LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 Juli 1932 f UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. IHEVEA FIETSBANDEN! lichtloopend ijzersterk TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOÜTERLAND DE MELKPRIJS. Geen voorstel tot verhooging van den minimumprijs. Minister Verschuur heeft het volgende antwoord gegeven op de vragen van den heer van Voorst tot Voorst betreffende 't doen van voorstellen aan de Kamer tot verhooging van de minimumprijzen van melk. De noodtoestand, welke ln het veehou- dersbedrljf heerschte, gaf de Regeering aanleiding een onderzoek te doen Instel len, op welke wijze aan _dat bedrijf op doeltreffende wijze hulp kon worden ge boden. Het onderzoek heeft aanleiding gegeven tot Indiening van het ontwerp van wet, houdende tijdelijke maatregelen tot steun aan de melkveehouderij hetwelk Inmid dels tot wet ls verheven. In verband daarmede meent de minis ter, dat een verdere beantwoording der vragen achterwege kan blijven. Ds. VAN DER HEIDE UIT DE KAMER? Het sociaal-democratisch Tweede Ka merlid ds. A. van der Heide ls beroepen als predikant door de Ned. Herv. Gem te Retranchement (ln Zeeland). Zou ds. v. d Helde dit beroep aannemen, dan moet hU de Kamer verlaten, daar het reglement van het Ned. Herv. Kerkgenoot schap de combinatie v. predikant en Ka merlid niet toelaat. HIJ ls sedert 1925 lid der Kamer en heeft emeritaat. o EEN REGEERINGS-PERSDIENST? De indertijd Ingestelde commissie van advies inzake de organisatie van een re- geerlngspersdlenst heeft thans rapport uitgebracht. ZIJ verklaart een spoedige instelling van een dergelljken dienst ter Juiste voorlichting (in voorkomende ge vallen) van binnen- en buitenland nood zakelijk te achten en spreekt den wensch uit dat een regeeringsambtenaar, ressor- teerende onder den minister van Buitenl. Zaken, tot leider zal worden benoemd. Deze zal voortdurend contact moeten heb ben met de binnen- en buitenlandsche pers. De kosten van den dienst worden geschat op ongeveer f. 40.000 per jaar. NEDERLANDSCHE BLINDENBOND. Gisteren heeft te Utrecht een demon stratie plaats gehad van den Nederland- schen Bllndenbond, ter gelegenheid van zijn 37e Jaarvergadering, voor de eischen van deze organisatie, in hoofdzaak voor gemeenschapsbllndenzorg. Naar aanleiding van het feit, dat het bestuur van de Utrechtsche werkverschaf fing voor blinden aan de Utrechtsche le den had verboden aan deze demonstratie deel te nemen, werd ter vergadering een motie aangenomen, waarin ernstig wordt geprotesteerd tegen het machtsmisbruik van het bestuur van de betrokken phi- lanthropische instelling. Tijdens de de monstratie werd getracht deze motie aan te bieden aan de inrichting „Achter St. Pieter". Men weigerde evenwel het be treffende stuk ln ontvangst te nemen, waarna het per post aan het bestuur werd toegezonden. Honderden blinden uit verschillende deelen des lands namen aan deze demon stratie deel. i NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER PHARMACIE. Op de jaarvergadering der Nederland- sche Maatschappij ter bevordering der Fharmacle werden de volgende leden ln onderstaande commission gekozen: Lid der commissie voor het toezicht op het geldelijk beheer: A. Fagginger Auer te Groningen; lid der commissie voor weten schappelijke inlichtingen prof. P. van der Wielen te Amsterdam; lid der commissie voor maatschappelijke belangen: dr. O P. A. H. Schaap te Wormerveer; leden van de commissie voor het ondersteunings fonds: mej. C. H Schroo en de heer W. v. d Linden, beiden te Amsterdam; lid van de commissie voor de bibliotheek: mej. C. Hugenholtz te Amsterdam; lid van het hoofdbestuur (met algemeene stem men) de heer P. Huizlnga te Rotterdam. Tot voorzitter werd met algemeene stemmen gekozen de heer prof. dr. D. van Os te Groningen. o NEDERL. BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. Het 24ste congres van den Nederland- schen Bond van Overheidspersoneel werd gistermorgen te Arnhem voortgezet, Aan gevangen werd met de verkiezing van het hoofdbestuur. Met algemeene stem men werden herkozen de heeren: F. van Meurs, voorzitter; L. J. Bakker, secretaris; J C. Viergever, penningmeester, D. J. Tie- pén, tweede voorzitter; J. N. Snikkers, 2de secretaris en de hoofdbestuurder A. A. Lirhrs, L. Buurman. J. van Bergen en Henegouwen, J. J. Staal, J. A. Schoon- liagen. In de vacature, ontstaan door het be danken wegens ziekte van den heer D. Jelles uit Utrecht, werd tot bondsbestuur- der gekozen de heer D. v. d. Laan uit Utrecht Hierna werd behandeld 'n aantal voorstellen betreffende statutenwijziging, welke deels werden aangenomen, deels werden uitgesteld, daar in verband met de fusie nieuwe statuten zullen worden vast gesteld. o VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B zijn met ingang van 1 Juli 1932 opnieuw benoemd tot lid van het col lege voor de visscherijen: dr. H. J. Lovlnk, W. Dil Jzn„ mr. J. Schokking en dr. L. F. de Beaufort en is als zoodanig benoemd J. Prins te IJmuiden. De audiëntie van den Minister van Defensie zal. instede van oo Maandag 11 Juli, plaats hebben op Dinsdag 12 Juli d.a.a. o UIT NED. OOST-INDIE. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM. TJIAMIS. 6 Juli. (Aneta) Een autobus botste tegen een auto op en vervolgens te gen een boom. Negen inzittenden van de bus werden gewond, waarvan 5 ernstig. De bus werd grondig vernield. ALPHEN. De twist duurt voort. Nog steeds schijnen de oneenigheden tusschen de verschillende bewoners en den Juwelier M. ln de van Mandersloo straat nog niet tot het verleden te be hooren. Thans is door M. bij de politie aangifte gedaan van het feit dat hij, ter wijl hij des 'avonds omstreeks 11 uur ln het Visserpark liep te wandelen door een bewoner dier straat werd mishandeld. Ge noemde bewoner daarentegen heeft bij de politie aangifte gedaan door M. met een wandelstok te zijn geslagen. De politie zal van een en ander proces verbaal opmaken Een kranige redder. Gistermiddag kreeg mej. J„ toen zij zich aan 's-Molenaarsbrug liet overzetten bij het uitstappen plotseling een duizeling, waardoor zij te water geraakte, een drie jarig kind met zich medetrekkende. Gelukkig wist de veerman de kinder wagen waarin nog een Jonger kind zat vroegtijdig te grijpen. Ook de Juffrouw en het kind wist de veerman behouden op het droge te brengen. Benoemd bij hét Chr. onderwijs te Stolwijk, de heer W. A. Boerefijn alhier. Na de geheime zitting van den raad onzer gemeente werd in een korte open bare zitting de tijdelijk aangestelde hulp- keurmeester K. v. Keulen met ingang van 1 Aug. a.s. voor vast benoemd. Tot bestuurslid va nde Chr. School Hooftstraat werd benoemd de heer C. Haasbeek. Onze plaatsgenoot, de heer K. Fok- kema, slaagde te Utrecht voor het docto raal examen Ned. letteren. Gistermorgen omstreeks halfelf werd in het sigarenmagazijn „Het Hoekje", eigenaar de heer T. H B. Vis door een 2-tal jongens de lade der toonbank ge licht, Een dochter, die in den gang naast den winkel werkzaam was, zag een der jongens ln de lade grijpen en deze buiten staande te houden, waarop hij haar f. 2 gaf. De jongens zijn bij de Politie bekend. In den afgeloopen nacht werd inge broken in de Chr school Gouwsluis. Met behulp van een valsche sleutel heeft men zich deh toegang verschaft. Alle kasten werden overhoop gehaald. Vermist wordt een bedrag van plm. f. 2 en eenige pakken breikatoen. Het hoofd der school heeft bij de politie van een en ander aangifte ge daan. Door de leerlingen van de Chr. H B S. werd gisteren onder leiding van hun leeraren een bezoek gebracht aan dc Indische tentoonstelling en het Kon. Pa lels te 's-Gravenhage. De opbrengst van de gisteren gehou den speldjesdag ten bate van het T.B.C.- fonds .Draagt elkanders lasten" bedraagt f. 238.69. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. De Winkelsluitingswet De stroom- leverings-overeenkomst met Leiden. Een schoolkwestie. De raad dezer gemeente kwam in ver gadering bijeen. Voorzitter de heer P. de Jong, wethouder. Tegenwoordig alle leden. Na opening werden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vast gesteld. De voorzitter doet voorlezing van een ingekomen schrijven van den burgemees ter, waarbij deze bericht door ongesteld heid verhinderd te zijn deze vergadering te presideeren. Volgt vaststelling verordening tot af wijking van bepalingen der winkelslui tingswet. De voorzitter doet voorlezing van het praeadvies van B. en W., waarbij deze voorstellen aan den aandrang door vele neringdoenden, veehouders en tuinders uit deze gemeente uitgeoefend om een. verordening in het leven te roepen om in verband met het feit dat in deze gemeente algemeen de gewoonte bestaat om tijdens den duur van den zomertijd niettemin zooveel mogelijk te handelen alsof gold de tijdregellng naar de middelbare zomer tijd ln Amsterdam, tegemoet te komen Zij stellen voor dat gedurende den tijd,- dat de wettelijke tijd met een uur is ver vroegd de winkels gedurende een uur lan ger open te houden, alzoo tot negen uur. (Zomertijd). De heer Clemens bepleit een langer openhouden der winkels ook des Zondags voor de neringdoenden te Kaag ln ver band met de watersport. De voorzitter merkt op dat dit verzoek uit moet gaan van de neringdoenden ter plaatse. B. en W. kunnen dan bij den Raad met een voorstel komen. De heer De Koning vraagt of na het sluitingsuur aan binnenkomende schip pers winkelwaren mogen worden verkocht. De voorzitter zal aan de hand van de wet dit laten onderzoeken. (De bepalingen van den winkelsluitingswet zijn ingevolge art. 3 niet van toepassing op den verkoop en aflevering van waren ten behoeve van DE ORANG PENDEK. Een opzettelijk bedrog? BUITENZORG. 5 Juli. (Aneta). Volgens het voorloopig onderzoek van dr. Dammer man. hoofd van het Zoölogisch Museum te Buitenzorg, valt er aan het specimen van de orang pendek niets menschelijks op te merken. Het aangebrachte exemplaar heeft een volkomen aapachtig karakter en het is vrij zeker, dat men hier te doen heeft met een soort stank-aap. Intusschen is het verkregen skelet niet volledig. De jukbeen deren ontbreken er aan de staartwervels zijn afgebroken met een scherpen hoek en de snijtanden zijn afgevijld. De huid van dit exemplaar is kaal geschoren, behalve het hoofdhaar De staart is zeer waar schijnlijk afgesneden. Dr. Dammerman komt tot de conclusie, dat men hier ver moedelijk te doen heeft met een opzette lijk bedrog Of men hier staat voor een be kende of onbekende soort valt niet met zekerheid te zeggen Identificatie is lastig gezien de feiten dat het materiaal niet vol ledig is en het individu zeer jong. Intus schen wordt het onderzoek voortgezet. binnenkomende, uitgaande en doorgaande schepen. Red.) Hierna wordt zJiJt. de verordening vastgesteld. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de bestaande stroomleveringsovereen- komst met de gemeente Lelden. B. en W. herinneren er aan, dat indertijd mede- deellng werd gedaan van een schrijven van de Sted. Lichtfabrieken te Leiden, waarbij deze gemeente verzocht werd tof storting van een bedrag groot f. 2338,46, wegens mindere stroomopbrengt geduren de het jaar 1931, dat door deze gemeente was gegarandeerd voor de kabel gelegd onder Oud-Ade. De garantie was gesteld voor drie jaren, zoodat Alkemade aan Leiden in die drie jaren moet betalen ruim f. 7000.-. Wegens den minder gun- stigen toestand van deze gemeente heb ben B. en W. getracht van deze garantie af te komen. De directie van de Lichtfa brieken met wie herhaaldelijk hierover is geconfereerd is bereid aan de gemeente Lelden voor te stellen de garantie te doen vervallen, mits het bestaande contract met zes Jaren wordt verlengd, terwijl zij bovendien bereid zijn een gedeelte van de Oude-Weterlng ter lengte van 267 M. gratis aan te sluiten. B. en W. stellen den raad voor op het aanbod ln te gaan. De heer Bontje vraagt of de gemeente bij verlenging van het contract niet ln conflict komt met de studiecommissie, die thans een onderzoek instelt naar den af loop der contracten. Het lag in de bedoe ling van deze commissie de contracten zoo gauw mogelijk te laten afloopen, om aan met een zooveel mogelijk uniform contract voor de buitengemeente te ko men. De heer Los vraagt hoeveel K.W.U. de ingezetenen van Leiden afnemen. Spr. wijst op de gemeente Rijnsaterwoude, waar het licht slechts f. 0.22 per K.W.U kost. De heer Rotteveel acht het tijdperk van verlenging te lang. Spr. acht de verlen ging niet in het financieel voordeel van de gemeente en zou gaarne zien dat alsnog getracht werd de andere deelen van de gemeente eveneens van electrisch licht te voorzien, desnoods nog met een lager ta rief voor de geheeie gemeente. De heer van Dooren vindt de opzet goed gedacht, doch spr. is bevreesd dat het voordeel dat thans behaald zou kunnen worden, later wel eens een groot nadeel zou kunnen zijn. Men moet hier allereerst rekening houden met de andere gemeen ten. Spr. vraagt of het niet mogelijk is in het contract een begunstigings-clausule op te nemen daarop neerkomende, dat wanneer de omliggende gemeenten over eenigen tijd profiteeren van verlaging Alkemade hierin ook zal deelen. De heer de Koning gelooft dat Leiden wel happig zal zijn om de overeenkomst met 6 jaren te verlengen. Spr. ziet hierin allereerst voordeel voor Leiden. Het ge middelde verbruik per woning schat spr. op 100 tot 250 K.W.U. per jaar. Rekent men op 1000 aansluitingen en het tarief wordt met 2 cent verlaagd dan beteekent dit een minder door de ingezetenen te be talen stroomprijs van minstens f. 5000. per jaar. De heer Rietbroek kan meegaan met het voorstel van den heer Rotteveel om bij Leiden te probeeren ook de andere deelen der gemeente als Zevenhoven en de Zwarte weg onder Oud-Ade van elec trisch licht te voorzien. Nu de weg nog niet geheel is gereconstrueerd, bestaat hiervoor nog zonder extra kosten gelegen heid. Na dien zal het wellicht meer geld kosten. De heer Heemskerk klaagt over het hooge stroomtarief vooral bij het dubbel- tarief. De heer Hennings vraagt of f. 0.20 op de verbruikers in het Lageland reeds zijn verhaald geworden. De voorzitter ant woord ontkennend. De heer Los zou eerst over meer gegevens wenschen te beschik ken want hij is nog niet overtuigd dat alle mogelijkheden zijn overwogen. Spr. stelt voor het voorstel voorloopig te rug te nemen en dit te behandelen in een volgende vergadering. De heer Verweij is hier niet op tegen, wellicht komt dan in deze zaak meer licht. De heer Rotteveel is eveneens voor aanhouding. Besloten wordt hierna het voorstel van B. en W. aan te houden tot de volgende vergadering en B. en W uit te noodigen nog nader met Leiden hierover in onderhandeling te treden. De reclames schoolgeld en de wijziging van de gemeentebegrooting gaan zonder op of aanmerkingen onder den hamer door Evenzoo de staat van oninbare en nog te verhalen posten. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. een schrijven van de R.K. Ver. tot verschaffing en bevordering van onderwijs ten behoeve van den land- en tuinbouw- stand in het Bisdom Haarlem, houdende mededeeling dat de stichting van een lagere tuinbouwschool eerst zal plaats vinden zoodra de economische omstandig- digheden alhier hiervoor de gelegenheid bieden. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. gezien de huidige tijdsomstandig heden het niet raadzaam achten thans een dergelijke school te stichten. Hoewel de organisatie van den L. T. B- en ook de gemeente op behoud van deze school prijs stellen, ls verzocht de stichting van de school uit te stellen. Het bestuur van ge noemde vereenlging heeft zulks goed ge vonden en heeft zich nader met den Mi nister ln verbinding gesteld. Aan het R.K. Schoolbestuur van Oud- Ade worden op grond van de wet op het L. O. de noodige gelden beschikbaar ge steld voor uitbreiding van de speelplaats en den aanleg van de drinkwaterleiding in de school. De steunregeling wordt verlengd tot 6 Augustus e.k. nadat de heer Hoogenboom nog had gevraagd om hieronder ook te doen begrijpen de bouwvakarbeiders, daar de minister ook deze categorie van arbei ders heeft opgenomen. De voorzitter merkt op, dat het gemeentebestuur reeds her haalde malen zich tot den Minister heeft gewend. De motie-Kortenhorst ls welis waar aangenomen, doch tot nu toe is nog niet bekend of de minister deze motie heeft overgenomen- Het verzoek van een aantal ouders van leerplichtige kindéren uit de Kaag om vergoeding uit de ge meentekas te ontvangen wordt wederom in handen gesteld van B. en W. om prae advies, omdat het onderzoek nog han gende is. In bespreking komt vervolgens de be slissing van Ged. Staten op het beroep van het bestuur der Ver. voor Chr. natio naal schoolonderwijs te Oude Wetering tegen het raadsbesluit, waarbij afwijzend werd beschikt op het verzoek van dat schoolbestuur om toekenning van gelden voor de verandering van inrichting zijner school Voorstel van B. en W. om tegen de beslissing van het College van Ged. St. in beröep te gaan. De heer Verweij vindt het jammer dat de burgemeester de vergadering niet kan bijwonen, daar de voorzitter het middel punt van den strijd uitmaakt Spr. heeft de openbare zitting van het College van Ged. Staten medegemaakt en kan met voldoening constateeren dat de vergadering die onder leiding stond van den Commissaris der Koningin op een hoog zakelijk peil stond. Zoowel de verde diger optredende namens het schoolbe stuur als die van de gemeente waren za kelijk in hun betogen, hoewel aan het eind van het verweerschrift, toen de houding van den inspecteur werd gelaakt, het betoog van het gemeentebestuur wel wat in waarde heeft verloren. Wat er ook van zij, thans is uitgemaakt dat het gemeente bestuur in strijd met de wet heeft gehan deld en zooals te voorzien was de zaak heeft verloren. Het gemeentebestuur heeft voor zijn houding zijn prestige doen verloren gaan, en reed% viermaal heeft het in beroep- zaken het onderspit moeten delven. Spr. beschouwt dan ook het beroep als niet steekhoudend en noemt het een groote dwaasheid om thans nog gebruik te ma ken van beroep. Spr. komt tot de conclu sie. dat de Raad zich met de interne aan gelegenheid niet had mogen bemoeien. De Raad had slechts zijn medewerking behoo- ren te verleenen, terwijl het College van B. en W. nader met het schoolbestuur na de beslissing in overleg had moeten tre den. Overleg overeenkomstig de wet heeft in deze niet plaats gehad. Spr. waar schuwt dan ook den Raad om hier in be roep te gaan. Het schoolbestuur is tot onderhandeling in deze bereid. Typeerend is dat de aanvragen van al de andere schoolbesturen zijn ingewilligd. Wat de schoolbesturen gevraagd hebben, hebben zij gekregen, alleen tegen dit schoolbe stuur is de raad gekant. De heer Los is er voor om met het schoolbestuur van Oude-Weterlng nog maals te confereeren, ten einde langs minnelijken weg een oplossing te vinden. Na discussie zet de secretaris in een breed betoog het verloop van de zaak uiteen. Spr. betwist het standpunt van den heer Verweij als zou de raad zich niet mogen inlaten met de kosten. De Raad is wel degelijk daartoe bevoegd en de reeds hierover gevallen Kon. Besluiten hebben bewezen, dat een gemeenteraad wel dege lijk de aanvrage mag afwijzen opgrond van abnormale eischen. Spr. haalt aan eenige citaten uit het commentaar van de heeren Laban en Ligtvoet. hoofdambte naren aan het departement van onder wijs, die duidelijk doen uitkomen, dat een schoolbestuur dat aan het schoolgebouw hoogere eischen stelt, dan ter plaatse of in de omgeving als normaal gelden ver wachten kan dat in geval van conflict zulke eischen als abnormaal worden afge wezen. Dat de eischen tever gingen is vol doende komen vast te staan uit het schrij ven van den bouwkundig inspecteur van het L. O., die het aantal closets en urinoirs tot op de helft terugbrengt. Spr. kan dan ook niet begrijpen hoe de heer Verweij bij zijn bewering blijft, dat de raad in deze aangelegenheid iets onwettigs heeft ge daan. Voorts komt spr. uitvoerig op tegen het gezegde van den heer Verweij als zou het gemeentebestuur reeds viermaal de slag verloren heeft met het schoolbestuur. De heer Strijk als wethouder wil niets liever dan deze zaak in der minne oplos sen. Met de andere schoolbesturen is toch op de alleraangenaamste wijze onderhan deld. Als het schoolbestuur tot overleg be reid is en er kan een bevredigende oplos sing gevonden worden dan kan het beroep HEDEN: K a t w lj k-a a n-Z e e (Gemeentezau- Nam. 8 uur. ds. de Jong van Rijnsburg. Noordwljk aan Zee (Palaoe-hotel): Ten toonstelling Ned. Fabrikatenhuis, 2Vj—]r 1 uur nam. Vrijdag. I Noordwljk aan Zee (Palaoe-hotel): Ten- I toonstelling Ned. Fabrikatenhuis, 2Viho| uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 uur nam „Storm". Woensdag en Zaterdag nm. 2 uur. Zo;, dag 2 uur en 4 uur 30 nm. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur na® „Madchen zum Heiraten". Woensdag èn Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trlanon-Theater Breestraat 8 uur nam „Ik heb een mensch gedood". Woensdag en Zaterdag nm. 2 uur. Zon. dag 2 uur en 4 uur 30 nm. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijk? kinderen. Haiftwee tot 3 uur nm. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. 1 De avond-, nacht- en Zondagsdienst de: J apotheken wordt van Maandag 4 Juli to:l en met Zondag 10 Juli a.s. waargenomea docr: apotheek A. J. Donk, Doezastraat 31,1 telefoon 1313 en apotheek G. F. Reys:, Steenstraat 35, telefoon 136. RECLAME. 2704 nog ingetrokken worden. De Raad kan, nu het schoolbestuur zie hniet heeft uitge-. sproke nniet anders doen dan in beroep gaan. Met 12 tegen 1 stem wordt besloter. tegen de beslissing van Ged. Staten in be roep te gaan. De heer Verweij stemde al- leen tegen. Bij de bespreking verfwerk burgemees- 1 terswoning werd besloten een publiek? aanbesteding te houden. De rondvraag leverde weinig belangrijk op. waarna de voorzitter de vergaderir. 1 sloot. o j BOSKOOP. Ouderavond der Openbare School. j In het gymnastieklokaal der openbare school, heeft de gebruikelijke ouderavond plaats gehad. De belangstelling daarvoor was wederom zeer goed te noemen. Na een hartelijk openingswoord door der. 1 voorzitter, werd overgegaan tot het uitwer ken van een voor dezen avond rC* voor zien programma. In de pauze *e™n dc ouders in de gelegenheid Best'®- Be- maakte vorderingen van hur kmaeren va oogenschouw te nemen. Ongetwijfeld heeft deze m'ond ?r om veel toe bijgedragen, om den Dana xu schen ouders en onderwijzend personee. versterken. Keuring van tuintjes. De commissie belast met de keuring va: tuintjes ingesteld door de woningbouwvei- - eeniging „Patrimonium" heeft thans ovc de tuintjes van het 2e blok woningen, ge - legen aan de Julianastraat, rapport uitge bracht. De le prijs verwierf Th. Vermeul, 2e pi. C. v. Pruissen en de 3e pr. H. v. Pruis:::' Een zoontje van den heer D. alhier, had in de Nieuwstraat het ongeluk, om te vallen, met het noodlottig gevolg, dat het kind een arm brak. Door dr. Hamburger werd het kind behandeld. In het gymnastieklokaal der open bare school zal op Woensdag 13 dezer, n.m. 2Vi uur. de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting. Onze plaatsgenoote, mej. Johanna Siootjes. slaagde bij de Ursulinnen te Ber gen, N.H., voor het lingerie-examen. 197. Maar daar had de winkelier niet gezien, dat zijn sigaar van de toonbank viel en op een groote kist lucifers terecht kwam Sssssssttttttrrrrrrtttttt. Tuimeltje en de winkelier zagen niets meer, alles stond vol rook en als ze dachten dat het gedaan was, begon de brand 'weer opnieuw. 198 Maar intusschen zag Tuimeltje toch kans naar buiten te vliegen en terwijl ie Kruimeltje beet pakte, zorgde hij ervoor uit de nabijheid van de winkel te blijven. Zijn wagentje liet hij achter en toen hij tot stilstand kwam was het briefje met de boodschappen zoo nat ge worden in zijn vingers, dat hij nauwelijks kon lezen waar hij nog meer naar toe moest. 2-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6