2.35 GEURIGE BAAITABAK OVERALLS LEIDSCH DAGBLAD -TweedeBlad Vrijdag 15 Juli 1932 LEB o VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. HAVEN 20 Fa. Wed. C. J. V1STER - LEIDEN AGENDA. ivaoi NOODWEER IN HET MOEZELDAL. In het Moezeldal hebben hevige slagre gens ernstige schade aan de wijnbergen toegebracht. Ook ln de omgeving van den „Kalserstuhl" heelt een hevig onweer, ver gezeld van wolkbreuken, plaats gehad en aan de te velde staande gewassen ernstige schade toegebracht. In Zeil stroomden enorme watermassa's van de wijnbergen. Het water drong ln de hulzen, welker bewoners moesten vluchen naar de hoogere deelen der stad. Vele hul zen zijn beschadigd door de aardmassa's, die het water met zich medevoerde. Ook ln het St. Joseph-zlekenhuls werden groote verwoestingen aangericht. Het graan ligt verpletterd tegen den grond. In de dorpsstraten hebben zich me ters hooge aardhoopen opgestapeld. De autoriteiten hebben voorgesteld ln Zeil den noodtoestand af te kondigen. Uit Merl, Puenderlcj en Kalmt worden soortgelijke verwoestingen gemeld. De spoorweg door het Moezeldal moest den geheelen nacht den dienst staken. Er wordt met koorts achtige haast gewerkt aan het vrijmaken van den Moezelstraatweg. Zooals gezegd, werd ook het Kaiserstuhl- gebled zwaar geteisterd. Langer dan een hall uur woedde hier een orkaan, met wolkbreuken en hagelslag. De wijnbergen en de velden zUn volkomen vernield. De oogst voor de eerste twee of drie jaar ls verwoest. De hagel viel zoo dicht, dat de men- schen er tot de knieën ln wegzakten. Het laagste deel van Endingen staat geheel on der water. BIJ Achtkarren reed een wagen door het slechte zich op den spoorweg. Juist toen er een trein aankwam. Bij de botsing die volgde, werd een vrouw gedood. Zwaar gteisterd werd ook de stad Brelsach. Geheele straten werden vernield. Verder wordt ook schade door onweer gemeld uit het Kehler-gebled en uit mid den-Baden. BIJ HET SPEERWERPEN GEDOOD. BIJ een oefening van de sportvereenl- ging „Rasensport" te Osnabrück ls bij het speerwerpen de traner Menkhaus, die door de zon verblind werd, door een speer in de borst getroffen. Door Inwendige ver bloedingen trad kort na zijn overbrenging naar het ziekenhuis de dood in. CIRCUS SARASANI TE KOOP. Volgens een bericht ln de Berlijnsche bladen, heeft de circus-eigenaar Bosch- Sarassanl zijn geheele onderneming eeni- gen tijd geleden aan de Sovjetregeerlng te koop aangeboden. Zooals bekend, is het circus eenigen tijd geleden aan de rijksregeering aangeboden, welk aanbod echter door den minister van binnenlandsche zaken werd afgewezen. Bosch-Sarassani zocht toen eerst contact met Mussolini, die groote belangstelling toonde. Een Italiaansche commissie bracht in den zomer een bezoek aan de onderne ming. Sarassani trok zijn aanbod echter in daar het hem intusschen was gelukt, zijn financleele verplichtingen na te ko men. De slechter wordende economische toestanden van den laatsten tijd hebben Sarassani echter genoopt zich thans tot de Sovjetregeerlng te wenden. Naar het schijnt voelt de Sovjetregeerlng er wel iets voor het Duitsche circus te koopen. GROOTE BRAND TE ANTWERPEN. Een brand welke gisteren is uitgebroken in de houtopslagplaatsen aan dg haven te Antw-erpen. deelde zich met ontzaglijke snelheid aan de omgeving mede. Alle be schikbare brandweerlieden waren met groot materiaal ter plaatse. Te midder nacht was de brand nog niet gebluscht. De blusschingswerkzaamheden beperkten er zich toe den brand tot zijn haard te beperken. De aangerichte schade is zeer groot. Aangenomen wordt dat commu nistische terroristen den brand hebben gesticht. IJMUIDEN, 15 Juli. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G b. 1.10-0.80. Tongen per K.G. f. 1.80—0.85, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 26—20, Middelschol f.20—16, Zetschol f.18 50—16. Keline Schol f.18 50—2.80, Schar f.7—5 50. Tongschar f.27. Pieterman en Poontjes f. 4.20, Klein- middel Schelvisch f. 12, Kleine Schelvisch f.8—3.20, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.36—31, Gullen per kist van 50 K.G. f. 10.50—4.10, Heilbot per K.G. f. 1.05, Wij ting per kist van 50 K.G. 1.2.30—1.80, Koolvisch per stuk f. 0.20—0.07, Makreel per kist van 50 K.G. f. 11.50—7.50. Aangekomen 3 Stoomtrawlers: IJM. 91 met f.874. IJM. 86 met f.729, R.O. 9 met f.3966. de Deensche kotters: S 135 met f.172, E. 332 met f. 986, E. 322 met f. 13. 1 logger: K.W. 167 met f.359. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 13 Juli. Tussohen 57 gr. 58' en 57 gr. 44' Nbr. en 0 gr. 25' tot 0 gr. 28' 01. SCH. 106, 95 kantjes: SCH. 179, 64 kantjes: SCH. 57, 15 kantjes: SCH. 116, 5 last; SCH. 50. 14 last: SCH. 190, 60 kantjes; SCH. 314, 9 last; SCH. 261, 8 last; SCH. 99. 40 kantjes: SCH. 233, 7 last: SCH. 324, 9 last: SCH. 201, 1 last: VL. 132, 60 kantjes; VL. 217, 7 last; VL. 40. 60 kantjes; VL. 80, 28 kantjes; VL. 39, 60 kantjes: VL- 124, 192 kantjes: KW. 39. 170 kantjes; KW. 122, 85 kantjes: KW. 20. 60 kantjes. ALPHEN. Burgerlijke stand. Geboren: Maria, d. van Arie Schellmger- houdt en Helena A. Boer; Gerritje, d. van Johannes van Eek en Jannetje G. van Leeuwen; Jan, z. van Jacob Rijfers en Adriana H. de Bruin; Marrigje, d. van Gerrit Meerkerk en Adrlaantje Hak; Jen ny Maria, d. van Jacob B. Snel en Maria G. van Zuidam; Hendrik, z. van van Maarten Meyer en Wlllemlna M. Domburg; Jan, z. van Jan Kool en Geertje Bulk; Jltske, d .van Arend Zantinge en Beatrix de Knegt; Susanna, d. van David Ver- gunst en Danemia M. Huisman; Catha- rina Gerarda, d. van Martinus Hijman en Clazina M. Hoogervorst. Overleden: Gijsbertus Johannes Jozef v. Wij, oud 1 dag; Johanna Carolina Adriana Maria Straub. oud 80 Jaar. Gehuwd: Johannes van den Hoek, 24 jaar en Pieternella Elisabeth Groenenberg oud 21 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: Grietje Rljnsburger. z.b., Steenstraat 15. van Voorburg; Apolia M. de Heij. z.b.. Hoornstraat 5, van Leiden; Petronella M. Scholten, echtgen. van J. Rade. z.b., v. Genderenstraat 25, van Amsterdam; A. Verduijn en gezin, contro leur tarwewet, Oudshoomsche weg 13, van Soest; Joslna M v. Hofwegen, z.b., Pr. Hendrikstraat 136, van Beesel; kinderen van der Horst, z.b.. Raadhuisstraat 44, van Utrecht; P. Boef. z.b., Julianastr. 47, van 's Gravenhage; Albertha v. Leeuwen, z.b., Hooftstraat 196, van 's Gravenhage. Vertrokken: Johanna Sanner, dienstb., Otweg 18, naar Waddinxveen; Wilhelmina P. Luljben, z.b. Hoogedijk 5. naar 's Her togenbosch; Marcelina C. Vreeswijk, z.b., Aarkade 2, naar Leiden, Breestraat 11; A. Frederiks en gezin, landarbeider. Rietv. pad 5a, naar Haarlem. Raamgracht 19b; L. A. Lelieveld, z.b., Noordeinde 67, naar Haastrecht. Verkooping. Bij de gisteren ten overstaan van den notaris R. v. d. Berg in hotel 's Molenaars gehouden verkooping werd het heerenhuls Gnephoek 3 alhier, vorige week in bod gebracht op f. 8800 -, afgemijnd op f. 1500.- door den heer H. Turkenburg alhier voor rekening van den Prov. Waterstaat van Zuid-Holland. Eindexamen Chr. H-B.S. 5 j. cursus. Voor het eindexamen der Chr. H.B.S. met 5 J. cursus alhier zijn geslaagd. Mej. Helene L. ten CateBrouwer en de heeren J. W. Schouten en P. J. Wiertsma allen alhier, J. B. Ubbink van Zevenhoven. Af gewezen geen. 50-jarig jubileum. De handelskweekerij van de N.V. Lem- kes en Zn. alhier, herdacht haar 50-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum van deze zaak had het personeel gisteren- midag vrij terwijl des avonds in het ver gaderlokaal van Mandersloostraat aan het personeel een diner werd aangeboden. Door de leerlingen van de O. L. school met U. L. O. Oudshoornscheweg, hoofd de heer J. L. Gaillard werd gisteren per boot een geslaagd uitstapje gemaakt naar Katwijk aan Zee. Dat de kinderen, begunstigd door het prachtige weer heb ben genoten laat zich begrijpen. In opge wekte stemming en hoogst voldaan keer den zij naar huis. Door de Chr. muziekverg. „Arti et Religloni" werd in het Bloemhofkwartier een goed geslaagd concert gegeven terwijl tevens de trekking plaats vond van de i door de speeltuinverg. „Bloemhof" on langs georganiseerde verloting van door de huisvlijtclub vervaardigde werkstukken Door den gemeente-opzichter K. werd bij de politie aangifte gedaan van de ontvreemding van een zestal lepeltjes en een kistje sigaren uit een kast uit een houten keet, staande op het werk aan den Buitenweg. Bij het gehouden M.U.L.O.-examen te Utrecht slaagden deze week voor het di ploma A, Clara Ydens en voor het diploma B. Ko Koolhaas, beiden leerlingen der MUL.O.-school met den Bijbel (afdeeling U.L.O.), hoofd de heer A. Maaskant. de bedoeling van de organisatie uiteen gezet had, evenals haar landelijk en plaatselijk werk en allerlei verteld had uit het practisch vereenigingsleven, gaven zich behalve de reeds toegetreden dames nog gen 10 tal leden op. De afdeeling kon dan ook aanstonds gesticht worden met ruim 50 leden. Vervolgens werden tot presidente gekozen mevr. C. B. Bate- laan-Lamens en tot bestuursleden mevr. J. H. v. d. Vlist ,mevr. Karssen van Muis winkel, mevr. C. v. d. Veer, mej. J. E. van Ede en mej. W. J. Noback. Besloten werd de propaganda krachtig voort te zetten. Geslaagd schoolreisje. Van de ver. „Volksonderwijs" werd den leerlingen der Openbare School hun jaar- lijksch reisje aangeboden. Tevoren waren reeds de leerlingen van de laagste klassen onder leiding van onderwijzers en ouders per salonboot naar een speeltuin te Gouw- sluis geweest. In vreugdevolle stemming volgden nu de ouderen met de leerlingen der U.L.O. school. Dezelfde boot bracht het gezelschap, waarbij zich een groot ;a.ntai leidsters en leiders hadden gevoegd over de meeren naar Leiden, waar de extra trams hen naar Katwijk brachten. Pnder begunstiging van zeldzaam mooi weer, zonnig maar niet al te warm, werd daar naar hartelust genoten, 's Avonds bracht de boot allen weer veilig in onze gemeente. De Gouwe-verbreeding. Door de provincie ls aangekocht het winkelhuis van den heer H. de Graaf aan de Voorkade. alsmede het winkelpand van mevr. de wed. G- J. Spijker aan de Dorps straat. Wanneer voor deze perceelen an dere zullen zijn gebouwd, worden zij ge sloopt in verband met de Gouwe-vernieu- wing. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan heden als werkzoekend ingeschreven 84 personen, waarvan 7 ge deeltelijk werkloos. Gevonden voorwerpen: 1 tabakspijp, een rijwielbelastingmerk, een actetasch, een pluche vloerkleed en een damesrijwiel. De gehouden vlaggetjesverkoop ten bate van de vereeniging „Pro Rege", heeft in deze gemeente f. 54.opgebracht. Onze gemeente is, wat natuurschoon betreft niet verwend! Ook ons Juliana- plantsoen kan dat gemis moeilijk vergoe den. Geen wonder dan ook. dat groote belangstelling zich thans richt op het nieuwe plantsoen langs den Stationsweg, dat dezer dagen prijkt in een weelde van rozen. Het geheele plantsoen is één rozen hof, die nog bijna iederen dag voller en mooier wordt. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna, d. van J. de Vlieg en E. van Ingen: Daniel Hendrikus, z. van A. J. Wolswijk en C. J. P. Muusers; Geertruida Jacoba, d. van J. J. de Wit en C. J. M. Bakker. Getrouwd: M. G. Middelam, 48 iaar en M. Bogerd, 44 jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: M. K. G. Jaspers, kinder juffrouw, naar Utrecht: H. van Genderen, dienstbode, naar Stolwijk; J. W. Slotboom en gezin, korenmolenaar, naar Zwammer- dam, C. A. A. Dullemond en gezin, hoofd eener school, naar Zwammerdam; T. Oos- terom en gezin, arbeider, naar Zwam merdam. Aid. Ned. Christen-Vrouwenbond opgericht. ln vervolg op de vergadering, die de vorige maand gehouden werd, kwam op uitnoodiging van de Alg. Propaganda- commissie van den Ned. Chr. Vrouwen bond de Bodegravensche dames nogmaals bijeen, teneinde over te gaan tot de defini tieve oprichting van een afd. Bodegraven en Omstreken. Ditmaal stond de vergade ring onder presidium van mevr. Ringeling- Verhoeff. Jid van Prov. Staten van Noord- Holland te Amsterdam. Nadat de Dresidente RECLAME. 4061 45 cent per pond - 18 cent per ons - HAZERSWOUDE. De assistent dienstgeleider, de heer Stuur, zal op Donderdag 21 Juli a.s. des avonds na 8 uur, ten zijne huize zetting houden voor het aanvragen van kostelooze rijwielmerken voor 1932»—1933. Mej. J. Verheul onderwijzeres aan de Christ School alhier heeft met 1 Sept. a.s. eervol ontslag uit haar betrekking ge vraagd. Op den Voorweg geraakte een dame met haar rijwiel te water. Na door den heer W. Ooms van droge kleeren te zijn voorzien, kon zij haar reis voortzetten. Een paard aangespannen voor een boerenwagen, geraakte in den Roemer op hol, doch werd spoedig tot staan gebracht. Het voertuig was inmiddels in tweeën ge broken. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cor, zoon van N. J. Hogen- boom en C- Jansen Abraham Willem Hendrik, z. v. H. J. van Straaten en A. M. M. van Amerom Jacobus Adrianus, zoon van A. C. van Eyk en C. v. d. Hoorn Martinus Gerardus, zoon van M. Len- ting en P. C de Blieck. Loop der bevolking. Gevestigd: B. A. v. d. Laan van 's-Gra- venhage. Vertrokken: A. D. Broer naar Nieuw- veen B. Vogelsang naar Vinkega. Tegen de stofplaag. Er ls een begin gemaakt met het teeren der gemeente-wegen, waarop in de laat ste raadsvergadering was aangedrongen. Bij wijze van proef zullen voorloopig 2 stukken, elk van 100 M. worden geteerd. Daartoe zijn bestemd een gedeelte van den gemeenteweg ln Korteraar en een gedeelte in Langeraar- Kostelooze rijwielplaatjes. Men deelt ons mede dat, tot het beko men van kostelooze rijwielmerken gega digden zich zoo spoedig mogelijk dienen te wenden tot den belastingambtenaar L. Koning alhier. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Dirk, z. van C. Uiten- broek en J. G. van Geldereri; Neeltje, d. van P. van Holten en G. van der Beek; Johanna, d. van C. A. Groenenberg en P. Kerkwijk; Leendert, z. van A. Strijdhorst en H. van Tilburg; Geertruida Johanna, d. van H. C. Kooijman en M. Poot. KOUDEKERK. Hooibroei. Bii den landbouwer G. de R. aan den Gnephoek werd de hooiberg door den brandmeester ge]>eild, waarbij bleek, dat het hooi zoodanig broeide dat onmiddellijk tot uitgooien werd overgegaan. Alhoewel de brandspuit op het terrein aanwezig was, behoefde daarvan geen gebruik te worden gemaakt. Mei. N. HasDers slaagde te Den Haag voor het M.U.L.O.-diploma. De iaarlijksche collecte voor den gewaoenden dienst zal in onze gemeente gehouden worden on a.s. Maandag. Het 12 j. dochtertje van den arbeider K. aan den Hooge Rijndijk werd, terwijl zij op haar rijwiel reed door een auto aangereden. Zij bekwam een lichte her senschudding en enkele verwondingen aan het gelaat. NIEUWKOOP. Geslaagd uitstapje. Gisteren hebben 36 leerlingen van de Openbare School alhier, onder leiding van den heer Gons een uitstapje gemaakt naar Den Haag en Scheveningen. Heerlijk heb ben de kinderen genoten van bosch en strand en te vroeg was het uur aan gebroken dat men weer huiswaarts moest keeren. Dankbaar en voldaan kwamen de kinderen via Leiden—Alphen om 18.24 uur weer hier aan. NIEUWVEEN. Uitstapje leerlingen Openbare School. De leerlingen der openbare school heb ben hun jaarlijksch schoolreisje, ditmaal gemaakt naar Apeldoorn en omstreken. Be gunstig door heerlijk weer reden zij per autobus over Amersfoort en Nijkerk naar Apeldoorn en vandaar over Ede huiswaarts. Het was een Drachtige tocht door dichte bosschen. langs uitgestrekte heidevelden en zandverstuivingen. Zeer voldaan keerden allen 's avonds bijtijds terug. Het was een genotvolle dag! Het aantal veehouders bedroeg 31. met een aantal melkgevende koeien van 860. op 15 Juni 1931. Het bedrag der Crisis-Zulvêl- wetuitkeering bedroeg f. 1935. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Tal van subsidies geweigerd. De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Met den Burge meester, den heer Boddens Hosang, waren alle leden aanwezig. Na opening met ge bed werd mededeenng gedaan, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de Raadsbe sluiten betreffende overdracht weg Hoog- madeWoubrugge aan de provincie; wij ziging der begrooting ln verband met de steunuitkeerlng aan de melkveehouders. Van den heer P. Zwetsloot te Hoogmade was een verzoek ingekomen om hem, we gens lichaamsgebrexen, eervol ontslag te verleenen als orugwachter van de brug, liggende over de Does te Hoogmade. Adres sant verzocht tevens als zijn opvolger aan te wijzen de heer Jac. van Goozen te Hoog made, die tijdens de ziekten van hem be langeloos den dienst aan deze brug had waargenomen. Met algemeene stemmen werd aan den heer Zwetsloot eervol ont- 1 slag verleend, met dankbetuiging voor den trouwen dienst gedurende 30 jaren. Als zijn opvolger werd op voorstel van B- en W., eveneens met algemeene stemmen, be noemd de heer Jac. van Goozen op een tijdelijke aanstelling, omdat de mogelijk heid bestaat dat deze brug eerlang wordt opgeheven. Van het bestuur der Chr. H. B. S. te Alphen was een verzoek ingekomen om, evenals vorige jaren, een subsidie te mo gen ontvangen, ditmaal groot f. 32.33. B. en W. stelden voor uit billijkheidsoverwe gingen hierop gunstig te beslissen. De neer Tondu kon met B. en W- deze bil lijkheidsoverwegingen niet deelen, omdat de exploitatie-rekening dezer school gun stig is. Weth. Boot bestreed dit en wilde, zoolang het gemeentebestuur gedwongen wordt bij te dragen aan de kosten voor Hooger Openbaar onderwijs, ook bij dra gen in de kosten voor Hooger Bijz. onder wijs, Nadat de voorzitter de bedoelde bil lijkheidsoverwegingen had toegelicht, werd met 52 stemmen gunstig op het verzoek beslist. Tegen stemden de heeren Tondu en De Vette. De rekening en verantwoording der Ge zondheidscommissie over 1931 werd z. h. st. goedgekeurd, nadat verschillende leden een opmerking hadden gemaakt over de zéér langzame werkwijze dezer commissie. In de commissie van onderzoek tot con- i troie der gemeente- en bedrijfsrekeningen. werden benoemd de heeren Anker, Van Ruiten en De Vette, Zonder h. st- werd besloten een perceel grond te Hoogmade in I gebruik te geven aan den veehouder Kroft aldaar, tegen een vergoeding van f. 1. per Jaar. De Wilhelmina-vereeniging te Hoogmade had een verzoek aan den Raad gericht om een subsidie groot 50 cent per schoolgaand kind, teneinde een reisje met de schoolkinderen te maken naar Katwijk Het college van B. en W. stelde voor dit verzoek af te wijzen, omdat in verband inet de tijdsomstandigheden openbare feestviering beter achterwege kan blijven. Aldus werd besloten. Voorts was nog een verzoek ingekomen van de Gewestelijke Landstormcommissie om een subsidie, groot f. 50.Ook op dit verzoek stelden B. en W- voor afwijzend te beschikken, omdat de reeds toegestane subsidies zeker niet verhoogd, veeleer aan een verlaging zullen moeten worden onderworpen. Z. h. st werd aldus besloten. Daarna werd de verordening op het agentschap der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering vastgesteld en met alg. stemmen tot agent benoemd de heer Schaminee. Daarna kwam in behan deling het verzoek van het bestuur van den Veenderpolder om den aan dien pol der toebehoorenden weg, over te dragen aan de gemeente. Omdat de gemeente bij dezen weg geer, enkel belang heeft en de tijdsomstandigheden zeker niet veroorlo ven nieuwe jasten te aanvaarden, zonder dat deze wettelijk voorgeschreven zijn, konden B. en W. geen vrijheid vinden den Raad te advlseeren het verzoek ln te wil ligen Na eenige discussie werd zonder h. st- het verzoek afgewezen. Op voorstel van B. en W. werd daarna besloten aan den Minister van Binnen landsche Zaken verlenging der steunrege ling te verzoeken en goedkeuring der steunregeling voor land- en tulnbouwar- beiders. Daarna kwam ln behandeling het voorstel tot benoeming van een waarne mend gemeente-ontvanger. De heer Tondu vroeg wie de verantwoordelijkheid blijft dragen voor de kas der gemeente en of de w.n. ontvanger ook een zekerheidstel ling moet storten. De voorzitter zette uit een. dat ook een waarnemend ontvanger de vereischte zekerheid moet storten, Vrijdag. Ambachtsschool: Tentoonstelling leum-prijsvraag, 7—9 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Laas Bchelstraat 2. Geopend ln November, I eember, Januari en Februari van 10—3I ln Maart. April en Mei van 104 uur t, I Juni, Juli Augustus en September ÏJ; I 10—5 uur, in October van 104 uur. zoa. I dags vanaf halféén. Entrée Zondags tas-1 teloos Maandags f. 0.25, overige da»j I f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbu- 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur. 1 Feb: tot 1 April van 104 uur. 1 April—1 oe. van 105 uur 1 Oct.1 Dec. van 10-1< uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25 overige dagen f. <U0. Geologisch Mineraloglsch Museum. Garenmarkt. lederen dag van 9—12 q van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Ko:- teloos. Ethnographiscb Museum, Rapenburg tl —69 en Breestraat 18. Op werkdagen var 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overig, dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. d. Werll. park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks vu 0—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. All! werkdagen van 1 April30 Sept. 8--6 urn. 1 October—31 Maart 9—4 uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 10—4 uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetcnschappe® O Museum (Stationsweg): Alle werkdagu g behalve 's Maandags van 104 u.; 'sZot- 9 14 uur. e Academie en Academisch Klstcrisó e Museum. Dagelijks behalve 's Zondag 912 v.m. en 1 5 uur n.m. f. 0.25 p.>0 BIOSCOPEN. n Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 uur njr. „Het Schot in de Goudmijn." Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater. Haarlemmstr.. 8 uur nu! „De Luchtduivel". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m. 2 tr en 4 uur 30. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur r 'j „Twee gelukkige Harten." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur, Is- j dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater. Breestraat. 8 urm r.Jri 1 „Het Nichtje uit Warschau." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon- 1 dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilbw kinderen. Half twee tot 3 uur mm. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de: apotheken wordt van Maandag 11 tot ea met Zondag 17 Juli a.s. waargenomen dok apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 11 telef. 594. RECLAME. in blauw, khaki, bruin en'*11 4.75-3.95-3.75-3.50-3-10 doch dat in de practljk de Ontvanger ver antwoordelijk blijft voor de kas en oai deze zelf een plaatsvervanger kan aan* wijzen onder goedkeuring van den Kaam Om juridische redenen werd dit pnnv aangehouden. Ingevolge de nieuwe Drank wet werd daarna een verordening op heffing en invordering van vergunnings rechten vastgesteld, -.„au Bij de rondvraag vroeg de heer Tonuu i uit welke middelen de steunuitkeerin» over 1932 zal worden betaald en de nee» Noordam vroeg of het gemeentebestuur tevreden was over het onderhoud van ne weg Woubrugge—Hoogmade door de pro vincie. Niets meer aan de orde zijnde siov de voorzitter de vergadering. Mishandeling. De heer De H. deed aangifte bij de P£ litie van het feit, dat hij door den ve houder B. Jr. ernstig was mishandeld, gevolge waarvan hij zich onder dosr behandeling moest stellen. Eigen schuld! In verband met ingekomen klach^P; dat doortrekkende personen door m Woudwatering zwemmende al baldadige wijze worden lastig geval*i!;i m de politie het verbod om te zwemme bedoeld water strenger moeten hanan Kostelooze rijwielmerken. De Ontvanger der Dir. belastingen^ voor de aanvragen ter bekommg van telooze rijwlelbelastingmerken. Dritüng op de gewone kantooruren, ook 5 houden op 19, 22, 26. 29 Juli «n go- houden op 19, 22, 26. 29 Jun eu Augustus, des nam. van 7 tot 9 u vendien kan men zich vervoegen (ieer ambtenaar der belastingen. Jobsen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6