LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 15 Juli W UJ] UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Door een comité wordt alhier onder de kweekers door middel van handteeke- ningen een actie gevoerd, welke ten doel heeft die bloemisten te boycotten op de veilingen, welke in dezen tijd land koopen dat onder den hamer komt Ingevolge art, 1223 B. W. o BENTHUIZEN. Thans zijn alle opgaven voor de Crlsls-Zulvelwet binnengekomen, In totaal werd aan de rundvee-houders uitbetaald i. 1685,25, waaruit blijkt dat er 749 melk gevende runderen in deze gemeente zijn. o HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Willem de Wit, en echtg. v. Haarlem, Patlentlestr 15 rd. naar Spie- ringweg 477 Frederik H. van Eden en gezin, van Amsterdam, Stuijvesantstraat 21 UI naar Sloterweg 196 Amoldus Krulnlng en gezin, van Hillegom, Brou- wcrlaan 12 naar Venneperweg 454 Alexander W. Ie Noble van Haarlem, Wel tevredenplein 29 naar Spieringweg 262 Gerrlt J Jansen en echtgen. van Amster dam, Adm. de Ruijterweg 214 n naar Frledelaan 10 Fredericus van Hees en cchtgen., van Amsterdam, Wilhelminastr. 123 naar Marialaan 57 Aloysius J, M. Griffioen en echtgen van Amsterdam, Haarlemmermeerstr 153 naar Sloterweg 256 Gerardus J. Maissan en gezin van Velsen, P. Potterstraat 2 naar Stationsweg 16 Nlcolaas Plooij en gezin van Amster dam, W. de Withstr 144 huis naar Bad hoevelaan 75 Philippué G, Degenkamp, van Amsterdam, Aalsmeerweg 83 naar Sloterweg 46 Marie Zasel, van Amster dam, Jacob Marisstraat 102 naar Burg. Amersfoortlaan 55, Vertrokken: Johannes Vermeij, van Jacht „Johanna" Vijfhuizerdijk 185 naar Sloten (Amsterdam! Jacht „Johanna" Johanna H. M Bourier echtg E. Sartorius van Jacht „Johanna" Vijfhuizerdijk 185 n. Sloten (Amsterdam) Jacht „Johanna" Adriaan van Ast, van Aalsmeerderweg 522 naar Poortvliet, Stoofstraat 101 Wed. J. van Doorn, van IJweg 774 naar Utrecht, Vleutenscheweg 310 Cornells J Duivenvoorden, van Lisserdijk 303 naar Llsse, Rooversbroekpolder 14 Adriaan Kemp, van Nieuwemeerdijk 353 naar Amsterdam, Wllhelmlnastraat 9 Wil lem F. Hartman van Hoofdweg 1130 naar Hillegom, Stationsweg 128 Eppo Meijer ep gezin van IJweg 761 naar Groningen, Torenstraat 13 Janna Johannisse, van IJweg 675 naar Haarlem, Mentawelstraat 31 Wed, P. M. de Vries, van Rustoord straat 6 naar Rotterdam, Wolphaertsbocht 8 inw. Burgerlijke Stand. Geboren: Ferdinand Franciscus, zoon van F. F. Gecrlings en E. Arink Simon, zoon van C. Weij en D. Bokhorst Johannes, zoon van A. G. Middelkoop en H. J van Breenen Adriana Wilhelmina, dochter v. N. J. Dol en Th Vis Johanna Maria, dochter van G. J. Nijssen en M. G. Baars Hendrika Maria, dochter van P. A. Arrachart en M. van Oosten Cornells, zóón van D. J, van Zoolingen en C. Eikelen boom Jacobus Adrianus Marinus, zoon van J. Bolluijt en J. P. v. d. Wielc Johanna Therisia, dochter van A Huiberts en H. Perdaan Catharina Johanna, dochter van R. J. Schrama en H. M M. Ruhe Andries, zoon van G. Tichelaar en J. P. Grabowsky Cornelia, dochter van C. G. Noorloos en C. van Vuuren Agatha Geertruida, dochter van H. J. Wesseling en C. A. Kreike Anna Alida dochter van J. H. van der Harm en A. E. van Gils Marijtje, dochter van B. Biesheuvel en C. A. Bos Arie Daniel, zoon van D. J. Boot en C. van der Stelt Leendert Willem, zoon van F. A. Dol en G. Baak. Ondertrouwd: P, J. Lamers, 27 j. en J. Kwaak 22 j. G. M. Diependaal 22 j. en E. Nuijten 19 j. A. van 't Zelfde 25 j. en G. Visser 22 J, C. van Marsbergen 22 j. en C. Kuiken 22 jaar. Gehuwd: J. van der Hooft, wed. 68 j, en A Schaap 40 jaar. Overleden: Alctta Verboom, 50 j„ geh. met B. van der Heijden Johannes Feike, 5 mnd. zoon van G, Gerbrandy en J. N. Goossen Albertus van Veen. 62 j. 'geh. met G. de Grauw Everdlna Veldkamp, 43 j. geh. met K. Vinke Christiaan Hendrik Prtmowees 66 J. geh. met M. J. Kippenbroek. IntTcepredikatic. Ds. J. Verkuijl te Nieuw-Vennep, die het beroep naar Laren heeft aangenomen, hoopt op Zondag 28 Augustus a.s. in de Ger. Kerk aldaar zijn intreepredikatie te houden. Brand. Te Nieuw-Vennep ontstond brand in het houten stempellokaal, staande op den hoek van de Gelevlnkstraat en de Venne perstraat, De brandweer werd direct ge waarschuwd. doch behoefde geen dienst te doen, daar men er intusschen in ge slaagd was het vuur meester te worden. De oorzaak van den brand is onbekend. In hotel „De Gouden Leeuw" van den heer J. de Groot te Nieuw-Vennep alhier, werd op feestelijke wijze herdacht het feit. dat deze zaak waarvan eigenaar is de heer Drenth te Haarlem gedurende een halve eeuw door dezelfde familie werd gedreven. Op dezen feestavond werd tevens in gebruik genomen de nieuw-aan- gebouwde tooneel- en'concertzaal, hetgeen een groote aanwinst voor het dorp kan worden genoemd. Het zag er met de bloemenpracht en de aangebrachte ver sieringen recht feestelijk en gezellig uit. HILLEGOM. Openbare Vcrkoopingen. Ten overstaan van notaris D. Lodder alhier zijn gisteren in hotel Sistermans afgeslagen en gemijnd de volgende per- ceelen Woonhuis v. d. Endelaan 14 voor f. 3507, door C. van Beelen; woonhuis v d. Ende laan 16 voor f. 3225, door J. van Maris. Beide woonhuizen gecombineerd zijn daar na gemijnd voor f. 6982 door J. van Keu len. Winkel- en woonhuis met afzonder lijke bovenwoning Weeresteinstraat 89a. voor f. 13.160 door J. van den Bosch. De ontwapening. De secretaris van de afd. Hillegom der S.D-A.P. heeft in antwoord op de gezon den sympathiebetuiging met het Hoover- voorstel een brief ontvangen van den voorzitter der conferentie, Arthur Hender son. Daarin wordt dank gezegd voor de resolutie, de hoop op belangrijke beslui ten geuit en den wensch uitgesproken dat alle vredesvrienden hun uiterste best zul len doen om vermindering van bewape ning te bereiken. Bezoek van den Duitschen Ex-Kcizcr. De ex-keizer van Duitschland heeft met prins Oskar, echtgenoote en twee kinde ren en baronesse von Pauwitz uit Benne- broek een bezoek gebracht aan de tuinen der N.V. A. C. van der Schoot, alhier. Het doel was de bloeiende delphiniums te be zichtigen, De hooge bezoekers waren met groot gevolg in vijf auto's gekomen. School-uits tapje. Kinderen van de Juliana-school en on derwijzend personeel hebben per tram een reisje naar Scheveningen gemaakt, waar o.a. de Indische tentoonstelling bezichtigd werd. W. Marijnes, van de Chr. Burgerschool alhier is geslaagd voor het M.U.L O - examen B. o KATWITK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. Was de vorige week het overzicht al in pessimistischen toon gesteld, sindsdien is er in den handel van vroege aardappelen nog veel verslechtering gekomen. De prij zen gingen steeds in dalenden lijn en hon derden kisten gingen weg voor prijzen van 30 tot 50 cent per 25 K.G. Met een der gelijke opbrengst is alleen het arbeidsloon te betalen. Waar de landhuur vandaan moet komen waarvan de 1ste termijn on geveer 15 Augustus moet worden betaald, is voorloopig nog een raadsel. Met bospeen ging het tot nu toe rede lijk. De Katwljksche bospeen heeft in wij den omtrek een goeden naam Hierdoor is men bij andere plaatsen wel iets voor. Ook de bloembollenteelt geeft een slecht vooruitzicht In den particulieren handel worden geen zaken gedaan en op de en kele veilingen die gehouden werden, be steedde men slechte prijzen. Nog veel slechter dan verwacht werd. En de gewas sen vielen bitter tegen. Geen wonder dat men zich bepaalt tot de hoogst noodlge arbeidskrachten en tegen lage loonen. Nog steeds, midden in het seizoen, is het aan tal werkloozen landarbeiders abnormaal groot. Nog steeds, midden in het seizoen, is het aantal werklooze landarbeiders abnor maal groot. Goed afgeloopen. De bestrating van den overweg bij den AchterwegNoordwijkerweg is tegen en tussehen de rails der electrische- trambaan in allesbehalve goede conditie. Door den schok daar ter plaatse brak de stuurin richting van de Pullman-auto G. 3826, waardoor de bestuurder de wagen niet meer meester was en deze tegen een boom opliep. Een inzittende dame was door den schok en den schrik overstuur- Zij werd bij den heer V. binnengebracht en was na eenigen tijd weer in orde. De bestuurder kwam er goed af. De bumpers en een tus- schenruit waren vernield. Geslaagd concert. "1 Onder meer dan gewone belangstelling gaf de harmonie Katwijk, in samenwer king met de Chr. gemengde zangvereen. ..Soli Deo Gloria" een concert in de mu ziektent aan de Commandeurslaan. De Harmonie verzorgde het instrumentale ge deelte en „Soli Deo Gloria" had voor het vocale te zorgen. De zangnummers waren „In den winter" van G. de Vries, „Schel menlied" van F. Gartz, „Avondrust" van Minhuis, „Naar huis", van S. Weimus en .Middernacht" van denzelfden componist. Dat S.D.G. aan dit concert meewerkte gaf eeruge variatie aan het programma en trok ongetwijfeld veel belangstelling. Alle nummers, van de Harmonie zoowel als van S.D.G., werden met aandacht ge volgd en aan applaus ontbrak het na ieder nummer niet! In „De Mient" kwam de autobestuur der v. Z. te 's Gravenhage met zijn auto in botsing met de personen-auto van N. alhier. De laatste wagen moest het ont gelden. Een onderzoek wees uit dat de Hagenaar de schuldige was. Beide bestuur ders kwamen er goed af. DE V. V- V.-STRANDFEESTEN. Op 10 en 11 Augustas, Verleden jaar 17 Aug. werd een com missie in het leven geroepen, bestaande uit in Katwijk en Leiden woonachtige le den om het strandfeest te organiseeren. Er werd besloten, dat deze commissie vóór den 15den Juli 1932 vergaderen zou. Gisteravond zijn ten huize van den heer J. H. v. d. Wijngaart. secretaris der V.V.V. eenige leden bijeen gekomen om het pro gramma voor het groote strandfeest dat elk jaar onder de auspiciën van V- V. V. gehouden wordt, samen te stellen. Er werd besloten het feest dit jaar op Woensdag 10 Aug. en Donderdag 11 Aug te houden. Het programma wijkt eenigszins af van dat van de vorige jaren. De gecostumeerde optocht wordt vervangen, nm.l. door een luchtballonnenwedstrijd. De feestcommis sie zal voor de luchtballons zorgen. In plaats van het groote strandvuur van brandende teertonnen, zal er thans een vuurwerk worden afgestoken. De consumptietenthouder v. d. M. deed bü de politie aangifte van het feit, dat te zijnen nadeele eenige planken ziin ontvreemd, die op het strand bij zijn tent lagen. Er kwamen bij de politie klachten binnen van J. S. uit de Tramstraat en van andere personen, dat tengevolge van onvoldoende afzetting van de weide van I., wonende in de Tramstraat, diens koeien in de zanderij De Ridder verschillende vernielingen hebben aangebracht in hun teelgronden. o LISSE. Mej. Carola van Paschen, Seb. v. d. Hoom en Jac. Langeveld slaagden voor het M.U.L.Ö.-diploma. NOORDWITK. Door den burgemeester is aan het be stuur der afd. Noordwijk, van de Zuid- Hollandsche vereenlging „Het Groene Kruis" vergunning verleend voor het hou den van een speldjesdag op Zaterdag 6 Augustus. Het R.K. Kerkbestuur van St. Jeroen, vormende tevens het bestuur der R.K. Meisjesschool heeft thans opnieuw tot den raad een aanvrage gericht om medewer king voor het stichten van een gym nastieklokaal, dat door de beide R.K- scholen zal worden gebruikt. Gevonden voorwerpen: Een grijs bruin kindersokje, bruin kinderknoop- schoentje met kousje, huissleutel „Wilke", padvindersportemonnaie met inh., blauwe Alpinemuts, witte kindertrui, dameshor loge met bandje (beide goud), sierspeld met steentje, touw met twee katrollen, blauw overslagportemonnaie met inhoud, huissleutel, stuivertje, heerenhorloge, slin ger van auto en een paar heerenschoenen laagmodel. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags versteekt tussehen 12 en 1 uur op het politiebureau te Noordwij k- Binnen. o NOORDWITKERHOUT. De Christel. Muziekvereen. „Harpe Davids" gaf onder groote belangstelling een welgeslaagd concert op de Gemeente tent onder leiding van den heer C. van Velzen te Lelden. Mej. Corry v. d. Klugt slaagde voor frhet examen Boekhouden en Handelskennis. KATWIJK AAN ZEE. Onveilig strand. Het duinterrein ten Zuiden van de schiet banen zal de volgende week op Maandag van 9—2 uur, Dinsdag 6—9 uur nam.. Woensdag 6—9 uur en op Vrijdag van 2—8 uur nam. onveilig zijn, wegens het houden van schietoefeningen met scherpe patronen. Kleine Duinbrand. Gisteravond even over tienen kwam er bij de politie bericht binnen, dat er een groote duinbrand woedde tussehen Kat wijk en Noordwijk. Direct werden door de politie de autoriteiten hier en in Noord wijk gewaarschuwd, evenals de domeinop- ■ziener, de heer J. D. Parlevliet. Gelukkig bleek het bericht zeer overdreven te zijn. Slechts eenige vierkante meters duin zijn verbrand. De brand was spoedig door eenige toeschietende personen gebluscht. Openluchtconcert. Het 4de openluchtconcert van U- N, I„ directeur de heer P. C. Langmuur, gister avond op den Boulevard in de muziektent gegeven, is een groot succes geworden. Vele toehoorders vormden een dankbaar publiek. Hooibroei- Ook hier is hooibroei in enkele hooi bergen geconstateerd Een hooischelf van de firma H. v. D. in de Prlnsenstr-, waar in het hooi aan het broeien was, werd, om brand te voorkomen uiteengehaald en la ter weer opgestapeld. OEGSTGEEST- Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. G. Zandstravan der Kooi, Weth. Jufferm.str. 36, v. Marum J. C. Schraagen en vr„ Emmalaan 81, v. Leiden A. Los en gez. ambt. Jullanalaan 4a, v. Leiden Wed. L. M. Budkevan Hecht Munting Napjus, Emmalaan 38, v. Lelden P. Hagoort en gez. haltechef N.Z.H., Javastr. 40, v. Lelden I. Roos en gez. kapitein gr. vrt. Emmalaan 79, van Rotterdam. Vertrokken: A. Posthuma. v. Julianal. 10, n. Den Haag, G Bidloostr. 79 Jhr. D. de Brauw en gez luit-kol. v. Regen- tessel. 26, n. Nijenrodestr. 88 I. Birkus, v. Wilhelmlnapark 30. n. Boedapest T. Coomans, kinderjuffr. v. Geversstr. 42, n. Den Haag, Meloenstr 4 N. den Boon, d.b. v. Koninginnel. 6, n. Leiden, Nic. Beet- straat 10. Burgerlijke stand. Geboren: Comelis Bernard Henri, zn. v. A. G. Stalvan Eldik, Gerritje dr. v. A. van Diggelevan Vliet Cornelia Adriana Maria, dr. v. M. A. Kievitsvan Mierlo, Elisabeth Johanna, dr. v. J. C. van der PoelDuivenvoorden. Aanrijding. Nabij de „Drie Witte Palen" aan den Rijksstraatweg had een aanrijding plaats tussehen een met een paard bespannen hooiwagen en een vrachtauto bestuurd door J. G. van Z. wonende te Den Haag. Het paard bekwam geen letsel, doch de wagen van A. V. wonende te Leiden werd beschadigd. De politie maakte proces verbaal op. Geslaagd ie Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mej. A. Roorda alhier. Bij de politie is te bevragen een Dobberman-Pincher, die in de gemeente liep te dwalen. RITNSBURG. De Tuinbouw. De veiling is ook hier eenige dagen aan den gang, doch de aanvoer is nog van geringe beteekenis. De tweede dag der veiling was er zelfs in 't geheel geen aanvoer. De teelt van vroege aardappelen is hier niet van belang en voor de teelt van vroege groenten is de zware kleigrond niet de gezochte. De vroege aardappelen gingen van f. 1.30 tot f2.40 per 100 K.G Binnen enkele dagen worden de eerste eigenheimers verwacht, waarvan de teelt niet zonder beteekenis is. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Marinus Adrianus, z. van T. van Beelen en M Havenaar Ondertrouwd: Wilhelmus van den Berk en Anna Petronella Goedemans; Barend Wirk Morits en Dirkje Knetsch; Adrianus Gerardus Meiman en Philipina Josephina Bisschops. Overleden: Cornelia Immerzeel, 88 jaar, wed. van P. van Leeuwen. Loop der bevolking. Vertrokken: H. G. Denis en gezin, van Menneweg 63 naar Rotterdam: Mej. C. M. Wasdorp, van Hoofdstraat 202 n. Bussum. Gevestigd: Mej. J. J. Pynakker, Hoofd straat 111, van Leiderdorp. Gevonden voorwerpen: Een padvin- dersriem, een blauwe jongensjas, een autoband, een gouden dameshorloge, een padvindersportemonnaie, een rood geruit kinderschort, een hoornen gezichtsscherm en een licht blauwe kralen ketting. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Johs. de Graaf f. van Voor schoten en F. v. d. Mey, alhier. VEURLEIDSCHENDAM. De Radiodistributievereen. E.N.A.R. is door het Haagsche Gerechtshof in hoo- ger beroep wederom veroordeeld tot een geldboete van 50 cent. Door een gebrek in de bestrating kantelde in de Tedingerstraat een auto, beladen met groenten en fruit, waardoor aan den inhoud belangrijke schade werd toegebracht. De eigenaar van de auto. die het ge meentebestuur aansprakelijk wil stellen, zal hiermede niet veel succes hebben, daar deze straat nog steeds het eigendom is van een bouwondernemer. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. De beschuldiging van den heer v. Tol. - Een benoeming - Discussie over de Raads stukken - Een kasgeldleening. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Wiegman. Afwezig dr. Ph. J. Idenburg. Ter tafel komt o.a. een schrijven van den heer Landaal, bevattende bezwaren tegen een verleende toestemming tot plaatsing van een keet in een weiland aan den Buurtweg, waardoor de schoonheid van het landschap wordt ontsierd. De voor zitter stelt voor het stuk ter afdoening in handen van B. en W. te stellen. Aan genomen. Hierna is aan de orde het antwoord van B. en W. naar aanleiding van door den heer C. van Tol ingebrachte be schuldigingen omtrent de naleving van de bouwverordening. B. en W. hebben in eën uitvoerige weerlegging de onjuistheid van de beschuldigingen aangetoond en bewezen, dat door hen noch door de betrokken ambtenaren de bepalingen van de bouw verordening zijn overtreden. De heer van Tol kan niet instemmen met de weerleg ging van B. en W. en doet het voorstel het een en ander daarom door een Com missie te laten onderzoeken, welk voorstel door twee leden wordt gesteund. De heer Drop acht het antwoord van B. en W. afdoende en meent, dat de heer van Tol niet het recht heeft beschuldi gingen te uiten als hij deze niet waar kan maken. Het is spijkers zoeken op laag water en het is nu reeds de tweede keer, dat de heer van Tol ongemotiveerde be schuldigingen richt aan het adres van een hoofdambtenaar en het college van B. en W. Persoonlijk, als oud-lid van B. en W. trekt hij zich dit niet aan en zal zich daarom niet boos maken, evenmin een motie indienen, maar wel wil hij den heer van Tol toeroepen om, als hij weer een bevlieging krijgt om in een openbare ver gadering beschuldigingen te uiten een wachter voor zijn lippen te plaatsen en aldus te voorkomen, dat hij anderen in hun eer aantast. Bij een derde maal zou het beneden de waardigheid van den Raad. zijn op ongemotiveerde beschuldigingen op nieuw in te gaan en het zou dan wel eens een bitteren nasmaak voor den heer van Tol kunnen hebben. Mr. Kiewiet de Jonge onderstreept het betoog van den heer Drop en zegt, dat het hem ten zeerste verwondert en tegen valt, dat 't voorstel van den heer v. Tol nog ondersteuning vindt. De heer Boender meent, dat de heer van Tol niet de bedoeling heeft gehad om ambtenaren of B. en W. te beleedigen, doch slechts om eenige z.i. verkeerde dingen te herstellen. De heer Schalekamp geeft den heer van Tol in overweging zijn beschuldigingen in tc trekken, waarop de heer van Tol zegt, dat niet te kunnen doen, omdat hij niet tegen zijn gemoed kan spreken: bü blijft vinden, dat er onregel matigheden zijn. De voorzitter acht het feit zeer ernstig, dat de heer van Tol zijn beschuldigingen, nadat daarvan de onjuistheid duidelijk is aangetoond, nog niet wil intrekken en hij begrijpt niet, dat de woorden van den heer Drop niet tot hem zijn doorgedrongen. Hij meent, dat hij als fatsoenlijk man en als verantwoordelijk raadslid zijn beschul digingen heeft waar te maken of in te trekken, waarop de heer van Tol antwoordt dat het hem natuurlijk spijt, indien zijn beschuldigingen onjuist zijn, iemand te hebben beleedigd en daarom zijn voorstel wil intrekken. Op een adres van enkele winkeliers om gebruik te maken van de bevoegdheid om gedurende 21 dagen de Winkelsluitingswet buiten werking te stellen cn wel voor het tijdvak van 1 tot en met 24 Augustus, wordt gunstig beschikt in dier voege, dat de sluiting wordt bepaald voor den Zater dag op 11 uur en voor de overige dagen op 10 uur. Ontheffing van de bepalingen der bouw verordening wordt verleend aan A. N. Verhoog voor het bouwen van een werk plaats en aan het Departement van Defensie voor den bouw van een munitie-bewaar plaats, terwijl wordt afgewezen een ver zoek van P. Versteeg voor den verbouw van een wachthuisje aan den Kalwijksche- weg tot consumptiëtent en van J. Remmers waal voor het bouwen van een houten schuur bij een perceel aan de naarsche Slag. Vastgesteld wordt de vergoeding u-I tens art. 101 der L.O.-Wet voor deS zondere scholen over 1929, alsmede ki' tens art. 100 der L.O.-Wet over ii Benoemd wordt tot hoofd der O. L. Scy no. 1 de heer N. H. Heeroma te EindhoJJ Door den heer mr. J. H. Kiewiet Jonge wordt medegedeeld, dat hij om zondheidsredenen ontslag neemt ah van Maatschappelijk Hulpbetoon en ,j jBSHu Commissie tot herziening der Politi^B t<n]1 ordening. De voorzitter bedankt den Kiewiet de Jonge voor hetgeen door in beide functies is verricht. De heer Drjfc U0Se stelt daarna voor in de vacature te H noemen de heer mr. H. B. Wildt MeyboWÊa jr die daarna met 13 st. en een blanco beide functies wordt benoemd. Deze J \vii klaart zich bereid zijn plaats weer ruime voor den heer Kiewiet de zocdra diens gezondheidstoestand tie^KfSJ weder zal veroorloven deze functies vervullen. Een verzoek van de Ver. Wassen Vooruit om beschikbaarstelling van lokalen in de voormalige Openb. Scho aan de Ziillaan voor het houden van tentoonstelling „Oud Wassenaar" \V0| ingewilligd. Vervolgens is aan de orde een vei van de Commissie voor het Kinderft Nieuw Wassenaar om een lokaal de Openbare Lagere School no. 3 te mo;< ebruiken voor het houden van repetitii 5. en W. stellen voor dit verzoek m willigen tegen een vergoeding van f. De heer van Tol stelt voor het lokuj gratis ter beschikking te stellen. Mr. Wüi Meyboom sluit zich daarbij, met eeni, argumenten aan. De voorzitter wiist, evi als eenige raadsleden gedaan hebben, de consequenties, die aan het gratis £1 schikbaarstellen zijn verbonden. Hij mef; dat het principieel juist is om vergoedij te vragen, en dat daarvan alleen küi worden afgeweken als het een doel betre: van algemeen belang. Mr. Kiewiet de Jonge wijst er dan o; dat het begrip „algemeen belang" ze- betrekkelijk is. Persoonlijk ziet hij in k doel van deze Kinderfeesten wel een voedkundig element, doch elk geval moei op zichzelf worden beoordeeld, temer daar z.i. alleen dan van „algemeen beUng'j kan worden gesproken als het een $ral geldt van volmaakte neutraliteit. In genl van sectarisme beperkt men zich steeds slechts tot één bepaalde groep en sluii men de anderen uit. Dat is hier niet zoo, omdat practisch gesproken van dit feest door menschen van alle richtingen kas' worden gebruik gemaakt. Na eenige discussie wordt het voonlel I van mr. Wildt Meyboom om gratis besfci- I baarstelling verworpen met 8 st. te&t en dat van B. en W. aangenomen me/i'M. Besloten wordt tot het voeren va m proces in verband met de onteigent een perceeltje grond van de Wed. m Remmerswaal aan den Storm van 's Grave- sandeweg. Vervolgens is aan de orde het voorstö van B. en W. tot heffing van een be- lasting op de publieke vermakelijkheden L Mr. Wildt Meyboom stelt voor de behande- ling van deze verordening uit te stellei I tot een volgende vergadering, aangezien I bij het voorstel geen toelichting was ge- J voegd van B. en W. en de stukken hem I daarenboven pas vijf da^en voor de zit- I ting bereikten, zoodat nagenoeg geen tiirf I overbleef voor bestudeering van het onder- j 'werp. Hij merkt op, dat in het algemeen I te weinig toelichtingen worden verstrekt I en de stukken meestentijds te Jaat worden I toegezonden. De voorzitter meent, dat steeds zooveel mogelijk alle toelichtingen als die noodi? zijn, worden verstrekt, doch B. en W. kunnen niet vooraf weten, welke toe lichtingen ieder lid afzonderlijk no? eens zou wenschen. Hij acht deze verordening voor zichzelf spreken en een nadere toe lichting daarop overbodig, temeer daar hu gelijksoortig is aan die, welke geldt in andere overeenkomstige gemeenten. Ook de heer Kimman vindt, dat de stuk ken meerendeels te laat worden tor gezonden. Mr. Kiewiet de Jonge betoogt, dat Raadsleden een eigen verantwoordelijk!^ bezitten, die medebrengt, dat zij zich os* afhankelijk van B. en W.'s voorlicht^ een oordeel vormen. Iedere jurist \vw« dat elke verordening een zeer belanjmy document is in den gemeentelijken arte'0- die een nadere toelichting en bestudeenn£ noodzakelijk maakt. Om hie redeo fan hij zich het bezwaar van mr. Wildt Meyboom goed begrijpen, evenals dat van den heer Kimman. Hij wees eroPi dat deze nieuwe raad een andere is dan de ver gaande en nu leden telt. die naaf aard van hun werk en beroep en alleen oi> dien grond en dus niet wce JJ meerdere capaciteiten critischer zjF aangelegd dan de leden van den voo- gaanden Raad. Wanneer hiermede mee rekening werd gehouden zouden vele on- noodige discussies kunnen worden ve- meden en voorkomen worden, dat. zooa nu herhaaldelijk gebeurt, behandeling v stukken en voorstellen worden verscho naar een volgende vergadering. De voorzitter antwoordt, dat de nee Kiewiet de Jonge gelijk heeft als hij zeg dat het gewenscht is, dat met de tegen woordige mentaliteit van de raadsleden rekening -wordt gehouden. Hij vraagt zi echter af of dit echter ook werkelijk n standpunt der leden is. Indien aan,a verlangens der leden moet worden voldaa dan is het feit, dat de secretarie ra voldoende geoutilleerd is. Als de zaK dan ook moeten zouden worden behanoe op de wijze als in de groote steden ge bruikelijk is dan zal dus een reoroanisa moeten volgen en dat zal geld kost B. en W. ineenen, dat zij steeds zoo mogelijk aan de wenschen der ïeo tegemoet komen en hij hoopt, dat de ie nu van hun kant ook eens trachten kloof wat te overbruggen in het pei der gemeentelijke financiën. Hij wjs dan nog op, dat de raadsleden met a veel hun standpunt moeten t>epaIen jc de sfeer, waarin hun beroep ligt, ma gemeente moeten bezien als een P lands-gemeente. Hij dringt dus aa aller medewerking en vraagt dan Raad deze verordening voldoende kunnen beoordeelen. Verschillende zijn echter voor uitstel en aldus besloten. cpr- Aan B. en W. wordt machtiging leend om kasgeld op te nemen voor oen tijd van drie maanden tot een bedrag f. 500.000 tegen een rente van Boor hoogste 5 pet. B. en W. ste«w.. Volksonderwijs, afd. Wassenaar dne Br en W. stellen voor aan de#_V6j

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14