'T ALLERFIJNSTE CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. EXTRA PRIJZEN! Leest dit allen. 16 Boeken mag ik ver loten, dus heusch wel de moeite waard voor allen om een kansje te wagen. En daar de kinderen, die trouw meedoen, heusch wel een extra kansje mogen heb ben, verloot ik: 6 boeken onder alle ge trouwen, .5 boeken onder alle gïooteren en 5 boeken onder alle kleineren. Doet allen je best en waagt een kansje. Maar nu waarschuw ik heel ernstig: Naam en leeftijd er onder zetten. Wie dat niet doet kan niet meeloten. En alsjeblieft bijtijds verzenden. De brie ven moeten Maandagsmorgens vóór 9 uur aan het Bureau Leidsch Dagblad zijn, of op zijn laatst Maandagsmorgens op de post gedaan worden. Er is genoeg werk voor jullie en voor mij aan het versje, dus geen lange brieven er bi) schrijven. Ie dit alles nu goed be grepen? Gerard, Dorus en Keesje de Geus, de blieven waren mooi op tijd. Wel Dorus, wat ben Je gevallen van je flets, de tanden door je lip heen, wees maar voorzichtig hoor en rijd vooral niet te hard. Mar janna en Marlus van den Anker, wees gerust, het adres Kloosterzande (Zee land) is voldoende ik ben hier heusch ge noeg bekend; ik heb hier jaren lang ge woond. ze weten waar ik logeer. Ik ben hier Donderdag al aangekomen. Neen, alle boeken zijn niet hetzelfde, dat hangt af van den leeftijd, daarom moet bij de prijsraadsels de leeftijd vermeld worden. Krijn Haasnoot, op reis had ik het Don derdag heel erg warm. behalve toen ik op de boot was. Vrijdag en Zaterdag heeft het hier flink geregend, wat heel noodig was voor het land. Nu zit ik weer buiten. Je brief kwam mooi op tijd. Jo Beumer en Willy Heyl, het is een aardig en geen moeilijk werkje zoo'n vers met de woorden waarvan de letters in vckeerde volgorde staan. Ploon de Kort je mag gerust blijven schrijven, ik doe hier mijn werk gewoon net zooals in Den Haag hoor. Alleen met de prijsraadsels, zooals nu, als er zooveel is na te zien. dan zeg ik wel: schrijf er maar geen brief bij. Wat heerlijk voor je, dat Je ook mee mag naar Katwijk, wan neer gaat dat gebeuren? Ja ik was heel erg moe van de reis, maar nu geniet ik van het buiten zijn. Mlesje van der Bent, stuur het prijs raadsel ook maar zoo mooi op tijd. zooals nu je briefkaart. Ja dat herinner ik mij nog wel van toen Wies en Heiltje mee deden, dat de neefjes en nichtjes er naar keken in de krant. Cornells Arbouw, heb je zoo'n lief poesje dat zoo graag wil spelen. En heb je 2 aquariums met van allerlei er in, en zorg je er zelf voor? Nico, Celia en Hans Kret, tot nu toe had ik al veel mooi weer. gisteren en van daag steeds buiten gezeten, zelfs 's avonds want het was heel erg warm overdag. Gerda Spiecker, van af elf jaar behoort men tot de grooteren. Vincent Rijnbende je raadsel zal ik later eens plaatsen. Zet maar Tante boven je brieven, niet Redactie. Abram Nicolaas Wijnnobel, ga je ook naar de Indische tentoonstelling, net zoo als zoo heel veel scholen, nu dat zal je best bevallen. Ik ben erg blij, dat ik hier buiten logeer. Johannes Jacobus Planje, neen ik woon niet in Zeeuwsch Vlaanderen; ik logeer er nu en hoop er de zomermaanden te blij ven. Kloosterzande ligt in het Noorden van Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen, je hebt het goed gezocht en gevonden. Coba Dexel, iedereen mag meedoen aan de prijsraadsels en als het goed is opge lost, mag je meeloten, maar nu nog niet met de getrouwen omdat je pas bent gaan meedoen. Stientje Griffioen, ja dan woon je nog een heel eind van het bureau Leidsch Dag blad: maar met de fiets is het dan toch niet zóó ver. Agnes L Planje, neen ik behoef geluk kig niet meer zooveel te bed te liggen, dan zou ik ook heusch zoo'n verre reis niet hebben kunnen maken; ik moet 's middags wel rusten, maar verder zit ik veel buiten of rijd eens even. Vrijdag en Zaterdag heeft 't hier geregend, maai- niet den hee- len dag hoor. Gerrit Ramp, zeker mag je een raadsel neef van mij worden. Hoe oud ben je? O, was die brief niet voldoende gefrankeerd verleden week van jou? Francina de Wit, dus je hebt allerlei feestdagen in het vooruitzicht, eerst je verjaardag de volgende week. Heb je nu al een boek gehad voor je verjaardag? Willy C- Mulder, ja natuurlijk zal je Je vader bij alles nog zoo missen, dat begrijp ik, ga nu maar gezellig 's avonds met je moeder wandelen, dat zal haar goed doen. July Franke, je hebt het goed opgezocht hoor, ik moest met de boot over de Schelde van Hansweert naar Walsoorden en toen was ik er heel spoedig met de auto in Kloosterzande. Met dit warme weer groeit alles flink, er is hier ook een reuzetuln bij, veel bloemen, groote moestuin, veel vruchten en serres, jij zou hier wel ge nieten. Anje de Gelder, ja kindlief, ik vind het ook fijn dat ik nu in Zeeland ben, ik zit hier zoo kalm buiten en geniet van de lucht en van de vogels die zingen. En ik ben hier zoo graag, Ik heb hier 12 Jaar gewoond, en daarna o zoo veel en zoo dikwijls gelogeerd, dit is mijn Zeeuwsche thuis. Vertel mij de week na de prijsraad sels maar over het zomerfeest, nu heb Je genoeg werk aan De Papegaai. Maart Zaalberg, zoo'n prettigen verjaar dag gehad en veel cadeaux en veel nichtjes op visite, dat was gezellig hoor, Iteke Verkoren, ja ik herinner mij dat jij en een Jaap V, (is dat je broer?) mee hebben gedaan een poosje. Hoe vervelend dat je toen zoo ziek werd toen je uit lo- geeren was. Waar in Zeeland heb je ge logeerd? Jo de Wekker, ja ik was wel doodmoe na de reis en het was ook zoo erg warm dien dag. De laatste dagen is het heel warm, gisteren zaten we buiten totdat ik naar bed ging en nu zit ik ook weer bui ten aan mijn raadseljeugd te schrijven. Willy en Freddy van Wijk, ik hoop voor jullie dat je allebei wordt verhoogd, des te beter kan je dan van je vacantie ge nieten. Gaan jullie nog uit logeeren? Annie de Haas, hè dat is vervelend voor je dat je nu waterpokken hebt en nu eenige weken in huis moet blijven met dit mooie zomerweer. En dat nu je moeder om zoo n treurige reden naar Duitschland moest, en je vader eenige maanden weg, niets vroolijk dat alles- Het beste er mee. Mientje Breyer, natuurlijk mag je ook meedoen met de prijsraadsels, maar schrijf er dan geen langen brief bij, ik heb daar zóóveel meer na te kijken met dat vers. En zet vooral je leeftijd er bij. Dat raad sel van die kaarsen heeft er al lang in gestaan. Adrie v. Nood, ik ken Groenendaal ook heel goed, ik ben er dikwijls geweest als ik in Haarlem logeerde. Dat was minder aan genaam om in de brandnetels te vallen, dat kan echt pijn doen. Arie en Jan de Graaff het kunnen toch ook niet iedere week zulke lange gedich ten zijn, deze waren toch zeker wel vol doende. En nu met de prijsraadsels hebben Jullie en ik al overvloed genoeg werk aan het vers De Papegaai dus behoeven er heelemaal geen extra gedichten bij, jullie hebt aan dat prijsraadsel veel te schrijven en ik veel te lezen niet waar? GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADS ONTVANGEN VAN; Jo Beumer, Willy Heyl, Krijn Haas: Hendrina de Ren, Gerard de Geus, D de Geus, Keesje de Geus, Marjanne den Anker, Marius van den Anker, Frederik de Graaff, Jan de Graaff, A: Louise Planje, Jo de Wekker, Anjt Gelder, Henk Boom, Dirkje Hopr. Adrie van Nood, Johan van Nood, Ma. van Nood, Jo van der Linden, Tieit van der Linden, Stientje Griffioen, rietje Laterveer. Annie Zaalberg, Ma; Zaalberg Nico Kret, Celia Kret, E Kret, Willy Constance Mulder, Coba 9 Conny van Vliet, Ploon de Kort, i Guldemond, July Franke, Willy van f Freddy van Wijk, Johannus Jacobus Pi je, Koos Nieboer, Annie de Haas, T van Berkel, Gerharda Eggink, ChrisJ Eggink, Mientje Breyer, Marie G. Annie Wassink, Marijtje Wassink, Ja van Leeuwen, Mientje Zeegers, Vir Rijnbende, Wim Kruit, Abram Nic: Wijnnobel, Iteke Verkoren, Cornells bouw, Kootje de Wit, Jannie de W Frans de Water, Gerda Spiecker, Ru Dijk, Bas van Dijk, Annie van Dijk, F cina de Wit, Gerrit Ramp. Jo en Tieleman van der Linden, woont je grootmoeder, die Vrijdag jaiM gaan jullie haar zelf feliciteerenl He! 1 jullie nu geen overgang tegen de gi vacantie? wanneer dan? Mientje Zeegers, je behoeft niet ie week een brief te schrijven, de oplos J gen alleen is ook al goed, vooral ffijB prijsraadsels, doe er dan maar geei) bijIk wensch je heel veel plezier op feestdag van je ouders, 10 Juli. De 4 vriendinnen, Jacoba, Marijtje, nie en Marie, ja hoor, waar ik ook W ik blijf altijd voor mijn raadseljeugd gen. Het is nu zeker lekker om te zA men, het is zóó warm de laatste Zijn jullie naar de Leidsche Hout geP en vond je het daar zoo prachtig? zal Ik meteen Annie nog eens feliclte® met 8 Juli en haar een prettigen dag' wenschen. jJ Leest dus allen goed het begin der respondentie over de extra prijin boeken, dus heel veel kansen- Tijdig inzenden, naam en leeftijd het vers schrijven. Allen hartelijk door, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKC Kloosterzande (Zeeland.) We mogen niet alleen naar school, 't Is in de stad te druk Je krijgt met al die auto's, trams. Wat gauw een ongeluk. Soms maar dat's lang niet eiken dag! Brengt Vader zelf ons weg; Dan zijn we véél te gauw op school, Zóó leuk is 't, reuze, zeg! Als Jansje meegaat, is het saai: Ze zegt maar: ja-en-nee, En als w"er zijn, dan is 't ons best. Al valt ook 't werk niet mee- (Nadruk verboden.) Maar weet je, wat het mooiste is? Als Opa ons ontmoet En ons dan in zijn auto neemt, Dan hebben we 't eerst goed! We toeren fijn een eindje om En maken aldoor pret Heeft Opa ons dan voor de deur Van school weer afgezet, Dan kijken alle jongens nou! En zeggen: Zie je dat? En stellig denkt een elk van hen: 'k Wou dat 'k zoo'n Opa had! HERMA'-'

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14