I H. M. PIERROT I LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 22 Juli 19>JHD KERK- EN SCHOOLNIEUWS. VRAGENRUBMF.K. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. SCHOORSTEENKLOKR0 j PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 24 JULI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. hall tien, leesdlenst; nam, 6 uur, ds. van der Kraan van Hoogvliet. Oeref. Gem.: Voorm. half tien en'nam. 2 en 6 uur, leesdlenst. BODEGRAVEN. Ned. Herv, Kerk: Voorm 10 uur, ds. Verdoes Klein van Dordrecht; nam. hall zeven, ds. van Wijngaarden van Nieuw koop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Akkerhuis van Maassluis. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, leesdlenst. BOSKOOF. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, de heer Godhelp van Rotterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Bljdemast. Rem. Kerk: Voor de Vrljz. Hervormden: Voorm. 10 uur, ds. Met van Zaandam. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien (Dankz. H. A.), ds. Waardenburg. DE RAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Touw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. van Apeldoorn van Leiden Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Meljering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdlenst. Zaal Prot. Belangen: Voorm. 10 uur, ds RIJnders van Hilversum. Geref. Kerk: Voorm. half negen en nam. 6 uur, ds. Knoop van Delfshaven; voorm. half elf, ds. de Jager van Putte. Irene: Nam. 6 uur, ds. de Jager. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk:Voorm. 10 uur, ds. van der Kraan van Hoogvliet, nam. half zeven, ds. Kalkman van Katwijk a. Zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Kaspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Schoneveld van Kethel. Geref, Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer A. C. van Nood, hulp- pred. te Arnhem. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, de heer de Bruin van Bodegraven. Gerei. Kerk: Voorm. half elf en nam. half artit (H. A.), ds. van der Weerd. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half acht, ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. half elf. ds. van Rhenen van Woerden; nam. half acht, leesdienst. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. de Jager Meezenbroek van Bilthoven. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Salverda van Hoofddorp; nam. 6 uur, ds. Roscam Abbing van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 3 uur. ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half drie, de heer Aangeenbrug. NOORD WIJ KEKHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Streeder van Den Haag. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Hen- nemann. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. J. J. H. Vlsch van Breedevoort; nam. 7 uur, ds. Jansen Schoonhoven. OUDE- VV ETERIN G. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. Geerllng. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Bos. Remonstr, Kerk: Voorm. half elf, ds. van wijngaarden. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf (Bed. H. D.) ds. Jongens van Leimuiden. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. 7 uur, ieesdienst. RUNSBURG. Chr. Geref Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. de Jong. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, de heer de Boer van Amsterdam; nam. 3 uur, ds. Geerllng van Oude Wetering. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Warmink. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort van Noordwijkerhout: nam. half zeven, ds. Eljkman van Zoeterwoude. WADDINXVEEN. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Goslinga van Utrecht. Geref Kerk: Voorm. 10 uur. leesdienst; nam. 3 uur, ds. Petersen van Boskoop. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Grlsnigt. Rem. Geref, Gem.: Voorm 10 uur, ds. H. H. Riepma van Edam, WASSENAAR. H A.) en nam. 6 uur (Dankz.) ds. de Bel. Ned. Prot. Bond: Voorm. half elf, ds. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. A Trouw van Haarlem. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. Eljkman. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Laag-Vuursche A. M. den Oudsten, te Elburg; Te Surhuisterveen (toez.) L. M. Ruitenberg, cand. te Amers foort. GEREP. KERKEN. Aangenomen; Naar Schiedam, C. Vonk, te Baarland. GEREF. GEM. Drietal: Te Tholen, J. D. Barth, te Bors- selen; M. Hofman, te Krabbendijke; J. Fraanje, te Barneveld. SYNODE NED. HERV. KERK. Tweede Zitting. Na het openingswoord dienen de heeren Addink en dr. Van der Meene elk een voorstel tot wetswijziging in. Het eerste heeft betrekking op toepassing van het reglement op het pensioenfonds; het tweede wil een regeling, waarbij een hulp predikerschap voor bijzondere diensten wordt ingesteld voor vrouwelijke candida- ten in de theologie, die ook overigens aan de eischen. gesteld aan hulppredikers, voldoen. Het proponents-examen worde dan ook voor de vrouwelijke hulppredikers verplicht gesteld. Dit voorstel is eigenlijk afkomstig van prof. dr. Plooy, van wien het door dr. Van der Meene is overgenomen. De president benoemt de navolgende commissies: Commissie voor de tabellarische versla gen en kerkvisitatie: de heeren D. Mulder en E. baron Prisse. Commissie voor de afschriften en staten van kosten; de heeren dr. H. E. G. v. d. Meene en P. Wolffensperger. Commissie voor de consideraties: de hee ren J. Boonstra, J. W. J. Addink, dr. v. d. Meene, P. Bokma, M. E. v. d. Veen, H. Eisma en E. H. Mellema, Commissie voor de stukken ter behan deling: de heeren prof Knappert, F. Tam- mens, J. Barbas, dr. H. E. G. v. d. Meene, E. J. H. Brandligt, L S. van Zwet. A, P. Smits en E. baron Prisse. Commissie voor de nieuwe wetsvoor stellen: de heeren prof. Haltjema. A. B. te Winkel, dr. C. J. Niemeijer, dr. P. Smit, P. Wolffensperger en D. Mulder. Commissie voor de kleine toelagen: de heeren quaestor-generaal en A. P. Smits. Commissie v. eind-redactie: dr Haitjema en dr. Niemeyer. Voorts worden nog een drietal commis sies benoemd voor behandeling van bijzon dere aangelegenheden. Daarna wordt een synodus contracta uitgeloot voor de be handeling van een liooger beroep van den kerkeraad te Delfzijl van een besluit, ge nomen door het provinciaal kerkbestuur van Groningen. De vice-president rapporteert over de registers van den secretaris der synode. Overeenkomstig het rapport wordt aan den secretaris dank betuigd voor zijn veel- omvattenden arbeid. De algeméené synodale commissie heeft voldaan aan de opdracht, welke de alge- meene synode haar heeft gegeven met be trekking tot de conclusies van het rap port over de jeugddiensten. Zij stelt mits dien voor art. 14 regl kerkeraden aan te vullen, zoodat in dat artikel aan die jeugddiensten een plaats wordt verzekerd. Tevens stelt zij een aanvulling voor in tabel A van het reglement op de kerkvisi tatie. Wat betreft het aanwijzen van een taak in het kerkelijk leven aan jonge lid maten, is de synodale commissie van oor deel, dat alsnog daarvoor geen reglemen teering wenschelijk is. De commissie stelt vervolgens eeruge wijziging voor in het reglement op het pensioenfonds en zij nam maatregelen tot onmiddellijke uitvoering van het regle ment op de kas tot aanvulling van het rijks-emeritaatspensioen. Het moderamen der synodale commissie hield in Mei Jl. een bespreking met de hee ren Ten Kate en De Haan, pred. te Brussel en te Antwerpen, over den geestelijken toestand der Hervormde Nederlanders in België. Toen werd medegedeeld wat de zerzijds in het belang van de Nederland- sche predikanten in Belgiè en van hun arbeid was verricht De synode neemt kennis van het ver slag der Hervormde legerpredikanten. Hierop volgen de mededeelingen van de commissie voor het onderhouden van be trekkingen met buitenlandsche kerken. De commissie wordt door de algemeene synode gecontinueerd. Het verslag over den arbeid der geestelijke verzorging van Hervormde Nederlanders in het buitenland wordt door den president nader toegelicht en daarna voor kennisgeving aangenomen Evenzoo de exploitatierekening van het Weekblad der Nederlandsche Hervormde Kerk over 1931. Uit de baten van het weekblad kon f. 722.83 worden gestort in de kas van de algemeene weduwen- en weezenbeurs. In den namiddag worden commissie vergaderingen gehouden. W. J. v. B. te S. Wendt u tot een bankiershuis. W. R te L Leiden. Hazerswoude, Bos koop. Waddinxveen, Gouda. Haastrecht. Vlist, Schoonhoven Nleuwpoort, Gorinchem Arkel, Arkelschendam, Kedichem, Leer dam, Actjuoy. Rhenoy, Beesd. Tricht, Gel- dermalsen Waardenburg. Tuil. Zaltbom- mel. Totaal 100.2 K.M. Leiden. Alphen Zwammerdam. Bodegra ven. Woerden. Harmeien, Utrecht, Houten, Schalkwijk Culemborg Buurmalsen. Gel- dermalsen. Waardenburg. Tuil. Zaltbom- mel. Totaal 91.6 K.M. F. A. P. te V. Valkenburg. Haagsche Schouw, Wassenaar, Den Haag. Delft. Overschie, Rotterdam. Barendrecht. Oude Maas, Mijnsheerenland Westmaas, Klaas waal. Numansdorp. veer naar Willemstad, Dmteloord, Steenbergen, Halsteren, Ber- gen-op-Zoom, Woensdrecht, Rilland. Krab bendijke, Kruiningen, Schore, Biezelinge, Kapelle, Kloetinge, Goes, Wissekerke, 's Heer Arendskerke, Sloedam. Nieuwland, Middelburg, Westsouburg, Vlissingen. veer naar Breskens. Schoondijke, Oostburg, Sluis, Belg. grens, Houcke, Damme, Brugge. Totaal 212 K.M. F. H. te Katwijk-Zee. Zulke adressen kunnen wij niet verstrekken. AALSMEER. Bcuw opgedragen. Bij ondershandsche inschrijving door de fa. D. en J. Tas alhier, is de bouw van een 3-tal woningen, kassen enz., aan den Oost- einderweg, opgedragen aan: D. Terreehorst (metselwerk) Gebrs. J. en W, v. d. Laarse (timmerwerk) en A. v. d. Heuvel (hei werk). Benzinepomp geramd. De benzinepomp, staande vóór garage- Met in de Dorpsstraat, werd door een auto, komende van Amsterdam, aangere den. met het gevolg dat zij op de straat viel. Reeds eerder trof deze pomp eenzelf de lot. Schuldige opgespoord. Het is aan de politie alhier mogen ge lukken den vermoedelijken schuldige op te sporen van de aanrijding, welke hier aan den Stommeerweg heeft plaats gehad en waarbij de auto vano den heer S. zwaar werd beschadigd De andere auto was met groote snelheid doorgereden, zonder dat de bestuurder zich bekommerde over het lot der inzittenden van de aangereden auto. die er gelukkig goed afkwamen. Feestvergadering „Futura". De Arbeiders-mandolineclub „Futura" heeft een nieuwe vlag gekregen In een daartoe belegde feestvergadering in „De Oude Veiling" is de vlag door den heer T. van Zanten aan het bestuur overgedragen. Zij werd vervaardigd door mevr. A. v. Zan tenv. d. Bijtel naar een ontwerp van den heer A. Eveleens. De kleuren zijn zoowel van Aalsmeer als van de moderne bewe ging; ook de symbolische figuur der mu ziek komt er op voor. De gelden voor deze vlag werden door vrijwillige bijdragen ver kregen. Zij werd in welgekozen, bewoordin gen door den heer T. v. Zanten aan het bestuur overgedragen terwijl de voorzitter van .Futura" de heer J. Spaargaren, woor den van hartelijken dank sprak. Door de werkende leden werden daarna eenige nummers ten gehoore gebracht. Collecte met muziek. Gisteravond werd door de afdeeling van het Centraal Genootschap in de verschil lende wijken der gemeente een straatcon cert georganiseerd, waaraan vijf muziek corpsen meewerkten. Jongedames verkoch ten de bekende groen-wit-groene vlaggetjes en maakten vooral in het centrum goede azken. De kas van het Centraal Genoot schap. welke dringend versterking behoef de. zal er ongetwijfeld wèl bij zijn ge varen! HAARLEMMERMEER. Inbraken. Houders van auto's wordt ernstig aan geraden hun garages en andere bergplaat sen voor motorrijtuigen 's avonds goed af te sluiten, omdat het 'gebleken is, dat de in den Haarlemmermeer rondloopende per sonen die er Zoowel overdag als 's nachts op uit zijn om hun slag te slaan en alles kunnen gebruiken ook hun keuze op auto's hebben laten vallen. Bij een bewoner van den Ringdijk nabij Schiphol hebben ze zich 's nachts toegang verschaft tot een achter de woning staande schuur, die men 's avonds vergeten had goed af te sluiten en zich niet ontzien óm een daarin staande auto te sloopen, door de wielen en andere onderdeelen weg te nemen. Burgerlijke stand. Geboren: Jeremias Wilhelmus, z. van J. W. Wesselius en J. Trommel Maria Hendrica, d. van L J. de Leede en C. Ge- leijn Maria Adriana, d. van M. van der Plas en W. de Graaff Wilhelmina Maria, d van J. Weststeijn en D. van Elderen Cornelis, z van H. Wolthuis en D. Gou- looze Boukje, d. van J van der Moren en H Bliek Theodórus Gerardus, z. van C. G. van Egmond en M G. Heemskerk Cornelia Amelie, d. van A. Verkuijl en M. J. v. d. Heuvel, Ondertrouwd. H Schipper 26 j. en A. A. Heeren 23 j. J. Leen 26 j. en C. van Leeuwen 27 J. P .J. Driessen 22 j. en P. Gehmeyr 23 j. C. A. Feeleus 27 j. en G. Schutte 17 j. Getrouwd: A. Kamp 23 j. en W. Flipse 18 j D Wijmer 25 j en M. Kreeft 24 j. D Knibbe 26 j. en A. Tensen 23 j. Overleden: Mathilde Mei 67 j„ geh. met J. F. Bogaart Willem Holla 69 J., geh. met S Wittebrood. Loop der Bevolking. Ebbele Lassche van Kruisweg 1061. naar Deventer, Groote Kerkhof 36 Cornelisje Aardema. van Kruisweg 975—977, naar Westerborg, p/a. K. Smit G. C. J. Cor- nelisse wed. J. Pabbruwee, van Lfjnderdijk 82. naar Amsterdam, Gerard Doustraat 7.1 Willem Bosman, van Hoofdweg 692, naar Vlissingen, Singelweg 36 Jacobus C. Hoogenbergh, van Schlnkeldljk 47, naar Rotterdam, Graaf Flprisstraat 124 Her man F. Rappagne, van Sloterweg 198, naar Amsterdam, van Ostadestraat 297,1; Elisa beth Voortman, van Kruisweg 303, naar Heemstede, Valkenburgerplein R.K. Pasto rie Jan W. Mehagnoul, van IJweg 44, naar Amsterdam, Mercatorstraat 4, III Gerben Gerbrandy, van Venneperweg 477 naar Leeuwarden, P. J. Troelstraweg 57 Grietje Kooij. van Spieringweg 485. naar Haarlemmerliede c.a. Amsterdamsche- straatweg 6 Adriaan Nuijten, van Spie- ringweg 197. naar Haarlem. Kleine Hout straat 24 Sara J. de Groote, van Leimui- derdijk 196, naar Kortenhoef. Emmaweg 337 B Hendrikus C. Michielsen, van Kruisweg 1041, naar Enkhuizen, Admirali- teitsweg 6 Urias van Splunter, van Slo terweg 820, naar Wieringen, Hypolltushoef Nieuwstraat 50. Gevestigd: Pieter Joren, met gezin, van Aalsmeer, Uiterweg 182, naar Aalmeerder- dijk 569 David Oudshoom, met gezin, van Amsterdam, Warmonderstraat 91, naar IJweg 113 Jacobus W. van Eljk, met gezin van Hillegom, Leidschestraat 89. Hillegommerdijk 283 Teuntje van Woudenberg, van Bemmel, C. 26. naar IJweg 1644 Eskea Wolters, van Duitsch- land, naar Lisserdijk 264 Maria E. Voorham. van Haarlem, Johan van Vliet- straat 79, naar Hillegommerdijk 587 Berta Rausch, Hamborn (Duisburg) Did., naar Aalsmeerderdijk 673 Nicolaas Mehagnoul, van Apeldoorn, Veenhuizer- weg 59 naar Schinkeldijk 139 Marinus Levering, van Roterdam. Grondheerendijk 27 b, naar Schinkeldijk 139 Gepko G. Kor, Axel, L. 42, naar IJweg 656 Klara Heinemann, van Essen i Duitschland) naar Hoofdweg 592 Cornelis van Essen, van de Bilt, Leijenscheweg 53 naar Lelmuider- dijk 45 Joris van Duin, van Amsterdam, Witte de Withstraat 117 hs., naar Kruis weg 367 Teunis G. de Bruin, van Alphen aan den Rijn, Hoorn 43, naar Turfspoor 180 Maria van den Berg. van Alkemade Nieuwe-Wetering C. 68, naar Korenaar straat 18. HILLEGOM. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Dins dag a.s. voor de behandeling van de vol gende agenda: 1. Notulen van de twee vorige vergade ringen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van C. J Bakker om eervol ontslag als lid der commissie tot wering van schoolver zuim B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag eervol te verleenen en in verband met hun voorstel dd. 4 Mei 1932. deze va cature niet aan te vullen. 4. Voorstel van B en W. tot het aangaan van een reke ning-courant-overeenkomst. met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 5. Voorstel van B en W tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldleening. 6. Voorstel van B. en 'W. tot vaststelling van een werklie den-reglement. 7. Reclames straatbelas ting. dienst 1932. 8. Reclames Hondenbelas ting. dienst 1932 9. Mededeelingen. Om de raadsvacature. Bij de ingekomen stukken wordt om. meegedeeld, dat de heer F. Selhorst te Den Haag heeft bedankt voor de benoeming tot lid van den gemeenteraad, een mededee- ling. welke niemand verrassen zal. Verder wordt meegedeeld, dat op 20 Juli benoemd is verklaard de heer L. Th. J. van Dijk. Als een vroeger bericht juist is twijfel is bulten gesloten, omdat de heer Van D. zelf het bevestigd heeft volgt hierop ook een bedankje. De gemeente-financiën. Ingevolge het raadsbesluit van 14 Juli 1931, werd met de N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten een rekening-courant overeenkomst aangegaan waarbij 't maxi mum van het aan de gemeente te verlee nen crediet werd bepaald op f. 300.000. Genoemde bankinstelling heeft aanvan kelijk bericht deze overeenkomst onder de bestaande voorwaarden niet te kunnen bestendigen. Op dien grond werd het cre diet opgezegd en opeischbaar gesteld op 18 Augustus as Tevens werden alle betalin gen voor de gemeente reeds op 25 Juni j.l. geheel stopgezet. De pogingen, welke door B. en W. zijn aangewend om tegen aannemelijke voor waarden een vaste geldleening te kunnen sluiten, zijn tot nu toe vruchteloos geble ven. Deze pogingen worden echter voort gezet. Teneinde te voorkomen dat de gemeente tijdelijk in financieele moeilijkheden zou geraken hebben B. en W. zich in verbin ding gesteld met de N.V. Bank voor Neder landsche Gemeente. Het resultaat der be sprekingen is geweest, dat bedoelde instel ling zich thans bereid heeft verklaard, om opnieuw een rekening-courant-overeen- komts met deze gemeente te sluiten, waar van de crediet en zullen worden bepaald op: f. 62.000 voor de gewone uitgaven, en f. 454.000 voor de buitengewone uitgaven. Eerstgenoemd crediet zal stilzwijgend doorloopend worden verleend, het tweede crediet tot het oogenblik waarop de ge meente een vastegeldleening zal hebben aangegaan doch uiterlijk tot 31 December 1932. De door de gemeente verschuldigde rente zal niet meer bedragen dan 2boven met promesse-disconto der Nederlandsche Bank over het debetsaldo en niet minder dan 2®/o beneder. da', promesse-disconto over het creditsaldo Bij den aanvang dezer overeen komst zullen die rentepercentages onder- scheidelijk 4 1/4 en 1 'It 'It bedragen. B. en W. meenen. dat er onder de tegen woordige omstandigheden alle reden be staat. om van het aanbod der N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten gebruik te maken. Kasgeldleening. B. en W deelen mee. dat werd aangebo den de op 8 Augustus as. vervallende tij delijke kasgeldleening groot f. 150.000 te verlengen voor den duur van 3 maanden, tegen een rentevergoeding van 3'/=°/o 'sjaars (zijnde 'W'o minder dan in de nog loopende periode) en een vergoeding van l"/o provisie aan de bankiers Staal en Co. te 's-Gravenhage. In verband met de gehouden besprekin gen met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten betreffende het aangaan eener nieuwe rekening-courant-overeenkomst, hebben zij gemeend met deze bankinstel ling overleg te moeten plegen omdat deze bij niet-verlenging der tijdelijke kasgeldlee ning op 8 Augustus a.s. eventueel voor af lossing van het bedrag ad f-150.000 zou moeten zorgdragen. Bedoelde instelling gaf te kennen, dat hoewel zij tegen de aflossing op 8 Augus tus as. geen bezwaar zou maken het haar toch aangenaam zou zijn. indien de gemeente van het aanbod der fa. Staal en Co gebruik zou willen maken. Op grond hiervan alsook om het feit, dat er voor deze gemeente nog een klein financieel voordeel aan verbonden is (de rente in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten bedraagt 4,/!®/o). meenen B. en W. te mogen advlsee- ren, de tijdelijke kasgeldleening ad f. 150 000. opnieuw met 3 maanden te ver lengen. Geslaagd te den Haag voor het Mulo diploma A mej. A. A. Schilpzand, mej. M. Duys. en de heer C. Hvlkema, allen alhier. KATWITK. Onveilig duin. HEDEN: Ambachtsschool: Tentoonstelling leum-prijsvraag, 79 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Anti-Welter-demor,:;- 6 uur nam. naalstt jij lett nepen jen te; N o o r d w ij k: Concours-hippiqUf uur voorm. en 2 uur nam. 1 Zondag. Concordia: Haagsche Accordec-., „Kunst naar Kracht"; 3 uur nam. A BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd, 8 uur „De Koning der Wildernis". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Het beloof ■looi schrij City-Theater Haarlemmstr.. 8 uur '*25. „Kif Tebbi". vraaf Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. 2~EÏÏi en 4 uur 30 Luxor-Theater Stationsweg. 8 uurm- „Ben Hur". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zy. dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater. Breestraat. 8 uur ir „Afzwaaien". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Z; dag n.m. 2 uur en 4 Uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventleve Geue« kunde: Consultatiebureau voor moelii kinderen. Halftwee tot 3 uur nm. b ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventleve Gt neeskunde Consultatiebureau voor Al holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 18 Juhu| en met Zondag 24 Juli a.s. waarger.on door apotheek M. Boekwijt. Vischmait telef. 552 en apotheek D. J. v. Driesn Mare 76. telef. 406. De Indi' nen Het met Daa suu Cor VOO ind dat ver bra dor het een ruif Het rijd 'li bet No RECLAME. vei Bo di( H< H N III III HORLOGEMAKER Si I MAARSMANSSTEEG 14 - TELEF. Ho. 11» Profiteert van de enorme prijsdaling ra Alles met schriftelijke garantie. MODERNE SCH00RSTEENKL0KKN VANAF f. 6.75 MET GARANTIE ■ill I KATWITK AAN DEN RITN. Het Plantsoen. Voorheen lag er langs den Rijnoew ia I het Overrijn-Zuid een tamelijk lieecij I berm, die gedeeltelijk met gras begroeid t I gedeeltelijk als lig- of losplaats vootsd't I pen gebruikt wed. Hierin is wel eer' j wijziging gekomen. Thans is deze st> l J grond voorzien met struik- en sierge» sen van allerlei variëteit! Het dreig' sommige plaatsen zelfs wel wat al tej te worden. Vooral vanaf de Ovets- 1 (Voorstraatkant) heeft men er een dig gezicht op. Intusschen kunne: schippers er geen gebruik meer vat/> I ken, terwijl het heerlijk zitje van voor de hengelaars door dit plantsM3»5 I verdwenen ls. Publieke verkooping. Bij de door notaris Eerdbeek ll openbare verkooping bracht II Commandeursweg van Joh. H. I op. Kooper werd de heer Pluger. De Tuinbouw. De vroege aardappelen leverden algemeen een goed beschot. De ge" o o vfToivnoloioL-f n '/mom tnt" nil 10° In het I vreesde I Wegens het schieten met scherp zal het duinterrein achter de Rijksschietbanen onveilig zijn op: Maandag, Dinsdag. Woensdag en Vrijdag van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. en van 6 tot 9 uur n.m. Op Don derdag van 9 uur v.m. tot 9 uur n.m. en Zaterdag van 2 tot 8 uur n.m. aardappelziekte kwam tot nu toe voor; het kon dus meevaller op I Ier zijn! Helaas is de werkelühhel<L I anders. Eiken dag brengt tegenvaller» een kleine opleving, zooals men o.v. gin dezer week had, volgt weer een n veel grootere daling. Bloemkool is nu I op prijs, doch men bedenke dat e I niemand deze heeft, en dat dc ma» 1 weggehakt in de voorafgaande urarnw gen toen ook dit product totaal Am-1 waarde had en het den tuinders I lijks kapitalen kostte. De KatwjJ I bospeen ls, dank zij de bekende kw bf( en de algemeene bekendheid, 7ja»en I spotgoedkoop geweest al waren er nat er ook geen winst op dit proois boeken viel. De omzet aan de vei aanzienlijk lager dan in 1931, en ™„nTOf: tegenstaande een veel grooteren a Geslaagd te den Haag voor bet M° diploma A. mej. K. de la Rie- KATWITK AAN ZEE, Door de politie werd op 3 die gehouden een minderjarige Jong utos van uit Dordrecht op verseflt-eed, tot' sprong en telkens een eind meer dat hij hier aankwam. Hij is doo stejd litie naar Dordrecht op transport - i-tvt Mul"' Geslaagd te den HaaS„v<J°L, meJ- diploma A. mej. L. Parlevliet en m Haasnoot, beidpn alhier.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6