Een waardig besluit der Kaagweek. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 27 Ongeluksdag voor Van der Steur. wie de hoofdprijzen wonnen. ZILVEREN JUBILEUM ALPHEN AAN DEN bi reclame^ (Van onzen redacteur). De dag van gisteren vormde een waardig besluit van en ook dit jaar weer prachtig geslaagde Kaagweek. Er stond een dikke bries, er was zonneschijn, er was zeilers vreugd in alle opzich.en. Alleen voor van der Steur was het gis teren een ongeluksdag, daar hij zoowel in den teamwedstrijd als in de regenboog klasse A een boei raakte. In den team wedstrijd was het gevolg, dat de Friezen met den prijs gingen strijken; in de A- kiasse hadden zijn vorige drie overwin ningen hem zoo'n grooten voorsprong be zorgd, dat de hoofdprijs htm niet meer kon ontgaan.. De .,Jan" van H. Sclirijver had hier vanaf de start de leiding en behield deze tot aan het begin van de tweede ronde. Toen moest hij uitwijken voor een motor schuit, die dwars door zijn baan voer, met het gevolg, dat de Windekind van Oppen huizen, die de binnenboèht had, het eerst kon ronden. De Fries had aanvankelijk heelemaal achteraan gelegen, maar na de boel op de Dieperpoel ging hij direct door den wind, legde over bakboord door tot vlak onder den wal en stevende toen recht aan op de boei op de Norremee en rondde deze als nummer twee achter de Jan. Toen hij eenmaal voor was gekomen, liet hij Schrijver niet meer los. De Holland van Bos zag zich in het laatste kruisrak naar de finish gepasseerd door de Hennie van Hendriks, zoodat de beide Friezen weer goed voor den dag kwamen. In de B-klasse ging de strijd om Je eerste plaats evenals den vorlgen dag tus- schen Bruintje Beer en de Saenden. Na feilen kamp ging Bruintje Beer als eerste door de finish. De Ariola werd derde; de Snip vierde. De Saenden werd dus twee maal eerste en tweemaal tweede en legde daarmede beslag op den hoofdprijs. In de Sharpiejollen-klasse kwam Wester als nummer vier binnen, wat ruimschoots voldoende was om beslag te leggen op den hoofdprijs De Wikkerdewlk van Fokkinga won deze laatste race en plaatste zich daardoor tweede in het totaal-klassement. MeJ. T. de Visser zeilde een uitstekende wedstrijd in de 12-voetsjollenklasse voor dames, afdeeling A. Zij lag aanvankelijk een heel stuk achter op mej. van de Stadt, maar na de boei op het Zweiland werkte zij zich uit de achterste gelederen naar voren en won met groot verschil den dag en daarmede tevens den wisselprijs. In de handicapklasse D kwam de Nar- mada nog juist bijtijds aan den start om de Amcarthine partij te kunnen geven. De Fllo van Los was namelijk al naar huis. De Narmada kwam regelrecht terug van de werf. waar het want was gerepareerd, zoodat de stuurman geen tijd meer had om zijn gewone bemanning aan boord te nemen en het dus alleen met den schipper moest klaar spelen. Dientengevolge kon hij geen bijzeilen voeren en kon het ergo niet bolwerken Het was in ieder geval een staaltje van goede sportmanship om toch mee te varen. Van de Vrijbuitertjes was de Jan Brass weer de snelste, hoewel het verschil met Kranenburg niet groot was. In de 12-voetjollenklasse A kwam Bohré als eerste binnen, waardoor de na tionale kampioen Huybers nummer een werd in het totaal-klassement met ge ring verschil op van de Stadt. Nadat de uitslag officieel was opge maakt kwam Bohré aan de wedstrijd leiding vertellen, dat hij een boei had ge raakt en dus hij niet in aanmerking kwam voor den dagprijs, maar nummer twee: van de Stadt. Dit bracht ook een aanmer kelijke wijziging in de eindklasseering. Van de Stadt werd nu winnaar van den hoofdprijs met 69 pnt., terwijl Huybers tweede werd met 66 punten. In de B-klasse streden van den Berg en v. Bemmelen een strijd op leven en dood, aangezien de winnaar van den laatsten wedstrijd tevens den hoofdprijs won. Eerstgenoemde kwam met gering verschil als eerste door de finish en legde daar mede tevens met kleine voorsprong beslag op den hoofdprijs. In de C-klasse werd de hoofdprijs ge wonnen door van Wermeskerken, hoewel hij gisteren buiten de prijzen bleef. Door een foutieve berekening is de pun tentelling voor den teamwedstrijd der 12-voetsjollenklasse gisteren verkeerd op gegeven. Loosdrecht blijft Minnaar met 32 punten; daarna volgt Aegir met 29 pnt 3. de Kaag 22 punten en 4. de Zaanland- sche Zeilvereeniging met 19 pnt. 's Avonds heeft de heer van Hoolwerff op de hem eigen geestige wijze voor de laatste maal de dag- en tevens de hoofd prijzen uitgereikt, waarbij hij dank bracht aan allen, die op eenigerlei wijze hebben bijgedragen tot het welslagen dezer Kaag week. Nog eenmaal hebben daarna „The hot syncopaters" hun dair smuziek door de tent doen schetteren kan het bestuur het volgend jaar niet beter toezien op de wel héél slordige kleedij van sommige jongelui? en toen behoorde de Kaag week 1932 wederom tot het verleden. Al len, die ze hebben meegemaakt, zullen er de meest prettige herinnering aan be waren. Onzerzijds tenslotte een woord van wel- gemeenden dank tot het Kaagbestuur, voor de prettige wijze waarop het ons bi] onze werkzaamheden zoowel op het water als op den toren steeds behulpzaam en ter wille is, niet het minst door de beschik- baarstellling van een persboot! De uitslagen van gisteren waren als volgt: 12 v.k. Meter eenheidsklasse: 1. Wikker dewlk, st. H. R. Fokkinga in 1 uur 59 min; 2. Mieke II. st. B Wilton Jr. in 2 uur 2 min. 35 sec.; 3. Kwakelpad, st. W. Beekhuis in 2 uur 5 min. 24 sec.; 4. Jowie, st. H. Wester in 2 uur 6 min. 29 sec. Hoofdprijs: Joure. st. H Wester 69 pnt., 2. Kwakelpad 59 pnt., 3. Wikkerdewik, 57 punten. Toerkano's: 1. Atalanta, st. M. Ruvt»n- schlldt in 46 min. 5 sec.; 2. Glippertje, st. A. van 't Lam in 49 min. 1 sec.; 3. Semi- nolah, st. L. de Jong in 59 min. 40 sec. B. M-klasse: 1. Margo'tje, st. J. Broe ders in 2 uur 2 min. 54 sec.; 2. Tsjerk Hldde, st. W. Hoekstra in 2 uur 6 min. 14 sec. 12-voetsjollen klasse voor dames, klasse A 1. Elf, st. mej. T. de iVsser in 1 uur 8 min. 28 sec.; 2. Schuif, st. mej. M. J. v. d. Stadt in I uur 10 min. Wisselprijs: 1. Elf, st. mej. T. de Visser 57 pnt.; 2. Dobertje, st. mej. G. C. H. Ouds hoorn, 42 pnt., 3. Schuif, st. mej. M. J. d. Stadt, 35 punten. Vrijbuitersklasse: 1. Jan Brass, st J. Dorsman in 1 uur 42 min. 15 sec.; 2. Simon de Danser, st. J. Kranenburg in 1 uur 42 min. 45 sec. Toerkajaks: 1. Bonzo n, st L. G. van Dieren in 1 uur 5 min. 43 sec.; 2. Hansa, st. J. J. Siezen in 1 uur 11 min. 22 sec. Handicap-klasse D.: 1. Amcarthine. st. C. Piek in 1 uur 49 min. 55 sec.; 2. Nar- made, st. H. H. Tieleman in 1 uur 55 min. 17 sec. Regénboogklasse A.: 1. Windekind, st. D Oppenhuizen in 1 uur 51 mtn. 17 sec.; 2. Jan, st. H. Schrijver in 1 uur 52 min. 10 sec.; 3. Hennie, st. M. Hendriks in 1 uur 53 min. 38 sec.; 4. Holland, st. F. P Bos in 1 uur 54 min. 12 sec5. de Leede III, st. ir. L Doedes in 1 uur 54 min. 26 sec. Hoofdprijs: de Steur II, st. L. v. d. Steur, 70 pnt., 2 en 3. Windekind en Hennie 58 punten. Regenboogklasse B.: 1. Bruintje Beer, st. B. Beer in 1 uur 53 min., 21 sec.; 2. Saen den, st. L. de Wit in 1 uur 53 min. 42 sec.; 3. Ariola, st. dr. C. A. Schoemaker in 1 uur 55 min. 11 sec.; 4. Snip, st. H. J. Swart in 1 uur 57 min. 47 sec.; 5. Feja, st. A. G. Sijthoff in 1 uur 58 min. 5 sec.; Hoofdprijs: Saenden, st. L. de Wit, 80 punten, 2. Bruintje Berr, 65 punten, 3. Ariola, 53 punten. 12-voetjollenklasse A.: 1. Schuif, st. E. G. van de Stadt in 1 uur 3 min. 51 sec.; 2. Trinil, st. L. V. Arnold in 1 uur 4 min. 44 sec.; 3. Black Diamond, st. J. Barzilay in I uur 4 min. 55 sec.; 4. Ree, st. F. A. F. Gall' in 1 uur 4 min. 56 sec.; 5. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhof Mulder. Hoofdprijs: Schuif, st. E. G. van de Stadt 69 punten; 2. Bonzo, st. P. J. J. Huybers met 66 pnt; 3. Black Diamond, st. J. Bar zilay 48 punten. 12-voetsjollenklasse B.: 1. Isis, st J. W. van den Berg in 1 uur 3 min. 49 sec.: 2. Pine, st. D. J. van Brummelen in 1 uur 4 min. 9 sec.; 3. Pinguïn n. st. P. Busse- maker in 1 uur 4 min. 40 sec.; 4. Noname, St. H. v. d. Stadt in 1 uur 5 min. 15 sec.; 5. Kabouter, st mej. Molenaar in 1 uur 5 min. 46 sec. Hoofdprijs: Isis met 88 punten; 2. Pine, 83 punten; 3. Dobbertje, st. mej. Ouds hoorn 75 punten; 4. d'Artagnan, st. W. v. d. Valk Jr., 74 punten; 5. Noname, st. H. v. d. Stadt, 60 punten. 12-voetsjollenklasse C.: 1. Eider, st. G. Saraber 1 uur 2 min. 57 sec.; 2. Han, st. J. Sarlet in 1 uur 4 min. 3 sec.; 3. Flits, st. Bert Broer in 1 uur 4 min. 45 sec.: 4 Cheerio, st. C. Quispel Szn., in 1 uur 5 min. 10 sec.; 5. Zomerweelde, st. J. H. de Jong in' 1 uur 5 min. 19 sec. Hoofdprijs: Good Luck, st. J. L. v. Wer meskerken 95 punten, 2. Cheerio, 88 pun ten, 3. Flits, 71 punten, 4. Zomerweelde 69 punten, Han 65 punten. ZWEMMEN. RECEPTIE VAN DE ZIJL. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de zwem- en polo-vereeniging „De Zijl" houdt bovengenoemde vereeniglng morgenavond tusschen 8'/i9in de Har monie receptie. ATHLETIEK. LEIDSCHE ATHLETIEKKRING. In de dualmeet SchiedamLeiden zal Bronsgeest niet uitkomen. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. Gisteren hebben de deelnemers aan de Tour de France het 145 K.M. lange traject BelfortStraatsburg als zestiende étappe afgelegd. De gemiddelde uursnelheid be droeg 30 K.M. Het weer was buitengewoon slecht. Van den vroegen morgen af heeft het aanhoudend geregend. De renners heb ben zeer veel last gehad van bandenpech. De Italiaansche toerist Puy gaf op. In het totaal klassement staat Frankrijk aan het hoofd, vóór Italië. De etappe werd gewonnen door den Belg Loncke. Het persoonlijk klassement is nu: 1. Leducq. 121 uur 26 min. 37 sec. 2. Stöpel, 121 uur 44 min. 40 sec. 3. Camusso, 121 uur 44 min. 58 sec. 4. Pesentl, 121 uur 55 min. 45 sec. 5. Bonduel, 122 uur 0 min. 33 sec. 6. Ronsse, 122 uur 4 min. 41 sec. 7. Archambaud, 122 uur 13 min. 16 sec. 8. Thierbach, 122 uur 14 min. 31 sec. 9. Barral, 122 uur 20 min. 29 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk, 366 uur 6 min. 43 sec. 2. Italië, 366 uur 15 min. 34 sec. 3. België, 366 uur 31 min. 30 sec. 4. Duitschland, 366 uur 49 min. 26 sec. 5. Zwitserland, 369 uur 52 min. 27 sec. DE INTERN. VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN. VOETBAL. D. V. V.—B. N. L. Hedenavond om 7 uur speelt D.V.V. op he» sp i oi., ir, terrüp tegen B.N.L. NEGEN UITVALLERS OP 2257 WANDELAARS. NIJMEGEN, 27 Juli. Een flinke regenbui heeft gistermorgen de inzet gevormd van den eersten dag der marschen. De neerkletterende regen ten spijt zijn niettemin onder vroolijk trompet geschal en tromgeroffel 2257 wandelaars uit de Prins Hendrikkazerne vertrokken om den strijd aan te binden met de ver moeienissen van deze eerste dagroute. Toch hoe vreemd het wellicht ook klinken mag. het weer van gisteren is als geknipt voor een dergelijke wandelprestatie. Bewolkte lucht, een frisch windje, wegen die stofvrij zijn dank zij de regenbui bij het uitrukken 's morgen om 5 uur. wat kunnen de tippe laars van wie er velen nog herinnering hebben aan de snikheete dagen van vorig Jaar beter verlangen? Uitvallers zijn er telken jare op den eer sten dag maar weinig. Dat is een gevolg van de grondige training, waaraan de deel nemers zich bijkans het geheele jaar on derwerpen. Heden en morgen, dan zullen er wel meer slachtoffers vallen. Talrijker dan an ders zijn dit jaar degenen, die hun in schrijving niet gestand deden; 2410 wande laars schreven in. eergisteravond echter hadden zich ..maar" 2262 deelnemers ge meld. terwijl er om een of andere reden gistermorgen 5 niet starten. Telken jare stijgt het deelnemer-tal; vorig jaar 2137, nu 2257. „Oudjes". Onder de deelnemers zijn er twee. die de 6 kruisjes al achter den rug hebben en die wel tot de oudsten zullen behooren. Het zijn de 63-jarige heer Meuwese uit Amster dam. die voor de 10de maal medeloopt en de 62-jarige heer Van Wijk uit Hoorn, die voor de 3de maal van de partij is. Alle respect voor dit tweetal, dat hier vier da gen lang eiken dag 55 K.M. aftippelt, zoo als een ander van gelijken leeftijd zijn blokje rond loopt. Vergeten wij bij de ve teranen ook niet de heer Dinkhuyzen uit 's-Gravenhage, die ook reeds 62 is en voor de 14de maal de Vierdaagsche medemaakt. Een enthousiast. Dat de Vierdaagsche Afstandsmarschen „trekken", dat bewijst wel het steeds groeiend aantal deelnemers. Maar dat er voor sommigen een bijna magische aan trekkingskracht van uitgaat, dat spreekt uit het geval van den Oostenrijker Humer. Humer is olie-man op een van de booten van de Mij. Nederland en liep vorig jaar voor de eerste maal mede. Vanuit New- York schreef hij in voor de Vierdaagsche 1932. Slechts enkele dagen geleden lag zijn schip echter nog te Marseille. De eenige manier om op tijd voor de Marschen te Nijmegen te zijn. was de trein te nemen en Humer stapte inderdaad op den trein, zijn reis zelf betalende en zijn gage tot Amsterdam verspelende. Een ander verstokt Vierdaagsche looper is een Nijmeegsch groentenboer die 's mor gens zijn 55 K.M. tippelt en er onmiddel lijk na thuiskomst met de groentenkar op uitttrekt om zijn klanten te bedienen. Lagendaal. Wie hier groote populariteit geniet, dat is Lagendaal de mid-voor van onze nationale voetbalploeg. Hij loopt mee in een detache ment van de Rotterdamsche politie en nauwelijks komt zijn lange gestalte, die bo ven allen uitsteekt in zicht, of er gaat uit de honderden belangstellenden, die ook nu weer overal langs den weg staan ge schaard een gejuich op. Vooral de jeugd is enthousiast en loopt kilometers ver om een glimp van hun held te zien. Oolijk lachend neemt „het kanon" al die hulde in ontvangst zijn collega's hebben er schik in. Lagendaal is de sensatie van deze zes- daagsche. Dat is de bedoeling niet. Al zoo dikwijls is er door de leiding der Marschen nadrukkelijk op gewezen: Er wordt geen wedstrijd beoogd. Toch arri veerden gistermorgen reeds om 11 uur twee Noren, 55 KM. loopers, die om half zes vertrokken waren en dus geloopen hebben met een gemiddelde van 10 K.M. per uur. Dat is niet de bedoeling van deze Mar schen. Ook de Hollander, die om kwartover elf binnenkwam mag zich hiervan door dringen. Gelukkig dat verreweg de meeste deelne mers een betere opvatting huldigen. Zoo kwam de groote stroom van wandelaars eerst tegen twee uur de kazerne binnen- marcheeren en nog om over drieën arri veerden regelmatig de verschillende groepen. Het weer dat zich den ganschen dag goed gehouden had keerde tegen éénen ten kwade; toen plensde een malsche stortbui op de- honderden wandelaars neer. Ont stemmen lieten zij zich daardoor echter niet: het einde was immers reeds nabij en fiksch en vroolijk bereikten zij de finish, onder hartelijk applaus van de honderden belangstellenden, die zich hier hadden opgesteld. Nijmegen leeft als steeds intens mee met deze Afstandsmarschen; de stad prijkt met vlaggentooi en ook in de omringende gemeenten wappert het dundoek feestelijk van menig huis. 9 uitvallers. Toen de verschillende controle-bureaux op het einde van den middag de balans opmaakten bleek dat deze eerste dag 9 uit vallers heeft gekost op een totaal aantal deelnemers van 2257. Onder de buitenlan ders zijn geen uitvallers te boeken, even min als bij de ongeveer 250 deelnemende dames. Van de militairen hebben er 3 het loodje bij neergelegd. Voorts vielen 6 alleen loopende burgers uit. De burger-groepen zijn dus nog alle intact. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE BERN. De uitslagen van de 11e ronde luiden als volgt: Stahelin verliest van Flohr; Colin ver liest van H. Johner; P. Johner wint van Bogoljoebof. Sultan Kahn wint van Gygil: Aljechin wint van Rivier; Henneberger verliest van Naegeli; Grob verliest van Bernstein; Voellmy verliest van Euwe. LAWN-TENNIS. JEUGDWEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. Uitslagen van den eersten dag. Het jaarlijksche jeugdtournooi. dat giste ren begonnen is en tot en met morgen voortduurt, kan, als altijd, bogen op een uitstekende bezetting. De leiding berust weer bij den heer Toussaint, die gisteren nog al eens te kampen heeft gehad met snel opkomende regenbuien, maar de orga nisatie niettemin zóó tactisch leidde, dat men al dadelijk een heel stuk is. opgescho ten. Er was van de zijde van ouders en fa milieleden van speelsters en spelers reeds zooveel belangstelling, dat hun aantal ze ker niet onderdeed voor dat op den eersten dag van het tournooi tegen Cambridge. De uitslagen zijn: Heeren-enkelspel A. 1ste ronde: H. Schee pens sl. H. Gaarlandt 75, 57, 61; A. van Lóben Seis sl. H. v. d. Voort 61. 60; K. Schalekamp w.o.; J. H. van Hoogstraten sl. J. van Hellemond 64, 61; H Que sl. H. J. de Koster 64 63; J. A. Jacobsen sl. R. Hoette 6—2 6—2; H. Borst sl. S. Cochius 75 16, 1614: R. de Brauw w.o.: F. v. d. Graaf w.o.: H Leeksma w.o. 2de ronde: G. M. Pliester sl. B. Heering 63. 62; J. H. van Hoogstraten sl. R. Schalekamp 60, 62: H. Borst sl. A. van Ogtrop 63. 61; T. Verloop sl. L. Beker 6—1, 6—2. Dames-enkelspel A. 1ste ronde: mej. E. Klein sl. mej W. A. Breedveld 63. 6—1; mej. T. Alkemade sl. mej. P. Voute 63, 62; mej. G. Stumpel sl. mej. L. Jacobson 6—3. 1—6. 6—1. Enkelspel B 1ste ronde: A. Bergman sl. H. Oatz 6—3, 6—1; P. N. dé Boer sl. F. Schut 62, 61! Frans Visser sl. W. Ak- kersdijk 60 60; F. Westenberg sl. E. Kettner 63. 62; A. Knottenbelt sl. J. P. Frowein 62. 6—3; F. Stenfert Kroese sl. D. v. d. Bergh 6—4. 6—2; mej. B. Bracht sl. F. Scalogne 61. 62; N. de Waal sl. Fred. Visser 6—2. 6—3; P. Schut sl. G. van Löben Seis 62, 64; S. N. de Boer sl. B. Thonus 6—3, 6—3; H. Baas sl. L. P. Akkers dijk 62. 62; Th. van Rijssel sl. A. de Roos 36. 62. 86. F. Rhodius sl. mej. 'F. van Rijssel 6—2. 6—3; E. J. Wils sl. D. H. van Blijenburg 61, 61. 2de ronde: A. Bergsma sl. mej. T. Dage vos 62. 6—0; Fr. Visser sl. P. N. de Boer 63, 6—2: F. Westenberg sl. Th. van Rijs sel 61, 62: mej. A. Knottenbelt sl, F. Stenfert Kroese 46. 6—1, 61. OM DE NAT. KAMPIOENSCHAPPEN De uitslagen van den tweeden dag der nationale kampioenschapswedstrijden te Hilversum luiden: Heerenenkelspel: L. J. Nienaber sl. J. W. Bartelds met 64, 6—3; P. E. W. Borst sl. H C. de Looper 75, 62; A. Knottenbelt sl. W. E. R. v. Herwijnen 6—2, 6—3; M. Wetseiaar sl. W. M. Korthals Altes 60, 64; „Gewis" sl. D. Teschmacher 62, 64; C. J. van der Hagen sl. K. Heslenfeld 62,— 62; G. R. Castendijk sl. B. Ketjen 62, 6—1; J. W. Wisselink sl. W. C. W. Worst 75, 36, 64;P. E. Hofstee sl. V. Coster van Voorhout 62, 61; H. G. Eilers sl. J. v. d. Hagen 6—1, 62; J. Haze- winkel sl. B. H. Mohr 61, 62. Damesenkelspel: Mevr. M. Mechel sl. mej. N. Brouwer 63, 63; mej. J. van den Bosch sl. mevr. Heslenfeld 63, 63; mej. G. Perwindt sl. mej. H. van Efferen 61, 62; mej. M. Sluis sl. mej. B. de Herder 60, 60; mej. E. van Herwijnen sl. mej. I. Heldring 6—0, 6—3. Heerendubbelspel: Laman Trip en E. W. Roëll sl. A. W. Groote en M. van Oordt 63, 46. 64: A. C. Lijsen en L. J. Niena ber sl. J. Wisselink en B. Ketjen 61, 60. Damesdubbelspel: Mevr. de Bruyn-Kops en mevr. de Jong sl. mevr. M. Mechel en mevr. N. de Bruijn 86, 64. Gemengd dubbelspel: Mej. T. Groene- wegen en J. van der Hagen sl. mej. van Efferen en P. Hofstee 62, 64; mevr. de Bruyn-Kops en H. G. Eilers si. mej. I. Hel dring en E. Laman Trip 60, 6—0; mej. P. de Jong en M. C. Sigmond sl. mevr. L. van Herwijnen en W. E. R. van Herwijnen 63, 63; mej. M. Sluis en A. C. Lijsen sl. mej. M. Heldring en E. W. Roëll 62, 63. Mevr M. Mechel heeft w.o. evenals mej. P. Groenewegen en mevr. Vleugel en mevr. Schutten tegen mevr. L. van Herwijnen en mej. Z. Kerckhoff; mevr. de Jong en -r. J. A. Pennink w.o. tegen mej. R. Mechel en R. C. Mechel. KON. NED. STOOMB.-MIJ. ACHILLES. 25 Juli van Cadix n. Ceuta. FAUNA, 25 Juli van Cadi-, n. Amst. ORION, 25 Juli van Puerto Plata n. Havre en Amst. VAN RENSSELAER, 20 Juli van Amst. te Paramaribo. THESEUS, 24 Juli van Kopenhagen te Gdynia. TIBERIUS, naar Amst., pass. 26 Juli v.m. 8 u. 15 Bevezier. VENUS, 25 Juli van Bari n. Catania. BODEGRAVEN, uitr., was 26 Juli v.m. 1 u. 340 mijlen N. van de Azoren. AGAMEMNON. Napels n. Duinkerken, pass. 26 Juli v.m. 8 u. Lydd. EUTERPE, 26 Juli van Danzig te Amst. ORANJE NASSAU, 26 Juli van Amst. n. W. Indië. AMOR, 24 Juli van W. Indië te New York. BARNEVELD, 25 Juli n.m. 8 u. van Ham burg n. Delfzijl. IRIS, 26 Juli van R'dam te Passages. HERMES, 26 Juli van Varna te Constanza. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN" PROMETHEUS, 25 Juli v. Java te Amst. EURYBATES, 22 Juli v. Port Swettenham n. Amst. MELAMPUS, Java n. Amst., pass. 26 Juli Gibraltar. HOLLAND—AFKIKA-LIJN. KLIPFONTEIN, uitr., 26 Juli te Kaapstad verwacht. MAASKERK. 25 Juli v. R'dam n. Hamburg. NIEUWKERK, thuisr., 25 Juli v. Zanzibar. AMSTELKERK 26 Juli van Port Amelia n. Mozambique. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. POELAU ROEBIAH. uitr., 26 Juli te P. Said. CHR. HUYGENS, uitr., 26 Juli van Algiers. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis, 26 Juli van Singapore. Morgen hoopt de heer J. Ver, Alphen aan den Rijn alom den dag te herdenken, dat hij vóórH als agent van politie in dienr'.J meente trad. Gezien de hoogachting, wJ plaatsgenooten hem toedragen, ^-1 geen twijfel of den jubilaris wacfcij een drukke dag! HOLLAND—AMERIKA llftfB LEERDAM, 23 Juli van New Crjl R'dam. MAASDAM, thuisr., pass. 25 Juli nl sant; wordt 27 Juli v.m. 7 u. 20f i van den N. Waterweg verwacht' DINTELDIJK, 24 Juli van R'das i Angeles. DAMSTERDIJK, R'dam n. PacitlH was 24 Juli 2 u. n.m. 200 mjjtalH Valentia. ROTT. LLOYD. KOTA RADJA, 26 Juli van JaratisiB TAPANOELI, 26 Juli n.m. 5 u. mi burg n. R'dam. KON. HOLL. LLOTD. FLANDRIA, uitreis, 25 Juli un.ln.1 Lissabon. HOLLAND—BRITSCH-INDE UT, STREEFKERK, uitr., 26 Juli te C.f ROTTERDAM—ZUID-AMEKIK1 ALDABI, uitr., 25 Juli van St. Vies ALWAKI, thuisr., 25 Juli van Bal: HOLLAND—AUSTRALIË Lffi GROOTEKERK thuisr., 25 Juli i. ka KON. PAKETVAART MI. SIGLI, arr. 24 Juli te Belawan. NIEUW ZEELAND, 25 Juli van Sp: Singapore. JAVA-CHINA-JAPAN LIJX TJISADANE, 24 Juli van 8aS»i Hongkong. TJISALAK, 23 Juli van Hongkons'JiS3 HOLLAND—OOST-AZIE Lffi SEROOSKERK, thuisr., 24 Juliöiki; JAVA—NEW-YORK l» SALEIER, Java n. New York,jtó!'!*S Gibraltar. o DIVERSE STOOMVAART!®® STRYPE, 25 Juli van R'dam te Ci-'- j HARDENBERG, Rosario n. DU»Ö*'| Juli van St. Vincent. AALSUM, 25 Juli van B. Aires te LETO, 25 Juli van Montreal te Ro;— tn LEERSUM, 25 Juli van R'dam Aires. JONGE ELISABETH, 25 Juli van L-.S-- Napels. I THEANO, 25 Juli van R'dam Hg. BATAVIER VII, 25 Juli van - Aberdeen. - COLYTTO, 25 Juli n.m. van Re port Talbot. JONGE JACOBUS, Antwerpen a Get A®s» pass. 24 Juli Finisterre. KATENDRECHT, Rouaan n. Phiiauei. pass. 25 Juli Scilly. MITRA, naar St. Kitts v.o., was ?4 30 n.m. 14 mijlen Z.W. van Ni»®- MURENA, 23 Juli van Curacao te BiL 1 MEGARA, naar St. Kitts v. o., pa-5- Ouessant. TEXELSTROOM, 24 Juli van Liverpool. tP VECHTSTROOM, 24 Juli v. Amst" HENNIE, 22 Juli van Sealiam n. HONTESTROOM, 24 Juli van Bristol. n LAUWERZEE, sleepboot, Edam bon, pass. 24 Juli Dungeness. MAASHAVEN, naar Port Gen"'' Juli 7 u. n.m. 16 mijlen o. v« Foreland. baBg JUNO, 25 Juli van Tamsul te s ANASTASIA, 24 Juli van Manu" HOOGLAND, 26 Juli van Hamburg MUDSLAND, 25 Juli v. Delfzijl D' mouth. vals JONGE ANTHONY, 25 Juli van MAMURAfn26 Juli van Thamesbaft- SCOPAS^ 24 Juifvan Sues te ShelJba^ Let op den oranje band en het Bayerfcrul*.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10