LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. SPORT. RECHTZAKEN. Donderdag 30 Juni 1932 VISSCHERIJBERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. telegrafisch weerbericht. v.h. Kon. Ned Meteorol. Instituut. De Bildt Hoogste Stand 764.1 te Hinn. Laagste Stand 746.3 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 1 Juli: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk regen of on weer. Iets zachter des nachts, overdag iets koeler. BUITENLANuSCH weerbericht. (Medegedeeld door het Konlnkl. Ned. MeteoroL Inst. De Bildt.) In het Westen nadert een diepe en uitgebreide depressie, die in Engeland reeds vrij zwaren regen heeft gebracht. Bij het Oostwaarts doordringen van dit lage drukgebied is ook ten onzent weer eenige verslechtering van het weer te verwachten. De overdag-temperatuur zal waarschijnlijk dalen, terwijl er groote kans op regen en onweersbuieen bestaat. Over Frankrijk, Dultschland en Zuid- Scandinavië ligt een slap gebied van hoo- gen luchtdruk, dat zich al spoedig door den depressie-invloed zal laten verdringen In Duitschland en Scandinavië daalde de ochtendtemperatuur, in het overige ge bied steeg zij. Plaatselijk vielen in het hooge drukgebied zware onweersregens, Dresden meldde 15 m.M. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 18 gr. C. (65 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 23 gr. C. (74 gr. F.) 3 uur nam.: 25 gr. C. (77 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. Voorm. te 1 u. 51 min.; nam. te 2 u. 12 minuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 21V: gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 21 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Donderdag 9.56 nam. tot 4.11 voorm. maans- op- en ondergang. 30 Juni op: 1 u. 34, onder 18 u. 51. weer vrijgelaten. LOS ANGELOS, 30 Juni (Reuter) De communistische negercandidaat voor het presidentschap van de Vereenigde Staten William Foster, die eergisteren onder be schuldiging van misdadig syndicalisme werd gearresteerd, is wederom vrijgelaten o vliegtuig verongelukt. PARIJS, 30 Juni (Reuten In de na bijheid van Parijs is een militair vliegtuig met een hoogspanningsdraad in aanra king gekomen en in de Seine gestort. Het toestel zonk onmiddellijk en de beide inzittenden kwamen in de golven om. o de engelsche zondagswet. LONDEN, 30 Juni (Reuter) Het wets ontwerp voor de filnjvertooningen op zondag is in derde lezing door het Lager huis aangenomen met 146 tegen 56 st. o leniging van den nood. WASHINGTON, 30 Juni. (V.D.) Thans hebben Representanten Huis en Senaat goedgekeurd het besluit om de Federal Farm Board te machtigen het surplus van ruim 45 millioen bushel tarwe en 500.000 balen katoen ter beschikking te stellen van het Roode Kruis om deze voorraden te gebruiken tot lenigingen van den nood onder een deel der bevolking. o nieuwe overstroomingsramp in china. SJANGHAI, 30 Juni. (V.D.). Opnieuw wordt een gedeelte van China geteisterd door een overstrooming. In de provincie Sjoenan is het water meer dan vier Meter Bestegen. De oogst is geheel vernield en duizenden zijn zonder voedsel, terwijl hun woningen werden vernield. Het aantal slachtoffers wordt geschat op ruim hon derd. de oud-strijders te washington. WASHINGTON, 30 Juni. (V.D.). De oudstrijders, die nog steeds in hun kamp te Washington bijeen zijn, hebben W. W. Waters uit Portland in den staat Oregon belast met het commando over de verza melde oud-strijders. Het comité dat tot dog toe de leiding had is afgetreden en Waters zal zelf zijn helpers benoemen. Hij deelde mede, dat hij een dagelijksche oefening van een uur voor alle deelnemers tal invoeren, welke oefening een militair karakter zal dragen. De geldmiddelen van de oud-strijders zijn geheel uitgeput en men beschikt nog slechts over een voed selvoorraad van enkele dagen. academische examens. Geslaagd zijn voor het Candidaats- examen Geschiedenis mej. P. W. van de Mandele (Bloemendaal)Doctoraal Exa men Rechtsgeleerdheid de heer L. H. Seitsma (Bolsward); Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid mej. L. Lagers en de heeren A. B. J. Koch, G. F. J. Jongbloed en W. J. M. J. Piët (allen Den Haag), P. A. J. Boeles (Leeuwarden), F. H. Wester man (Bussum). N. H. L. van den Heuvel (Bergen op Zoom). Propadeutisch examen Godgeleerdheid de heeren J. M. de Jong (Leiden) en A. Faber (Oostburg), Doctoraal examen Indi sche Letteren de heer E. J. van den Berg (Haarlem). Economisch doctoraal examen Indologie de heer J. A. Vorstman (Am sterdam). Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter L. de heer F. H. Lie (Leiden). Candidaatsexamen geneeskunde de da mes E. J. Gedeman (Den Haag) en A. E H. M. Kamerbeek (Roterdam) en de heeren J. L. Lens van Rijn, K. C. A. Hor dijk, A. F. B. Noordhoek Hegt, M. H. W. K. Dijkstra, A. P. Kalis (allen Den Haag), W. J. M. Jansen (Delft), C. G. Njiokiktjien (Oegstgeest). C. F. Schudel (Leiden), C. J. C. Romme (Zevenbergschenhoek), A. Bakker (Schiedam), C. Dunlop (Bloemen daal), J. M. Rademakers (Rotterdam). C. Dominicus (Schiedam), J. H. A. Boeck- horst (Terborg). J. Breslau (Schevenin- gen), C. H. Gont (Leiden) en C. Matthijs- sen (Helmond). Voorbereidend examen Javaansche taal M.O. de heeren Soemadi en Pryona (Lei den.). Candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter F, mej. N. Savrij (Haarlem). Bevorderd is tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Het vers van Hooft", de heer S. Kaze- mier, geb. te Groningen. Geslaagd voor het ingenieurs-examen voor werktuigkundig ingenieur de heeren R. M. M. Oberman alhier en J. W. Klaren (met lof) te Aalsmeer; idem voor het candidaatsexamen voor werktuigkundig ingenieur de heeren G. L. Sijpkens, alhier en H. van den Boom te Noordwijk. o ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Twee dooden. vier gewonden. In den afgeloopen nacht omstreeks half drie heeft op den Rijksweg op ongeveer tien minuten afstand der kom van de gemeente Echt (Limb.) een ernstig auto ongeluk plaats gehad, waarbij twee per sonen het leven verloren. De auto van de familie Hermans uit Venlo, waarmede een zestal personen terugkeerde van een be zoek aan de ouders, die op het oogenblik te Aken logeeren, reed in volle vaart tegen een zwaren transport-aanhangwagen van de Rijkswegenwerken in Limburg. Ver moedelijk heeft de bestuurder van de auto, doordat het mistig was en het licht aan den aanhangwagen niet sterk was, dit voertuig niet gezien. De auto werd zoo goed als geheel vernield. Twee der In zittenden. een 17-jarige zoon van den heer Hermans, en de 25-jarige mejuffrouw Cee- len uit Venlo. werden beide op slag ge dood. De andere vier inzittenden, allen leden der familie Hermans en afkomstig uit Venlo werden ernstig gewond. De beide lijken der slachtoffers werden voor- loopig naar het hospitaal te Echt overge bracht. De gewonden werden naar Venlo vervoerd. De beide slachtoffers van het auto ongeval bij Echt (Limb.) zijn de 17-jarige W Hermans en de 25-jarige mej. A. Cee- len. Mej. B. Hermans werd zeer ernstig gewond. Haar toestand was hedenmorgen van dien aard dat men voor haar leven vreest. Zij is naar haar woning overge bracht. De drie andere inzittenden mej. F. Hermans mej. A. de Man en de chauffeur J. de Jong werden slechts licht gewond. vader door vierjarig kind doodgechoten. MAAGDENBURG. 30 Juni. (V.D.) De ar beider Nuthmann te Velitz was in het be zit van een oud-model revolver, die hy mee naar het 'veld had genomen om te nrobeeren of het wapen nog goed werkte. Hy loste drie a vier schoten en stak den revolver weer in zijn achterzak. Vervolgens ging hy naar het huis van zyn vader, waar zich ook zyn vierjarig zoontje bevond. Ter wijl de beide mannen met elkaar aan het praten waren stak het kind zyn hand in de zak van zyn vader. Plotseling kraakte een schot en zakte Nuthmann ineen. Hij was door een kogel getroffen, die in het bekken was blyven steken. Korten tyd na aankomst in het ziekenhuis overleed hy. HET ENGELSCH—IERSCHE CONFLICT. LONDEN 30 Juni. (V.D.) In de gisteren gehouden kabinetszitting werd besloten, dat in geval Ierland de heden vervallende schadevergoedingsannuiteiten niet betaalt, een wetsontwerp by het Parlement zal wor den ingediend waardoor de Britsche regee ring de volmachten krygt om het door Ier land verschuldigde bedrag alsnog byeen te brengen door onmiddell.yke verhooging der invoerrechten op bepaalde Iersche artike- Ten. Teneinde de rechten terstond te kun nen verhoogen. zal de regeering tevens vol macht vragen om de tot 15 November a.s. van kracht zijnde bepalingen inzake de invoervryheid van Iersche waren buiten werking te stellen Aangezien het volle be drag der Iersche jaarbetaling drie millioen Pond Sterling beloopt en de door De Va lera geweigerde andere betalingen op twee millioen Pond geschat worden, zullen de te heffen rechten ln totaal vijf millioen Pond moeten opbrengen wat neer komt op ongeveer een zesde deel van den jaar- liikschen Ierschen Invoer in Engeland. Ruim 80 procent van alle Iersche uitvoer, voornamelijk vee- en landbouwproducten, gaan naar Engeland. DE K.N.I.L.M. IN MEI 1932. Het vervoer op de regelmatige lynen was iets beter dan in April, vooral het traject Bandoeng-Batavia toonde een gunstigen vooruitgang. Op de rond- en speciale vluchten toont het vervoer een recordcijfer, dat grooten- deels te danken is aan het buitengewone enthousiasme, dat voor de rondvluchten in Semarang en Palembang bestond. Het totaal aantal passagiers bedroeg 4170. Het goederenvervoer geeft het gunstige cyfer van 7089 K.G. te zien, wat te danken is aan het dagelijksch krantenvervoer van Batavia naar Bandoeng. Aan luchtpost werd vervoerd 1288 K.G. of ruim 90.000 brieven. De vermindering t. o. v. April wordt hierdoor verklaard, dat in Mei geen doorvervoer van luchtpost uit Holland naar Semarang en Soerabaja per vlieg tuig plaats vond, daar de K. L M, vlieg tuigen alle op Zaterdag in Batavia aan kwamen en de post daardoor met den trein verder ging. Voor verschillende firma's worden met succes weder reclamevluchten gehouden en honderdduizenden strooibiljetten uit geworpen. verdronken. Te Visserweert onder Roosteren (Lim burg) is gistermiddag een Belgische ar beider werkzaam aan het Julianakanaal in de Maas verdronken. De man een werk willige, was op weg naar huis door stakers aangevallen en mishandeld en om zich aan de gevolgen te onttrekken had hij zich te water begeven om de rivier over te zwemmen. o uit het boekdrukkersbedrijf. Gisteren vergaderde de Federatie der Werkgeversorganisties in het Boekdruk- kersbedryf te Utrecht, onder voorzitter schap van den heer s. s. Korthuis. In zyn openingswoord besprak hy de plannen, die in grafische werkgevers- en werknemerskringen worden geopperd om door arbitrage eventueele toekomstige dreigende conflicten bij het afsluiten van een nieuw collectief contract af te wen den. Het Algemeen Hoofdbestuur der pa troonsorganisatie is tot aanvaarding dan scheidsrechterlyke uitspraken bereid. Daarna werd medegedeeld, dat de Loon- commissie, die op verzoek van de patroons j.l. Maandag was samengekomen, ter be spreking van eventueele loonswijziging in verband met de dalende indexcijfers en den bedryfstoestand, niet tot overeenstem ming was gekomen, zoodat een nieuwe vergadering is uitgeschreven. Na behandeling van verschillende huis- houdeiyke zaken werd met algemeene stemmen besloten, overeenkomstig het ad vies van het Algemeen Hoofdbestuur om weder toe te treden tot den Centralen Raad voor Vakbelangen, waarin de grafi sche bonden zijn vereenigd. Een voorstel tot het benoemen van eer studiecommissie, die de invoering van het meervoudig stemrecht zou onderzoeken, werd afgewezen. o de postvluchten. Hedenmorgen te 4.07 is de „Ijsvogel" van Schiphol vertrokken. De bemanning be staat uit de heeren: E. van Dijk, eerste bestuurder: J. A. van Balkom, tweede be stuurder: Th J. Hoogeveen. werktuigkun dige cn P J.' Oolgaard. radiotelegrafist. Het toestel heeft 218.683 K.G. post en 15,880 K.G. lading aan boord. Een passa gier maakt de reis mee tot Boedapest. o stamboek voor het nederl. trekpaard. Te 's-Hertogenbosch werd gisteren en heden de tiende nationale tentoonstelling van het Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard gehouden. Deze tentoonstelling is ondergebracht in de ruime hallen van het veemarktgebouw, die daarvoor bereidwillig zijn afgestaan door het Gemeentebestuur Geen van de negen tentoonstellingen die de thans ingerichte vooraf ging. is zóó tot zyn recht gekomen als deze. Gisteravond werd de tentoonstelling in geluid met een officieele ontvangst ten Stadhuize. Te 3 uur in den namiddag werd de ten toonstelling vereerd met een bezoek van den Min. van Defensie, mr. dr Deckers. o h. t. m.-personeel. In den afgeloopen nacht was het H. T. M,-personeel, georganiseerd in de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel in een buitengewone ledenvergadering byeen in het Alhambra-Theater, te Den Haag. ter bespreking van de door den Raad van Be heer van het gemengde bedrijf genomen besluit om de storting voor pensioenpremie van 5 pCt. op 8'/» pCt. van het loon te brengen. Deze zeer druk bezochte vergadering stond onder leiding van den afdeelings- voorzitter. den heer Esmeyer. terwyl het punt van bespreking ingeleid werd door den heer Peterse. hoofdbestuurslid der Nederl. Vereeniging. Een groot aantal leden voerde het woord en protesteerde hevig tegen den aanslag op de arbeidsvoorwaarden van het H. T. M.- personeel. Van verschillende zijden werd aangedrongen op een scherper daad van verzet en door middel van staking het be sluit van den Raad van Beheer ongedaan te maken. Met algemeene stemmen werd het be stuur opgedragen zich tot de besturen der beide betrokken confessioneele organisa ties te wenden om te trachten door geza menlijke actie de opgelegde verslechtering der arbeidsvoorwaarden te keeren. o onderscheiding voor burgemeester de vlugt. De Universiteit van Komensky te Bra tislava heeft den heer Dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amstedam, een herin- nerings-medaille met diploma geschonken als uiting van sympathie en dank aan den burgemeester der stad, die destyds een toevlucht aan Komensky heeft verschaft. Deze medaille is de hoogste onderschei ding die de Universiteit aan de niet-leden geven kan. prof. bruins. Naar wij vernemen heeft prof. mr. G. W. J. Bruins tegen een nader te bepalen datum ontheffing verzocht uit zyn functie van adviseur der Oostenrijksch» Natio nale Bank. Prof. Bruins is heden na een kort ver blijf hier te lande weer naar Weenen vertrokken. o AANBESTEDING. Vanwege den Rijkswaterstaat is heden aanbesteed de bouw van een duikerbrug met bybehoorende werken in den Ryksweg van Loosduinen naar Naaldwijk, ter ver vanging van de Arendshuisbrug te Honse- lersdyk, onder de gemeente Naaldwijk. Laagste inschrijver was P. Snoeker en Co. te Leiden voor f.7550. o vereeniging van nederl. gemeenten. Door het Bestuur der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten is uit zijn mid den tot voorzitter benoemd de heer mr. P. Droogleever Fortuyn, Burgemeester van Rotterdam, die deze benoeming heeft aanvaard. o internationale conferentie voor geschiedenis-onderricht. Hedenmorgen is in de Tréveszaal te Den Haag de eerste internationale conferentie voor geschiedenis-onderricht, in tegen woordigheid van vele belangstellenden, onder wie verschillende autoriteiten, ge opend. Prof. Huizinga, uit Leiden, was aanwezig als vertegenwoordiger van den minister van Onderwijs. De president van het organisatiecomité, prof. Colenbrander, uit Leiden, hield de openingsrede. r» belasting van margarine. Naar ons ter oore komt, ligt het in de bedoeling van de regiering, om voorraden margarine, welke op 10 Juli a.s. aanwezig zyn te belasten met een heffing, ongeveer gelijkstaande met het prijsverschil tus- schen de ,oude" en de nieuwe" (dus de vermengde) margarine. Hiervan wordt uitgezonderd margarine by winkeliers en voor eigen gebruik, het normale gebruik van een week niet te boven gaande. Na 9 Juli mag geen margarine zonder merk of geleidebiljet worden vervoerd. Aan winkeliers zal worden toegestaan de restanten .oude" margarine nog tot 16 Juli aan hun klanten te verkoopen. oud-minister kraus. Aneta-Holland meldt: Professor Kraus is in zyn functie van voorzitter van den Raad van Beheer der Nederlandsch-Indische Spoorw.maatschap- py heden met de „Marnix van St. Alde- gonde" naar Java vertrokken ter inspectie van het bedryf aldaar. auto in de drentsche hoofdvaart De heer J. D. Arends, bierhandelaar te Groningen geraakte hedenmorgen by de Veenhoopbrug met zyn auto in de tram rails met het gevolg, dat de auto met drie inzittenden over de rails vloog en in de Drentsche Hoofdvaart in de diepte ver dween. Den veldwachter Boer en den heer Visser mocht het gelukken de inzittenden op het droge te brengen. Zy hadden geen ernstige verwondingen opgeloopen. Naar wij vernemen heeft de Directie der Ned. Spoorwegen op verzoek van den Personeelraad bepaald, dat op vergoedin gen van verbiyfkosten van spoorwegperso neel geen kortingen (aftrek 5®/o), zullen plaats hebben. VOETBAL. juniorenwedstrijd l. P. s. v. A.s. Zaterdag des namiddags 4 uur speelt een juniorenelftal der Leidsche politie- sportvereeniging haar eersten wedstryd tegen een juniorenelftal van „Zuiderkwar tier" op haar terrein aan den Zoeterwoud- sche Singel. Scheidsrechter is de heer F. Burgerjon. o nederlaag - wedstrijden. Vrydagavond 7 uur speelt Fides-Pactal in het Sportpark van U.V.S. a. d. Kanaal- weg een wedstryd tegen L.D.W.S. I. Dezen wedstrijd wordt geleid door den heer Schniedewende. de leidsche naaimachinezwendel. De Haagsche Rechtbank deed heden morgen uitspraak in de zaak tegen A. M. en H. J. V„ beiden te Leiden, die betrok ken zyn geweest by de geruchtmakende zaak van de Husqvarna-naaimachines. M werd schuldig verklaard aan het op- zetteiyk gebruik maken van valsche ge schriften en het verschaffen van gelegen heid tot plegen van het misdrijf en te dier zake veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. V. werd wegens heling- meermalen ge pleegd, veroordeeld tot 1 jaar gevange nisstraf. Door het O.M. was tegen ieder der ver dachten twee jaar geëischt. o haagsche rechtbank. De Haagsche Rechtbank veroordeelde heden den schilder W. R. uit Alphen we gens het koopen van goedefen zonder dat algeheele betaling volgt, tot 4 maanden gevangenisstraf. De 19 jarige metselaar J. v. d. B. en de 18-jarige smid H. S. hebben terecht ge staan wegens inbraak ln een consumptie tent staande, op een voetbalterrein te Wassenaar. De Rechtbank gelastte dat v. d. B., die niet toerekenbaar werd verklaard, zou geplaatst worden in een krankzinnigenge sticht voor den tyd van ten hoogste 1 jaar en veroordeelde S. tot 6 maanden gevan genisstraf IJMUIDEN, 30 Juni. Tarbot per K.G. f. 1.10—0.55, Griet per kist van 50 K.G. f.33—16, Tongen per K.G. f. 1.75—1.15, Middelschol per kist van 50 K.G. f. 32-22.50, Zetschol f. 31-21, Kleine Schol f. 25—2.25, Schar f. 13—7, Tongschar f. 38—21, Roggen per 20 stuks f. 27—23, Vleeten per stuk f.8—2.50, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 4—1.70, Groote Schelvisch f. 28—27.50, Middel Schel- visch f. 26.50—l7, Kleinmiddel Schelvisch f. 16-12, Kleine Schelvisch f. 12.50—5.50, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.80—26, Gullen per kist van 50 K.G. f. 15.50—2.80, Heilbot per K.G. f. 0.60, Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.20—0.85, Koolvisch per stuk f. 3.30—0.04, Makreel per kist van 50 K.G. f. 13-11.50. Aangekomen 8 Stoomtrawlers: IJM. 37 met f.3843, IJM. 49 met f.3420, IJM. 115 met f.7564, IJM. 106 met f.1844, IJM. 161 met f.2039, IJM. 32 met f.1772, IJM. 97 met f.1691, IJM. 70 met f.1654. 2 kotters: E. 543 met f. 925, E. 110 met f. 1062. 5 loggers: SCH. 48 met f.556, K.W. 101 met f.902, K.W. 67 met f.798, K.W. 43 met f.602, IJM. 283 met f.619. AMSTERDAM, 30 Juni. Vaste markt. Kon. Olies en Suikerwaarden vast. Philips en Unilevers hooger. Tabakken, Scheep vaarten en Rubbers goed prijshoudend. Mijnen stil. Amerik. fondsen vast. Obll- gatiemarkt vast. De effectenbeurs stond heden geheel in het teeken van Lausanne. De optimistische berichten hadden een verdere inkrimping van het aanbod als gevolg, waardoor de koersen byna algemeen hooger kwamen; doch de affaire van beperkte afmetingen bleef. In Kon. Olies was elleen de beroepshan- del actief, de variaties bleven dan ook pe- perkt, zij het dan ook dat het peil enkele pnt. hooger lag. De Amerikaansche soor ten bleven op peil Suikerwaarden goed gedisponeerd ondanks de lagere prijzen van het product in New-York. H. V. A 's avanceerden een 6-tal pnt. doch konden zich niet geheel handhaven. Philips haalden het verlies van gister ge heel in, ook Aku's en Unilevers wisten zich te verheffen. Rubbers hadden een stille markt. Am sterdam Rubbers en minder courante soorten iets hooger. Tabakken stil, doch goed prijshoudend evenals Scheepvaarten en Mijnen. De Amerikaansche aandee- lenmarkt by'na algemeen hooger. Young- obligaties zeer vast en 2 pCt. hooger. o WISSELKOERSEN. Engeland 8.92 3/4; Dultschland 58.92'/»; Frankrijk 9.73'/=; België 34.45; Zwitserland 48.35; Oostenrijk 35.25; Denemarken 48.60; Zweden 45.80; Noorwegen 44.00; New York 2.47 13/16. Prolongatie l°/o. LEIDEN, 29 Juni. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 0.80 2.80. Kroten f. 1.20—2.80, Komkommers f.1.507.60, Bloemkool I f. 2.90— 6.70, idem II f. 1-2.80, Pieterselie f. 1.40—2.80, Radijs f. 1.10-1.80, Kropsalade f. 0.50-1.80, Sel derie f.1—2 90, Uien f. 1—3, Wortelen f. 3.50—9.40, Perziken f. 519 per 100 stuks, Snijboonen f. 31—40. Stokboonen f. 55—65, Stamboonen f.48—57, Tuinboonen f.4—7, Doperwten f. 14—28, Peulen f. 10—30, Pos telein f. 2—4, Spinazie f. 4—10, Tomaten A f. 28.20, idem B f. 25.20, idem C f.28, idem CC f. 20.20, per 100 K.G. BARNEVELD, 30 Juni. Eiermarkt. Aan gevoerd 1.725.000 stuks. Prys f. 2.60—3.25 per 100 stuks. Handel redelijk. BENTHUIZEN, 28 Juni. 5225 kipeieren f.2 30—3.15, 149 eendeieren f. 1.90—2.70 per 100 stuks. Wortelen f.7—8 per 100 bos. Postelein 11 ct. per K.G. Kropsla 1—2 ct. per stuk. Aardbeien 12—14 ct. per pond. Kaas 10—20 ct per pond. GOUDA, 30 Juni. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 2536 stuks, waaronder 322 slacht- varkens. Vette van 14 tot 15 cent per pond, levend met 2 pet. korting. Londensche van 13 tot 14 ct. per pond; levend met 2 pet. korting. Zouters van 14 tot 14'/» ct. per- pond; levend met 2 pet. korting; 683 ma gere varkens f.8—14 per stuk; 1495 biggen f.58; 5 runderen f. 150—200; 33 nuchtere kalveren f. 3.506; 42 lammeren f.8—10: 3 paarden f.200—300. Handel matig. Algemeene markt: 413 partyen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk 2629; 2e kw. met rijksmerk 22—25. Zware 30. Han del matig. 1050 ponden boter. Goeboter 6065 ct. per pond .Weiboter 5560 per pond. Han del vlug. 160.200 partijen eieren. Kipeieren f.2 30 f. 3 per 100 stuks. Eendeieren f. 1.90f. 2 per 100 stuks. Handel matig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling. Aanvoer 151 000 kipeieren. Prijzen: 56-58 K.G. f. 2.40—2 50 per 100 stuks; 58-60 K.G. f. 2.50—2.60; 60-62 K.G. f. 2 60—2.80; 62-64 K.G. f. 2.80—3.10; Bruine 60-65 K.G. f. 2.40 3.20. Kleine eieren f. 2.202.40. Aanvoer 2200 eendeieren. Prijzen f. 2 2.40 per 100 stuks. Kalkoeneieren 56 cent KATWIJK a. d. RIJN, 29 Juni. Eerste lingen f. 0.90—1.40, idem Drielingen f. 0.70 1, per kist van 25 K.G. Peen per 100 bos f. 4.90—6.70, Bloemkool le soort per 100 f. 6-8.90, Sla per 100 stuks f. 0.50—1. Aanvoer: 1100 kist aardappelen, 4000 bos peen, 6000 krop sla. KOUDEKERK, 29 Juni. Eierveiling Kou- dekerk-Ryndijk. Aanvoer 8090 eieren. Prijs kippeneieren f. 33.60. Eendeneieren f. 22.20 per 100 St.. Boter f. 0.46—0.63. Kaas f. 0.15—0.20 per pond. ROELOFARENDSVEEN, 29 Juni. Aard beien 21—29 cent per kilo Sla f. 0.401.40 per 100 krop Peen 67 ct. per bos. SnU- boonen f. 2.10—3.50; tdem stek f. 1.40 2.10. Peulen f. 0.802 25. Doperwten f. 1.15 1.40; idem geplukte f. 1.50. Capucyners f. 1.251.30. Tuinboonen 5055 ct. per 10 kilo. Augurken fyn f. 6.10. Grof f. 1.60 1.80. Bommen f. 1.90 per 25 kilo. 8—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3