LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 30 Juni 1932 SPORT. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. GEMEENTEZAKEN. RADIOPROGRAMMA. ZWEMMEN. LEIDSCHE ZWEMCLUB. De onderlinge- en schoolwedstrijden. Zooals reeds eerder gemeld, zullen Zater dagmiddag a.s. de jaarlijksche school- en onderlinge wedstrijden der Leidsche Zwemclub worden gehouden. Wanneer we het programma der wed strijden bezien, mogen we constateeren, dat er zeer veel animo voor bestaat. De deelname is buiten verwachting goed, al blijft er dan. zooals trouwens altijd wel het geval zal zijn, in enkele nummers een sterke schommeling waarneembaar. Wat de schoolwedstrijden betreft, moe ten we evenals den vorigen keer opnieuw de geringe deelname voor het estafette zwemmen der meisjes betreuren. Welis waar hadden vorig jaar drie ploegen inge schreven, doch er verscheen er slechts één aan den start. Nu hebben ingeschreven de meisjes van de H.B.S. aan den Hooge Rijndijk en die van de Meisjes H.B.S. Ook nu weer ontbreken dus de meisjes van het Gymnasium, die toch in de jaren '28 en '29 onbetwist de sterkste waren. In de schoolestafettc voor jongens mis sen we ditmaal zoowel de UL.O.-school Hibma en de Ambachtsschool. Deze laat ste school komt dit jaar heelemaal niet uit, want ook voor den driekamp is niet ingeschreven. In dit nummer zal de strijd worden uitgevochten tusschen het Gym nasium, school Hibma, Gem. H.B.S. en Chr. H.B.S. Daarmede zijn de schoolnummers ten einde. De onderlinge wedstrijden, waarvoor mede uitgenoodigd zijn de Zijl en de Haagschc vereenigingen H. Z. en P.C. en Z.I.A.N., hebben over deelname niet te klagen. Het belangrijkst zijn weder de wedstrij den om het kampioenschap van Leiden, de 100 M. vrije slag. 100 M. rugslag, beide voor heeren en de 40 M. schoolslag voor dames. Voor het eerste nummers hebben uitsluitend leden der L.Z.C. ingeschreven, n.l. H. van der Reyden, J. Meyn en S. Ouwerkerk. Eerstgenoemde, kampioen van het vorig jaar. heeft ook nu weer kans op den titel. Om het kampioenschap 100 M. rugslag gaat de strijd tusschen de Reede (L.Z.C.) en F. van der Mark (de Zijl), 't Valt moei lijk te zeggen wie van deze twee met den titel zal gaan strijken. Het krachtsverschil toch is niet zoo heel groot en de doorslag zal wel gegeven worden ten gunste van hem, die zich dit seizoen het best ge traind heeft. Het nummer 40 M schoolslag voor da mes om het kampioenschap van Leiden brengt negen deelneemsters aan den start, zoodat we hier aardigen strijd mogen ver wachten. In hetzelfde nummer voor hee- ren echter niet om het kampioenschap zijn twaalf deelnemers ingeschreven, dus nog meer strijd! De rugslag weet niet zooveel animo te trekken.'Bij de dames slechts vier, bij de heeren tien ingeschrevenen. En dan wordt de deelname nog grooter, want de vrije slag wil er wel in. Bij de dames vijftien, bij de heeren niet minder dan twee en twintig inschrijvingen. On getwijfeld een mooi resultaat. Wie win naars zullen worden valt moeilijk te zeg gen. wijl ook de Hagenaars hier een woordje zullen meespreken. Dan volgen nog de nummers 40 M. han dicap voor dames- cn meisjesleden der L.Z.C., negen deelneemsters, een afval race voor heerenleden der LZ.C. met zes tien deelnemers. 40 M. geblinddoekt zwem men voor dames en heeren der L.Z.C. rcsp. met negen cn zeventien inschrijvin gen. De deelname is dus wel van dien aard dat er spanning verwacht mag worden en een bezoek aan de wedstrijden kunnen we dan ook zeker gerust aanbevelen. Melden we tenslotte nog. dat er een r.ummcr sehoonsprinpen is voor dames en heeren leden der L.Z.Ceen nummer 4 maal 40 M. vrije slag estafette voor de Leidsche sportvereenigingen, waarvoor hebben ingeschreven de vereenigingen Donar. U.V.S. en Fluks, terwijl de wed strijdmiddag besloten wordt met een wa- terpolo-wedstrijd tusschen een combinatie van L.Z.C. en de Zijl. ATWTETTFK. WIM PETERS TOCH NAAR LOS ANGELOS. Zooals bekend is, had het N.O.C. de uit zending van Wim Peters naar Los Angelos afhankelijk gesteld van het bijeenbrengen van de hiervoor benoodigde f. 1500, Een bekend Amsterdammer stelde zich dade lijk garant voor f. 500. een ander bekend sportfiguur voor f. 100. Thans heeft het bestuur van P. E. C. aan het N. O. C. be richt. dat het zich garant stélt voor de ontbrekende f900. zoodat thans de uit zending van Peters definitief is. SCHERMEN. DE OLYMPISCHE SPELEN. Naar wij vernemen, zal het Zaterdag met de ..Statendam" naar Los Angeles ver trekkende gezelschap tot deelneming aan de Olympische Spelen aldaar, nog worden uitgebreid met den heer Ch. Aerts. die als trainer zal optreden van mej. J. J. de Boer en den vijfkampdeelnemer luit Van Rhijn. Rhijn. o MOTORRENNEN. GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND. Een record aantal bezoekers. Zij, die meenden, dat het bezoek aan de T.T-races dit jaar. in verband met de slechte tijdsomstandigheden, minder zou worden hebben zich deerlijk vergist. Nu de Organisatie-Commissie de offi cieel cijfers heeft kunnen vaststellen blijkt het., dat het record bezoek van 1931 weer met duizenden is geslagen, zoowel te De Haar als Hooghalen en Laaghalerveen. Ook het aantal auto's en motoren is daar door veel grooter geweest. Omtrent de Belg. Milhoux. die tijdens de middagraces te Laaghalerveen is ge slipt en daardoor een lichte hersenschud ding bekwam kunnen we melden, dat hij Dinsdagmorgen reeds weer het Ziekenhuis kon verlaten en naar zijn woonplaats Her stal iBelgië) is vertrokken. Behalve dit. heeft cr geen ongeval plaats gehad, zoodat. de races in alle op zichten uitstekend geslaagd zijn. LAWN-TENNIS. HET TOÜRNOOI TE WIMBLEDON. Miss Jacobs in den eindstrijd dames-enkelspel. De uitslagen der gisteren gespeelde wed strijden luiden volgens de „Msbde" als volgt: Semi-finale dames enkelspel: Miss Ja- sobs si. mad Matthieu 7—5 6—1. Heeren dubbelspel 4e ronde: Boussus cn Merlin sl. Mlki en Satoh 6—3 6—4 3—6 61; Allison en v. Rijn sl. Menzel en Olliff 64 36 86 63; Hughes en Perry sl. Mangin en Wood 7—5 7—5 6—3. Gemengd dubbelspel: Hopman en mad. Sigart sl. Floszynski en miss Jedrzejowskl 6—4 64; Mayer en miss Ryen sl. Clemen- ger en miss Covell 5—7 6—2 6—0; Stence en miss Nutthal sl. v. Cramon en fraulein Krahwlnkel 7—5 2—6 6—2; Crawford en echtgen. sl. Aoki en miss Peacock 75 26 62; Hopman en madelle Sigart sl Miki en miss Round 3—6 6—3 7—5; Cochet en miss Withingstall sl. Gregory en mrs. Pitt- man 62 86. Dames dubbelspel: Madelle Payot en miss Thomas sl. mad. Matthieu en madelle Ro- sambert 6—4 4—6 62. Wimbledon loopt nog niet op zijn laatste beenen. doch het werd vandaag duidelijk, dat de inspanning der afgeloopen negen dagen zich begint te doen gevoelen, niet zoozeer dat de spelers verschaald zijn door te veel spel. het kan ook heel goed zijn. dat de rust schadelijker is voor hun vorm dan de voortzetting van den strijd. Verder wordt na deze tien dagen 't spelpeil onge twijfeld ongunstig beïnvloed door de af wisseling van singles en dubbels, hoe aan genaam dat ook voor de toeschouwers is. Voor madame Matthieu's strijd met miss Jacobs in de semi-fmales dames enkel be stond het vooruitzicht, dat eerstgenoemde mogelijk nog 9 wedstrijden zou moeten spelen, voor het einde van het tournooi. De eerste set was lang en gewrongen en miss Jacobs klom over veel hinderpalen om met 53 de leiding te nemen, waarna de Fransche kampioene miss Jacobs een game ontnam. In het volgende, dat miss Jacobs won met een moedige volley, een van de weinige flinke slagen, die in dit tamelijk vervelende doel tusschen de vlakke drives en chops geslagen werd. Madame Matthieu trachtte een bal te houden, die volgens den scheidsrechter tweemaal afgesprongen was en dit incident bleek buitengewoon ver storend te werken op het temperament van madame Matthieu, wier geduld op een ern stige proef was gesteld door haar vergeef- sche pogingen een opening voor haar dri ves te vinden. Het is niet de gewoonte van madame Matthieu in de kaart van haar tegenstandster te spelen, doch toen haar pogingen in de eerste set faalden liet zij zich door de listen van miss Jacobs verlei den. De Californlsche maakte slechts wei nig winnende slagen. Zij behaalde haar overwinning veeleer door gebruik te maken van de fouten van haar tegenstandster. Zij lokte echter die fouten uit door sinistere combinaties van langzame forehands cuts en snelle backhand-slagen. Dank zij deze listige combinatie trad zij voor de tweede maal in de semi-finale en tenzij mrs. Heely morgen een wonder kan volbrengen schijnt het. dat de twee Heienes tegen elkaar zul len uitkomen in de finales. Het hceren-dubbclspel. In de heeren dubbelspelen bleven heden nog 4 paren over. Drie daarvan zijn erva ren feededparen. Het vierde paar Boussu en Merlin is een nieuwe Fransche combi natie, die ditmaal voor den eersten keer in het spel kwam. In de eerste helft zal Frank rijk tegen Amerika, in de tweede helft tegen Engeland uitkomen. Ook na den wedstrijd van heden blijft het nog moeilijk een voorspelling te doen Allinson en Van Rijn, die sedert 2 jaar on verslagen zijn gebleven, bleken niet on overwinnelijk, toen ze tegenover Ollif cn Menzel en tegenover de nieuwe combina tie kwamen te staan. De lage en doordrin gende services, returns van Van Rijn, welke 3 jaar achtereen op Wimbledon zoo ver nietigend bleken te zijn. miste men dit maal en geen van beide Amerikanen had den de krachtige service van vroeger. Ollif en Menzel konden dientengevolge goeden weerstand bieden. Gedurende de eerste 3 sets stond het spel op gelijk peil en Men zel maakte daarbij verscheidene bewon derenswaardige winnende punten uit ver- liesposities. Hij heeft vele nieuwe slagen op Wimbledon geïntroduceerd, doch zijn snelle oploopen van de eene zijde .naar de andere zijde van het court, lieten openin gen over. De Japansche overwinnaars van Craw ford en Hopman, werden in vier sets door Boussus en Merlin verslagen, wat wel ver rassend Hikt, doch waarvan een eenvoudige verklaring is te geven Na 9 dagen zwaar werk bleek Satoh he den zijn energie te sparen voor den wed strijd van morgen tegen Austin. Afgezien daarvan speelden de twee Franschen veel sneller dan de Australiërs, die de Japan ners reeds eerder verslagen hadden. De service der Japanners leek langzaam in vergeliiking met de snelle services der Franschen en in het bUzonder van Merlin. WATERPOLO. L.Z.C. V—DE ZIJL III 6—0. Gisterenavond speelde L.Z.C. VDe Zijl III een wedstrijd in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk voor de compe titie van den H. Z.B De L.Z.C.'ers waren stuk voor stuk sneller. Voor de rust werd driemaal gedoelpunt, terwijl na de hervat ting de L.Z.C. opnieuw driemaal het doel van de Zijl wisten te doorboren. DE ZIJL I—L.Z.C. II 1—3. Gisterenavond speelde In de Zwem inrichting de Zijl bovengenoemde Ver een vrlendschappelijken wedstrijd. Het plaat sen bij de Zijl laat veel te wenschen over, waardoor L.Z.C. iets gevaarlijker is. Kramp wordt goed bewaakt maar weet toch voor de Zijl de leiding te nemen 10. Voor de rust wordt niet meer gedoelpunt. Na de hervatting is de L.Z.C. sterk aanvallend. Beter plaatsen en sneller zwemmen doen het doel van de Zijl dikwijls in gevaar verkeeren totdat Westen keurig gelijk maakt. Ook na het uitzwemmen blijft L.Z.C. veel gevaarlijker en als eenmaal van Vliet uit zijn doel zwemt is het op nieuw Westen die LZ.C. de leiding geeft 12. Kort voor het einde volgt een alge- meenc L Z.C -aanval en van der Reyden doelpunt van verre in den uitersten hoek 1—3. 185. Daar kroop Tuimeltje nu de ondergrondsche gang door en hij was wat blij toen hij den volgenden dag merkte, dat hij aan het eindpunt was gekomen. De kabou tertjes die al heel den tijd wat onder den grond hadden hooien stommelen, konden hun oogen niet gelooven, toen ze het hoofd van Tuimeltje te voorschijn zagen komen en gingen vlug de kabouterbaas op de hoogte brengen. 186. Toen Tuimeltje bij de kabouterbaas kwam en zijn ontmoeting met kikker Karei had verteld, moest hij voor den ouden kabouter boodschappen gaan doen. Neem het wagentje en ga halen wat er op dit briefje staat, zei de goede man en natuurlijk ging Tuimeltje direct op stap. VOETBAL. LUGDUNUM—E.D.O. 2—4. Een verdiende, doch geflatteerde over winning voor de Haarlemmers. Onder vrij groote belangstelling speelde Lugdunum gisteravond, na eenige weken serieus getraind te hebben een oefenwed strijd tegen E.D.O. uit Haarlem. Het viel bij de groenwitten goed te bespeuren dat zij onder degelijke training staan Althans het plaatsen, sneller handelen, maar voor al ook het meer spelen met verband, het af en toe terug plaatsen, het beoefenen van het z.g. driehoekspel, dat alles bracht verbetering in het spel van Lugdunum. Het stoppen van den bal blijft echter nog een factor waarop bij de training nog eens bijzonder de aandacht dient gevestigd. In dat opzicht en ook in den start moest Lugdunum het tegen E.D.O. afleggen en dit bracht tenslotte ook de overwinning aan E.D.O. Aanvankelijk brengt Lugdunum cr wei nig van terecht doch na 10 minuten raakt zij ingespeeld en zien wij een gelijk opgaan van den strijd die allengs overgaat in een overwicht van Lugdunum. Na een kwartier spelens maakt Koolloos uit een zeer goeden aanval het eerste doelpunt. Lugdunum behoudt geruimen t.ijd het beste van het spel. Juist dan valt het op, dat het stoppen van den bal parten speelt. Nog vóór de rust maakt E.D.O. uit een penalty gelijk. Na de hervatting gaat het spel vrij ge lijk op hoewel de EDO -keeper veel te verwerken krijgt. E.D.O. neemt de leiding door een goed doelpunt van den links binnen Goed samenspel van den Lugd.- linksbuiten met C. de Roo wordt besloten met 'n onhoudbaar schot van de Roo 22. Een felle strijd om de leiding volgt dan. Om beurten komen de doelen in gevaar. Tot tweemaal toe schiet Koolloos rakelings naast den paal. Aan den anderen kant vangt v. d Berg een hoog schot. Als hij wordt ingeloopen brengt hij, om den bal weg te werpen, deze te veel naar achter, waardoor het doelvlak is gepasseerd 23. Lugdunum wordt dan sterker, doch het geluk is niet met haar. E.D.O. maakt nog een vierde doelpunt door den rechtsbin nen 24. waarmede het einde komt van deze, onder goede leiding van scheids rechter Honsbeek, prettig eesppelden wedstrijd. o- U.V.S.-COMB.D.V.S. I. Op het U.V.S terrein aan den Kanaal- weg speelt een U.V.S. combinatie morgen avond een wedstrijd tegen D.V.S. I. De wedstrijd vangt te 7 uur 30 aan en wordt geleld door den heer A. v. Goor. BEKERWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Zaterdag 2 Juli. n.m. 71/- uur. zal te Boskoop een beslissende bekerwedstrijd gespeeld worden tusschen De Boskoopsche Boys I en de Tuinbouwschool I. N.R.C.—L.D. De Leidenaars hebben het in hun eersten competitie-wedstrijd der dagblad wedstrijden niet tot een overwinning kun nen brengen. Met rust stond de Nieuwe Rotterdam mer al met 30 voor en daarna moest de Leidsche keeper nog drie maal visschen. De uitslag geeft de krachtsverhouding in het veld echter niet weer. Het geluk was evenwel aan de zijde der Rotter dammers. Einde kwam met den stand 60 S. C. O. Vrijdag speelt S.C.O. III tegen het per soneel van de firma Uittenboogaard. (Aan vang halfachtl op het S C.O.-terrein Hof dijk Oegstgeest. OEFENMEESTER L. F. C. Naai- men ons mededeelt, zal de oud- Lugdunumtrainer A. J. Snoek, thans bij L.F.C. als trainer fungeeren Voor een jaar is hij geëngageerd, bij bovengenoemde Vereeniging WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE MARSEILLE. Na 46 uur luidde het klassement van de Zesdaagsche te Marseille als volgt: 1. Dorm Miethe 37 p.; 2. Dinale-Bresclani 40 p.; 3. Wambst-Broccardo 27 p.; op 1 ronde 4, Coupry-Pecqueux 117 p.; 5. Choury-Fabre 109 p.; op 2 ronden 6. Haegelsteen-Smets 125 p7 v. Kempen-Blanchonnet 101 p.: 8. Pugliesi-Minardi 72 p.; op 4 ronder 9. Cugnot-Rielens 95 d.; 10. Haas-Bulher 45 p op 5 ronden 11. Rinaldi-Fllffel 41 p.: 12 Delisle-Garino 16 p. PAND NIEUWE RIJN 22. Van den heer P. J. H. van der Pluijm is een verzoek ingekomen om de huur van het winkelhuis aan den Nieuwen Rijn No. 22 zoo spoedig mogelijk te willen beëindi gen, omdat hij. in verband met de» ach teruitgang van zijn zaken als gevolg van den huidigen algemeenen economischen toestand, ook niet in staat is om de huur, die voor het tijdvak 1 Mei 19311 Mei 1933 reeds werd verlaagd tot f. 1050 per jaar, te betalen. In deze omstandigheid kan niet zonder meer een motief voor de gemeente zijn ge legen. om de bestaande huurovereenkomst te verbreken. Intusschen heeft zich echter een om standigheid voorgedaan, die het om een andere reden, en wel in het belang van de gemeente, wenschelijk maakt, om den heer Van der Pluijm van de huur te ontslaan. Door de Twentsche Bank is n.l. aan den Leidschen Belastingophaaldienst op korten termijn de huur opgezegd van de lokalen aan de Breestraat No. 81. In verband waar mede de Ophaaldienst verzocht heeft een gemeentelijk lokaal in het centrum van de stad te mogen huren. Hiervoor nu is zeer geschikt cie benedenverdieping van het door den heer Van der Pluijm bewoonde winkelhuis. Dit winkelhuis leent er zich gemakke lijk toe. om gesplitst verhuurd te worden, n.l. als een afzonderlijke bovenwoning en een beganegrondverdieping. welke laatste, na het aanbrengen van eenige wijzigingen en herstellingen, waarvan de kosten op f. 500 worden geraamd, tot kantoor kan worden ingericht. De Ophaaldienst is bereid voor deze be nedenverdieping den gevraagden huurprijs van f.400 per jaar te betalen en gaat ook accoord met de verder aan de verhuring tc verbinden voorwaarden. SCHAKEN. WINTERWEDSTRIJD LEIDSCHE SCHAAKCLUB „PHILIDOR". De winterwedstrijd in deze club is nog niet geheel beëindigd, maar de uitslag staat in zooverre wel vast, dat in de le groep de le prijs ten deel zal vallen aan W. F. Snieder, die de leiding heeft met 12 punten uit 12 gespeelde partijen, nummer twee is H. I. de Nie met 10' - punt uit 14 partijen en nummer drie G. Pels met 10'/~ uit 16. Deze groep telt negen deelnemers. In de tweede groep met acht deelnemers staan de volgende spelers het beste: W. Plasmeijer met 9 punten uit 14 partijen, C. J. v. d. Ploeg met 8 punten uit 11 partijen, A. J. J. Nicaise met 9 uit 12 en J. van Galen met 6'/; punt uit 9 partijen. WINTERWEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. Ofschoon de zomer reeds zijn intrede heeft gedaan is ook deze winterwedstrijd nog niet ten einde Het bestuur besloot daarom deze wedstrijd op 1 Juli a.s. als geëindigd te beschouwen en in verband met de reeds behaalde resultaten de volg orde der spelers te bepalen. Deze luidt: 1. G. Bosscha. 17 p (uit 19 partijen); 2. P. L. J. Rassers. 16 p.; 3. en 4. W. Dem- mendal en W. H. Bosscha, elk 15 p.: 5. A. L. de Wolf, 12 p.; 6. M. Bloem, 11 p. en 7. L. J. Rutten, 10',p. Deze groep telde aanvankelijk 20 deel nemers. In de tweede groep, waarin 14 leden medespeelden werden de plaatsen als volgt bezet: 1. ir. H. N. Francois, 11 p.. M. J. Dieben, 9 p.; P J. van Mastrlgt-, 8 p.: W. B. Hofman en J. H. Faber, 7'/j p. en A. Zanen, 7 p. De partij tusschen den eersten en twee den prijswinnaar der eerste groep verliep als volgt: D4 opening. Wit G. Bosscha. Zwart: P. L. J. Rassers. 1. d2—d4, d7—d5; 2. Pgl —f3, Pg8—f6; 3. e2e3, Lc8—f5; 4. Pbl— d2, e7e6: 5. c2—o3. Lf8—d6; 6. Ddl—b3, b7b6; 7. c2—c4. 0—0; 8. Pf3—h4, Lf5— g4; 9. h2h3, Lg4—h5; 10. g2—g4, Lh5— g6; 11. Ph4xLg6. h7xPg6; 12. Lfl—g2, c7 c6; 13. f2—f4. Pb8—d7; 14. 0—0, Ta8—c8; 15 a2a3, c6c5: 16 g4g5. d5xc4; 17. Pd2xc4, Pf6e8; 18. d4—d5, e6xd5, 19. Lg2xd5, Ld6b8; 20. e3e4, b6b5; 21. Pc4e3. a7a6: 22. Db3—dl; Pd7—b6; 23 Ddlg4, Dd8e7; 24. e4e5, Pe8c7; 25. La5a2, Tf8—d8; 26. h3—h4. c5—c4; 27. h4—h5, Lb8a728. Kgl—g2, Pc7—d5; 29. h5xg6, I7xg630. La2—bl, De7—b7; 31. Pe3xPd5, Db7xPd5t; 32. Dg4—f3, Dd5x Df3ri 33. TflxDf3, Kg8—f7; 34, Lel—e3, Tc8c7: 35. e5e6t, Kf7xe6: 36. Lblxg6, h3Pb6d5; 37. f4f5t. Ke6—e7; 38. Le3— d2. La7d4; 39. Tal—elt, Ke7—f8; 40. Tf3h3. Zwart geeft op. Op Kg8 volgt Tel—hl. Kg8—f8. f5—f6 en op Pd5—Pe7 volgt Th3h8Pe7g8, Lg6—h7, Kf8— f7, Tele6 en het mat is niet af te wenden. VOOR VRIJDAG 1 JULI. Hilversum, 1875 M. 6.4512.00 VARA; 12.00—4.00 AVRO; 4.00 VARA; 8.00—1100 VPRO; 11.00—12.00 VARA. 6.45—7.00 en 7.30—7.45: Gymnastiekles 8.00: Gramo- foonpl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15; Voordracht door M. Erfmann 10.30: VARA-septet o.l.v. Is. Eyl 11.00: Voordracht door M. Erfmann 11.15: Vervolg septet 12 00: AVRO-Klein-orkest o.l.v. N. Treep 2.00: Lezing 2.30: AVRO-Kamer-orkest o.l.v. G. Hemmes. In de pauze: M. v. d. Vlerck. Nederl. Studen ten Werkkamp 4.00: Gramofoonpl. 430: Voor de kinderen 5.00: Amst. Solistenkwintet o.l.v. L. Cohen m.m.v. Joh. Jong (orgel) 6.55: Toespraak 710: Vervolg kwintetconcert 8.00: ds. P. Vis, A'dam 8.30: Pianorecital door A(*aath Tolk. 24 Préludes, op 28, Chopin 9.iO: I. Levisson: Liberaal Religieus Jodon- oom 9.30: Vervolg piano-recital. O.a. La fille aux cheveux de lin, Debussy 10 00: Vrijz Godsd. Persbureau 10.05: Va? Dlas 10.15: Voordracht door J. v. Repelaer van Driel 10.45: Gramofoonpl 1100 12.00: Gramofoonpl. (VARA). Huizen 296 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30: Voor zieken en ouden van dagen 12.15: Trioconcert I.45: Gramofoonpl. 2.20: Orgelconcert 2.40: Gramofoonpl. 2.503.10: Orgel concert 3.30: Solistenconcért 5.30: Gramofoonpl. 6.00: Causerie 6.20: Gramofoonpl 6.40: Causerie 7 00: Lezing 7.45: Gramofoonpl. 8.0011.00: Concert door orkest en solisten. ca. 9.00 Vaz Dias 11.0012.00: Gramo- foonplaten. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgen wijding 10.50: Tijdsein, berichten II.05: Lezing 12.20: Emanuel Starkey's orkest 1.05: Orgelconcert door W S. Lloyd Webber 1.50: Gramofoonplaten 2.50—3.20: Midi. Studio-orkest o.l.v. F. Cantell 4.20: Omroeporkest Edinburgh o.l.v. G. Daines, m.m.v. A. Carmichael (bariton) 5.35: Kinderuur 6.20: Be richten 6.50: Eng. Kerkmuziek door Radiokoor o.l.v. S. Robinson 7.10, 7.30 en 750: Lezingen 8.20: Uit Berlijn: (Staatsopera „Unter den Linden"): Acte I van Verdi's „Siciliaansche VesperDir.: Erich Kleiber 9.20Berichten en lezing 9.55: Radio-militair orkest o.l.v. S Ro binson, m.m.v. W. Glynne (tenor) 10.50: Pianoduetten door Esther Fisher en Cyril Scott 112012.20: Dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. Parijs. ..Radio Paris". 1725 M. 8.05 en 12.50: Gramofoonplaten 8 20 Radio- tooneel 9.40: „Cavalleria Rustlcana" v. Mascagni (Gramofoonplaten v. d. Scala te Milaan). Kaiundborg 1153 M. 12.20—2 20: Con cert uit Hotel Angleterre 3.50—5.20: Concert uit restaurant „Wivex" 8.30: Cembalo recital door F. Jensen 8 50: Zangspel „Du und ich", van H. Muller. Muziek van R. Benatzky. Dirigent: K. N. Andersen 11.2512.50: Dansmuziek uit restaurant „Nimb". Langenberg. 473 M. 7.258.20: Con cert uit Frankfurt 12.20110: Concert uit Frankfurt 1.202.50: Con cert o.l.v. Wolf 2.50: Gramofoonplaten 5.206.20: Concert. E. Hammacher (piano) en O. Noethc (viool) 3.50: Concert door het Kur-orkesl Bad Aachen o.l.v. P. Hammers, o.a. Kaiser-Walzer, Strauss en Potp. „Die Czardasfuerstin", Kalman 9.5510.50: Zie Daventry 11.1012.20: Dansmuziek door Harry Blum's orkest. Rome. 441 M. 8.10: Gramofoonplaten 9.05: Radio-tooneel 11.00: Gevarieerd concert, o.a. Suite „Jeux d'enfants". Bizet. Brussel. 508 M. en 338 M. 508 M.; 12.20: Trio-concert 1.30: Gramofoon platen 5.20: Concert o.l.v. Meuleman* 6.20: Gramofoonplaten 8.20: Concert o.l.v. Fr. André 9.20: Concert uit de Kurzaal Ostende 11.00: Dansmuziek uit Ostende 338 M.: 12.20: Gramofoonpl. (Tannhauser, Wagner) 5.20: Concert o.l.v. Fr. André 6.20: Gramofoonplaten 8 20: Concert o.l.v. A. Meulemans m m- v. J. Vermeulen (zang) 9.20" Concert uit de Kurzaal te Knocke 1100 Gra mofoonplaten. Zeesen. 1635 M 8.20: Symphonie- concert uit Münehen m.m.v. koor en or kest o.l.v. H. A. Winter 9.55: Concert uit Londen. Zie Daventry 10.50: Be richten en hierna tot 12.50: Dansmuziek door Georg Nettelman's orkest. RECLAME.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10