ARNHEM" LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 13 Juli 1932 UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJBER1CHTEN. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Aanrijdingen. In de van Boetselaerstraat werd een handwagen beladen met markiezen van den stoffeerder J. alhier, aangereden door het gespan paard en wagen van den land bouwer K. de J. uit Koudekerk. Een der markiezen werd hierbij beschadigd. De landbouwer deed toezegging de schade te zullen regelen met J. Door den melkrijder F. C. v. D, van Aar- landerveen werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat hij met zijn ge span paard en wagen beladen met melk bussen ln de Raadhuisstraat gistermorgen werd aangereden door den bestuurder van een personenauto genaamd P. de K. uit Hulzen. De wagen van Van D. werd hier bij beschadigd. Persoonlijk kwam D. er goed af. De bestrating van de Gaslaan is dezer dagen geheel gereedgekomen, wat ongetwijfeld een goede verbetering betee- kent. Ook de Nieuwe Havenbrug begint ln een zoodanig stadium te komen dat deze naar wij vernemen volgende week in ge bruik zal kunnen worden genomen. De bouw van 3 woonhuizen aan de Zaalbergstraat werd door den bouwkun dige B. Snel namens zijn principalen op gedragen aan den aannemer Vergunst al hier voor de som van f. 11.720. Door de leerlingen van de 6e klas der Muloschool met den Bijbel alhier werd onder leiding van den heer E. de Goede een uitstapje gemaakt naar het eiland Marken. Dat de kinderen genoten. Is te begrijpen! Hoogst voldaan keerde men huiswaarts. Door de leden van de afd. van den Chr. Vrouwenbond werd gisteren een be zoek gebracht aan de tentoonstelling „Moeder en Kind" te Amsterdam. In den nacht zijn van het terrein van de N.V. Stokhuijzen's Jamfabrleken uit aldaar staande kisten eenlge flesschen limonade ontvreemd, terwijl ook de vorige week eenlge flesschen zijn ontvreemd. De politie stelt omtrent een en ander een onderzoek ln. ALKEMADE. Bij beschikking van den Minister van Financiën ls verplaatst de ontvanger der directe belastingen de heer J. Jedema, alhier, naar het kantoor Edam. BOSKOOP. Na de relletjes. De burgemeester dezer gemeente heeft het verbod van samenscholingen van meer dan 3 personen opgeheven. Zondag 17 Juli zal de Zondagsdienst Worden waargenomen door ds. A. S. Kater. LEIDERDORP. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. W. Pouw, v. d. Doesstr. 31 H. Vogelenzang en gezin, van der Doesstr. 49 F. A. P. 8chmidt en gezin, Konlngstr. 25 R Steenbergen, Hooft- straat 130 H. E. van Wijk, v. d. Does straat 47 J. A. Smit, Hoofdstr. 44 M. Sensky, v. d. Valk Boumanweg 35 H. de Vink en gezin, v d. Doesstr. 5 Wed. B. de Keijzer en gezin. v. d. Doesstr. 5 K. de Boer en gezin, Hoogmadescheweg 9 A. Kruise, v. d. Valk Boumanweg 40. Vertrokken: M. Schouten, n Leiden, Middelweg 33 J A. Verhaar, n. Alke made, wijk E no. 34 J. v. d. Bogaard en gezin, n. Lelden, L. Morschweg 6 G. J. v. d. Broek, n. Lelden, Haven 34 J. de Beer, n. Leiden, Mart. Steljnstr. 5b E, Chlench, n. Leiden, Korte Mare 22 P. J. van der Meer, n. Voorschoten, Rijn dijk 32 H. v. d. Groep, n. Lelden, Oude Vest 173. De heer W. H Bosscha, werkzaam ter gemeente-secretarie alhier, slaagde voor het candldaats-examen ln de Han delswetenschappen aan de Handelsschool te Rotterdam LEIMUIDEN. Aanbesteding. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdag 15 Juli a.s. des nam te 8 uur (N.T.) ter behandeling der volgende punten: 1 Notulen 2. Ingekomen stukken 3 Wijziging van het besluit tot het aan gaan eener geldleening 4. Aanbieding gemeenterekening dienst 1931 5 Volks telling verordening op de heffing en in vordering besmettelijke ziekte gelden 6. Comptabel besluit 7. Staat oninbare en nog te verhalen posten. NIEUWVEEN. Moedige redding. Het dochtertje van den heer F. V.. ge raakte bij het baden in de ringsloot te ver in het midden, waardoor het meisje begon te zinken. Gelukkig merkte de heer Joh. Boerée het ongeval; hij ging gekleed te water, en wist de kleine van een wis sen dood te redden. De hond van Adr. D. heeft het dochtertje van B. D ernstig gebeten aan hoofd en armpjes Dr. Wout heeft de kleine verbonden. RITNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente (N.F.I zal morgenavond te 8 uur in openbare ver- gacdcring bij ggii komGn tGr bcspiGkiiig van onderstaande punten: 1. Vaststelling der notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Gemeente-rekening 1931. 4. Vaststelling verordening op <Je heffing en lnvorderelng van besmettelijke ziekte- gelden. 5. Staat van oninbare en nog te ver halen posten. 6. Voorstel tot het doen deelnemen van den gemeente-veldwachter aan den door den Commissaris der Koningin lngestel- den politlecursus. TER-AAR. Hooibroei. Bij den veehouder V. moest de hooiberg wegens ontstane broei in het hooi wor den uitgehaald. Ondanks het prachtige zomerweer is het hooi door verschillende boeren blijkbaar te haastig geoogst, daar hooibroei dit jaar veel voorkomt De groentenveiling. Voortaan wordt, tot nader order eiken dag veiling gehouden. Ook de aanvoer van boonen neemt gestadig toe, doch de prijzen zijn, gerekend den tijd van het jaar, zeer laag. Van een voer hooi gevallen. De arbeider V. had het ongeluk boven van een voer hooi te vallen en werd zoo danig gewond, dat eenigen tijd rust ge boden is. WADDINXVEEN. Woonhuis afgebrand. Hedenmorgen brak brand uit bij den landbouwer-melkrijder B. in den Zuid- plaspolder. Het woonhuis met garage, be nevens een drietal auto's werden een prooi der vlammen. De bewoners konden zich met moeite in nachtgewaad redder.. WOUBRUGGE. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt morgen voormiddag te halftlen ln openbare verga dering bijeen, ter behandeling van de vol gende punten: 1. Notulen en mededelingen; 2. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den brugwachter P. Zwetsloot en tot be noeming van diens opvolger; 3. Voorstel tot het verleenen eener subsidie aan de Chr. H.B.S. te Alphen; 4. Aanbieding reke ning 1931 der Gezondheidscommissie; 5. Idem gemeente- en bedrijfsrekeningen; 6. Voorstel tot in gebruik geving van een perceel grond; 7. Praeadvies op twee ver zoeken om subsidien 8. Voorstel tot vast stelling der verordening op het agentschap der arbeidsbemiddeling en werkloosheid verzekering en tot benoeming van den agent; 9. Praed-advies op een Ingekomen verzoek; 10. Voorstel tot verlenging der steunregeling; 11. Voorstel tot benoeming van een waarnemend Gemeente-ontvanger; 12. Voorstel tot vaststelling eener verorde- hing op de heffing en Invordering van ver gunningrechten; 13. Voorstel tot wijziging der gemeente- en bedrijf sbegrootlngen 1932; 14. Rondvraag. ZWAMMERDAM. - De collecte, in de Ned Herv. Kerk alhier gehouden, ten bate der Herv. School, heeft opgebracht de som van f. 49.10. - Voor het Mulo-examen te 'slGraven- hage zijn geslaagd. Wilhelmina M. J. E. van Baars; Johanna C M. v. Ditshuizen en Wilhelmina C. M. Morren, alle leer lingen van het Pensionaat „St. Jozes" alhier. IJMUIDEN. 13 Juli. VISCHPK1JZEN. Tarbot per KG f. 1.050 75; Griet per kist van 50 K G. f 4016: Tongen per KG. f. 1.85—0.85; Groote Schol per kist van 50 KG. f.3127; Middelschol per kist van 50 KG. f 30 5021; Zetschol per kist van 50 KG f.23—19: Kleine Schol per kist van 50 KG. f.20—3.20; Schar per kist van 30 KG f. 7.50; Tongschar per kist van 50 KG. f.3835; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 3.70—2.20; Gr. Schel- visch per kist van 50 KG. f.25; Middel Schelvisch p kist van 50 KG. f. 2114; Kleinmiddel Schelvisch per kist v. 50 KG. f.117.80; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 7.50—2.75; Kabeljauw per kist v. 125 KG. f.7049; Gullen per kist van 50 KG. f. 172 50; Lengen per stuk f. 0.60; Wijting per kist van 50 KG. f. 3.80—2.30: Koolvlsch per stuk f. 0.300.06; Makreel per kist van 50 KG f.2215. Aangekomen 6 stoomtrawlers: IJM. 73 met f.4647; IJM. 41 met f.1574; IJM. 137 met f.2013: IJM. 133 met f.1087; IJM, 4 met f. 1259; IJM. 183 met f.2079: 6 kotters E 409 met f.790: E. 369 met f.971; E 245 met f. 1255: E. 390 met f. 1304; E. 34 met 980; O 30 met f. 66 1 haringlogger: KW. 3 met 121 kantjes voor Vlaardingen (pe kelharing; 2 loggers KW. 130 met f.309: KW. 121 met f. 357. RECLAME. CD de basis voor een zorgenvrij bestaan. Bijkantoor: RIJNSBURGER WEG No. 47. Dir. P. J. ROEM. 9851 9» AALSMEER. Intrede ds. H. v. d. Linden. Op Zondag 4 September as. hoopt ds. H. v. d. Linden, predikant-evangelist te Drachten, zijn Intrede te doen bij de Ned. Herv. Kerk alhier. Ds. v. d. Linden wordt in zijn ambt bevestigd door ds. IJ. Al- kema. De verbetering van het rozenproefveld. Het op den Proeftuin alhier gereserveer de terrein voor rozenproefveld van „Nos Jungunt Rosae", de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en den Proef tuin. dat het vorig jaar, tengevolge van den ongunstlgen nazomer, de vele regens en blijkbaar onvoldoende drainage in zeer ongunstigen toestand verkeerde, ls thans afdoende verbeterd. Toen de slechte toe stand van het proefveld bleek, hebben de besturen van voornoemde organisaties al hier een bijeenkomst gehouden, waar tot algeheele verbetering werd besloten. De kasten werden begroot op 1.300, welk be drag ieder voor een gelijk deel werd gevo teerd door „N. J. R.", C. A. V. en „Bloe- menlust". Daar nu het Proefveld afdoende verbe terd is, wordt vertrouwd, dat de winners van nieuwe rozen de teleurstellende ge volgen van den ongunstigen toestand van genoemd terrein zullen willen vergeten en met vernieuwd vertrouwen deze belang rijke instelling steunen. „Aalsmeers Harmonie" heeft een con cert gegeven in haar muziektent, aan den Machineweg te Aalsmeer-Oost. Een uit stekend programma werd onder leiding van den directeur .den heer J. C. Hulsbos, afgewerkt. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Getrouwd: Jan Wolfslag 22 j. te Leiden en Cornelia Mol 23 j. Een nieuw voetbalterrein. Reeds 2 jaar had de voetbal-vereeniging alhier geen terrein meer. Thans tot groote vreugde van D.V.V., was de landbouwer Jst. v. d. Eijk, zoo welwillend een ge deelte van zijn land nabij het dorp aan de vereenlging af te staan tegen een billijke vergoeding. A.s. Donderdagavond 7 uur (o.t.) zal het terrein geopend worden. HILLEGOM. Beroepen. De heer C. Smits, theol. candidaat alhier, heeft een beroep ontvangen der Chr. Geref. Kerk te Maassluis. KATWIIK AAN DEN RIIN. TENTOONSTELLING „OUD KATWIJK". Een belangwekkende collectie. Het was ongetwijfeld een goede gedachte van mevr. EerdbeekClaassen om een ten toonstelling te organiseeren van foto's van Oud-Katwijk, oud aardewerk, verkregen door opgravingen, platen enz. De officieele opening had gistermiddag plaats. Burgemeester W. J. Woldringh van der Hoop. die hiervoor was uitgenoodigd, zeide gaarne aan het verzoek om deze ten toonstelling te openen, te willen voldoen. En wel om twee redenen. Ten eerste om het goede doel. het steunen van het crisisco mité. Het is niet gemakkelijk om aan geld te komen. Doch zooals zulks hier gaat. als degenen die het comité willen steunen er zooveel voor krijgen te zien als hier wordt aangetroffen, dan zal het doel zeker be reikt worden. En ten tweede omdat allen, oud en jong, nog eens gelegenheid krijgen kennis te maken met het oude Katwijk. Als men dat te zien krijgt zooals hier. on der leiding van de meest bevoegde, van mevr. Eerdbeek die zich hiervoor al zoovele jaren moeite en offers getroost heeft, dan krijgt men weer eens gelegenheid te leeren hoe uit het oude het tegenwoordige ls op gegroeid. Burgemeester v. d. Hoop dankte mevr. Eerdbeek voor de uitnoodiging en sprak de wensch uit. dat de tentaonstelling een succes moge worden. Mevr. Eerdbeek sprak de wensch uit. dat de tentoonstelling burgemeester die bereid was gevonden deze tentoonstelling te openen. Ook aan wet houder Veltkamp werd dank gebracht voor diens aanwezigheid. Verder aan de heeren Windhorst en Holtrust die. aldus mevr. Eerdbeek. zich bij het arrangeeren en ver dere hulp buitengewoon beijverd hadden. Zij raadde een ieder die hiervoor in de ge legenheid gesteld werd en met den heer Windhorst nog niet had samengewerkt, aan het eens met hem te probeeren. Dan werden de aanwezigen rondgeleid door het gebouwtje waarbij mevr. E. van een en ander uitleg deed. Hierna werd de thee aangeboden. Wij adviseeren de bezoekers (sters) dat zullen er stellig vele zijn .neem daar nu niet eens een verloren kwartiertje voor. want dan hebt u er weinig aan." Het ten toongestelde is het rustig bezichtigen over waard. Tientallen etsen en foto's van oud- Katwijk, alle zeer interessant, zijn aanwe zig. Er zijn er b.v. ook uit het tijdvak 1880 —1900 waarop meer bejaarde inwoners er nog eens aan herinnerd worden hoe het in hun jeugd op verschillende plaatsen was. Ook voor de jongeren zijn zij interessant omdat zij hierdoor den toestand van thans en voorheen te zien krijgen. Er is ook een massa Romeinsch en Germaansch aarde werk. gevonden by opgravingen in Katwyk aan den RUn voornamelijk ln de Nieuwe Zanderij en omgeving. Op verschillend gebied treft men er oud heid aan. Zoo bv. een origineel schrijven bn een collectie van de eerst gevangen ha ring. gezonden aan Prins Willem V.. waar van de aanhef luidt: ..De eerstelingen der Katwyksche haringvisscherü aan den dier baren Prins Willem V van Oranje Nassau", volgt het schrijven ln dichtvorm. Er is ook veel aardewerk van eeuwen geleden, ge vonden onder Valkenburg. Wü zullen ons van verdere opsomming onthouden. Wij durven de tentoonstelling met het oog op het vele dat te bewonde ren valt, alsmede in verband met het goede doel dat beoogd wordt, (de bruto op brengst van de tentoonstelling wordt afge dragen aan het crisiscomité) voor een be zoek ten volle aanbevelen. Behalve het crisiscomité, zullen de vele bezoekers mevrouw Eerdbeek, dankbaar zUn dat hun deze gelegenheid, het zien en het ln herinnering brengen van oud-Kat- wyk. geboden werd. De tentoonstelling is geopend lederen werkdag van 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. KATWIJK AAN ZEE. Zeilloggers aangekocht. De heer Jac. den Duik Azn. heeft voor een combinatie, bestaande uit enkele per sonen, onderhands van de Vlsscherij Maat- schappy „Na Lyden Verbiyden" aange kocht de zeilloggers „Nico" K.W. 35, „Wilhelmina" K.W. 86 en „Agatha" K.W. 155. Aanrijding. Gisteravond om half 10 had een aan' rijding plaats hoek Te Brittenstraat Sluisweg. Een vrachtauto van de firma Krs. v. Dyk kwam uit Noordwyk, vanaf den 3oulevard reed een personen-awo. van den heer B. S. van Den Haag. Deze wlide daar rechtuitrijden, toen „p den hoek de botsing plaats greep. De auto van den heer S. reed tegen een lantaarn op. Beide auto's werden bescha digd; er kwamen geen persooniyke onge lukken voor. Een verbetering. Een groote verbetering wordt aange bracht ln de gevaarlyke bocht by het Stoomgemaal. Door het Hoogheemraad schap Rijnland wordt het daar staande hek meer naar achteren verplaatst, zoodat auto-bestuurders een zuiver uitzicht op den weg zullen verkrijgen. Schepen, die voor bij gaan. Om ongeveer 6 uur bevond zich voor den wal aan het strand de logger K.W. 154, mevr. Woldringh v. d. HoopAndré de la Porte, behoorend aan de combinatie W. v. Beelen, H. de Mol. KI. de Mol, M. Zuyder duyn en Jac. Meyvogel. Deze logger was hier aan het proefstoomen. Terzelfdertyd voer voorbij de K.W. 3 van de firma Meerburg. Deze logger kwam met 124 kantjes haring van de visscherü. Na eerst in IJmuiden te zyn geweest, vertrok hü daarna met de vangst naar Vlaardin gen. Door een kijker vielen teekens en nmen der schepen duldelyk te onder scheiden. Mej. v. D. uit de Kerksteeg deed bij de politie aangifte van het feit, dat haar 10-jarig zoontje ls gebeten door den hond van den heer V. aan den Boulevard. Het knaapje ls op twee plaatsen ernstig aan een been gewond. De politie stelt een onderzoek in. LISSE. GEMEENTERAAD. De winkelsluitingswet - Het Crisis-comité „Korting" of „verlaging". De raad kwam byeen ter behandeling eener korte agenda. Afwezig waren de heeren Van Kesteren en Langeveld. Na de gebedsformule werden de notulen engewyzigd vastgesteld. Een verordening wordt vastgesteld voor de uitvoering van de Winkelsluitingswet. Artikel 3 dezer plaatseiyke verordening behelst, dat winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak verkocht worden: a. foto-artikelen prentbriefkaarten; b. brood. koek. banket suikerwerk en chocolade c. fruit; d. melk en andere alcoholvrije dranken; e. tabaks-artikelen; f. bloemen, geopend mogen zyn op de Zondagen, welke vallen in het tydvak van 21 Maart t.m 31 Mei voor den verkoop van die ar tikelen geopend mogen zyn van des v.m. 8 tot nam. 8 uur. De raad gaat met deze verordening ac- coord. Op een vraag van den heer C. Schrama deelt de voorzitter mede, dat de verordening voor melkventers als voor heen gehandhaafd biyft. De heer Schrama verzocht daarom beter toezicht, daar er regelmatig 's Zondags na 9 uur nog melk verkocht wordt. De raad besloot voorts, dat de zeker heidsstelling van den oud-gemeente-ont- vanger J. C Zaneveld zal worden opge heven, aangezien de heer Zaneveld ter zake van zyn beheer aan de gemeente niets schuldig is gebleken. Voor de verbreeding van den Heereweg vanaf de 3de Poellaan wordt besloten van de eigenaars van aangrenzende panden grond aan te koopen. De gemeente zal voor deze perceelen een hekwerk laten plaatsen. Deze gronden worden aan het rijk over- daan voor denzelfden prijs. Volgt subsidie Crisis-comité. B. en W. deden den Raadsleden het volgend schry ven toekomen: Van Regeeringswege wordt door tus- schenkomst van het Nationaal Crisisco mité, ten behoeve van het plaatseiyk Cri siscomité over een tijdvak van 12 maanden 10 cent per ingezetene beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van kleeding. schoei sel. beddegoed e.d.. onder voorwaarde, dat van gemeentewege voor dit doel eenzelfde bedrag per ingezetene gegeven wordt. Naar aanleiding hiervan verzoekt het plaatselyk Crisiscomité uwen raad hem de beschikking over genoemd bedrag te geven. Het merkt daarby op, dat van de plaat selijke instellingen van weldadigheid reeds zoodanige offers zijn gevraagd, dat door die instellingen in de noodzakelykste be hoeften als bovenbedoeld niet meer op re- deiyke wijze kan worden voorzien en in vele arbeidersgezinnen aan genoemde ar tikelen dringend behoefte bestaat. Het bedrag, waarover dit Comité momen teel de beschikking heeft en hetwelk uit een gehouden collecte is verkregen, is on voldoende. om zelfs in het allernoodzake lijkste te voorzien, waarom het zyn werk zaamheden nog niet zoodanig heeft aan gevangen als uit den aard dezer instelling mocht worden verwacht. Tot nu toe voor zagen de kerkelijke en burgeriyke instellin gen vrüwel in de behoeften doch vooral op de kerkelijke instellingen zal in den aan staanden winter geen beroep kunnen wor den gedaan, zooals dit verleden winter het geval is geweest. Dat het plaatselijk Crisis comité deze taak voor zooveel mogelijk zal overnemen, achten wü van het grootste belang. Wü hebben derhalve de eer voor te stel len overeenkomstig het verzoek van het comité te besluiten en een bedrag van 8689 BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 uur nan „De onbekende ruiter" en „Oompje 0j reis." Woensdag en Zaterdag nm. 2 uur. Zon. dag 2 uur en 4 uur 30 nm. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam „Es wird schon wieder besser" en „Va. dertje Langbeen." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon- dag 2 uur en 4 uur 30 nm. Trianon-Theater Breestraat 8 uur nam „Wat 'n wonder" en „Heute nacht even- tuell." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. BP zaak zittel delin gem! firm Ho na c Keri kero Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees- best kunde: Consultatiebureau voor moeilijke °m( kinderen. Halftwee tot 3 uur nm Inen- ladi ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge- neeskunde. Consultatiebureau voor Alco- holisten. 710 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal Lange Scheistraat 2. Geopend ln November, Do. oember. Januari en Februari van 103 u. ln Maart, April en Mei van 104 uur ln Juni, Juli Augustus en September van 105 uur In October van 104 uur Zon dags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur. 1 Febr, I tot 1 April van 104 uur 1 April1 Oct I van 105 uur. 1 Oct.1 Dec. van 10—4 i uur. Zondags van 14 nur Entrée Maan dags f.025 overige dagen f.0.10. Geologisch Mineralogisch Museum, - I Garenmarkt. lederen dag van 12 en van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Kos teloos. Ethnographisch Museum, Rapenburg 61 1 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. d. Werff- park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. DageUjks van 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. All werkdagen van 1 April30 Sept 96 uu 1 October—31 Maart 94 uur. Op Zo: dagen alleen van 1 April30 Sept. 10- uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetenschappelijt Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 u.; 's Zon dags 14 uur. Academie en Academisch Historisch Museum. Dagehjks behalve 's Zondags 9—12 v.m. en 1 Vs—5 uur n.m. f. 0.25 p. p. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Juli a.s. waargenomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594. maal 10 cent is rond f.870 ter zyne be schikking te stellen. De Raad ging hiermede accoord. De rekeningen van Armbestuur en Ge zondheidscommissie werden goedgekeri De secretaris gaf nog eenige nadere te- lichting. Bij de comptabiliteit licht de vooriztK enkele punten nader toe. De kosten var. vernieuwing van de brug in den Achterwes bedragen f. 1031.90. De uitbreiding der openb. school (sanitaire inrichting) be draagt' f. 1586.40. De voorzitter deelt dan mede dat bij liet punt straatverlichting nadere mededeelin- gen zijn te doen. Door den ingenieur van de Philips-fabrieken worden in Zuid-Lim burg proeven genomen met Natrium-ver- lichting. Dit ls iets geheel nieuws en zal in de toekomst een straatverlichting bij uitstek biyken te zyn. De afstand van de lichtmasten op 60 meter is daarin] geer- bezwaar, zoodat van de masten van de electrische tram gebruik gemaakt kan wo:; den. Alleen zou het voor het llcht-effett beter zyn wanneer de masten zoo geplaa!:'- worden dat de lichtpunten zig-zag-gewifie komen te hangen. Hierover heeft de bur gemeester onderhandelingen gevoerd met de directie der Tram welke haar besluit zai doen toekomen. De heer Noorlandt vraagt of de Inge nieur van Philips nu ineens zyn mooie oude plan laat varen? De voorzitter zegt dat het andere plan best was. doch dat on nog beter is. De medaille voor de Bloemententoonstel ling te Noordwyk kost de gemeente f- 50- Een schrijven van den minister was inge komen mededeelende dat de werkloozen verplicht zyn aan het bloembollenpellen deel te nemen. De bouw van een nieuwe gashouder zal spoedig plaats vinden, echter moet eerst de oude gesloopt worden. De burgemeester deelt mede. dat de Pen sioenraad bezwaar maakt tegen het woord „korting" van de salarissen van het ge meente-personeel en wil van verlaging spreken. Over de „korting" of „verlaging" ontspon zich eenige discussie. Dc voorzitter sprak liefst van „verla ging", omdat het woord ..korting" een ti)- deiyk karakter draagt. De pensioengrona- slag moet geregeld worden naar het geno ten salaris en niet naar een bedrag dav met meer genoten wordt. De heer Noorlandt is het hiermede ®>- eens en wil van „korting" spreken en ae pensioengrondslag als voorheen handna ven. opdat enkele personen niet sedupet®iS worden. (Het pensioen werd vastgestei naar het gemiddelde salaris van de laat-i- 3 dienstjaren). h„t De voorzitter herhaalt nogmaals dat n niet iuist is om pensioen-biidrage te oei !en van een hooeer bedrag dan in Uikheid verdiend wordt. De stemming «j- - uit dat alle andere Raadsleden net 2-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6