AUTOs-MOTOR GARAGE C. J. W. VERHART 32LEIDSCH DAGBLAD -TweedeBlad Donderdag 7 Juli 1932 PURGERL. STAND v. LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. INGEZONDEN. «FINANCIEN. HAZERSWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Cornells, Z. van M. v d Haven en J. Klaver Pieter, Z. van u van Veen en W. A. Hoogervorst Ja- coba, D. van A. van Staveren en W. Vos Susanna. D. van J. van Staveren en A. K. Francken Rijk, Z van E. W. Baer- veidt en W. van Stigt Ebke Suzanna. D. van J. A. D. Auerbach-en W. Miiller. Ondertrouwd: C. Ammerlaan 24 j. en A. C. van Schaik 22 j. De heer Ruitenburg gaat met pensioen. Op Zondag 31 Juli a.s. zal de heer H. Ruitenburg. assistent van den stations dienst en d.d. stationschef aan het station sa. alhier na ruim 40-jarigen diensttijd den dienst der Ned. Spoorwegen met pensioen ka verlaten. Van deze 40 jaren is de heer Rultenburg 30 jaren hier aan het station ,ait werkzaam geweest. Moge de heer Ruitenburg nog lang van lou zijn welverdiende rust genieten! LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Geboren: Catharina, d. v. J. A. de Haas en M. J. Crama Overleden: Barbara van Kooperen, echtgen. van N. Ravensbergen 52 jaar. ies- Ijk? o eD' NIEUWKOOP. P* De gehouden collecte aan de huizen tijdens een muzikalen rondgang ten bate van het plaatselijk crisis-comite heeft al hier opgebracht f. 105 en te Noorden f. 101. Door Rijks- en Gemeentepolitie is ,c[ Alhier proces-verbaal opgemaakt tegen F. ,0 wegens het zich wederrechtelijk toe- net eigenen van 12 jonge eenden. 31, yst NIEUWVEEN. Inbraak in de R.-K. Kerk. Hedennacht zijn in de R.K. Kerk alhier Salie offerblokken opengebroken en gele digd. Verder wordt niets vermist. Vermoe delijk hebben de dieven zich in laten slui ten. Een zijdeur vond men hedenmorgen geopend. Verder ontbreekt ieder spoor. 4 Het ontvreemde bedrag is hoogstwaar schijnlijk ongeveer f.25. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking. Gevestigd: uit Willeskop, Anna Kooi- stra, dienstbode, Oudeweg 18 Uit Waar der, Teunls Floris Oskam en gezin, kaas handelaar, Buitendorpstr. 154a Uit Bo degraven. Diderika Straver, wed. Anthonie Wijngaarden, Oud-Bodegraafscheweg 84 Uit Bodegraven, Matthijs Dirk Stout hart en gezin, kaasmaker, Vlietkade 118b Uit Bloemendaal, Elisabeth Holscher, religieuse, Overtocht 46 Uit Bloemen daal, Clara Elisabeth Bernardina v. Geen, religieuse. Overtocht 46 Uit Aalsmeer, Cornelia Maria Geertrulda van Es en Anna Maria van Es. Overtocht 46 Uit Bode graven, Pieter Boelen, chauffeur, Oud- Bodegraafscheweg 111 Uit Woerden, Willemina van Maren, echtgenoote van Pieter Boelen, Oud-Bodegraafscheweg 111 Uit Amsterdam. Henri Karei Cornelis van 'tHof en gezin, margarinefabrikant, Utrechtsche straatweg 30 Uit Amster dam, Alêtta Maria Johanna Gaasterland geb. Van 'tHof, en gezin, Utrechtsche straatweg 30 Uit Bloemendaal. Josina Hendrika Wezenbeek. religieuse. Overtocht 46 Uit Woerden, Willem Magielse, kap per, Brugstraat 44a Uit Bodegraven, Frans v. Wensveen en gez., veeh., Guod- sche Straatweg 156 Uit Bodegraven. Joannes Cornelis Vernooij, veehouder. Oud Bodegraafscheweg 127. Vertrokken: Naar Bodegraven, Prinsen straat 50, Adriana Johanna van Vulpen, geb. Stougie, Schoolstr. 67 Naar Rotter dam, Zaagmolenstraat 42c II, Kors Verweij en gezin, reiziger. Overtocht 23 Naar Bodegraven, Buitenkerk 38, Theodorus Vlasveld, veldarbeider, Goudschestraatweg 140 Naar Aiphen a. d. Rijn. Steekterweg 78b, Arida van der Wolf, geb. Snelleman, Brugstraat 22 Naar Boskoop, Goudsche- rijweg 50, Marinus Willem Verbrugge, vee-' houdersknecht, Spoelwijk 84 Naar Utln- geradeel. Oldehoorn B. 26, Sipke de Leeuw, veehoudersknecht, Schoolstr. 109. Naar Leiden, Haagweg 44, Maria Ritsema geb. van der Velden. Kerkstr 138 Naar Ha- zerswoude. Rijndijk. Neeltje den Hout- dijker, dienstbode. Oud-Bodegraafscheweg 128 Naar Woerden. Nieuwendijk 50, Hendrik Tjas Ritsema en gezin. Kerk straat 138. -- r* GEBOREN: Johanna Maria, d. v. W. Kop en E. Voer- man Abraham, z. v. A. Mlssaar en E. van Egmond Gerard, z. v. G. C. Giezen en L. J. van Kooperen Jacobus Hendrik z. v. H. Boom en M. van Oosten Nico- laas. z. v, D. Bergman en J. Bodaan Bochoven Anthony, z. v. A. Verschoor en Margaretha, d. v. J. Markus en J. P. A M Boeve Jacobus Simon, z. v. G. W. Hogervorst en M. J. Nouwens, ONDERTROUWD: A. P. van der Geest Jm. 21 j. en A. B. M den Hollander jd. 19 j. J. Snoeker jm. 34 j. en M. M. de Bruin jd. 29 j. GEHUWD: C. H. van der Velden jm. en B. W. Kars tens jd. W. Galjaard jm. en Th. de Wolf jd. G. P. C. van Geldermalsen jm en J. de Zwijger wede. M. H. Kuivenhoven jm. en H. Werkhoven jd. A Leemans jm. en J. Vavler jd. W. W. de Regt Jm en J. H. Schuurkamp jd. G. Velthuijzen jm. en E. Nieboer jd. A. P. Wallaard jm en S. P Robbers jd. G. van de Weerthof jmb. en S. Bronsgeest jd. OVERLEDEN: J. Serlie—Oostveen. vr. 26 j. BENTHUIZEN. Te Gouda is geslaagd voor het toe latingsexamen voor de H.B.S. onze dorpss- genoot C. v. Os. HAARLEMMERMEER. Benoemd bij het Christelijk onderwijs te Hoofddorp de heer J. Middelkoop aldaar. KATWIJK AAN DEN RITN. Ledenvergadering der Tuinbouwvereen. De tuinbouwvereenigin^ „Katwijk 'en Om streken" hield een "ledenvergadering in hotel „de Roskam". Na opening door den voorzitter, den heer J. v. d. Perk stelde deze aan de orde het v.n. punt der agenda, gezamenlijke aankoop van gekeurde plant aardappelen. Uit de besprekingen bleek overduidelijk, dat allen het groote nut van versche en gekeurde plantaardappelen ter dege inzagen. Algemeen was men er voor om dit middel, voor zoover mogelijk, ten einde zich van een goed gewas te ver zekeren, aan te wenden. Besproken werd vervolgens de wijze van aankoop en de zekerheid van kwaliteit. Ten slotte werd besloten een oproep voor levering van b.v. twee wagons te doen aan meerdere handelsinrichtingen die te goeder naam bekend staan. De leden, die niet aanwezig varen kunnen nog eenige dagen opgaven deen aan het bestuur. Aan de veiling zal op de gewone wijze, n.l. bekendmaking op het hiervoor bestemde bord, van een en anc'er mededeeling worden gedaan. Hierna zuller. belanghebbenden voor een samen komst wordenopgeroepen. Na rondvraag volgde sluiting dezer ver gadering. Weer een verslechtering. Met ingang van heden zal de middag post geheel vervallen. KATWIJK AAN ZEE. Past op uw rijwiel! .J v. D. uit de Roest van Limburgstraat deed bij de politie aangifte, van ontvreem ding van zijn rijwiel, dat hij neergezet had op het terrein van den heer L. in de Mierenweide. H. B. uit de Regentesse- laan te Oegstgeest deed zulks van zijn rijwiel, dat hij op het strand had geplaatst. Aanrijding. Op de hoek Badstraat-Tramstraat had een aanrijding plaats tusschen een per sonen-auto van mevr. M. R. uit Baam en een vrachtauto bestuurd door A. in 't W. uit Leiden. De personen-auto werd beschadigd. De politie stelt een onder zoek in. Door de politie zijn eenige jongens aangehouden, die met steenen gooiden naar de kinderen in de lighallen op het terrein van de Leidsche Buitenschool D. S. uit de Roest van Limburgstraat deed aangifte bij de politie van het feit dat hi' op den Boulevard is aangevallen door een h.ond van den lieer J. D. uit het Noordeinde, welke hem tot drie keer toe gebeten had. Er wordt een onderzoek ingesteld. AANGEBODEN 269S OVERLAND WHIPPET SEDAN-29 PRIMA STAAT C0ACH-30 ALS NIEUW AMILCAR GRAND SPORT ZEER MOOI EN 00ED INDIAN SC0UT-29 C0MPL. MET DUO ZEER MOOI, TEGEN ZEER LAGE PRIJZEN TELEF. 208 - KATWIJK a.d. RIJN LISSE. Ons bericht van gisteren aangaande de aanbesteding behoeft een kleine recti ficatie. Het bedrag van Gebr. Ransdorp moet niet zijn f.5485, maar f.4584: aan hor is het werk gegund. Benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool de heer Th. J. G. Duindam var Beverwijk. r T ,Yolg:tns n**tedeeling hebben op 4 Juli 40 arbeiders alhier van de arbeids bemiddeling werd kunnen vinden. NOORD WIJK AAN ZEE. Tentoonstelling Ned. Fabrikatenhuis. In het Palacehotel alhier, is door de directie van het Ned. Fabrikatenhuis een tentoonstelling georganiseerd, omvattende oe merken en artikelen van een groot aan tal der beste Nederlandsche industrieën. Gistermiddag heeft de officieele opening plaats gehad in de kleine zaal, daar dl groote door de verschillende stands bezet was. De heer Bom, directeur van het N.F.H., riep het welkom toe aan den burgemeester en bracht dank aan de middenstandsorga- nisatie's voor de hulp. De burgemeester, de heer Van de Mor tel. roemde de goede gedachte van het N F.H.. om op verschillende plaatsen door tentoonstellingen enz. het koopen van uit sluitend Ned. fabrikaat op te wekken Zoo dikwijls wordt gezegd: „wat is deze malaise toch een ellendige toestand Wat kan men daartegen doen? Met kracht roept spr. een ieder toe. Koopt Neder- landsch fabrikaat, 't Vermindert de werk loosheid. Hierna verklaarde de burgemeester deze tentoonstelling voor geopend. De heer Bom hield vervolgens een rede over het onderwerp: „De gezamenlijke Ne derlandsche huisvrouwen kunnen de Na tionale Industrie krachtig bevorderen en Nederland voor een goed deel van de werk loosheid verlossen." Op allen rust de plicht om zich te ma tigen in critiek en om rechtvaardig natio nalisme te bezitten. Daarom een groote vraag is: wat is in ons eigen land te ver beteren? Landbouw en Industrie mogen niet ten ondergaan. Er is veel geschreven en gespro ken over de huidige tijdsomstandigheden. Aan woorden hebben wij niets, wel aan daden! Wij zullen bewijzen dat een klein volk groot kan zijn. Dit wil het Ned. Fa brikatenhuis! Gedachtig aan de spreuk „Kennis ls macht" wekte spr. op. om door onze in dustrie te bevorderen, de werkloosheid te bestrijden. Hierna werd door de aanwezigen een rondgang door de tentoonstelling gemaakt. Eenige mooie prijzen werden verloot en velen gingen een kijkje nemen in de groote zaal. die de moeite van een bezoek overwaard is. Gisteravond tegen 6 uur waren hier een vijftigtal stakende stucadoors uit Haarlem, per fiets aanwezig, om enkele werkwilligen op te wachten Toen om 6 uur de autobus aankwam, waarin onze plaatsgenooten zaten, haalde dc politie hen af en heeft hen naar hun woning begeleid gevolgd door de stakers Af en toe werd geroepen „Onderkruipers" en „Hang ze op". Toen zij binnen waren werd de terugtocht weder aanvaard. OEGSTGEEST- Verkeersvertraging. Een auto van en bestuurd door J. P. P. A wonende te Den Haag. reed op den gladden Kanaalbrug en slipte, tengevol re waarvan deze tegen een uit tegenover gestelde richting komend motorrijtuig reed. waardoor dit motorrijtuig zwaar beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats Het verkeer ondervond een kwartier vertraging. Proces-verbaal is opgemaakt. Loop der bevolking. Gevestigd: A. de Graaft- de Lang Evert- sen, Emmalaan 75, v. Ned. O. Indië: J. H. van Urk, Weth. Juffermansstraat 54. van Leiden; P. Nagtegaal. bakker, Tenvee- weg 82, v.Noórdwijk; B. J. Maitino dn gez., Oranjelaan 3, van Leiden: W. Ch. Derks, metaalbewerker, de Kempenaer- straat 81, van Voorschoten; J. van der Kwaak en gezin, Haagsche straatweg 12 van Leiden; A. Ligthart. kant.-bedlendo. H. Morschmeg 73, van Leiden; M. Weijers, dienstb., Rijngeesterstr.w. 108, v. Leiden: Wed. J. L. Sonuneling-Vcnderbos, Emma laan 97, van Leiden. Vertrokken: H. van der Luit, chauffeur, v. Wijtenb.weg 12, naar Leiden, P. Krugcr- str. 15: L. Wolmarstett, van Regentesse- laan 13, naar Leiden, Oude Singel 112; A. H, Moonen, kant-bed., van Jufferm.str. 54, naar Leiden. R. Visserstraat 26a: C. P. van Kerkwijk, v. Jufferm.str. 21, naar Leiden, Rijnsburgerweg 177; S. Faber, kantoorbediende, van Juffermanstraat 24. naar Amsterdam, Overtoom 8; M. D. Voors, ambt. B.B., van Terweeweg 64, naar Ned. O. Indië: J. Adriaansen, verpleger, v. Endegeest, naar Hummelo, Drempt; L. C. Veerman, muziekleeraar, v. Endeg.st.w. 8, naar Leiden Schelpenkade 6; W. H. Vermaas y. Duivenv.str. 26 naar Apel doorn .Middellaan 43. Burgerlijke Stand. Geborer- Petronclla Adriana, d. van T. C. van der Luit-Vermeij: Anna Geertruida Adriana d. van C. M. Hogervorst-Hoge- doorn. Vergadering „De Hanze". Gisteravond kwam de R.K. Middenstands- vereenigir^; „De Hanze" in het Patro naatsgebouw onder voorzitterschap van den heer- W. F. de Rooy in vergadering bi jeen. Dc belangstelling was - bevredigend- Dc notulen voorgelezen door den secre taris, dei heer Ed. H. de Bruyn werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven ven dc Neutr. Winkeliersverccniglng met verzoek om te komen tot meerdere samen werking door het instellen van een z.g. contact-commissie. Besloten werd aan dit verzoek te vol doen. \yaarvoor twee bestuursleden (win keliers) uit „de Hanze" zullen worden aangewezen. Een missive van het Hoofd bestuur werd voorgelezen en behandeld, waarna eenige huishoudelijke zaken werden afgehandeld. Bij do rondvraag werd het Oranjefeest ter sprake gebracht. Algemeen was men van meening dat een bescheiden, gepaste algemeene feestviering ook in dezen tijd zeker geoorloofd is en mer de herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin niet behoeft te bepalen alleer tot een kinderfeest. Opgemerkt werd, dat „De Hanze" als vereeniging daarop geen invloed kan uit- oefene.i bii de O.V., doch alle leden werd ernstig in overweging gegeven een cven- tuoe' te houden eerstvolgende vergadering van de O.V. te bezoeken en daar ieders belang of inzicht te bepleiten. Hierna sluiting. De a.s. autorit voor Ouden van Dagen. Gisteravond vergaderde het comité voor den rondrit voor ouden van dagen. Besloten werd om. den dag te bepalén op Donderdag 21 Juli a.s. Zooals begrijpelijk, is weer aller mede werking noodzakelijk om den vele oudjes eenip genoegen te kunnen verschaffen. Dat dit genoegen op hoogen prijs wordt ge steld, is al menig keer op overtuigende wijze tot uiting gekomen bij vorige rond ritten. Wie dus op eenigerlei wijze medewerking kan verleenen, verzuime niet dit te doen. Voor bijzonderheden, ook voor de ouden van dagen, verwijzen wij naar de heden in ons blad voorkomende advertentie. Wil mogen niet verklappen welke de plannen zijn, maar kunnen wel verklaren dat bij mogelijk doorgaan, deze dag alle vorige zal overtreffen. De politieagent P. de W. die in den nacht van 27 Juni j.l. op den War- mor.derweg door een auto is aangereden, is gisteren per ziekenauto vervoerd naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden, daar de toestand niet vooruitgaande was. Na eei fotografische opname is gebleken dat het scheenbeen ls gebroken, zoodat de W. ter verdere behandeling in ge noemde inrichting is opgenomen. Het zal zeker nog geruimen tijd vorderen «oor hi weer dienst zal kunnen doen. Tegen P. v. d. H. wonende te Leiden is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens beleediglng van een ambtenaar in de uitoefening van zijn bediening. Bil de oolltie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een opgevangen jonge Duitsche herdershond. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Andrles, Z. van A. Eykelkamp en H. M. Wintershoven Lena Maria, D. van N. van der Kwaak en B. C. Bette Cornelia Adriana Aletta, D. van J. P. A. Klebert en A. M. van dar Velde Laurens Jan. Z. v. G. E. van den Berg en J. C. van den Heuvel Elisabeth Maria. D. van S. C. Rotteveel en E M. J. Vintges Pleternella GIJsberta Cornelia, D. van A. van Nieuwkoop en H. van der Meij Hendrina Maria Erna, D. van J. J. Kipping en E. L. Rit ter. Loop der bevolking. Ingekomen: E. van der Veen en gezin. Gouverneurlaan 56 van Leiden J. Bette en echtgen.. Wasbeekerlaan 18, van Haar lemmermeer Mej. A. L. de Jong, Hoofd straat 82, van Den Haag Wed. Verhoef en gezin, Wasbeekerlaan 20. van Meerkerk. Vertrokken: Mej. J. E. van den Berg. van Tljlloosstraat 33, naar Den Haag Mej. M. Schrama. van Hoofdstraat 224, naar Wou- brugge W. W. Meijer, van Gouvemeur- laan 42, naar Tegelen Mej. W. T. van de Riet, van Hoofdstraat 111, naar Gro ningen Mej. H. E. M. Elferink, van Tljl loosstraat 35 naar Doniawestal H. J de Kaper en gezin, van Iepenlaan 13, naar Schiedam, Jaarvergadering der Oranjcvcrceniging. De Oranjevereeniging hield in Het Bruine Paard haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer L. Ph. Bisschops wees cr op dat deze vergadering reglementair gehou- den moet worden. Zij is noodzakelijk- ook, want al hebben we in deze crisistijden geen lust tot feestvieren, wij hopen op betere dagen en dan moet de Oranje vereeniging intact en paraat zijn. Daar de secretaris, wegens ambtsbezig heden in Zeeland vertoeft, worden de notulen en het jaarverslag aangehouden. De rekening van den penningmeester is sluitend gemaakt: de ontvangsten en uit gaven bedroegen f. 4136.52. Een achterstand van f. 500 is ingehaald. Voor den tocht der Ouden van Dagen was f. 461.50 ge collecteerd. De voorzitter dankt den penningmeester den heer G. Vlasveld Jr. voor zijn accu- raai beheer en spreekt woorden van dank. Hei is tevens een afscheidswoord, daar de lieer Vlasveld niet meer herkiesbaar is. Ongeveer 9 jaar heeft hij deze Junctie, die zeker een van de belangrijkste is, waargenomen. Tot bestuursleden worden gekozen do heerer P. M. Bei je en J. v. d. Schrier. Alsnu kwam ter sprake het voorstel van het bestuur om dit jaar de feesten te beperken. De voorzitter zeide dat het voorstel, gezien de tijden niemand zal verwonderen. De inkomsten zijn lager: le is er geen subsidie van de gemeente: 2e wordt slechts de helft der contributie verwacht en 3a er komen geen staangelden van de ver makelijkheden, zoodat een feest geheel uit eigen middelen moet worden bekostigd. De vergadering ging hiermede accoord. Besloten werd op 31 Aug. het kinder feest te doen plaats hebben, benevens enkele volksspelen en 's avonds zangavond. Ooi: de tocht van Ouden van Dagen zal bij voldoende medewerking doorgaan, doch slechts een halve dag, inplaats van andere iaren een geheelen dag. Uil de vergadering werd de wensch geuil te trachten de volle contributie te innen en dan aan de behoeftige gezinnen een feestgave te verstrekken. Daar men evenwel afhankelijk is van het bedrag dat binnenkomt, zal het bestuur deze zaak overwegen, doch het maakt zich hieromtrent geen illussies. Bi> de rondvraag dankt de heer Vlas veld voor de hartelijke woorden tot hem gericii. en voor de prettige samenwerking, die hij heeft mogen ondervinden. Zwemwedstrijd. De wedstrijd 1500 M. vrije slag voor inwoners dezer gemeente om den wissel beker za, worden gehouden op Zaterdag 16 Juli, nam. 5 uur. Tevens wordt dan gehouden de wedstrijd 1000 M. voor dames. Stiri en finish zijn aait de Oost-Haven. -- Het diploma A der Sassenheimsche Zwemvereeniging is behaald door (le dames J. Landstroom, T. M. Tibboel, G. Möhl- manr. en M. v. Leeuwen alsmede door de heer L. A. v. d. Berg. De dames M Koning en J. M. Ie Grand behaalden het diploma B. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus, z. van W, Vree burg en B. M. J. G. de Hosson; Cornelia Maria Catharina, d. van A. van der Zwet en S. H. E. Schroder. Ondertrouwd: P. Marck, 22 jaar en J. L. Cras, 22 jaar. Getrouwd: H. S. Schooneveld en E. Aschmutat. Loop der Bevolking. Gevestigd G. J. Hiddink en gezin, van 'sGravenhage: M. M. Verhoeven, Leid- scheweg 114, van Loosduinen ('sGraven hage); P. E. Berg, Leidscheweg 179, van Zceterwoude H. Kruize, Donklaan, 66, van Avereest: Th. H. van der Hoven en eehtg., Donklaan 7, van Wassenaar. Vertrokken: R. Tikatsch, naar Hilversum; D. H. Andel en echtg., naar 'sGravenhage. WARMOND. Dc werkloosheid. Volgens mededeeling van het Bureau der Arbeidsbemiddeling alhier stonden op 25 Juni j.l. als geheel werkloos Ingeschreven 24 personen en als gedeeltelijk werkloos 10 personen. Autotocht „Ouden van Dagen." Gisteren brachten een 400 tal ouden van dager, uit 'sGravenhage in 80 particuliere auto's een bezoek aan deze gemeente. De eigenaar van ..Meerrust", de heer L. Kemper had het comité aangeboden deze oudjes gchee' kosteloos op ververschingen te fracteeren, van welk aanbod natuurlijk een dankbaa. gebruik gemaakt werd. Om half el! arriveerde de groote stoet van auto's oio onder lijding stond van den Hoofd inspecteur van het Verkeerswezen te 'sGravenhage den heer Snethlage. Mede waren ter ontvangst aanwezig B. en W. Dal de oudjes genoten hebben, behoeft voorzeker geen betoog! PREDIKBEURT. f BENTHUIZEN. Oeref Oem Vrijdag nam. 7 uur (o ,t.) ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Kooten. B. Peysel te Beu- sichem: te Hedel J. H. Gunning te Schoon hoven. Aangenomen: Naar Vlisalngen (tocz.l, A. T. W. de Kluis te Serooskerke (Z.) Bedankt: Voor Poortvliet. J. Fokkema v. Sprang, voor Gouderak, J. G. Woelderink te Vreeswijk; voor Hardlnxveld, J. Bakker te Bleiswljk; voor IJsselsteln, J. H. Koster te Montfoort GEKEF. KERKEN. Beroepen: Te Slikkerveer: J. F van Hul- steyn J.Fzn.. cand.'te Middelstum. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.)'. Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven DE JAN VAN GOYENKADE Geachte Retdactle. Gaarne maak ik van Uw Blad gebruik om een woord van dank te brengen aan dien tak van gemeentewerken die den gras rand langs de Jan v. Goyenkade heeft aan gelegd. Ik ben er zeker van te schrijven ook namens de mede-bewoners van deze kade. Geen moeite wordt gespaard om den grasrand te onderhouden Jammer dat het publiek in deze niet meer meewerkt. Hoe wel er ruimte te over ls om te wandelen, gaat men toch od den grasrand loopen, bederft daardoor het gras en doet het goede werk te niet. Ik dring er dan ook bil de wandelaars op aan niet op dezen grasrand te wande len en acht eenlg oolltle-toezlcht ge- wenscht. Met dank voor de plaatsruimte. EEN BEWONER VAN DE JAN v. GOYENKADE. 5 pCt. STAATSLEENING 1919. De minister van financiën maakt bekend a. dat ter betaling van aanslagen in de verdedigingsbelastingen van 1 Juli 1931 tot en met 30 Juni 1932 zijn Ingeleverd schuldbekentenissen der lecnlng 1919 tot een beloop van f. 3000. welk bedrag in gevolge artikel 16 der Leenlngwet 1919 ten laste van den dienst 1932 is geamorti seerd b. dat het krachtens artikel 12 der ge noemde wet, ten laste van den dienst 1932 te amortiseeren deel dezer leening be draagt f. 19.347.400; c. dat diensvolgens het bedrag aan schuldbekentenissen, uitgegeven krach tens de Leenlngwet 1919, welke door uit loting voor aflosbaarstelling op 1 October 1932 zullen zijn aan te wijzen, ls vastge steld op f. 19.344.400 of zooveel meer als de laatst getrokken nummerreeks meer zal blijken noodig te zijn; d. dat de uitloting van deze schuldbe kentenissen zal plaats hebben op 19 dezer en voor zooveel noodig op de volgende dagen. POSTKANTOOR LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn* Terugontvangen ln de tweede helft der maand Juni 1932. BRIEVEN BINNENLAND. Amateur Station P.A.O.BK., Voorscho ten; H. J. Barends, Lelden; Mevr. Beeuw- kens. Den Haag; A. Bontekoe, Boskoop; Bur. ,De Telegraaf". Amsterdam; Burg en Weth. v. Alkemade, Roelofarendsveen v. Dijk v. d. Velden. Vlaardingen; C. J. v. Herwerden, Delft; Verp. Geneesmiddelen „Jeve", Groningen; C. L. van Leeuwen, Voorburg; Meelcentrale. Den Haag: Pen sioenfonds. Den Haag: Pensioenraad, Den Haag; Pols. Delft; Mevr. K. Posthumus, Voorburg; E. Vorstelman Ede. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. W. Borst, Westeinde. Heer en mevr van Deventer, Bordetstraat, Emsrhsr- man, Haarlem; Keletstraat 46, Haarlem: A. Schulz, Amsterdam; Miiller, Voorscho ten; C. de Wekker, Lunteren; Heer en mevr. Wouters, Den Haag. BRIEVEN BUITENLAND H. van Delft, Frankfurt Main. 1 briefkaart zonder adres. Hieronder behooren ook poststukken, welke niet of onvoldoende zijn gefran keerd. Door B en W. alhier is aan het Nederlandsche Roode Kruis vergunning verleend tot liet houden van een collecte alhier. o WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren; Elisabeth Adriana, d. van C, H. Parlevliet en H. J. v. d. Sman; Theo dora Cecilia, d. van C. J. Parlevliet en Th. Forsthuber; Maria Adriana, d. van J. Brekelmans en C. A. Rozter; Tine, d. van A. v. d. Marei en M. Vreugdenhit. Adriaan, z. van J. Sluimer en C. Bouwmans. Ondertrouwd; L. S. Hannema en A. H. Mees. Getrouwd: W. J. van Leeuwen en M. J. Pfingsten; G. Knljnenburg en J. H. Hochartz. ZEVENHOVEN. Tot tijdeliik ontvanger der Dir. be lastingen voor deze gemeente is benoemd de heer A. Adriaanse te Hengelo. 3—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7