Wederom GESCHENKEN van Mr. GIBBS! De Tip der Tips - TANDZEEP GIBBS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 30 Juni 1932 Prov. Staten v. Zuid-Holland BUITENLAND. 3IJRGERL. STAND v. LEIDEN AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. (Vervolg van gisteren). Het voorstel tot herziening van de bij zondere reglementen voor de Galathee- en Mariapolders en den Kruispolder werd na verdediging door den heer von Flsenne iGed. Staten) z. h. s. goedgekeurd, even als het voorstel om ten behoeve van de verbetering van den oever van den Zien- deweg onder de gemeente Alphen aan den Rijn een bijdrage van 1/5 gedeelte der kosten, tot een maximum van f. 2000 be schikbaar te stellen, onder voorwaarde dat de overige kosten worden gedragen door de gemeenten Alphen a. d. Rijn en Nieuwkoop, den Noord- en Zuldeinderpol- der en den polder Nieuwkoop en Noorden en dat één dezer vier publiekrechtelijke lichamen zich tegenover de Provincie ver bindt tot het voortdurend onderhoud van de betrokken boordvoorziening en den daarlangs gelegen Ziendeweg. Een voorstel van Ged. Staten om over 1932 at te zien van de aflossing, welke de polder Broekvelden en Vettenbroek aan de provincie is verschuldigd op het renteloos voorschot dat hem in 1926 is verleend voor de kosten der droogmaking na overstroo ming en deze aflossing te verschuiven tot 1968. werd z. h. s. aangenomen, nadat een voorstel-De Brauw om althans de rente dier uitgestelde aflossing in rekening te brengen, met groote meerderheid van stemmen was verworpen. De heer Bergmeyer (S.D.) kreeg daarna gelegenheid tot toelichting van een twee tal door hem ingediende schriftelijke vra gen inzake de restauratie van de Onze Lieve Vrouwe Kerk te Dordrecht De heer Verbroek (Ged. Staten) ant woordt, dat, waar thans nog niet bekend is, welke houding de overige belangheb benden zullen aannemen, voor het oogen- blik niet verder kan worden gegaan dan dat Ged. Staten in overweging zullen nemen óf een voorstel tot nieuwe sub sidieverlening hunnerzijds kan worden gedaan bij de begrooting vóór het vol gende jaar. Mr. van Bruggen (C H.) steunt het ver zoek van den heer Bergmeyer en dringt er bij Ged. Staten op aan, in elk geval de onder handen zijnde restauratie te helpen voltooien. Twee voorstellen van de heeren Van Staal (O.S.P.), Menist (R.S.) en Frenay iC P. i inzake de bestrijding der werkloos heid in deze provincie werden in handen van Ged. Staten om prae-advles gesteld. De voorzitter sloot te 5 uur de vergade ring met de mededeellng dat Prov. Staten op Vrijdag 29 Juli weder zullen worden bijeengeroepen. LAUSANNE EN GENEVE. GEBOREN: Dingena, dr. van C. P. Singerling en D. Klinkhamer Willem, zn. van P. Poelie- joe en C. Cornelisse Johanna Cornelia, dr. van J. Matheijsen en E. J. J. v. d. Wallen Wilhelmina Geertruida, dr. van W. C. Houtzager en E. G v. Lierop Johanna, dr. van J. Warmerdam en M. M. Oostveen Geertruida, dr. van A. Cop en A. A. Meljers Janneke. dr. van J. Vos en D. v. Rijswijk Arie, zn. van M. de Ridder en A. J. Landman Tonny Ernst Albert, zn van T. Kramp en A. M. de Win ter Maria Ida, dr. van P. J. Stlkkelman en J. M. Verkuijlen Wilhelmina. dr. van A. H. J. Slierings en A. Sierat Johannes Jacobus, zn. van J. J. v. Weeren en W. Th. v, vliet Samuel, zn. van H, Jansen en E. Nleuwenburg Willebrordus Cornells, zn. van J. P. Mank en W. A. de la Rlvière Erna, dr. van M. Grootendorst en M. Groen. GEHUWD: H. G. Warmerdam, jm. en C. le Maitre jd. A. van den Berg, jm. en E. Schouten jd. L. Paauw. jd. en W. Smid, jd. W. F. Okkerse, jm. en L. Eikelenboom jd. H. Schipper jm. en C. van Egmond, jd. c. H. Korevaar, jm. en J. Eyndhoven jd. L. Azier, jm. en N. Stikkelorum, jd. A, J. Dekker, jm. en M. F. van der Steen. jd. L J. Eduard. jm. en J. Nie- vaart, jd. L. Gijsman. jm. en W. Stol, jd. J. M. Ooijendijk, jm. en W. J. Zee- gers, jd. J. Smittenaar. jm. en L. J. Crama, jd. A. van Gijzen. jm. en J. J. Troost, jd. W. A. P. van der Vet, jm. en M. W. Plezier, jd. OVERLEDEN: G. E. van der LofGans, wede. 95 j. S Honsbeek—Houweling, wede. 90 j. EEN NIEUWE PHASE TER HERSTEL CONFERENTIE. De officieele zitting van de zes uitnoo- dlgende mogendheden ter conferentie van Lausanne, welke gistermiddag even na 5 uur is aangevangen, werd reeds om zes uur beëindigd. Aan de zitting werd deelgenomen dooi de vooraanstaande leden van alle zes dele gaties, t.w. Bleigè, Duitschland, Engeland, Frankrijk, Italië en Japan. Onmiddellijk na de zitting kwam het bureau der confe rentie bijeen in het Engelsche hoofdkwar tier, hotel Beau Rlvage. Voor de officieele zitting der zes uit- noodlgende mogendheden hebben Mac Do nald, Herriot en Von Papen gedurende ongeveer een uur te zamen geconfereerd. Rede van Mc Donald. De Engelsche minister-president Mac Donald heeft in zijn kwaliteit van voor zitter van de Herstelconferentie in de offi cieele zitting van de zes mogendheden van heden een groote redevoering gehouden, die, tegen de usance in, textueel wordt gepubliceerd en die een samenvattend pro gram vormt van alle huidige en toekom stige internationale onderhandelingen. Mac Donald zette het volgende uiteen: De conferentie van Lausanne heeft 'wee taken, de definitieve oplossing van de herstelproblemen en de overwinning van de economische en financieele crisis Deze tweede taak kan echter slechts ge meenschappelijk met de Amerikaansclie regeering worden opgelost. De huidige con ferentie moet derhalve in de eerste plaats het herstelprobleem tot oplossing brengen en dan de noodige voorbereidingen maken voor de a.s. economische wereldconferen tie Bij de ononderbroken reeks van per soonlijke besprekingen der laatste twee weken is weliswaar geen volledige overeen stemming bereikt, maar er bestaat toch een algemeene overeenstemming van alle mogendheden op de volgende punten: 1. Het overmaken van betalingen van het eene land naar het andere voert tot een verdere verscherping van de huidige crisis. 2. De bevrijding van een debiteurstaat van zijn betalingen, die hijzelf niet meer kan dragen, voert alleen tot het afwen telen van den last op den crediteurstaat. 3. Het totaal der internationale schul den, de herstelbetalingen en de oorlogs schulden, moet zonder verwijl worden aan den huldigen in gevaar gebrachten economischen wereldtoestand, teneinde 'n verdere catastrophe te verhinderen. 4 Er moeten maatregelen genomen wor den om de stabiliteit der valuta van Duitschland In stand te houden en de energieke maatregelen van de Duitsche regeering op dit gebied duurzaam te ver zekeren. 5. De conferentie van Lausanne moet ein digen met een positieve, zoo mogelijk de finitieve oplossing en aangepast worden MacDonald zette verder uiteen, dat de probleem, tezamen met de Vereenlgde Staten. 6. De ter conferentie van Lausanne te vinden oplossing moet lelden tot een her stel van het vertrouwen, dat onontbeer lijk is voor het doen herleven der cre- dieten en van den internationalen handel. 7. Het punctueele overmaken van be talingen, dat den internationalen belas tingsbalans mede ondermijnt, kan slechts geschieden langs den normalen weg van den internationalen handel en de hier door geschapen betalingscapaciteit. 8. Duitschland is op het oogenblik niet in staat herstelbetalingen op te brengen. MacDonald zete verder uiteen, dat de conferentie thans in de allereerste plaats het buitengewoon netelige en moeilijke probleem der Duitsche herstelbetalingen moest oplossen. Hij zal persoonlijk geen stelling nemen tot deze problemen, daar zijn opvatting bij de een of andere zijde op tegenstand zou kunnen stooten. De tot dusverre gevoerde onderhandelingen hebben echter reeds geleid tot bepaalde, ondubbelzinnig vaststaande punten. Om deze reden heeft hij de overige mogend heden verzocht, door het vormen van een commissie, waarin alle uitnoodigende mogendheden vertegenwoordigd zouden zijn, hem te helpen bij een definitieve op lossing van het probleem. Langs dezen weg zal het mogelijk zijn vast te stellen wat definitief opgelost is, en wat in di- RECLAME. 2295 Het is een bekend feit, dat de kleine attenties de vriend schap onderhouden en daarom heb ik besloten iedere(n) koopster(er) van een Gjbbs' artikel een geschenk te geven in den vorm van een BON, welke U door Uwen leveran cier zal worden overhandigd. Een klein aantal van deze bons geeft recht op een interessant geschenk. Op de bons vindt U nadere gegevens. Ik zal U een tip geven Voor 30 cents kunt U een doos Gibbs' tandzeep koopen. Er bestaat geen beter tandreinigingsmiddel en tevens zoo voordeelig dan de tandzeep Gibbs Alleen tandZEEP kan spijsresten. speciaal vetten* oplossen en van de landen ver wijderen. Een bervullingsstukkost boven dien slechts 22V* cent. Vergeet niet Uwen leverancier een BON te vragen bij aankoop van een Gibbs' artikel. recte besprekingen nog geregeld moet worden. De conferentie moet thans in af zonderlijke etappes voortgaan. De eerste taak is de oplossing der herstelbetalingen. Betreffende de overige problemen, ontwa pening, politieke overeenkomst etc. moet de huidige conferentie een algemeene ver klaring opstellen. Iedere afzonderlijke deelnemende mogendheid moet zich ver plichten alles, wat in haar vermogen Is, te doen om in de eerstvolgende maanden een overeenstemming in deze kwesties tot stand te brengen. De definitieve regeling van het herstelvraagstuk mag echter niet worden uitgesteld Een volledige over eenstemming hierover moet worden na gestreefd. Hieruit bleek reed overduidelijk, dat de conferentie niet verdaagd wordt, integen deel in een nieuwe phase is ingetreden, die hoop wettigt op een goeden uitslag! Officieel communiqué Volgend officieel communiqué bevestigt die volkomen: De leiders van de delegaties der zes uit noodigende mogendheden zijn in Chateau d'Ouchy bijeengekomen. De president der conferentie bracht rapport uit over den huldigen stand der besprekingen ter con ferentie. Besloten is een bureau samen te stellen dat bestaan zal uit den president en één vertegenwoordiger van eik der uitnoodi gende mogendheden. Het bureau zal den huldigen toestand der nersteibesprekingen bestudeeren in het licht der tot nu toe gevoerde onder handelingen. Het heeft opdracht gekregen zoo spoedig mogelijk een rapport uit te brengen met de aanbevelingen der leiders van de zes mogendheden. De leiders der delegaties van de zes mo gendheden hebben voorts de ministers van handel der zes mogendheden verzocht bijeen te komen, teneinde de kwesties te onderzoeken, welke met de tweede taak der conferentie van Lausanne, de maat regelen ter overwinning van de financieele en economische moeilijkheden der wereld crisis verband houden en wel in de voor bereiding eener verdergaande conferentie welke deze kwesties nader zal bestudeeren. De president der conferentie is gemach tigd een vertegenwoordiger van de Her- stelbank aan te zoeken naar Lausanne te komen, indien de technische werkzaam heden der conferentie zulks wenschelijk zouden doen schijnen. Bovendien is de president gemachtigd, ingeval hij zulks gewenscht acht, verte genwoordigers van Hongarije en Bulgarije op te roepen. Van Engelsche zijde wordt dit nog aldus aangevuld: Er is met geen woord gesproken van een onderbreking of verdaging der confe rentie. Alle delegatieleiders waren het er over eens dat de onderhandelingen met alle middelen moeten worden voortgezet. Als belangrijkste taak der conferentie is opnieuw de definitieve regeling van het herstelvraagstuk genoemd. Zoodra deze kwestie Is geregeld, moeten onverwijld de werkzaamheden der conferentie worden gewijzigd in de richting eener algemeene principieele voorbereiding van de a.s. eco nomische wereldconferentie. Voorts is men het er over eens geworden dat het bureau der conferentie, dat, bestaat uit de chefs der zes uitnoodigende mogendheden in de toekomst als leidende commissie alle conferentie-besprekingen in handen moet hebben. Verklaring van Herriot. Herriot heeft de volgende verklaring af gelegd: .De conferentie wordt voortgezet. De werkzaamheden zullen verder worden ge voerd. Ik zelf ben voornemens Vrijdag of Zaterdag voor enkele dagen naar Parijs te gaan aangezien ik het groote financieele project allereerst met de kabinetsleden wil bespreken. Voorts zal ik Zondag aanwezig zijn bij het overbrengen van het stoffelijk overschot van Briand en bij die gelegen heid een redevoering uitspreken. Ik zal evenwel onder alle omstandigheden zoo dra zulks mogelijk is, weer naar Lausanne terugkeeren. Men zal thans de werkzaamheden zoo danig voortzetten dat het bureau der con ferentie, waartoe de chefs van alle zes delegaties der uitnoodigende mogendheden behooren, beraadslagen zal over de prac- tische verdere voorstellen. Deze methode zal op voorstel van MacDonald worden ge volgd. Ik zelf ben noch pessimistisch noch optimistisch gestemd en beschouw het als mijn belangrijkste taak den toestand met kalmte en koelbloedigheid te beoordeelen" Herriot verklaarde voorts dat hij steeds het groote doel voor oogen houdt de menscliheid den vrede terug te geven. Hij verzocht de internationale pers de open bare meening te willen gerust stellen en den toestand eveneens met. kalmte en kolebloedigheid te willen beoordeelen. Iedere conferentie kent evenwel goede en kwade uren, hoogtepunten en laagte- punten. Spr. verklaarde de opvatting van een Britschen admiraal te deelen. die kort voor het einde van den wereldoorlog zeide den toestand rustig te beoordeelen, ten eerste omdat hij admiraal is en ten tweede omdat hij Engelschman is. Hoewel spre ker Franschman is, heeft hij toch zijn volkomen kalmte bewaard en zal hij ook verder arbeiden ter bereiking van het groote doel. Voorts wordt van Fransche zijde ver klaard dat reeds volledige overeenstem ming is verkregen op de volgende punten: 1. Verlenging van het moratorium voor Duitschland. 2. Een Europeesche oplossing der ur gente problemen kan slechts gevonden worden in het kader van de gezamenlijke internationale belangen en 3. Er mag geen oplossing worden ge zocht waardoor in een of andere richting den economischen wereldtoestand ge stoord zou kunnen worden. Von Papen naar Berlijn. Rijkskanselier von Papen is voornemens hedenavond in gezelschap van ministerial- direktor v. Kaufmann voor twee of drie dagen naar Berlijn terug te keeren. Tot nu toe is het zoodanig geschikt dat Herriot en von Papen Maandagmiddag naar Lausanne terugkeeren. De ontwapening, In den loop van gistermiddag had de aangekondigde bespreking tusschen sir John Simon en gezant Gibson plaats, waarbij de Engelsche minister van bui- tenlandsche zaken Gibson inlichtte, om- tent de houding van het Engelsche kabi net ten opzichte van Hoover's voorstel. De Engelsche minister moet daarbij te kennen hebben gegeven, dat Engeland Hoover's voorstel als „discussiabel" be schouwt. Naar verder verluidt, moet de Engel sche regeering aan den eenen kant som mige wijzigingen in de voorsteilen van Hoover wenschen, aan den anderen kant zelf voorstellen willen indienen, die nog verder gaan. Waarschijnlijk zal de conferentie in Juli haar werkzaamheden voorloopig ten einde brengen met het nemen van enkele besluiten over die vraagstukken, waar over tot nu toe overeenstemming is ver kregen. Dan zal de conferentie met vacantie gaan, misschien tot October of Novem ber. Intusschen zullen in de commissies de besprekingen worden voortgezet ter voorbereiding van het latere werk der conferentie. De Japansche marine verzet zich met kracht tegen alle vlootverminderingen, welke het voorstel van Hoover inhoudt, daar dit, zoo meent men, de nationale defensie al te zeer zou verzwakken. Bovendien merkt men op, dat de aan neming van Hoover's voorstel een alge- heele staking van den vlootbouw gedu rende vier Jaar zou meebrengen en aldus een vermeerdering van de werkloosheid tengevolge zouden hebben. DUITSCHLAND. Severing weigert een verzoek van Von Gayl. De Duitsche Rijksminister van Binnen- landsche Zaken Von Gayl heeft den Prui- sischen minister van Binnenlandsche Za ken Severing verzocht, de sociaal-demo cratische „Vorwarts" en de katholieke „Kölnische Volkszeitung" elk voor vijf da gen te verbieden. Als reden tot dit optre den wordt de publicatie van een artikel in de „Vorwarts" genoemd. „Het volk moet betalen, opdat de S. A. kan paradeeren". Er wordt in beweerd dat de middelen die op grond van de noodverordening voor het handhaven van de maatregelen voor werk- loozensteun en sociale verzekering, alsmede voor het verlichten der crisislasten van de gemeente, worden geëischt. dienen om de S A. en de S.S. opnieuw in de kleeren te steken. Een caricatuur in de „Vorwarts" en het onderschrift daarbij kunnen ook slechts aldus begrepen worden, dat de S.A. en de S.S. op kosten van de gepensionneerden weer ontstaan. Hierin ligt een beschimping van den Rijkspresident en van de Rijksre- geering. Het verspreiden van dergelijke be weringen leidt tot een verder opzweepen van de opgewonden massa, zoodat door de publicatie de levensbelangen van den Staat in gevaar komen. Ook de „Kölnische Volkszeitung" van 26 Juni j.l. bevat een aanstoot gevend bericht onder het opschrift. „Ernstige misgreep van den Rijkskanselier Is de heer Von Papen nog als delegatie-leider te handha ven?" Het artikel bevat een beschimping van den Rijkskanselier. Na onderzoek heeft minister Severing dit verzoek afgewezen! Het Rijksgerechtshof zal nu moeten be slissen ZUID-SLA VIE. Het kabinet afgetreden. Gisteren is het Joego-Slavlsche kabinet afgetreden. Minister president Marinkowitsch begaf zich naar het koninklijke slot te Dedinje, waar hij het collectief ontslag van het ka binet aanbood. Koning Alexander heeft het ontslag verleend. Vermoedelijk zal reeds heden in den loop van den dag de nieuwe regeering worden samengesteld. Als kabinetsformateur wordt genoemd dr. Kramer, die tot nu toe minister van Handel was. terwijl voorts als minister van Buitenlandsche Zaken de naam wordt ge noemd van den vroegeren minister Jef- titsch. o VEREENIGDE STATEN. De democratische conventie. Het op het te Chicago gehouden congres der Democratische Partij besproken pro gram bevat o.a. de volgende punten: Bijeenroepen van een internationale va lutaconferentie door de Vereenigde Staten en een internationale economische confe rentie ten behoeve van den wederopbouw van den wereldhandel, wederzijdsche douaneovereenkomsten met de overige vol keren: een pacifistische politiek met alle overige staten: scheidsrechterlijke be slechting van internationale conflicten: niet-inmenging in binnenlandsche aange legenheden van vreemde landen: heilig hou den der bestaande verdragen: toepassing der principes van vertrouwen en good will met betrekking tot de internationale schul den: toetreden tot het Permanente Hof in Den Haag onder de bekende voorbehou den; internationaal ontwapeningsaccoord; handhaving van de Monroeleer; effectie vere toepassing van het Kelloggpact door gemeenschappelijk optreden der mogend heden ingeval van een verdragsschending door een staat, ten slotte erkenning van de onafhankelijkheid der Philipijnen. Ver der wordt nog voorgesteld de congresver tegenwoordigers der afzonderlijke staten een voorstel voor te leggen tot intrekking van de prohibitie. De commissie tot uitwerking van het partijprogram heeft de prohibitie-clausule zoo veranderd, dat de democratische partij thans streeft naar volledige opheffing van de prohibitie in de V. S CHINA. De Volkenbondscommissie. De Volkenbondscommissie voor het on derzoek in Mandsjoerije is gisteren van Peking naar Tokio vertrokken om bespre kingen te voeren over de tegenwoordige betrekkingen tusschen Japan en Mand sjoerije. De commissie zal naar zich laat aanzien, twee of drie weken in Japan blij ven en vervolgens naar Peking terugkee ren. Daarna zal de commissie rapport aan den Volkenbond uitbrengen. Dr Wellington Koo. de Chineesche bij zitter. vergezelt de commissie niet naar Japan. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 uur nam „De Man met de Kap." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam „Romance". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trlanon-Theater Breestraat. 8 uur nam „Drie dagen in de natoet". Woensdag en Zaterdag n.m, 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen dlphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juni tot en met Zondag 3 Juli a.s. waar genomen door apotheek M. Boekwijt Vischmarkt 8, Telef. 552. AFWIJZENDE BESCHIKKING VAN GED STATEN. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben afgewezen een aanvraag voor het inwer king brengen van een autobusdienst door J. van Gelderen R.Hzn., als president- commissaris van de Stoomvaartmaat schappij BoskoopWaddlnxveenGouda te Boskoop voor het traject van Boskoop over Waddinxveen naar Gouda en omge keerd langs den nieuwen provincialen weg zoodra deze gereed is. Voorts hebben zij afgewezen de aan- vage voor een autobusdienst door W. Zuidam te Moordrecht voor het traject van Gouda over den nieuwen provincialen weg naar Goqwsluis en omgekeerd. ALPHEN. Geslaagd uitstapje van „Ora et Labora'". De Herv. Meisjesver. op Geref. grond slag „Ora et Labora" heeft onder leiding van haar presidente mej. Tr. Klok een zeer geslaagd uitstapje naar Arnhem en omstreken per touringcar gemaakt. Klokke 6 uur gistermorgen werd de reis aangevangen, begunstigd door zeer fraai weer. Hoewel het aanvankelijk donker was, klaarde later de lucht geheel op. Het was soms warm, waarvan de dames die heerlijk hebben genoten, echter niet veel last hadden. Zij verkeerden spoedig in de beste stemming. Naast tal van andere bezienswaardigheden werd o.a. een be zoek gebracht aan het dierenpark, Roo sendaal met de niet licht te vergeten ket tingbrug, Sonsbeek enz. Kortom, het was een aardige dag en eerst tegen half tien keerden de deelneemsters hoogst voldaan in onze gemeente terug! Geslaagd te den Haag voor het exa men costumière mej. M. v. d. Meent al hier, leerlinge van Mej. A. J. Leget te Leiden. De wielrijder J. K. had gistermorgen het ongeval nabij de Hofbrug toen hij uit week voor een handwagen in aanrijding te komen met den motorrijder den vee arts van W. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. doch het motorrijwiel werd belangrijk beschadigd. Door den fabrikant H. H. alhier werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat de beschoeiing van zijne eigendom men nabij de Hofbrug door een motorboot van de Amstelbrouwerij werd stuk ge varen. BOSKOOP. Geen contributie-heffing. Door het bestuur, van de ijsclub „Ot- weg" is besloten, om voor 1932 van de leden geen contributie te innen. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente alhier ds. H. van Dijken Gz. te Gouda. Ds. W. N. van Nooten alhier heeft een beroep ontvangen naar de Rem. Geref. Gemeente te Meppel. De kweeker W. T. had in de kwee- kerij het ongeluk, toen hij bezig was met het verrichten van gymnastische oefe ningen. om tegen den grond te vallen, met het gevolg, dat hij zich aan het ge zicht zeer ernstig verwondde, en door defl dokter verbonden moest worden. HAZERSWOUDE. Aanrijding. Tusschen een personen-auto van dr. P. M. uit Oegstgeest en een melkauto van den heer A. J. Kooter alhier, had op het dorp een aanrijding plaats. De chauf feur van de melkauto kwam het erf van zijn patroon afrijden, toen de bestuurder van de andere auto meende te kunnen passeeren. Daar echter de meH;-auto stopte, was een aanrijding onvermijdelijk. De per sonen-auto werd beschadigd en een in zittende dame door de glasscherven aan haar been verwond. Dr. Zoete alhier ver leende geneeskundige hulp. LEIMUIDEN.. Benoemd bij het Chr. Onderwijs je Overschie (Gr. van Pr.sehool) de heer Vv. Kalmijn. NIEUWVEEN. In onze gemeente breidt de diphteri- tus zich steeds uit: thans zijn reeds 3 ge vallen geconstateerd bij kinderen. 2—A

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6