De Ontwapeningsconferentie LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 5 Juli 1932 UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND Een week vol vertrouwelijke onderhandelingen - Nederland andere kleine Europeesche Staten beginnen zich te roeren. Een paar belangrijke weken in het vooruitzicht. en Genève, 2 Juli 1932. De Volkenbondsjoumalisten waren deze week verplicht tot het „faire la navette", zooals men hier zegt: het voortdurend heen en weer reizen tusschen Genève en Lausanne. Want terwijl op de kritieke dagen van Lausanne een ieder natuurlijk daar was, eischte Genève ook op verschillende dagen ons aller aanwezigheid: voor de vertrou welijke ontwapeningsbesprekingen in ver schillende kleine groepen, voor de buiten gewone Volkenbondsvergadering waar de besprekingen over Turkije's toetreding tot den Volkenbond begonnen en waar de vergadering zichzelf tijd gaf tot November, om met de beraadslagingen over de op lossing van het Chineesch-Japansche ge schil over Mansjoerije aan te vangen en voor de 69ste zitting van den Raad van Beheer over het Internationaal Arbeids bureau, waar Albert Thomas als het Genie in Actie" naar verdienste gehul- digd werd en Harold B. Butler tot diens opvolger werd benoemd. De belangstelling ging te Genève na tuurlijk in de eerste plaats uit naar de ontwapeningsbesprekingen. Men is hier algemeen ervan overtuigd, dat belangrijke dagen, die misschien wel tot twee of drie ■weken kunnen verlengd worden, voor de deur staan. De Ontwapeningsconferentie zal in den loop van deze maand vacantia nemen en deze zal vermoedelijk tot einde October of begin November voortduren. Alle delegaties zijn het echter erover eens, dat tevoren nog eenige besluiten behooren genomen te wordn, die bij de volkeren het geschokte vertrouwen in de Ontwape ningsconferentie weder wat zullen kunnen herstellen. Om dit resultaat echter binnen enkele weken nog te kunnen bereiken, moesten vertrouwelijke besprekingen groepsgewijze een belangrijken voorberei denden arbeid tevoren nog verrichten. En zoo hebben wij het deze week dan ook beleefd, dat voortdurend kleine groepjes gedelegeerden bij elkander kwamen: de Franschen, Engelschen en Amerikanen cenerzijds, de groep der Oslo-staten (Bel gië, Denemarken, Nederland, Noorwegen en Zweden! versterkt met Spanje, Tsjecho- Slowakije en Zwitserland anderzijds, en dan ook nog de Kleine Entente met Polen en de drie Baltische Staten Estland, Fin land en letland. Interessant was 't hier bij. dat Tsjecho-Slowakije in beide groe pen der kleinere mogendheden mede aan de besprekingen deelnam. Daardoor had den deze kleinere staten, die meestal in twee volkomen van elkander afgescheiden groepen vergaderen, gelegenheid toch ook cenigszins met elkander in voeling te tre den. Dit is nog slechts een allereerste begin van samenwerking g»wcest, doch op verschillende punten vooral met betrek king tot de „kwalitatieve ontwapening" kon reeds overeenstemming verkregen worden en schijnt een cem"»nschappe- lijk front der Europeesche, niet tot de groote mogendheden behoorende staten mogelijk te worden. De nieuwe ontwapeningsvoorstellen van President Hoover hebben natuurlijk bij al die groepsgewijze besprekingen het middelpunt der beraadslagingen uitge maakt. Een eerste gevolg van Hoover's initiatief schijnt reeds hierin te bestaan, dat de in het begin van Juni begonnen pc,gingen van Frankrijk, Engeland en Amerika, om bet over een bescheiden „minimum programma" eens te worden, da' dan na drie of vijf jaren door een meer radicale bewapeningsvermindering zou kunnen worden opgevolgd, voorloopig weoer zijn geslaakt. Deze drie delegaties der grootste militaire mogendheden heb ben thans ingezien, dat het plan-Hoovei te groote verwachtingen bij de volkeren heeft opgewekt dan dat men nog met het door hen in studie genomen minimum- programma zou kunnen aankomen! In leder geval hebben de Franschen en En gelschen thans onder den druk der Ame rikanen zich bereid verklaard, eerst nog een poging te doen, of toch niet nog een groot gedeelte van Hoover's voorstellen zou kunnen verwezenlijkt worden. Volgens de laatste berichten schijnen bij de Franschen de oogen open te gaan. dat Hoover's ontwapeningsplannen toch ook uit een oogpunt van veiligheid wel eenige voordeelen bieden. Het verband tusschen Lausanne en de ontwapeningsvoorstellen van den Amerikaanschen President zal deze grootere Fransche toeschietelijkheid waarschijnlijk ook wel in de hand wer ken. Nu de Franschen zich te Lausanne erbii hebben neergelegd, dat zij van Duitschland vrijwel niets meer aan her stelbetalingen verkrijgen zullen, willen zij natuurlijk ook van hun schulden aan Amerika bevrijd worden. Dat niets meer tot een Amerikaansche flnancieele toe schietelijkheid zou kunnen bijdragen, dan een Fransche inschikkelijkheid met be trekking tot de Amerikaansche ontwape ningsvoorstellen, is den Franschen niet meer onbekend. Gaat het tusschen de Amerikanen en Franschen dus wat beter op ontwape- ningsgebied. de Engelschen en Japanners verzetten zich nog steeds tegen de vloot- verminderingsvoorstellen. De Japanners hebben helaas in de afgeloopen maanden getoond dat zü een isolement niet VTeezen. Of de Engelsche regecring echter ondanks den grooten invloed der Britsche Admira liteit de verantwoordelijkheid voor een mislukking van Hoover's ontwapenings initiatief zou durven op zich nemen, is te betwijfelen. En in ieder geval zal een groot gedeelte der openbare meening, onder leiding van Lord Cecil en de Brit sche Volkenbondsvereeniging en van de Arbeiderspartij zich wel duchtig roeren, om ook Engeland tot steun van het plan- Hoover te bewegen. Intusschen is het hier niet onbekend, dat sir John Simon thans nog aan den leiband der Admiraliteit looot en dat het zijn bedoeling was. dat de Ontwapenings conferentie in de weken, die nog aan de zomervacantte voorafgaan, den volkeren l wat zand in de oogen zou strooien door de aanmaning van eenige vage sympathie- verklaringen met Hoover's voorstellen zon der meer Om dit gevaar te verhoeden, hebben vandaag de delegaties van België, Dene marken, Nederland, Noorwegen, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Zweden en Zwitserland onder leiding van professor mr. V. H. Rutgers een gemeenschappelijken stap bij voorzitter Henderson gedaan, om zich ertegen te verzetten, dat de Ontwape ningsconferentie zich met een vage sym pathieverklaring zou tevreden stellen en dan met vacantie zou gaan. Zij hebben aan Henderson een „urgentie-programma" voorgesteld dat h.i. nog in deze maand zou kunnen en moeten worden verwezen lijkt, Naar hun opvatting zou de Ontwa peningsconferentie, alvorens haar vacan- tierust in te gaan, nog den tekst der con ventie-artikelen moeten vastleggen, die op de volgende vier punten betrekking heb ben: 1. de militaire luchtvaart, waarbij luchtbombardementen geheel behooren verboden te worden en het maximum ledig gewicht voor jacht- en verkennings vliegtuigen op 1600 kilogram zou moeten worden vastgesteld; 2. het verbod van den chemischen en bacteriologischen oorlog, 3. de beperking der staatsuitgaven voor militaire doeleinden; 4. de schepping van een permanente ontwapeningscommissie voor toezilht op de naleving der conven tie en voor het voorbereiden van verderen ontwapeningsvooruitgang na eenige jaren. Het spreekt vanzelf, dat deze acht delega ties ook nog andere wenschen hebben, zooals kwalitatieve ontwapening op het gebied van leger en vloot, vermindering van het personeel der landmacht en van het vlootmateriaal, internationale waar borgen tegen het gebruiken der burger lijke luchtvloot voor militaire doeleinden, enz., doch zij stellen zich op het standpunt dat deze kwesties met NovembeT kunnen geregeld worden en dat reeds veel ge wonnen zou zijn, als de Ontwapenings conferentie nog vóór de vacantie het urgentie-program, bovenvermeld, zou ten uitvoer brengen. HILLEGOM. Bedankt voor beroep. Ds. D. Driessen te Amsterdam-Oost heeft bedankt voor het beroep der Chr. Geref. Kerk alhier. ——o KATWIJK AAN ZEE. De winkelsluiting. Bij beschikking van B. en W. is gedu rende de maanden Juli en Augustus het sluitingsuur op werkdagen bepaald op 9 uur; des Zaterdags blijft het bepaalde tijdstip van 10 uur gehandhaafd. -r- uk 'n ken f Voorstraat 43 - Katwijk aan Zee. 1416 NOORD WITK. De werkloosheid. Het aantal werkloozen is thans eenigs- zins gedaald, ofschoon het altijd nog on rustbarend hoog is. Tot voor kort is het aantal werkloozen nog niet gedaald be neden de 400, terwijl het momenteel be draagt 368 met inbegrip van de werk loozen, die door de gemeente zijn tewerk gesteld. Het loon in de werkverschaffing. Bil beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is het loon bij de werkverschaffing, dat aanvankelijk was te ruggebracht van 35 ct op 32 ct. per uur door den Minister voorloopig nader vast gesteld op 35 ct. per uur, terwijl de werk week is teruggebracht van 50 uur op 48 uur. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school is benoemd mej S van Es, thans kweekelinge aan die school. Door B. en W. is een vérgunning verleend voor het houden van een speldjes dag op Zondag 14 Augustus aan het bestuur van de afdecling Noordwijk van het Wit Gele Kruis". De heer A. Leenheer, alhier, is be noemd tot nachttelefonist aan het post en telegraafkantoor. Mej. J. V. werd zoodanig door den hond van W. in haar been gebeten, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. - Gevonden voorwerpen: Een wollen kindersokje, een herdershond, een halsket ting met medaillon, een rijw. belasting- merk, een kinderportemonnaie, een hals ketting met rood steentje, een portefeuille, een witte muts, een vulpenhouder (zwart), een immitatie zilveren ooilier met roode steenen, een grijs geblokte pet, een wit hoedje met zwarte rand, een paar klompen met kousen, een rijw. belastingmerk in etui, een bruine oeintuur, een vulpotlood en een wit mutsje met keelbandje. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk Binnen verstrekt De wielrijder C. M. van B. te Katwijk werd op den RIJnsburgerweg door een zandauto van de firma v. d, G. en S. te Lelden aangereden. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. OEGSTGEEST- Arbeidsbemiddeling. Volgens opgave van het agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier zijn heden in geschreven 41 werkzoekenden w.o.: 15 bouwvakarbeiders en 16 land- en tuln- bouwarbeiders. Openluchtconcert. Gisteravond heeft de RH. Harmonie- vereeniging „Triumph" het eerste volks concert gegeven in het oude Dorp. Het gezelschap was opgesteld op het terras vóór het kantoor van de firma Ho- man en Co., welk terras daartoe welwil lend was afgestaan. Het was er ditmaal niet bepaald aange naam daar de rook van de vuilverbran- dingsoven haar geuren over de omgeving verspreidde. De jeugd was in grooten getale aanwezig en wist het gebodene niet te waardeeren. Het is zeker gewenscht, dat hierin voor de andere belangstellenden verandering kome. GEMEENTERAAD. Discussies inzake de steunregeling. De raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van den burgemeester in openbare zitting bijeen. De notulen der vorige zitting werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen schrijven van den heer Fleu ren, dat hij ontslag neemt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim: mededeeling dat de Kroon heeft goedge keurd het raadsbesluit betreffende de op centen op de gemeentefondsbelasting. Na mededeeling, dat in verband met het ont slag-Fleuren en de stichting van een openbare school in de gemeente wijziging zal worden gebracht in de bezetting van de commissie tot wering van schoolver zuim worden de stukken voor kennisge ving aangenomen. Z. h. st. wordt goedgekeurd een wijzi ging in de gemeentebegrooting, dienst 1931. Steunregeling werkloozen. De heer Bloemheuvel wil de uitkeering aan kost gangers verhoogen van f7.50 op f 9„ den huurtoeslag bepalen op 2/3 boven f.4 met een maximum van f. 3 en schrappen de aftrek van inkomsten der vrouw. De voorzitter maakt er den heer Bloem heuvel opmerkzaam op, dat over deze voorstellen opnieuw in Den Haag moet worden geconfereerd; de steunregeling is thans beter dan zij ooit is geweest; daarbij bestaat de kans, dat dan van de geheele regeling niets terecht komt; de heer Bloemheuvel had de vorige maal met deze voorstellen moeten komen. De heer Vink is tevreden; door B. en W. is gehandeld in den geest zooals de raad zich vorige maal heeft uitgesproken. Wat de heer Bloemheuvel wil is een klap in de lucht, en kan dan ook geen indruk op den raad maken, terwijl de geheele regeling dan weer op losse schroeven komt. Laat de heer Bloemheuvel dit toch eens eindelijk begrijpen. De heeren De Lange, Ten Hoo- pen en Willemsen kunnen zich aansluiten bij het betoog van den heer Vink. De heer Bloemheuvel trekt zich niets aan van wat de heer Vink zegt; de lam lendigheid van den raad is z.i. oorzaak dat de steunregeling niet beter is; hij meent zijn voorstellen te moeten handhaven. De voorzitter merkt den heer Bloem heuvel op, dat de raad B. en W. heeft op gedragen, toen de minister verslechtering wilde, den ouden toestand te handhaven en daarin zijn zij geslaagd. Zelfs is nog meer bereikt: zonder aan de verdiensten van de andere leden tekort te doen, kan hij wel zeggen, dat de heer Vink niet wei nig tot het welslagen heeft bijgedragen. De heer Willemsen begrijpt niets van de houding van den heer Bloemheuvel, als deze zijn zin niet kan krijgen. Dan begint deze den raad te beschuldigen van lamlen digheid: de heer Vink en spr. hebben steeds op de bres gestaan voor de belangen der werkloozen en gedaan wat mogelijk was. In de vorige zitting, toen de wijzi ging aan de orde was. heeft de heer Bloemheuvel geen woord gesproken over hetgeen hij nu wil; de uitlatingen van dezen bevorderen zeker niet de goede ver standhouding van de leden onderling. Daar de voorstellen van den heer Bloem heuvel niet worden ondersteund, maken zij geen verder punt van bespreking uit, waarna de voorstellen van B. en W. wor den aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat in ver band met de uitvoering van de crisis-zui- velwet van den minister het verzoek is ingekomen voor de uitkeering aan de veehouders te willen zorgdragen. B. en W. vertrouwen, dat zij goed hebben gedaan, in afwachting van de ontvangst der gel den van het Rijk, nu reeds tot uitkeering zijn overgegaan en zij machtiging vragen voor af- en overschrijving op de begroo ting voor een bedrag van f.9423. Ingekomen is nog een vraag van den heer Vink inzake aanschaffing van leer- delen R.-K. scholen in de spelling Terp stra. Na debat komt nog ter tafel een zoo juist geformuleerde motie van den heer Bloemheuvel inzake het leegraken van de kassen der bouwarbeiders-organi saties, daarbij den minister verzoekende deze arbeiders te brengen onder de crisis- werkloozen. Uit de discussie blijkt dat al leen de kas van de moderne bouwarbel- dersbond niet verder kan, zoodat de redac tie van de motie onjuist is. Verder be staan tegen het steunen van deze motie nog andere bezwaren, temeer daar de ge meente de bouwarbeiders wel als crisls- werkloozen beschouwen. De motie wordt niet ondersteund en maakt daarom geen verder punt van be spreking uit. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. Vogelaar en G. M. Ho- gervorst. Overleden: P. A. Mooyman, m. 66 j. VEUR. Burgerlijke stand. Bevallen: G. Keizer geb. De Jonge, D. Getrouwd: G. H. Mulder en C. M de Wit. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda, d. van C. v. Kempen en C. M. de Groot; Ediltrudis, Jacobus, Petrus Paulus, z. van P. A. van Reysen en E. A. Cuelenaere. Overleden: Leonardus Kortekaas, 83 jaar. Ondertrouwd: M. J. Warmerdam en C. M. Langeveld. Getrouwd: A. Groenen en A. H. M. v. d. Klugt. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. v. d. Wijst van Zeeland; J. v. d. IJssel, van Lisse; J. A. v. d. Kallen, van 's HertogenboschTh. N. Bleeker, van Schagen; A. Zwaga, van N. Amstel; B. Broens, van Vlagtwedde; A. J. M. Floor en echtgen., van Noordwijk; M. Wijsman, wed. van J. v. Steijn, van Noordwijk, K. Bruisten, van Capelle (D.); J. Slootweg, van Noordwijkerhout; M. Waaning idem; N. v. d. Meulen, van Noordwijk. Vertrokken: W. v. d. Poel, naar Hazers- woude; L. M. E. Synesaal, naar Amsterdam; M. C. van der Star, naar Woubrugge: M. A. van den Berg, naar Haarlemmermeer; J. Visscher (echtgen. van J. H. Timmers en H. Timmers naar den Haag. Het correspondentschap Raad v. Arbeid. Op zijn verzoek is aan den heer C. Paar- dekooper eervol ontslag verleend als ver tegenwoordiger van den Raad van Arbeid voor deze gemeente. In zijn plaats is in deze functie benoemd de heer C. J. van der Laan. De Rijkspostspaarbank. Op de Rijkspostspaarbank alhier is over de maand Juni ingelegd voor f. 1655 95 en terugbetaald f. 3138.20. ZEVENHOVEN- Bevestiging en afscheid Diakenen. Door ds. de Lange uit Woerden werd in de Ned. Herv. Kerk de heer G. A. Zuidam als diaken bevestigd; terwijl de heer C. C. Plomp afscheid uit deze functie nam na haar 30 jaar te hebben vervuld. Beide heeren werden door ds. de Lange hartelijk toegesproken, terwijl de gemeente hun Ps. 134 3 toezong. Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! VOOR WOENSDAG 6 JULI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA.-Ult- zending 10.00 van. VPRO. 6.457.00 en 7.30—7.45: Gymnastiekles 8.00: Gra- mofoonplaten 9.00: Amsterd. Solisten- kwintet o.l.v. L. Cohen 10.00: Morgen wijding 10.15: Voor de Arb. in de Conti nubedrijven: Amsterd. Solistenkwintet o. 1. v. L. Cohen, Groot Volkstooneel o.l.v. H. Bouber en B. Groeneveld 12.001.45: VARA.-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramo- foonplaten 2.15: P. J. Kers Jr.: Onze Keuken 3.00: Voor de kinderen 5.30: VARA.-septet 0.1. v. Is. Eyl en Gramofoon- platen 6.40: Mr. A. J. Herzberg: Het Zionisme 7.00: Orgelspel door Joh. Jong m.m. v. L. Fuld (zang) 7.20: A. M. do Jong: Mijn Roemeensche reis 7.40: Ver volg orgelspel 8.00: ,,Een flesch fijne oude cognac", hoorspel van H. v. Gorcum (Groot Volkstooneel) 8.45: VARA.- orkest o.l.v. H. de Groot. O.a. La Feria, Lacome 9.30: Wakker en Tropendult 9.45: Vervolg concert. O.a. Potp. „Surcouf" Planquette 10.30: Vaz Dlas 10.45: Vervolg concert. O.a. Ballet „Ritter Pas man", Strauss en Helnzelmannchens Wachtparade- Noack 11.3012.00: Gra- mofoonplaten. Huizen, 296 M. Uitsl. NCRV.-uitzen- ding 8.00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gramofoonpl. 10.00: Zang door NCRV.- Dameskoor 10.30: Zlekendlenst 11.00: Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium) en Mevr. L. J. A. van Neerden-Ongers (so praan) 12.15—2.00: Concert. J. v. d. Rovaart (zang), J. Monissen (piano) H. Hermann (viool) en P. v. d. Hurk (fluit) 2.30: Chr. Lectuur 3.00: Concert door het Delftsche Trio (viool, cello, piano) 5.00: Kinderuur 6.00: Mondaccordeon- Club „Excelsior", Hilversum o.l.v. P. Braakman Gzn. 7.00: Declamatie door H. Klos 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: Bidstond in de Geref. Kerk te Lel den o.l.v. Ds. H. Thomas m. m. v. P. S. Anes (orgel) 9.00—10.15: Pianorecital door G. Hengeveld. O.a. Partita a kl. t.. Bach en Fantasie f kl. t., Chopin, c.a. 9.50 Vaz Dias 10.1511.30: Gramofoonpl. Davcntry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, Berichten 11.05: Lezing 12.20: Orgelconcert Quentin MacLean 1.05: Gramofoonpl. 1.50 2.50: Jack Martin's Hotelorkest 3.50: Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey. M. m. v. Antonla Butler (cello). O.a. 8ste Symphonie in F, Beethoven en Celloconcert, Haydn 5.05: Orgelcon cert Norah Milne. 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Mendelssohn's cello- en pianosonates 7.10 en 7.30: Lezing 7.50: Radio-Milltair-orkest o.l.v. B. Walton O'Donnell. M. m. v. Maria San dra (sopraan) en G. Ferrari (tenor). O.a. Les Préludes- Liszt 9.20: Berichten en lezing 9.55: Kamermuziek. E. Joyce (piano) en het Virtuoso-Strijkkwartet. O.a. Kwartet in D, Mozart 11.2012.20: Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8 05, 12.50: Gramofoonpl. 9.05: Sollstencon- cert en Gramofoonpl. O.a. Harpsoli door Mej. Alys Lautemann. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Con cert uit Rest. „Wlvex" o. 1. v. A. Bendix 3.205.20: Radio-orkest o. 1. v. W. Meyer Radon 5.205.50: Gramofoonpl. 8.20: Radio-Strijkorkest o. 1. v. W. Meyer Radon. O.a. Serenade d kl. t., Volkmann 9.302.30: Dansmuziek voor de jeugd door verschillende Bands. Langcnberg, 473 M. 7.208 20: Con cert uit Bad Oeynhausen 12.20—1.10: Concert uit München 1.202.50: Con cert door werklooze musici O. 1. v. A. Rei- necke 5.206.20: Concert o.l.v. Eysoldt 8.20: Militair concert uit Hamburg 9.20: „Der heitere Mittwoch und wo ihr's packtTekst: Martin Dey. Muziek: H. Ebert. Leiding: Kandner 10.5012.20: Concert vanuit een café. Rome 441 M. 9.05: Vocaal concert m. m. v. Japansch vocaal kwartet 9.20 11.15: Uitreiking der prijzen aan de Win naars van de Auto-Avio-Radio-Raduno. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 5.20: Concert o.l.v. A. Meulemans 6.20: Gramofoonpl. 6.50: Pianorecital door Georgette Viola 7.20: Gramofoonpl. 8.20: Concert o.l.v. A. Meulemans. M. m. v. Mevr. Cuvelier (zang) 9.20: Concert uit het Casino te Knocke 11.0011.20: Max Alexys' or kest 338 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 5.20: Sonateconcert (viool en piano) 5.50: Gramofoonpl. 6.50: Concert door Trio 8.20: „Driekoningenavond", drama van C. Buysse 9,05: Gramofoonpl, 9.20: Concert uit de Kurzaal te Ostende 11.0011.20: Max Alexys' orkest. Zeesen. 1635 M. 8.20: Militaire muziek o.l.v. Obermusikmeister Jung 9.30: „Scheherazade 1932". hoorspel met gra- mofoonplaten van Leo Matthias 10 30: Lezing, berichten en tot 12 50: Dansmu ziek door Marek Weber en zijn kapel. 193. Even daarna kwam ie voorbij een winkel, waar allemaal oude kabouterpakjes verkocht werden, de oude kabouter die daar woonde, scheen het erg slecht te hebben, dat kon je wel aan zijn uithangborden merken, en Tuimeltje, die vond, dat ie onderhand wel eens een nieuw pak mocht hebben, wilde den man ook eens wat laten verdienen. 194. - Ik wil dat pakje met die groene en paarse strepen, zei Tuimeltje als een echte opschepper en de winkelier zei dat ie het direct aan mocht passen. Het staat je mooi zei de man eindelijk en daarom betaalde Tuimeltje en verdween. Maar even daarna ging ie weer terug en zei dat ie een ander moest hebben want dat het hem niet paste. 33

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11