarbij financieel ^rsfagetge rfVergadering is het *erd dat voortlan dkeke,urd' Besloten stuursleden, die geen im ..aItredende be- bertuur, terstond' dag- R.K. POLITIEBOND „ST. MICHAEL". Te Tilburg is de vergadering van dezen bond gisteren voortgezet. De heer Walstra, uit Groningen, werd gekozen tot lid van het hoofdbestuur. Besloten werd een commissie van onder zoek te benoemen naar de mogelijkheid tot het vormen van een fonds voor het opnemen van leden, hun echtgenooten en kinderen in een herstellingsoord. In deze commissie werden benoemd, een afgevaar digde van Haarlem, Leiden en Bergen met twee leden van het H.B. Omtrent de voorstellen om er bij de regeering op aan te dringen, dat iedere Nederlander boven de 16 jaar in het be zit moet zijn van een identiteitskaart met portret besloot het congres zich op voor stel van het H.B. te wenden tot den Mi nister van Justitie. Aan den minister zal verder verzocht worden om ter bevordering van een veili ger verkeer aan de politie meer bevoegd heid te verleenen voor het in beslag ne men van auto's, die in minderwaardigen toestand verkeeren. Het H.B. zal er bij den betrokken mi nister op aandringen, dat andere regelen worden gesteld voor het verkrijgen van admissie. Naar aanleiding van 't voorstel Breda, waarbij het H.B. wordt uitgenoodigd met kracht te ijveren, dat de salarieering van de z.g. plattelandspolitie door de Rijksre- geering worde geregeld, het congres het advies van het H.B. te volgen, dat in de gegeven omstandigheden geen buitenspo rige voordeelen verwacht indien door de Rijksregeering het salaris der plattelands politie wordt geregeld. Het H.B. zegde evenwel toe in dezen steeds diligent te blijven. Het congres nam alsnog de volgende motie aan: „De Ned. R.K. Politiebond St. Michael vertegenwoordigende ruim 2300 ambtena ren van Rijks- en Gemeentepolitie, op 25 Juli 1932 te Tilburg in congres bijeen! gehoord de uiteenzetting over de nog steeds zoo goed als niet geregelde rechts positie van de politie in het algemeen: betreurende de omstandigheid, dat de invoering van Hoofdstuk ni van de Ambtenarenwet 1929 nog steeds op zich laat wachten; van meening, dat door de invoering daarvan eerst eenige rechtszekerheid voor de politie wordt geschapen; dringt er eerbiedig maar dringend bij de regeering op aan, spoedig tot de in voering daarvan over te gaan; bepaalt, dat deze motie ter kennis zal worden gebracht van de regeering en ter publicatie in de pers". In verband met deze motie werd een voorstel Heerlen behandeld, waarbij ver zocht werd een enquête te houden of de rechtstoestand voor de politie-ambtenaren plaatselijk voldoende geregeld is. Door het bondsbestuur werd dat voor stel overgenomen. Hierop werden nog enkele voorstellen omtrent huishoudelijke aangelegenheden afgedaan en werd als plaats voor het vol gend jaarcongres Heerlen aangewezen. Bij de rondvraag werd er met nadruk op aangedrongen stelling te nemen tegen het rapport-Weiter in het algemeen. Des avonds had een feestvergadering plaats ter viering van het zilveren jubilé der Tilburgsche afdeeling „Hermandad". Msb. DUURDERE BISCUITS. In de te Utrecht gehouden oprichtings vergadering van de eerste Ned. Ver. van Banket-, Biscuit- en Wafelfabrikanten, waar 23 fabrieken vertegenwoordigd wa ren, werd besloten de prijzen der verschil lende artikelen op den datum van inwer king treden van de crisis-zuivelwet. voor wat de vetten betreft te verhoogen met den door de Regeering vastgestelden accijns. In het bestuur werden gekozen de hee- ren W. de Heer als voorzitter, G. F. Mid delbeek als secretaris-penningmeester, W. Niemantsverdriet, J .de Leeuw en H. J. van Doorn. o KAMERS VOOR CRISIS-PACHTZAKEN. Met de samenstelling wordt spoed betracht. Op de vragen van het Eerste Kamerlid den heer Mendels betreffende het niet samenstellen der Kamers voor Crisispacht zaken bij het Kantongerecht, antwoordde de minister van Justitie o.m.: Teneinde, voor het geval het ontwerp- Crisispachtwet 1932 door de Eerste Kamer mocht worden aanvaard en door de Kroon bekrachtigd, de uitvoering der wet onver wijld zou kunnen plaats vinden, heeft de minister van economische zaken en arbeid, op verzoek van den minister van Justitie, zich reeds op 19 Mei j.l. gewend tot de colleges van Ged. Staten, die ingevolge art 5 der wet over de samenste' rig der Kamers voor crisispachtzaker. moeten worden gehoord. Toen de inwerkingtreding der wet werd bepaald op 1 Juli 1932, was de verwachting niet ongegrond, dat deze Kamers zouden zijn samengesteld tegen den tijd, waarop de kantonrechter partijen naar de Kamer zou verwijzen, althans dat de samenstelling zeer kort daarop haar besla" zou kunnen hebben verkregen. Mid delerwijl kon dan de kantonrechter trach ten een voor beide partijen aannemelijke regeling te bewerkstelligen (art. 4). Echter houdt de samenstelling der Kamers langer op dan aanvankelijk werd voorzien. Ten einde de afdoening zooveel doenlijk té bespoedigen, geschiedt de benoeming DE ALGEMEENE TOESTAND. Geen ontspanning. Zooals te verwachten was, heeft de radio rede van den Duitschen rijksweerminister von Schleicher in Frankrijk veel kwaad bloed gezet. Het ls voor de nationalisten daar een nieuwe reden om tegen de Duit- sche bedoelingen ernstig te waarschuwen in duidelijke taal. Ontspanning wordt er aldus niet door in de hand gewerkt! De Rijksminister van Binnenlandsche Zaken von Gayl heeft aan den correspon dent Sauerwein van de Parijsche .Soir" een interview verleend. Ook dit kan daar toe moeilijk dienen! Op verschillende vra gen van Sauerwein verklaarde de minister o.a.. dat hij de nationaal-socialisten niet als een revolutionnaire partij beschouwt. De eenige anti-constitutioneele en revolu tionnaire partij in Duitschland is de Com munistische. Hoofdzaak is. dat een kabinet uit persoonlijkheden bestaat, die door den- Zelfden nationalen wil benoemd zijn. De manoeuvre-oefeningen der Duitsche jeugd, zeide de minister verder, zijn zuiver sportieve oefeningen, die wij dulden en zelfs aanmoedigen. Wij zijn van meening. dat zij het uithoudingsvermogen en den geest der discipline ontwikkelen en niets met militaire oefeningen te maken hebben. Een revolutionnaire beweging van wel ken aard ook zullen wij niet dulden. De minister kondigde aan, dat de Rijks regeering binnenkort een plan tot bestrij ding der werkloosheid zal ontwikkelen. Ook Spanje treedt toe tot het Fransch- Engelsche consultatief verdrag. DUITSCHLAND. Nog steeds het conflict Pruisen en het Rijk Briefwisseling tusschen Hugen- berg en von Papen De botsingen. Hoe meer de verkiezingsdatum nadert, des te scherper wordt het optreden der politieke leiders. Op al deze redevoeringen die op zich zelf geen nieuws meer bevat ten, zullen wij niet verder ingaan. De uit zijn functie ontheven Pruisische minister-president Braun, publiceert een uitvoerigen, vol heftige aanklachten staanden, brief aan den rijkskanselier von Papen, waarin hij nogmaals uitvoerig het bekende, ook voor het staatsgerechtshof uiteengezette standpunt der vroegere Pruisische regeering behandelt. Braun motiveert dezen open brief met er op te wijzen, dat hij geen antwoord heeft ge kregen op zijn vorige schrijven aan den rijkskanselier, waaruit hij concludeert, dat de kanselier niet de gelegenheid heeft willen geven hem door de radio te repll- ceeren. Schrijver zou wenschen dat de on der de leiding van den kanselier staande regeering even onafhankelijk van de na- tionaal-socialistische partij was als de „grondwettige Pruisische regeering" dit was van de communistische partij. Het verlangen principieel en onmiddellijk de aanhangers van de communistische partij anders te behandelen dan die der nat. soc. partij is in strijd met den rijksgrondwet. De door rechtsradicalen gepleegde moor den op Erzberger en Rathenau, de veem moorden en de tallooze andere politieke moorden zijn nog te frisch in het geheu gen van het Duitsche volk. De onophou- der leden van de Kamers voor Crisispacht zaken provinciesgewijze, d.w.z., dat voor de kantongerechten in een provincie de leden worden benoemd zoodra een bruikbare voordracht van Ged. Staten voorhanden is, dus zonder dat wordt gewacht op voor drachten der andere colleges van Gede puteerden. Ook overigens wordt spoed betracht. o HOE HET RIJK BEZUINIGT. Een cadeautje van bijna 3Vt duizend gulden. In verband met de toezending van een portefeuille met reproducties van aqua rellen, betreffende de afsluiting en gedeel telijke droogmaking der Zuiderzee, waren door den heer Blomjous aan den Minister van Waterstaat eenige vragen gesteld. In antwoord daarop heeft minister Reymer medegedeeld, dat het aantal por tefeuilles. dat kosteloos is verspreid, onge veer 1200 bedraagt. De kosten van deze portefeuilles en haar verzending beloopen rond f. 3350. Deze kosten zijn bestreden uit artikel 4 van de begrootingen van het Zuiderzee- fonds voor de dienstjaren 1931 en 1932. Dat deze reproducties niet het gering ste nut zouden hebben om zich technisch een oordeel te vormen van de Zuiderzee werken kan de minister niet geheel be amen. daar op vele dezer aquarellen wel degelijk een inzicht wordt verkregen van de wijze van samenstelling van den af sluitdijk en deze reproducties een levendi ger voorstelling geven dan een photogra phic vermag te doen. Daarbij moge in aanmerking worden genomen, dat omtrent de uitgave van deze portefeuille reeds meer dan een jaar geleden een beslissing moest worden ge nomen om haar tijdig gereed te hebben. Indien de minister een dergelijke beslis sing thans had moeten nemen, zou de verspreiding zeker achterwege zijn ge bleven. delijke dreigementen met het vallen van hoofden en andere manieren van ter dood brengen van politieke tegenstanders heb ben op zijn minst genomen in dezelfde mate als de afschuwelijke communistische daden van ruwheid en moorden het poli tieke leven van geheel Duitschland vergif tigd. Ook thans worden dagelijks over vallen gepleegd door nationaal-socialisten op leven en eigendom van andersdenken den, ten deele zelfs gewapenderhand. Slechts de voorbeeldige discipline en be zonnenheid van de republlkeinsche par tijen heeft behoed voor bloedvergieten en burgeroorlog bij de ernstige inbreuken op de staatsburgerlijke vrijheid, begeleid door een optreden, dat in strijd was met den gronawet in Pruisen De president van den Pruislschen Land dag Kerrl heeft twee brieven gezonden aan Rijkskanselier von Papen, waarvan de teksten als volgt door den Nationaal- Soclallstischen Persdienst worden ver spreid „De afgezette vroegere „zaakwaarnc- mende" Pruisische ministers hebben het wenschelijk geoordeeld betreffende de beslissing van het Staatsgerechtshof een verklaring te publiceeren, welke kenlet- kenend door de „Vorwaerts" onder het opschrift „onverantwoordelijk wanbeheer" wordt gepubliceerd. Indien reeds door de wijze van behandeling door het Staats gerechtshof zonder dat zulks helaas werd verhinderd in de openbare meening de indruk werd gewekt alsof een constitutio neel geschil bestaat tusschen den staat Pruisen en het Rijk. dan moet deze in druk door deze verklaring klaarblijkelijk worden versterkt en verdiept. Een dergelijke handelwijze der afge zette zaakwaarnemende Pruisische minis ters, die het zelfs wagen zoo ver te gaan dat zij de ambtenaren aanmanen hun plicht te doen, met de verzekering, dat zij hen voor onrecht zullen behoeden, dan wijst dit niet alleen op het ontbreken van elk politiek gevoel van takt, maar ook van de vereischte terughouding tegenover den Rijkspresident en het Staatsgerechtshof. Als president van den Landdag voel ik mij verplicht U, zeer geëerde heer Rijks kanselier te verzekeren dat de afgezette Pruisische ministers geenszins het recht hebben aan te manen, te spreken en zich te beklagen namens Pruisen. Uwe legiti matie is niet gebaseerd op de constitu tioneel geschonden rechten, doch slechts door een Juridische fictie, welke volgens de uitspraak van het staatsgerechtshof deze aanklacht mogelijk maakt. Indien werkelijk een constitutioneel conflict zou bestaan tusschen Pruisen en het Rijk dan zou het feitelijk noodzakelijk zijn in ver band met de geschonden constitutioneele belangen van Pruisen dit land tegenover het Rijk te beschermen Het schrijven besluit van onverant woordelijk wanbeleid kan derhalve bij niemand anders dan bij de afgezette ministers sprake zijn. In het andere schrijven aan Rijkskanse lier von Papen protesteert Kerrl tegen het optreden van het zoo juist afgezette Pruisische kabinet en eischt hij de intrek king van de Pruisische noodverordening. Te Rühla bij Eisenach is het tot ernstige opstootjes gekomen daar werkloozen een verboden optocht hleiden, zoodat de politie Ingreep. De menigte verzette zich tegen de politie en drie agenten werden tegen den grond geslagen. Een hunner heeft acht messte ken in den rug gekregen, terwijl een tweede door messteken in arm en rug ernstig ge wond is. De politie maakte daarop van haar vuurwapenen gebruik, met bet ge volg, dat een arbeider, die waarschijnlijk met de opstootjes niets uitstaande had. en op weg naar zijn werk was, door een schot in het hoofd zóó ernstig gewond werd, dat hij kort na zijn opneming in het ziekenhuis overleed. Te Kopenlck werden 25 Nazis betrapt op het vervoer van wapens. Te Wolfenbuttel deden zij blijkbaar hetzelfde, want van een volgeladen auto vielen eenige kisten, die munitie bleken te bevatten. De auto is ontkomen. In Thedinghausen werden 3 personen zwaar en velen licht gewond bij een bot sing tusschen Nazis en communisten. De Nazis traden als politie op! De „Vossische Zeitung" meldt, dat in de zitting van gistermiddag van den rijksraad de vroegere plaatsvervangende minister president van de afgezette Pruisische regeering, Hirtsiefer, is verschenen om uiteen te zetten, dat de vroegere Pruisische regeering zich in den rijksraad voelt als de legitieme vertegenwoordigster van Pruisen. De rijksminister van binnenland sche zaken von Gayl verklaarde hierop, dat hij in tegenwoordigheid van Hirtsiefer de verhandelingen in de commissie niet zou openen. Toen Hirtsiefer desondanks bleef, dreigde von Gayl hem met geweld uit de zaal te doen verwijderen. Hierop heeft Hirtsiefer opnieuw scherp gepro testeerd, waarna hij de zaal verliet. De Duitsch-nationale partijleider dr. Hu- genberg heeft een brief gericht aan den I rijkskanselier. Hugenberg spreekt zijn waardeering uit voor de wijze, waarop de rijkskanselier door het benoemen van een rijkscommissaris voor Pruisen de noodlge stappen heeft gedaan om de binnenland sche moeilijkheden op te lossen. Hij moet echter crltiek oefenen op twee maatregelen der regeering. namelijk op het sluiten van het verdrag van Lausanne en de uitvaar diging van de financieele noodverordening van 14 Juni 1932. BINNENLAND. Jaarvergadering van den Bond van Chr. Oranjevereenigingcn te Nijmegen. (Bin nenland, 1ste Blad). De juwcelendiefstal te Den Haag; voor den gestolen; een gewezen huisknecht ge arresteerd (Gemengd, 2de Blad en Laatste Ber., 1ste Blad), Vergadering van den Bond van Veehan delaren (Land- en Tuinbouw, 1ste Blad). Congres van het Ned. Onderwijzers-Ge nootschap (Kerk en School, 2de Blad). Dc vierdaagschr afstandsmarsrhen te Nijmegen (Sport, 3de Blad). BUITENLAND. Gorgoclof, Doumer's moordenaar, is ter dood veroordeeld (Buitenl Gemengd, 2de Blad). Nog altijd het conflict Duitsche Rijk- Pruisen (Buitenl., 1ste Blad). In Oostenrijk dreigt een regeeringscrisis (Buitenl., 1ste Blad). Hugenberg schrijft zich er van bewust te zijn dat bij het aftreden van de regeerlng- Brüning de openbare kassen leeg waren en Duitschland voor en bankroet stond, zoodat von Papen een ruïne overnam. Niet temin is hij van meening dat de financieele maatregelen van genoemde noodverorde ning te hard zijn en velen die er door ge troffen worden in een wanhopige positie brengen. Hugenberg verzoekt den rijkskanselier om een spoedige verklaring, dat de nood verordening die nog berust op het werk der regeerlng-Brünlng, binnen korten tijd zal worden opgeheven. Een onmiddellijke stap zou gedaan kunnen worden door samen werking tusschen de Rijks- en de Pruisi sche regeering en opheffing van de Prui sische noodverordening inzake de financiën van 8 Juni 1932. Ook in de overeenkomst van Lausanne, waar reeds thans centrum en sociaaldemocraten misbruik van maken, dient wijziging te worden gebracht, In zijn antwoord schrijft rijkskanselier von Papen, dat zijn regeering toen zij aan het bewind kwam, terstond maatregelen moest nemen. Tijdverlies moest vermeden worden en krachtige maatregelen moesten terstond worden uitgevoerd. Een andere beslissing dan toen werd genomen was niet mogelijk. Het opbouwend werk zal thans hierin moeten bestaan, dat het op onsa menhangende wijze ontstane noodverorde- ningswerk wordt vervangen door een alge meen en geordend financieel en econo misch plan, waarbij ook de zware druk, die op velen gelegd moest worden, opgeheven zal kunnen worden. Het spreekt van zelf dat deze financieele hervorming gepaard zal moeten gaan met ingrijpende wijzigingen in het bestuurs apparaat, waarvan de kosten in overeen stemming met de verarming van Duitsch land verminderd moeten worden. Ook de regeling der binnen- en buitenlandsche schulden zal in dit plan een belangrijke rol spelen. OOSTENRIJK. Naar een regeeringscrisis? Er dreigen weer politieke moeilijkheden. In een schrijven van den bondslelder van de Helmwehren, vorst Starhemberg, aan den bondskanselier Dollfuss, wordt er o.a. op gewezen, dat de regeering haar goed keuring heeft gehecht aan het door den Heimatschutz naar aanleiding van zijn intrede in de regeering voorgestelde op- bouwprogram. Ingeval de regeering niet bereid is het economische opbouwprogram ook tegen den tegenstand der sociaal democraten in door te zetten, zal de Hei matschutz zijn vertegenwoordigers uit de regeering terugtrekken. Tot aan een op heldering in deze kwestie zullen de afge vaardigden van den Heimatschutz niet meer deelnemen aan de zitingen van de parlementaire commissies. Ook de buiten landsche leening is volkomen nutteloos, waneer zij niet begeleid wordt door een economischen opbouw. ENGELAND. Een Labour-overwinning. Bij de tusschentijdsche verkiezing te Wednesbury, noodig geworden door burg graaf Ednams opvolging in de pairage, is een zetel voor de conservatieven verloren gegaan. Banfield, van de arbeiderspartij, is gekozen met 21.971 stemmen tegen 18.198 op Davis, den conservatieven candidaat. Bij de vorige verkiezing hadden de con servatieven den zetel op de arbeiders ver overd met 25 000 tegen 20.842 stemmen. Zij hebben dus een meerderheid van 4158 stemmen zien omslaan in een minderheid van 3779 stemmen.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1